IE Open dag 'Oude Trekker en Motoren Vereniging' Jeruzalem, een vingerwijzing (010) 2741135 16e Semi-strand- loop te Ouddorp Modeltreinenbeurs in Dorpstienden Vakantiebijbelclub Politie 24-uurs telefoon: Evangelisatie tentdagen 'J)i^a w~v>. Chr. gem. Zangver. 'Sursum Corda' te Dirksland hervat Kaar repetities te Ooitgensplaat Ned. Herv. Keric $ommelsdijl( ,(y\/L MINNAARD VASTGOED Dinsdag 8 augustus 2000 73e jaargang nr. 6928 Woninginbraak OUDE TONGE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in een woning aan de Jupiterhof. Men forceerde een raam boven de achterdeur. Ontvreemd werden o.a. een computer, laptop, stereoset, sie raden, geld, leren jas en een video. Aanrijding bij parkeren MIDDELHARNIS - Zondagmiddag om streeks half een vond er op de Voorstraat een aanrijding plaats tussen twde personen auto's. Een 40-jarige bestuurder uit Dirks- land reed achteruit om in een parkeervak te parkeren. Daarbij zag hij echter niet dat er inmiddels een auto achter hem stilstond. Hij reed hierbij op de auto van de 21-jarige bestuurder uit Herkingen. Deze raakte zoda nig beschadigd dat deze moest worden weg- getakeld. De twee bestuurders kwamen met de schrik vrij. Vrijdag 11 augustus aanstaande wordt de Ouddorpse semi-strandloop voor de 16e maal gehouden. De orga nisatie is ool( dit jaar weer in Iianden van de Ouddorpse Reddingsbrigade en Atletieli Vereniging Flakltee. De vrijwilligers van beide verenigingen zorgen ervoor dat er een mooie hard loopwedstrijd wordt uitgezet door de prachtige natuur en over het strand van Ouddorp. Vorig jaar werd voor de eerste keer de offi ciële KNAU wedstrijdafstand 10 km (van af A junioren) gelopen. De reacties van de wedstrijdlopers waren erg positief en dit jaar hoopt de organisatie dat nog meer wed strijdlopers de weg naar Ouddorp zullen vinden. Naast deze wedstrijdafstand wor den uiteraard de 4,5 km en 10 km prestatie loop uitgezet. Vorig jaar werd ook voor de eerste keer gelopen door de jeugd en ook zij komen dit jaar weer uitgebreid aan bod met 2 afstanden (500 en 1000 meter) in diverse leef tij dscategoriën t/m 15 jaar. De afstanden van de jeugd worden op het strand uitgezet ter hoogte van Strandpavil joen De Zeester. De KNAU- en wedstrijd- lopen worden gedeeltelijk gelopen over de verharde duinpaden van het natuurgebied De Kwade Hoek en gedeeltelijk over het (mulle) zand van het Ouddorpse strand. Een prachtige uitdaging met een nog prach tiger uitzicht! In De Zeester kan men zich inschrijven. Inschrijven jeugd kan vanaf 17.00 uur tot 18.30 uur, de start is om 19.00 uur. Inschrijven prestatielopen en KNAU kan vanaf 17.00 tot 19.00, de start is om 19.30 uur. De kosten voor inschrijven zijn Jeugd fl. 2,50 - 4,5 km prestatie fl. 5,00 - 10 km prestatie en 10 km KNAU fl. 10,~ Eventuele opbrengsten komen ten goede aan de twee organiserende vrijwilligersor ganisaties. Strandpaviljoen De Zeester is tevens de plaats om de lopers aan te moedi gen een goede prestatie te leveren want start en finish van de prestatielopen en KNAU zijn daar vlakbij. Tevens vinden de prijsuitreikingen hier plaats en daarna een grote verloting. Voor de KNAU-wedstrijd- lopers is er prijzengeld, voor alle andere afstanden zijn er mooie prijzen te winnen. De organisatie rekent op een grote opkomst, niet alleen van de lopers, maar zeker ook van de mensen die hen komen aamnoedigen! OUDDORP Zaterdag 12 augustus 2000 is het dubbel feest in sporthal Dorpstienden aan de Dorps tienden 4 te Ouddorp. In de sporthal is een grote Modeltreinenbeurs waar diverse hob byisten hun gebruikte treinen en andere spoorse zaken te koop of te ruil aanbieden. Op deze dag zijn er in de Sporthal 5 grote rij dende spoorbanen van de spoorclubs uit Den Haag, Bergen op Zoom, Zeeland en Tilburg aanwezig met o.a. banen van L.G.B. (Tuin- spoor) Haagse Trams en grote gasgestookte stoomlocs in spoor 1. Open van 9.30 tot 16.00 uur. Tegelijk is er in de naast-gelegen grote zalen een prachtige vlooienmarkt met veel kramen met gebruikte spullen en verzamelmateriaal en diverse kramen met HobbyCreatief, en nog veel meer. Bij elkaar 400 meter kijk- en snuffelplezier met veel demonstraties. Voor info en/of meedoen kunt u bellen met de heer H. H. v. d. Handel te Hellevoetsluis, tel.(0181)312190. Op donderdag 24 augustus hervat Sursum Corda haar repetities. Alle leden worden, na een vakantieperiode van 6 weken, weer ver wacht. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom, vooral mannen zijn dringend nodig. Dus houdt u van zingen, kom eens vrijblijvend een avond meemaken. De repetities worden gehouden in 'Onder de Wiek' en beginnen om 19.45 tot 21.45 uur. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met onze voorzitter de heer J. L. Minnaar, tel. 483211. COMBI actief in beeld en geluid Op D.V. 8 t/m 10 augustus is er een vakan tiebijbelclub. Er staat een grote tent op het Marktveld bij de Ned. Herv. kerk. ledere morgen is er van 10.00 tot 12.00 uur kin- derclub. 's Middags van 14.00 t/m 16.00 uur doen we leuke spelletjes en is er een vertassing. 's Avonds is er op dinsdag om 20.00 uur een sing-in m.m.v. diverse muzikanten. Op woensdagavond hebben we een barbeque georganiseerd voor jongeren vanaf 12 jaar. Hiervoor moet je je wel opgeven (Arend v. d. Berg, 632049, of Joop Grootenboer, 631258). De kosten voor deze compleet verzorgde avond zijn 5 gulden. We begin nen om 19.00 uur. Wij nodigen u en jou van harte uit, en hopen op een fijne ontmoeting in de tent. Tot ziens! Het VBC-team Op D.V. dinsdag 15 en woensdag 16 augus tus a.s. organiseert de Evangelisatiecommis sie van de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk weer de EvangeUsatie tentdagen voor de jeugd. De tent is opgezet op het terrein van wijkge- bouw 'DeZwaluw'. Het thema is 'Wijs op weg'. Tijdens deze dagen staat 's morgens het Bijbelverhaal centraal en wordt er geknutseld, 's Middags worden er spelletjes gedaan en op woens dagmorgen is er aansluitend een gezamen lijke maaltijd. Tevens wordt er op dinsdag middag een ballonnenwedstrijd georgani seerd. Alle kinderen van 5 tot 12 jaar zijn van har te welkom op dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op woensdag van 10.00 tot 16.00 uur. Op dinsdagavond wordt er een fietspuzzel- tocht voor jong en oud georganiseerd. U kunt meedoen als gezin of individueel vanaf 13 jaar. Inschrijving is gratis. Deze tocht voert u langs de mooiste plekjes van ons dorp. Tijdens deze tocht wordt uw kennis getest aan de hand van een aantal vragen. Wie deze vragen goed oplost, maakt kans op één van de leuke prijzen. Start tus sen 18.30 en 19.00 uur vanaf het wijkge- bouw'De Zwaluw'. Na afloop kunt u wat drinken in de tent en wordt er een avondoverdenking gehouden met zang en een korte meditatie. Daarna volgt de prijsuitreiking en hopen we de avond om 21.30 uur af te sluiten. Bij slecht weer hebben we een leuk alterna tief. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om aan onze activiteiten mee te doen. De open dag in Goedereede van de 'Oude Trekker en Motoren Vereni ging' heeft afgelopen zaterdag veel belangstelling getrokken. Op een terrein aan de Oostdijkseweg in Goedereede stonden tientallen trekkers opgesteld. Ook legerwa- gens en personenwagens waren hiertussen te bewonderen. Om half elf vertrok het hele gezel schap voor een tour door Ouddorp, wat ongetwijfeld ook weer bezoekers zal hebben getrokken. Na een rit van ongeveer een uur werden de voertui gen weer op het terrein opgesteld. Jong en oud stonden daarna vaak vol bewondering te kijken naar de land bouwmachines uit vroeger tijden. Behalve trekkers werden er namelijk ook oude ploegen en dorsmachines geshowd. Vooral de oude 'Deutz' uit 1913 trok veel belangstelling, al kon deze aan de rondrit niet meer mee doen. Het was al een hele klus geweest om hem aan de praat te krij gen, maar daarna trok hij op zijn vas te plaatsje toch veel nieuwsgierigen. Zij kwamen vooral af op het geluid van de stoommachine, die vrolijk over het hele terrein klonk. In de middag was er een demonstratie van dorsen en ploegen. Ook het publiek mocht aan een show deelnemen. Hierbij werd een plank achter een trekker gehangen en was het de bedoeling dat er elke paar meters vijf personen uit het publiek op kwamen staan. Het was dan zaak voor de bestuurder om nog zo ver mogelijk te komen. Een gevarieerde dag, die mede dank zij het mooie weer, aardig wat bezoe kers trok Middelharnis B.V. Weer wijst de wijzer naar Jeruzalem. Voigens sommigen een toevaliigheid, voor anderen een zekere heenwijzing naar de vervuiiing van bij belse profetieën. Hoe danool<: voor wie geschie denis geen toevaliige samenioop van omstan digheden is, maar Gods werl< in de tijd, is de gang van het Joodse volii een constante ieesoe- fening van dat werli. De iaatste weken waren we getuige van een tweetai processen die ongetwijfeld met eikaar te maken hebben, maar ook voor een deel onaf hankelijk van elkaar verlopen. Enerzijds was daar het door Amerika geactiveerde overleg in Camp David, anderzijds de landspolitiek waar met bekwame hand poot voor poot onder de zetels van de regering Barak worden gezaagd. Nogmaals de twee processen hebben met elkaar te maken, maar zijn geen absolute oor zaak en gevolgrelatie. De partijen President Clinton moet afscheid nemen van het wereldtoneel. Acht jaar lang gold hij als 's werelds machtigste man. In november wordt zijn opvolger gekozen. Iedereen weet dat het daarna slecht zaken doen is met de VS. Eerst moet de nieuwe regering daar aangetreden zijn. Daarbij komt dat Clinton graag afscheid neemt meteen wereldsucces. De schaduwzijden van 's mans karakter domineren het beeld zodanig dat hij zeker niet voort zal leven als de grote staats man. Een geslaagde Midden-Oostenpolitiek zou daar nog verandering aan kunnen geven. In Israël zelf woedt een onderhuids gevecht tus sen twee stromingen, de seculiere (niet religieus gebonden) en de godsdienstige. De laatste is sterk nationalistisch. Daarbij gaat het om de inrichting van de staat Globaal genomen is het ook de tweedeling qua herkomst die een rol speelt, de Joden uit Oost-Europese landen (die ook in de VS hun verwanten hebben) en die uit de Arabische landen. Was het echter maar zo eenvoudig. Binnen bei de machtsblokken zijn schakeringen die weer in eigen politieke partijen of fracties binnen de gro te partijen opereren. Daardoor konden opeen volgende regeringen alleen maar gevormd wor den met hulp van kleinere partijen die hun deel name 'kochten' met een op eigen wensen toegesneden eisenpakket Dat ging en gaat ten koste van de stabiliteit De huidige premier Ehud Barak kan daar van meepraten, maar hij niet alleen. Een duurzame vrede in het Midden-Oos ten vraagt staatsmanswijsheid en grootheid van het concept Politiek kunnen betrekkelijk 'kleine' zaken de agenda echter beheersen. Personen Het zijn echter niet alleen zaken, politieke pro gramma's, die een rol spelen. De politici zelf en hun eigen agenda spelen een even grote rol. Het aftreden van de minister van Buitenlandse Zaken deze week, David Levy, is er een voor beeld van. Het heeft veel weg van een niet door een deur kunnen van twee sterke karakters. Barak en Levy. De eerste zette zijn minister al eerder op een zijspoor en liet hem ook nu, tij dens Camp David, thuis. Nu de macht van Barak gefnuikt is, maken diverse personen zich los om eigen politieke of persoonlijke doelen na te jagen. De leider van het Likudblok Ariel Sharon gaf al te kennen dat onder bepaalde voorwaar den een terugkeer van Levy in het 'oude nest' bespreekbaar is. Overigens is deze Sharon als mogelijk premier weer een spookbeeld voor de tegenpartij, de Palestijnen. De Palestijnen Want dat is natuurlijk de andere partij in dit vre desproces: de Palestijnen. Zekerde laatste jaren hebben Arafat en de zijnen good-will geoogst op het internationale podium. Blijft echter de wetenschap dat de ware machtsverhoudingen van 'zijn' volk veel ondoorzichtiger is dan die van de Israëli. Ook onder hen zijn partijen en fracties, alleen opereren die niet in een open democratie. Een ding heeft Arafat mee: de Oslo-akkoorden. Op grond daarvan kan hij met een zeker eisen pakket aan de onderhandelingstafel aanschui ven, met als stok achter de deur het eenzijdig uitroepen van de Palestijnse staat Camp David anno 2000 mag dan voor het oog geen resultaat gehad hebben, er is ontzaglijk veel gebeurd. Er zijn concessies gedaan die het schuiven met kleine toezeggingen ver te boven gaan. Verder heeft de toekomst van Jeruzalem op de agenda gestaan. Het conflict is daarmee in het hart geraakt. Een overeenkomst daarover betekent naar de mens gesproken de mogelijkheid van een allesomvattende eindoplossing. Psycholo gisch is het van groot belang dat Jeruzalem op de agenda heeft gestaan. Daar kan het volk nu aan wennen. Baralc tVlen wordt natuurlijk niet zomaar - gekozen - premier in dit politiek tot op het bot verdeelde land. Ehud Barak heeft als militair een schitte rende staat van dienst Net zoals bij Rabin is dat wellicht ook zijn zwakte. Als chef-staf heeft hij knopen moeten doorhakken, als regeringsleider moet hij luisteren en belangen afwegen. Hij weet als geen ander wat oorlog betekent Hij weet ook welke rol de hulp van Amerika daarin speelt Hij kan ook weten wat de sympathie van het Wes ten waardis. Op grond daarvan heeft hij bepaald Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee wat een definitieve vrede - wat heet- waardis. Barak gaat nu een recestijd van de Knesset in met een president die hij niet wenste. Shimon Peres, zijn favoriet leed enorm gezichtsverlies en daarmee ook zijn partij Zijn regering kan nauwelijks daadkracht ontwikkelen, er moeten verkiezingen worden uitgeschreven. In de krap pe tijd tussen nu en die verkiezingen moet Camp David wel een succes worden. Dat alles met de verwachting dat het volk - lees de seculiere meerderheid - daarvoor te vinden is. Politiek in Israël is een zaak van stalen zenuwen. Nu al kan gezegd worden dat het land politiek een enorme spannende tijd tegemoet gaat extern en intern. Hoe Camp David ook afloopt Want weer wijst de wijzer naar Jeruzalem. Volgens sommigen een toevalligheid, voor anderen een zekere heenwij zing naar de vervulling van bijbelse profetieën. Hoe dan ook: voor wie geschiedenis geen toe vallige samenloop van omstandigheden is, maar Gods werk in de tijd, is de gang van het Joodse volk een constante leesoefening van dat werk. OUDDOR^ Wf ilimnt 35 Tel. (0187) 6S16I2 hx 6S3734 RINESSE-Printshop Hogeioom 173 rtl. (0111) 4ÓÏ400 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 V

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1