Het Vogelnest Eenden Alpha Chr. gem. Eilandenkoor houdt open repetitie cursus op Politie zoel(t eigenaren van gestolen sieraden EIIAIIDEtf-IIIEUWS Pokon Season Comfort voedingstabletten voor kamerplanten en voor fruit, kruiden en groenten Juweliers - opticiens Kwaliteit en service onder een dak Goeree- Overflakkee Fotograferende consument tevredener dan ooit Nationaal inkorfcentrum RV. De Reisduif Sommelsdijk PAGINA 6 "VRUDAG 11 AUGUSTUS 2000 Een erg vol nest deze keer, want de naam 'eenden' is wel een heel algeme ne naam voor een grote hoeveelheid vogels. Omdat er zoveel soorten beho ren tot de eendenfamilie wordt deze weer onderverdeeld in verschillende geslachtengroepen. Dat zijn: de Ber geenden; de Duikeenden; de Eider- eenden; de Pronkeenden; de Stekel staarteenden; de Zee-eenden en de Zwemeenden. Ze landden allemaal in het Vogelnest, behalve de Stekelstaar teenden omdat die in ons land niet voorkomen. Van de andere eenden komen niet alle soorten in ons land voor. We zullen alleen kijken naar de eenden die in ons land voorkomen. BERGEEND De eerste eend die we in het nest tegenko men is de Bergeend. Uit deze groep zijn enkele soorten zo groot dat ze ganzen genoemd worden. Van de Bergeenden zien we in ons land echter alleen de gewone Berg-eend. Hij komt als broedvogel vrij veel voor aan de kust en bovendien aan het IJs- selmeer, Friesland en het Zuid-westen van Noord-Brabant. Het is een grote,witte eend met zwart-groene en kastanjebruine delen. Ze hebben een rode snavel, waar woerden nog een opvallend grote knobbel bovenop hebben. Zoals bij de meeste eenden laten ook deze van zich horen door te kwaken. Ze hebben hun nest met 8 tot 15 eieren in een oud konijnehol, drainagepijp of op andere verscholen plaatsjes. Na een broedtijd van ongeveer 4 weken worden de jongen door beide ouders verzorgd en soms zelfs in gro te groepen door 1 of 2 volwassen eenden. DUIKEEND Van de Duikeend komen vijf soorten in ons land voor: Krooneend, Kuifeend, Topper eend, Witoogeend en Tafeleend. De Duik eend is vrij klein en de poten, die ver uit elkaar staan, zijn meer naar achter geplaatst dan bij andere eenden. De meeste soorten broeden bij zoetwater, maar in de winter bevinden ze zich met grote groepen in zout- water. Zoals bij zoveel dieren verschilt ook de woerd van de Krooneend erg van het wijfje. De woerd heeft een grote oranje kop met rode snavel en is verder overwegend zwart met wit. Het wijfje is meer bruin van kleur met vaalwitte vleugelstreep. De Krooneend leeft van planten die hij duikend verzameld. Ze hebben hun nest in dichte begroeiing, waar de moeder voor de jongen zorgt. Ze leven in grote zoetwatermeren en in de win ter wat vaker op open water. De Kuifeend is heel wat minder gekleurd dan de Krooneend. Het vrouwtje is donker bruin en de woerd is zwart met een witte buik en witte flanken. Ze komen voor in alle types open water, zoals ook vijvers, e.d. Ze zijn vaak heel tam. In tegenstelling tot de Krooneend leeft de Kuifeend van kleine waterdiertjes en maar zelden van zoetwater- planten. Ook bij de Kuifeend, die maar zel den in Nederland voorkomt, zorgt het vrouwtje voor de jongen. Het vrouwtje van de Toppereend is lichter van kleur dan het vrouwtje van de Kuifeend. Ook de woerden van beide eendsoorten lij ken veel op elkaar. Het enige verschil is dat de woerd van de Toppereend een grijs gedeelte op zijn rug heeft. Deze eend leeft van kleine schaaldieren, kreeftachtigen en kleine insekten die hij verzamelt in zijn leef omgeving; voornamelijk kustwateren en wateren dichtbij zee, zoals bijvoorbeeld het IJsselmeer. Het wijfje zorgt voor de jongen, die al na een paar uur kunnen duiken. De woerd en het wijfje vai) de Witoogeend lijken erg veel op elkaar. Ze zijn mahonie- kleurig met witte onderstaartveren. Deze kleine duikertjes komen vooral voor in klei ne dichtbegroeide poelen. Ze komen in Nederland niet zo veel voor en leven vooral van waterplanten'. Als laatsten van de Duikeenden kennen we nog de Tafeleend. De Grote Tafeleend komt in ons land niet voor, maar zijn kleinere soortgenoot vind je in alle soorten zoetwater. In de winter scholen ze vaak samen in grote groepen. De woerden zijn te herkennen aan hun grijze lijf, kastanjebruine kop en zwarte borst. Het wijfje is bruin, al verschillen kop en lijf wel wat, doordat de kop donkerder is met een lichte vlek. De Tafeleend is te vin den op open zoet water en eet daar meestal waterplanten, maar ook schaaldieren. Deze eend verschilt van de meeste andere doordat hij zijn nest in of zeer dichtbij het water heeft. Ook hier zorgt het vrouwtje voor de jongen, hetgeen gebeurt in Nederland maar weinig voorkomt omdat hij zijn broedplek in andere landen heeft. EIDEREEND In Nederland onderscheiden we maar twee soorten Eidereenden. De 'gewone' Eider- eend en de Koningseidereend. De laatse komt maar heel weinig in ons land voor, maar is heel duidelijk te onderscheiden van andere eenden. Zijn achterlijf is namelijk zwart, terwijl voorlijf en kop wit zijn met een groot oranje schild en snavel. Het wijfje is moeilijk te onderscheiden van dat van de 'gewone' Eidereend, waarvan het wijfje donkerbruin is met donkere dwarsstrepen. De woerd is de enige eend die van boven wit is en van onderen zwart. Hij heeft een gelige snavel en een bleekgroene achterhals. Deze Pokon introduceert: Om ook de op gemak georiënteerde planten- bezitter de kans te geven zijn planten goed te verzorgen, introduceert Pokon Chrysal BV, expert op het gebied van bloemen- en plantenverzorging, voedingstabletten voor kamerplanten en voedingstabletten voor fruit, kruiden en groenten. De voedingstabletten bevatten genoeg voe ding voor een heel jaar. Eén keer voeden is dus voldoende om een jaar lang onbezorgd te kunnen genieten van bijvoorbeeld de planten in huis. Want zeker nu met name grote aparte, dus dure, planten een trend worden in het interieur, is het belangrijk dat deze planten ook gezond blijven. Met Pokon Season Comfort voedingstabletten voor kamerplanten is dit een koud kunstje. De tabletten zijn gemakkelijk in het gebruik: even in de aarde drukken en klaar. Zoals gezegd worden ook voor fruit, kruiden en groenten dit voorjaar voedingstabletten geïntroduceerd. Fruit, kruiden en groenten worden namelijk steeds vaker in potten in de tuin gezet. Er wordt volop in geknipt en van geplukt, dus extra voeding is beslist geen overbodige luxe. Ook hier geldt: even in de aarde drukken en klaar. De Season Comfort voedingstabletten zijn verkrijgbaar in supermarkten, bloemenwin kels en tuincentra. De consumentenadvies prijs is 7,95 voor een blister met 15 voe dingstabletten en 18,95 voor een pot met 40 voedingstabletten. De voedingstabletten voor fruit, kruiden en groenten zijn niet ver krijgbaar in een pot. Vorig jaar introduceerde Pokon Chrysal al voedingstabletten voor balkon- en kuip- planten in blisterverpakking. Om aan de gro te vraag te kunnen voldoen wordt nu ook voor deze variant een pot geïntroduceerd. Ook hier geldt een consumentenadviesprijs van 7,95 voor een blister met 15 voedings tabletten en 18,95 voor een pot met 40 voedingstabletten. eend komt alleen voor in kustwateren en leeft dan ook van schelpdieren en kreeftach tigen. Hij nestelt vaak in kolonies. Het dons uit het nest wordt - voornamelijk in IJsland - vaak verzameld en gebruikt als dekbedvul ling. In Nederland komt de Eidereend voor namelijk voor op de Waddeneilanden. PRONKEEND Hoewel deze eend van nature niet in ons land voorkomt, is hij toch in 'ons vogelnest' beland. Bij de verzamelaar komt hij in Nederland wel regelmatig voor. Bekende soorten zijn hierbij de Mandarijneend en de Carolina-eend. De eerstgenoemde komt oor spronkelijk uit de bossen van Oost-Azië. De eend leeft over het algemeen van planten, noten en zaden en legt zijn nest in een holle boom. Het is een prachtige vogel met veel verschillende kleuren. De onderkant is wit, maar zijn bovenlijf en kop bestaan uit groe ne, oranje, blauwe en gele delen. ZEE-EENDEN Deze geslachtengroep is weer onderverdeeld in vier andere groepen: de Zaagbek, de groep van de Grote-, Bril- en Zwarte Zee- eend, de Brilduiker en de IJseend. Om met de groep Zaag-bekken te beginnen - daartoe behoren de Grote Zaagbek, de Middelste Zaagbek en het Nonnetje. De Grote Zaagbek is een sierlijke vogel met een donkergroene kop en een geheel witte romp. Het wijfje is grijs met een kastanje bruine kop. Ze leven in de zomer in meren en rivieren en dan bij voorkeur op een plaats waar bomen staan: in holle bomen maken ze vaak hun nest. Het wijfje zorgt voor de 7 tot 13 eieren die ze legt. In de winter leven ze op grotere meren en soms op zee. Het voedsel bestaat voornamelijk uit vis, die ze duikend vangen. De Middelste Zaagbek wordt onder andere gekenmerkt door zijn fijne snavel met getan de rand. Hij heeft een donkergroene kop met kuif, een brede witte halsband en een kas tanjebruine borst. Ook bij deze vogel is het wijfje grijzig met een bruinere kop. In de zomer komt de Middelste Zaagbek op dezelfde plaatsen voor als de Grote Zaagbek, maar in de winter vinden we hem meer op zee. Ook in de broedzorg en de keus van het voedsel lijkt hij veel op de Grote Zaagbek. Het Nonnetje is de kleinste uitgave van de Zaagbekken en is voor het grootste deel wit van kleur met een zwarte oogvlek. Het wijf je is grijzig van kleur en heeft een bruinige kop met aan de zijkant een opvallende lich te vlek. Het Nonnetje komt, voornamelijk in de winter, veelal voor op meren en rivieren. Hij nestelt ook in bomen die in de buurt van rivieren of meren staan, maar dat is over het algemeen noordelijker in Europa. Tot de tweede groep Zee-eenden behoren de Grote Zee-eend, de Brilzee-eend en de Zwarte Zee-eend. De Zwarte Zee-eend wordt maar zeer zelden in ons land gezien. De Grote Zee-eend en de Brilzee-eend ver schillen maar weinig van elkaar. Van beide soorten zijn de woerden nagenoeg geheel zwart. De woerd van de Zwarte Zee-eend heeft een gele vlek en een knobbel op de snavel, terwijl de andere woerd een kleine witte vlek onder het oog heeft. Beide wijfjes zijn bruin van kleur, met opvallend bleke wangen. Bij beide soorten kenmerken de woerd en het wijfje zich door een opvallen de witte vlek aan de zijkant, wat de spiegel wordt genoemd. Vooral in de vlucht is deze erg opvallend. Tot.de Zee-eenden behoort ook de Brildui ker, die ook wel eens tot de duikeenden wordt gerekend. Van de Brilduikers komt in ons land alleen de 'gewone' Brilduiker voor. De woerd is voor een groot deel wit, terwijl de bovenkant en de kop zwart zijn. Tussen het oog en de snavel heeft hij een witte vlek. Het wijfje is grijs met een bruine kop, maar ze kenmerkt zich doof een witte halsband. De Brilduiker komt voornamelijk voor in het noorden van het land in meren en rivieren. In de winter zou hij mogelijk meer in de buurt van ons eiland te zien kunnen zijn, want dan vertoeft hij meer in open zoet water of in de zee. Net als de Zee-eenden leeft ook de Bril duiker van schaaldieren, kreeftachtigen en insekten. In klein getal komt in ons land - voorname lijk in de winter - de IJseend voor. De woerd is in de zomer niet zo sierlijk. Hij is dan voornamelijk bruin van kleur. Maar als hij in de winter op zee vertoeft is hij prachtig wit met een donkere wangvlek en een zeer lange staart. Het wijfje heeft hetzelfde uiterlijk als de woerd, maar is in alle jaargetijden saaier en minder mooi. De IJseend leeft van schaal dieren, die hij duikend opvangt. ZWEM-EENDEN Van de Zwem-eend is in Nederland vooral de Wilde Eend zeer bekend, die dan ook veelvuldig voorkomt. De woerd is groten deels grijs van kleur, met een glanzende groene kop, een witte halsband en donker bruine borst. Het wijfje is lichtbruin met donkere vlekken en een witte staart. Ze komen in bijna alle soorten zoetwater voor, vaak ook binnen de bebouwde kom. Deze eend leeft van planten, zowel op het land als onder water. Het nest wordt vaak in een hol le boom gelegd of in een oud roofvogelnest. Het wijfje zorgt voor de 7-16 jongen. De wijfjes van de Wintertaling en de Zomertaling lijken erg veel op elkaar. Zij zijn bruin met donkerder vlekken, bleke wangen en een donkere kruin. De woerden zijn beide erg klein. Het lijf van de Winter taling is roomkleurig m£t zwart. Hij heeft een kastanje-bruine kop met een groene streep vanaf het oog tot de hals. De woerd van de Zomertaling heeft een bruine borst en een wittige zijkant. Zijn kop is zwart met bruin en een witte streep vanaf het oog naar de hals. De Pijlstaart heeft een opvallend lange slan ke nek. De woerd heeft een bruine kop, een witte hals en een grijs lichaam. Een ander kenmerk is de opvallend lange puntige staart. Het wijfje lijkt erg veel op het wijfje van de Wilde Eend, maar dan met de lange nek. Ze leven vooral in moerasachtige gebie den of ondergelopen weilanden. De eend leeft over het algemeen van planten, maar lust op zijn tijd ook wel wat insekten en schaaldieren. De eend broedt voornamelijk op eilandjes en in de duinen. Ook de woerd van de Smient heeft een grijs lichaam, maar deze heeft een bruine kop met anno 1870 Zandpad 2-4 Tel. (0187) 48 25 67 3241 GX Middelharnis Ook dit jaar worden er in verschillende plaatsen op Goeree-Overflakkee weer de zogenaamde Alpha cursussen gegeven. In de eerste plaats bestemd voor mensen die meer willen weten van het christelijk geloof. Velen zijn in onze hedendaagse kille en op zichzelf gerichte maatschappij, op zoek naar warmte, naar de zin van het leven. Deze cursus wil daar een antwoord op geven. Ook voor hen die hun geloof nog eens opnieuw willen doordenken is deze cursus heel zinvol. Te Ouddorp, bij de Doopsgezinde gemeente, begint 13 september a.s. een cursus. Opgave of inlichtingen bij de fam. Busschere, tel. 0187-682986. Te Dirksland, bij de Hervormde gemeente begint op 18 september a.s. een cursus. Opgave en inlichtingen bij de fam. E.R. van Putten, tel. 0187-601438. Te Oude Tonge, bij de Evangeliegemeente 'Berea' begint op 27 september a.s. een cursus. Opgave of inlichtingen bij de fam. Scheermeijer, tel. 0187-63251. De Gereformeerde Kerk te Stellendam hoopt voorjaar 2001 te beginnen. Hebt u interesse? Bel gerust even op. Het is zeker de moeite waard. gele kruin en een roze-achtige borst. Hij heeft een witte buik, evenals het wijfje, die verder rossig van kleur is en fijn van postuur. Hij leeft in hetzelfde gebied als de Pijlstaart, 's winters vaak in grote groepen. De Slobeend kon maar net op het randje van ons vogelnest en is dan ook de laatste die er in zit. De woerd heeft een kastanje-bruine buik en flanken, een donkergroene kop en een zwarte snavel. Ook loopt er een witte lijn van hals tot staart langs de kastanje-bruine delen. Het wijfje lijkt weer veel op dat van de Wilde Eend, maar heeft een erg grote sna vel. Deze eend leeft in moerasachtige gebie den van waterplanten en sommige diertjes, waarbij de grote snavel erg goed van pas komt. Het nest was erg vol deze keer. Je zou bijna denken aan een zelfstandig eendennest. Vooral op ons eiland komen zeer veel van deze vogels voor. Aangezien veel van onze eilandbewoners de laatste tijd verre landen hebben bezocht, zullen we ons volgende vogelnest niet hier op 't eiland, maar ver daar vandaan aantreffen... Nooit tevoren maakten de Nederlandse camerabezitters jaarlijks zoveel foto's en nimmer eerder waren diezelfde consu menten zo positief over de kwaliteit van de fotoafdrukken. Dat zijn in grote lijnen de uitkomsten van marktonderzoeken die Bureau Voorlichting Foto Film Video heeft laten uitvoeren. Het aantal fotorol letjes dat het afgelopen jaar werd volge- schoten steeg met 13% en het aantal foto's met 14%. De tevredenheid over de kwaliteit van die plaatjes nadert zelfs het maximaal haalbare. Want samen scoren de verkoopkanalen ge-middeld 98% 'tevreden' tot 'zeer tevreden' klanten. Daarmee zijn alle records van de afgelo pen 25 jaar gebroken. Succes voor fotohandel Nederlandse camerabezitters maken inmiddels circa 900 miljoen opnamen per jaar en dragen ertoe bij dat ons land is toe getreden tot de top tien van meest fotogra ferende naties. Nog opvallender is hoe tevreden de verwende Nederlandse consu ment is over de kwaliteit van die gelever de foto's. Was in 1996 nog 94% van de consumenten tevreden tot zeer tevreden over de kwaliteit van die fotoafdrukken, het afgelopen jaar groeide dat uit tot maar liefst 98%. Het grootste aandeel in dat suc ces komt voor rekening van de Nederland se fotozaken en printshops. Hoogste waardering sedert 25 jaar De producttevredenheid draagt niet alleen bij aan een forse groei van het marktaan deel van de fotozaak 12%) op het gebied van het ontwikkelen en afwerken van foto's. Ook is de positieve waardering van de consument voor de fotozaak als zodanig toegenomen. Uitspraken als; 'is deskundig' (78%). 'heeft een uitgebreider assortiment' (78%), 'geeft goede advie zen' (72%), 'legt alles goed uit' (65%) en 'heeft kwalitatief betere artikelen' (55%) haalden meer dan een kwart eeuw niet dergelijke hoge cijfers. Nieuwe media kannibaliseren niet Alsof het niet op kan, beleefde ook de cameraverkoop een gunstig jaar: zowel in aantallen (-1-11%) als in geldwaarde (h-13,7%). Verkoopcijfers die aantonen dat de sterk opkomende populariteit van digitaal beeld niet ten koste gaat van gewone fotografie. Daarmee lijkt de constatering gerechtvaardigd dat digi taal beeld door consumenten vooral wordt toegepast ter uitbreiding of aan vulling van de mogelijkheden op de computer. Op woensdag 5 juli 2000 werd er een wo ninginbraak gepleegd in een woning in Klundert. De 2 verdachten van deze woninginbraak werden op heterdaad aangehouden door de politie. Bij het doorzoeken van de woning van de verdachten trof de politie een groot aantal sieraden, horioges en munten aan. Een deel van de buit kon gekoppeld worden aan inbraken. Deze goederen zijn teruggege ven aan de rechtmatige eigenaren. Van een ander deel van de aangetroffen goe deren weet de politie niet wie de eigenaren zijn. In het televisieprogramma Opsporing Ver zocht werden 10 sieraden getoond. Er kwa men 9 reacties binnen en hierdoor konden 3 inbraken in Strijen en 1 inbraak in Fijnaart worden opgelost die ook door de twee ver dachten waren gepleegd. De verdachten, de 24-jarige Rotterdammer SG en de eveneens 24-jarige SI, zitten nog vast. Ook SI is een inwoonster van Rotter dam. Sieraden Nog steeds heeft de politie een aantal sie raden waarvan onbekend is, wie de eigenaar is. Het gaat onder andere om de volgende sieraden: - een herenhorloge, merk Tag Heuer. - een dameshorloge, merk Zentra, goud. - een dameshorloge, merk Catena. - een vingerhorloge, merk Digitis. - een dameshorloge, merk Seiko, doublé. - vier ringen, goud. - vier ringen, een hanger in de vorm van een hartje. - vijf ringen. - vier hangers in de vorm van hartjes. Een van deze hangers kan open en er is een fotootje in aangebracht. - zes oorbellen en een hanger. - drie armbanden en een ketting. - spelden en hangers waarvan er enkele 'ogen' voorstellen. - een zakhorloge. - een slangenketting en -armband en een oorbel. - een herdenkingsmunt met datum in perspex. (De combinatie van sieraden zoals hierbo ven genoemd, is willekeurig). Foto's van deze sieraden zijn te zien op de internetsite van de politie Midden en West Brabant: www.politiemwb.nl Als u sieraden meent te herkennen, neemt u dan contact op met het politieteam Moerdijk, telefoon (0168) 324255 of e-mail district breda@politiemwb.nl Bovenstaande postduivenvereniging nam op 7 augustus 2000 deel aan een wed- vlucht vanuit Munchen. Afstand 652 km. In concours waren 96 duiven die om 09.00 uur met NW wind gelost werden. De eer ste duif arriveerde om 10.06.10 uur en haalde een snelheid van 632.14 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: Joh. Kwist 1, 3,4,7,9,10,13,14,19,20; W. I. Peeman 2, 23, 24; H. Rosmolen 5; Jac. Bevaart 6; AppeWis van Heemst 8, 21; P. van Alphen 11; P. v. d. Boogert 12, 22; A. Bakelaar 15, 16, 17; J. Troost 18. ZIERIKZEE - In de aloude, sfeervolle grote kerk van Zierikzee repe teert al weer 2 jaar het Chr. Gem. Eilandenkoor o.l.v. Peter Wilde man. Het koor telt inmiddels zo'n 85 enthousiaste leden, afkomstig van de Zeeuwse en Zuid Hollandse Eilanden, zoals Goeree-Over flakkee, Schouwen-Duiveland, Noord- en Zuid-Beveland en Tholen. Het koor heeft een breed, aansprekend repertoire opgebouwd. Zo treed het koor op met psalmen, eenvoudige geestelijke liederen als ook met een pittig klassiek werk, of een negro-spiritual. Zo worden er momenteel veel gecomponeerde coupletliederen van Peter Wildeman alsmede werken van Mozart, Handel en Verdi gezongen. Daamaast de spirituals 'All day, all night' en 'Jacobs lad der'. Het afgelopen jaar heeft het koor opgetreden in Zierikzee, Kerkwer- ve. Oude Tonge, Nieuwe Tonge, Tholen, Poortvliet, Middelburg, VUssingen en Rotterdam. In het nieuwe seizoen trekt het koor er iets meer op uit, er staan o.a. optredens gepland in Dordrecht, Kapelle, Bergambacht, Zierikzee, Middelburg en Oud-Beijerland. Als onderdeel van een samengesteld koor kunnen de leden van het koor zich opgeven voor een groot Eindejaarsconcert (tussen kerst en nieuw jaar) in de prachtige kathedraal van Lille. ledere maandagavond wordt er keihard gewerkt om het repertoire er zo goed mogelijk in te krijgen. Volgens dirigent Peter Wildeman is het een zeer gemotiveerde club, het is niet een grote kliek en dat komt volgens hem door de 'geografische ledenspreiding'. Eikaars menin gen worden gerespecteerd ondanks verschillende achtergronden, daardoor ontstaan nieuwe contacten. In december zal het koor optre den in nieuwe koorkleding. Het bestuur heeft besloten om op maandag 4 september een open repetitie-avond te organiseren. Op deze avond is iedereen, van jong tot oud, man of vrouw, die geïn teresseerd is in het Chr. Gem. Eilandenkoor hartelijk welkom. U kunt luisteren en eventueel meezingen. Mocht de drempel normaliter te hoog zijn om een repetitie bij te wonen, dan is dit een goede gele genheid om te gaan. De open repetitie-avond begint om 19.45 uur in de grote (nieuwe) kerk van Zierikzee. Om 20.45 uur krijgt men kof fie of thee, waarna de tweede helft begint. De avond duurt tot 21.45 uur. Allen hartelijk welkom en tot ziens op 4 september! Voor vragen kunt u contact opnemen met de volgende bestuursleden: Mevr. E. Kosten, (0167) 576002 of mevr. C. Schot, (0111) 417912.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 6