Onbezorgd op vakantie? Zorg en Welzijn Groep werkt wachtlijsten weg Maak het meteen gezellig! Gezondheid Service Zorglijn ZHE (0181)62 62 26 EiiAncet-itiEuws Tevreden medewerkers bij de Zorg en Welzijn Groep Zorg dan nu voor een leuke vakantiebaan! Bel dan (0181) 679 717 Eerste resultaten personeelswervingscampagne veelbelovend Op reis met de kinderen? Het brede dienstenpakket van de Zorg en Welzijn Groep MCHNA9 VRIJDAG 30 JUNI 2000 De Zorg en Welzijn Groep, thuiszorgorganisatie voor de Zuid-Hollandse eilanden, heeft een breed dienstenpakket op het gebied van zorg en welzijn. Actuele informatie hierover krijgt u via het Thuiszorgnieuws, een aantal keer paginagroot in deze krant en een aantal keer via een informatieblad dat huis aan huis verspreid wordt. groé. 50 Onder de medewerkers van thuiszorgorganisaties is eind 1999 een landelijk tevredenheidonderzoek gehouden, waaraan ook de Zorg en Welzijn Groep heeft deelgenomen. De resultaten van het onderzoek zijn enkele weken gele den bekend geworden. De Zorg en Welzijn Groep scoort volgens het landelijk gemiddelde. Met name de medewer kers die regelmatig bij u thuis komen, zoals thuishulpen, verzorgenden en wijkverpleegkundigen ervaren een minder grote werkdruk dan hun collega's bij andere instellingen. Een positief gegeven waarmee wij zeer tevreden zijn. Natuurlijk zijn er uit het onderzoek ook verbeterpunten naar voren gekomen. Deze punten blijken goed aan te sluiten bij het door de Zorg en Welzijn Groep ingezette beleid. Zo zullen wij de komende jaren onder andere meer aandacht besteden aan werkbegeleiding en scholing van onze medewerkers. Wij verwachten dat zij op die manier nog beter en prettiger kunnen werken, wat weer ten goede komt aan de mensen die rekenen op hun zorg en aandacht. Ben jij zestien jaar of ouder en wil je op een leuke manier geld verdienen voor een heerlijke vakantie, dan is dit je kans. Wat ook je vakantieplannen zijn, met het salaris dat wij je bieden maak je ze extra aantrekkelijk. Wil je in no-time aan de slag op Voorne, Putten, Rozenburg of in de Hoeksche Waard? '---. Veel mensen doen niet zomaar een beroep op een thuiszorgorgani satie. Daar gaat heel wat aan vooraf. Eerst probeert u met uw gezin of met familie, buren en vrienden in de benodigde zorg te VOORZIEN. Als u vervolgens bij ons aanklopt, dan is er ook écht ZORG nodig. En dan moet een telefoontje genoeg zijn om die zorg daadwerkelijk te krijgen. Althans, dat is de mening die de Zorg en Welzijn Groep nadrukkelijk is toegedaan. Tot voor kort was het echter een illusie om te denken dat u indien u echt zorg nodig had, deze ook snel zou kunnen krijgen. Wij hadden immers de beschikking over een beperkt bud get dat niet in verhouding stond tot de grote vraag naar zorg. Vandaar dat er wachtlijsten ontstonden, met name voor huishoudelijke zorg. Soms kon ook verpleegkundige Vakantie is leuk, maar de lange autorit naar uw bestemming kan met kinderen een crime zijn. Het lange stilzitten in een (te) warme auto heeft vaak vervelende gevolgen: van gejengel tot misselijkheid toe. Hier volgen enkele praktische tips waarmee U HET ook onderweg GEZELLIG KUNT HOUDEN. Voor baby's en peuters Ga pas op pad als uw kind gegeten heeft en aan een dutje toe is. Zorg voor luchtige kleding en klem een hand doek tussen de ruit van de achterdeur als bescherming tegen de zon. Stop regelmatig om frisse lucht te schep pen. Houd voldoende eten en drinken bij de hand. Oudere kinderen Voor oudere kinderen is verveling vaak het struikelblok. Zorg er daarom voor dat ze zich kunnen amuseren, bij voorbeeld met een walkman en hun favoriete cassette bandjes, tekenmateriaal of een zak met speelgoed waaruit ze zelf kunnen pakken wat ze leuk vinden. Alternatief: een zak met cadeautjes waar ze er om het half uur eentje uit mogen halen. Doe spelletjes waar geen attributen voor nodig zijn: 'ik zie ik zie wat jij niet ziet' bijvoorbeeld. En het is natuurlijk ook gezellig ab u af en toe bij ze achterin gaat zitten. Wij wensen u een gezellige en veilige reis en een prettige vakantie. zorg niet binnen een redelijke termijn worden gegeven. Die situatie zal gelukkig veranderen. Na een aantal rech terlijke uitspraken vindt de politiek nu óók dat u de be nodigde zorg binnen een redelijke termijn moet kunnen krijgen. Woorden waarbij daden zijn gevoegd: er is meer budget beschikbaar gesteld. Van wachtlijst tot redelijke termijn Na uw telefoontje wordt door het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) beoordeeld of, en zo ja welke zorg er nodig is. Het RIO, een onafhankelijke organisatie die los staat van de Zorg en Welzijn Groep, bekijkt onafhankelijk en objectief welk soort hulp u nodig heeft en hoeveel hulp noodzakelijk is. Aan ons de taak om die zorg vervolgens te leveren. Met het extra geld dat beschikbaar is, streven wij naar het zo snel mogelijk vvegwerken van de wacht lijsten. Ons doel is om voor begin volgend jaar zorg binnen redelijke termijnen te kunnen leveren.'Concreet betekent dit dat verpleegkundige zórg binnen 24 uur moet kunnen worden ingezet en huishoudelijke zorg binnen 6 weken. Hiermee loopt de Zorg en Welzijn Groep vooruit op landelijke afspraken die deze termijnen pas voor 2003 verplicht hebben gesteld. Om onze ambitie waar te kunnen maken, hebben wij extra mensen nodig. Het geld mag dan geen probleem meer zijn, in sommige plaatsen is te weinig personeel om aan de vraag te kunnen voldoen. Vandaar dat we recentelijk gestart zijn met een intensieve wervingscampagne. De eerste resultaten van deze campagne zijn veelbelovend, maar extra handen blijven van harte welkom. De afdeling Gezondheid Service verzorgt voor alle inwoners van de Zuid-Hollandse eilanden een totaal pakket diensten op het gebied van gezondheid en welzijn. Als Lid van Gezondheid Service kunt u hier met korting gebruik van maken. Een greep uit het ge varieerde dienstenpakket vindt u hieronder. "'s. Opticien aan huis --^y^- Of u nu aan huis gebonden bent of het gewoon gemak kelijk vindt: vanaf 1 juli kan elk lid van Gezondheid Service de opticien aan huis Laten komen. U krijgt dan 20% korting op monturen, glazen en grote reparaties. Voorrijkosten, oogmetingen en kleine reparaties zijn voor u als lid bovendien gratis. Goed bekeken, toch? Leren masseren Wilt u leren hoe u op verantwoorde wijze kunt masseren en wanneer u dat wel of jijist niet bij iemand kunt doen? Deze cursus brengt u de praktische vaardig heden bij en verschaft u tevens de nodige theoretische kennis. De cursus is bedoeld voor mensen zonder gezondheidsproblemen. De reacties van deelnemers zijn zeer positief. Geplande cursussen: - in Middelharnis, vanaf dinsdagavond 10 oktober - in Oud-Beijerland, vanaf woensdagavond 23 augustus De cursus zal bij gebleken belangstelling ook in andere plaatsen worden gehouden. Fibromyalgie Fibromyalgie is een chronische aandoening die iemands Leven drastisch verandert. Door middel van informatie, gesprekken en oefeningen helpt deze cursus de patiënt om te gaan met de aandoening. De fysieke veranderin gen bij de patiënt en de gevolgen voor de relatie met de partner komen uitgebreid aan de orde. De cursus zal op meerdere plaatsen worden gehouden. Bewust omgaan met jezelf en anderen Voor uzelf opkomen en nee zeggen tegen dingen die u niet wilt. Praktische handvatten krijgen die u bewuster maken van uzelf en u in staat stellen de kwaliteit van uw relaties te verhogen. Deze cursus geeft u meer zekerheid en evenwicht in de omgang met anderen. De cursus wordt gehouden in Hellevoetsluis Voor complete informatie over deze cursussen kunt u bellen naar Gezondheid Service, 0182-626226 (ma. t/m vrij. tussen 9.00 en 12.00 uur). Bel voor meer informatie over werkgelegenheid bij de Zorg en Welzijn Groep, de diensten van Gezondheid Service, reizen met kinderen of het tevredenheidsonderzoek de Zorglijn ZHE: Voor spoedgevallen 24 uur per dag bereikbaar Bij de Zorg en Welzijn Groep, thuiszorgorganisatie voor de Zuid-Hollandse eilan den, kunt u terecht met alle vragen op het gebied van zorg en welzijn. Met ons brede dienstenpakket spelen wij in op uw wensen en behoeften: Verpleging en verzorging. Huishoudelijke verzorging. Ouder- en Kindzorg, Algemeen Maatschappelijk Werk, Voedingsvoorlichting en dieetadvisering. Uitleen van verpleegartikelen. Gezondheid Service en Thuiszorgwinkel. Op Goeree Overflakkee bieden wij hetzelfde dienstenpakket met uitzondering van huishoudelijke verzorging en algemeen maatschappelijk werk. Indicatie en eigen bijdrage Om in aanmerking te komen voor verpleging, verzorging' en huishoudelijke hulp hebt u een indicatie nodig van het Regionaal Indicatie Orgaan. Bovendien betaalt u voor deze diensten een eigen bijdrage. De hoogte van die bijdrage hangt af van de hoogte van uw inkomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 9