15 jaar fotograaf/fotostudio Dirkslandse jeugd speelt voortaan pingpong op straat Zeilwedstrijden voor de jeugd Jaarlijkse rommelmarkt Ger. Gem. Dirksland KOORCONCERT PREDIKBEURTEN Uitslag witviswedstrijd ^^KI^R in Dreischor EIIM1DEI1-I1IEUW5 Kerkdiensten Ger. Gem. Verjaardag OPBRENGST COLLECTE Maag Lever Dami stichting VRIJDAG 23 JUNI 2000 Arjo van der Graajf: Zondag 25 juni 2000 Om ook de jeugd de kans te geven om hun krachten met elkaar te meten werd op het gebied van zeilen, werden afgelopen zaterdag nabij Herkingen zeilwedstrijden geor ganiseerd op de Grevelingen. WSV'Herkingen' Delta Combi Alledaags Ai snel nadat hij zicli op de iioeii van de Voorstraat in Dirltsiand zicli als valtfoto- graaf gevestigd had maaltte Arjo van der Graaff naam met z'n trouwreportages. Die dwongen bewondering af en dat leid de tot een goede mond op mond reclame. We hebben het nu over iets meer dan 15 jaar geleden. Arjo kwam toen van de foto academie en zocht in deze regio een stekje om een fotostudio te beginnen, een stekje dat uiteindelijk Voorstraat 58, Dirksland zou gaan heten. Iets meer dan 15 jaar geleden dus. Het wer kelijke 15-jarige bestaan is inmiddels al een aantal maanden geleden gepasseerd. Dat hier nu pas bij stil wordt gestaan heeft te maken met gezondheidsproblemen waar Arjo mee te maken kreeg. Gelukkig gaat dat nu allemaal weer goed en is het moment aangebroken dat wat uitgebreider stilgestaan kan worden bij '15 jaar fotostudio Arjo van der Graaff Van meet af had Arjo voor ogen dat hij stu dio werk wilde gaan doen. Geen handel in allerlei foto-apparatuur dus, hoewel in 't begin wel een paar camera's verkocht wer den, maar puur vakfotografie. Thans is Arjo gespecialiseerd in trouwreportages, recla me-, mode- en bedrijfsfotografie, pasfoto's en fotolijsten. De ontwikkelingen op digitaal gebied geven een dimensie extra aan het stu- diowerk en voegen daar eigenlijk een geheel nieuw vakgebied aan toe. Z'n opdrachten krijgt hij zowel rechtstreeks van de klant als van reclameburo's, soms tot en met vormge ving en ontwerp toe. Op digitaal gebied wordt thans gewerkt met Macintosh in combinatie met Windows en wordt voor echte fotokwaliteit geprint op fotopapier. Samen met z'n vrouw Astrid neemt hij het fotograferen voor z'n rekening. Voor trou wreportages iemand anders als fotograaf inhuren wil er bij hun klanten niet in; ze wil len alleen Arjo of Astrid, verder niemand. De kwaliteit waarmee ze in 't begin naam maakten hebben ze dus onverminderd gestand doen houden! Voor trouwreportages is het werkterrein de afgelopen jaren flink uitgebreid. Zo werden door hen reportages verzorgd voor bruilof ten bij de familie Baan, van het bekende soft ware-bedrij f, in Barneveld. Dat werk blijft erg leuk om te doen, met name vanwe ge het persoonlijke element en het sociale aspect die daarbij een rol spelen, maar ook chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTÏ?ATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adni') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag slmtingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstennijnjamllieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei- ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 omdat er tegenwoordig veel speelser gefoto grafeerd kan worden dan vroeger. In z'n eigen studio aan de Voorstraat heeft Arjo de mogelijkheid om groepsfoto's te maken tot 30 personen. Nieuw bij hen is het pasfoto-systeem. Pasfo to's worden er digitaal gemaakt. Niet één, maar meerdere. De klant kan dan op een computerscherm de verschillende opnames bekijken en zelf de mooiste uitkiezen. Men sen kunnen dus nu eindelijk tevreden zijn over hun eigen pasfoto's! Digitaal gemaakt, op fotopapier afgedrukt, zeer fraai van kleur en binnen enkele minuten klaar. Bovendien kunnen deze foto's 'gewoon' worden bijbe- steld, zowel op klein als op groot formaat. Samen met medewerksters Petra en Rebecca spannen Arjo en Astrid zich in om hun klan ten zo goed mogelijk van dienst te zijn en een zo hoog mogelijke kwaliteit fotovak werk te leveren. Daar hebben ze plezier in. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de studio bieden ze speciale acties die tot en met 31 juni a.s. gelden (zie de adveilentie elders in deze krant!). Op zaterdagavond 1 juli is er om 20.00 uur in de Hervormde Adrianuskerk van Dreischor een concert. Het Alexan-der kamerkoor en de sopraan Eveline Mank verzorgen dan een aantrekkelijk en afwis selend concert niet muziek uit de zestien de tot en met de twintigste eeuw. Dirigent en organist is Willem Blonk. Het Alexander kamerkoor, genoemd naar de Rot terdamse deelgemeente Prins Alexander, startte in het voorjaar van 1998. In november van dat jaar voerde het koor de Mozart-Requiem uit. Daarna legde het zich toe op oude muziek uit de Nederlanden, van Sweelinck en tijdgenoten. Ook Schütz kwam op het repertoire. In het voorjaar van 2000 werd e grote stap gezet naar de twintig ste eeuw. Daaruit werd klassieke én lichte muziek gezongen. Het koor heeft nu 18 leden. Deze muzikale stijlen zijn terug te vinden in het programma voor het concert in Dreischor. 'Met grot jolyt', zo luidt de titel van het eerste stuk. Vrolijke muziek van Cornelis Boscoop op Psalm 122 met de vertaling uit de Oud-Hollandse Sou- terliedekens. Via een majestueus 'Alleluia' komt Sweelinck in beeld. Van hem klinken de psalmen 90, 23 en 150, waarbij het aantal stemmen zich uitbreidt van 4 tot 8Van Schütz wordt een Mag nificat en het dubbelkorige 'Singet dem Herm ein neues Lied' gezongen. Na de pauze volgt eerst de twintigste eeuw met onder ander Psaume J2I van Daan Manneke. Uit de traditie van de negro-spiritual klinken 'Deep River', 'Old Man River' en 'Wade in the water'. Bij dit laatste lied zingt Eveline Mank als sopraansoliste. Zij laat zich verder nog horen in een dee! uit het Stabat Mater van Haydn en in Gershwin's 'Summertime'. Zij kan gerekend worden tot de categorie 'zeer goede amateurs'Ze zong onder andere als soliste in Orffs 'Carmina Burana' en maakte onlangs televisieopnames voor het programma 'Una voce particolare'. Dirigent Willem Blonk studeerde op het Konink lijk Conservatorium in Den Haag naast zijn hoofdval orgel ook kerkmuziek en koordirectie. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, bediening Heilige Doop en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, Garderen. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. D. Heemskerk en 18.30 uur ds. R. Veldman - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. E. van Straten en 18.30 uur de heer W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 18.30 uur kand. mr. J. Kooij, Barendrecht. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt, v.m. viering Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. D. de Jong, Stiens - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Verduin, voorbereiding Heihg Avond maal en 18.00 uur kand. J. den Braber, Klundert - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Vv^ijk en 18.00 uur Dr T. E. van Spanje - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - LukaskapelHDG 10.15 uur ds. A. P. Voets - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. Veenman - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (afscheid kindeme- vendienst) - Christengemeente Vrien den van de Bijbel Het Prieel, Sonamels- dijk 10.00 uur R. Pieper. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. v. d. Wind, Putten en 18.00 uur ds. A. P. Voets. - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (bed. H.A.) en 18.00 uur (dankz. H.A.) ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out en 17.00 uur mevr. ds. H. B. Graafland, Scharendijke - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.00 uur ds. H. van Dijken en 16.45 uur leesdienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. P. C. Hoek, Sint Annaland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur Prof. C. Graafland, Gouda en 18.00 uur kand. A. van Kralingen, Rid derkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dr. J. C. de Moor, Zuidland en 18.00 uur ds. W. P. Praamsma. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden, v.m. bevestiging ambtsdragers - Ger. Kerk 10.00 uur de heer L. H. Zweers en 18.00 uur ds. W. A. Boer, 's-Gravendeel. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. A. Boer, 's-Gravendeel en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen. OUDDORP - Dinsdagavond 27 juni, 19.30 uur, ds. J. Beens, Nijkerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Woens dagavond 28 juni, 19.30 uur, ds. J. Beens, Nijkerk. Hij werd in 1979 dirigent van het Delftse Ars Vocalis en is sinds 1982 cantor-organist van de kerk Open Hof in Rotterdam-Ommoord. Hij leidt daar naast de Open Hof Cantorij ook een kinder- cantorij, een jongerenkoor en een ouderenkoor. Diverse cd's werden onder zijn leiding gemaakt, gevuld met kerkmuziek voor jong en oud. Hij is verder redactielid van de koortijdschriften 'Zing' en 'Vocaal'. Kort na zijn vertrek bij Ars Vocalis richtte hij het Alexan-der Kamerkoor op. Behalve de begeleiding van de sopraansoliste verzorgt hij op het concert in Dreischor ook een orgelsolo: het grote Trio 'Aliein Gott in der Höh' sei Ehr' BWV 676 van Johann Sebastian Bach. De bekende melodie van dit lied is in alle partijen verwerkt op een zeer kunstige en welluidende manier, zoals alleen Bach dat heeft gedaan. Het concert begint om 20.00 uur. Er is een pauze met een kopje koffie of thee. De entree bedraagt 10,-. Vanaf 19.30 uur kunt u in de kerk plaats nemen voor dit bijzondere zomeravondconcert. Sinds gisteren kan de jeugd van Dirksland tafeltennissen op straat. Door gemeente werken werden in het Bachplantsoen betonnen tennistafels geplaatst. Daarbij moest een telescoopkraan aan te pas komen om de 1250 kilo wegende tafels op hun plaats te krijgen. De tennistafels zijn bedoeld om de oudere jeugd wat vertier te geven en werden geplaatst bij andere speeltoestellen, zoals ringen en klimrekken. Aan de Zuid-Hollandse kant van de Grevelingen is al 14 jaar de watersportvereniging 'Herkingen' actief in zeiltraining voor de jeugd. Inmiddels nemen jaarlijks meer dan 30 kinderen hieraan deel. Voor kinderen van 7 tot ongeveer 14 jaar is de Optimist een ideaal bootje om de beginselen van het zeilen onder de knie te krijgen. Wan neer de Optimist te klein wordt stappen veel zeilers over naar de Splash, een eenheidsklasse waarin op eerlijke wijze met elkaar geconcurreerd kan worden omdat het materiaal van alle zeilers vrij wel gelijk is. Hierdoor kunnen de kosten op een aanvaardbaar niveau worden gehouden. Voor de zeilers die de Optimist zijn ontgroeid is de WSV 'Herkingen' dit jaar gestart met een aparte trainingsgroep. De trainers van deze groep zijn 'eigen kweek'. Inmiddels volgen zij de trainerscursus bij de nationale zeilbond, het Koninklijk Neder lands Watersport Verbond (KNWV). WSV 'Herkingen' wil graag hierdoor voor de jeugd de zeilsport in open boten een eigen plaats geven op de Grevelingen. Dankzij samenwerking tussen verschillende watersportverenigingen en het KNWV wordt op het Veerse Meer, de Braakman, de Ooster- schelde en de Grevelingen gestreden in de zeilklassen Optimist, Splash en overige open boten. De vierde serie wedstrijden in dit sei zoen, welke een onderdeel zijn van de 'Delta Combi' werd zaterdag georganiseerd door WSV 'Herkingen'. Op elk niveau kon worden gestreden en dat werd dan ook door zo'n 60 jeugdige deelnemers gedaan. Onder ideale weersomstandigheden - veel zon en windkracht drie tot vier - werd gestreden voor de Delta Combi. De WSV kan mede dankzij de sponsors terug zien op een geslaagd evenement. Op zaterdag 26 augustus wordt er in Wolphaartsdijk de vijfde serie wedstrijden georganiseerd. Op 17 juni werd er een witviswedstrijd gehouden in het Voorns Kanaal. Er waren 45 deelnemers. De uitslag is als volgt: Vak A 1 Huizer20.140 gram 2 V. Jordaan19.820 gram 3 M. Aartsen17.410 gram 4 P. Schaaf17.120 gram 5 B. Jordaan16.900 gram 6 T. v/d Poel13.820 gram 7 C. de Jager13.560 gram 8 J. van Splunter12.060 gram VakB 1 T. Elschot7.800 gram 2 J. Bruggeman7.000 gram 3 J. Velthuis6.720 gram 4 G. van Zielst6.580 gram 5 A. Koole5.500 gram 6 B. Berkenbosch5.040 gram 7 J. Mastenbroek4.780 gram 8 W. Netten4.000 gram Het woord verjaren heeft op dit eiland door gaans een andere klank en betekenis dan doorgaans het geval is. Hier betekent het een voudig datje eenjaar ouder bent geworden. Dit heuglijke feit gaat meestal gepaard met taart, cadeaus en allerhande lekkernijen. De jarige zelfheeft meestal weinig in te bren gen en ondergaat de viering van zijn of haar geboortedag nogal gelaten. Wat hij krijgt of wat hem die dag te luachten staat moet zo lang mogelijk een verrassing blijven, 's Morgens wordt hij gewoontegetrouw toege zongen en krijgt hij een beschuitje met thee op bed. Daarna mag hij gewoon naar zijn werk of andere bezigheden. Dit is voor hem het mooiste deel van de dag. De jarige wordt ouder en, wijzer en heeft nu de tijd om hierover in alle rust wat na te denken. Gaandeiueg wordt de filosoof in hem luakker. Alweer een jaar erbij. Waar moet dat naar toe"? In ieder geval nog niet naar huis. Hij weet wat hem daar te wachten staat. Broers, zusters, verre neven en nichten, buren, vrienden en vage bekenden hebben hun opwachting gemaakt. Ze zijn gekomen voor koffie, bowl, bmrel en bier, maar niet voor mij denkt het gedwon gen feestvarken. Je ziet die lui de rest van het jaar toch ook niet. Of het moest zijn in een sterfhuis. Maar dat is iets heel anders. Ze zullen hem zo langzamerhand wel gaan missen. Ja, hoor. In de verte hoort hij al het onheilspellende geroep van z 'n oudste broer. "Willem, waar zitje nou?' Het alleenzijn is voorbij. Hij kan moeilijk iveglopen en weet dat hij de rest van de dag gelaten over' zich heen moet laten gaan. Zo gezegd, zo gedaan. De jarige laat zich gewillig meetronen en komt er dan achter dat alle aanwezigen hebben bijgedragen aan zijn verjaardagscadeau: een nieuwe fiets. Ontroerd neemt hij het splinternieuwe rij wiel in ontvangst en stamelt enige woorden van dank. Hij is verjaard en neemt zich in ieder geval voor vanavond de goede God hiervoor en voor al het andere deze dag oprecht te dan ken. Ook belooft hij zichzelf voor volgend jaar beterschap. Dan zal hij zelf de gasten ont vangen. In de Maag Lever Darm Week van 18 t/m 24 juni 2000 vond de collecte plaats van de Maag Lever Darm Stichting. De opbrengst in Herkingen bedroeg 859,55. De Maag Lever Darm Week staat in het teken van kinderen met een spijsverteringsziekte. Elke dag worden er maar liefst 70 kinderen met een spijsverteringsziekte opgenomen in het ziekenhuis. Met uw gift kunnen we een hoop doen, hartelijk dank. Hebt u de collectant gemist, dan kunt u uw bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Voor vragen over de spijsvertering kunt u onze Infolijn bellen: (0900) 2025625 (22 cent per minuut) op werkdagen van 14.00 tot 17.00 uur. In de vorige editie van Eilanden Nieuws meldden we al dat de Activiteitencommissie van de Gereformeerde Gemeente te Dirks land ook dit jaar weer een rommelmarkt, annex verkoping organiseert en op dit bericht willen we in deze aflevering van Eilanden Nieuws nog eens terug komen. Evenals vorig jaar wordt deze rommelmarkt D.V. weer gehouden op de zaterdag één week voor het begin van de zomervakantie en wel op 1 juh a.s. van 9.00 tot 15.30 uur, op het parkeerterrein rondom de kerk. Een aan de overkant van de weg gelegen weiland wordt voor deze gelegenheid omge toverd tot een bewaakt parkeerterrein, waar plaats is voor honderden auto's. En mocht uw 'heilige koe' na gebruik van dit parkeerterrein misschien wat bezoedeld zijn, dan is dat helemaal niet erg, want als u op de rommelmarkt voor 50,- aan boodschappen koopt, krijgt u een l3on voor een gratis was beurt, beschikbaar gesteld door Garage Doom in Dirksland. Een ander bezwaar dat bij voorbaat uit de weg genomen kan worden, is de veront schuldiging: 'Ik heb geen schoenen'. Dan moet u juist komen, want de firma Quist komt met twee kramen vol schoenen, waar bij allicht een paar is dat u past. Zo'n uitgebreide rommelmarkt als die in Dirksland leent zich bij uitstek voor een klein dagje uit met het hele gezin, waarbij lunchpakketten totaal overbodig zijn, omdat er op de markt een enorme variatie aan voe dingsmiddelen aanwezig is, zowel om ter plaatse te nuttigen, als om mee te nemen. En begin nu niet direct met: 'Ja, zeker van die vette patat en andere hart- en vaatvervetters', want wat te denken van een ovenvers brood je gezond of een malse Hollandse nieuwe? Om maar niet te spreken van de ter plaatse gebakken appelflappen, saucijzenbroodjes, vis, wafels, oliebollen, saté, shoarma en broodjes barbecueworst en natuuriijk zijn er voor de echte smulpapen die niet op een calorietje meer of minder kijken, patat, kro- ketten en frikadellen. Van dit alles kunt u bij droog weer genieten op het terras met volle dige bediening, waar zelfs uitsmijters geser veerd worden. En als het regent? Dan wordt het terras ingericht in een van de zalen van het verenigingsgebouw en ook dan zal het vers geperste sinaasappelsap en de echte boeren karnemelk heerlijk smaken, evenals de koffie, thee en limonade. En u zou uzelf tekort doen als u naar huis ging zonder een voorraadje droge worst, diepvries taarten, zacht fruit, vers gebrande noten en soepgroenten. Zoekt u misschien een goede gebruikte auto? Wacht nog heel even met het kopen daarvan, want ook dit jaar zal Auto Nebo uit Ouddorp weer aanwezig zijn met zo'n 15 beter dan nieuwe occasions in alle prijsklas sen. Omdat de vakantie aanstaande is en u wellicht veel bagage te vervoeren hebt, zijn er dit jaar ook aanhangwagens te koop. Mocht u het idee hebben dat uw kennis van de verkeersregels wel erg veel weg begint te krijgen van een Zwitserse gatenkaas, geen nood, een bekend autorijschoolhouder uit Dirksland frist voor heel weinig geld en bin nen zeer korte tijd de weggezakte kennis weer op, terwijl op een ander deel van het terrein uw autootje een opfrisbeurt krijgt. Als de confrontatie met uw gebrek aan ver- keerskennis u iets teveel geworden is, laat dan voor alle zekerheid uw bloeddruk even meten. Is die echt te hoog opgelopen, dan kunt u onder de rustgevende klanken van drie orgelconcerten weer helemaal tot uzelf komen. Die worden gegeven van 10.00- 10.30 uur, van 11.30-12.00 uur en van 13.00-13.30 uur. En de kinderen dan? Met schik kunnen wij u melden dat daarvoor een korte cursus bloemschikken gegeven wordt, waarin zij veel schik zullen hebben. Terwijl zij hun handen vol hebben aan de bloemen hebt u de uwe juist even vrij om die dingen te kopen. Bijvoorbeeld dat tweedehands boek waar u al zo lang naar op zoek was. Ook al loopt u al lang geen college meer, toch is het best mogelijk dat College Style iets in uw stijl bij zich heeft. En ook voor een goed stuk textiel hoeft u op deze markt de handen niet op een lege plek te slaan. Voor de handigerds onder u is er weer een kraam met kwaliteitsgereedschap, waarvan de gehele bruto opbrengst ten goede komt aan het eigenlijke doel van deze markt, gel den inzamelen voor de nieuwbouw van de kerk. Ook voor een verjaardag van broer, zwager of vriend een idee. Trouwens, bij een verjaardag en bij vele andere gelegenheden past natuuriijk een kaartje. Ook daar hoeft u niet lang naar te zoeken. Ze zijn er, zelfge maakt, in velerlei soorten en geen twee dezelfde. Wilt u een ander creatief cadeautje weggeven? Zoek maar uit, er is van alles. Beschilderde bloempotten, dakpannen, speelgoed, gipskransen, poppenledikantjes' zelfgemaakte kettinkjes en armbandjes en bloemenkistjes om naast de voordeur te plaatsen of aan een wat kale muur of schut ting te hangen. Staar u niet blind op de zomervakantie, die is zo voorbij, terwijl het zomerseizoen duurt tot 21 september. En ook de herfst kan u nog een aangenaam gevoel van ontspanning bezorgen, zeker op een van de leuke tuin- bankjes die nu in de aanbieding zijn. Terwijl pa de kinderen voordoet hoe vaak je met een hamer een langs schietend Marsje mis kunt slaan, kan ma de naam van de pop raden, om zodoende toch nog iets mee naar huis te kunnen nemen. Wat u eigenlijk als laatste moet kopen, vlak voor u de markt veriaat, is een echt lederen portemonnee van de firma Duifhuizen. Het is bekend dat deze zeer goed geld houden en het zou voor de overige standhouders teleur stellend zijn als u langs kwam met een por temonnee waar u geen geld meer uit los kon krijgen. Een kerk zou natuuriijk geen kerk zijn als ze niet iets in de aanbieding had van nog veel grotere waarde dan al het bovenvermelde Iets waar niets voor betaald behoeft te wor den en wat misschien het langste effect heeft. Daarom is er aan het begin van het ter rein ook een Evangelisatiestand ingericht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2