TE KOOP RROSTRU Bllfic ^asf e p/auf yan de maand juli: Sedum 'Matrona' '=r>/IC? onder de catalogusprijs! y ERA Makelaardij Dörr en Struijk b.v. Jeugdviswedstrijd H.V. Krammer FRAMBOZEN rode, gele en Verkoopster m/v AEG inventuin IMmele Moiitvm zwarte bessen Aardbeien bramen (beperkt) Alles tegen meeneemprijzen! (gauKnedit SIEMENS exjiert (^if,p,GROEF flElllll1DEI!.mEUW5 Anjercollecte Ouddorp ERA VAKANTIE WONING 1 i Pit alles garantie PAGINA 4 DINSDAG 4 JULI 2000 Fonk Goeree-Overflakkee fuseert met Kees Dörr Makelaardij Met een gezamenlijke ervaring van bijna 34 jaar op de Flakkeese onroerend goed markt zijn twee bekende eilandelijke makelaars samengegaan: Kees Dörr en Irene Struijk. Op 1 juli jl. werd de fusie tussen Fonk Goeree-Overflakkee en Kees Dörr Makelaardij een feit en officieel bekrachtigd en sinds die datum gaan de twee onder één naam verder: 'ERA Makelaardij Dörr en Struijk b.v.' In hun carrière hebben Kees en Irene al eerder samengewerkt, toen weliswaar nog niet als zelfstandigen, maar toch is al in die tijd iets gegroeid van 'weten wat je aan elkaar hebt' en 'weten op welke punten je elkaar aan zou kunnen vullen'. Later zijn Kees en Irene zelfstandig geworden, met elk een eigen makelaarskantoor. Hét gro te doel waarom ze thans gefuseerd zijn is 'versterkt de markt op gaan, met twee officiële makelaars én meer specialismen in huis'. Overigens gaan onder de naam Fonk diens kantoren te Hellevoetsluis, Bergschenhoek, Pijnacker en Nootdorp gewoon door. Zowel Kees als Irene zijn beëdigd makelaar en allebei weten ze wat het is om van de grond af een makelaarskantoor op te bou wen. Nu ze zijn samengegaan is er een stuk je kwetsbaarheid weggevallen en kunnen ze zich beiden concentreren op hun eigen spe cialismen. Ook vóór de fusie hebben ze al twee projec ten gezamenlijk succesvol afgerond. In het tweede project vulden ze elkaar uitstekend aan op het gebied van bedrijfsmatig onroe rend goed. Met dat project - twee en twintig bedrijfsunits op industrieten'ein 'Oostplaat' te Middelhamis - komen ze begin deze maand op de markt. Gelijktijdig hebben ze samen ook een woningbouwproject voor zestien nieuwe woningen in Dirksland, dat per 1 juli in de verkoop is gegaan, én een kleinschalig woningbouwprojectje in Oolt- gensplaat. In totaal hebben ze thans zo'n 90 woningen in de bestaande bouw in verkoop, alsmede diverse nieuwbouwprojecten in zowel de woning- als bedrijvensector. Recentelijk heeft Kees een driejarige specia listische opleiding met succes afgerond: een opleiding op het gebied van projectontwik keling en projectadvisering. Daarmee mag hij zich nu 'woningmarktconsulent' noe men. Hoe belangrijk deze opleiding is en hoe zeer deze ook erkend wordt blijkt wel uit het feit dat Kees - vol ti"ots vertelt hij het - zijn diploma mocht ontvangen uit handen van niemand minder dan staatssecretaris Remkes. Kees behoorde tot de eerste groep examenkandidaten voor de deze opleiding. Vandaar. Alle locaties vanwaaruit Kees en Irene vóór hun fusie opereerden blijven 'in dienst'. Alleen zal nu voortaan Voorstraat 44 in Som- melsdijk als administratieve unit gaan funge ren en zal de verkoop plaatsvinden vanuit de centra van Middelhamis en Ouddorp, waar voor Kees en Irene naar de toekomst toe aan uitbreiding denken. Voor de dagelijkse acti viteiten kunnen klanten in Middelhamis voortaan terecht op Beneden Zandpad 13-a (tel. 0187-470272) en in Ouddorp op Sta tionsweg 3 (tel. 0187-684545). Door de fusie heeft dus nu ook Ouddorp een ERA/NVM- makelaar en weten Kees en Irene zich geluk kig met een stevige marktpositie Uitslag Ie jeugdwedstrijd van de Hengelsportver. 'De Viscromte' Groep A van 5 t/m 11 jaar: 1Adriaan Koole100 cm. 2. Sharon Henry74 cm. 3. John de Jager68 cm. 4. Hans Struik66 cm. 5. Berdine Bakker64 cm. 6. Arend H. de Visser45 cm. 7. Patrick Groenendijk42 cm. 8. Annelien Knops40 cm. 9. Kevin Vermeulen34 cm. 10. Jordy Knops25 cm. 11. J. van Wageningen23 cm. 12. Niels de Jonge22 cm. Groep B van 12 t/m 16 jaar: 1. Cornells Bakker80 cm. 2. John v. d. Veer54 cm. 3. Niels Wilstra52 cm. 4. Jaco Wolfert48 cm. 5. Pieter Wolfert41 cm. 6. Bram Looy40 cm. 7. Herman Vreeswijk39 cm. 8. Frank de Hengst34 cm. 9. Arjan van Groningen32 cm. 10. Wouter Koese32 cm. 11. Yvonne de Jager18 cm. Aantal deelnemers was 42. De volgende 42. De volgende wedstrijd is zaterdag 5 augus tus. Aanstaande zaterdag 8 juli 2000 wordt de eerste wedstrijd voor de jeugd gehouden langs de Vliegers bij het "driehoekje" aan de Bolletjesweg te Middelhamis. (De weide langs het havenkanaal is helaas niet beschik baar). Inschrijven op de visplaats van 8.30-9.00 uur tegen betaling van 2,50. Voer, aas en een versnapering worden gratis verstrekt. Het startsein voor de wedstrijd wordt gege ven om 9.30 u., waarna tot 11.30 wordt gevist. Deze tijden gelden eveneens voor de overige twee wedstrijden, namelijk op 12 augustus en 2 september a.s. De indeling in twee leeftijdsgroepen, de dag- prijsjes en de bekers voor de best-geklas- seerde winnaars na afloop van de drie wed strijden zijn ook dit jaar weer van toepas sing. Voor nadere informatie kunt u terecht bij: - S. W. Mol, tel. 0187 486168, - C. v.d. Welle, tel. 0187-632118. OUDDORP - De Anjercollecte in de perio de van 21 t/m 27 mei waaraan Brassband Concordia haar medewerking verleende, heeft een bedrag opgebracht van 902,00. Het Prins Berahardfonds pleegt mede finan ciële steun te geven aan investeringen voor culturele activiteiten. 1/3 deel van de opbrengst komt ten goede voor de vereni ging- Collectanten en alle gevers en geefsters har telijk dank voor uw medewerking. Steneweg 3 NVM Zoek de ruet 'm het 3eierse woud Tel. 0049-9973-9601 TE KOOP: heerlijke fam. B. den Baars Noorddijk 2 3248 LH Melissant Tel. (0187) 60 15 23 Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. Modehuis Buijsse - het grootste modehuis in de regio Zoekt wegens uitbreiding van de zaak enthousiaste collega's voor de afdelingen: Lingerie Dames Jong Jeans casual av ledere fervente tuinier heeft wel één of meer planten die het altijd, onafhanke lijk van 'alles', goed doen. Een plant die gescheurd en verplant kan worden zonder miinder te bloeien. Een vaste plant die bij velen zo'n status heeft verworven, is de hemelsleutel (Sedum). Daarom wordt de hemelsleutel 'Matrona extra in het zonnetje gezet als Plant van de Maand juli. Is de Sedum 'Matrona' vanaf de (jjïii/t^^^f'ioe^ nazomer een vaste klant in uw - ''- -"^"■^ /.i^^,^ tuin? De Sedum 'Matrona' is een bijzon dere nieuwkomer. De grote bloemschermen zijn gewoon roze, maar de stengels en de dikke bladeren zijn bruin rood getint. Deze kleur maakt de plant op het eerste gezicht al bij zonder. Wat minstens zo zwaar meeweegt, is de kracht van deze plant. Een 'gewone' hemelsleutel moet zeker later in het seizoen vaak worden gesteund. De stengels hangen uit of bezwijken zelfs onder het gewicht van de grote bloemschermen, vooral wanneer het regent of stormt. De 'Matrona' heeft beduidend sterkere stengels, waardoor de plant niet hoeft te worden gesteund met allerlei draden en stokken: een ware uitkomst. Net als binnen, zijn er ook buitenshuis trends te bespeuren. Aan de Sedum 'Matrona' heeft u een makkelijke. Het roodbruine blad is zowel met pasteltinten als met harde kleuren te combineren, of je nou spreekt over decoratiematerialen of planten. In de tuin kan hij goed op de voorgrond staan, samen met de Vaste Plant van het Jaar 1996; Heuchera micrantha 'Palace Purple'. Deze Heuchera heeft bruinrood blad en bloeit wit in de voorzomer. Ook Euphorbia griffithii 'Fire- glow' misstaat zeker niet voorin de border. Deze wolfsmelk heeft namelijk blad met een rode gloed. De Eupatorium maculatum 'Atro- purpureum' (leverkruid) kan net als Echinaceae purpurea (zonne hoed) als een imposante achtergrond dienen. Bijen en vlinders zullen een dergelijke combinatie ook zeker waarderen. Een makkelijke gast De kracht van de hemelsleutel bespaart u heel wat zorg. Het is een vet- plant, wat betekent dat het blad dik en vettig is. Hierdoor kan de plant langere tijd zonder water. Met deze eigenschap is hij uitstekend geschikt als potplant op terras of balkon. Zorg er in dit geval wel voor, dat de afwatering van de pot goed is, zodat de wortels niet gaan rotten. In vlot tempo stoelt de hemelsleutel breed uit. Hierdoor zult u enke le bloemstengels uit de plant niet missen. Op de vaas zorgen ze ech ter voor een mooi plaatje. Nadat de bloei gedurende de zomer van groen via roze naar bijna bruinrood verkleurd is, droogt de stengel langzaam uit. Dit is geen reden om de plant direct met de grond gelijk te maken. De uitgedroogde bloemschermen zorgen in de winter voor een uiterst decoratief effect. Vooral wanneer de eerste sneeuw zorgt voor een wit mutsje op elk bruin scherm. Als in de lente de temperatuur weer stijgt, kunnen de takken alsnog worden weggeknipt om de nieuwe scheuten de ruimte te geven voor het komende seizoen. De Sedum-groep omvat niet alleen hemelsleutels. Er zijn rondom de wereld veel, totaal verschillende planten die de naam Sedum mogen dragen: van eenjarigen tot grote struiken. De specifieke Sedum telep- hium (zoals de hemelsleutel officieel heet) komt in vele klimaten voor en is daarom rondom de wereld benoemd tot dé Vaste Plant van het jaar 2000, een ware millenniumplant. Zoals productontwikkeling plaatsvindt bij de supermarkt en de auto fabrikant, werken ook kwekers aan steeds mooiere en betere planten. Sedum telephium komt van nature in ons land voor en was dus lang geleden al een populaire tuinplant. Kwekers vonden in de afgelopen jaren behalve 'Matrona' ook rassen als Sedum 'Herbstfreude' en 'Brilliant', beiden hebben lichtgroen blad en roze bloemen. Ook 'Star Dust' is zo'n soort, die is ontstaan uit het succes van de hemelsleutel. Deze plant kenmerkt zich met de helderwitte bloemen. 'September- glut' is juist een ras met donkerrode bloemen. Wij kochten van verschillende importeurs een grote partij (licht beschadigd) witgoed!! Welke wij a.s. zaterdag 8 Juli tussen 9.30 en 16.00 uur tijdens de Jaarmarkt in HERKIN&EN verkopen. o.a. koelkasten - diepvriezers fornuizen - magnetrons - combi magnetrons - I wasautomaten - wasdrogers - vaatwasmachines - koelvriescombinaties! "-/_( 1 Nieuwe Tonge Middelhamis Ds. Wentinkstraat 4 Op 660 m^ eigen grond gelegen geheel verbouwt) vrijstaand woonhuis met zeer royale schuur/garage (9,5 x 10,5 m). Ind.: entree, woonkamer met laminaatvioer, royale kast met kelder, open keuken, bijkeuken met wasm.aansl., keukengelser en 2 inbouwkasten, geheel betegelde douclieruimte met wastafel, toilet. Op verd.; overloop met inliouwkasten, 1 e slaapkamer, 2e slaapkamer. 3e slaapkamer met deur naar plat, 4e slaapkamer. Vlizotrap naar berguliering. Dak en muren zijn geïsoleerd, Oe woning is grotendeels v v. hardhouten ramen en kozijnen waarin dubbele beglazing,Oplevering in overleg. Zeer bespreekbare vraagprijs 459.000,- k.k. Dichtbij centrum gelegen zeer goed onderhouden mooie 2/1 kapwoning met besloten tuin, garage en CV (HR Nefit Ecomline 1998) op 255 m' eigen grond. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open haardpartij, kelder, eetkeuken, achterportaal, bijkeuken met wasm. aansL en plavuizen. De beg.gr. is grotendeels v.v. een prachtige noorse leistenen vloer. Op verd,; overloop, badkamer met ligbad en wastafel, 3 slaapkamers allen met inbouwkast en 1 met deur naar balkon. Vaste trap naar 2e verd. waarop grote bevloerde bergzolder met dakkapel. De woning is grotendeels v.v. dubbele beglazing. Oplevering in overleg. Vraagprijs: 465.000,- k.k. Middelhamis Herkingen Kastanjelaan 46 Ruime en goed onderhouden eengezinswoning met berging, gelegen in de nabijheid van een winkelcentrum op 130 m' eigen grond. Een leuke woning op een aantrekkelijke ligging voor de (door}starters op de woning markt. De begane grond heeft een entree/hal met hardhouten voordeur, toilet met fonteintje, een doorzon woonkamer, dichte keuken met inrichting voorzien van inbouwapparatuur, een portaal en een bijkeuken. De Ie verdieping heeft 3 slaapkamers, waarvan 1 met inbouwkasten, een badkamer met ligbad en wastafel en een overloop. De 2e verdieping is via een vlizotrap bereikbaar. \fjaarop de cv,-opstelling. Voor- en achtertuin met sierbestrating en borders. Verwarming via c.v.-ketel en warmwatervoorziening d.m.v, boiler (huur). Te koop met ERA'S KOPER GARANTIE PLAN, Bouwkundig Inspectierapport aanwezig. Vraagprijs: 290.000,- k.k. Molendijk 38a Vrijwel nergens in Herkingen vindt u nog een eengezinswoning met maar liefst 325 m' eigen grond. Deze in 1989 gebouwde eengezinswoning (3/1 kap) met berging heeft aan de voorzijde een extra stuk grond waarop een siertuin, speelplaatsje en parkeerplaatsen zijn aangelegd. De woning is voorzien van vele extra's, zoals o.a. een sfeervolle woonkeuken met inbouwapp., en een ruime badkamer met douchecabine, wastafel en 2e toilet. De woning telt in totaal 3 slaapkamers (4e mogelijk op de 2e verd). Dit pand is gezien de ruimte (inhoud circa 310 m'), de grootte van het perceel grond en de goede staat van onderhoud zeker de moeite waard om eens van binnen te bekijken Maak een afspraak voor een vrijblijvende bezichtiging. Te koop met ERA'S KOPER GARANTIE PLAN, Bouwkundig Inspectierapport as^ezig. Vraagprijs: 339.000,- k.k. MAKELAAR Kantoor Middelhamis Beneden Zandpad 13a-3241 GA Middelhamis. Tel. (0187) 47 02 72 Kantoor Ouddorp Stationsweg 3 - 3253 AP Ouddorp. Tel. (0187) 68 45 45 n Het gehele jaar te bezoeken 2 pers. p. dag DM 50,- 4 pers. p. dag DM 80,- Bij bezoek van meer dan 4 pers. extra slaapkamer beschikbaar. Vraag inl. en folders: Na 19.00 uur (Hol), sprekend) en allerlei jamS Functie-omschrijving - samen met een team verantwoordelijk zijn voor de verkoop - winkelpresentotie verzorgen - gastheer/vrouw zijn - lingerieafdeling: inkoop van de collecties U kunt uw schriftelijke sollicitatie, voorzien van cv, en pastoto, richten aan: Mevrouw A.W. Buijze, Zandpad 24, 3241 GX Middelhamis Voor telefonische informatie: 0187-482052 WeP-site: www.buijse.nl (3 tot 5 dagen p.w.) Profiel - representatief - modisch gevoel - collegioal commercieel inzicht - goede contactuele eigenschappen Chantelle Warner's Pastunette Triumpli Sloggi Schiesser Copines Taifun Betty Barclay Sara Pacini EDC by Esprit XX by Mexx Levi's Expresso Plant van de maand Juli 2000. Sedum 'Matronarjow: r. v. <i. Burg) '^'T-.:^ ----------s '^-^ I 1 1 "'~"~~~- ^^=^J VEIUa, VERTftOVWD EN Si &een PIN, uitsluitend contant! Voorstraat 22-24, 3247 CE Dirksland tel.: 0187-601492, fax: 0187-602388 (ma. ochtend gesloten)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 4