Raad Dirksland stemt in met aankoop grond voor nieuwe sclioien I E (010)2741135 EHBO Druïde voor John Stegers Calandtunnel op transport start nieuwe cursus www.buijze.nl Concert op de Markt Politie 24-uurs telefoon: Vier lichtgewonden bij kettingbotsing chr, streekblad opgereforTrieS^''gm'n^^ng' voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden De ziengschole bestaat nog! Bejaardenmiddag CVB Middelharnls-Sommelsdijk Start kaartverkoop Mannenkoor 'Ons Koor' Extra kerkdiensten Ger. Gem. m(^/L MINNAARD VASTGOED Korte snelle actie van De Zeemanspot ISX ^\- ^i Dinsdag 29 augustus 2000 73e jaargang In haar vergadering van afgelopen donderdagavond heeft de raad van de gemeente Dirksland ingestemd met het voorstel van het college tot de wer ving van grond, benodigd voor de twee nieuwe scholen die in die plaats zullen worden gebouwd. Aanvanke lijk werd gedacht aan de bouw van twee scholen op één locatie, direct naast sportcomplex 'de Gooye'. Daar voor bleek echter op die plaats niet genoeg ruimte beschikbaar. Vandaar dat een tweede locatie gezocht moest worden, en wel op acceptabele afstand van 'de Gooye'. Die tweede locatie is inmiddels nader bepaald als 'ten wes ten van de wijk Dirksland-Zuid'. De voor de scholenbouw benodigde grond, thans akkerland, zal worden gekocht van de heer S.C. Poortvliet te Dirksland. Tussen deze en de gemeente is inmiddels een koop overeenkomst tot stand gekomen. Het gaat in totaal om een hoeveelheid grond van cir ca 1,36 hectare, dat verkocht zal worden tegen een prijs van f 50 per vierkante meter, kosten koper. Ook als er voor de realisering van beide bouwprojecten meer grond nodig blijkt te zijn, zed deze prijs worden gehan teerd. De totale koopsom omvat een bedrag van circa f 680.000, kosten koper. Het is de bedoehng dat tussen de locatie ten westen van Dirksland-Zuid en 'de Gooye' een rechtstreekse verbindingsweg zal worden gerealiseerd. Deze zal worden bekostigd door de heer PoortvUet en later aan de gemeente worden verkocht voor een symbo lisch bedrag van f 1. Dit omdat de weg als openbare weg door de gemeente zal worden onderhouden. De afstand tussen de twee schooUocaties zal beperkt bUjven tot 400 meter. De heer Van Prooijen (Gemeentebelangen) verklaarde het jammer te vinden dat de openbare basisschool uit de dorpskern gaat verdwijnen. Hij zag liever dat de mogelijk heden voor altenüeve locaties nader bestu deerd werden. "Het is voor kinderen belang rijk dat ze, onderweg van en naar school, hun beleving in de dorpskern hebben, met alles wat die biedt." De heer Robijn (PvdA) bekeek dat net een beetje anders, "'t Is m'n eigen ervaring dat je de dorpskern met al haar schoon niet meer opmerkt als je daar dagelijks mee geconfronteerd wordt. Als die kinderen hun leven nu niet meer in de dorps kern doormaken, gaan ze al het moois van onze dorpskern pas goed zien!" De raads voorzitter, burgemeester Boonstra, merkte daarbij op dat de directie van de openbare basisschool zelf had aangegeven een andere locatie voor haar school te wensen. Wethou der Koningswoud kon iiuniddels mededelen dat na verricht bodemonderzoek door insti tuut Aqua Terra op geen enkele wijze bodem- en grondwaterverontreinigingen gebleken-zijn. Wethouder Schouten gaf aan dat binnenkort een aantal scholen elders in den lande bezocht zuUen ter oriëntatie bij het kiezen van een architect. In januari van dit jaar is in het bouwdok bij Verolme in de Botlek gestart met de produc tie van in totaal 6 tunnelelementen bestemd voor de Calandtunnel in aanleg, nabij Rozen burg. De eerste twee tunnelelementen van de Calandtunnel zijn gereed, waarna de volgen de twee elernenten gebouwd kunnen wor den. Opdit moment zijn de eerste twee tunnelele menten (grootte 115x34'x8' meter, gewicht ca. 31.000 ton) uit het dok gevaren. Op don derdag 31 augustus en vrijdag 1 september a.s. worden de tunnelelementen naar de T Petroleumhaven gevaren, waar deze tot het moment van afzinken worden geparkeerd. Indien het weer en stroming van het water het niet toelaten op 31 augustus en 1 sep tember de tunnelelementen te vervoeren, zijn als reserve data gepland: 4 en 5 septem ber a.s. Het transport van de tunnelelementen zal globaal acht uur duren, afhankeUjk van de wind en stroming. De te varen route is als volgt: Botlek, Nieuwe Waterweg (richting Noordzee), Maasmond, Calandkanaal en de T Petro^ leumhaven. Op 31 augustus start het transport om 6.45 uur bij Verolme Botlek en op 1 september om 7.30 uur. Het transport is onder meer te volgen op de landtong Rozenburg (eerste zijde Nieuwe Waterweg en later zijde Calandkanaal). Informatie omtrent het transport van de eer ste twee tunnelelementen is voor het publiek te verkrijgen bij het informatiecentrum N15, telefoon (0181) 213083. Geopend op woens dag, vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur en extra op donderdag 31 augustus van 10.00 tot 16.00 uur. Om te weten of het transport doorgang vindt, is op de genoemde transportdata 's ochtends telefonisch een bandje af te luisteren op nummer: (0181) 213255. Bij zangvereniging 'De Lofstem' zingen we zoals dat generaties lang op Flakkee gebeur de, 4-stemmig Psalmen en Hazeuliederen, zonder orgel. We hopen weer met de repetities te beginnen op D.V. dinsdag 5 september in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. te Middel- hamis. Aanvang 19.30 uur. Komt u ook eens luisteren of zingen? Meer info: (0187) 651377. Aan het begin van het nieuwe seizoen nodigt de CVB afd. Middelhamis/Sommelsdijk u uit op D.V. dinsdag 5 september in 'De Hoeksteen', aanvang 14.30 uur. Dhr. J.M. v.d. Berg uit Middelhamis zal een geva rieerd dia-programma vertonen. We hopen op een fijne middag. Voor vervoer kunt u bellen met 'Taxi op maat'. Jubileumconcert met Utrechts Byzantijns Koor Op vrijdag 1 september a.s. zal de kaartver koop voor het jubileumconcert van zaterdag 7 oktober starten. De kaarten zijn alleen ver krijgbaar bij het VVV te Middelhamis. De prijs is slechts f 10,- p.p. Het concert wordt gehouden in de Herv. Kerk te Sommelsdijk. In 1985 was het Utrechts Byzantijns Koor ook te gast bij het mannenkoor en de kaarten waren toen al dagen voor het concert uitver kocht, dus wacht niet te lang! OUDE TONGE - Zaterdagmorgen rond acht uur ontstond een kettingbotsing voor de verkeerslichten op de N57 in Oude Tonge, waarbij vier auto's werden beschadigd en in totaal vier inzittenden van de bij de ketting botsing betrokken auto's licht gewond raak ten. De aanrijding ontstond doordat een automobiüst de drie voor hem voor het ver- keersUcht wachtende auto's te laat opmerk te. Een 49-jarige automobiUst uit Numans- dorp hep een gebroken borstbeen, terwijl een 29-jarige bestuurder uit Middelburg en twee vrouweüjke inzittenden van twee Duit se personenauto's (33 en 42 jaar uit Viersen en Wuppertal) nekklachten opliepen. Allen werden voor behandeling en onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis in Dirks land. Bij EHBO Middelhamis-Sommelsdijk wil len we starten met een nieuwe cursus. Het plan is half september te beginnen op de woensdagavond. Heeft u vragen of wilt u zich opgeven, dan kan dat bij Betsy de Rek, tel.:(0187)483545. HERKINGEN - Woensdag 30 augustus, 19.30 uur: Ds. F. Harinck (bidstond) DIRKSLAND - Woensdag 39 augustus, 19.30 uur Ds. J. Karels (bidstond) Middelhamis B.V. COMBI actief in beeld en geluid GOEDEREEDE - Zaterdag 2 september a.s. om 19.00 uur zal een concert worden gege ven op de Markt te Goedereede door de Brassband Concordia uit Ouddorp en de Kon. Fanfare ApoUo uit Goedereede. Dit nazomerconcert zal ongeveer 2 uur duren, hopende dat het publiek zich in grote getale zal laten zien om de korpsen te beluis teren. Wij wensen u een gezellige avond. Het is even rustig geweest voor de Stellen- damse reddingboot voor het Haringvhet, de John Stegers, maar de afgelopen dagen heeft de Kustwachtpost Ouddorp deze KNRM boot drie keer op moeten roepen. Het begon op woensdag 23 augustus rond halfvier 's middags. Er was een jachtje vastgevaren op de stenen, maar toen de John Stegers net bui ten de haven van Stellendam was kwam het bericht binnen via de pohtie dat het jachtje vlot was en geen hulp meer nodig had. De volgende dag, donderdag 24 augustus, weer rond 15.30 uur kwam de melding binnen van het 9 meter lange jachtje "Genesis", thuisha ven Hellevoetsluis met 1 persoon aan boord, dat met een lekkage van de schroefas op het Haringvliet in de moeilijkheden zat. Ook waren er problemen met de motor, die wei gerde dienst te doen. De John Stegers heeft één van de opstappers overgezet op dit boot je met een pomp, het bootje werd leeg gepompt en de "Genesis" werd op sleeptouw genomen en naar de haven van Hellevoet sluis gebracht. De reddingboot was weer terug op station om 17.00 uur. Nog geen uur later, 17.50 uur, kwam de vol gende alarmering. De speedboot "Santiago" uit Hellevoetsluis met 2 personen aan boord was bij het Quackjesstrand de vorige dag, 23 augustus, al vastgevaren. Er was een nacht en een groot deel van de dag gewacht tot het water hoger zou worden en het scheepje op eigen kracht los zou kunnen komen. Er is wel iets verval op het Haringvliet, maar te weinig om zelf vrij te kunnen komen. In de namiddag van donderdag werd via de Kust wachtpost daarom de John Stegers gealar meerd, nadat een andere speedboot tever geefs had getracht de "Santiago" naar dieper water te slepen. Dat gelukte de John Stegers wel. Er werd eerst nog gecontroleerd of er geen lekkage ontstaan was en of er geen motorstoring optrad, maar alles was in orde en de speedboot kon op eigen kracht naar de haven terugvaren. Vrijdag 25 augustus was een 29 jarige inwoner van Rotterdam aan het vissen aan de noordkant van de Haringvlietsluizen aan de buitenzijde vlak bij de uitwaterings- schuiven. Zijn hond viel op een gegeven moment in het water en om dat beest te redden sprong de man hem na. Op die plek echter is het onmogelijk weer aan land te klimmen en van de landzijde is het ook niet mogelijk daar te komen. Er werd hem een touw toegeworpen, waaraan hij zijn hond kon vastbinden. Zelf kon hij zich vasthou den aan een uitsteeksel van de buitenste schuif van de schutsluizen. Via de politie te water werden de brandweer en de ambu lance gewaarschuwd en via de Kustwacht- post Ouddorp ook de Stellendamse red dingboot. De Zeemanspot werd ongeveer kwart over zes gealarmeerd, en was gezien de locatie zeer snel ter plaatse. Man en hond werden aan boord genomen en naar het boothuis gebracht. Daar stond de ambulance gereed om de drenkeling te ver voeren, maar na onderzoek van het ambu lancepersoneel werd geconstateerd dat dit niet nodig was. De man kon op eigen gele genheid verder, maar hij besloot niet meer te gaan vissen. Ook de brandweer was bij het boothuis aanwezig, maar behoefde geen hulp verlenen. OOLTGENSPLAAT - Vrijdagavond 25 augustus jl. was het weer zover. De jaarlijkse omloop van Goeree Over- flakkee. In de volksmond steeds meer een begrip aan het worden. Ook dit jaar werd er weer gelopen voor een aan tal goede doelen. Dit jaar was gekozen voor de stichting 'Joop naar Albanië en vrijwilligersorganisatie 'Interplast Holland'. Tegen zevenen was het zover: het feest kon beginnen! Traditiegetrouw werd het startschot gegeven door een bekende Nederlander. Deze keer was dat Peter van Vossen (profvoetballer). Nog meer traditiegetrouw weigerde het startschotpistooltje dienst, zodat er een spontaan applaus ontstond. Bij de derde poging kwam er enig geluid: pof! De stoet van ruim 900 lopers kwam in beweging, vooraf gegaan door zo'n vijftien militairen die in mars de eerste meters voor hun rekening namen. Zoals ieder jaar zakt de stemming bij de doorsnee loper verder weg naarmate de kilometerteller stijgt. Helaas waren er bij Mid delhamis al enkele uitvallers. Ook bij Stellendam waren er een (in Vergelijking met andere jaren) behoorlijk aantal uitvallers. Veelal waren dit lopers (Jie met problemen van misselijkheid, bloedbla- ren en/of maagzuur kampten. Ondanks dat werd de moed erin gehouden en zelfs hele groepen liepen zingend verder. Op naar het strand. Langs het Goereese Hoofd en door de 'Kwade Hoek'. Een lang stuk waar geen eind aan leek te komen. Bij post 8 (strandtent 'paal 10') opnieuw veel uitvallers. Het strand was afzien: moge lijk de zwaarste 8 kilometer van de gehele omloop. De Quasi Beach Club was de tweede post met mogelijkheden tot massage en hulp aan blaren e.d. Sommigen klaagden dat de pijn in de spie ren na de massage nog erger was dan ervoor, terwijl anderen er over riepen dat de behandeling zo goed was. Ook hier veel uitval lers, maar nog steeds liep de grote meerderheid onverminderd ver der. Het volgende zware parcours was de Slikken. Gelukkig had het de afgelopen weken nauwelijks geregend, zodat het daar vrij droog was. Wel hadden enkelen er moeite mee om clean tussen de 'koeievlaaien' door te komen. Maar ja, dat is nu eenmaal het risi co van het vak! En verder maar weer, langs Herkingen, Oude Tonge, Sluishaven, richting Ooltgensplaat. En de bekende laatste loodjes wogen opnieuw het zwaarst. Er waren lopers die de laatste kilometers even soepel en vlot aflegden als de eerste, en er waren er ook die voetje voor voetje, krom lopend over de finish kwamen. Al met al was het een geslaagd evenement, waar we misschien met gemeng de gevoelens op terug kijken. De één zegt: volgend jaar weer, ter wijl de ander kreunt: nooit, maar dan ook nooit meer. Laten we er met z'n allen het beste maar van hopen. Tot volgend jaar! Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiakkee INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 W«»IV'VfellsMt 35 Iel. lOItT) 611612 fox 613734 imESSE. Prinuhop H0911SI111172 Kri. lOII l| «24« Omloop 2000 groot succesl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1