SGP Dirksland in nieuwsbrief inzalce AZC: GEZOCHT Beleidsplan Wbv 'IVIïddelharnis' leidt tot cheque voor 'Calando' Werk- en Sierpaarden 2000... tioMieebiaH PT^LITIE (010)2741135 SduUam VASTGOED Volleyballers (recreatief) Wie heeft mijn brommer meegenomen?? Ongeval aan boord schip Politie 24-uurs telefoon: - échte vluchtelingen welkom, wél vele vragen! - Con Amore begint aan een veelbelovend seizoen Verkoop pompoenen en kalebassen tb.v. 'Woord en Daad' GEHANDICAPTEN ZORG Verkoping voor Adullam Dinsdag 22 augustus 2000 73e jaargang nr. 6932 De Dirkslandse SGP-kiesvereniging 'Baruch' heeft vorige week in Dirks land een nieuwsbrief verspreid over liet vraagstuk van liet asielzoekers centrum. In de brief wil de vereniging de Dirkslandse bevolking op de hoog te stellen van het SGP-standpunt inza ke asielbeleid en het voornemen van het college van B&W om mee te wer ken aan een centrum voor 350 asiel zoekers in die plaats. Als asielzoeker omschrijft de kiesvereniging een vreemdeling die op grond van het vluch telingenverdrag van Geneve (1951) vraagt om erkenning als vluchteling en een verzoek doet om rechtmatig verblijf in Nederland. Ook wijst de vereniging in haar brief op internationale verdragen die niet verplichten om economische migranten op te vangen. De verdragsverplichtingen beperken zich tot politieke vluchtelingen en mensen die in humanitaire noodsituaties verkeren vanwe ge een bepaalde politieke situatie. Het begrip vluchteling is al oud: ook in de Bijbelse geschiedenissen komen vluchtelin gen al voor. Zowel het Oude- als het Nieuwe Testament leren ons dat we vreemdelingen lief moeten hebben, hen rechtvaardig moe ten behandelen en jegens hen herbergzaam en gastvrij moeten zijn. Daarbij merkt de kiesvereniging op dat dit niet betekent dat de overheid elke vluchteling onderdak moet bieden. Op aarde zijn tientallen miljoenen mensen ontheemd en op de vlucht. Daarvan komen er jaarlijks een paar honderd duizend naar West-Europa en enige tienduizenden naar Nederland. Het is de taak van de Nederland se oiferKeidom te bepalen'wie van de asiel zoekers werkelijk vluchteling is, d.w.z.: onderhevig is aan een politieke bedreiging van het leven. Aan hen dient herbergzaam- heid te worden betoond. Asielzoekers die wel ontheemd zijn maar niet individueel bedreigd worden zijn geen vluchteling. Wel kan aan hen tijdelijk bescherming worden geboden, maar ze moeten zo spoedig moge lijk terugkeren. Ook vluchtehngen voor wie binnen een bepaalde tijd de bedreiging van het leven wegvalt moeten zo spoedig moge lijk terugkeren. Met het oog op de enorme aantallen asielzoekers die jaarlijks Neder land aandoen moet er veel aandacht worden besteed aan beheersbaarheid en betrouw baarheid. De draagkracht van de samenle ving is in dit verband een belangrijk criteri um. Asielzoekers die om oneigenlijke rede nen Nederland binnen willen komen zijn geen vluchteling; daarin heeft de overheid op rechtvaardige wijze onderscheid te maken. De SGP onderkent de spanningen voor de samenleving die principiële herbergzaam- heid voor elke vluchteling met zich mee brengt. Zo brengen veel asielzoekers hun eigen godsdienst mee. Niet godsdienst maar vluchtelingennood is het criterium voor toe lating in Nederland. Het zou onjuist zijn als Nederland uitsluitend voor christen-vluchte hngen herbergzaam zou zijn. Wel is het zo dat toegelaten vluchtelingen zich tijdens hun verblijf moeten onderwerpen aan de Neder landse wet en - als ze zich definitief mogen plaatsen - ook zo spoedig mogelijk een nor male plaats in de samenleving moeten inne men, dus de Nederlandse taal Ieren en huis vesting, werk en school zoeken. De SGP staat een asielbeleid voor dat geba seerd is op de beginselen van barmhartig heid, herbergzaamheid en rechtvaardigheid, toegesneden op de huidige situatie. Voor elke asielzoeker die op rechtvaardige gron den in de procedure zit moet opvang gewaarborgd zijn. Op grond van haar bijbels genormeerde politieke overtuiging heeft de SGP in beginsel dan ook niets tegen de kpmst van asielzoekers in Dirksland. Wel plaatst ze bij het voornemen van het college van B&W vele vragen. Is 350 asielzoekers niet te veel in relatie tot de woonkern dan wel woonwijk? Is de wijk Kleine Boezem wel de juiste plaats voor een AZC? Komt de voorgenomen uitbreiding van de woonwijk niet in de knel als een AZC jarenlang bouw grond in beslag gaat nemen? Komen nood zakelijk onderwijs, medische voorzieningen eh openbare orde niet in de knel, daar het met de hiervoor beschikbare middelen thans al moeilijk is gesteld? Wie stelt bewoners schadeloos als hun woningen in de omge ving van een AZC aanwijsbaar in waarde dalen? Is Dirksland' met zijn eenvoudige voorzieningen wel een geschikte plaats voor de vestiging van een AZC?, enz. Op de vele vragen en onzekerheden verlangt de SGP een bevredigend antwoord. Ze volgt nauwlettend de ontwikkelingen en ze neemt kennis van de bezwaren die onder de inwo ners van Dirksland leven. Een verantwoord besluit in de gemeenteraad zal pas kunnen worden genomen als daarvoor voldoende helderheid bestaat. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning I Ook het christelijk jongerenkoor Con Amore gaat "de noten weer oppakken". DV 31 augustus a.s. hopen we in Melishof te Melissant om 19:45 van start te gaan met het nieuwe zangseizoen 2000/2001 Na het intensieve werk voor onze CD in het afgelopen seizoen hebben we in de komende periode weer vele mooie uitvoeringen op het programma staan, waarin wij ons volledig nieuwe repertoire ten gehore hopen te bren gen. Om een indruk te geven; we gaan zingen met diverse andere koren in de Grote kerk te Dordrecht, er staat een groot concert in de Joriskerk in Amersfoort (oa met orkest) op het programma, een kerstuitvoering in de Grote Kerk van Zierikzee, ons traditionele oranjeconcert in Dirksland, een uitvoering in de visafslag te Stellendam en nog vele ande ren. Bij die uitvoeringen zullen diverse bekende instrumentalisten ons begeleiden. Natuurlijk hebben wij daarbij de trouwe inzet van onze leden hard nodig Hierbij roepen wij een ieder op om, zoals elk jaar, weer trouw de repetitieavonden te bezoeken, zodat we met elkaar aan een mooi zangsei zoen kunnen gaan werken. Uiteraard is iedereen die interesse heeft ook van harte welkom om vrijblijvend een repe titieavond mee te zingen en de sfeer van ons koor te kunnen beleven. Wij repeteren elke veertien dagen van 19:45 uur tot 22:00 uur in Melishof te Melissant. Je zult er geen spijt van krijgen Ook kunt u onze CD nog bestellen via het volgende telefoonnummer 0187-605070. De kosten bedragen Hfl 39,95 ex verzend kosten. Zeker de moeite waard Volgende week begint de Volleybalvereni ging 'Sparta' te Middelharnis weer met de trainingen in de vernieuwde sporthal 'De Staver'Voor de dames is dit op maandag 28 augustus, voor de heren op dinsdag 29 augustus. Op zaterdag 2 september a.s. hoopt 'Sparta' zich te presenteren van 11.00 tot 12.00 uur op de open dag ter gelegenheid van de opening van 'De Staver'. De vereni ging Sparta zoekt nog enkele dames en heren, ouder dan 18 jaar, die recreatief in competitieverband willen gaan spelen. Het seizoen loopt van half oktober tot eind april, waarin 12 wedstrijden worden gespeeld. (Oud) volleybalspelers en -speelsters zijn welkom, affiniteit met de voUeybalsport is wel noodzakelijk. De thuiswedstrijden wor den op woensdagavond gespeeld. Nadere inlichtingen bij Els van Es, telefoon: 651355. Het is nog niet zo lang geleden dat Woningbouwvereniging 'Middel harnis' haar nieuwe beleidsplan presenteerde. In het plan wordt onder andere ook aandacht geschonken aan de mogelijkheden voor de bouwvereniging om bij te dragen in zorgverlening. Aan diverse vor men van zorg heeft de vereniging al aandacht besteed, maar niet aan 'Calando'. Toch wilde de bouwvereniging ook graag het Dirksland se hospice financieel helpen, en daar kwam het ook van. Vorige week donderdagmiddag was het op één bestuurslid na voltallige bestuur van Wbv 'Middelharnis' in 'Calando' om daar een cheque te over handigen ter waarde van f 5000! Namens 'Calando' nam de heer C. Quist die in ontvangst en bedankte hij het woningbouwbestuur harte lijk. "De cheque op zich is al ontzettend mooi, maar vooral is het mooi dat een woningbouwvereniging een beleidsplan maakt waarin plaats is voor de zorg!" Van harte hoopt hij dat zoiets in de toekomst navolging vindt. "Dan zijn de financiële zorgen nog wel niet weg, maar blijven we optimistisch!" ...zo luidde de aanduiding van de verzameling activiteiten die afgelopen vrijdag en zaterdag waren georganiseerd aan de Oostdam in Stellendam. Maar er was heel wat meer te doen dan werk- en sierpaarden. Een grote variatie aan activiteiten werd de belangstellenden aangeboden. Dat veel mensen dat waardeerden, bleek uit de grote belangstelling. Twee dagen waren helemaal volgeboekt met demonstraties en wed strijden, zoals ondermeer de ploeg wedstrijden voor oude traktoren, demonstraties van allerlei soorten paarden, traktoren en andere land- boüwerktuigen. Er was een tentoonstelling van auto's en caravans. Terreinwagens raasden met het grootste gemak over de aangebrach te oneffenheden in het veld en ook dat trok natuurlijk vooral veel bekijks, vooral onder het mannelijk publiek. De brandweer was ook aanwezig om blijk te geven van hun vakmanschap. De kinderen kon den een ritje maken op een pony, terwijl de ouders even langs de kra men liepen waar allerhande waar werd aangeboden. Ensemble Eeuwkant liet zien hoe de klederdracht op Goeree-Overflakkee er vroeger heeft uitgezien en ook militairen hadden een kamp opgesla gen aan de Oostdam. 'Werk- en Sierpaarden 2000', een bijzonder gevarieerd evenement dat door veel belangstellenden werd bezocht en als zeer geslaagd mag worden beschouwd. Zaterdag 19 augustus jl. heeft iemand zonder reden mijn brommer meegeno men. Dit is een lage streek, die door niemand gewaardeerd wordt. De brommer stond gestald bij de ingang van 'de Samaritaan'. Ik gebruik mijn brommer iedere dag en zonder brom mer weet ik me geen raad! Wil degene die zo flauw is geweest om de brommer mee te nemen, deze weer op dezelfde plek terug zetten? Of als iemand iets gezien of gehoord heeft, wil deze dan contact opnemen met Esther Bakker, Generaal Snijderstraat 38 te Nieuwe- Tonge. Tel.: (0187) 65 12 09. COMBI actief in beeld en geluid Ter ondersteuning van de stichting 'Woord en Daad' is er gedurende een lange periode een grote keus uit diverse soorten pompoe nen en kalebassen. Deze mooie siervruchten zijn te koop bij fam. Huizer, Krammerstraat 13 te Herkingen (669464). Bij voorbaat hartelijk dank voor uw finan ciële ondersteuning van de stichting. STELLENDAM - Donderdagmiddag om streeks half drie vond op een vissersschip op open zee een ongeval plaats. Bij het ophalen van een net bleek er een groot stuk wrakhout in het net te zitten. Een 26- jarige man uit Goedereede probeerde het hout eruit te halen, hierbij ging hij op de reling staan. Dat ging fout en de man viel met het net over de reling. Omdat de vis ser een tuig droeg en vastzat aan het schip, sloeg hij terug tegen de reling even later gevolgd door het stuk hout en de boom. Het slachtoffer raakte gewond en liep ver moedelijk een bekkenfractuur op. Het schip keerde terug naar de buitenhaven in Stellendam, waarna de man naar het zie kenhuis werd vervoerd. Rotterdam-Rijnmond DIRKSLAND - Vrijdagmorgen rooiden politiemensen op de Oost Havendijk aan de buitenzijde bij het strandje een 'wilde' hen nepkwekerij. De ongeveer 130 plantjes waren tot behoorlijke groei gekomen, ver moedelijk nadat zaad, dat in daar liggend gestortte grond/puin had gezeten, enige tijd geleden was ontkiemd. STICHT N G NIEUWE-TONGE - Op D.V. 9 september a.s. hopen wij als 'comité Nieuwe-Tonge e.o.' voor stichting 'Adullam' gehandicap tenzorg onze jaarlijkse verkoping te houden. Er zal deze dag heel veel te koop zijn. Om u een idee te geven van wat er zoal te koop is, zullen we alvast het een en ander opnoemen. Hoeden, modestoffen, bloemen, kaarten, speelgoed, kaas, groente, fruit, boeken, muziek enz. enz. Er zijn ook diverse leuke, gezellige activiteiten te doen, bijvoorbeeld: sjoelen (voor de ouderen is er een super- sjoelbak, waar leuke prijzen te winnen zijn), bloemschikken, en niet te vergeten de gezel lige koffiehoek. Een kijkje nemen op onze verkoping is beslist de moeite waard. De verkoping zal gehouden worden van 9.30 tot 15.00 uur in en om Hervormd Centrum 'Elim', Zuiddijk 19 te Nieuwe-Tonge. We hopen op een mooie opbrengst van deze dag voor bovenstaande stichting. Tot ziens op D.V. september! Diefstal van scooter OUDDORP - Zondagavond omstreeks elf uur werd in een bungalowpark aan de Kab- belaarsbank een scooter weggenomen. De pohtie van het district de Eilanden stelt een onderzoek in. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 r uur fptO't»rvkm OUDDOftP-WiiliIrtHtSS Til (0117) tllöll fox U37MllENHSE-Prinlihsf)HogHeDm 173 lil. |Oni) 442400 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1