Na veertig jaar bestrijding geeft De Jager 'de strijd' op Basisscholen blij met computers Aoekl AKAMTIE t 1 Éiinncef-iiiEuiiffi WD-bijeenkomst Oproep reünie OW-KNR Zuid-Holland Johan Kolff in Flakkeecialiteiten Ophalen oud papier in Ouddorp MGmAi tn meisjes VRUDAG 30 JXmi 200Ö Voor de heer De Jager te Middelharnis was veertig jaar geleden een depot in sproeimiddelen de opstart van een loop baan in bestrijdingsmiddelen. Hij startte in 1960 in Yerseke. Al vlug werd het hem duidelijk dat daarin zijn interesses lagen en hij solliciteerde naar een vacature van vertegenwoordiger-gewasbestrijding in Zeeuws-Vlaanderen, in welke functie hij in januari 1961 werd aangenomen. Van juli 1965 tot juH 1967 werkte De Jager bij de coöperatie in de Noord-Oostpolder, waarna hij naar Goeree-Overflakkee ver trok. Daar werd hij werkzaam bij de fir ma J. Arensman in Den Bommel, welk bedrijf hij in 1982 overnam. Vanwege milieu-eisen werd toen wel de voorwaarde gesteld dat hij weg moest uit de bebouwde kom van Den Bommel. Onder de naam 'De Jager's Gewas-bescherming' werd een nieuw bedrijfspand betrokken in Oude-Tonge. 'De Jager's Gewasbescher ming' en 'Mol Schuddebeurs' waren toen de enige in Nederland die volledig aan de milieu-eisen voldeden. Naast gewasbescherming kwam er steeds meer vraag naar het bestrijden van ongedier te, o.a. houtworm, boktor, muizen, ratten, kakkerlakken, vlooien, wespen, enz. Daarin zag De Jager een gat in de markt en ging hij zich op dit gebied specialiseren. Met het behalen van het diploma S.V.O startte hij in 1985 daarin een mooie nevenactiviteit: 'De Jager's Ongediertebestrijding'. De gewasbescherming heeft hij altijd met veel enthousiasme gedaan. Het was niet alleen het leveren van de producten, maar met name het adviseren aan klanten en het begeleiden van het gebruik van de middelen was zijn doelstelling. De agrariër vraagt om een eerlijk advies en daarbij moet de vereis te kwaliteit boven de kwantiteit worden gesteld. Bestrijding vraagt om een deskun dig inzicht van de gewasbeschermer. Dat wil zeggen dat het tijdstip van de toepassing bepalend is voor de ontwikkeUng van gewas en onkruid, zo ook het tijdstip voor de bestrijding van ongedierte en schimmels. De concurrentie op Goeree-Overflakkee is groot, daarom is het van belang de klanten zo goed mogelijk te kurmen bedienen. Jaar lijkse bijscholing en technische informatie dagen van fabrikanten als Bayer, Hoechst, Basf, ICl, enz., zijn voor de gewasbescher mer van groot belang. Daamee houdt hij zijn kennis op peil op het gebied van de ontwik kelingen in bestrijdingsmiddelen en kan hij de vereiste kwaliteit blijven leveren. Daar er geen opvolger was verkocht De Jager in 1992 zijn gewasbescherming en ging hij met alleen de ongediertebestrijding verder. Niet alleen bij particulieren en bedrijven op het eiland, maar ook daarbui ten, met name bij bedrijven in Europoort. Maar ook daaraan kwam een eind. Begin dit jaar heeft M.W. Kik uit Nieuwerkerk het bedrijf overgenomen en zet dit voort onder de naam 'Kik ongediertebestrijding bedrijf shy giëne' (tel.: 0111-647190, mobiel: 06-51706132). Door zijn vakkundig inzicht en snelle service weet die de brede klanten kring op de eilanden en in de Europoort niet alleen te continueren maar ook uit te brei den. De heer De Jager zegt in Kik een waar dige opvolger te hebben gevonden en beveelt deze nieuwe eigenaar van harte aan bij zijn klanten. Hij wenst 'Kik Ongedierte bestrijding Bedrijfshygiëne' dan ook veel succes toe. Graag wil De Jager ook langs deze weg zijn klanten bedanken voor het in hem gestelde vertrouwen. Maar bovenal is hij dankbaar voor de vele zegeningen, waar van hij weet dat God die hem gaf. Op woensdag 21 juni werd in Oude Tonge een fors aantal computers overgedragen aan de Stichting On'wijs. Deze computers zijn beschikbaar gesteld door de Rabobanken op Goeree-Overflakkee. Na een korte toesprak van de voorzitter van de Stichting On'wijs, de heer Knoester, overhandigde de heer Winkels, directeur van Rabobank Oude Tonge, symbolisch een computer aan de stichting. Deze overhandiging vond plaats in het kantoor van Flakkeenet. Bevordering ICT gebruik De stichting On'wijs zet zich al geruime tijd in voor bevordering van het ICT gebruik op basisscholen. De overdracht stond dan ook geheel in het teken van de basisscholen op Goeree-Overflakkee. Nadat de computers door Flakkeenet gebruiksklaar zijn gemaakt. zal iedere basisschool een start kunnen maken met het ICT-onderwijs. Het doel van de Stichting On'wijs is het verwezenlijken van een goede ICT-infrastructuur voor de basisscholen op het eiland. Hiernaast stellen zij zich o.a. beschikbaar om leerkrachten op maat op te leiden, zodat zij de kinderen kwa litatief goed ICT-onderwijs kunnen bieden. Technologie De Rabobanken Goeree-Overflakkee heb ben er mee ingestemd om periodiek compu ters aan de basisscholen beschikbaar te stel len. De Rabobank streeft ernaar de maat schappij zo goed mogelijk te ondersteunen in allerlei ontwikkeUngen, ook op het gebied van technologie. Via het initiatief van de Stichting On'wijs kan de Rabobank een bij drage leveren aan het ICT-onderwijs. Het bestuur, afdeling Zuid-Holland van het Oud Vrijwilligers Verband Korps NatRes is voornemens een reünie te organiseren in de Frederikkazeme te Den Haag op 20 oktober 2000. Vanaf heden kunnen reservisten en oud-reser- visten zich aanmelden bij ons secretariaat: Frank van Borselenstraat 77, 2613 NK Delft onder gelijktijdige betaling van 30,- op postbanknummer 107946 t.n.v. de penning meester OW KNR te 's-Gravendeel, onder vermelding van Reünie OW 2000. Het bestuur In een nieuwe aflevering van "Flakkeeciali teiten" die a.s. zaterdag om 9 uur op Radio Flakkee wordt uitgezonden is deze week Johan Kolff te gast. Hij werd 53 jaar geleden in Westmaas geboren en woont nu in Oud- dorp. Op zijn 17e jaar ging hij naar de oplei dingsschool van de Rijkspolitie in Arnhem. Na de opleiding werkte hij in diverse dor pen. Hij vertelt zijn levensloop aan Jan Lod der. Ook komt aan de orde hoe hij in zijn huidige hobby bij Radio Flakkee, o.a. pre sentator van het programma "Muzikale Har- tewensen" verzeild raakte. De herhaüng van het programma is dinsdagavond tussen 6 en 7 uur. met o,a. Gerrit Zalm 'm Goes Op maandag 3 juli a.s. organiseert de VVD kamercentrale Zeeland een politieke avond rondom de minister van financiën Drs. Ger rit Zalm. Tijdens deze bijeenkomst wordt een geva rieerd programma geboden met speeches en een talkshow. Medewerking wordt verleend door o.a. het VVD Tweede Kamerlid, de heer Jan te Veldhuis en de gedeputeerden Jaap Hennekeij en Gert van Zwieten. De pre sentatie is in handen van Aad v. d. Woude. De avond die wordt gehouden in Motel Goes, A. Fokkerstraat 100, Goes, is voor iedereen gratis toegankelijk en begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). D.V. zaterdag 1 juli komen wij van de Kon. Beatrix school weer langs. Zet Uw oud papier (dus geen karton a.u.b.) goed zicht baar en goed gebundeld aan de straat. Vrien- dehjk verzoek hierbij is, met het oog op de vrijwilligertjes die helpen bij het ophalen, de pakketten niet zwaarder te maken dan ten hoogste tien kilogram. U wordt verzocht Uw papier uiterlijk 08.30 uur droog gereed te hebben staan. De opbrengst van de maand juni was 3.568,00 (22.300 kg). Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Kon. Beatrix Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naat OomKó, ji/a Ëiiaitden»Nieuws,y Postbus S, 3240 AA Midld«}harBl$. 2. Per maaöd zijn er 80 100 panten te ver dienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op, 3. Staurafentoeeen briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ont vang je een boeken- bon van Zo zijn we toe aan de laatste aflevering van juni. Nog even en jullie kunnen allemaal je schooltas in de kast zetten. Genieten van de rust. Dat lijkt ons wel wat. Intussen hopen we op een gezegende vakantietijd! HHl -f Ricardo Clement (Oude-Tonge) maakte een raadsel over edelmetalen uit de Bijbel. NameUjk goud, zilver en koper, drie grond stoffen waar veel mee gewerkt werd. Ook waren deze 3 metalen belangrijk om rangen en standen en waarde te onderscheiden. B.v. het goud aan de kledij van een hogepriester. In de op te zoeken teksten staat steeds één van deze edelmetalen beschreven, welke?? Hartelijk dank voor je werk Ricardo. 1. Gen. 2:12. 2. Ps. 45: 14. 3. Gen. 24:22. 4. Hand. 19:19. 5. Job 28: 2. 6. Ex. 28: 13. 7. Deut. 8:9. 8. Matt. 27:3. 9. Ex. 30: 18. 10. 2Kron. 3:4. 11. Ps. 56: 1. 12. Num. 21: 9. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Jammer dat jullie geen abonnement op de dieren tuin meer hebben. Je komt er zodoende niet meer zo goedkoop in als vroeger. Direct sla pen tijdens een logeerpartij valt natuurhjk niet mee. Er is aUicht wat bij te kletsen. In de Ontdekhoek (Rotterdam) is heel wat te maken; zeepjes, dijken, foto's. Boeiend hoor. Jacob Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Je hebt op 5 mei dus gezien dat de Canade zen een boom plantten. De oorlog en vanzelf de bevrijding in herinnering houden is heel nuttig. We mogen nooit vergeten wat er alle maal gebeurd is. Op een vliegshow zag je hoe model vliegtuigjes palen van piepschuim omvlogen. Een clown die z'n eigengemaak te vliegtuig zou demonstreren, had pech. Het ding vloog in de fik. Jullie lachen. Daar zal het die grappenmaker wel om te doen zijn geweest. Verder heb je gezwommen en Sea- life bezocht. Toch geen pijlstaartrog geaaid? Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d IJssel) Bedankt voor je originele brief. Eigenüjk neem je oom Ko een soort interview af. We zuUen er eens voor gaan zitten. Hoe lang doet oom Ko het jeugdhoekje al? Nou Mar jolein, nog niet zo lang hoor. Ongeveer een jaar of 6, 7. Dat stelt niet veel voor, als je weet dat er zelfs eens een oom Ko geweest is die het 40 jaar mocht volhouden. Vindt oom Ko puzzels maken erg leuk is je volgende vraag. Ja nou en of, ik betrap me er wel eens op dat ik overal een raadsel van zou willen maken. Natuurlijk heb ik veel oude tijd schriften en boeken waar ik ideetjes uithaal. Hoelang bestaat jeugdhoekje al? Want mijn moeder, ze is nu 45 jaar, heeft ook nog mee gedaan. Precies weten doe ik dat niet Marjo lein, 'k Vermoed zo'n 60 tot 80 jaar! Gaat u met vakantie, wil je weten. En waar heen dan? Ai, oom Ko en tante Nel gaan niet weg. Ze moeten hun keuken opknappen. Als laatste vroeg je of jeugdhoekje maken veel werk is. Er gaat heel wat tijd in zitten, voor al als er slordige puzzels ingeleverd worden of raadsels met veel fouten. Om dat op te knappen begrijp je. Volgende maal hoop ik op de rest van je brief te reageren, 't Is al een heel epistel geworden inmiddels. Tot kijk! 1. De stammen Israels. A. Ma, maai, maaien, maait, maak, maakte, maakten, maan, maat, mak, maken, man, mank, maniak, manie, mat, mate, me, mee, meen, meet, mei, men, ment, met, meten, mi, mie, miet, mik, nükt, min, mini, mink, mint. Een, eet, ei, eik, eiken, en, ene, eten, even. Iet, ik, in, int, inkt. Va, vaak, vaam, vaan, vaat, vak, vakant, vakantie, vamen, van, vat, vaten, vee, veem, veen, ven, vent, vet, vete, via, vin. Aai, aak, aan, akte, akten, aktie, amen, anti, antiek, at, aten. Ka, kaai, kaan, kam, kamen, kant, kan, kat, keet, kei, keien, ken, kent, keten, kiem, kiemen, kien, kim, kin, kit, knie. Na, naai, naait, naakt. Hier komt een logiquiz van Linda Koppe naal (Dirksland) Probeer er maar eens uit te komen door kruisjes, streepjes te plaatsen. Even om te helpen: vriendjes en vriendinne tjes zijn natuurhjk van dezelfde leeftijd. Ze schrijft ons het volgende: Ik heb 2 broertjes en 2 zusjes. Hoe oud zijn ze? (Eigenlijk moeten we vragen: Hoe oud waren ze, daar de puzzel al een hele tijd geleden in elkaar gezet is). Hoe heten hun vriendin nen, vrienden? En wat is hun lievelings eten? Kom er achter met behulp van de volgende tips. Het is een pittige opgave. Vraag gerust een grote om hulp. 1. Mijn zusje Jasmijn houdt niet van maca roni. Haar vriendinnetje is niet Beertje. 2. Jom is de één na jongste en is gek op pan nenkoeken en zijn vriendje die niet Youri heet. 3. Lennart is de oudste en zijn lievelingseten is spaghetti. Na hem komt niet Jasmijn. 4. Winnie is het vriendinnetje van het meisje dat van bloemkool houdt. 5. Mijn zusje speelt vaak met het buurmeisje Anne- Lotte, die ook jaar is. naam, nam, nat, natie, native, nee, neem, neet, nek, niet, niet. Taai, taak, taan, tak, taken, tam, Tan, tank, te teak, team, teek, teem, teen, teken, tem, temen, ten, tien, tik, time, timen, tin. Volledig is het niet, er zijn vast nog andere mogelijkhe den! B. België. 2. Gij zult geen valse getuigenis spreken tegen uw naasten. C. Montezuma. D. Enter. 3. 1Milka, 2. Nahor, 3. Terah, 4. Haran, 5. Ur, 6. Kanaan, 7. Abraham, 8. Sara, 9. Mariene, Job en Geert Tanis, Richard Buscop en Bert met hun ver diende bon. Even geduld, hij is in de maak! Vandaag is onze puzzelaar Jan-Thomas Hoek (Ouddorp) jarig, 13 jaar. Een goede dag gewenst uiteraard. Izak, 10. Abimelech, 11. Gerar, 12. Mel- chizedek, 13. Salem, 14. Ai, 15. Bethel, 16. Eskol, 17. Aner, 18. Kedor-Laomer, 19. Elam, 20. Gomorra, 21. Sodom, 22. Zoar, 23. Lot, 24. Hagar, 25. Ismaël, 26. Ketura, 27. Machpéla. E. Eekhoorn, hermeüjn. F. Bresthaven (Het tweede embleem was van Hersenstichting Nederland!) Pini Marijn Villerius (Dirksland) Plaats: Duur: Een week Doel: Naar de bossen fietsen, boompje klimmen, op viste gaan, misschien met de trein mee. Eten: Patat, pannenkoeken, macaroni. Chinees en taart. Er vanaf: Lego opruimen, karweitjes doen rffb? 7-15-10-3 ^PinUn&t^nA (VrijAn'^ 25 Juni JQ Adriaan 166, Anja 384, Annemarieke 312, Annet 46, Arja 179, Arjo 225, Benjamin 265, Ben- no 145,Bert42,Berthine5,Cora55,Comelis 116,Corrie312,GeertTanis 17,Gijs lll,Gijs- bert 240, Guido 256, Jacob 211, Janneke 105, Jannie 9, Jan-Thomas 54, Jan Willem Bijnag- te 123, Jan-Willem de Winter 195 Jarinda 51, Jeannette 60, Jessica 242, Job 32, Judith 191, Jannine 142, Karinda 133, Leendert 194, Lenie 255, Lennart 259, Leonie 79, Liesbeth 389, Linda 243, Maaike 244, Madeion 359, Marjolein 211, Marleen Meijer 209, Marleen de Win ter 255, Mariene 21, Martijn 131, Marijke 287, Marijn 26, Miranka 364, Mhjam 206, Nate- Ue 92, Nathalie 204, Nienke 273, Peti:a 188, Ricardo 369, Richard 22, Rien 100 en Riet 158. 15-

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 11