sw^-ms" I E (010)2741135 Rommelmarkt Praise-avond Agrarische Manifestatie 2000 een groot succes Afscheid en Koninklijke Onderscheiding voor 'gemeente-maarschalk' C. den Braber ITIE (010)2741135 www.buijze.nl Politie 24-uurs telefoon: mt/tAo MINNAARD VASTGOED Jaarlijkse modeltreinenbeurs Goereese seizoenmarkt feestelijk geopend Politie 24-uurs telefoon: chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Snelheidscontroles Opbrengst fietstocht 'Adullam' Woord Daad 2000 Aangenomen en bedankt Kerkdiensten Ger. Gem. Opbrengst nationale ANGO-collecte Reddingboten snellen te hulp Dinsdag 4 juli 2000 72e jaargang nr. 6918 SOMMELSDIJK - De Verkeerspolitie (Bureau Projectmatige Verkeerscontroles) heeft vrijdagmorgen van 8.30 tot 11.00 uur op de Langeweg een radarsnelheidscontrole gehouden. Er werden 471 automobilisten gecontroleerd. Van hen reden er 49 harder dan de toegestane snelheid van 50 km. De hoogste snelheid bedroeg 71 kilometer per uur. GOEDEREEDE - Personeel van de Ver keerspolitie (Bureau Projectmatige Ver keerscontroles) hield vrijdagmorgen en vrij dagmiddag radarsnelheidscontroles op de N57, ter hoogte van Goedereede. Van de in totaal 1114 passerende automobilisten namen 201 het niet zo nauw met de maxi mum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 151 km/uur. De fietstocht voor Stichting Adullam voor Gehandicaptenzorg op woensdag 28 juni jl. heeft het mooie bedrag van 436,80 opge bracht. Alle medewerkers en alle 75 mensen die met ons meefietsten heel hartelijk bedankt! Werkgroep Nieuwe Tonge Zaterdag 22 juli 2000 wordt er weer een grote rommelmarkt ten bate van Woord Daad gehouden bij Bloemenhandel Grinwis in Ouddorp. Mocht u nog rommelmarktspullen heb ben, dan kunt u die brengen aaii de Dijk- stelwfcg 28 in Ouddorp. Voor vragen kunt u terecht op de volgende telefoon nummers: 683324 of 681578. Nadere berichtgeving volgt nog. Op zaterdag 8 juü a.s. om 19.30 uur zal het jongerenkoor van de Doopsgezinde Ge- meentp te Ouddorp, begeleid door de eigen Praise-band, een Praise-avond houden. Behalve de zang van de jongeren zal er veel samenzang zijn. Voor de bezoekers van de afgelopen jaren hoeft deze avond geen nadere toelichting - de reacties waren bijzonder positief. Het enthousiasme bij de jongeren én bij de aan wezigen in de kerk was groot. Ook dit jaar bent u weer van harte welkom! De toegang is vrij, maar er is wel een collec te. De jongeren, die zo graag zingen, willen ook anderen laten delen in hun vreugde. Daarom is besloten om dit jaar een collecte te houden voor een jongerenkoor in Roe menië. Dit koor, waarvan binnenkort met steun vanuit Nederland een CD zal worden opgenomen, ondersteunt de Hongaarsspre- kende christenen in Roemenië. Deze christenen vormen een minderheid en worden in velerlei opzichten verdrukt. De opbrengst van de CD van dit koor is even eens voor deze christenen bestemd. Middelhar nis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Zaterdag 8 juli 2000 is het dubbel feest in dorpshuis 'De Schutse' aan de Julianastraat te Burgh-Haamstede. In de hal is een grote modeltreinenbeurs waar diverse hobbyisten hun gebruikte treinen en andere spoorse zaken te koop of te ruil aanbieden. Er zijn ook enkele stands met modelauto's. Er is tevens een modelspoorshow met werkende spoorbanen van de treinenclub uit Bergen op Zoom. De beurs is geopend van 9.30 tot 16.00 uur. Tegelijk is er in de naastgelegen grote zalen een prachtige vlooienmarkt met veel kramen met prima gebruikte spullen en verzamelma- teriaal; diverse kramen met Hobby Creatief en nog veel meer. Bij elkaar 250 meter kijk en snuffelplezier. Voor info en/of meedoen kunt u bellen met de heer H. H. v.d. Handel te Hellevoetsluis, tel.(0181)312190. Kandidaat D. de Wit te Bennekom heeft het beroep aangenomen dat de Gerefomeerde Gemeente te Nieuw-B eijerland op hem uit bracht. Daarmee bedankte hij voor de overi ge op hem uitgebrachte beroepen, onder andere door de Gereformeerde Gemeenten te Melissant en te Ouddorp. De Agrarische Manifestatie in Den Bommel, afgelopen vrijdag en zaterdag, heeft veel bezoekers getrokken. De opzet, die nog gro ter was dan vier jaar geleden, bood een grote variëteit aan pro ducten en informatie. Tijdens de nu gehouden manifestatie werden zowel binnen in de gebouwen, als buiten in een grote tent de stands opgesteld. Ook ston den paardendressuur en een jachthondendemonstratie op het pro gramma. De VMBO-Groen School uit Middelharnis, die eveneens vertegenwoordigd was, toonde zich zeer tevreden over de manifesta tie. Zij waren daar niet zo zeer om leerMngen te werven, maar om mensen te laten kennismaken met het onderwijs op agrarisch gebied. De stand van de firma Breston werd aangewezen als de 'mooiste stand buiten', terwijl het waterschap een eervolle vermelding kreeg. Ook de Suikerunie vond het zeer belangrijk om het publiek te kunnen infor meren over hun werk. Ze vertelden hoe nuttig de bietenplant is voor de volksgezondheid. Zo levert 1 ha. suikerbieten voldoende zuurstof voor 60 a 65 mensen. En natuurlijk gaven ze ook uitleg over de pro- duktie van suiker. De manifestatie heeft, zoals gezegd, veel publiek getrokken en voor wie het op de grond even te druk werd kon het ook vanuit een heücopter bekijken, die rondvluchten verzorgde. De orga nisatie van AMGO 2000 kijkt terug op een zeer geslaagde dag. Vorige week donderdagmiddag nam de heer C. (Kees) den Braber afscheid van zijn 'arbeidzame leven'. Een leven dat veelzijdig is geweest, dat in totaal 45 jaar heeft geduurd en dat zich gedurende vele jaren heeft afgespeeld binnen de muren van Middelharnis' gemeentehuis. Een leven ook dat zich gekenmerkt heeft door loyaliteit, integriteit, deskundigheid, doorzettingsvermogen, eerlijkheid, men selijkheid en een warme persoonlijkheid, zo mochten we opmaken uit de schone woorden die hem werden toegevoegd bij zijn afscheid van de gemeente Middelhar nis. Behalve voor zijn brood heeft Den Braber zich ook in vrije tijd ingezet voor het maatschappelijk leven. Al zijn activi teiten tesamen bleken reden genoeg om hem ter gelegenheid van zijn afscheid een Koninklijke Onderscheiding uit te reiken. En zo kwam het dat Den Braber na zijn afscheidsmiddag huiswaarts keerde als Lid in de Orde van Oranje Nassau. "Verschrikkelijke Kees!" Zo werd de scheidende ambtenaar op de middag van zijn vertrek genoemd. Bij zo'n benaming zou je juist geen koninklijke onderscheiding verwachten. Maar ver schrikkelijk werd hij gevonden omdat hij wegging, te vroeg wegging. In de verschil lende toespraken die hij en de vele aanwezi gen in de raadzaal aan kregen te horen, kwam duidelijk naar voren dat bij Den Bra ber het menselijke aspect altijd een voorna me plaats kreeg, en dat kwam hem als goed personeelsfunctionaris uitstekend van pas. 't Zal ook daarom zijn dat ze hem op het gemeentehuis graag hadden gehouden, al waren ze het er besUst over eens dat ie - op 61-jarige leeftijd - z'n FPU dubbel en dwars verdiend heeft. Van schrepel TOT maarschalkstaf Een veelzijdig leven, schreven we. Toen hij nog maar vijftien was ging Kees in het land bouwbedrijf van z'n ouders werken; hand werk, dat hij bijna twaalf en een halfjaar zou doen. Echter, al op z'n negentiende begon hij door middel van avondstudies zich te on wikkelen op ander terrein. Toen hij acht en twintig jaar was kwam hij in dienst op de administratie bij de Rotterdamse Droogdok maatschappij. Echter, het reizen naar en het werken in Rotterdam viel toch niet zo mee. Van de vrije natuur naar een kantoor in de stad was natuurlijk ook een hele omschake ling en elke morgen was het wringen om de Barendrechtse brug over te komen. Daarom bleef hij advertenties naspeuren voor vacatures. Bij de afdeling Gemeente werken van Middelharnis ontstond er één en daar werd hij ook aangenomen. Hij werd er verantwoordelijk voor de kredietbewakings administratie. Prettig werken was het er, maar de mogelijkheden om zich als admiiü- stratieve kracht verder te ontwikkelen waren beperkt. Toen hij in 1972 de kans kreeg om over te stappen naar de secretarie nam hij dat graag aan. Van verder leren maakte hij geen probleem. Op de secretarie werd hij belast met de sala risadministratie en de uitvoering van de rechtspositie. Personeels- en organisatie- werk gingen een steeds belangrijker plaats innemen. Daarin werd hij ook betrokken bij de ontwikkeling van medezeggenschap en op den duur werd hij plaatsvervangend chef op de Stafafdeling P&O, Juridische advise ring, loco-secretariaat. Kabinet, voorlichting en brandweer. In 1996 werd hij afdelings chef en in 1998 Ie loco-secretaris, welke hij beide tot op heden is gebleven. Ook is hij secretaris geweest van het Georganiseerd Overleg. Zijn loopbaan heeft hij thans beëin digd in de onder 'gemeentesecretaris' hoogst te bereiken rang. "Je kwam hier binnen met de schrepel nog in je hand en je vertrekt nu met de maarschalk staf in je ransel" merkte gemeente-secretaris De Feijter daarover op. Als blijk van waar dering voor hetgeen hij birmen het gemeen tehuis heeft betekend werd hem een pracht van 'n afscheidskado aangeboden: een fon kelnieuwe fiets, waarmee hij samen met z'n vrouw en hun kleindochter - de trots van de familie - erop uit kan trekken. Sociaal kloppend hart In zijn vrije tijd was Den Braber van 1981 tot 1990 lid van het algemeen bestuur van de Groen van Prinstererschool te Middelharnis; in 1985 werd hij daarvan secretaris. Van 1985 tot 1998 was hij ook lid van het alge meen bestuur van de Christelijke scholenge meenschap Prins Maurits te Middelharnis. Van deze school werd hij in 1985 tevens Hd van het dageUjks bestuur, waarvan hij tot 1994 secretaris was. Verder was hij er van 1994 tot 1998 Ud van de identiteitscommissie en vanaf 1993 tot op heden is hij er voorzitter van de Commissie van Beroep ten behoeve van de examens. Bij de Zondagschool van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis is hij vanaf 1982 tot heden verteller, terwijl hij van 1977 tot 1998 ophaler was bij de de Oud- papier-commissie van de Gereformeerde Gemeente. Z'n sociale hart klopte dus niet alleen voor de burgerlijke gemeente. DÓÓR het leven, uit hET LEVEN. 't Is overigens niet zo dat Den Braber's leven zich laat tekenen als uitsluitend een opbloei end leven. Ook hij moest weleens door diep ten, ook wat zijn gezondheid betreft. In 1989 kreeg die een flinke duw, waarbij een ingrij pende operatie nodig bleek. Daarop terug ziende weet de heer Den Braber zich door God uit deze moeilijke tijd uit- en doorgehol- pen en vooruitziend op de toekomst gaf hij ten afscheid zijn collega's ter overweging mee, niet zo zeer hoe dóór het leven te komen, maar veel meer hoe daaruit te gaan. De seizoenmarkt in Goedereede is vorige week donderdag op feestelij ke wijze door wethouder Visser geo pend. Als portefeuillehouder econo mische zaken sprak hij 'boeren, burgers en buitenlui' toe en wenste hij hen, tezamen met de kooplui, een succesvolle seizoenmarkt toe. De seizoetunarkt is ingesteld op initiatief van de gemeente Goedereede en de Cen trale Vereniging voor de Ambulante Han del en is bedoeld om de al jaren bestaande warenmarkt van Goedereede te verster ken. In samenwerking met de WV-Oud- dorp en mede door sponsoring van de Rabobank West-FIakkee hebben deze instanties weten te bereiken dat er gedu rende een tiental weken gesproken kan worden van een forse toename van het aantal standplaatsen, waarbij ook nog eens sprake is van een uiterst gevarieerd aan bod. Ter gelegenheid van de opening van de seizoenmarkt werden onder het publiek maar liefst zo'n 600 tasjes verspreid, voor zien van o.a. waardebonnen en een kleur plaat. Het uitdelen van de eerste tasjes nam wethouder Visser graag voor zijn rekening, die namens de gemeente tevens de kooplui met een presentje verraste. Voorts begaf zich elk half uur Mister X met een marktspel onder het publiek waar bij een tas marktboodschappen kon wor den gewonnen. Op 13 juli a.s. wordt er weer een feest- markt gehouden, waarbij met name ook aan de kinderen aandacht geschonken zal worden. Er zal dan o.a. een springkussen en kinderschmink zijn, een en ander muzi kaal omlijst. Zo tegen 12.00 uur zal de uit slag van de kleurwedstrijd bekend gemaakt worden. Extra kleiuplaten kunnen overigens nog bij de WV worden afgehaald. De sei zoenmarkt duurt nog tot en met 30 augus tus a.s., wekelijks op donderdag van 08.00 tot 12.30 uur in het historisch centrum van Goede-reede. Radarsnelheidscontroles De Verkeerspolitie, bureau Projectmatige Verkeerscontroles, heeft donderdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles gehou den op de Oosterweg en Vrijheidsweg te Ouddorp, op de N57 te Goedereede en de Plaatweg te Stellendam. Van 8.45 tot 11.00 uur reden op de Ooster weg 21 van de 294 gecontroleerde automo- biUsten harder dan de toegestane snelheid van 50 km. De hoogste snelheid bedroeg 57 kilometer per uur. Op de N57 reden van 9.00 tot 11.15 uur, 61 van de 738 gecontroleerde bestuurders har der dan de toegestane snelheid. De hoogste snelheid bedroeg 133 kilometer per uur. Op de Vrijheidsweg gingen tussen 10.00 en 11.00 uur, 16 van de 100 gecontroleerde automobilisten in de fout. De hoogste snel heid was 78 kilometer per uur in plaats van 50 km. Van 12.30 tot 13.45 uur reden op de Plaat weg, 39 van de 114 gecontroleerde bestuur ders harder dan 50 km. De hoogste snelheid bedroeg 92 kilometer per uur. MELISSANT - woensdagavond 19.30 uur ds. C. Neele, Aagtekerke. HERKINGEN - woensdagavond 19.30 uur ds. P. Mulder. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 19.30 uur, student Tuinier. Namens de Algemene Nederlandse Gehan dicaptenorganisatie (ANGO) wil ik graag iedereen bedanken die een bijdrage heeft geleverd aan de nationale ANGO-collecte. De collecte heeft opgebracht, in Middelhar nis f 3.159,55; in Sommelsdijk 3.085,90; in Nieuwe Tonge 1.661,90 en in Dirksland 743,25. Mijn speciale dank gaat uit naar de organisa toren van deze collecte en de collectanten. Mensen die ondanks een druk bezet leven de tijd hebben genomen zich in te zetten voor de belangen van mensen met een handicap. Vrijwilligers. Geen fonds kan zonder vrij willigers het werk doen waar ze voor staat. Ook ANGO niet. Dankzij hun werk en dank zij de bijdragen van het Nederlandse volk, kan ANGO ook dit jaar weer veel gehandi capten helpen. A. F. B. Th. Wamsteeker, directeur ANGO COMBI actief in beeld en geluid Zondagmiddag 2juh 12.15 uur alarmeerde de kustwachtpost in de vuurtoren Ouddorp de reddingboten van Ouddorp en Stellendam voor een jacht in nood even benoorden boei SG 2. Het zeiljacht Mariko met 2 personen aan boord en thuishaven Antwerpen had de kustwachtpost aangeroepen vanwege het feit dat hun bootje water maakte via de schroef as. De bijboot van De Zeemanspot werd vooruit gestuurd en kwam als eerste bij het jachtje aan, direct gevolgd door de Griend uit Ouddorp. Door het aandraaien van de schroefasdichting was de lekkage inmiddels gestopt. De motor van het jachtje weigerde echter dienst te doen, zodat het niet op eigen kracht verder kon varen. De Griend maakte vast en sleepte het bootje richting Stellen dam. Even later nam de inmiddels ook aan gekomen De Zeemanspot de Mariko over en bracht het scheepje naar de buitenhaven van Stellendam. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee I uur /oto-sarvic» I OUnOlF'WisBtioiit IS MI0I87I iSlili fox 6i3734 HINESS!'Prinlshop Hojooom 17! M. 10111) «U»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1