Burgemeester Boonstra Een asielzoekerscentrum in vertelt: Dirksland Omlopen Nieuw in de vaart gebrachte Maaskant kotter Cockie Driesse bereikt mijlpaal in carrière EiiAriDEn-niEtJws Schaak mee bij S.O.F. EIIAimBt-iflEUWS Koppelwedstrïjd H.S.V. 'De Viscromte' Bejaardensoos Stellendam weer van start Snuffel- en Hobbymarkt Ophalen oud papier PAGINA2 DINSDAG 29 AUGUSTUS 2000 Op veel vragen een antwoord Voordelen TRAMWEG 33 OUDE TÖNgI SOMMELSDIJK - Het was een feestelijk geheel, afgelo pen vrijdag 25 augustus bij de A&P in Sommelsdijk. Daar was 'moeder' Cockie het middelpunt van de belangstelling. Want, eerlijk is eerlijk, als je 25 jaar cas- sière bent dan is dat een unicum te noemen. In het gemeentehuis van Dirksland hebben jl. vrijdagmiddag burgemees ter Boonstra en ambtenaar Van Oos tenbrugge openheid gegeven tegen over de pers, inzake de achtergron den en motieven rond het voorstel tot de realisering van een asielzoekers centrum (azc) in Dirksland. "'t Is voor het eerst dat er op het eiland gesproken wordt van realisering van een azc, en daarom willen we hierover met zo veel mogelijk openheid naar buiten treden", gaf Boonstra aan. Ontstaansgeschiedenis Het is begonnen met een brief van de pro vincie Zuid-Holland aan het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA). Daar in was vermeld dat er in de gemeente Dirks land een geschikte locatie zou bestaan (nabij woonwijk De Kleine Boezem) voor de reali sering van een azc. Het COA richtte zich daarop tot de gemeente Dirksland met een verzoek tot realisering van een azc voor 350 asielzoekers bij De Kleine Boezem. De gemeente - zich bewust van de grote conse quenties die de komst van een azc voor de Dirkslandse gemeenschap met zich mee zou brengen - heeft e.e.a. een aantal maanden in beraad genomen en hierover in breder ver band overleg gevoerd. Ook werd een werk bezoek gebracht aan een azc in De Lier. Uit eindelijk verklaarde het gemeentebestuur zich in principe bereid om, onder bepaalde voorwaarden, mee te zullen werken aan de realisering van een azc, waarvoor inmiddels een raadsmeerderheid bestaat. Daarmee staat het vast dat het azc er werkelijk komt. Waarom? Waarom heeft het gemeentebestuur inge stemd met de komst van een azc? "We erkennen allemaal dat de landelijke asielzoe kersproblematiek lokaal moet worden opge lost en opgevangen", legt Boonstra uit, "en daarvoor draagt elke gemeente mede-verant- woordelijkheid. Ook Dirksland. Gemeente besturen hebben niet alleen zorg te dragen voor haar plaatselijke burgerij, ook in brede re maatschappelijke vraagstukken draagt ze verantwoordelijkheid en die wil het bestuur van Dirksland, als rechtschapen en humani tair gemeentebestuur, niet uit de weg gaan. We hebben dan ook ja gezegd voor een periode van 5 jaar, daarbij tevens uitspre kend dat wij vinden dat ook andere gemeen tes mee zouden moeten doen. Maar daar bemoeien wij ons verder niet mee." Discussie Over de vraag of er wel of geen azc moet komen valt niet te discussiëren. Ook niet over De Kleine Boezem als voorgenomen chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA Middelliarnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur stultingstermi/n/amitieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel.(0187)47 10 22, privé (01871 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar 66,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 locatie en ook niet over het asiezoekersaan- tal van 350. Wel wil de gemeente zeer breed ruimte geven aan een discussie over de voor waarden die aan de realisatie van het azc moeten worden gesteld, waarbij overigens pas van een formeel besluit kan worden gesproken als daartoe een officieel raadsbe sluit is genomen (gepland eind november a.s.). Dat raadsbesluit zal zowel een bestuursovereenkomst met het COA omhel zen als een overeenkomst tot verhuur van de grond waarop het azc moet komen. De bestuursovereenkomst zal een belangrijke plaats innemen in het geheel omdat daarin de aan de realisatie van het azc te stellen voor waarden worden vastgelegd. Deze hebben onder andere betrekking op toename van druk op de medische zorg, het onderwijs en de openbare orde en veiligheid. Problemen die hierin worden voorzien kunnen worden uitgesloten door daarvoor in de voorwaarden de nodige bepalingen vast te leggen. Daar naast zullen werkelijk gegronde bezwaren en aandachtspunten die vanuit de bevolking naai' voren worden gebracht hun weerklank vinden in de bestuursovereenkomst. "Daar om willen we thans zo breed mogelijk open staan voor alle signalen die vanuit de bevol king over de komst van het azc naar voren worden gebracht. Op die manier kan een zo optimaal mogelijk plan worden uitgewerkt", aldus Boonstra. Eind september zal in sport hal 'de Gooye' een grote voorlichtingsavond worden gegeven waarop de bevolking z'n zegje kan doen. Ook staat er een huis-aan- huis-krant op stapel die onder de Dirksland se bevolking verspreid zal worden en zal in een later stadium nóg eens een info-avond worden belegd voor de direct omwonenden van het toekomstige azc. "Omdat we vonden dat we tegen het verzoek van het COA geen nee mochten zeggen heb hen we - zoals we dat altijd doen voordat we ergens mee naar buiten treden - eerst de zaken goed op een rijtje willen zetten", licht Eoonstra toe. "Pas daarna kom je met berichtgeving, en gezien de impact die een azc op de bevolking heeft willen we daar verder ook zo open mogelijk in blijven." Het gemeentebestuur vindt de locatie bij De Kleine Boezem de meest geschikte. "We hebben ook gekeken of andere locaties mis schien geschikter waren, maar we kwamen toch uit bij De Kleine Boezem. De aanleg namelijk van wegen en riolering, wat later tóch moet gebeurden als de woonwijk verder uitgebreid gaat worden, wordt nu gereali seerd en bekostigd door het COA." Aan het minimumaantal van 350 asielzoe kers in een azc valt niet te tomen. "Onlangs hebben de staatssecretaris en een kamer meerderheid daaraan hun steun gegeven" zegt Boonstra, "en daar ontkom je dan gewoon niet aan. Dat heeft alles te maken met de kosten/baten-verhouding. Voor min der dan 350 asielzoekers wordt de exploita tie van een azc eenvoudig te duur. Overi gens, als het om bijvoorbeeld 250 asielzoe kers had gegaan in plaats van 350, zouden omwonenden het dan wel goed hebben gevonden...?" Na 5 jaar verdwijnt het azc geheel en wordt op dezelfde plaats de verdere realisering van De Kleine Boezem gerealiseerd, zoals de huidige bewoners van de woonwijk ook was beloofd. Met het verdwijnen van het azc ver dwijnen in Dirksland ook de asielzoekers van het toneel. In een opvangcentrum zitten namelijk diegenen die nog in de aanvraag procedure zitten en die mogen nergens anders verblijven dan in een azc, dus ook niet 'vrij' onder de bevolking wonen of daar achter blijven. Boonstra verwacht dat de mogelijke negatie ve gevolgen die over 't algemeen bij de komst van een azc worden voorgesteld, zich in de praktijk nauwelijks zullen voordoen. Ook geen toename van criminaliteit. "Als een asielzoeker criminele vermeldingen op zijn naam heeft staan, vormen die aanleiding om de asielaanvraag te weigeren en dat bete kent 'het land uit'. Criminaliteit onder bui tenlanders valt dan ook niet zo zeer onder asielzoekers te zoeken, maar in de illegali teit. Ook is uit een Nipo-onderzoek, geschoeid op wetenschappelijke leest, geen relatie gebleken tussen toename van crimi naliteit en de komst van asielzoekers. En laten we eerlijk zijn: met de rottigheid die vanuit onze eigen bevolking wordt uitge haald is het ook niet mis. "Overigens", relativeert Boonstra verder, "als het gaat over toename van druk op medische zorg, onderwijs en politie, zou die niet groter worden als er in plaats van 350 azc-bewoners een even grote uitbreiding komt door volbouwing van De Kleine Boe zem?" In plaats van echte problemen ziet Boonstra juist voordelen voor Dirksland in de komst van een azc, zoals extra impulsen voor mid denstand, verenigingsleven en werkgelegen heid. Alle kosten die de realisering en de exploita tie van een azc met zich meebrengen komen geheel voor rekening van het COA, het kost de gemeente geen cent. Wel levert het de gemeente inkomsten op door grondverhuur aan de COA en ontvangt de gemeente jaar lijks f 160.000 van de rijksoverheid om daar mee uitgaven te bekostigen voor extra voor zieningen in verband met het azc. Naar verwachting zullen volgend jaar augus tus/september de eerste asielzoekers naar Dirskland komen. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. We gaan nog even een blokje om is op Goe- ree-Overflakkee uitgelopen op een wandel tocht waarbij binnen een etmaal het hele eiland wordt rondgewandeld. Rondje eiland dus. In vierentwintig uur van Ooltgensplaat naai' Ooltgensplaat. Tegen de wijzers van de klok in. Eigenwijze lopers en loopsters? Ik dacht van niet. Ze lopen niet zozeer voor zichzelf, alhoewel het uitlopen van de Omloop een knappe prestatie is, maar voor het goede doel. De Omloop van Flakkee is vanouds verbonden met stichtingen en orga nisaties die de medemens of de natuur willen helpen. Dichtbij of ver weg. Een massale sponsorloop dus. Vaste ingrediënten zijn: het massale vertrek, de bekende Nederlander die het startschot mag lossen, het onvindbaar zijn van het startpistool, een boot met eilandelijke en andere vips, het afzien van de lopers, Omloopradio, overweldigende belangstel ling langs het parcours, volksfeesten op de publieksplaatsen, de grote financiële opbrengst, de minidrama's bij het moeten staken van de monstertocht, de enorme inzet van talloze vrijwilligers, een het hele jaar door hard werkend bestuur, medewerking van b.v. waterschap en de vier eilandge- meenten, steun van bedrijven en de taferelen bij de finish. Wat de Omloop is is voor iedereen verschil lend. Volgens mij is het een gevoel. Het Omloopgevoel. Variërend van ontspannen lopen tot ploeteren, van een flitsende start tot De H.S.V. 'De Viscromte' heeft op zaterdag 26 augustus een koppelwedstrijd gehouden in het Haringvliet. Er waren 27 koppels. Er is in 2 vakken gevist. De uitslag is als volgt: 1. vak A J. Wolfert- B.Jordaan32.200 gr. 2. vak B G. Legierse - W. Melissant29.950 gr. 3. vak A W. Schaaf- N. Bazen...8.020 gr. 4. vak B A. Koole - J. Mastenbroek15.980 gr. 5. vak AA. Schaaf- B. Berkenbosch7.660 gr. 6. vak B H. Jordaan - G. v. d. Bos13.300 gr. 6. vak A E. Markwat - L. Doomhein6.480 gr. 7. vakB H.Maan- L. Breederveld11.960 gr. 8. vak A C. Westdijk T. Pijl ...6.040 gr. 9. vakB V. d. Kooi-Schikhof..ll.700gr. 10. vak A J. Visser - V. Jordaan...5.960 gr. noodgedwongen afhaken, van gezelligheid langs de route tot ik blijf liever thuis, van sportief evenement tot elementen van sport- verdwazing. Dit laatste doet zich met name voor in het zicht van de finish. Niemand wordt uit de loop gehaald dus sommigen halen ternau wernood de eindstreep. Jammer. Het doet afbreuk aan het recreatieve van de omloop. Bovendien is het eindgestrompel niet om aan te zien. Aanpassing van het reglement lijkt mij geboden. Ondanks het gevaar van subjectieve beslissingen. De deelnemers weten waar ze aan beginnen. Je kunt uit de loop gehaald worden wanneer deskundigen dit wenselijk vinden. Het zou de Omloop tot een nog aantrekkelijker sportief gebeuren maken. Durft de organisatie dit aan? Het zou getuigen van moed en brengt de Omloop dichter bij de oorspronkelijke opzet. Een sportieve wandeltocht met het goede doel als einddoel. Geen nachtelijke wandelrace waarbij de snelste nog toege juicht wordt ook. Allen die de eindstreep halen zijn gelijk. Die het niet halen ook. Zij hebben allemaal omgelopen, en hoe! Harry J. Goosens Stad aan 't Haringvliet Aan het begin van het nieuwe schaakseizoen wordt een ieder uitgenodigd om op 30 augustus eens een kijkje te komen nemen bij de Schaakvereniging Oostflakkee. Bij deze schaakvereniging is winnen leuk, maar dat het met elkaar gezellig is, wordt als veel belangrijker ervaren. Momenteel telt de vereniging een tiental jeugdleden en twintig senioren. Daarbij hebben zich voor aanvang van het nieuwe seizoen al een aantal nieuwe leden gemeld. Daarbij zitten ook 2 Flakkee- se topspelers, de verwachting is dan ook dat de strijd om de koppositie bij S.O.F, dit jaar een interessante strijd zal worden. De jeugd wordt dit jaar opgeleid via het stap penplan van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Dit is een nieuwe methode waarmee getracht wordt de jongeren de be ginselen van het spel bij te brengen en dege nen die dit al onder de knie hebben naar een hoger niveau te begeleiden. Naast het feit dat schaken een mooi spel is, leert men door dit spel strategisch denken en wordt het analy tisch vermogen geprikkeld. Voor jeugd belangrijke elementen in de persoonlijke ontwikkeling. De jeugd speelt vanaf 19.00 uur, het eerste half uur wordt er theorie gege ven, waarna het geleerde in de praktijk ge bracht kan worden. Om 20.00 uur is het de beurt aan de senioren. De gemiddelde leeftijd ligt hier iets in de dertig jaar. Op zich is dit vrij jong en de ver eniging roept dan ook vooral ouderen op om toch zeker eens te komen kijken en de krach ten te meten op het bord. Het niveau op de vereniging vaiieert van beginnend tot ver gevorderd speler en daarom wordt er op de club via het keizersysteem gespeeld. Dit houdt in dat in de eerste ronden iedereen wil lekeurig ingedeeld wordt en na een aantal ronden aan de hand van de ranglijst. Zo speelt na een aantal weken iedereen onge veer op zijn eigen niveau. Dus heeft u al eens met de gedachte gespeeld om toch eens bij een vereniging te gaan kij ken. U bent altijd van harte welkom. Wilt u eerst meer informatie? Bel de secretaris: B. J. Bruggeman, tel. (0187) 651887. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Woensdag 6 september a.s. gaat de bejaar densoos te Stellendam weer beginnen vanaf 14.00 tot 16.30 uur in het 'Haegse Huus'. Nieuwe leden hartelijk welkom! Bij Maaskant Shipyards te Stellendam zal op 5 september a.s. de technische proefvaart plaatsvinden van het m.s. "EBEN HAËZER" GO-8 gebouwd onder bouw- nummer 562.Het vaartuig van het "gesloten achterschip"-type, draagt het registratie nummer"GO-8" en is ingeschreven in het visserijregister te Goedereede. Het vaartuig voldoet aan de eisen van de Nederlandse Scheepvaart Inspectie en heeft het certificaat van deugdelijkheid voor Vaargebied 2. Hoe wel het concept is gebaseerd op het succes volle "Concorde"-type, is het een geheel nieuw ontwerp. Hierin is gelet op de beperk te diepgang naar de haven van Stellendam, beperkte tonnage i.v.m. de nieuwe tonnage regelgeving, gecombineerd met het hoge voortstuwings-rendement van het bestaande Concorde-type. De afmetingen van het vaartuig zijn als volgt: lengte over alles 40.76 meter breedte 8.50 meter holte 4.85 meter tonnage 448 GT De accommodatie bestaat uit: - 2 drie-persoons en 1 één-persoons hut, kombuis, proviandruimte, messroom, douche en toilet - 1 schippershut. Op het vaartuig is een vangstverwerkingsin stallatie aangebracht. De installatie bestaat uit: 2 visstortkleppen, een elevator, 2 zoekban- den, een sorteerunit voor max. 8 vangstsoorten, 2 spoelmachines en een 8- delige stortkoker naar het visruim. Het vaartuig is voorzien van een elektro nisch tankmeet systeem voor zowel brand stof- als drinkwater bunkers. Tevens is het schip uitgerust met een centraal gasolievul- systeem. Ook dit vaartuig heeft geen 'winchkoppen meer op de hoofdas van de vislier. De geslaagde toepassing om via de 10-kop- slier de zaklijn binnen te halen en uit te vie ren kan er toe bijdragen het aantal ongeval len op dit soort visserij vaartuigen te vermin deren. Tevens is op dit vaartuig een Marble Management System aangebracht. Met dit systeem kan men via meerdere aanrakings- gevoelige schermen informatie uitlezen en is het mogelijk apparatuur te bedienen. Op de schermen wordt de informatietekst veelal grafisch zichtbaar gemaakt, zo kunnen bij een storing relevante gegevens opgevraagd worden, het systeem wordt toegepast voor de besturing, bediening en uitlezing van o.a. pompen, dekveriichting, navigatieveriich- ting en voor de tankmeting. Monitoren zijn aangebracht in de brug, de machinekamer en onder de buiskap. Voorts heeft het vaartuig de beschikking over een Marble Alarmsysteem Dit systeem bewaakt de sensoren, de terug meldingen van de relais, etc. Monitoren zijn aangebracht in de brug en in de machineka mer. Het vaartuig is voorzien van een ballasttrim- systeem, waarmee de mogelijkheid werd gecreërd om zo vaak mogelijk aan te kunnen landen in de haven van Stellendam door de ondiepe vaargeul. In dit ontwerp zijn een aantal noviteiten opgenomen, te weten: - geïntegreerde trappen in de gillingschot- ten/rondingen - ventilatiekast op het achterdek met geïn tegreerde vul- en ontluchtingsleidingen van tanks, stuurmachine en machineka merberging. Door deze toepassing zijn tegen het relingwerk op het achterdek geen vul- en ontluchtingsleidingen terug te vinden. OUDDORP - Aanstaande zaterdag 2 sep tember is er een grote Snuffel- verzamel- markt en Hobbymarkt in Sporthal 'De Dorpstienden' te Ouddorp. Er zijn 2 zalen vol met allerlei gebruikte spullen, curiosa, enz. Naast de snuffelkramen zijn er ook diverse creatieve kramen met prachtige handgemaakte poppen beschilderde dak pannen, 3d kaarten en pergamo. Er is ruim 120 meter kramen met gebruikte spullen en 30 meter hobby/creatief. Uiteraard worden er elk half uur weer een taart of ander pre sentje verloot. De jonge ondernemers in de dop kunnen een tafel huren op de kleedjes- markt. Voor een lekker hapje of drankje .^ordt gpzórgd door Wil van de Dorpstien den. Open van 9.30 tot 16.00 uur. Voor info of deelname (ook kinderen!) kunt u contact opnemen met H. v.d. Handel, tel.:0181- 312190. OUDDORP - D.V. zaterdag 2 september komen wij van de Kon. Beatrix school weer langs. Zet uw oud papier (dus geen karton a.u.b.) goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. In verband met de Boerenland- dag wordt de bewoners van de straten waar dit evenement wordt gehouden en de Ach teromweg verzocht het papier vrijdagavond 1 september om 18.00 uur gereed te zetten. Vriendelijk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het opha len, de pakketten niet zwaarder te maken dan tien kilo. U wordt verzocht Uw papier uiter lijk 8.30 uur droog gereed te hebben staan. De opbrengst van de maand juli was f 3438,40 (21.490 kg.),,,^? opbrengst van de maand augustus was bij het ter perse gaan van dit nummer nog niet bekend. School met de Bijbel Kon. Beatrix. Ze kon het nog steeds niet geloven. "Al 25 jaar? Ik kan het niet geloven", verzucht Cockie met een blije lach op haar gezicht. Op 25 augustus 1975 begon ze haar loopbaan bij de toenmalige Prijs- slag. Hoewel ze eerst voor kapster had geleerd, was ze uiteindelijk toch cassière geworden. En dat was niet voor de poes; 'aanpakken en prijzen uitje hoofd leren' waren toen aan de orde van de dag. De moderne streepjescode was toen nog lang niet in zicht. De artikelen waren niet geprijsd, dus moesten de dames van de kassa alle prij zen uit het hoofd leren. Huiswerk dusWanneer er de andere week veranderingen of aanbiedingen waren, kon je die in het -weekend gaan zitten leren. Dat zijn dingen die nu absoluut niet meer denk baar zijn. Als Cockie terugkijkt op de eerste jaren, zegt ze: "Dat komt nu allemaal heel ouderwets over, maar toen hadden we het prima naar onze zin!" Ze kan zich haar eerste werkdag als cassière nog herinneren als de dag van gisteren. Veranderingen Er zijn weinig dingen die in de loop van de tijd niet veranderen. Zo ook het niet supermarkt wezen. Cockie is begonnen in de Prijsslag later werd dat de Jac. Hermans toen nog aan de Binnenweg te Som melsdijk. Dat bleef een hele periode zo, tot voor zeven jaar geleden. toen het gloednieu-we pand van de A&P aan de Dorps-weg te Som melsdijk geopend werd. Cockie: "Alsof je in een paradijs komt, zo mooi en luxe." Vanaf dat moment werd Cockie 'opgescheept' met de scankassa. In het begin even wennen (soms verlangde ze wel weer naar het oude vertrouwde), maar toen ze de slag te pakken had, was ze het er toch over eens dat dit ook niet slecht was. Vertrouwen Door de jaren heen raakte ze meer en meer vertrouwd met de klan ten. Een grote zwak had en heeft ze voor kinderen. De jeugdige klantjes kunnen dan ook altijd rekenen op een glimlach, een lief woord en een snoepje. Groots vindt ze de felicitaties en het meele ven dat deze dagen in grote mate naar voren komt. Volgens haar collega's heeft Cockie 'talent' om met mensen om te gaan. Alle afdelingen zijn 'niks voor haar', aldus haar collega's. Ze is langza merhand steevast onderdeel aan het worden van de inboedel van de A&P. Ze hoort er gewoon helemaal bij. Stoppen? Nee, nog lang niet, antwoordt Cockie volmondig. 'Voorlopig wil ik nog een aantal jaartjes vrolijk verder gaan. Op naar het volgende jubileum. Alleen de vakanties zijn een non-actief in mijn werkpe riode achter de kassa. De doe het nog even graag als 25 jaar gele den.' Voor felicitaties kunt u tijdens de openingstijden terecht in de A&P. Maandag 28 augustus jl. is voor Cockie een vakantie van drie weken begonnen. Dat heeft ze wel verdiend, aldus haar omgeving. Dus met de felicitatie moet u nog even geduld hebben.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2