IE (010)2741135 Kampvuur op het strand Vandaag, 1 augustus, echtpaar Tieleman-Trommel 55 jaar getrouwd ó^ien ^oortvliet..^iiseum zag 100e bruidspaar! De zonneboiler, 'duurzaam, betrouwbaar en voordelig' www.buijze.nl Politie 24-uurs telefoon: Openstelling proefveld zaadteeltstudieclub Ochtendwandeling kop van Goeree Zomer op Voorne ,(yyL MINNAARD K^ VASTGOED a^T p\- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-höllandse en zeeuwse eilanden Kerkdienst Ger. Gem. De Christenvrouw afd. Dirksland Dinsdag 1 augustus 2000 73e jaargang nr. 6926 Rotterdam-Rijnmond Auto in de sloot MIDDELHARNIS - Donderdagmiddag om even voor half vijf vond er op de Langeweg een verkeersongeval plaats, waarbij een 48- jarige vrouw uit Den Bommel gewond raak te. De bestuurster raakte door nog onbeken de oorzaak in een slip en kwam in een sloot tot stilstand. Personeel van GGD en Brand weer haalden haar uit de.wagen. Het slacht offer is naar het Van Weel Bethesdazieken- huis gebracht. Daar werd ze behandeld aan enige verwondingen, waarna ze het zieken huis kon verlaten. De auto is weggetakeld. Geld weg uit vakantiehuisje OOLTGENSPLAAT - Onbekenden hebben zaterdagmiddag uit een vakantiehuisje op het terrein Ventjager aan de Steigerdijk meer dan duizend gulden weggehaald. Men had de ramen van het huisje open laten staan, zodat het wel erg gemakkelijk was om bin nen te komen. De bewoner, een 40-jarige man uit Duitsland, deed aangifte. Uien op wegdelc NffiUWE TONGE - Zaterdag rond het mid daguur heeft vermoedelijk een vrachtauto op de kruising N215 met de Oudelandsedijk, zo'n 100 kilo van zijn lading uien verloren. Middenop het kruisingsvlak lag het grootste gedeelte, waardoor het linksafslaande ver keer er hinder van had. Het werd er door de platgewalste uien behoorlijk glad. Het weg dek werd schoongemaakt. T\iinbeelden gestolen SOMMELSDIJK - Zaterdag deed de bewo ner van een woning aan de Patrijsstraat aan gifte van diefstal van twee tuinbeelden. Onbekenden hadden uit zijn tuin een kabou ter en een haan gestolen. Ook een bewoner van de Fazantstraat deed aangifte van diefstal. Hij miste twee tuin- stoelen. Hij had er echter een bak met bloe metjes voor terug gekregen. Autokraalc OUDDORP - In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in een personenauto, die geparkeerd stond op Port Zélande. De wagen stond op een parkeerplaats, men nam een bassbox en een versterker weg. Radarsneltieidscontrole STELLENDAM/OUDDORP - De Ver keerspolitie heeft vrijdagmiddag en -avond radarsnelheidscontroles gehouden op de N57 te Stellendam en de Vrijheidsweg in Ouddorp. Bij dezen willen we u kenbaar maken dat op zaterdag 5 augustus a.s. het proefveld van de zaadteeltstudieclub wordt opengesteld voor het publiek. De bedoeling hiervan is om het 'grote pubUek' te laten zien hoe de hoofdza- keUjk eenjarige soorten worden geteeld. Er zal uitleg gegeven worden over de 31 soorten die er staan en wat het doel is van een dergelijk proefveld. Ook is er informatie over de teeltmaatregelen die de zaadteler moet nemen om van zijn gewas een zowel kwantitatief als kwalitatief zo hoog mogeUj- ke opbrengst van het te oogsten zaad te ver krijgen. Het proefveld is zaterdagmiddag 5 augus tus open vanaf 13.30 tot ca. 16.00 uur. Het proefveld is gelegen bij het adres Vei- Uhgweg la te Sint Aimaland. De gebouwen van Veiling Sint Annaland (Langeweg 11) staan op de ene hoek van de Veilingweg, aan het andere eind vlak voor de dijk rechts het erf oprijden, en dan vindt u het bloemenveld achter de gebouwen. Van 15.30 tot 18.00 uur reden op de N57, 166 van de 1010 gecontroleerde bestuurders harder dan de toegestane snelheid van 100 kilometer per uur. Op de Vrijheidsweg in Ouddorp gingen tus sen 19.45 en 21.30 uur, 11 van de 209 gecon troleerde automobilisten in de fout. Zij reden harder dan de toegestane snelheid van 50 kilometer per uur. Alcohol- en gordelcontrole STELLENDAM - Vrijdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur hield de politie op de Zuiderdiepstraatweg een controle op het dra gen van de autogordel. Er werden 14 bekeu ringen uitgeschreven voor het niet voldoen aan dit voorschrift. Van 17.00 tot 18.00 uur werd op dezelfde plaats ook een alcoholcontrole gehouden. 173 bestuurders moesten de blaastest afleg gen. Niemand had teveel gedronken. Aanrijding SOMMELSDUK - Zondagavond omstreeks half negen vond op de Provincialeweg N215 een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. Een 40-jarige man uit De Heel reed over de N215 in de richting van Dirksland. Een 20-jarige man uit Sommelsdijk reed over de Dorps weg en kruiste de N215. Hier bij ontstond een botsing. Beide voertuigen werden weggetakeld. Niemand raakte ge wond. Fietser rijdt achterop auto OUDDORP - Zondagavond omstreeks zes uur vond op de Parallelweg van de N57 een aanrijding plaats., Een 31-jarige fietser uit Ouddorp zag een auto met pech over het hoofd en botste tegen de auto. De man viel door de achterruit van de auto en raakte gewond. Hij werd naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. actief in beeld en geluid Op zaterdagmorgen'5 augustus wordt er door de Gereformeerde Kerk Ouddorp een zgn. vroegevogeltocht georganiseert. Deze tocht zal de deelnemers over de kust van de kop van Goeree voeren. We verza melen tussen 5.45 en 6.00 uur bij de ingang van de Kerk aan de parkeerplaats kant en we vertrekken om 6.00 uur Deze tocht heeft een lengte van ongeveer 20 kilometer, na afloop staat er een lekker bak je koffie of limonade klaar en is er gelegen heid om lekker even na te praten. De deelname is gratis, wel staat er bij de ingang een busje voor een eventuele vrijwil- Uge bijdrage. Iedereen is van harte uitgenodigd deel te nemen, kinderen graag onder begeleiding! Graag tot ziens op zaterdag 5 augustus Op donderdagavond 3 augustus (of bij slecht weer donderdag 17 augustus) wordt er door de Gereformeerde Kerk Ouddorp een kamp vuur op het strand georganiseerd. Het vuur brand om 21.30 uur bij 't Flaauwe werk (verlengde Westerweg bij het brugge tje omhoog). Het belooft een gezellige avond te worden waarbij we zingen en muziek maken. Dus hou je van zingen en muziek maken kom dan ook op deze avond! Neem gerust je eigen muziekinstrument mee! Deelname is gratis. Tip: neem een warme trui en een zaklamp mee, het kan fris worden en zeer donker op de terugweg! Graag tot ziens op het strand! Voor meer informatie bel dan gerust naar Herma Akershoek Tel.' 0187-681278. NIEUWE TONGE - woensdag 2 augustus, 19.30 uur ds. A. Schreuder, Beekbergen. OUDDORP - woensdagavond 2 augus tus 19.30 uur ds. F. Harinck, Nieu- werkerk a/d IJssel. 1 Augustus 1945 trouwde in Melissant. de tweeëntwintig jarige P,L.A. Tiele- man (onder de Flakkeeenaars beter bekend als Piet) met niemand minder dan zijn buurmeisje, de dochter van de slager, H.A.P. Trommel (Mien), negentien lentes jong. De twee hadden elkaar tijdens de oorlogsjaren gevon den. Het was geen gemakkelijke tijd, 1945, zo vlak na de oorlog, maar toch... Hij had van 1935 tot 1941 de Ambachts- school resp. de Avondschool in Middelhar- nis bezocht. Zij doorliep in die periode de Huishoudschool in Sommelsdijk. Na het afronden van de opleiding kwam hij in de timmerwerkplaats van vader en zij hielp thuis in de slagerij. Uit hun huwelijk zijn drie zoons en twee dochters geboren, en nu, na vijfenvijftig jaar is het echtpaar ook nog eens dertien kleinkinderen en vier achter kleinkinderen rijk. Al kort na de oorlog nam hij de timmer werkplaats van zijn vader over en tot 1953 heeft hij voor zijn gezin met timmerwerken de boterham verdiend. In 1953 ontstond er een goede samenwerking met een collega aannemer, metselaar De Blok uit Stellen- dam, met wie hij tot 1972 het bouwbedrijf De Blok-Tieleman runde. In deze periode, rond 1960, begon hij in zijn magazijn in Melissant een handel in eenvou dige standaardkeukens met kastjes en toebe horen. Dat liep zo goed, dat hij, in goed over leg met collega De Blok, het bouwbedrijf verliet en begon met de handel en de instal latie van aanbouwkeukens. De drie zoons. Piet, Jan en Bram, kregen na hun studie ook steeds meer belangstelling voor de keukenhandel. Dit had tot resultaat dat zij in 1987, het jaar dat pa vijfenzestig werd, de aandelen van hem hebben overge nomen. Het ouderpaar Tieleman is toen uit Melissant vertrokken naar Midden Flak- kee. Omdat ma Tieleifian die eerste twintig jaar trouw thuis was, en de leiding van het gezin op zich nam, ontstond voor hem de moge lijkheid om zich, naast het bedrijf, ook aan andere dingen te wijden. Zo was hij actief bij de Melissantse brandweer, waar hij resp. brandweerman en commandant was. Verder was hij diaken van de Hervormde Gemeente te Melissant, üd van de Stichtingsraad resp. het bestuur van het Ziekenhuis in Dirksland, bestuurslid resp. voorzitter van de School met de Bijbel in MeUssant,,bestuurslid van de Flakkeese aannemersyereniging en bestuurslid van de Hervormd Diaconale Gezondheidszorg te Sommelsdijk. De spon tane inzet van zijn zoons in het snel groeien de keukenbedrij f maakte het voor vader ook mogelijk een driejarige cursus Theologische vorming voor gemeenteleden te volgen. Ook legde hij evangelisatie bezoeken af in de jaren dat hij in Middelhamis woonde. Het echtpaar Tieleman is zeer dankbaar voor alles wat zij samen mochten doen en boven alles gaat hun dank uit naar de Heere God die hun voor al die dingen de gezondheid en de kracht heeft gegeven. 28 juli 2000: Tegen de klok van vier uur kondigde enthousiast hoefgetrappel de komst aan van het honderdste bruidspaar dat zich in het Rien Poortvliet Museum in de echt zou laten verbinden. Het bruid spaar, Ruud van Lent, geboren in Rotter dam en Monique Deelstra, geboren in Ede, straalde met de twee zoons Guido en Ronald, in de julizon. En mooi dat ze waren! De twintigjarige bruid zag er echt lief uit in haar roze mantelpakje, een gro te crème kleurige hoed en een boeket met aronskelken. En de veertig jarige - maar jong ogende - bruidegom was gekleed in een sportieve kaki outfit, evenals zijn twee zoons. Het gezin van Lent gaat zich met hun hond Stetf vestigen in Middelharnis, waar beide echtlieden hun werk hebben; hij als recreatief medewerker op recreatie park Nieuw-Zeeland; zij als intercedent bij een uitzendbureau. Vrijdag werd er echter niet gewerkt, maar was het feest. t^'n een huifkar, die werd getrokken door twee paarden, arriveerde de stoet bij de Voorstraat, waar het gezelschap bij binnen komst werd verwelkomd door mevrouw Ria Zoomers van het Rien Poortvliet Museum. Ter, gelegenheid van deze mijlpaal was zowel op de onderste traptrede van het museum als op de vloer van de oude trouw zaal het getal 100 te lezen. Het honderdste bruidspaar vanaf mei 1997 wel te verstaan. Want in de tijd daarvoor, toen het museum nog raadhuis was, zijn er wel meer dan zes duizend huwelijken bevestigd in de oude raadszaal, zo memoreerde mw. Van Rumpt, ambtenaar van de burgerlijke stand van Mid delhamis. 0e meeste paren die voor het Rien Poort vliet Museum kiezen voor hun huwelijks sluiting, komen van Goeree-Overflakkee. Maar ook mensen 'van de overkant', die het museum bezoeken en dan het informatie- boek zien liggen, raken enthousiast voor een trouwpartij in het voormalige raadhuis. Eigenlijk is er meestal sprake van 'gewoon' mond op mond reclame, vertelt een van de medewerksters van het museum. Ö?uud vroeg al vorig jaar Kerst in bijzijn van zijn zoons, tijdens een intiem samenzijn in een van de eetgelegenheden in Middelhar nis, officieel de hand van Monique; vandaag kreeg hij die. En of hij die hand stevig vast hield! A'a de huwelijkssluiting besloot Mevrouw van Rumpt haar betoog met een toepasselijk gedichtje van Toon Hermans, getiteld 'Als je echt van iemand houdt.En daarna ont ving het kersverse paar ter gelegenheid van deze mijlpaal van het museum een schitte rende uitgave van een van de boeken van Rien Poortvliet: 'Langs het tuinpad van mijn vaderen...' En niet alleen voor het bruidspaar, maar ook - en eerst - waren er voor Guido en Ronald ieder een cadeau. omdat ze zo fantastisch hadden geholpen met het organiseren vaii deze dag voor hun pa en ma! hl de zomer is het heerlijk om buiten te genieten van zon, zee en strand. Maar ook in de natuur is er volop te zien en te bele ven. Vereniging Natuurmonumenten organiseert in de maand augustus op Voorne de excursie 'planten van de rode Ujst'. Met een ervaren gids gaat u het natuurgebied in, krijgt u een uitgebreide toehchting en kunt u al uw vragen stellen. Een uitstekende mogeüjkheid om het gebied goed te leren Voorne Op Voorne ligt het rijkste duingebied van Noordwest-Europa. Zeldzame vlinders, insecten en zo'n honderd vogelsoorten leven in dit gebied. Stichting Het Zuid-Hollands Landschap en Vereniging Natuurmonumen ten beheren hier diverse natuurgebieden. Tijdens de excursies die hier georganiseerd worden kunt u kennis maken met de gebie den of een gebied beter leren kennen. Vaak zult u versteld staan van de schoonheid en rijkdom van de natuur, zo dicht bij uw huis en op zo'n korte afstand van de havens, snel wegen 'en steden van de Randstad. Neem de proef op de som en ga mee! Schapenwei Op zaterdag 5 augustus start om 10.00 uur de excursie 'planten van de rode lijst' in de Schapenwei. Begin vorige eeuw was de Schapenwei nog een strand. In de loop van de tijd is het door de vorming van een nieu we zeereep door de natuur een natte duinval lei geworden. In deze periode van het jaar lijkt het gebied op een alpenweide. U gaat op zoek naar de planten van de rode lijst. Wel ke dat precies zijn hoort u tijdens de excur- sic Wilt u mee? Voor deze excursies is vooraf aanmelden niet nodig. Vertrekken vanaf parkeerplaats Kreekpad. Vanaf het Badhotel de Korteweg op, Uriksaf de Langeweg. Let op: bij bocht naar rechts gaat Langeweg naar links, eerste links (waterbospad), dan tweemaal rechts. De excursie is gratis voor leden van Natuur monumenten, niet-leden betalen 5,-, kin deren t/m 12 jaar 1,-. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning We willen de dames er nog eens aan herin neren voor het reisje naar Haarlem. Er kan nog opgegeven worden tot 15 augus tus bij mevr. A. Spek, tel. 603082. We gaan op woensdag 30 aug. De tijden waarop we vertrekken komen nog in het Eilanden-Nieuws. Geef u zo spoedig moge lijk op. Netbestuur. De overheid streeft er naar het broeikas effect (verwarming van onze aarde) zo veel mogelijk te beperken. Dit gebeurt onder meer door gebruik te maken van duurzame energie. Een voorbeeld hiervan is de zonneboiler. Een zonneboiler is een toestel waarmee iedereen voor zichzelf warm water kan maken. Het is een handig apparaat dat met zonnestralen water warm maakt. Wat je nodig hebt is een plekje op het zuiden op een schuin dak of plat dak. Daar wordt een col lector geplaatst, een glasplaat met een zwar te achtergrond, waar dunne koperen buisjes door lopen. Hierdoor stroomt water dat in een geïsoleerd boilervat wordt opgeslagen. Het kan niet te warm worden en niet bevrie zen; alle moderne zonneboilerinstallaties hebben zowel een kook- als vorstbeveili- ging. Het opgewekte warme water wordt benut voor douche, bad, afwas enz. De zon neboiler doet het zelfs met bewolkt weer, het water wordt dan naverwarmd met de ketel. Door het gebruik van een zonneboiler halve ren de kosten voor het warme tapwater. Dit scheelt ongeveer 200 gulden per jaar. Als u nog een oude CV-ketel heeft kunt u deze vervangen door een HR-ketel met zonneboi ler. Afhankelijk van uw situatie gaat de maandelijkse rekening van ENECO al snel met 50 gulden omlaag. De zonneboileractie De gemeenten op Goeree-Overflakkee, ENECO en enkele speciale zonneboilerin- stallateurs zijn u in 2000 samen van dienst. Er worden verschillende merken en typen zonneboilers (ook met een HR-ketel) aange boden tegen zeer gunstige prijzen. Daarnaast geven de gemeenten via ENECO 500 gulden extra subsidie op de aanschaf van een zon neboiler. Hiertoe hebben de gemeenten nog een aantal subsidies beschikbaar. Een stan daard zonneboiler kost in deze actie circa 3000 gulden. Dit is een duurzame investe ring waarmee u uw steentje bijdraagt aan een beter miUeu. Op het gemeentehuis ligt een actiebrochure voor u klaar, welke u ook bij het ISGO kunt bestellen (telefoonnummer 488111). Wih u een zonneboiler aanschaffen, vul dan het gratis antwoordformulier in en binnen 14 dagen neemt de zonneboilerinstallateur con tact met u op voor het maken van een vrij blijvende offerte. De installateur houdt hier bij rekening met alle mogelijke subsidies en kan deze ook voor u aanvragen. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de gratis zonneboilerlijn van ENE CO (telefoonnummer 0800-0231336) en de gespecialiseerde zonneboilerinstallateurs. Op Goeree-Overflakkee zijn dit Van Dam me, Elvege, Felsbourg, Tieleman-Ooms en Van Wijk. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee «JDDOIIP'Wonirogl 3S U |0IS7| illili lax 6I37U HÜIESSE'Uit>h<f Hisliomi 17! M. 10111| INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1