't CBaoSeCvan M'nheerse (010) 2741135 Geen al te hoge torens meer bij toekomstig Stellendams visserijbedrijvencomplex Flakkeemolense naamsverwarring... ItlameteM ZAFIRA Concert in de Singelkerk te Ridderkerk Politie 24-uurs telefoon; mf/yL MINNAARD VASTGOED Oecumenische Avonddienst Vredesweeic Ktem® 3-as2. /q^^ ïfefeblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Appèlavond Ger. Gem. Ooitgensplaat Houdt u ook van orgels? 'De Christenvrouw' afd. Dirksland Msser Meubelen Garage Knöps B.V. Vrijdag 15 september 2000 73e jaargang nr. 6939 ü(wa! 'Drieëniorteg meter wordt M'nfieerses 'BaoBeC - daer 'S in W d'r zinnen vast op fiaogezet 'Wie vindt dat op ons móóje eiCand acceptaoBeC? 't ']/erziel<f om landschap in ons hêèie siffwuet Oh, 'W derSQ'S: Qêèn weet van de historie? Vergeet de róóje Wz'n eige voll^in land? Is W van 1/V'D vervuld van ego-glorie? Ofhouwdt 'n chef soms alle touwtjes in z'n hand? "De 'Burgemeester liekent wel'nflienl^e vrouwe in kiel{i in Zeelandstree ze altoos voor cultuur Zou heur dat wangedrocht niet tegen wille houwe 'n dame heit toch aok^d'r inbneng in 't bestuur? 'Uoordat d'n opzet openbaer wordt van dien toren is 't êên in 't aore Sinnes^mers voorbereid d'r l^wamme alderkije gereis van te voren zodat de raedmedêên niet veulte zeggen heit "D'r warre plaetjes, in 'n relie argumenten die volgens echte kenners niet steeffwudend bin Jae, van die Iqeten over Weuniengnóód of centen 'De waerde van de streek? "Daergae ze niet op in Ikhao nog hoop, oor, dat de raedgeweun bluuft dienke 'Dat die iM'nheerse in ons eiland d'r voorspaert Qêên vreemde mar de eige torens wil zie blienke wantgêên ontwikfylaer is zo'ngróót offer waerd. Maartje van Melissant Op zaterdag 23 september zal het Stadskna- penkoor Gorcum een uniek concert verzor gen in de Singelkerk te Ridderkerk. Voor het eerst komt er een internationaal bekend jon genskoor in Ridderkerk. Het concert zal in het teken staan van de Engelse koralen, dat geheel past in de serie van dit jaar: 'Europe se koralen in de laatste twee eeuwen'. Het stadsknapenkoor staat onder begeleiding van Jeroen Bal. Het stadsknapenkoor zal in hun karakteristieke rode kledij optreden, met begeleiding van orgel en klavecimbel. De instrumenten zullen bespeeld worden door de vaste begeleider van dit koor, Nico Blom. Tevens zal het Gorinchems Kamerorkest onder leiding van Hendrik van Wezel het koor begeleiden. Het kamerorkest treedt ver der als solist op, in onder andere de 'Ouver ture in a' van G. Ph. Telemann. Solist bij het knapenkoor is Harmen Huigens, die met zijn heldere sopraanstem bepaald niet onder doet voor zijn Engelse collega's. Hij is onder andere te beluisteren in 'Hear my prayer' van Felix Mendelssohn Bartholdy. Verder worden oude en nieuwe anthems vertolkt, zoals 'Turn Thy face from my sins' van Th. Attwood Walmisley en 'O be joyful in the Lord' van Benjamin Britten. Ook worden enkele hymnes gebracht, zoals 'City of God' van S. Webbe. Verder ontbreekt muziek van Purcell evenmin. Het concert wordt besloten met het grootse Magnificat van Antonio Vivaldi. Komt u eens kennismaken met een koor en orkest, dat u zeker zal verbazen en ontroeren. De Singelkerk biedt een warme sfeer, waar u zich direct thuis zult voelen. Allen hartelijk welkom! Rotterdam-Rijnmond Snelheidscontroles MIDDELHARNIS/DIRKSLAND/STEL- LENDAM - Personeel van de Verkeerspoli tie (Project Verkeershandhaving) hield woensdagmorgen radarsnelheidscontroles op de Koningin Julianaweg en Lieve Vrou- wepoldersedijk in Middelhamis, op het Kor- teweegje in Dirksland en op de N57 in Stel- lendam. Tussen acht uur en kwart over acht overschreden op de Koningin Julianaweg 4 van de 153 passerende automobilisten de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 64 km/uur. Op het Korteweegje, waar tussen kwart voor tien en kwart voor elf werd gecontroleerd, hielden 34 van de 416 passerende automobilisten het gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogste score bedroeg 92 km/uur, terwijl 50 km/uur daar is toegestaan. Tussen kwart voor tien en half twaalf stond de snelheidsradar op de Lieve Vrouwepoldersedijk. Van de 290 passeren de automobilisten namen 50 het niet zo nauw met de maximum snelheid van 50 km/uur. Hoogste score bedroeg 91 km/uur. Op de N57 overschreden tussen elf en twaalf uur vier vau: .de in totaal 250 passerende automobilisten de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogste snelheidsovertreding bedroeg 114 km/uur. Fietser gewond na valpartij HERKINGEN - Woensdagmiddag rond twee uur kwam een 56-jarige fietser uit Spij- kenisse op de Korteweg ten val. Het slacht offer werd met een fikse hoofdwond naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis in Spijkenis- se vervoerd. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Aan het megaproject dat op stapel staat bij de Stellendamse Buitenhaven - met kantorentorens van 43 meter hoogte - is een start gegeven met de bouw van twintig units voor visserijbedrijven. Tegen de hoogte van de 'torens 'zijn bezwaren ingediend, naar aanleiding waarvan de maximale hoogte inmiddels is teruggebracht tot 15 meter. De units die thans gebouwd worden krijgen een afmeting van tien meter breed en twintig meter diep. Zestien units zijn inmiddels verkocht. Twaalf units worden zoveel mogelijk in de oosthoek van het haventerrein gebouwd en acht komen er tussen de inrit van en naar het bedrijven- centrum en coöperatie 'Westvoornin. Voor de realisatie van het kantoor en het congrescentrum - gepland aan de westzij de van 'Westvoorn'- wordt nog onderhandeld met diverse belangengroepen. Inmiddels is voor 65% van de 4000 vierkan te meter vloeroppervlakte door een divers aantal visserij gerelateerde bedrijven een optie aangevraagd. Een kop boven een stukje zoals hier boven is afgedrukt, is op zich natuur lijk al verwarrend. Heeft zoiets nu met molens te maken, of met Flakkee? Of gaat het om flakkeese molens? En wat heeft naamsverwarring daar dan mee te maken? Of gaat het om een flakkeese naam, of om verwarring op Flakkee? Verwarrend dus. Maar eigenlijk heeft het allemaal met elkaar te maken. Want je zult het maar tref fen dat je allebei hier op 't eiland woont en dat je daar allebei iets met molens hebt én dat je allebei Jan van Wezel heet! Dan is er een ruime voe dingsbodem voor verwarring. En daar gaat het nu juist om. Zowel in Stellendam als in Middelhamis wonen een Jan van Wezel, twee Jannen van Wezel dus. De één geniet al vier jaar van zijn vut, da's de Stellendamse Jan; en de ander zit nog volop in het arbeidsproces, dat is dan de Menheerse Jan. Nu loopt Jan uit Stellen- dam er nogal eens tegenaan dat verschillen de mensen op 't eiland van gedachte zijn dat hij de Jan uit Middelhamis is. De Middel- hamisse Jan van Wezel daarentegen heeft daar andersom nooit last van. Bijna begint het opnieuw verwarrend te worden en dat moet nu maar eens de wereld uit, vindt Jan uit Stellendam. Vandaar dat beide Jannen voor de pers bij elkaar kwamen om eens even wat uit te leggen. Jan uit Stellendam is de oudste van de twee. Hij heeft dus de eerste rechten. Velen in Stellendam zullen hem kennen als de oud- directeur van de Rabobank aldaar. In 1996 ging hij in de vut. Sindsdien heeft hij, zoals zovele vutters, een drak bezet privé-leven. Hij werd PR-medewerker voor de KNRM, bestuurslid van het genealogisch centrum Goeree-Overflakkee en administrateur voor een visserijvereniging te Stellendam. Daar naast wilde hij wat aan handenarbeid gaan doen, waarbij hij besloot een modelmolen te gaan bouwen voor in de tuin. Niet dat hij toen al iets met molens had. Dat kwam pas later, toen hij bij z'n dorpsgenoot Peet van Damme advies ging vragen voor de bouw van z'n tuinmolen. Had Peet immers niet een staaltje van vakmanschap getoond, doordat hij tot op detail nauwkeurig de molen van Stellendam in 't klein heeft nagebouwd? En toen het tijdens een gesprek tussen die twee over de geschiedenis van de Stellendamse molen ging besloot Jan om die eens uit te gaan zoeken. En zo kwam het dat de Stellen damse Jan van Wezel iets met molens kreeg. Sinds 1998 maakt hij foto's van molens in heel Nederland. Al 224 heeft er hij in een prachtige verzameling bijeen. En wat betreft de geschiedenis van de molen van Stellen dam, de 'Korenlust' - de enige molen in Nederland die deze naam draagt - Jan heeft deze uitgediept en uitgewerkt, en het resul taat daarvan zal op 27 oktober a.s. in boek vorm worden gepresenteerd aan Rabobank West-Flakkee, die de uitgifte van het boekje heeft gesponsord. De Rabobank zal het boekje schenken aan de Molenstichting Goeree-Overflakkee, en die zal het in ver koop gaan brengen. "Ook zullen op 27 okto ber a.s. in de 'Korenlust' de molenstenen weer ingebraik worden gesteld", vertelt Jan In de vredesweek wordt op initiatief van de Oecumenische Werkgroep Goeree-Over flakkee een oecumenische avonddienst gehouden met als thema: 'Vrede voor de stad'. De dienst zal worden gehouden op woensdag 20 september a.s. in Chr. Basis school 'de Bron', Melkweg 75 te Oude Ton- ge. Aanvang 19.30 uur. Na de dienst is er gelegenheid elkaar te ontmoeten en na te praten onder het genot van een kopje koffie. U bent van harte welkom! Op zaterdagavond 16 september wordt de +16 appèlavond gehouden. De heer J. H. Mauritz zal dan spreken over 'een pijl in je hart'. Door welke pijlen wordt jij getroffen? Deze avond begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de kerk van de Gereformeerde Gemeente in Ooitgensplaat. Iedereen vanaf 16 jaar is van harte welkom. Na afloop is er, zoals gebmikelijk, gelegen heid voor ontmoeting, een hapje en een drankje. Graag tot ziens op 16 september. actief in beeld en geluid De twee Jannen van Wezel. Zittend is Jan uit Middelharnis, de staande is Jan uit Stellendam. alvast. Of hij dus iets met molens heeft! Maar met de Molenstichting heeft deze Jan, de Stellendamse dus, in bestuurlijke zin helemaal niets. Dit in tegenstelling tot Jan van Wezel uit Middelhamis. Ook hij heeft iets met molens, al vanaf toen hij kind was. Hij herinnert zich hoe hij al als jongen 's zaterdagsmiddags bij David Blok ging kijken in de molen van Nieuwe Tonge, de 'Oranjeboom'. Van daar uit is zijn liefhebberij in molens verder gegroeid. Een hobby waarvan hij later gedeeltelijk ook zijn werk kon maken. Toen hij namelijk in 1982 werkzaam werd bij de gemeente Middelhamis kreeg hij te maken met het onderhoud van gebouwen. Daaron der vielen ook de drie molens in de gemeen te Middelhamis. Sinds 1994 is hij werkzaam bij het ISGO waar hij coördinator afval- stoffenverwijdering is. Namens de gemeen- Kom dan op D.V. 22 september 2000 naar de jaarvergadering van de Vereniging van Orgel vrienden. Dit is een vereniging voor organisten en orgel(muziek) liefhebbers. Momenteel telt de vereniging ca. honderd leden. Het doel van de vereniging is voor lichting te geven over de koning van de ins- tramenten, 'het Orgel' en de daarvoor geschikte muziek. In het bijzonder wordt aandacht besteed aan protestantse kerkmu ziek. Op de bijeenkomsten, zeven maal per seizoen, worden diverse activiteiten gebo den, zoals een vrije speelmiddag, orgelex cursie, liedproject, orgelconcours, etc. Op de jaarvergadering blikken we temg op het afgelopen seizoen, met behulp van een klankbeeld kunt u een aardige indmk krij gen van onze activiteiten. Daarnaast kunt u uw Bach-kennis toetsen in de speciale Bach-Quiz en natuurlijk zal er ook live orgelspel te horen zijn. De jaarvergadering vindt plaats in de zaal achter de Chr. Ger. Kerk te Middelharnis, aanvangstijd 19.30 uur. Een ieder is van harte welkom. Op D.V. 20 september hopen wij bijeen te komen. Deze avond komt de Stichting Gere formeerd Jeugdwelzijn. Deze zet zich in voor opvang van probleemjongeren, (o.a. Pleinstraat 20). De spreekster is mevrouw D.W. Sonneberg uit De Bilt komt ons aan de hand van dia's hierover vertellen. Een ieder is van harte welkom. We beginnen om 19.45 uur in 'Onder de Wiek'. te Middelhamis heeft hij zitting in de Molenstichting Goeree-Overflakkee, die in 1988 werd opgericht. Daarvan is hij zowel penningmeester en secretaris. En in die laat ste hoedanigheid is het dat hij wel eens iets over molens publiceert in de streekkranten, met daaronder zijn naam: Jan van Wezel. En daarmee bedoelt hij natuurlijk zijn naam, en niet die van Jan van Wezel uit Stellendam. Maar dat kun je zo aan de buitenkant niet zien, vandaar de naamsverwarring op 't eiland - een verwarring die dus eigenlijk om een molen maalt. Overigens, per 1 januari a.s. legt de Middelhamisse Jan van Wezel zijn functies bij de Molenstichting neer. Mochten we dan na die datum nog iets in de kranten over molens én een Jan van Wezel lezen, dan weten we alvast dat het dan voor taan gaat om Jan uit Stellendam. 't Is maar dat we het weten! instattatiebedrijf HarteSyk weikont in de showroom van inSoamielsdiJk. Hieuw van Opel: voor mPoriJdeM mP plezier Bankrek. 3141.18.373 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 uur foto- OIIWOBUWolilTiiiiliSTd 10117) 6»ltlilai6«37M»atiSSi-Wiitll»)pH»3iH«inl7iHl.|0lll|mTO Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Hawneind 7, Sommetsdijk, tel, (0187) 48 33 28 nu in onze showroom s

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1