IE (010)2741135 \>J WcmÈmjA Plaatse jeugd vermaakte zich opperbest I Uniek in Nederland en je vindt het op Flal(l(ee! ZAFIRA Skelter-race in Ouddorpse Ring Bibliotheek 'Unum Necessarium' Haamstede- conferentie 2000 xdiii m^a "3^^^ F\-v^ Politie 24-uurs telefoon: „Eilanden-nieuws" m(^i/L MINNAARD VASTGOED Jan van Rossum realiseert digitale beurs voor landbouwmachines Garage Knöps B.V. Surfer in problemen en boot geborgen Ds. Out neemt afscheid van Ger. Kerk Middelhamis Nieuw seizoen 1n Touch' Informatieavond borstvoeding in het Havenziekenhuis Hervatting zangrepetities 'De Lofstem' Open brief aan alle kerken en geloofsgemeenschappen op ons eiland \%ser Meubelen Vrijdag 18 augustus 2000 73e jaargang nr. 6931 Snelheidscontroles OUDDORP - Personeel van de Verkeerspo litie hield dinsdagmiddag en -avond radar snelheidscontroles op de Oosterweg en de provinciale weg N57, beide in Ouddorp. Op de Oosterweg overschreden tussen kwart voor drie en kwart voor vijf 135 van de 510 passerende automobilisten de maximum snelheid van 50 km/uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 87 km/uur. Op de provinciale weg N57 namen tussen drie en vier uur 122 van de 1070 passerende automobilisten het niet zo nauw met de maximum snelheid van 110 km/jiur. Hoog ste score: 122 km/uur. Tussen kwart voor zeven en half tien stond de snelheidsradar opnieuw op de Oosterweg. Van de 441 passerende automobilisten hiel den 103 zich niet aan de 50 km-limiet. Hoogste score: 98 km/uur. Ook op de N57 werd de snelheidsradar tussen kwart voor zeven en half tien weer geplaatst. In totaal 50 van de 1070 passerende automobiüsten wer den geflitst wegens overschrijding van de 100 km-limiet. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 150 km/uur. Ruiten school ingegooid MIDDELHARNIS - Dinsdagavond kort na zeven uur werd bij een school aan de Sport- laan een 17-jarige jongen uit Middelhamis aangehouden, nadat een aantal ruiten van de school was ingegooid. De jongen vertelde politiemensen echter dat niet hij, maar drie zich haastig uit de voeten makende andere jongens de ruiten hadden vernield. Dit drie tal kan binnenkort een bezoekje van politie mensen verwachten. Portemonnee van vrouw gerold MIDDELHARNIS - Dinsdagmiddag deed een 33-jarige vrouw uit Achthuizen aangifte van diefstal van haar portemonnee. Tijdens het boodschappen doen in een supermarkt aan de Westelijke Achterweg in Middelhar- nis werd door een onbekende de portemon nee van het slachtoffer uit haar tas gehaald. In de portemonnee zaten enkele pasjes, per soonlijke bescheiden en een nog onbekend geldbedrag. Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642111 MIDDELHARNIS TEL 0187-617 JOO NIEUWE TONGE Na de vakantieperiode gaan de deuren van de bibliotheek weer open en wel op D.V. donderdag 24 augustus. Goede wijn behoeft geen krans, maar toch willen we u als lezer die geïnteresseerd is in een goed boek uitnodigen om eens een kijkje bij ons te nemen. De laatste jaren mogen we ons verheugen op een toenemend aantal lezers, niet alleen uit Nieuwe Tonge, maar ook uit de omliggende dorpen waaronder mensen uit Herkingen, Middelhamis, Sommelsdijk en Oude Tonge. Het is dan op de donderdagmiddag- en avond gezellig druk in onze bibliotheek. Wat hebben wij u zoal te bieden? Voor de allerkleinsten onder ons: voorleesboeken; voor de kinderen, die zelf gaan lezen ruim 1500 stuks; voor de wat oudere jeugd is er keus uit 1850 boeken; de volwassen lezer bieden wij bijna 2500 streek- en andere romans. Zoekt u bepaalde themaboeken zoals bijv. de serie 'Prciktisch Pastoraal', hierin is keus uit 250 stuks. Verder ruim 200 prekenboe- ken; 325 theologische boeken en 235 Bijbel verklaringen. U ziet: keuze genoeg. Komt u zelf kijken? We zijn geopend: op donderdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur en op donderdag avond van 19.30 tot 21.00 uur. Ons adres is: Korteweegje 5a, Nieuwe Tonge (tussen Ned. Herv. pastorie en de Christelijke School). Op de Haamstede-conferentie, die dit jaar op maandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 september a.s. zal plaatsvinden, zal de ope ningstoespraak worden gehouden door Ds. M. Goudriaans van Lunteren. Ds. A. Beens moest zich om gezondheidsredenen afmel den. Op de avondbijeenkomsten op 11 en 12 sep tember, waar Ds. J. Westerink uit Utrecht hoopt te spreken over 'het Koninklijk Ambt van Christus' zijn ook ambtsdragers en belangstellenden hartelijk welkom. De samenkomsten, die om 20.00 uur begin nen zullen weer plaatsvinden in de Talma- Hoeve te Garderen. COMBI FOTO actief in beeld en geluid Middelhamis B.V. Op zondag 20 augustus 2000 zal de predi kant van de Gereformeerde Kerk Middelhar- nis, Ds. H. Out, afscheid nemen van deze gemeente. In maart 1994 is hij naar Middelhamis geko men en op 6 maart deed hij intrede met de verkondiging over 'Zien of niet zien, daar gaat het (bij) Jezus om!' De gemeente betreurt zijn vertrek! De vol gende kerkelijke standplaats is De Lier in het Westland. De -afscheidsdienst begint om 15.00 uur. instattatiebedrijf De leden van interkerkelijk koor 'In Touch', zo tussen de 18 en 50 jaar oud, hebben weer zin om te gaan zingen. Op zaterdag 26 augustus gaan we van start met een oude bekende, Ad de Joode. We zingen dan van 10.00 tot 12.00 uur. In januari wordt de lei ding weer overgenomen door onze dirigent Fred de Vries, en dan verhuizen we weer naar de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Ons repertoire bestaat uit verschillende Nederlands- en Engelstalige liederen met een boodschap. Het koor wordt begeleid door Arjan Huizer en we repeteren in de Exoduskerk te Sommelsdijk. Heb je zin om eens te komen luisteren en/of mee te zingen? Je bent van harte welkom op de repetities. Helaas kun je geen lid worden als je ouder dan 50 jaar bent of als je stemsoort 'alt' is. Wil je meer informatie of heb je vragen? Bel dan naar Jorien Andries, tel. (0187) 643012, of naar Marianne van Druningen, tel. (0187) 486492. Tot ziens bij 'In Touch' Vakantie, zonnig weer en buiten 't dorp heerlijk vrijbuiten op een groot stuk grasland. Dat moet deze week voor de Plaatse schooljeugd beslist heerlijk zijn geweest. Aan de Steigerdijk in Ooltgensplaat werd dit jaar weer een huttendorp georganiseerd. Elke.dag, van maandag tot en met vrijdag, konden de kinderen daar terecht op een flink terrein gemeentegrond om er van plan ken, latten en pallets een nederzetting te bouwen waarbij ze hun fantasie de vrije loop konden laten en waarbij een grote diver siteit aan creaties verschenen: kastelen, ophaalbruggen, een 'damesvertrek', een 'verboden voor...', enz. Tegen betaling van een rijksdaalder per dag konden de kinderen er heerlijk hun gang gaan en hadden ze de garantie dat ze er die dag volledig in de watten gelegd door de organisatie: patat, pannenkoeken, nasi, broodjes worst, fruit, limonade, snoep, hout, spijkers, pleis ters en een helpende hand als het eens niet wilde lukken. Ze moesten alleen zelf voor een hamer en een eetbord met bestek zor gen. Dagelijks waren er zo'n 100 kinderen als bezige bijen in de weer. Het huttendorp is een initiatief van de Plaatse Oranje vereniging, die dit evenement samen met de Stichting Welzijnswerk 'Oostflakkeeorganiseert. OOLTGENSPLAAT - Landbouwer zijn en goed met com puters overweg kunnen zal in vroeger jaren vast een ondenkbare combinatie zijn geweest. Echter, het kan ver keren. Aan Oudelandsedijk 2 in de polder te Ooltgensplaat heeft de 48-jarige Jan van Rossum zijn boerenbedrijf. Een boerderij waar sinds een maand of twee een nieuwe activi teit werd ontwikkeld: een digitale beurs voor landbouwma chines, toegankelijk via internet-adres www.landbouwma- chines.nl. Zo'n drie jaar geleden is Jan begonnen erover na te denken hoe mak- kehjk het wel zou zijn als er ten behoeve van de landbouw een cen traal bestand zou zijn van wat er in heel Nederland te koop is of te koop wordt gevraagd aan zowel nieuwe als gebruikte landbouwma chines. Eigenhjk zag hij er wel een uitdaging in om ziets op te zetten en ging er min of meer als Uefhebberij mee aan de slag. Terwijl hij hiermee doende was manifesteerde zich ook de opmars van internet en dat zou een prima middel zijn waarmee Jan z'n plannen uit kon voeren. En zo gebeurde het. Hij startte een bureau waarbij men van uit het hele land terecht kan om landbouwmachines, in de meest bre de zin van het woord, te koop aan te bieden of te koop te vragen. Daartoe maakte hij een eigen web-site, en sinds een maand of twee kan heel agrarisch Nederland daarop terecht voor een nieuwe of gebruikte tractor, zaaimachine, heftruck, ploeg, hakselaar, combine, enz. En daarmee is thans gerealiseerd waar Jan enkele jaren geleden over begon te verzinnen! "Het is uniek in Nederland", zegt hij er zelf van, "eigenlijk was het een soort gat in de markt". En inderdaad mel den vanuit het hele land kopers en verkopers zich bij Jan's digitale landbouwmachine-beurs aan. De belangrijkste gebruiksmogelijkheden daarvan zijn o.a. het bekij ken van de home-page en de advertenties, 'eenmalig' adverteren en 'geabormeerd' adverteren. Bij eenmalig adverteren wordt een adver tentie voor een door de adverteeder te bepalen tijdsduur geplaatst; de gegevens in de eenmalige advertentie kunnen niet naderhand worden gewijzigd. Bij geabonnerd adverteren blijft de advertentie een half jaar of een heel jaar staan, waarna deze automatisch vervalt als de adverteerder geen verlenging wenst. Wél kunnen hierbij tussentijdse wijzigingen in de advertentie worden aangebracht en kunnen desge wenst foto's van te koop aangeboden machines worden geplaatst. Het tarief voor een abonnement van een halfjaar bedraagt f 48. Wie de digitale beurs van Jan van Rossum 'betreedt' zal direct zien hoe gemakkelijk die te 'bewandelen' is. Het systeem vraagt u om eenvoudige gegevens of zoekargumenten, die u als bezoeker of adverteerder zelf verstrekt door ze in te toetsen of aan te klikken. Mochten er vragen zijn of wilt u meer informatie dan helpt Jan u daar bij graag zo goed mogelijk. Zijn adres is Oudelandsedijk 2 te Oolt gensplaat, telefoon 0187-630162, fax 0187-630153. HetHavenziekenhuis heeft als enige zieken huis in Nederland het certificaat 'Zorg voor borstvoeding'Omdat wij het belangrijk vin den dat ouders goede informatie krijgen over het geven van borstvoeding, organiseren wij 6 keer per jaar een informatieavond voor aanstaande ouders of andere belangstellen den. 25 september 2000 is de eerstvolgende avond. De avond duurt van 19.30 - 22.00 uur. De kosten bedragen f 10,- p.p. of f 15,- per koppel. Wilt u informatie of wilt u zich inschrijven, dan kunt u bellen met: Afdeling Verloskunde van het Havenziekenhuis, tel.: 010-4043536. Kalligraferen.door iedereen te leren1 Zin in schoonschrijven? Bij voldoende belangstelling zal er half sep tember op maandagmiddag en/of maandag avond een cursus Kalligraferen voor begin ners van st£irt gaan. Deze cursus zal gehou den worden in 'Ons Dorpshuis', Korteweegje 14 te Nieuwe-Tonge en bestaat uit 8 lessen van anderhalf uur, waarin 7 ver schillende schriftsoorten aan bod komen. Zowel rechts- als Unkshandige 'schrijvers' zijn van harte welkom, maar linkshandigen moeten dit wel even melden, omdat zij een andere pennenset nodig hebben. De tijden zijn: 's middags van 13.30 - 15.00 uur en 's avonds van 19.30 - 21.00 uur. Belangstel lenden kunnen voor informatie/opgave bel len naar telefoonnummer (0187) 486369, of kunnen even langskomen op de cursusmarkt van 2 september a.s. op het Diekhuusplein te Middelhamis, waar van 10.00 tot 16.00 uur de kunst van het Kalligraferen wordt gede monstreerd door Margaret van den Braak- de Kok. OUDDORP - Op D.V. donderdag 24 augus tus Ijervat de Chr. Gem. Zangvereniging 'De Lofstem' te Ouddorp haar wekelijkse repeti ties van 20,00 tot 22.00 uur in Eben-Haëzer. Alle leden, ook nieuwe, zijn van harte wel kom. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met onze voorzitter Jan Klepper, tel. 683237. Het bestuur Nieuw var\ Opel: voor MPorJ/dett mP plezier Afgelopen maandagavond werd de kust wacht post Ouddorp gebeld door een bestuurslid van de reddingsbrigade van Roc- kanje. Hij deelde de post Ouddorp mede dat hij via een mobiele telefoon was gebeld door een persoon die op dat moment op een surf plank voor de kust van de Maasvlakte dreef en geen kans meer zag om te wal veilig te bereiken. Volgens de surfer was de accu van zijn GSM nagenoeg leeg en kon hij niet meer bellen. Door de post Ouddorp werden de bemanningsleden van de reddingboten Zeemanspot en Griend opgepiept. Verder deden aan de zoekactie drie politievaartui- gen, twee reddingboten van de reddingsbri gade Rockanje, één reddingboot van de Ouddorpse reddingsbrigade en een vliegtuig van de politie mee. Na enkele uren vergeefs te hebben gezocht werd besloten de zoekac tie te stoppen. Tot op heden is niemand ver mist, mogelijk ging het om een valse mel ding. Na deze zoekactie werd de bemanning van de Griend door de politie verzocht om een speedboot, welke was aangespoeld op het strand in de omgeving van de trailerhel ling van de Maasvlakte, van het strand te trekken en naar de inloop van de Waterweg te slepen. Volgens de politie was het exem plaar gestolen. Toen de boot eenmaal van het strand was getrokken lukte het om de motor daarvan te starten en kon ermee naar de Waterweg worden gevaren, alwaar de bemanning van het politievaartuig P2 de speedboot overnam. Steeds opnieuw worden we opgeschrikt door ernstige misdrijven in ons land, waarvan kinderen en jongeren het slachtoffer zijn. Het onvoorstelbaar verdriet dat teweeg wordt gebracht in gezinnen en families is niet te peilen. Dit zinloos lijden is, ook voor ons als 'buitenstaanders', iets, wat ons allen heel erg bezighoudt. Nu deze week de scho len en de clubs op ons eiland weer gaan beginnen en ook landelijk het dagelijks patroon weer opgepakt wordt, willen wij u, door middel van deze brief, oproepen tot een gebed om bescherming van onze jeugd en tevens om open ogen voor alle volwassenen om acht te slaan op wat rondom met mensen en vooral kinderen gebeurt. Laten we allen één zijn in ons gebed op zondag 20 augustus a.s. in de morgendienst van de Gereformeer de Kerk te Middelhamis. Haitieiyk welkom in de showiFoontvaii Zo'n 60 sportievehngen, jong en oud, deden afgelopen woensdag mee aan de skelter-race in de Ring van Ouddorp. In drie leeftijdscategoriën werd er gestreden om mooie bekers, leuke artikelen van Neerlands bekendste bierbrouwerij en gratis uren skelteren. De deel nemers moesten hiervoor een parcours afleggen dat was voorzien van strobalen om het wat moeilijker te maken. De organisatie had de brandweer bereid gevonden om de baan gedeeltelijk van schuim te voorzien, wat vooral voor de toeschouwers een leuk detail was. De VVV, de Ondernemersvereniging 'Ouddorp' en hotel Akershoek bedanken de Oud dorpse brandweer, de Rode KxuisafdeUng en de heren Krijn Breen, Krijn Grinwis en Jaap Verduijn hartelijk dat die het mogelijk maakten dat de skelter-race weer op deze wijze kon worden gehouden. Bovenal wordt de fam. Bezuijen van skelterverhuurbedrijf De Bever bedankt voor het gebraik van de prachtige skelters, waarmee tenslotte Anthony Bosland uit Ouddorp de snelste tijd van 36,85 seconden neerzette! Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<kee REGISTERACCOUNTANTS telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! I uur ^to-serviea Oarnxr- Wnlsmot as Iil, |Oli;| óllil! In mjli amn Prinhho; HosciMOi 17! ui. |0111| uuw Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 2! 01 nu in onze stiowroom la '!"tl"t''t'ipli'?Kll"! Hir HaveneM 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1