Van vrachtwagenchauffeur tot predikant Nieuws HBO- trainee (mm Rabobank HERBOREN Nieuwe directeur Succesvol zakendoen is een kwestie van samenwerken Zomer in Meneerse uit de kerken voor w.b.v. 'Middelharnis' Citytrips vanaf Goeree-Overflakkee Stellendamse reddingboten uitgerukt Verplaatsing brievenbus Luister naar Religieuze kooniverken in de Doelen en profiteer van een speciale korting! EIIAtlDEn-niEUWS Geslaagden aan de Technische School Middelharnis Middelharnis Jeugd-vissers opgelet! Concert- en congresgebouw de Doelen PAGINA 9 VRIJDAG 23 JUNI 2000 Toen Ds. Gielen de afgelopen snikhete dinsdag voor het regelen van enkele zaken in Middelharnis was, zijn hem wat vragen gesteld en is er van hem en zijn vrouw een foto gemaakt. Ds. Gie len hoopt zich zondag, 2 juli aan de Hervormde Gemeente van Middel harnis te verbinden. Het bestuur van de woningbouwver eniging "Middelharnis" heeft beslo ten een directeur te benoemen in de persoon van de heer T.W. van der Steen. AM kunstzinnig, sportief en muzikaal zomerfeest in Middelharnis Het Beneden Zandpad en Diekhuus- plein in Middelharnis staan op vrij dag 30 juni en zaterdag 1 juli weer in het teken van Zomer in Meneerse, een sportief en cultureel zomerfeest met een gevarieerd programma. maandag 30 oktober 2000 dinsdag 28 november 2000 20.15 uur maandag 8 januari 2001 20.15 uur dinsdag 15 mei 2001 20.15 uur Geboren in Poortugaal, is hij opgegroeid en opgevoed in een totaal onkerkelijk gezin. Na het bezoeken van de Openbare Lagere School wilden zijn ouders hem naar de land bouwschool sturen. Ze hadden hem voorbe stemd voor de boerderij. Hij voelde daar echter niets voor. Hij wilde liever werken. Twee opvallende gebeurtenissen hebben een enorme invloed op zijn leven gehad: een voorval in zijn werkkring en de kerkelijke standvastigheid van zijn vrouw. Hij kwam als bijrijder, later als chauffeur bij een transportbedrijf. Zeven jaar lang reed hij op het buitenland. Bij een van deze tochten kreeg hij tijdens het laden een buis op zijn hoofd. De wond, die daardoor ontstond, moest worden gehecht. De dokter beval hem enige tijd rust te nemen. Hij wilde dat niet. Zijn baas echter zette bij de eerstvolgende rit een ander op zijn plaats. Tijdens die rit zijn zowel de chauffeur als de bijrijder dodelijk veronge lukt. Ds. Gielen: "Als jongen van de wereld dacht ik: Ik heb geluk gehad, en zij pech. Toch liet het voorval mij niet los. Wat heeft het mij te zeggen - dacht ik - dat ik een ongeluk moest krijgen om voor een veel groter ongeluk bewaard te blijven? Tegelijk rees de vraag: waarom moest die ander, die in mijn plaats gegaan was, verongelukken? Is er toch iets van leiding in het leven? Vragen, waar ik niet uitkwam. Later kwam ik in Stellendam op de bruiloft van een vriend, die ik tijdens mijn militaire diensttijd had leren kennen. Daar ontmoette ik het meisje, dat later mijn vrouw werd. Zij kwam uit een kerkelijk gezin. Omdat ik bij een transportbedrijf in Spijkenisse werk te, gingen we na ons trouwen daar ook wonen. Zij wilde - omdat ik in verband met mijn werk haast nooit thuis was - terug naar Stellendam. Daar had ze haar contacten. Veertien dagen voordat ze belijdenis deed - ik was toen 28 jaar - ging ik voor de eerste keer met haar mee naar de kerk. De dominee preekte over Jesaja 55:6 en 7. De woorden: "De goddeloze verlate zijn weg en hij beke re zich", grepen mij aan, ook al begreep ik van de preek niet zoveel. Na die tijd heb ik geen dienst meer overge slagen. Op aanraden van mijn zwager ging ik toen een cursus godsdienst volgen. Ook bezocht ik de cursus Geestelijke Vorming die toen al in Middelharnis gegeven werd. Vervolgens meldde ik mij aan voor de zater dagopleiding aan de Reformatorische Bij- belschool, die mij de bevoegdheid gods dienstonderwijs en maatschappijleer bezorgde. Om meer thuis te zijn en om te kunnen stu deren, gaf ik mijn werk als internationaal vrachtwagenchauffeur op. Ik kreeg een benoeming als docent aan het Vormingscen trum "De Proeftuin" te Middelharnis; ver voerde vis voor iemand uit Stellendam en kwam later als afslager bij de Gemeentelijke Visafslag te Goedereede. Dat werk is voor mij een goede leerschool geweest om in het openbaar te spreken. Mijn verdere studie bestond in het volgen van de catechetenopleiding, verder behaalde ik de M.O-A akte theologie in Zeist en de M.O.-B akte in Amsterdam. Mijn afrondende studie deed ik aan de universiteit te Leiden. Door contacten met de Inwendige Zendings bond kwam ik in Rotterdam terecht. Dat was in de tijd dat Ds. Iz. Kok predikant van de Maranathakerk was. Ik werd - 6 jaar lang - belast met het evangeliseren in Katendrecht en de Afrikaanderwijk. In deze wijken vier den de prostitutie, alcohol- en drugsversla ving en onkerkelijkheid hoogtij. Daarna werkte ik gedurende drie jaar als docent aan de Plancius-scholengemeenschap te Rotter dam. Ik maakte voor het eerst kennis met het gemeentewerk toen ik op parttimebasis pas toraal medewerker werd in Cillaarshoek en in Kinderdijk. Ik behield daarnaast voldoen de tijd om te studeren. Na 5 jaar werd ik fulltime-evangelist in Oude Pekela. Ik was toen al kandidaat in de theologie. Drie jaar later stelde ik mij beroepbaar. Uit drie beroepen nam ik het beroep naar Pols broek en Vlist aan, de gemeente waarvan ik na een periode van bijna 5 jaar zondag, 25 juni afscheid hoop te nemen". Ds. Gielen is nu 55 jaar. Het echtpaar heeft 4 kinderen - 3 zonen en 1 dochter - en 6 klein kinderen. Twee jongens zijn nog ongehuwd. "Gods wegen zijn wonderlijk. Eens kwam ik op 'het eiland' om het zaad van het Woord te ontvangen. In de loop der tijd is het door Gods genade tot ontwikkeling gekomen en nu mag ik het op Flakkee zélf gaan uitstrooi en", aldus Ds. Gielen. Afdeling voertuigentechniek Bruinisse: Leonard Mol; Dirksland: Piet van Gulik, Iwan Markus; Goedereede: Sebastiaan Klunder; Melissant: Adriaan Huizer, Jasper van Kempen, Nico Sieling; Nieuwe Tonge: Jurien van Hartingsveldt; Oosterland: Jan Stouten; Ouddorp: Pieter Oost, Marco van Splunder, Lejan van Splunter, Hans Tanis; Oude Tonge: Mare Maliepaard; Sommelsdijk: John Kieviet, Martien de Witte; Stellendam: Jacco Kalle; Zierikzee: Marijn Flikweert. Afdeling bouwtechniek timmeren Anna-Jacobapolder: Pim van Hekken; Goede reede: Kees van Heest, Arjan Witte; Herkin gen: Richard Edel, Johan Looij, Bertus Mole naar; Melissant: Dennis Mulder; Middelharnis: Frans van Nimwegen, Adriaan Versteeg; Nieu we Tonge: Ilco Melissant, Ursula Oudzegel, Daniël Vervloed, Jilles Zuidmeer; Ouddorp: Arjan van Antwerpen, Wim Klepper; Oude Tonge: Christiaan Hameeteman, Tonnie Kamp, Pieter Knops, Twan van de Tonne- kreek; Sommelsdijk: Bart Knape, Patrick Leeuwenburgh; Stad a/h Haringvliet: Hugo Mackloet, Arie Moerkerken, Richard van der Welle; Stellendam: Dennis Hoek, Peter Keijzer, Dominic van Kerckhove. Afdeling bouwtechniek metselen Herkingen: Lauw Almekinders; Ooltgens- plaat: Leon Kammeraad; Ouddorp: Dennie de Jong; Ouwerkerk: Erwin van den Bosch; Som melsdijk: Pieter van der Veer. Afdeling consumptief Achthuizen: Angelie Montijn; Bruinisse: Jus tin Moerland; Melissant: Nadia Boekee, Bjom Mouthaan; Nieuwe Tonge: Leon Huizer; Oud dorp: Kees Mierop; Sommelsdijk: Mark van Alphen, Arie Heij, Niels Koese, Martijn Luij- endijk. Stad a/h Haringvliet: Benjamin Dup- ree; Stellendam: Danny Groeneveld. Afdeling elektrotechniek Bruinisse: Dennis van den Berg; Dirksland: Pieter Tanis; Middelharnis: Henk Kattestaart, Jos Kreeft; Nieuwe Tonge: Patrick Admiraal, Peter Dekker; Ooltgensplaat: Randolf Wete- rings; Ouddorp: Kees van der Bok, Sander Mierop; Oude Tonge: Nicky van Driel; Som melsdijk: Arjan Zondervan; Stellendam: Lean- der Boye, Kim Jansen. Afdeling metaaltechniek Bruinisse: Bram de Bruine; Den Bommel: Jos Bogerman, Marcel Nanninga; Dirksland: Jeroen Zoon; Goedereede: Robert de Jonge, Peter Meijboom; Herkingen: Henk Kagchel- land; Melissant: Ronald van den Boogert; Mid delharnis: Jeroen Bakelaar, Remy van Groot Battave; Ouddorp: Marcel van Dam, Andreas Grinwis, Christiaan Hoek, Jan van Hoven, Jan Tanis; Sommelsdijk: Peter Vroegindeweij; Sint Philipsland: Kees Vroegop; Stad a/h Haringvliet: Nick van der Graaf, Erwin Vroe gindeweij; Stellendam: Emiel van Neck, Han nes van de Ree, Wijnand Tanis. NED. HERV. KERK Beroepen te Wezep (wijk 3) dr. P. Vermeer te Epe. Bedankt voor Giessendam-Nederhardinxveld W, H. Th. Moehn te Wijk en Aalburg; voor Ede (wijk 8) A. de Besten te Giessenburg. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroep- baar: drs. L.C. de Borst, Korenbloemstraat 15, 3353 CN, Papendrecht; drs. M.J. van Dordt, Papenhoeflaan 122, 3421 XV, Oudewater; drs. J.A.J. van Doom, Altenburgerweg 4, 9255 XH, Tytsjerk; B. Schoone, Patrijslaan 34, 2675 VZ, Honselerdijk. Toegelaten tot de evangeliebediening en niet beroepbaar: B.B.C. Leijnse uit Arnhem; W. Geuze uit Hazerswoude-Dorp. Emeritaat: Per 1 juli 2000 wordt aan ds. E, Noltes (Hengelo) eervol ontslag verleend, met recht op emeri taat. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Driebergen-Rijssenburg Tj. van Dijk te Middelstum; te Vlaardingen A. van Houdt te Ensche- de-Noord. NED. GEREF. KERKEN Beroepbaar gesteld R.C. Vervoom, Peperstraat 32, 1313 HJ, Almere, tel. 036-5343768. CHR. GEREF.KERKEN Bedankt voor Dokkum J.J. Lof te Onstwedde. Ondernemingen en particulie ren hebben voor uiteenlopen de zaken behoefte aan finan cieel advies. Als intern trai nee binnen de Rabobank Middelharnis kom je in aan raking met een breed scala aan bancaire producten, voor zowel de particuliere als de zakelijke markt. Je zult name lijk een jaar lang diverse sta ges vervullen binnen de seg menten Cliënten Advies, Financieel Advies en Bedrij ven Advies. Gedurende dat jaar werkje binnen de diverse segmenten, met verantwoor delijkheid voor eigen oplei ding. In overleg met de seg mentmanager wordt jouw tra ject uitgezet, afhankelijk van je ambities en capaciteiten. Je hebt, kortom, een prachtige kans om in de volle breedte van de bank met de zakelijke en particuliere financiële dienstverlening vertrouwd te raken. Je krijgt de vrijheid om je commercieel talent aan te wenden en te investeren in je eigen professionaliteit. Bij de Rabobank Middelhar nis bieden we je alle ruimte om je kwaliteiten te ontwik kelen in samenwerking met inspirerende collega's. En na het interne traineeprogramma zijn er volop uitdagingen voor een gevarieerde loop baan binnen één van de com merciële segmenten van Rabobank Middelharnis. Voor het interne traineepro gramma heb je een HBO- opleiding nodig (HEAO BE of MER). Belangrijk is datje gevoel voor dienstverlening hebt en collegiaal bent inge steld. Je werkt zorgvuldig en efficiënt, bent ambitieus, representatief en initiatiefrijk. En je wilt de opleidingsmoge- lijkheden die de Rabobank Middelharnis je biedt ten vol le benutten. Dan heb je een mooie uitgangspositie voor een verdere loopbaan. Voor meer informatie over het interne traineeprogramma en de mogelijkheden binnen Rabobank Middelharnis kun je contact opnemen met de heer C. Kamp, manager Bedrijfsvoering, telefoon (0187) 47 51 61. Een sollici tatie met cv. richt je, binnen 14 dagen, aan de algemeen directeur van de bank, de heer W.A. Coremans, Postbus 38, 3240 AA Middelharnis. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selec tieprocedure. Wat is het toch altijd heerlijk als de zomer er weer aan komt. Om je heen zie je de planten uit de grond rijzen en hun blaadjes ontvou wen. Je wordt omringd door honderden geu ren en kleuren. In het duingebied is het nu heerlijk vertoeven. Veel mensen gaan met mooie weer op het strand liggen, maar u zou eens een kijkje moeten nemen in de duinen. Het landschap lijkt wel herboren. Graspollen steken fier hun pluimen de lucht in. Planten pronken met hun bloemetjes en lonken naar de bijen. Heerlijke geuren liggen voor het opsnuiven. Na een regenbuitje kan het zijn datje appel tjes ruikt. Deze geur is afkomstig van de ege lantier, een wilde roos. Aan het begin van de zomer kun je hem herkennen aan de donker roze bloemetjes met een randje wit rondom het hart. In juni is de vlier bewapend met grote hoe veelheden roomwitte bloemschermen. Van de bloemschermen van de vlier kun je een lekker fris drankje maken. Je het nodig; 5 bloemschermen, 2 liter water, het sap van 1 citroen en 200 gram suiker. Leg de met zon beschenen bloemschermen 4 tot 6 dagen in het water met de suiker en het citroensap. Het resultaat: een prima dorstlesser. Een typische plant is de nachtsilene. Deze plant is bijzonder vanwege zijn bloemen. Overdag zien de bloemtrossen er uit alsof ze zijn uitgebloeid. Tijdens een avondwande ling blijkt dit echter bij lange na niet zo te zijn. De nachtsilene schittert dan met een wolk van witte sterretjes. Elk bloempje bloeit gemiddeld drie nachten achter elkaar en verspreidt een heerlijke geur. Als we willen blijven genieten van de schoonheid van ons duingebied, moeten we zorgen dat ze behouden blijven. De Stichting duinbehoud zet zich hiervoor in. U kunt haar steunen door donateur te worden. Schrijf naar postbus 664, 2300 AR Leiden, of bel 071-5160490. Donateurs ontvangen het kwartaalblad Duin. Hierin vindt u informatie over ontwikkelingen op duingebied en over planten en dieren. De heer Van der Steen treedt per 1 augustus a.s. in dienst van de Woningbouwvereniging Middelharnis. Hij werkt op dit moment nog ;als senior organisatieadviseur bij het organi satieadviesbureau Run Consult te Vlijmen. Als adviseur heeft hij het bestuur van de woningbouwvereniging ondersteund bij de totstandkoming van het beleidsplan 'Volks huisvesting aan het begin van de 21e eeuw'. Zodoende kent hij woningbouwvereniging 'Middelharnis' al enige tijd. Van der Steen heeft Rechten (universitair) en Economie (HBO) gestudeerd aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam. Hij heeft bijna 7 jaar les (Economie I en II) gegeven aan de hoogste klassen van Havo en VWO aan een scholengemeenschap in Vlaardin gen. Daarna is hij gaan werken bij de Dienst Volkshuisvesting van de gemeente Rotter dam; eerst als beleidsmedewerker, later als leidinggevende. Van 1990. tot en met 1998 is Van der Steen werkzaam geweest als wethouder in zijn woonplaats Vlaardingen. In die functie is hij o.a. verantwoordelijk geweest voor Volks huisvesting Ruimtelijke Ordening, wijkbe heer, onderhoud buitenruimte en inspraak/participatie. De uitdaging voor Van der Steen in deze nieuwe functie ligt met name in het uitvoe ren van het nieuwe beleidsprogramma, de professionalisering van de dienstverlening en het in overleg met collega-corporaties en zorginstellingen bewerkstelligen van pas sende huisvesting voor al diegenen die niet zelfstandig in hun huisvesting kunnen voor zien. Zijn credo luidt: doen wat je zegt en zeggen watje doet. agentschap VW Ouddoip aan Zee De VVV biedt u weer de mogelijkheid aan om met een luxe Mijnders-touringcar een trip te maken naar de leukste steden in Nederland en België. De bus rijdt donderdag 6 juli en dinsdag 15 augustus naar Amster dam, donderdag 13 juli naar Maastricht, donderdag 20 juli naar Antwerpen, donder dag 27 juli naar Gouda (inclusief de kaas markt), donderdag 3 augustus naar Brugge en donderdag 10 augustus naar Den Haag. Een dagje uit in onze gezellige hoofdstad voor een grachtenrondvaart of gewoon leuk winkelen is altijd een succes. In Maastricht en Antwerpen is het heerlijk genieten van de verrassende winkeltjes en gezellige pleinen met terrassen. Wat dacht u van een vaar- tochtje over de schilderachtige reien of een koetstocht langs verweerde geveltjes in de stad Brugge? De bustochten van de VVV bevatten geen verplichte programma-onder delen zoals koffietafels, gezamenlijke lun ches, etc. Uitsluitend de heen- en terugreis worden goed verzorgd. U kunt dus helemaal zelf uw dag indelen. De vertrektijden vanaf het VVV-parkeertertein te Ouddorp zijn voor alle bustochten om 8.30 uur en vanaf het parkeerterrein bij de Staver te Middel harnis om 8.10 uur. U kunt voor deze bustochten reserveren of vrijblijvend informeren bij VVV/ANWB Overflakkee te Middelharnis en VVV-Oud- dorp, telefoon: 0187-681789/484870. Dinsdagavond 20 juni zijn de beide redding boten van de KNRM, die te Stellendam zijn gestationeerd, uitgerukt. Eerst De Zeeman- spot, die door de Kustwachtpost in de vuur toren te Ouddorp werd opgeroepen om 20.45 uur. Het visbootje Delta 69 was met 2 perso nen aan boord voor de kust bij Rockanje bij de R3 boei, toen het overvallen werd door motorstoring. Er werd alarm geslagen en de reddingboot haalde het visbootje op en bracht het naar de trailerhelling in de buiten- haven van Stellendam. Deze actie duurde maar een uur, want de locatie waar het boot je zich bevond is vlakbij de buitenhaven van Stellendam. De eigenaar was zeer erkente lijk voor de snelle hulp, die aan hem gebo den was. Hij zegde toe direct donateur te worden van de KNRM. Even later, rond 22.45 uur, werd de andere Stellendamse reddingboot opgeroepen door de Kustwachtpost te Ouddorp. Een stalen motorboot bevond zich in de problemen op een strekdam bij de oude tramhaven van Hellevoetsluis. De eigenaar had deze boot net gekocht en wilde er mee naar Hellevoet sluis varen. Echter de benzine raakte op en daardoor dreef de boot vast op de strekdam. Gelukkig had deze persoon een GSM tele foon bij zich. Er was geen enkel ander com municatiemiddel aan boord en ook was er geen verlichting aanwezig. Via het alarm nummer 112 nam de man contact op met de politie, die direct doorschakelde naar de Kustwacht IJmuiden. Deze waarschuwde de post in de vuurtoren van Ouddorp, die op haar beurt de bemanning van de Makreel opriep. De Makreel neemt tijdelijk de plaats in van de John Stegers. Het was een hele omweg, maar het werkte wel, want de mel ding kwam terecht waar hij zijn moest. De Makreel nam de boot op sleeptouw en bracht hem naar de haven van Hellevoetsluis. Uit deze verhalen blijkt in elk geval dat men, als men zich op het water begeeft, zich eerst moet overtuigen van het feit dat de boot in orde is (volledig uitgerust inclusief communi catiemiddelen en verlichting) en men vol doende brandstof bij zich heeft. Als men dat heeft gedaan en er gebeurt toch nog wat dan is de KNRM er 365 dagen per jaar en 24 uur per dag. Daarom is het bovendien zeer gewenst dat men donateur van de Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij wordt. De brievenbus aan de Duinkerkerweg 3 te Ouddorp is op 19 juni jl. verplaatst naar de Molenweg 4 te Ouddorp. Vrijdagavond zeven uur start Zomer In Meneerse met het maken van een groot schilderij, kinderen kunnen op een deel van het doek hun impressie geven van de Zomer. De doeken worden dan tentoongesteld op en rond het Diekhuusplein. Om dezelfde tijd kan er jeu de boule gespeeld worden op een 'kunstmatig strand". Belangstellenden kun nen zich hiervoor opgeven via de receptie van het Diekhuus, tel.: (0187) 482400 of op de baan. Op het Diekhuusplein zal een draaimolen voor de kleintjes staan. Ook kun nen de kinderen met zand spelen op 'het strand'. Om 20.00uur speelt het orkestproject van de Muziekschool een licht klassiek en musical programma op het Diekhuusplein. Het muziekprogramma wordt verder gevuld met optredens door ensembles en muzikanten. Belangstellenden kunnen zich nog aanmel den voor dit muzikale open podium. Omst reeks tien uur wordt de avond besloten met een Lantaamconcert. Zaterdag is er onder meer de draaimolen en het strand voor de kleintjes. Van 13:00 uur tot 15:00 kunnen kinderen weer schilderen aan het grote zomerse schilderij. Op het 'strand' wordt bij voldoende belangstelling een strandvolleybal toernooi georganiseerd. Dames- en herenteams van drie personen (+reserve) kunnen zich opgeven bij de receptie van het Diekhuus. Stel dus een team samen uit uw straat, bedrijf of vrienden kring! Op 1 juli gaat de eerste Jeugdwedstrijd van start. De inschrijving is weer bij P. van Nimwegen te Sommelsdijk tot uiteindelijk vrijdagavond 18.00 uur voorafgaande aan de zaterdag van 1 juli, dus niet in het gebouw. Een uur voor de wedstrijd kaartnummer afhalen. De groep van 5 t/m 11 jaar vist in de Kreek, de groep van 12 t/m 15 jaar in het Zuider- diep. Tot ziens aan de waterkant! De jeugdcommissie. Religieuze koormuziek saai? Neem een abonnement op de serie 'Religieuze koor werken in de Doelen' en ontdek dat het tegendeel waar is. Want waar worden de pla gen die Egypte teisterden indrukwekkender geschilderd dan in Handels oratorium 'Israel in Egypt'? En in welk werk klinkt Zuid- Amerika authentieker dan in de beroemde 'Misa Criolla'? Of de Russische ziel dan in Rachmaninovs Vespers? Drie wereldbe roemde koren werken aan deze serie mee. De Doelen maakt een abonnement nog aan trekkelijker door u gratis een vierde concert aan te bieden, met Bachs 'Hohe Messe' onder leiding van Ton Koopman. Hieronder de agenda. Studentenafdeling 'Oude Muziek en Histori sche Uitvoeringspraktijk' van het Koninklijk Conservatorium te 's-Gravenhage voeren o.l.v. dirigent Ton Koopman de 'Hohe Mes- se' van J.S. Bach uit. Dit concert is gratis voor abonnementhouders van bovenstaande serie, die bij aankoop van het abonnement 1 vrijkaartje krijgen voor dit concert van 30 oktober. Kamerkoor van St Petersburg o.l.v. Nikolai Korniev, dirigent. Rachmaninov Uit Vespers op.37, Oud-Rus- sische kerkmuziek en werken van o.a. Glin ka en Bortnjanski. Nederlands Kamerkoor, instrumentaal en semble van gitaren, piano en slagwerk, Jur- jen Hempel dirigent en nog te bepalen tenor. Ramirez Misa Criolla Ginastera Hieremiae prophetae lamentationes op. 14, Villa-Lobos Duas lendas amerindias em Nheengatu. Koor en Barokorkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Paul McCreesh diri gent, Kimberiy McCord sopraan, Robin Tyson altus en Charles Daniels tenor. Ande re solisten nog te bepalen. 'Israel in Egypt', G.F. Handel Speciaal voor lezers van Eilanden Nieuws heeft De Doelen een verrassend aanbod: op vertoon van nevenstaande bon betaalt u voor een abonnement op deze serie slechts 90,- i.p.v. ƒ115,- (eersterangskaarten)! Deze korting is niet van toepassing in combinatie met andere kortingsacties en geldt niet voor reeds gekochte kaarten. Met onderstaande bon kunt u langskomen bij de kassa van de Doelen, Schouwburg plein 50; ook kunt u de bon opsturen naar: Concert- en congresgebouw De Doelen, antwoordnummer 1544,3000 WB Rotterdam. Voor meer informatie over deze en andere voorstellingen kunt kosteloos een Seizoen brochure 2000/2001 aanvragen bij de Doe len, tel 010-2171745. ^o Een abonnement (eersterangsplaatsen) voor de serie 'Beroemde religieuze koorwerken' kost bij inlevering van deze bon slechts 90,- i.p.v. 115.-. Hierbij inbegrepen is de toegang voor het gratis concert met Ton Koopman op 30 oktober. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Bestelt hierbij abonnementen a 90,- Indien ik deze abonnementen toegestuurd wil krijgen betaal ik 6,- extra voor verzend- en administratiekosten. Totaalbedrag van mijn bestelling: Hierbij machtig ik De Doelen om eenmalig van mijn rekening af te schrijven, waarna ik de abonnement(en) krijg toegestuurd. Mijn bank/gironummer luidt Handtekening:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 9