Ook voor 'One More Voice' is de valcantie voorbij... Overdenking Morgen weer Boerenlanddag in Ouddorp Toogdag GBS in Barneveld uit de Heilige Schrift EIIMIOei-IIIEUWS HET ^gjKVENSTER Net haar rijbewijs? Geeft dan eeuwig eer! Abonneert U op Eilanden-Nieu\Afs ,mOïNA i'\7|?UTïAG 1 SEPTEMBER 2000 -.il Blik op kerk en samenleving Cj - Tante Pos - Klachtenregen - Geen gehoor Voor je familie heb je respect en je behandelt je familieleden ook met, respect. Daar staat natuurlijk tegenover dat die familie ook jou de nodige welwillendheid bewijst. Liefde kan nu eenmaal niet van één kant komen. Wanneer er één in de familie is, die aldoor dwars ligt, en met wie niet te praten valt, dan wordt het moeiUjk hem of haar correct te blijven behandelen. Laat ik me nader verklaren. Er is een tijd geweest dat alle Nederlanders één en dezelf de tante hadden. Zo noemde zij zichzelf bij voorkeur: 'Tante Pos'. En iedereen wist dat daarmee de PTT werd aangeduid. We had den immers allemaal - de een wat meer, de ander wat minder - met haar te maken. Da gelijks ontvingen we dank zij haar onze brieven, kaarten, drukwerken, enzovoorts. En je kon op haar rekenen. Vandaag gepost, morgen bezorgd. En mocht er eens iets mis gaan, dan was er althans een wiüig oor om naar je klachten te luisteren. Op die manier hield Tante Pos een warm plekje in het hart van alle vaderlanders. Helaas, die tijd is voorbij. Sinds de PTT geprivatiseerd is, heeft zij werkelijk alles gedaan om ons vertrouwen te verliezen. De bezorging laat al tijden veel te wensen over, en er is geen instantie waar je je klachten kwijt kunt, laat staan, die probeert het ge schonden vertrouwen te herstellen. Vorige week werden de resultaten gepubli ceerd van een onderzoek dat de Consumen tenbond had ingesteld naar de postbezor ging. De zal u rüet met cijfers vermoeien, maar het kwam erop neer dat vijftien procent van alle poststukken niet de volgende dag wordt bezorgd. Het is goed dat de Consumentenbond deze cijfers heeft gepubliceerd, want nu is ten minste bewezen wat velen van ons reeds bij ondervinding wisten. Ik zou tal van voor beelden kunnen aanvoeren van brieven die minstens 48 uur onderweg zijn geweest. En met de weekbladen en de periodieken is het helemaal huilen met de pet op. Ik ben op nogal wat bladen geabonneerd, en wekelijks gaat er iets mis. Wat op donderdag moet komen, komt op vrijdag, waar je vrijdags op kunt rekenen komt, zaterdag, of - en dat is erger - pas op maandag of dinsdag. Wanneer je ernaar informeert krijg je een telefoon nummer - geen adres! - waar je je klacht kwijt kunt. In de meeste gevallen is de reac tie dat de brief of het blad dan wel te laat gepost zal zijn. En geconfronteerd met harde bewijzen verschuilt men zich nu al een paar jaar achter een verhuizing, een nieuwe sor- teermethode, of personeelsproblemen. Maar veranderen doet er helemaal niets. Het is werkelijk verbluffend hoe nu ook de publicatie van de Consumentenbond terzijde wordt gelegd als 'een pover en armzalig onderzoek', ja zelfs als 'een lachertje'Men weet dat men een monopolie-positie in neemt, en dat de klagers immers toch geen alternatieven hebben. Mij is zelfs een uitge verij bekend waar men niet meer durft te kla gen over de bezorging, uit vrees dat men gepakt wordt, en de bezorging in het vervolg nog een dag vertraagd wordt. Het zal allemaal niet veel uithalen, want een woordvoerster van de PTT heeft al te kennen gegeven, de klachten van de Consumenten bond gewoon naast zich neer te zullen leg gen. Dit stukje zal dus ook geen verbetering bren gen. Maar ik kon geen weerstand bieden aan de drang, één en ander maar eens aan het papier toe te vertrouwen. Soms lucht het al op, wanneer je iets van je afschrijft. En - voor een goed begrip niets dan lof voor de vele bezorgers, die natuurlijk niets te verwijten valt, en die door weer en wind hun werk doen. Maar over onze oude Tante Pos gesproken - van je familie moet je het maar hebben. Waarnemer Na een lange vakantie wordt het hoog tijd voor dirigent en leden van het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' de repetities te hervatten. Dit staat gepland op a.s. vrijdagavond 8 september. Het voorgaande zangseizoen heeft het koor veel energie gestoken in concerten buiten ons eiland. De leden hebben nu te kennen gegeven dit jaar weer eens wat vaker 'thuis' te willen zingen. Het programma bestond uit diverse grote werken van bekende en onbekende componisten. Naast de bekende solisten kwamen ook diverse nieuwe solisten binnen het koor naar voren. Word jouw Stem die ene meer? Nieuwsgierig geworden na het lezen van bovenstaand bericht? Dan kunnen we je mee delen dat we echt naar jouw op zoek zijn. Door ouderschap, een huwelijk, een verhuizing naar Dordrecht en zelfs door een emigratie naar Australië zijn binnen ons koor enkele plaatsen vrij. Aarzel niet en kom in de maand september eens met ons mee repeteren. We kunnen je dan ook precies vertellen, wat onze grote plannen zijn voor het komende sei zoen. Je kunt ons iedere vrijdagavond vanaf 20.00 uur vinden in 'de Lukaskapel' van het verpleeghuis 'de Samaritaan' te Sommelsdijk. Wil je nog meer informatie? Bel gerust! Els van Splunder 485879 of Letty van Herk 603349. Leen uw auto gerust aan uw dochter uit. Komen beide onbeschadigd terug, dan houdt ze nog meer van u. Indien uw auto toch een deukje oploopt kunt u terecht bij Van Lint Auto schade. Met de modernste apparatuur zetten we uw auto weer op het juiste spoor. Onze spuiterij heeft een reputatie hoog te houden en we geven 2 jaar Focwa garan tie op de uit de kreukels gehaalde autoschade. Sommelsdijk (0187) 482292 Zierikzee (0111)414794 van Lint autoschade Maakt het goed! Morgen, zaterdag 2 september, zal in Oud dorp de tweede Boerenlanddag worden gehouden. Een dag waarop de agrarische sector van de Kop van Goeree centraal zal staan. In de Ring van Ouddorp zullen ver schillende kramen staan met o.a. agrari sche producten en landbouwmachines, e.d. Gedurende de hele dag zijn er optre dens en diverse demonstraties, o.a.: boe- renkapel, dorsen, boterbabbelaars bakken, ieder uur een excursie op een platte wagen naar de bloemenvelden van Ouddorp, een collectie historische tractoren, enz. De Boerenlanddag begint om 9.30 uur en zal worden geopend door de Commissaris van de Koningin voor de provincie Zuid-Hol land, de heer J. Franssen. BARNEVELD - De Gereformeerde Bijbel stichting (GBS) belegt op D.V. zaterdag 14 oktober a.s. de 35e jaarlijkse toogdag. Plaats van samenkomst is de Rehoboth-kerk aan de Nairacstraat te Bameveld. De vlakbij gele gen Markthal zal worden gebruikt als over- blijf-ruimte tussen de morgen- en middag bijeenkomst. De morgenbijeenkomst begint om 10.30 uur. De opening heeft plaats door ds. P. Blok uit Kootwijkerbroek, voorzitter van de GBS. Daarna hopen te spreken ds. S. de Jong uit Leerbroek en ds. J. Roos uit Opheusden. De pauze wordt gehouden van 12.30 tot 14.00 uur. Vervolgens hopen tij dens de middagbijeenkomst ds. H. Molen dijk uit Oosterland en ds. L. Blok uit Erme- lo te spreken. De sluiting zal worden ver zorgd door ds. A.J. Wijnmaalen uit Vianen, tweede voorzitter van de GBS. De Reho both-kerk ligt vlakbij het NS-station te Bar neveld. In de middagpauze is er ruime gele genheid om aan de boekentafels in de kerk en de Markthal Bijbels, psalmboeken en andere uitgaven van de GBS te kopen. De GBS werd in 1966 opgericht met als doel het handhaven en het bevorderen van het gebruik van de Bijbel in de Statenvertaüng. De eerste toogdag werd gehouden op 20 augustus 1966 te Rotterdam. Daarna is het een vaste gewoonte geworden om elk jaar bijeen te komen. 'Geeft ere aan de HEERE uw God, eer dat Hij het duister maakt en eer uw voeten zich stoten aan de schemerende bergen... (Jeremia 13:16a) De profeet Jeremia moet met deze indrin gende boodschap naar zijn volk gaan. Het is de tijd van koning Jojachin, de op één na de laatste koning van Juda. Lang zal het niet meer duren of Nebukadnezar, de gewelde naar uit Babel, zal Juda onder de voet lopen. De mensen in Jeruzalem zien de toekomst helemaal niet somber in. Ze geven God de eer niet en ze drijven de spot met de onheils profetieën van Jeremia. Toch moet Jeremia spreken. Hij is bewogen met zijn volk dat de ondergang tegemoet loopt en niet gewaarschuwd wil worden. De nood is hem opgelegd. In Juda klinken de laatste waarschuwingen. De mensen wor den ze nog één keer vermaand. Nu kunnen ze God de eer nog geven. Nog even en het is te laat, want de vijand uit het noorden rukt op. Ernstig klinkt de stem van de profeet: 'Geeft ere aan de HEERE, uw God.' De Allerhoog ste wil dat Zijn Naam geprezen en Zijn eer geroemd zal worden. Jesaja zegt in zijn boek dat God mensen tot Zijn eer schept. Daarom zijn wij mensen op aarde. Om God te eren en Zijn lof te vergroten. Ja, zo moet het zijn. Maar dit alles laat de Judeeërs koud. En is dat in Nederland zoveel anders? Wat zien we om ons heen? En wat zien we dik wijls in ons eigen leven? Van huis uit zijn we er niet op uit om Gods eer te bevorderen. We kunnen God met de lippen eren terwijl ons hart zich ver houdt van Hem. Geeft eer aan de HEERE, uw God! Luister naar Hem! Er is haast bij. Jeremia moet zijn boodschap met een beeld gaan verduidelijken. 'Geeft ere aan de HEERE uw God, eer dat Hij het duis ter maakt en eer uw voeten zich stoten aan de schemerende bergen.' In Juda begreep men direct wat de profeet bedoelde met deze woorden. In het oosten is er nauwelijks een overgang tussen dag en nacht. Zo is het nog licht, maar even later is het donker. Wie tegen het vallen van de avond nog de bergen in wil, moet wel weten wat hij doet. De toppen van de bergen kun nen nog glanzen in het laatste licht van de dag, terwijl de dalen op dat moment al in duisternis gehuld zijn. Wee de reiziger die om zijn doel te bereiken vergeet, dat het spoedig donker worden zal. Wee de man die denkt, dat het nog licht genoeg is om te reizen door de bergen. Het is niet ongevaarlijk om die reis te ondeme- men.Het zicht wordt gaandeweg slechter. Uitsteeksels aan de bergwand zijn spoedig gehuld in de schemering. Op den duur is het pad langs de diepe kloven maar moeilijk te zien. Wee de reiziger die struikelt en onge lukkig ten val komt! Het beeld is duidelijk. God zal het duister maken. De nacht van de balhngschap zal aanbreken. Hij laat Zijn volk ernstig waar schuwen om Hem toch te eren. Jeremia moet tot bekering roepen. De dag is gedaald en de avond is nabij. 'Geeft ere aan de HEERE uw God, eer dat Hij het duister maakt en eer uw voeten zich stoten aan de schemerende ber gen.' Vandaag lezen wij dit emstige woord. U begrijpt de bedoehng? Het donker van de eeuwige nacht is voor ons nog niet ingeval len. Wij leven nog in de tijd van Gods gena de. Hij zet ons wel stil. Zo goed is HijWe mogen Hem nog smeken om Zijn genade die we niet missen kunnen. Waar moeten we blijven wanneer Hij alles verduistert? En de bergen van zonde en schuld ons ten val bren gen? Alleen bij de HEERE is een schuilplaats waar zondaren veilig zijn. Eerbiedig zien we naar de Heere Jezus. Als u Hem leerde kennen zult u met Hem in het licht wandelen. Hij is Overwinnaar, niet de vorst der duisternisDe Heiland is de Zon der gerechtigheid. Hij geeft uitzicht op de nieu we morgen waarop nooit meer een avond volgt. Ik hoop dat het Licht dezer wereld ons leven zal bestralen! We kunnen dat hcht niet missen. Zonder Hem blijft het eeuwig donker voor ons. Juda luisterde niet. Toen heeft God met Zijn straffende hand het Judese volk opgezocht en het in ballingschap geleid. Een groot deel van dit volk is toen gewaarschuwd verloren gegaan. Slechts een rest keerde terug naar het aan de vaderen beloofde land. Laat Juda voor ons een teken aan de wand zijn! Nog altijd schijnt het licht in de duisternis. Hoe lang nog? Dat weet God alleen. Buigt u voor Hem neer om Hem te eren. Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen! En roept anderen toe: 'Geeft dan eeuwig eer onze God en HEER!' Hij is die hulde waard. Ds G.C. Kunz ^c?>^ ^yoL'.'^'.A" Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u stu ren aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen vt'orden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. aamiKHiiNOuioiNc Bij een matras zag ik de aanduiding SG-25- 30-40-60 en HR-40. Wat betekent dit? Heeft het ook te maken met het gewicht van de gebruiker? Antwoord: Met deze aanduidingen wordt het soorteUjk gewicht aangeduid. Hoe lager het getal hoe lager het soortgelijk gewicht en vaak ook de kwaliteit. Om een prijsindicatie te geven: bij SG 25 moet u bij een éénper- soonsmatras uitgaan van circa 150,--. Bij SG 60 tussen de 300,- en 400,-. Het moge voor zich spreken dat een 'gewichtig' persoon beter zijn nachtrust kan doorbren gen op een matras met een hoger soortgelijk gewicht. SiaOPROQLBMCN Afgelopen maart heb ik in een koude kas sel derie en peterselie gezaaid in een tempex- bak. Later heb ik de plantjes op dezelfde plaats gepoot van vorig jaar. Al gauw ont stonden er bruine blaadjes, er bleef niets van over. Ik heb voor een tweede keer gezaaid op een andere plaats, weer ging het fout Wat kan de oorzaak zijn? Antwoord: Het feit dat de bruine blaadjes zowel bij de peterselie als bij de selderie ver schenen, kan erop wijzen dat er aan de bodemgesteldheid iets mankeert, maar ook dat ze beide zijn aangetast door een blad- vlekkenziekte. Om met de petersehe te beginnen: de bodem moet vruchtbaar en goed gedraineerd zijn en hggen op een zon nige of halfbeschaduwde plaats. Gebruik bij voorkeur oude stalmest. Zaai in februari-juni in voren die 25 cm uit elkaar hggen. Is het in februari nog te koud zaai dan in potgrond onder glas. Zaaihngen uitdunnen, eerst op IVi cm, later op 20 cm. In de koude bak afharden en in april buiten uitplanten. Lar ven van de wortelvlieg graven gangen in de wortels, waardoor het loof bruin wordt en afsterft. Bladvlekkenziekte veroorzaakt bruine, later tot wit verkleurende vlekken. Hoewel peterselie tweejarig is, verdient het aanbeveling elk jaar opnieuw te zaaien, tel kens op een andere plaats. De bodem dient vochtig en rijk aan humus te zijn. Het zaai- bed voor selderie wordt in de nawinter of vroeg in het voorjaar op een zonnige plaats in goedgedraineerde, maar vochtige grond één steek diep gespit en verrijkt met oude stalmest of compost. Begin aprU onder plat glas zaaien, in juni uitplanten en dan goed vochtig houden. Larven van de wortelvlieg kunnen het gewas beschadigen. Bladvlek kenziekte blijkt uit bruine vlekjes met zwar te vruchtlichaampjes. Fysiologische afwij kingen kunnen ontstaan door te veel stikstof in de grond en door vochtgebrek. Mf/T ritf ffury Onlangs kampten we met een zeer vervelend probleem. We zagen kleine beestjes op de bedrand kruipen. Op een gegeven moment zaten zelfs de vitrages vol! Volgens onze dokter was het hoofdluis. Na alles gepro beerd te hebben om ze te bestrijden, bleek het volgens een huid- en een dierenarts pluimveemijt te zijn. Het bleek dat deze mijt via de kippen is overgebracht op ons. De mijt hebben we nu gelukkig met de geijkte middelen kunnen bestrijden. Maar ik blijf me afvragen hoe deze beestjes zich zo snel kon den vermenigvuldigen. Antwoord: De door u beschreven kippen- luisepidemie vindt inderdaad zijn oorzaak in kippenhokken en duiventillen. Het is een mijt die heel klein is en 's nachts het bloed Klinkeriandsewes 9, Nieuwe Tonge Telefoon (0187) 65 22 35 van de dieren drinkt, het is een huisonge- dierte dat lang zonder voedsel kan. in een leeg kippenhok bijv. kunnen zij maanden blijven leven. Als deze beestjes een huis zijn binnengedrongen kunnen zij ook heel lang last veroorzaken, mede door het feit dat ze nog nooit van geboorteregeling gehoord hebben. Het is sterk aan te raden om zorg vuldig op te letten en zodra u weer last krijgt de GGD in te schakelen. aSHKl IN RSmOEmNGEN Je leest tegenwoordig veel over de gevaren voor de gezondheid die kunnen ontstaan bij de verwijdering van asbest Nu wordt ook asbest toegepast bij de remvoeringen van auto's. Door het verkeer kunnen dus ook asbestdeeltjes in de atmosfeer komen. Zijn deze deeltjes ook schadelijk? Antwoord: Ook het asbest in remvoeringen en koppelingen is schadelijk, daarom is er sinds 1992 een verbod op deze toepassingen van asbest. Daarvan uitgezonderd werden de automodellen van vóór 1985 en vrachtauto's en bestelwagens zwaarder dan 3500 kilo. het verbod geldt ook niet voor bromfietsen en motoren. De genoemde uitgezonderde voer tuigen kunnen dus inderdaad nog het schadelijke asbest bevatten. De gebruikers raadt men daarom dan ook aan om bij ver vanging altijd naar asbestvrije onderdelen te vragen. Extra kerkdienst Ger. Gem. NffiUWE-TONGE - dinsdag 5 sep tember, 19.30 uur, ds. J. Beens uit Nijkerk -39- Van de eerste dag afhield hij zijn doel in het oog, namelijk om zich geheel in te richten voor de melkerij en veeteelt, en daarom had hij de bij zijn woning liggende weiden, zodra het water weg was, met veel moeite gezuiverd van puin, stenen en allerlei door de vloed achtergelaten vuilnis. Overal, ook op de plaats waar eens het erf was van de Guilerhof, in de dikke laag zand en aarde, waarmede alles bedekt was, had Gerrit graszaad gezaaid, dat zeer spoedig was ontkiemd. Zodra de tijd daar was, had hij bij de veekoper Bart van Woensel een koppel mooie beesten uitgezocht, waarvan hij voor een geschikte prijs eigenaar was geworden. Langzamerhand en naarmate het gras groeide op de nog schrale weidegrond, had Gerrit zijn veestapel uitgebreid en toen diep in Oktober zijn huis met de grote schuur, die tevens tot stal diende, gereed was, had hij een aardig karretje met een flink paard, waar mee hij dagelijks naar Elburg reed, om de melk aan de man te bren gen. En thans liggen de uitgestrekte, prachtige weiden om de vriende lijke woning. Gerrit Gravels kan aan Hanneke's moeder een rede lijke pacht en aan stuurman Lindprp, die hem zo nobel geholpen heeft, behoorlijke huur betalen voor zijn woning. Als Gerrit straks met zijn melkwagentje uit Elburg terugkeert, brengt hij Hanneke's moeder mee, om het verdere van de mooie Meidag ook op Vloedwijk door te brengen. "Laat kleine Herbert met ons meerijden, als jullie liever gaan wan delen", had de boerin vanmorgen vroeg gezegd, maar de zeeman had lachend het hoofd geschut en geantwoord: "Och moeder, de tijd, die ik aan wal ben, gaat toch zo gauw voorbij, daarom heb ik die twee daar (hij wees naar zijn vrouw en kind) liefst zo dicht mogehjk bij mij; neen, laat die kleine marsgast maar met ons mee- lavefen; als hij uit de koers geraakt, zal ik hem wel op sleeptouw nemen". Toen de zeeman met de jongen op zijn schouder en zijn vrouw naast zich in het gezicht van Vloedwijk kwam, stond Trui reeds in de deuropening uit te kijken of haar gasten nog niet kwamen; de bewoners van het Schippershuis lagen haar na aan het hart, en het was voor haar en haar man een feestdag, als ze Vloedwijk kwamen bezoeken, vooral als Frank er bij was. "Komt maar gauw birmen", sprak ze na een hartelijke begroeting, en in één adem doorgaande: "Wel, wel, wat word jij toch een zwa re kerel. Frank; de zeelucht schijntje bij voortduring goed te doen, en jij, klein Elburgertje, kom je weer met Turk spelen en de kippen achter de veren zitten?" Frank toont weinig lust om op deze mooie lentemorgen opgesloten te worden tussen vier muren, en op de zware bank wijzend, die onder het raam tegen de voormuur staat, zegt hij lachend: "Het is keurig netjes in je nieuwe woning. Trui, en dat was het destijds in je lemen huisje ook, maar op deze mooie Meidag blijf ik graag hier op de bank zitten, totdatje man met moeder komt binnenrijden, en ik geloof vast, dat Hanneke ook liever buiten is". "Dan zetten we de tafel ook buiten", zegt Trui kordaat en spoedig zit het gezelschap te genieten van hetgeen de boerderij oplevert, maar ook van lucht en zon en uitzicht. "Wat is hier alles toch veranderd, sinds die verschrikkelijke nacht van de stormvloed", zegt Hanneke, en in haar stem trilt iets van weemoed. "Betreur je nog altijd de Guilerhof, Hanneke?" vraagt de zeeman, en hij kijkt haar aan met een blik, waarin meegevoel leeft. De jonge vrouw schudt echter beslist het hoofd. "De rijkdom en het aanzien van de Guilerhof betreur ik niet. Frank; het schippershuis is mij liever dan ooit de mooie hoeve was, omdat daar liefde woont, liefde tot God, liefde tot de Heere Jezus, liefde voor elkander. Weetje wat de vrouw V£in Geert Abels tegen me zei, toen het de vorige November zulk stormachtig weer was en ik mij angstig maakte over jou? "O, wat zitje weer in de war over je stuurman, en je weet nog beter dan ik, dat het heel goed mogelijk is dat Het Zuiderkruis onder brandende zonnegloed op een spiegelgladde zee met slaphangende zeilen voortsukkelt, terwijl de opvarenden brommen en mopperen, dat het maar niet waaien wil. Voor mijn man en zoon is het veel erger, als ze met hun schuiten buiten zijn en het wordt wild weer. Dan is het ons, vissersvrouwen en moeders, vaak bang genoeg te moede, doch in die ogenblikken leeft ook altijd weer die mooie Psahn in mijn gedachten: "O mijn ziel wat buigt g 'u neder, Waartoe zijt gin mij ontrust?. En tenslotte verandert die Psalm in mijn ziel in een gebed en daar- biimen wordt het rustig, zodat ik het lot van mijn oude Geert en zijn jongens stil kan overgeven in de hand van Hèm, zonder Wiens wil geen haar van ons hoofd wordt gekrenkt". Het blijft enige minuten stil op de bank, totdat Hanneke opeens zegt: "Weetje waar ik aan denk, Frank? Aan een Meimorgen, even licht en zonnig als nu. Ook tóén bloeiden en geurden vlier en sering hier voor het huisje van Gravels, en ik zat bij Trui op de bank. Evenals nu wachtte ik op een wagen uit Elburg, die een nieuwe bewoner zou brengen op de Guilerhof. Nog zie ik de mooie speelwagen daar om de hoek komen aanrijden, en even later de forse jongen met zijn roodgeschreide ogen er af springen om zijn intrek te nemen op de Guilerhof. Wat hebben er sinds dat ogenblik grote, ingrijpende gebeurtenissen plaatsgevonden! Hoe is alles veranderd! Verdwenen is de Guiler hof, de oude bezitting, die zovele geslachten zag komen en gaan. Weg is ook haar laatste eigenaar, die zo trots was op zijn familie goed en geen ogenblik de gedachte koesterde, dat er een einde kon komen aan hetgeen hij bezat. Wanneer de wind opsteekt en de regen neerklettert, wordt ik dik wijls 's nachts wakker en dan doorleef ik opnieuw de angstige uren op de zolder. Het is alsof ik vader dan weer voor het geopende dak raam zie staan en hem hoor mompelen: "God is rechtvaardig!" Ja, God is rechtvaardig, maar ook - barmhartig en genadig. Dat hebben wij ondervonden. En diezelfde ervaring maakt een ieder, die zich gelovig tot Hem wendt, pleitende op het werk van Chris tus, op het verzoenend sterven van Jezus. Wij kunnen niet anders dan dankbaar zijn, dat onze God zó alles ten goede heeft geleid; Hij heeft alles wèl gemaakt, al ging de weg dan ook door storm en vloed!" EINDE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 5