LI T I E (010) 2741135 itlafiieteui Geslaagden In het Groene Hart valt veel moois te ontdekken Natte feestmarkt in Goedereede www.buijze.nl Grote rommelmarkt Woord Daad Ongeval tussen 'Stad' en Middelharnis Politie 24-uurs telefoon: Aanrijding met dodelijke afloop informatie bijeenkomsten asielzoekerscentrum Gezoclit: jong talent muziekschool 'Goeree-Overflakkee' John Albrechts in topvorm op NK triatlon m(^i/lo MINNAARD V„ VASTGOED chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eütmden Natuur activiteitencentrum De Watersnip ken gebied op zijn duimpje Verkeersongeval SOMMELSDIJK - Zaterdagavond om even voor elf uur vond er op de Dorpsweg een verkeersongeval plaats tussen twee auto's, als gevolg van een voorrangskwestie. Een 20-jarige automobiliste uit Ouddorp kwam uit de richting Koningin Julianaweg en reed richting N215. Op de T-kruising met de Pimpelmees ontstond een botsing met een andere personenauto. De bestuurster van deze wagen, een 44-jarige inwoonster van Sommelsdijk, is voor onderzoek naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Aanrijding OOLTGENSPLAAT - Zondagmiddag omstreeks drie uur vond op de N59 een aan rijding plaats tussen twee bestelbusjes en een personenauto. Een 21-jarige automobi list uit Sprang-Capelle botste achterop een 37-jarige automobilist uit Gouda, die weer achterop een 30-jarige bestuurder uit Vier- sen reed. Niemand raakte hierbij gewond. OOLTGENSPLAAT - Zondagmid dag omstreeks twaalf uur is bij het te voet oversteken van de parallelweg van de N59 een 19-jarige man, afkomstig uit Frankfurt (Duitsland), geschept door een bestelauto, die werd bestuurd door een 52-jarige man uit Ooltgensplaat. Het slachtoffer raakte ernstig gewond. Hij werd met een spoedtransport overge bracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Later in de middag overleed de man in het zie kenhuis aan zijn verwondingen. Personeel van de traumaheli verleende assistentie aan de GGD. Het verkeer op de N59 is- enige tijd gestremd geweest. De Technische Ongevallen Dienst stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van de aamijding. COMBI actief in beeld en geluid DIRKSLAND - In een brief van 4 juli jl. is aan de bewoners van de wijk 'Kleine Boezem' meegedeeld dat, naar aanleiding van diverse reacties van de kant van de 'Kleine Boezem', het gemeentebestuur had besloten om voor de bewoners van de 'Kleine Boe zem' een tweede informatiebijeen komst te beleggen, namelijk op 28 augustus a.s. om 19.30 uur in Vereni gingsgebouw 'De Schakel', in ver band met de voorgenomen vestiging van een asielzoekerscentrum in Dirks land. De eerste informatiebijeen komst was op 19 juli a.s. gepland. Veel bewoners uit de wijk 'Kleine Boezem' hebben naar aanleiding daarvan het gemeentebestuur schriftelijk verzocht om beide avonden niet door te laten gaan en daarvoor in de plaats één informatiebijeen komst te laten plaatsvonden na 1 september. Een soortgelijk schrijven heeft het gemeen tebestuur inmiddels ook ontvangen van de woordvoerders van de door de bewoners van de 'Kleine Boezem' opgerichte 'Belan genvereniging Kleine Boezem'. In onderling overleg met de woordvoerders van die Belangenvereniging heeft het gemeentebestuur besloten aan het verzoek tegemoet te komen. De informatiebijeen komsten van 19 juli en 26 augustus zullen dan ook geen doorgang vinden. In plaats daarvan zal één informatiebijeenkomst voor de bewoners van de 'Kleine Boezem' worden georganiseerd op maandag 4 sep tember 2000, om 19.30 uur in Verenigings gebouw 'De Schakel'. Wel zal het gemeentebestuur op woensdag 2 augustus a.s. om 19.30 uur in het gemeen tehuis een overleg hebben met de woord voerders van de Belangenvereniging, om langs deze weg toch reeds enige antwoor den te formuleren op vragen die er onder de bewoners leven. Uiteraard kan een ieder onveranderUjk met vragen en opmerkingen telefonisch terecht bij de behandelend medewerker, Henk van Oostenbrugge, tel. 0187-608071. De organisatie van de Ondernemers Vereni ging Ouddorp is op zoek naar 'jong talent' voor diverse evenementen in Ouddorp. Wij zoeken muzikaal talent, die in het open baar wil optreden tijdens straatactiviteiten. Wie overweg kan met een gitaar, blokfluit, accordeon, enz., krijgt bij ons de kans om tegen een vergoeding zijn of haar talent te tonen. Wie mee wil doen kan bellen met 0111- 647300, 0187-869917 of 06-53117614. Aan het eind van het school jaar werden er weer veel muziekexamens gedaan. Hier onder treft u een overzicht aan van de geslaagden. Sopraanblokfluit A: Annette Ariese, Sjanel- le Baan, Elisabeth Bakker, Mariarme Bak ker, Marieke Bakker, Medea den Boef, Mathilde van Burg, Gerdine Buskoop, Mir jam Butijn, Nadine Comeüssen, Femke Groeneveld, Marijke Jansen, Clarinda van der Kamp, Aimelies Koppelaar, Marianne Koppelaar, Nelleke Krijgsman, Iris Maan, Eline Roeland, Gerjanne Rottier, Jitske Ver kerk, Annemieke de Waard en Leoiii de Wit. Altblokfluit A: Kitty van 't Geloof. Sopranino/Altblokfluit A: Gerriëtte Stolk. Sopraanblokfluit B: Kitty van 't Geloof. Altblokfluit C: Nadine Stolk. Dwarsfluit A: Lenny van Buuren, Linda Hoekman, Paola Kamerling, Marije de Koeijer, Meike de Korte, Augusta van Lingen, Karin Maan, Katinka Out, Elisa beth Poldervaart, Agnita Siepman, Joan ne van Spronsen, Marleen Voogt en Mirthe Wagenaar. Dwarsfluit C: Jatmeke Hoekman, Mirjam van Keulen en Erica Verhage. Gitaar A: Andries Louws, Rien Noteboom, Lianne de Ronde en Ajé Rosmolen. Elektrische gitaar A: Maarten de Schipper. Gitaar B: Jos Bienefelt. Gitaar C: Elisa Schone. Keyboard A: Maaike Ghijsels en Niels Kamerling. Orgel B: Paul Knöps. Piano A: Martina Brinkman, Nicole Dane, Lieneke van Dis, Rhiana van Kempen en EHsa van der Meijde. Piano C: Mariëtte van Oostenbrugge. Viool A: Aimika van Loon en Jamie Nieuw- land. Haf a-af deling: Slagwerk A: Guido de Jong en Jan Meijerink. Bugel B: Quirijn Lok ker. Altsaxofoon B: Jorinde van Immer zeel. Welgeteld hebben er dit jaar 64 leerlingen met goed gevolg examen gedaan. De docenten, het bestuur en de directie van de muziekschool willen iedereen van harte feliciteren met de behaalde resultaten. In het Groene Hart valt veel moois te ontdekken. Bovendien valt er onnoe melijk veel leuks te doen. Dankzij goe de contacten met tientallen boeren kent natuuractiviteitencentrum De Watersnip in Reeuwijk als geen ande re de weg in het prachtige gebied. Onder het motto 'Ontdek de boeren- natuur' kunnen bedrijven, verenigin gen en scholen een dag laten arrange ren die in alle opzichten de moeite waard is. Als ware 'natuurontdekkingsreizigers' trok ken ze een paar weken geleden door weilan den en langs slootkanten. Speurend naar uit zonderlijk mooie planten als de gele Hs. Lui sterend naar het gezang van zeldzame weidevogels als de veldleeuwerik. Terwijl het kantoor in Dordrecht werd bemenst door één telefoniste, konden vijftig medewerkers van de LNV-directie Zuid- West met eigen ogen zien hoe verbazing wekkend veel natuur er is op veehouderijbe drijven in het Groene Hart. "We hebben dagelijks met de agrarische sector te maken, maar komen zelden achter ons bureau van daan," lichtte beleidsmedewerker Eveline Nijssen de excursie toe. "Daarom proberen we één dag per jaar het nuttige met het aan gename te verenigen. De jaarlijkse bedrijfs- excursie moet leuk zijn, maar we willen er ook wat van opsteken". Brandnetelsoep Beter kan het streven van natuuractiviteiten centrum De Watersnip in Reeuwijk nauwe lijks worden samengevat. Samen met Land schapsbeheer Zuid-Holland en de Westelij ke Land- en Tuinbouworganisatie (WLTO) is een folder uitgegeven, getiteld 'Ontdek de boerennatuur', waarin alle activiteiten op een rijtje zijn gezet. Een trektocht door het polderland met de personeelsvereniging? Een schoolreisje afsluiten met een lekkere kop zelfgekookte brandnetelsoep? Polsstok springen met de ondernemingsraad? Een natuur- en milieueducatief programma vol gen met klas 4A? Dankzij de goede contacten die De Water snip heeft met tientallen boeren in het Groe ne Hart is het allemaal mogelijk. Bedrijven, organisaties, verenigingen en scholen kun nen kiezen uit een keur aan veehouderijbe drijven en gevarieerde themaprogranuna's als 'Avontuur in de boerennatuur', 'Natuur lijk (re)creëren' en 'Trektocht door het pol derland'. "Het geld dat de boeren verdienen wordt onder meer gestoken in natuurbeheer en landschapsonderhoud", vertelt beleidsmede werker Carolyn Vermanen van Landschaps beheer Zuid-Holland. "Het project 'Ontdek de boerennatuur' levert dus een directe bij drage aan het behoud van het unieke polder landschap in het Groene Hart". Mooi en aardig Allemaal mooi en aardig, maar belangrijk is natuurlijk ook dat bezoekers waarvoor hun geld krijgen. En afgaande op het succes van de excursie van de ambtenaren uit Dordrecht krijgen ze dat. In overleg met De Watersnip had de excur siecommissie van de LNV-directie een pro gramma met twee totaal verschillende gezichten samengesteld, 's Ochtends stond een bezoek aan Hoeve Catharina Elisabeth in Noordeloos in het teken van een leerzame ontdekkingsreis door het polderland. Na een smakelijke 'boeren eco-lunch' werden de ambtenaren met een trekker en boerenwagen naar de Notenhoeve in Ottoland vervoerd. Daar wachtte hen, naast een kanotocht door het doolhof van sloten in de karakteristieke polder, een beduidend ludieker programma met spellen als 'juklopen', 'vlotbouwen', 'strobalen werpen' en polsstokspringen. Tij dens de afsluitende barbecue op de Noten hoeve lieten de vermoeide maar voldane ambtenaren zich zonder uitzondering in lovende bewoordingen uit over de excursie. Probleemloos Dankzij het zoimige weer kon het program ma dat in overleg met de LNV-excursiecom- missie was uitgestippeld probleemloos wor den afgewerkt. Slecht weer had niet bete kend dat de excursie in het water was gevallen, vertelt medewerkster Michelle Poort van De Watersnip. "We hadden een altematief binnenprogramma achter de hand, dat onder meer uit een bezoek aan de Oudheidskamer en dé sloppen, stegen en kasteelgewelven van Gouda bestond. Ook leuk, maar gelukkig was dit alternatieve pro gramma niet nodig". Het weidse landschap is in het voorjaar en 's zomers misschien wel het aantrekkelijkst, maar heeft in de andere jaargetijden ook omniskenbare charmes. Afhankelijk van het seizoen en de wensen van de bezoekers, kan De Watersnip in elk jaargetijde een aantrek kelijk, gevarieerd progranmia samenstellen. Meer informatie? Ook plannen voor een schoolreisje, een bedrijfsexcursie of een familie-uitje? Bij natuuractiviteitencentrum De Watersnip kunt u vrijblijvend de folder 'Ontdek de boe rennatuur' aanvragen. De kleurrijke folder staat boordevol informatie over themapro gramma's. Het telefooimummer van De Watersnip is 0182-395460. In de vakantieperiode wordt er in Goedereede iedere don derdagmorgen van 8.30 tot 12.30 uur een seizoensmarkt gehouden. Afgelopen donderdag was het echter meer dan alleen de seizoensmarkt, het was toen een feestmarkt, waarop onder andere prijzen van een kleurwedstrijd uitge reikt werden. De markt werd afgesloten door wethouder Visser. Het weer was niet echt zomers en dat geeft natuurlijk al een heel ander aanzien aan zo'n markt, maar toch zag het er feestelijk uit: de kraampjes rond de haven in het centrum van Goedereede, de kinde ren die onder paraplu's hun spulletjes aan de man probeerden te bren gen en toch behoorlijk veel mensen. Het was de bedoeling dat wethouder Visser rond twaalf uur de micro foon ter hand zou nemen om de markt af te sluiten. Precies om die tijd regende het echter zo hard, dat men besloot maar even te wachten. En tussen twee buien door hield wethouder Visser dan toch z' n 'praatje' Ook hij sprak over het gezellige, bijzondere karakter van de sei- zoensmarkten van Goedereede. De mensen komen daar graag op af, zowel 'eigen mensen' als de vele toeristen. "Er is maar één zo'n markt, en dat is in Goeree", aldus dhr. Visser. Vandaar dat de mensen overal vandaan naar Goedereede komen. Behalve de verschillende kraampjes was er ook voor de kinderen van alles te doen. Op de Zuidzijde Haven Stond een springkussen en waren verschillende spelletjes te doen. Verder konden de kinderen eigen spulletjes verkopen en zo in hun vakantie wat geld verdienen. Nadat wethouder Visser de markt vast afgesloten had, werden door dhr. Klapwijk van VVV Ouddorp de prijzen van de in de afgelopen periode gehouden kleurwedstrijd bekend gemaakt. Ook in de komende zeven weken zullen de kraampjes weer verschij nen in het centrum van Goedereede. Zolang het vakantieseizoen duurt, is het daar iedere donderdagochtend feest. John Albrechts is afgelopen zaterdag achtste geworden op de Nederlandse Kampioenschappen Triatlon Olympic Distance in Holten. De inmiddels 39-jarige atlee4t uit Middel- hamis was het hele seizoen al veruit de sterkste individuele triatleet van Goeree- Overflakkee, getuige zijn tweede plaats in het tussenklassement van het kampioen schap van zuidwest Nederland, vlak achter het Zeeuwse talent Remy Vasseur. In Holten moest Albrechts zich echter meten met de complete Nationale Triatlon-top. De zweminstructeur van 't Zuiderdiep ging voortvaren van start en kwam na 1500 meter zwemmen als eerste aan bij het wisselpunt zwemmen-fietsen. Op het 40 km lange fiets- parcours zakte Albrechts af naar de twaalfde plaats. Dankzij een ijzersterk optreden op de afsluitende 10 km hardlopen wist de gerou tineerde triatleet zich terug te knokken in de Top-10 en uiteindelijk als achtste te finishen. Middelharnis B.V. Verantwoording Stichting Woord Daad, comité Goeree en Overflalcicee Ontvangsten 2e kwartaal 2000 Krentenbrodenactie12.856,45 School met de Bijbel Sommelsdijk (zendingsgeld) 2.000,00 Verkoop kaarten en zelf gemaakte artikelen e.d1.998,00 Rommelmarkt Ooltgensplaat -----1.240,00 Particuhere giften115,00 Spaarglobes 50,00 Rente bank17,08 Totaal18.276,53 Een ieder die hieraan heeft bijgedragen har telijk dank! Wilt u ons mooie en dankbare werk steunen middels een gift, dan kunt u deze storten t.n.v. Woord en Daad te Middelharnis t.g.v. rekeningnummer 36.13.13.772 van de Rabobank. De penningmeester, T. Keizer, tel. 487093. Op zaterdag 22 juli a.s. is er weer de grote rommelmarkt t.b.v. Woord Daad bij de fam. Grinwis, Dijkstel weg 28 te Ouddorp. De rommel markt begint om 9.00 en duurt tot 17.00 uur. Ook dit jaar willen we weer een mooi bedrag schenken aan mensen die hulp nodig hebben - dit keer de gezondheidszorg - en daar bij kunnen we uw hulp natuurlijk goed gebruiken. Uw hulp aan bijvoorbeeld Kerala kunt u waarmaken door uw bezoek aan de rom melmarkt in de bloemenkassen van de fam. Grinwis in Ouddorp. Tijdens dit bezoek kunt u onder het genot van een oliebol, wafel, pannenkoek of lekkere kof fie met cake rondlopen bij de tafels met tweedehands spullen. U kunt een poging wagen bij de ballentent of enveloppen trekken om een mooie prijs te winnen. Als u trek krijgt, neemt u een portie patat of een versgebakken visje. Als u nog behoef te hebt aan een fiets, koop dan lootjes voor de fiets. Voor de kleintjes is er weer de grabbelton. Verder kunt u snuffelen tussen boeken, cd's en mc's. Als u iets waarde vols zoekt tussen de tweedehands artike len, zult u de veiling bij moeten wonen. Deze begint om 11.00 uur. Wie het hoog ste biedt is koper. Van al deze dingen krijgt u het natuurlijk behoorlijk warm, daarom een ijsje voor afkoeling. Ook kunt u een kijkje nemen bij de creatieve kraam. Voor de thuisblijvers neemt u boerenkaas, Ouddorpse brokken, snoep of een lekkere cake of taart mee. Op de Oudelandsedijk tussen Middelharnis en Stad aan het HaringvUet vond zaterdagmiddag omstreeks twee uur een eenzijdig ongeval plaats. De bestuurder van een Opel Corsa, een 64-jarige inwoonster van Middelharnis, komende uit de richting van Stad aan het Haringvliet, raakte vermoedelijk door vermoeidheid van de weg. De auto sloeg een paar keer over de kop en belandde vervolgens onder aan de dijk op het fiets pad. De mede-inzittende moest met nekklachten voor observatie worden overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De inzittenden kwamen juist terug van een vakantie in Canada. Een zogenaamde 'jetlag' is naar alle waarschijnlijkheid de oorzaak van het ongeval geweest. Een jetlag is de verzameling voor vermoeidheidsverschijnselen die zich voordoen als men in korte tijd verschillende tijdzones overbrugt. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l<ee I uur foto-f»nne0 OMOdf WWAiictJS M. 10117) «1611 tax 613734 HBSSSI- PniAhoii Higosom 17! Hl. |0111| 46U00 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestiaat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1