CONCERTAGENDA 2000 n Nieuwe leesboeken Opnieuw^ strenge controle sportvissers in onze regio 112-punts CAPPACINO SLAGROOMTAART 10." 3 SLAGROOMSCHNITT 10.™ 1 voorgesn. PERZIKVLAAI 10." 1 lange CAPPACINO CHOCOLADEROL 7.*" 1SOEZENCARAMELTAART 10."" 16 SLAGROOMTOMPOEZEN 10."" ---------------------------------------------- ocoo 20 KAUWGOMBALBEKERS aardbel/vanille 10."" 14 CORNETS room of aardbei 10."" Grote RAKETTEN Ola 20 voor 10."" 2 liters CARAMEL 1 liter ROOMIJS Hertog 12.°" IaPPEL/KRUIMELIJS 2 bak a 750 ml 7P" N/EÜIV Unicef giro 121 **^i^ïiiiiiilii EiiAraEii-niEUws Home Service Dirksland B.V. naar keuze 3 voorfc»f Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes PAGINA 6 VRIJDAG 7 JULI 2000, Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSLAND Tel. (0187) 60 27 51 of 60 24 09 Fax (0187) 60 50 11 Advertentie geldig t.e.m. zaterdag 15 juli 2000 Bestellingen vanaf 20,- worden GRATIS thuisbezorgd. U kunt deze artikelen ook afhalen van dinsdag t.e.m. vrijdag van 8 tot 17 uur, ook zaterdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur, op de Oosthavendijk 8a. VROEGINDEWEIJ Ook dit jaar lopen sportvissers een grote l<ans om gecontroleerd te worden. Gel<eken wordt vooral naar het in bezit hebben van de juiste visdocumenten (Sportvisakte en vergunning). En wie zijn visdocumenten niet in orde heeft, kan direct rekenen op een flinke boete. Enkele duizenden sportvissers hebben dat inmiddels al ondervonden. ELKE DAG CONTROLES Sportvisakte altijd verplicht Vaak ook vergun ning vereist Geld goed besteed Visvergunning Waar wordt op gelet DIRECT FORSE BOETES VAN DER BOOM Laat elk kind tot z'n recht komen www.unicef.nl woensdag 12 juli Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst m.m.v. Blokfluit Ensemble o.l.v. Elly Bakker. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag 18 juli Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. Zomer- concert Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Piano, quatre mains: Marti- ne en Wim Soeters. Alt-mezzo: Mieke van Laren. Aanvang: 20.00 uur woensdag 26 juli Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag 8 augustus Domtoren - Goedereede. Zomerconcert Stichting Kerkconcerten Goeree-Over- flakkee. Barokensemble 'Subtila'. Dwars fluit: Piete Verwijmeren; clavecimbel: Heleen van Dijk; cello: Armen van der Linden. Aanvang: 20.00 uur. woensdag 9 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur zaterdag 26 augustus Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Orgel: Sietske de Vries. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 8 september Aula Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits - Middelhamis. Laureaatcon eert door de winnaars van het Jeugdcon- cours te Melissant. Aanvang: uur zaterdag 16 september Hervormde Kerk - Middelhamis. Het achttiende Bachconcert door Paul Kie viet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 30 september Hervormde Kerk - Dirksland. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Voorburgs Vocaal Ensemble o.l.v. Marij ke van Klaveren. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 6 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het negentiende Bachconcert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 7 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door het Mannenkoor 'Ons Koor' te Som melsdijk en Utrechts Byzantijns Koor. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 14 oktober Hervormde Kerk - Dirksland. Uitvoering van de 'Messiah" van G.F. Handel t.b.v. het hospice 'Calando' door de Chr. Orato riumvereniging 'Middelhamis" o.l.v. Rinus Verhage, m.m.v. solisten en het barokensemble 'Florilegium'. Aanvang; uur. zaterdag 21 oktober Hervormde Kerk - Middelhamis. Samen zang van Psalmen van 1773, Datheen en Mamix van St. Aldegonde t.b.v. Calando. Organist: Lennert Knops. Aanvang: 19.45 uur. zaterdag 28 oktober Hervormde kerk - Oude-Tonge. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Or gelconcours in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden. Jury: Theo Jellema en Stef Tuinstra. Tijd: 9.00- 17.00 uur. 's Avonds concert door de juryleden en de drie winnaars van het concours. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 28 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. *Hervor- mingszangdienst. Aanvang; 19.30 uur. zaterdag 28 oktober Exoduskerk - Sommelsdijk. 50-jarig jubi leum van het Dameskoor 'Toonkunst' te Middelhamis o.l.v. W. Chr. Meyboom m.m.v. het Mandoline- orkest 'Cappri- cio'. Orgel; Andries Stam. Solisten: Jan Ossevoort (tenor) en Herien Wieringa (sopraan). Aanvang; 20.00 uur. zaterdag 11 november Hervormde Kerk - Dirksland. Vocaal Ensemble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Ver hage. Organist: Wim Diepenhorst. Aan vang 20.00 uur. zaterdag 25 november Hervormde Kerk - Stellendam. Concert t.g.v. het tienjarig bestaan van het Man nenkoor D.E.V. door het Chr. Mannen koor 'Door Eendracht Verbonden' te Stellendam o.l.v. Come de Geus; het Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' en het Chr. Kinderkoor 'Jong begonnen', beide te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen. Organis- te: Marian van Oostenbmgge. Aanvang: 20 uur. zaterdag 25 november Hervormde Kerk - Dirksland. *Samen zingen voor Calando met o.a. Stadskoor "Goeree" o.l.v. Jaap de Geus. Organist: Kees van Eek. Aanvang; 20.00 uur zaterdag 2 december Hervormde Kerk - Stellendam. Concert t.g.v. het 55-jarig bestaan van de Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Mey boom m.m.v. het Breda's begeleidingsen semble. Organist: Andries Stam. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag 9 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Chr. Oratorium Vereniging 'Middelhar- nis' met het Randstedelijk Begeleidings Orkest m.m.v. diverse solisten. Algehele leiding; Rinus Verhage. Aanvang; 19.30 uur. vrijdag, 15 december Hervormde Kerk - Goedereede. *Kerst- zangdienst. Aanvang; 19.30 uur. zaterdag 16 december Hervormde Kerk - Dirksland. Kerstcon cert van Chr.Gem. Zangver. 'Sursum Corda' te Dirksland en het Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk, beide o.l.v. W.Chr. Meijboom. Organist; Anton Wee- nink. Aanvang; 20.00 uur. zaterdag 16 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. *Kerst- zangavond. Mannenkoor 'De Gouwe Stem' o.l.v. Martin Mans; 'Osanna in Excelsis' te Dordrecht en 'Vox Humana' te Sommelsdijk o.l.v. Jan Kapaan. Orgel; Jeroen de Weerdt; piano; Martin Mans; trompet; Hans Kom en Henk Mackloet. Aanvang: 10.30 uur. maandag 18 december Rooms Katholieke kerk - Middelhamis. Kerstconcert door het Mannenkoor 'Ons Koor' o.l.v. W. Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 20 december Hervormde kerk - Stellendam. *Kerstuit- voering van het Chr. Gemengd koor 'Soli Deo Gloria' te Stellendam en het Man nenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk, bei de o.l.v. Willem Chr. Meyboom. Orga nist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 22 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond. Herv. Zangver. 'Jeduthun' te Middelhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist; Bart-Jaap de Bakker. Aanvang; 19.30 uur. dinsdag 26 december Ger. Gemeente - Dirksland. Kerstzang avond m.m.v. het Dirkslands Mannen koor o.l.v. F. Comet en het Gemengd Koor "Soli Deo Gloria" te Dirksland. Organisten: Michel de Wit en Wouter van Lenten. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 10 februari 2001 Hervormde Kerk - Middelhamis. Man nenkoor 'Ethan' uit Yerseke o.l.v. Bram Bout en het Mannenkoor 'Groot Rotterdam' o.l.v. Janco Belder uit Rotter dam. Aanvang; uur. vrijdag 24 maart 2001 Hervormde Kerk - Dirksland. Een koor- en samenzangconcert t.b.v. de Stichting Wereldwijde Zending-concerten (W.W.Z.) door het Chr. Kamper mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' onder leiding van dirigent/pianist Klaas Jan Mulder. Orga nist; Henk van Putten. Aanvang; 19.30 uur. zaterdag 7 april Hervormde Kerk - Middelhamis. Concert Passie en Pasen t.b.v. het Restauratie fonds door het Stadskoor Goeree o.l.v. J. de Geus. Organist: Kees van Eek. Aan vang; 19.45 uur. maandag 4 juni (Tweede Pinksterdag) Visafslag - Stellendam. Een W.W.Z- korenconcert met samenzang ten bate van de MAF-zendingsvliegers en de G.Z.B. Het Jongerenkoor "Con Amore" uit Dirksland en het Jongerenkoor "Baren- drecht" o.l.v. W.A. den Hertog; het Dirks lands Mannenkoor o.l.v. F. Comet en het Mannenkoor "Groot Rotterdam" o.l.v. M. van Noort. Organisten; R. van Oramen, M. de Wit en J. Belder. Bariton: Henk Dijkhuizen; tenor: Johan Baaij; trompet; gebroeders Drost. Aanvang; 19.00 uur. met meditatie Deze mbriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun progrannma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rabriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aaimieldingen voor deze mbriek uitsluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. |(i| KAPING ONDER DE ZEESPIEGEL Een actueel onderwerp of een maatschappe lijk probleem verwerken in de vorm van een kinderboek, dat kan niet iedereen. Jan Wil lem Blijdorp verstaat de kunst om dit soort onderwerpen op een natuurlijke manier aan de orde te brengen, in dit boek Kaping onder de zeespiegel, uitgegeven door De Banier en goed geïllustreerd door H. Ellens. Als Rob bin en Chantal met hun ouders op de terug reis van hun vakantie uit Engeland gebruik maken van de Kanaaltunnel, wordt de shut tle, de trein, die door de tunnel lijdt, gekaapt. Hoe de kaping wordt voorbereid en uitge voerd door de acht Algerijnse terroristen, en hoe de familie van Robbin en Chantal deze gijzeling doorstaan, maai^ ook hoe dat alles afloopt... Je zou bijna denken dat Blijdorp er met zijn neus bovenop heeft gestaan. Het is BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Wesidijk 45-48, 3241 GV Middelhamis Tel. (0187) 4B2048 482044 - Fax (0187) 485481 Filiaal; Hoenderditk19,3253AK Ouddorp Tol. (0187} 581276 - Fax (0187) 683519 Sportvissers worden sinds enkele jaren op grote schaal gecontro leerd. Gekeken wordt vooral naar het bezit van de vereiste visdo cumenten (Sportvisakte en vergunning). Die controles behoren tot de taak van de politie. Als aanvulling op die controles zijn door de Algemene Inspectiedienst van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij vliegende brigades gevormd van speciale viscontroleurs. Die strenge controles hebben succes. Het aantal zwartvissers is er de laatste jaren aanzienlijk door gedaald. Daarom zullen deze con troleacties dit jaar worden herhaald. Niet alleen op werkdagen, maar ook in de weekeinden. Wie de juiste visdocumenten niet bij zich heeft of zich op andere wijze niet houdt aan de regels van de Visserijwet, wordt direct bekeurd. Volgens de Visserijwet moet iedere sportvisser van 15 jaar of ouder een Sportvisakte kun nen tonen. Of dat voldoende is, hangt ervan af waar men vist en hoe men vist. Belangrijk is of het water waarin wordt ge vist 'openbaar vaarwater' is. Dit zijn de meeste rivieren, kana len en grote meren waar regel matig beroepsvaart plaats vindt. Sportvissers die in open baar vaarwater vissen met e'én hengel en als aas een stukje brood, aardappel, maïs, een worm of maden gebruiken, hebben aan de Sportvisakte genoeg. De Sportvisakte is te koop op elk postkantoor en bij veel hengelsportzaken, hengel sportverenigingen en VW-kan- toren. Wie vist in een water dat geen openbaar vaarwater is, heeft behalve een Sportvisakte ook altijd een vergunning nodig. Ook in wateren waar alleen recreatievaart plaatsvindt. Zelfs als u vist met slechts één hengel en u daarbij de gewone aassoorten gebruikt, is een ver gunning verplicht. Ook voor het vissen met twee hengels of voor het vissen op roofvis met kunstaas of dode aasvis is een vergunning verplicht. Elke hengelsportwinkelier kan u precies vertellen welke vergun ning nodig is en hoe u daaraan kunt komen. Wie denkt dat de Sportvisakte een soort belasting is, heeft het mis. Het geld van de akte wordt namelijk alleen besteed aan verbetering van de sport- visserij in heel Nederland en aan niets anders. Met de op brengst van vergunningen kunnen hengelsportverenigin gen viswater huren. Zo kunnen ze ook de visstand en de vis- mogelijkheden in hun water verbeteren. Sportvissers die de Sportvisakte en een vergun ning kopen hebben daar dus zelf veel voordeel van. Ze krij gen er betere vismogelijkhe- den voor terug. Bij de controle van sportvissers kijken de viscontroleurs vooral naar de visdocumenten. Maar ook de andere spelregels voor het vissen worden niet verge ten. Zo controleren ze ook de minimummaten van de vissen en of er op het tijdtip van de controle wel gevist mag wor den op bepaalde vissoorten. Die regels staan in de Vis serijwet. Belangrijk is dat het vissen met levende aasvis inmiddels verboden is. Ook daar zullen de viscontroleurs op toezien. Kunstaas, dode aas vis en een stukje vis blijven wel toegestaan. Wie de regels van de Visse rijwet niet precies weet, hoeft alleen maar even te kijken in de brochure 'Wat iedere sport visser behoort te weten' die bij elke Sportvisakte zit. ?P%'S-6 De viscontroleurs zullen sportvissers vragen naar de Sportvisakte en waar nodig ook naar een vergunning. Wie de vereiste docu menten niet bij zich heeft, zal direct worden bekeurd. Dat gebeurt ook als andere regels uit de Visserijwet worden overtre den. En die boetes zijn niet mis. Voor het vissen zonder Sportvisakte minimaal ƒ60,- en voor het vissen zonder vergun ning ook ƒ60,-. Wie zonder Sportvisakte en zonder vergunning vist, riskeert dus een boete van minimaal ƒ120,-. Ook het overtre den van andere regels uit de Visserijwet levert al gauw een boete op van vele tientallen guldens. Wie voortaan gaat vissen, kan dus maar beter een Sportvisakte en waar nodig ook een vergunning kopen en zich verder ook houden aan de overige visserij-regels. Het is maar dat u het weet! BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 -3245 BG Sommelsdijk Tel. (O! 87) 48 26 14-Fax (0187) 4845 20 allemaal heel soepel verteld. De enige kant tekening is het meermalen voorkomen van de zin: "...was mevrouw Haanstra het niet met haar man eens..." Dat loopt niet zo. Blij dorp belicht de gebeurtenissen telkens van uit een ander perspectief, wat de spanning er in houdt. De ontknoping, die pas vlak voor het einde van het verhaal plaatsvindt, geeft een verrassend slot aan dit goede boek dat 112 pagina's telt. Het is geschreven op AVI niveau 10, dus best pittig, voor kinderen van 10 jaar en ouder. ISBN 90 3366 2666 7, nugi 222, (actie) Prijs: 8,25. ELSJE EN PETERTJE OP DE BOERDERIJ H. A. Arkeraats- De Waal beschreef de bele venissen van de twee dokterskinderen Els(je) en Peter(tje). Een groot deel speelt zich af op de boerderij, waar altijd iets te beleven is. Er worden geen rüeuwe thema's besproken, maar voor kinderen van 4-7 jaar is het wel een grappig en herkenbaar (voor)lees boek, hoewel voor 4- jarigen hier en daar misschien wat ouwelijk, gezien het leesniveau, AVI 6 en de af en toe wat opge legde bijbelse boodschap. Het boek is op de markt gebracht door De Banier telt 60 pagina's en is geïllustreerd door Andre Boeder. ISBN 90 336 2667 5, nugi 220, Prijs: 11,90. Dan zijn er twee boekjes verschenen over kinderen die verhuizen: PIM EN SANNEKE Een boek van Lize de Fockert, uitgegeven bij De Banier, met korte zinnen en grote let ters, dus, zou je zeggen, echt weer iets voor de jongste lezers. Toch heeft het boek lees- Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel- (0187) 68 42 67 niveau AVI 6. De hoofdstukjes hebben een prettige voorleeslengte. Pim gaat verhuizen en dat betekent dat alles nieuw is. Veel din gen die gebeuren zijn zowel voor ouders al kinderen op een herkenbare manier beschre ven. De gordijnen, die nog in de doos zitten, het uitpakken van het speelgoed, de kennis making met het nieuwe buurmeisje, wiens moeder ook al oma is, iets waar Pim niet veel van begrijpt. En natuurlijk verdwalen ze samen in hun nieuwe buurt, waardoor Pim en Sanneke een poosje boos op elkaar zijn en elkaar de schuld geven. Verder gaat Pim naar een nieuwe school met een nieuwe juf, van wie de auteur de Bijbelvertelling op een goede manier beschrijft. Tenslotte vertelt mama aan Pim een geheim... Het boekje heeft 84 pagina's en is geïllus treerd door Andre Boeder, die voor de omslag altijd vrolijke kleurtjes kiest, maar helaas toch af en toe wat moeite schijnt te hebben met de juiste lichaamsverhoudingen. ISBN 90 336 2631 4 nugi 220, Prijs: 12,75. Het tweede boek over verhuizen heet: HET NIEUWE HUIS In dit boek Het nieuwe huis, op AVI 7 niveau geschreven door Martin Rutgers, en voor kinderen van 4-8 jaar uitgegeven door De Banier, kun je lezen hoe de zusjes Betti- ne en Christine hun verhuizing ervaren. Zij gaan van een flat van drie hoog naar een huis met een tuin. Die meiden kibbelen wat af zeg! En wat zijn ze bijdehand! Meestal zijn de kibbelpartijtjes heel herkenbaar; de ouders weten er niet altijd raad mee. Het is zodoende goed te begrijpen dat hun ouders, die beschreven worden als papa John en mama Anouk, blij zijn, als die twee een poosje slapen of bij hun grootouders loge ren! Iets uit evenwicht lijkt het als enerzijds telkens de namen van de ouders worden benoemd, terwijl er anderzijds erg op wordt gehamerd dat de kinderen hun ouders met 'u' aanspreken. Verder is er regelmatig een passage waarin vanuit de volwassene is geschreven, dit is voor kinderen niet interessant. Wat wel erg leuk is om te lezen zijn de vragen die de bouw van een nieuw huis bij kinderen kan oproepen. Want wat kan een kind zich nu indenken bij een grote zandvlakte? En waar moeten ze zich de trap voorstellen? En hun slaapkamer? Al met al toch een leuk boekje van 82 pagina's, met tekeningen van Andre Boe der. ISBN 90 336 2649 7, nugi 220 Prijs: 12,90. L. B.-V.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 6