Open brief aan het College van B&W van Dirksland IE (010)2741135 Nazomermarkt Aanstaand bruidspaar ging het scliip in Tweede Boerenlanddag zeer geslaagd Inzameling Auto belandt in sloot te Melissant Tafelkeuring EFW Politie 24-uurs telefoon: Vogelbeurs te Ouddorp Extra kerkdiensten Ger. Gem. ,(ylAo MINNAARD VASTGOED Geacht College, Zoals U weet heeft Uw voornemen een AZC van 350 tot 400 asielzoekers* te vestigen in de gemeente Dirksland veel onrust onder de bevolking veroorzaakt en geleid tot de oprichting van een erkende vereniging met de naam 'Belangenvereniging inzake komst AZC Dirksland' (hierna: 'Belangenvereni ging'), met als doelstelling 'het behartigen van de belangen van alle inwoners van de gemeente Dirksland in de ruimste zin des woords' (artikel 2 van de Statuten). De Belangenvereniging heeft in gesprekken met U en diverse raadsleden duidelijk willen maken dat wij ons grote zorgen maken over het aantal asielzoekers dat U in de gemeente wilt opvangen. Tevens hebben wij U aange geven dat er sterke aanwijzingen zijn dat de benodigde voorzieningen voor een AZC van deze omvang niet naar behoren ingevuld kunnen worden. Ook hebben wij bezwaren geuit tegen de aangewezen locatie, omdat wij van mening zijn dat U hiermee gewekte verwachtingen bij de bewoners van 'De Kleine Boezem' schaadt. Helaas moeten wij constateren dat genoem de zorgen en bezwaren tot op heden geen gehoor vinden bij Uw College. Met ncime de berichtgeving naar aanleiding van de pers conferentie van de burgemeester laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Er valt niet te praten over de komst van een AZC, niet over het aantal op te vangen asielzoe kers en niet over de locatie. Wij maken ern stig bezwaar tegen deze vorm van bestuur. U wenst blijkbaar niet te luisteren naar wat er onder de bevolking leeft. Overigens consta teren wij dat U opnieuw - nadat u eerst een informatie-avond in de vakantieperiode wil de organiseren - een daad van onbehoorlijk bestuur begaat door nu reeds via de pers Uw plannen toe te lichten, voordat u de omwo nenden en overige burgers naar behoren hebt geïnformeerd. Wilt U op voorhand mogelij ke alternatieven of bezwaren uit de bevol king van tafel vegen? Als Belangenvereniging wensen wij een andere weg te bewandelen en aan te sluiten bij de gevoelens en opvattingen van (de meerderheid van) de bevolking. Ons bereiken dagelijks reacties van burgers, die hun ongenoegen uiten over de handel wijze van B&W, meer in het bijzonder van de burgemeester. Echter de meerderheid van deze reacties heeft ook de strekking dat Dirksland een ver antwoordelijkheid heeft voor de opvang van asielzoekers, maar dan wel een reëel aantal asielzoekers, passend bij de voorzieningen die Dirksland kan bieden. (Zie bijv. ook de open brief in het Eilanden Nieuws van 1 sep tember jl.). Alhoewel soms anders gesuggereerd wordt is dit ook steeds het standpunt van de Belan genvereniging geweest! Kort gezegd: asiel zoekers oké, 400 nee. Wij beseffen dat de gemeente voor een lastig probleem staat. De verantwoordelijkheid voor de opvang van de grote stromen asiel zoekers wordt voor een belangrijk deel bij de gemeenten neergelegd. Hoewel er best kant tekeningen te plaatsen zijn bij het landelijke asielbeleid kan de gemeente haar verant woordelijk niet 'zomaar' uit de weg gaan. Uit een debat in de Tweede Kamer afgelo pen voorjaar is wel duidelijk geworden dat ook de landelijke politici zich ervan bewust zijn dat ervoor gewaakt moet worden dat kleinere gemeenten geconfronteerd worden met een onevenredig groot aantal asielzoe kers, waardoor het draagvlak om mee te werken aan de asielzoekersopvang afneemt. Met inachtneming van het bovenstaande en - op z'n minst - de twijfelachtigheid over een adequate invulling van voldoende voorzie ningen voor een AZC van 350 tot 400 perso nen doen wij u het volgende voorstel: 1Start met een AZC van 65 personen (COA in Venlo: 1 asielzoeker op 70 inwoners is reëel) 2. Vorm een "AZC-Commissie" bestaande uit alle belanghebbenden, dus ook omwonenden/burgers 3. Deze commissie evalueert na bijv. een jaar of de opvang zonder problemen ver loopt en beslist over een mogelijke uit breiding van de opvang. Bovengenoemd voorstel is door het bestuur van de Belangenvereniging tijdens haar ledenvergadering van 31 augustus jl. voor gelegd aan de leden. Het voorstel kon op grote instemming rekenen en het bestuur werd opgedragen op korte termijn het voor stel aan Uw College voor te leggen. Wij realiseren ons overigens dat de financië le voordelen voor de gemeente in ons voor stel minder groot zijn dan in het door U voorgestelde plan. Dit mag naar onze mening echter geen belangrijke factor zijn; de gemeente heeft zelf aangegeven dat haar voornemen.is. ingegeven door humanitaire overwegingen en bestuurlijke medeverant woordelijkheid. Ter afronding doen wij een klemmend beroep op Uw College het genoemde voor stel - en daarmee de bevolking - serieus te nemen en dit voorstel aan het COA voor te leggen. Wij wensen U veel wijsheid toe in de verde re besluitvorming! Hoogachtend, Belangenvereniging inzake komst AZC Dirksland Namens deze, mr. A. van der Veer In deze brief wordt consequent de wette lijke term asielzoekers gebruikt en niet bijvoorbeeld vluchtelingen. Wij achten dit juister aangezien het bekend is dat 70% van de mensen die een asielaan vraag indienen dat om economische motieven doet (economische migranten) en slechts 5% van de asielzoekers valt onder de kwalificatie vluchteling con form het Vluchtelingenverdrag van Geneve (1951). actief in beeld en geluid Rotterdam-Rijnmond Slaan naar vlieg in auto; auto op z'n kop in de sloot OUDDORP - Zaterdagmiddag rond kwart over vijf sloeg een 45-jarige automobilist uit Apeldoorn op de Rijksweg N57 in Ouddorp naar een vUeg in z'n auto en kwam daardoor in de berm van de weg terecht. Vervolgens belandde de auto, nadat de bestuurder nog had getracht met een stuurcorrectie de auto weer in het goede spoor te brengen, op z'n kop in de sloot. Zowel de 45-jarige bestuur der als een medepassagier voorin de auto, beiden droegen de autogordel, kwamen met hun hoofd onder water. Een derde achterin zittende passgier niet. Een getuige, die het ongeluk had zien gebeuren, opende direct het portier en bevrijdde de bestuurder en diens beide mede-inzittenden, die geen letsel hadden opgelopen. Rijbewijs dronken automobiliste ingenomen MIDDELHARNIS - Zaterdagavond kort voor middernacht nam een 48-jarige auto mobiliste uit Middelhamis in de Prinses Marijkestraat een bocht naar Unks wat te ruim en kwam met haar auto op een paaltje vast te staan. De vrouw werd door een aantal omstanders geholpen, die de auto van het paaltje tilden, waarop de vrouw, die alcohol had gedronken, naar huis reed. Bij haar woning werd zij korte tijd later door politie personeel van het Bureau Middelhamis aan gehouden en moest een blaastest ondergaan, terwijl later bij haar op het bureau bloed werd afgenomen. Het rijbewijs van de vrouw werd daarbij ingenomen. Zaterdag 9 september a.s houdt de Gerefor meerde kerk Melissant e.o een nazomer markt aan de Nieuweweg 11 te Melissant. Er is een rommel- en boekenmarkt, verkoop van advocaat, oliebollen, cake, enz, eigen gemaakte artikelen, droogboeketten, verse bloemstukjes en niet te vergeten: spelletjes voor de kinderen. U bent van harte welkom van 9.00-14.00 uur. Al vóórdat ze samen de huwelijksboot ingingen waren ze al met elkaar 't schip ingegaan, de 25-jarige Amoud Dullemond uit Ooltgensplaat en de 22-jarige Annet de Geus uit Stellendam. Kennelijk gingen ze niet in figuurlijke zin het schip in, ziende op waar het met hen samen op uitliep afgelopen vrijdag in Ooltgensplaat. Nee, samen waren ze aan boord van een oud provin ciaal dienstvaartuig gestapt om recht aan te stevenen op zuiver geluk. Een vaartochtje bracht hen op de Haven te Ooltgens plaat waar het oude gemeentehuis hen wachtte voor de huwelijksvoltrekking tussen hen beiden. Van schip naar huwelijksboot dus. Het dienstvaartuigje waar ze'mee aankwamen stamt uit 1909 en is thans eigendom van de vader van de bruid. Op zaterdag 2 september jl. werd voor de tweede maal de Boerenland- dag in de ring van Ouddorp gehou den. Tijdens deze dag stond de gehele agrarische sector centraal. De organi satie was in handen van de Boeren- landdagcommissie, bestaande uit ver tegenwoordigers uit de agrarische sector en VW Ouddorp aan Zee. De Commissaris van de Koningin, de heer J. Franssen, was bereid gevon den om de openingshandeling te ver richten. Na zijn openingswoord werd met het doorknippen van een touw een prachtig standbeeld onthuld, opgemaakt van allerlei agrarische producten en vervaardigd door Tim Grinwis. De Boerenlanddag was opgebouwd uit ver schillende onderdelen. Bij zo'n 24 kramen waren verschillende agrmsche producten verkrijgbaar, zoals honing, kaas, kalebassen, bloemen, planten, verse vruchten, klompen, etc. Daarnaast waren 65 antieke tractoren aanwezig die het bezichtigen meer dan waard zijn. Rondom deze tractoren was een prijsvraag uitgeschreven. Van 18 tractoren diende de leeftijd te worden opgeschreven en opgeteld. Winnaar van deze prijsvraag was Lennart Mastenbroek. Tijdens de dag Wciren er ook verschillende demonstraties, zoals het dorsen van bloemzaad, het bakken van boterbabbelaars en het slingeren van honing. Daarnaast was er de mogelijkheid om op een platte boerenwagen o.l.v. een HEUKELUM - De Stichting 'Samen Sterk Tegen Kindermisbruik' organiseert op don derdag 7 september a.s. een kledinginzame- lingsactie in de gemeente Middelhamis. Met het geven van kleding steunt u de strijd tegen het misbraik van kinderen. Kleding en schoeisel kunnen vanaf 9.00 uur worden bui tengezet in de speciale zakken die iedereen in de bus heeft gekregen. Zo niet, stop uw spullen dan in een voor de actie duidelijk herkenbare zak/doos op het trottoir. Per jaar worden in Nederland zeker 50.000 kinderen geslagen, vemederd, misbmikt of verwaar loosd. Een jeugd die beschadigd is veroor zaakt littekens die men gedurende de rest van zijn leven meedraagt. Vandaar de oproep: Steun de Kinderen. Info over de Stichting SSTK is te verkrijgen via tel.:0183-562870 of 0183-562713. EFVV organiseert weer een tafelkeuring voor haar leden. Hierbij kunnen de leden hun vogels laten wennen aan de TT kooien. Ook kunnen ze hun jonge vogels laten keu ren voor de kweek en de aankomende ten toonstelling. De keuring vindt plaats op 9 september a.s. van 13.00 tot 16.00 uur. U zoekt een hobby? Kom eens langs, mis schien is het iets voor u. Op zaterdag 9 september a.s. houdt v.v. 'de putter' haar eerste vogelbeurs in het multi functionele gebouw 'de Dorpstienden', dorpstiende 2 te Ouddorp. Iedereen is van harte welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. De toegang is gratis. ervaren gids een excursie langs diverse lan derijen te maken, de boerenkapel trad op en er werd gezongen over de meekrapteelt.Rond half vier werden de win naars bekend gemaakt van de wedstrijd 'wie heeft de mooiste kalebas/pompoen?'. Al enkele weken geleden konden personen kalebassen/pompoenen inleveren bij VVV Ouddorp aan Zee. Deze werden door een publieksjury en een vakjury beoordeeld. De prijzen werden uitgereikt door de heer G. Stam van de Rabobank West-Flakkee. De Ie prijs was voor Jan-Thomas Hoek; de 2e prijs voor Jan de Jong en de 3e prijs voor Jan de Jong. In de categorie kleinvmcht ging de Ie prijs naar Karin Hoek, de 2e prijs naar Jaco Moerkerke en de 3e prijs naar Hans Voogd. De Overall-winaar was Jackelien Moerker ke. Vanwege de dmkte werd de Boerenland dag pas om 16.30 uur afgesloten, in plaats van om 16.00 uur. Ondanks de wat mindere weersomstandigheden mag worden terugge zien op een zeer geslaagde dag, die zeer goed bezocht werd. Het is de bedoeling dat ook volgend jaar weer een Boerenlanddag georganiseerd georganiseerd zal worden, ook weer op de eerste zaterdag van septem ber. MIDDELHARNIS - Woensdagavond 6 september om 19.30 uur, ds. J. Karels. Deze avond zal er een herdenkingsdienst worden gehouden i.v.m. het 25-jarig ambtsjubileum van ds. J. Karels. Deze dienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning OUDE-TONGE - Aan de Oudelandsedijk te Oude-Tonge verloor zaterdagavond om streeks zes uur een 33-jarige automobilist uit dezelfde plaats de macht over het stuur. Nadat hij tweemaal met de auto in de berm was gekomen, botste hij tegen het hekwerk van een weiland. Vervolgens raakte hij van de dijk en belandde met z'n auto in de sloot. De bestuurder kon zelf uit z'n auto komen en werd voor onderzoek door een ambulance naar het ziekenhuis van Dirksland overgebracht Daar werd van hem bloed afgenomen, omdat de man alcohol had gedronken. COMBI OIJII(IOIV'W«lttro<il3STtl.|0II7|6tlil2lix 613734 lte<!SSE'Priiitiho|>Uos<iocm 17! til, |0I11|4«U00 district De Eilanden Basiseenheid Goéree-Overflakicee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1