MEDISCHE DIENSTEN Wie schrijft er mee van en over Flakkee? m/er WONING tlE-CAltS parttime-verkoopster Enllldiisiaite tai^iarti- assi^uint(e) BINNENKORT: h^ P(l)annemaekers? Voor info en inbouw: iHÊRËNLET OP! Handsfree bellen: handig en veilig www.devogel.nl u ALLE HOEDEN 25% korting ftetro ANNETTE EIIAfffiElf-niEUWS Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! TE KOOP: Caravan Lander Graziëlla 340 telecom car hifi navigatie multimedia ritregistratie alarm beveiliging cruise controle John Stegers brengt uitkomstvoor speedboot Dr. G. W. Kroon NIEUWE AARDAPPELEN AUTOBEDRIJF VAN DER VLIET v.o.f. Julianaweg 78 3248 AN Melissant Tel. (0187)60 17 64 PAGINA 4 VRIJDAG 14 JULI 2000 FAMILIEBERICHTEN De raad van commissarissen van de woningbouwvereniging Dirksland nam met leedwezen kennis van het overlij den van de heer JACOB TEUNIS OTTE in de leeftijd van 72 jaar Gedurende een lange reeks van jaren maakte hij deel uit van het bestuur van de woningbouwvereniging Dirksland, en zette hij zich in voor de volkshuis vesting. Dirksland, 12 juli 2000 Voorzitter, J. H. Kalle Secretaris, A. Dubbeld Wat zal ik met Gods gunsten overlaan, •iji dien trouwe Heer voor zijn gena vergelden ;I; Zoveel belangstelling, zoveel hailelijk ■I; meeleven, zowel rondom mijn operatie in het Zuiderziekenhuis, als bij ons 40- jarig huwelijksjubileum op 23 juni 2000, in welke vorm dat ook geweest mag zijn, heeft ons bijzonder goed il; gedaan. ;I; Wij willen u dan ook hiervoor héél, héél hartelijk bedanken. Onze dank gaat ook uit naar onze pre- dikanten, ds. Den Toom en ds. Kunz. •:;j JVIaar God, in wiens hand ons leven is, -:I; zijn wij de meeste dank schuldig. I C.J.Buth F.J. Buth-Vreeswijk Sommelsdijk, juli 2000 van vrijdag 14 juli 2000 t/m zondag 16 juli 2000 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN IVliddeiliarnis - Sommeisdijlc Op dit moment worre d'r nog al wat maetregels genome om hardriejers te dwien- gen om vooral zachtjester te gaen riejen mit de auto! Noe is dat hard riejen ont zettend gevaerlijk, laete we earlijk weze; wat eigelijk een prettig vervoermiddel zou motte weze, binne noe voor sommige maansen wilde in niks ontziende mon sters geworre, ze oefene zo hun macht uut in laete zieje datje rekenieng mit ze mot houwe, as ze niet uut d'r eige de snelheid beperke, jae... dan motte d'r maetregels genome worre, wat dan weer jammer is voor al die goedwillende maansen die wel rekenieng houwe mit een aore in verzichtig rieje! Op sommige plekken mag je zelfs mar 30 km per ure rieje.. zoas op de Buuzemweg in Dirksland. H't helpt oor! Ze rieje echt zachtjes op een ienkelieng nae in.h't is noe veul minder druk daer, want de automobilisten mieje dat stikje 'ergernis', ze vliege noe mit een knoertgang over de Westhaevendiek, om zo mit een omweg weer op de hoofdweg te kommen, h't probleem is verschove.ze kenne daer lekker hard rieje in hoeve niet langs die tlitspaele in de Staekweg heen! De maetregel van 30 km hao ze genome omdat 'r achter die Buuzemweg een nieuw durp is ontstae, 'De kleine Boezem' hiet dat geloaf 'k, een moaie plekke om te weune oor, d'r weune nogal wat jonge gezinnen in asze de kinders naer h't durp of schole wille, motte ze veilig over kenne steke; daer weune oak maansen die voor hun rust uut de randstad naer Dirksland gekomme binne, ze warre h't zat zo tussen al die buut- enlandse maansen, want op ean of aore manier schient dat niet te klikken, dat komt, zo zaage ze, die maansen hao een héale aore cultuur as wiele, de vraeg is dan: "Is die cultuur van ongs dan beter?" Nou.dat durf 'k zo niet te stellen oor, soms kenne we nog heal wat van die maansen leare, toch? Mar daer gaet h't noe niet om, nee... de Dirkslandse bevolkieng heit een moaie brief gekrege van de gemeanteraed, d'r komme as de plannen deurgae daer 350 asielzoe kers weune.plannemaekers hoa alles 's goewd bekeke in.jao oor.daer bie die nieuwbouw, da's een geschikt plekje. Juule begriepe wel, dat de maasen die daer noe weune op hoage beanen deur de strae- te loape, kwaed in teleurgesteld, hadde ze voorheen geen of weinig contact mit meka- oer, noe binnen ze h't allemaele nogal eansgezind in roerend zeans, dit plan deugt niet. We zalle wel zieje wat h't wordt! 't Is niet an mien om m'n eige daer over uut te laeten. Soms vraeg ik m'n eige toch wel of: "Is dit noe wel een goeiej oplossieng?" Want laete we earlijk weze, die maansen - jae.want vluchteliengen, brain, zwart of geel, binne oak maansen- die zitte straks achter de ruutjes te kieken naer ongze overdae- dige welvaert in luxe terwijl ze zelf niks hoa! Dat mot toch wel een frustraotie weze, dienk je oak niet? Dan mot ik altied dienke an de tied dat ik mit d'n langen naer een feast gieng, daer kon je dan koekhappe, bie hie most nae een tiedje de broekrieme wat losser in ik vergieng van d'n honger, ik was nogal wat korter, zodoende viste ik altied achter h't net, in oak as we stiekum een boamgaerd in krope, ik had piene in m'n buuk van de groene in onriepe appels, die hienge onderin, mar hie plokt de riepste 'r uut, begriep je mien? Zo zal h't oak weze mit vluchteliengen die hier asiel zoeke, ze zieje wel de riekdom- men om d'r heen mar kenne d'r niet bie, dus.... je ongdergaet deze "geastelijke mis- hangdelieng" gelaete of je steelt geweun wat van die riekdom! Plannemaekers binnen d'r nogal wat oor, best wel handig as je in een bestuur of raed zit, binne d'r moeilijke vraegen, die los je zelf niet op, welnee, dan schaekel je toch geweun zo'n dinir adviesbureau in, deze maasen hoa d'r voor geleard om plannen te maeken in ze dan vervolgens as advies te verkoapen. As je vindt dat ze veuls te hard rieje langs je deure, dien je een klacht in bie de geme- ante, die bekiekt 't 's in neemt wieze mannen an die een advies uutbrienge in dan zie je op een moaijen dag dat ze van die hobbels maeke mit zo'n geel paeltje in het mid den, je mót dan wel uutwieke in je snelheid is d'r uut. Dat hao ze oak gedae bie h't zwembad, daer in dien bocht bie 'Op Honk' mar.ze maekten d'r niet ean.nee.mar twea, an weerskanten ean in dan in 't verlengde van een onoverzichtelijke bocht, de geméante waarklui hao d'r nog zo voor gewaer- schuwd dat dit om ongelokken vraegt, mar nee... h't was een goewd advies, in waer- schienlijk oak een duur advies, in ieder geval wier h't een duur advies, want h't bouwwaark was amper een paer daegen oud, of d'r vloge al auto's op die heuveltjes, h't gevolg.auto's kepot in een weke laeter.jao oor, éan zo'n heuveltje was al weer verdwene.h't advies was zeker toch niet zó goewd bevalle?! In ieder geval.h't heit weer zat gekoste, toch? H't kan weer wone biegeschi^eve in h't boek 'Eilandelijke Blunders' hoofdstuk zoveul, waer oak de drempels van Korte- weegje in vermeldt stae! 't Zou de moeite waerd weze om dat 's uut te geven zodat iederean dat ken leze! Neem noe de Staekweg, daer staet een flistpaele die z'n geld al opgebrocht heit oor, je mag daer mar 80 km rieje in verschillende binne dear al bekeurd, da's niet leuk, dus.wat doewe ze noe, ze rieje noe mit een bloewdgang deur de Grutter (polder weg) ze laete de Staekweg lienks laage, oak hier is h't probleem verschove! Waer- schienlijk zalle oak hier weer plannemaekers an te pas motte komme om voor veul geld een oplossieng an de hand te doewen! Jae beste lezers... we weune op een 'Flitsend Eiland'... althans dat zaage de maansen van de overkangte. De groewte uut Dirksland, Joh.Wolfert. (wordt vervolgd) van de Zeeuwsche Hoedenkamer Iro a unigarant Tuueeuuielers Batavus, mijn fiets. Prijs f 3.000,- Telefoon; (0187) 682587 of (0187) 489092; mobiel; 06 - 51412500' TE KOOP GEVRAAGD: in Middelharnis Sommelsdijk Hogere prijsklasse Slaapkamer benedenverdieping Geheimhouding verzekerd Schriftelijke reacties z.s.m. onder nummer 1106 bureau van dit blad. De inbouwspecialist van onder andere: Woensdag 12 mei voer een speedboot uit Middelharnis op het Haringvliet tus sen boei DG16 en DG18 richting thuishaven. De boot was meer dan twintig jaar oud en er was pas geleden een nieuwe motor ingebouwd. Aan boord van de speedboot bevond zich één volwassene met vier kinderen. Het was tegen 21.00 uur toen er plotseling een motorstoring optrad. Via een GSM-telefoon kon het alarmnummer 112 worden gebeld en er werd direct doorverbonden met de Kustwachtpost Ouddorp. Die alarmeerde om 21.00 uur de in Stellendam gestationeerde reddingboot John Stegers. Gezien de korte afstand van de haven van Stellendam, waar de speedboot zich bevond, was de reddingboot zeer snel ter plaatse. Hij nam de speedboot op sleep touw en bracht hem naar de haven van Mid delharnis. De opvaren den waren zeer ingeno men met de snelle hulp van de KNRM en zeg den toe donateur te worden. ÖS/RAAGD tandarts TE KOOP: ZONNEBLOEMEN en (Doré) fam. M. Smit Staverseweg 24 SOMMELSDIJK Tel. 603999 Vanaf vandaag de gehele voorraad (zomer) COLBERTS 40% KORTING JACKS 40% KORTING PANTALONS 20% KORTING KORTINGEN VAN 20% TOT 70% De handsfree-carkit voor gebruik van GSM in de auto is nog lang niet zo ingeburgerd als de mobiele telefoon. Helaas, want uit onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (gesponsord door het ministerie van Verkeer en Waterstaat) blijkt dat gebruik van mobiele telefoons in de auto zonder carkit afleidt van het rijden en de kans op ongevallen groot is. Het ministerie is een voorlichtingscampagne gestart die het gebruik van handsfree-carkits bij automobilis ten moet vergroten. Kern van de boodschap is: bel niet tijdens het rijden. Kan het niet anders, doe het dan handsfree. Met attentieborden langs snelwegen, radio spots, brochures van mobiele providers, een site op internet en artikelen in huis-aan-huisbladen zal de mobiele beller in de auto erop geattendeerd worden dat handsfree bellen veiliger is. Voordelen van handsfree bellen De voordelen van handsree bellen zijn: veilig in het verkeer, automatische opnemen, automatisch opnieuw bellen bij in gesprek en optimale voicedial mogelijk heden. Indien u in de auto wilt kunnen bellen en uw handen vrij wilt houden - zowel veiliger als gemakkelijker - dan zijn er twee verschillende oplossingen: u kunt kie zen voor een handsfree-inbouwkit of een vaste inbouwtelefoon. De laatstgenoemde categorie wordt steeds schaarser. Een uitneembare telefoon is nu een maal handiger en bovendien is de kwaliteit van carkits tegenwoordig zeer goed. Een optimale oplossing is de handsfreecarkit gecombineerd met een zwanenhalsmi crofoon. Deze kunt u dichtbij de mond brengen, waar door de verstaanbaarheid aan de andere zijde van de verbinding aanmerkelijk verbetert en de invloed van het autogeruis wordt gereduceerd. Een dergelijke microfoon is zeker ook aan te bevelen als u gebruik wilt maken van de voicedialmogelijkheden van het netwerk, waarbij u geen nummer hoeft in te toetsen maar een naam noemt om te bellen. U kunt uw carkit het best laten inbouwen door een daarin gespecialiseerd bedrijf. De verkooppunten van debitel kunnen u meer vertellen over de diverse moge lijkheden. Voor info en inbouw: Re-Cars quality cen ters, Hobbemastraat 1, Middelharnis, tel. 0187- 486144. Tips voor optimaal batterijgebruik ledere mobiele telefoon is uitgerust met een oplaadba re batterij. Om de accu in goede conditie te houden, dient u hem met zorg te behandelen. Hieronder vindt u een aantal tips. Als u die opvolgt, dan haalt u optimale levensduur uit uw batterij. Het kan bijzonder schadelijk zijn voor een batterij, als u hem te lang achter elkaar oplaadt. Zorgt u er daarom voor dat het toestel nooit langer dan 24 uur in de lader staat. U kunt de batterij het best laden bij kamertemperatuur, zo tussen de vijftien en dertig graden Celsius. Tegen zeer hoge en lage temperaturen zijn batterijen niet bestand. Als u uw telefoon slechts zeer kortstondig gebruikt heeft en u laadt hem vervolgens weer op, dan heeft dit een negatieve invloed op de capaciteit. Dit wordt ook wel 'geheugeneffect' genoemd. Gebraik uw lader daar om niet als vaste opslagplaats voor uw telefoon! Indien uw batterij door het geheugeneffect is aangetast, dan kunt u hem weer op peil brengen door de telefoon enkele malen volledig te ontladen (aan laten staan tot hij uitschakelt) en weer op te laden. Van het geheugen effect hebben lithium-ion-accu's overigens geen last. X X TOYOTA STARLET 1.3 l.m.velgen, stuurbekr. dakspoiler1997 31.000 km VW POLO 1.4 3-drs, l.m.velgen, stuurbekr.1998 SUZUKI ALTO1.01997 FIAT CINQUECENTO SX1998 HYUNDAI EXCEL 5-drs, l.m.velgen, stuurbekr.1996 39.000 km 55.000 km 29.000 km 61.000 km Alle auto's worden afgeleverd met grote beurt, APK, 3 maanden garantie VW VENTO 1.8, 90 pk, rood metallic1996 1 jaar garantie grote beurt 55.000 km DAIHATSU SPECIALIST dé financiële site voor Goeree-Overflal(kee van zaterdagmorgen 8.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur dokter Berkelaar, tel. 482144. van zondagmorgen 8.00 uur tot maandagmor gen 8.00 uur dokter Dogterom, tel. 482144. Dirksland - Herkingen - IVIelissant - Stellendam van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur dokter H. C. Graafland, tel. 601227. Ouddorp - Goedereede: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagochtend 8.00 uur praktijk Ouddorp, tel. 681312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur praktijk Nieuwe Tonge, tel. 658085. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur dokter Maas, tel. 611269. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts G. ten Voorde, Oost Achterweg 17, Sommelsdijk, tel. 486393 (van 11.00 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R. J. iVI. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41; L. Tjebbes, IVliddeiliarnis, 48 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, 48 28 97. NU We hopen in september zelfstandig verder te gaan als Oj87-6ois6z l/l/oe. f/m zat. 1-5 uuren afspr Batavus Retro met gratis mailbag t.w.v. 29,95 met gratis 1 jaar Unigarant lietsvenekering De Batavus Retro ts een tijdelijke aanbieding van uw Batavus dealer: 899,- met 1 jaar Unigarant fietsverzekering tegen diefstal Uitbreiding tot 3 jaar Unigarant fietsverzekering tegen diefstal en beschadiging voor 100,- Roestvrijstalen veigen en spai* •Veilig batterij-achterlicht Axa SL7 veiligheidsslot •Armour Gloss pantserlaklaag dames- en herenuitvoering Voorslroat 50 S247C€ Dirksland Telefoon (0187)601706 bouvvjaar 1982; in goede staat; li 4-persoons; lichtgewicht (leeg 500 kg.); IJf toiletruimte met porta potti; met voortent. Sf Heinenoord Blaaksedijk-oost 12 (0186) 601265 Middelharnis Hobbemastraat 1 (0187)486144 Goes Wijngaardstraat 50 (0113)232630 Wegens het vertrek van een onzer part-timers, zoeken wij een enthousiaste vriendelijke en mode-bewuste om ons team op de damesafdeling te versterken. Vindt u het leuk om met mensen om te gaan en onze klanten te adviseren? Reageer dan schriftelijk voor 19 juli. ta.v. de heer Fabert Postbus 146 3240 AC Middelharnis Schriftelijke sollicitatie te richten aan: Kade 4, 3258 AL Den Bommel Kom snel passen en u slaagt nu zeker bij: Zandpad 90, Middelharnis, tel. (0187) 482431 Ook de gehele voorraad schoenen voor dames en heren is sterk afgeprijsd! enz.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 4