NIEUWE BOEKEN Giro 6868 Den Haag. Goeree-Overflakkee 2000 Een advertentie in Eiianden-Nieuws heeft altijd succes eiiahdeh-hieuws op het terrein Bosland bil u HET NEDERLANDSE RODE KRUIS PAGINA 12 VRIJDAG 30 JUNI 2000 Programma vrijdag 30 juni: Opening om 10.30 uur door algemeen voorzitter van de WLTO, Jan de Groot - Bedrijvenpresentaties 'S„ - Concours aangespannen rijden - Tentoonstelling machinerieën loon- en landbouwmecinanisatiebedrijven - Diverse optredens theatergroep Meekrap - Demonstraties oude ambachten Sluiting om 22.00 uur. Programma zaterdag 1 juli: Openingstijden van 10.00 tot 19.00 uur. Op zaterdag 1 juli wordt boven staand programma behalve het aangespannen rijden, aangevuld met: - Overzichtstentoonstelling antieke motoren en oude stationaire rnotoren. ksvrnm - Concours springen en dressuur. i - Show wereldkampioen schapendrijven Serge van der Zweep. - Klederdrachtpresentaties. - Demonstraties volksdansen. - Hangboogschietclub uit Strijen. - Heiicoptervluchten. - Stand met kleinvee van VMBO/MBO Groen, S- Terrein met mini Shetlanders. - Springkussen. - Clown met straattheat^r. - Volledige catering. Entree volwassenen 7,50, kinderen van 4 tot 12 jaar 3,50. Parkeergelegenheid is volop aanwezig. Gloria D. Miklowitz, Massada. De laatste vesting. Roman. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Paperback. 202 pag. Prijs 29,90. Een roman over de laatste fase van de Joodse opstand tegen de Romeinen in het jaar 72. Zoals bekend hadden de opstan delingen zich teruggetrokken op de machtige rots Massada ten westen van de Dode Zee. Toch moest Massada vallen voor de belegering van de Romeinen. Maar niet dan ten koste van het leven van bijna allen... Ursula Sachau, Het laatste geheim. Roman over het leven van Katharina von Bora. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Paperback. 532 pag. Prijs 39,90. Ook al had haar naam niet op de omslag gestaan - menigeen herkent het portret van meester Lucas Cranach... Katharina von Bora - Luthers Katlie. Over haar gaat deze roman. Beschre ven wordt haar bewogen leven vanaf het ogenblik dat zij als meisje van vijf naar het klooster moet tot eind 1552 wanneer ze in Torgau over lijdt. Ze heeft haar man nog zes jaai" over leefd. S. Houtekamer, Christopher Love, Een puritein op weg naar het schavot. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. Geïllustreerd. 202 pag. Prijs 27,50. Over een Engels puriteins prediker, zeer geliefd bij het volk, van wie veel ver wachting was, die uiteindelijk op het schavot zijn leven liet. In 1651, op 33- jarige leeftijd. Hoe kon het zo komen? Een mooie, leesbare en fraai geïllus treerde studie naar de toedracht van een en ander. Ontroerend is zijn levensein de. Uit zijn afscheidsbrief aan zijn vrouw Mary: 'Zodra mijn hoofd van mijn lichaam is gescheiden, zal ik ver enigd zijn met Christus, mijn Hoofd in de hemel'. Ds. C. Harinck, En al wat aan Hem is, is gans begeerlijk. 17 meditaties over Hooglied 5:9-16. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 77 pag. Prijs 16,90. Het is een oude traditie, al teruggaand op de Oude Kerk, om het Hooglied te lezen in het licht van de verhouding van Chris tus tot Zijn Bruidskerk. In die traditie staat de inhoud van dit mooie boekje over de begeerlijkheid van Christus, de Bruidegom. In zeventien korte medita ties. Brieven van Theodorus van der Groe. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 229 pag. Prijs 34,50. In de oorspronkelijke uitgave werd aan VROEGINDEWEIJ VAN DER BOOM de hierboven genoemde titel nog toege voegd: 'in zijn eerw. leven dienaar der gemeente Jesu Christi te KralingenHet betreft dus een bundel brieven van een Kralings prediker. Van der Groe over leed in 1784. We mogen ons gelukkig prijzen dat hij zijn nagelaten brieven heel bewust heeft vermaakt aan één van zijn nagelaten betrekkingen. Een kleine vijf tig jaar later zijn ze in boekvorm gebun deld. En zo verschijnen ze nog. Nu al voor de zoveelste keer - en voorzien van een historische inleiding van de heer G. H. Leurdijk. Ik zou zeggen; wie het eige ne van Van der Groe op het spoor wil komen, moet zijn brieven lezen. Hier blijkt de scherpe en uiterst ontdekkende boeteprediker een heel pastorale man te zijn. Die overigens geen pleisters plakt op de wonden, maar ze openlegt. Maar wel met de intentie tot genezing. Maar - hij kent maar één Heelmeester: Christus Jezus. Alles wat niet uit Hem is, is tekort! Daarom zou ik de inhoud van deze cor respondentie vooral als 'eerlijk' willen typeren. Daarom: wie eerlijk behandeld wil worden, leze deze epistels. Ds. D. J. Budding, Wat is het doel van mijn leven? Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 134 pag. Prijs 24,90. De Hervormde dominee Van Waarder weet waar de vragen van veel kerkelijke jonge mensen liggen. In dit boekje gaat hij met hen in gesprek over vragen rond belijdenis doen, bekering en avondmaal. In een persoonlijke toon en met invoe ling voor allerlei gedachten van jongeren op dit terrein. Maar waarom zouden ook ouderen dit boekje niet met vrucht kun nen lezen? Ds. C. Smits, Wateren die uit Libanon vloeien. Tien preken. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 163 pag. Prijs 29,50. Het is niet de eerste keer dat een derge lijke bundel van wijlen ds. C. Smits (t 1994) verschijnt. Zelfs alle hier gebun delde preken zijn ooit in andere uitgaven opgenomen geweest. Toch is het verheu gend dat ze opnieuw verschijnen. Er zijn er ongetwijfeld nog velen die de nagela ten predikaties van deze markante die naar willen lezen. Dominee Smits diende eerst de Christelijke Gereformeerde Ker ken (o.m. in Driebergen en Sliedrecht) en later de Oud Gereformeerde Gemeente van Hardinxveld-Giessendam. Ds. A. Hoogerland, Alleen in Christus behoudenis. Zeven preken. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 132 pag. Prijs 24,90. Deze bundel verschijnt in tweede druk nadat ze eerst in 1976 uitkwam. Inmid dels is de prediker zelf in 1986 overle den. De titel van dit boek is toen aan Hem vervuld. De zeven preken die hier Het Rode Kruis zet zich al jarenlang in voor iedereen die het zonder hulp van anderen niet redt. Ver weg, maar ook dicht bij huis. Het Internationale Rode Kruis is een neutrale organisatie. Daarom komt zij in gebieden die voor andere hulporganisaties ontoegankelijk zijn. Ondanks dat er in het verleden veel belang rijke projecten zijn gerealiseerd, rekenen nog steeds miljoenen mensen op onze steun. Bijvoorbeeld in Namibië, waar straatkinderen een uitzichtloos leven leiden. Zonder eten, kleding en scholing ziet hun toekomst er somber uit. Een dagopvangcentrum zou uitkomst bieden. Ook in de Syrische woestijn heeft men onze steun nodig. Veel nomaden blijven daar verstoken van medische zorg, doordat de afstanden naar ziekenhuizen, artsen en medicijnen te groot zijn. Het gevolg is dat veel mensen onnodig ziek worden en sterven. Met de opzet van mobiele klinieken kunnen ze worden gered. Maar ook in ons eigen land zijn er mensen, die het zonder onze hulp niet redden. Bijvoorbeeld in Mappa Mondo, een huis in Wezep waar kinderen met een levensbedreigende ziekte liefdevol worden verzorgd. Waar ze de aandacht krijgen die ze zo hard nodig hebben. Maar we willen graag veel meer doen. U kunt dat mogelijk maken. Voor een klein bedrag kunnen wij al heel veel doen. Help mee, want uw hulp kan in de wereld veel betekenen. www.rodekruis.nl gebundeld zijn, behandelen de reis van de apostel Paulus naar Rome. Inclusief de schipbreuk en de uitredding. In zijn leven was ds. Hoogerland predikant binnen het verband van de Gereformeerde Gemeenten, onder meer in Dirksland. Ds. M. Heikoop, Troost voor treu- rigen. Dertien preken. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 185 pag. Prijs 32,50. Uit de jaarlijks verschijnende prekenserie 'Uit de Schat des Woords' zijn deze preken van wijlen ds. M. Heikoop overgenomen en nu gebundeld in een aparte uitgave. Zo wor den ze (opnieuw) onttrokken aan de onbe kendheid. Dertien preken - geschikt ten behoeve van persoonlijke stichting, maar ook voor de leesdiensten. Dominee Heikoop overleed te Utrecht in 1944 toen hij nog in de kracht van zijn leven was. Gedurende vijf tien jaar heeft hij de Gereformeerde Gemeente ter stede gediend. Ds. H. C. van der Ent, Onbegrijpelijke liefde. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 173 pag. Prijs 27,90. Dominee Van der Ent is Christelijk Gerefor meerd predikant geweest, van 1952 tot 1997, in de jaren zestig in Middelhamis. Hij is overleden te Ameide. Hij spreekt nog nadat hij gestorven is. Onder meer door middel van een eenvoudig boekje dat enkele weken geleden uitkwam. Het bevat 52 meditaties van zijn hand. Ze zijn gegroepeerd naar de orde van het kerkelijke jaar. Telkens is een Schriftwoord de aanleiding van de medita tie. Het is bijvoorbeeld heel geschikt voor de zaterdagavond, ter voorbereiding op de zon dag. Aan de 52 stukjes gaat een beknopte levens beschrijving van ds. Van der Ent vooraf. Ze is samengesteld door ds. L.W. van der Meij. Een enkel woord daaruit: Ds. Van der Ent is thuisgekomen. Ondanks zichzelf Zichzelf heeft hij niet kunnen prijzen. In één van onze vele gesprekken vertelde hij me eens dat iemand hem vroeg hoe lang hij was. Hij ant woordde: 'Meer dan twee meter. Maar ik heb tijden, dan pas ik in een lucifersdoosje Onbegrijpelijke liefde, dat was het geheim van zijn leven. C. H. Spurgeon, Zie op Hem. Vier preken. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. 78 pag. Prijs 19,90. Vier preken over het thema van de koperen slang, de geschiedenis uit Numeri 21, door de Heere Jezus aangehaald in Zijn gesprek met Nicodemus (Joh. 3). De stof voor dit viertal predikaties is ontleend aan de genoemde Bijbelgedeelten, alsmede aan Psalm 34 en Jesaja 45. Dit laatste hoofdstuk - en dan met name vers 22 - is in het leven van Spurgeon van grote betekenis geweest. Ook in deze preek doet hij er verslag van. Van deze preken kan gezegd worden dat ze zowel Christocentrisch als appellerend en bevindelijk zijn! Ter lezingen overdenking aanbevolen. Henk Florijn, Eindhalte. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Paperback. Geïllustreerd. 78 pag. Prijs 19,90. Een novelle, van de hand van iemand die naam heeft als publicist van kerkhistorische studies. Dr. Florijn promoveerde ooit op het onderwerp 'De ledeboerianen'Nu dus een korte roman. Die er zijn mag! Qua herken baarheid in thematiek (de meisjes op een reformatorische middelbare school) als qua getoond invoelingsvermogen van de specifie ke jongerenproblematiek. Een goed boekje! BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL Erj KANTOOR Wosldijk 45-48, 3241 av Mlddolhaftiis Tol, (0187) 432048 482844 - Fan (01B7) 485481 Filiaal: Hoandordilfc 19, 3253 AK Ouddorp Tel. (01B7) G812T6- Fax (0187) 563510 BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 -3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187)482614-Fax (0187)4845 20 Samen komen we overal. Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel. (0187) 68 42 67

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 12