Je brengt glas weg en krijgt daar glas voor terug... Van Nierop introduceert KapitaalRekening voor DGA's Ekoshop 1 jaar Vragenuur bij commissie financiën gemeente Goedereede 16e Ouddorpse semi-strandloop Stuurloze Off Course Verantwoording Stichting 'Woord en Daad' EiüvriDEn-niEuws EIIAtICBI-iflEUWS Zendingsavond Geref. Gemeente Dirksland Voor beroep bedankt Belastingdienst controleert gemeente Goedereede H.S.V. 'De Viscromte' PAGINA a. DINSDAG 22 AUGUSTUS 2000 DIRKSLAND -Als het goed is vermoedde ze niets. Hoe zou ze ook? Vorige week donderdagmiddag rond de klok van twee bracht de Dirsklandse Nel Bakker haar afvalglas naar de glasbak aan de Burg. C. Zaaijerlaan. Plotseling werd ze daarin gehinderd door een manspersoon. 'Of ze daar even mee wilde wachten!' Natuurlijk, Nel wilde best eerst wel even boodschappen gaan doen, maar dat hoefde niet. 't Ging om een tevoren afgesproken actie en gelukkig was er hele maal al geen sprake van lastigvallerij. Nee, 't was wethouder Koningswoud die Nel even tegenhield om haar glas weg te gooien. Er wachtte haar namelijk een verrassinkje...! Inmiddels waren er enke le cameralenzen op haar gericht en trad er nóg een manspersoon op haar toe die een grote doos in zijn armen hield. En Koningswoud gaf uitleg. Door de Stichting Kringloop Glas wordt de actie 'Glas voor Glas' gehouden. Doelstelling van de actie is het promoten van de glasbak. Daartoe wordt sinds enkele jaren vrijwel elke week in een bepaalde gemeente op een bepaald tijdstip een glasservies geschonken aan een op dat moment toevallige gebruiker van de glasbak. Gewoon als sym bolisch gebaar van dank aan alle glasbakgebruikers in Nederland. Al in 1994 werden door een notaris enkele honderden gemeentes in Nederland uitgeloot waarin een glasservies kado zou worden gedaan. En voor vorige week kwam de gemeente Dirksland uit de koker. Het afgesproken tijdstip dat hier een glasservies zou worden uitgereikt was 14.00 uur, en tóen kwam Nel. Ze kreeg door de heer Mieremet van de Stichting Kringloop Glas een 18-delig glasservies van Royal Leerdam in handen gestopt. Ze dacht wat glas weg te brengen en keerde met nog meer glas terug naar huis! Nederland is één van de koplopers wat betreft de inzameling van een malig glas. In 1998 werd ruim 84% via de glasbak voor herverwer king aangeboden. Landelijk gaat per inwoner gemiddeld 28 kilo aan flessen en potten langs de kassa, waarvan 24 kilo wordt teruggebracht en gerecycled. Dat is goed van het milieu, en de glasfabrieken zijn er blij mee omdat op die manier geen kostbare grondstof voor nieuw glas verloren gaat. Op dit moment staan in Nederland 23.000 glas bakken, waarvan meer dan de helft geschikt is voor kleurscheiding. Inzameling op kleur is noodzakehjk om al het glas te kunnen recy clen. Van bonte scherven kan nu eenmaal geen wit glas worden gemaakt. In 1998 werd 56% op kleur ingezameld; streefprecentages voor het jaar 2000 zijn een totale inzameling van 90% en handhaving van van kleurscheidina van minimaal 50%. TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Donderdagmiddag 17 augustus werd de bemanning van de Stellendamse redding- boot De Zeemanspot 15.45 uur gealarmeerd door de Kustwachtpost Ouddorp. Via sate- lietverbinding was er een EPIRB (automa tisch noodbaken) opgevangen, wat gepeild werd bij de Hinder. Terwijl de reddingboot net was uitgevaren voor dit alarm kwam de melding dat er een jacht in de problemen was bij de verkenningsboei van het Slijkgat. Eerst werd koers gezet naar deze laatste mel ding. Het 13 meter lange jacht "Off Course" was onderweg van Scheveningen naar de thuishaven Zeebrugge en was in de buurt van het Slijkgat, toen er averij aan het roer ontstond, waardoor het jacht onbestuurbaar werd. De twee aan boord zijnde personen alarmeerden de Kustwacht, die De Zeeman- spot er heen stuurde. Deze nam het jacht op sleeptouw en bracht het naar de buitenhaven van Stellendam, waar het werd afgemeerd aan de steiger van Rijkswaterstaat nabij de schutsluis. Ondertussen was de eerste mel ding gelokaliseerd. Het was een scheepje in Hellevoetsluis, dat een stuk water over zich heen had gekregen, waardoor het EPIRB was geactiveerd. De eigenaar zelf meldde zich met het bericht dat zijn scheepje de ver oorzaker was van de alarmmelding, maar dat hij geen hulp nodig had. Op D.V. woensdag 23 augustus a.s. hoopt ds. Clements van Gouda in verenigingsge bouw 'Rehoboth' van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland een lezing te houden over het werk van de Zending. Deze avond was eerder gepland op dinsdag 22 augustus, maar is dus verzet naar een dag later. Ieder een is van harte welkom, aanvang 19.30 uur. Ds. A.M. den Boer van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland heeft bedankt voor het beroep dat hij uit de gemeente te Corsica (Amerika) ontving Van Nierop introduceert per 23 augustus zijn DGA KapitaalRekening. Hiermee anti cipeert de assuradeur op de gevolgen van de Wet IB 2001 voor de directeur-grootaan deelhouder. Deze wordt na 1 januari 2001 belast voor het rendement op zijn kapitaal verzekering indien deze gesloten is bij de eigen B.V. Door deze kapitaalverzekering om te zetten in de Van Nierop DGA Kapi taalRekening vermijdt de DGA dat het jaar lijkse rendement onder de progressieve heffing van box 1 valt (met een heffingsper centage van maximaal 52 Bovendien kan de cliënt bij de KapitaalRekening gebruik maken van de in box 3 opgenomen vrijstelling voor bestaande kapitaalverzeke ringen van maximaal 272.000,- Van Nierop Assuradeuren is gespecialiseerd in het leveren van maatwerkoplossingen op levensverzekeringsgebied. In het kader daar van heeft Van Nierop dit product ontwikkeld dat voor DGA's die hun kapitaalverzekering voor de inwerktreding van de nieuwe wet geving naar een professionele verzekeraar willen overbrengen, uitkomst biedt. Uitgangspunt van het product is omzetting in een beleggingsverzekering waarbij DGA - ondanks de gewijzigde wetgeving - wei nig merken van het feit dat zijn kapitaalver zekering in de toekomst bij een professione le verzekeraar is ondergebracht. Aan dit uit gangspunt wordt gestalte gegeven door de kosten die met de overdracht en de polis gemoeid zijn, zo laag mogelijk te houden en door zeer ruime beleggingsmogelijkheden en zelfs vermogensbeheer aan te bieden. De DGA KapitaalRekening biedt de cliënt zo de kans op een hoog eindkapitaal en de moge lijkheid de in de wet opgenomen overgangs regelingen maximaal te benutten. Mr. G. Bos. fiscahst van Van Nierop: "Er zijn ongeveer 140.000 directeuren-grootaan deelhouders in Nederland. We weten dat velen van hen aanlopen tegen het^eit dat zij straks maximaal 52 belasting betalen over het rendement van hun kapitaalverzekering in de eigen B.V. Daarom zijn we op zoek gegaan naar een flexibele oplossing die de DGA maatwerk biedt. Bij de Van Nierop DGA KapitaalRekening maakt de cliënt optimaal gebruik van de overgangsregelin gen zoals opgenomen in de Invoeringswet Wet IB 2001. De DGA KapitaalRekening biedt meer dan 60 beleggingsfondsen - en zelfs vermogens beheer bij Bank Labouchere - waarin de pre mie kan worden belegd. En dat terwijl de kosten die met de overdracht en de polis zijn gemoeid, laag kunnen worden gehouden. Zo kan de cliënt een hoog eindkapitaal bereiken terwijl hij de overgangsregelingen optimaal benut." comité Goeree-Overflakkee Ontvangsten 2e kwartaal 2000 Krentenbrodenactie12.856,45 School met de Bijbel Sommelsdijk (zendingsgeld)2.000,00 Verkoop kaarten en zelfgemaakte artikelen e.d1.998,00 Rommelmarkt Ooltgensplaat 1.240,00 Particuliere giften115,00 Spaarglobes50,00 Rente bank17,08 Totaalƒ18.276,53 Een ieder die hieraan heeft bijgedragen har- tehjk dank! Wilt u ons mooie en dankbare werk steunen middels een gift, dan kunt u deze storten t.n.v. 'Woord en Daad' te Mid- delhamis t.g.v. reke.nurrmier 36.13.13.772 van de Rabobank. De penningmeester, T. Keizer (487093) Een jaar gaat snel voorbij. De Ekoshop bestaat alweer 1 jaar. Toen we dit de afgelo pen weken vertelden tegen de klanten, ver zuchtten ze: "Zolang alweer?" Het afgelo pen jaar is er veel gebeurd. Het assortiment is voortdurend aangepast aan de klant, alle artikelen hebben de afgelopen weken een andere plaats gekregen en er is ruimte geko men voor nog meer artikelen. Ook houdt sinds afgelopen november de voetreflexolo- ge Helena Rodenrijs praktijk in de Ekoshop. Elke donderdag van 9.00 - 17.00 uur behan delt ze mensen in de Ekoshop. U kunt met haar een afspraak maken via tel.: 49 38 43 In de Ekoshop wordt door een flink aantal mensen gewerkt, ook achter de schermen. Het team van de Ekoshop bestaat uit Helena, Renata, Douwina, Christa, Janny, Freek, Margriet en Tonny. Wij heten u van harte welkom in onze mooie, gezellige winkel aan de Oranjestraat 8 te Sommelsdijk. Heeft u vragen? Dan kunt u ons bellen (48 14 30) of faxen (48 18 30). Onze nieuwe'openingstij- den vindt u in onze feestadvertentie. Wethouder T.A. Bakelaar kreeg in de vergadering van de commissie finan ciën van donderdag 17 augustus jl. vele vragen van de commissieleden die niet in de commissie financiën tliuis horen. Veelal waren dit vragen die wel met financiën te maken hadden, maar inhoudelijk thuishoorden in 'de com missie Visser'. De commissieleden van financiën grepen echter de mogelijk heid aan, om over diverse zaken met de wethouder van gedachten te wisse len. Jaarrekening Naar aanleiding van de door de accountant opgemaakte jaarrekening vond dhr. J. van Oosterom (CDA) dat het college van B&W 'de koe bij de horens moest vatten' en niet moet wachten op een reorganisatie of func tiebeschrijving. Van Oosterom was het met de accountant eens, dat het qua financiën in de gemeente beter kan. Hij sprak daar de woorden: 'doelmatigheid' en 'rechtmatig heid' bij uit. Wethouder Bakelaar vond ook dat je zo'n rapport serieus moest nemen en dat er voor gezorgd moest worden dat de opmerkingen weggewerkt worden, maar "er zullen mensen bij moeten", zo voorspelde hij. "Er is een groot capaciteitsprobleem". Ook het Verenigd Gemeente Belang bij monde van mevr. M.K. van den Heuvel maakte zich zorgen. Zo zouden termijnen bij sociale zaken worden overschreden. "Sla de handen op het eiland in elkaar, of met Voor- ne Putten, om het een en ander te verbete ren", adviseerde zij de wethouder. Dat het een punt van aandacht is bleek uit de beantwoording: "we werken eraan, in het portefeuilleoverleg op het eiland is het reeds besproken", aldus wethouder Bakelaar. SGP-er J. Klepper, was minder pessimis tisch en niet zo verontrust over wat de accountant had opgemerkt, maar was het wel eens met dhr. Van Oosterom die stelde dat er een regelmatige rapportage moest komen. Dubieus Dhr. Van Oosterom had ook moeite met de voorziening 'dubieuze debiteuren', die een bedrag van maar liefst f 664.000 liet zien. "Wat wordt er gedaan om deze openstaande vorderingen te innen, en wat komt er bin nen" zo vroeg hij zich af, waarop de wet houder hem probeerde gerust te stellen: "via een incassobureau worden vrij regelmatig gelden geïnd, in deze post zitten ook een aantal zaken waarvoor op dit moment proce dures lopen. Mocht de gemeente die verlie zen, dan is hiervoor reeds geld gereser veerd". Sparen Volgens mevr. Van den Heuvel was de gemeente aan het sparen. De bedragen voor ouderenbeleid, lokaal onderwijsbeleid en jeugdbeleid zouden fors oplopen, zonder dat er iets mee wordt gedaan. Wat betreft het jeugdbeleid zijn er volgens wethouder Bake laar een aantal zaken in voorbereiding. Verkeer Dhr. J. Klepper vroeg zich ook af of er in het wegenfonds voldoende geld aanwezig is om alle kruispunten aan te passen i.v.m. nieuwe regelgeving op 1 oktober 2001. Dan krijgt namelijk al het verkeer van rechts (ook lang- zaamverkeer) voorrang. Eén van de vragen die in een andere commissie thuishoort, evenals de opmerking van dhr. J. van Oos terom, die meer vaart wilde op de Ooster weg. "Het is haast niet te doen, van 100 naar 50 kilometer als je van de N57 afkomt!", zo verzekerde hij "Voor mij mag het naar 70 kilometer". Politie Mevr. E. P. Mastenbroek-v.d. Sluis (VVD) zocht in deze commissie gelegenheid om haar zorgen over de magere bezetting van de politie kenbaar te maken. "Waarom wordt de raad bij het evalueren van het recreatiesei zoen met de bewoners van de campingroute niet uitgenodigd?", zo vroeg zij zich af. Daarbij merkte dhr. Klepper op dat er slechts selectief wordt uitgenodigd. "Volgens het jaarverslag zou er verbaliserend zijn opge treden, maar hoe frequent gebeurd dit?", zo vroeg hij. Belastingdienst Het CDA zou graag zien dat er ook nu weer gereserveerd werd voor de bibliotheek. Evenals vorig jaar zou dat weer f 100.000 kunnen zijn, om zo te laten zien dat de gemeente ermee bezig is. Het bleek dat dit niet de lijn van B&W was. De gemeente Goedereede hangt namelijk een vordering van de belastingdienst boven het hoofd inza ke de BTW over bestemmingsplannen. Vol gens ambtenaar financiën T. Grinwis is de Belastingdienst namelijk vanaf half juni bezig een controle uit te voeren op het gemeentehuis waarbij ze, afhankelijk van het begin van een bestemmingsplan, zelfs tot 1975 kunnen teruggaan. "Maar ze zijn in de vakantieperiode ook drie weken niet geweest", zo stelde hij de commissieleden enigszins gerust. De H.S.V. de 'Viscromte' heeft op vrij dag 18 augustus een palingwedstrijd gehouden in het Haringvliet. Er waren 36 deelnemers. De uitslag is als volgt: No. 1 J. Landman .164 cm. No. 2 A. Schaaf106 cm. No. 3 E. Markwat98 cm. No. 4 H. Wolfert90 cm. No. 5 A. Jansen67 cm. No. 6 J. Lugtenburg .65 cm. No. 7 N. Bazen64 cm. No. 8 A. Vlietland62 cm. No. 9 P. v.d. Groef .60 cm. No. 10 J.C. de Jong .55 cm. Einduitslag palingwedi^trijden: No. 1 A. Schaaf 21 pnt., 642 cm. No. 2 K. Struik23 pnt., 784 cm. No. 3 N. Bazen29 pnt, 508 cm. No. 4 J. Landman41 pnt., 502 cm. No. 5 John Wolfert49 pnt., 395 cm. No. 6 J.C. de Jong 52 pnt., 353 cm. No. 7 L.C. Struik 57 pnt., 341 cm. No. 8 R. Beijer65 pnt., 263 cm. No. 9 J. Jansen 72 pnt., 232 cm. No. 10 A. V. Mourik74 pnt., 239 cm. Afgelopen vrijdag 11 augustus werd op het Ouddorpse strand ter hoogte van Strandpaviljoen De Zeester voor de 16e maal de Ouddorpse semi-strandloop gehouden. Het mooie weer zorgde voor een ontspannen strandsfeer en maakte het voor de lopers extra aantrekkelijk te lopen door het mooie natuurgebied van de Kwade Hoek en over het Ouddorpse Strand. Dit jaar kwam het deelnemersaantal voor het eerst uit boven de 200 en daarmee was de organi satie zeer tevreden. Om 19.00 uur werd de spits afgebeten door de jeugd. Voor hen was voor strandpaviljoen De Zeester een parcours uitgezet op het strand. Vooral in de categorie t/m 9 jaar waren er veel deelnemers. Zij liepen een afstand van 500 meter. Eerste bij de jongens werd Robin den Engelsman van AV Flakkee met een tijd van 1 minuut 36 en eerste bij de meisjes werd Lydia Edel met een tijd van 1 minuut 45. In de cate gorie 10 t/m 12 jaar werd een afstand van 1000 meter gelopen. Eer ste bij de jongens werd Thomas v.d. Bos met een tijd van 3 minuut 08 en eerste bij de meisjes werd Annemarie Edel met een tijd van 3 minuut 30. In de laatste jeugdcategorie, 13 t/m 15 jaar ging de eerste plaats bij de jongens naar Gerrit Lulling met een tijd van 2 minuut 49 en bij de meisjes naar Annefleur den Hoed met een tijd van 3 minuut 27. Om half 8 ging de prestatieloop over 4,5 en 10 kilometer en de wed strijdloop over 10 km van start. Voorafgegaan door de TARO van de reddingsbrigade om het parcours vrij te houden, liep het deelnemers veld vanaf de start op de duinovergang bij Strandpaviljoen De Zees ter al snel het duinengebied in richting Natuurgebied De Kwade Hoek. Uitslagen Prestatieloop 4,5 kilometer - Ie bij de vrouwen. Marlies Overbeke, tijd; 16 minuut 56 - Ie bij de maimen, Jurrie v.d. Velden, tijd: 15 minuut 55 Prestatieloop 10 kilometer - Ie bij de vrouwen. Joke Both van Pallas 93, tijd: 45 minuut 44 - Ie bij de mannen. Perry Coomans, tijd: 37 minuut 21 KNAU wedstrijdloop 10 kilometer - Ie bij de mannen sen., John Vermeulen van Dynamics, tijd: 32 minuut 18 Haytske Zijlstra van AV Sliedr., Dhr. Timmermans van Parthenon, tijd: Eddie Smit van Delta Spt, C. Zuydervelt van Vet. Ned., - Ie bij de vrouwen sen. tijd: 41 minuut 51 - Ie bij de mannen 40-^, 33 minuut 45 - Ie bij de mannen 50+, tijd: 36 minuut 20 - Ie bij de mannen 60+, tijd: 46 minuut 23 - Ie bij de vrouwen 35+, Hannie van Reek van Voome, tijd: 43 minuut 21 - Ie bij de vrouwen 45+, Riet van Leeuwen van Pallas 93, tijd: 45 minuut 04 - Ie bij de vrouwen 55+, Jannie Kroon van AV Hakkee, tijd: 54 minuut 11 Nadat alle lopers waren gefmished werd in Strandpaviljoen De Zees ter, voorafgaand aan de prijsuitreiking, een verloting gehouden. De loten werden door leden van de Ouddorpse Reddingsbrigade bij de Zeester verkocht. En met succes, want iedereen wilde graag meedin gen naar de mooie prijzen die dit jaar ter beschikking waren gesteld door Schoenhandel v.d. Bok Mierop te Ouddorp, Life Style Goede reede - Keukencentrum te Stellendam, Sauna Thermen Scaldino te Oude Tonge, Schoonheidsspecialiste Agnes Binnendijk te Rotterdam en Sportswear Outdoor Shoes te Ouddorp. De opbrengst van de ver loting komt ten goede aan de beide organiserende verenigingen De Ouddorpse Reddingsbrigade en Atletiek Vereniging Flakkee. Iedereen die is geïnteresseerd in de overige uitslagen kan internet raadplegen: http://people.zeeland.nl/cn.vza/index.htm TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke aduertenties; maandag en donderdag 14.00 uur slmtlngstermijnjaraüiebenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500. e-mail: ajvdvêhetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22. privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com .Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2