LITIE (010) 2741135 Reünie (oud-)medewerkers laboratorium ziekenhuis Dertiende truckrun op een zonnige zaterdag BUITENFEEST Goeree-Overflakkee kan weer op volwaardige ambulancezorg rekenen Reddingsacties www.buijze.nl Verkoping zendingskrans 'Dorcas' te Ouddorp Politie 24-uurs telefoon: ,'>^S5i F)i^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuivse eilanden 17 en 18 juni Kerkdiensten Ger. Gem. Tentoonstelling Jan Montijn K^ VASTGOED Dinsdag 20 juni 2000 72e jaargang nr. 6914 Goeree-Overflakkee heeft weer een vol waardige ambulancevoorziening. Na onderhandelingen door de zorgverzeke raars met het Rotterdamse ziekenver- voerbedrijf Silo is overeengekomen dat laatstgenoemde de ambulancezorg op het eiland zou overnemen. Het vinden van een goede oplossing na het faillissement van ambulancedienst Delta Noord duurde langer dan aanvankelijk de bedoeling was. Daardoor is ook het noodscenario langer van kracht geweest. Nu Silo het ambulancevervoer heeft overgenomen is de noodmaatregel opgeheven. Daarmee kan Goeree-Overflakkee weer op volwaardige ambulancezorg rekenen. Dat bleek tijdens het noodscenario niet altijd waar gemaakt te kunnen worden. Het is meerdere malen voorgekomen dat ambulan ces de maximale aanrijtijd van 15 minuten niet haalden. Ooggetuigen verklaarden - zowel bij ongevallen als onwelwordingen - dat wachttijden voorkwamen van drie kwar tier tot twee uren, waarbij ambulances soms van ver buiten het eiland moesten komen. Door de overname door Silo is aan die pro blemen een eind gekomen. Overdag staan nu twee ambulances paraat, 's avonds en 's nachts één. Tot op heden staan die opgesteld bij een flatgebouwtje aan de Boezemweg in Dirksland, maar binnen afzienbare tijd zal de post bij de Watertoren weer worden bezet. Over een ambulance-spreidingsplan beraadt men zich nog. Het personeel van de failliete ambulancedienst Delta Noord draait inmid dels mee bij Silo. De ambulances van Delta Noord zijn inmiddels verkocht. Voor het gewezen bestuur en de voormalige directie van Delta Noord blijft het uiteraard jammer dat deze dienst het niet heeft gehaald. Negatieve publiciteit hieromheen beoordelen ze als niet reëel. Ze zijn er van overtuigd dat ze tot op het laatste moment naar eer en geweten gehandeld hebben en hopen dat anderen hun beleid en handelwij ze ook op die waarde weten te schatten. Van der Leemputte, die eerder directeur van Delta Noord was en die bij onze berichtge ving in ons artikel van 12 mei jl ten onrech te niet voor commentaar was benaderd, wijst bij het faillissement en de publiciteit daar omtrent nog op het volgende. De fusie tus sen ambulancedienst Goeree-Overflakkee met die van Tholen, waaruit Delta Noord is voortgekomen, was naar zijn oordeel een 'desastreuze'. Van der Leemputte zegt dat deze fusie ondanks zijn negatief advies werd doorgezet. Het was volgens hem bekend dat vrijwel alle bij het fusietraject betrokken partners zich tegen de fusie zouden verzet ten. Als men de adviezen van Van der Leem putte had opgevolgd hadden de tijd- en geld verslindende procedures - als gevolg van het ontbreken van een vervoersvergunning van de Thoolse ambulancedienst - vermeden kunnen worden, zo stelt hij. Tenslotte bleek volgens hem na de fusie de ambulancedienst van Tholen zich in een verouderde toestand te bevinden en een incomplete inventaris te bezitten. De financiële lasten tengevolge van de fusie en het ontbreken van de benodigde vergunningen waren voor Van der Leemput te dan ook de belangrijkste oorzaak van het faillissement. Silo, die blijvend op Goeree-Overflakkee het ambulancevervoer verzorgt, is een in Rotterdam gevestigd particulier bedrijf voor ziekenvervoer, waarvoor het zowel taxi's als ambulances heeft rijden. Het bedrijf werd zo'n 60 jaar geleden opgericht. Binnenkort komt Silo met nadere informatie. Zaterdag 17 juni strandde aan de binnenkant van de Slufterdam het visbootje Delta 58 met twee personen aan boord. Via de Kust- wachtpost in de vuurtoren Ouddorp vroegen zij er voor te zorgen dat tegen de tijd van hoog water de reddingboot er zou zijn om assistentie te verlenen. De bemanning van De Zeemanspot werd 13.30 uur gealar meerd. Ter plaatse werd de rubberboot van af de reddingboot gelanceerd en met behulp van die bijboot gelukte het het visbootje in dieper water te krijgen. Door de stranding was de motor onklaar geraakt en daarom nam De Zeemanspot het op sleeptouw en bracht het naar de trailerhelling in de buiten- haven van Stellendam. Zondag 18 juni kwamen niet alleen de drie KNRM-boten Graaf van Byland uit Burgh- sluis. Griend uit Ouddorp en De Zeemanspot uit Stellendam in actie, maar ook de red dingsbrigade uit Ouddorp en de landpolitie langs het strand. Een 8 jarig meisje met surf plank werd vermist. De Kustwachtpost in Ouddorp alarmeerde ongeveer 11.45 uur de genoemde hulpverleningsinstanties en ook werd de helikopter van de politie en een Orion aangevraagd, die echter niet de lucht in behoefden te gaan, want voor het zover was werd het meisje gevonden. De Griend en de reddingsbrigade zochten in het water langs het strand, terwijl de politie en de Uni- mog van de KNRM langs het strand patrouilleerden. Het meisje werd aangetrof fen op het strand nabij de Kous en werd via de politie weer verenigd met haar ouders. De reddingboten uit Burghsluis en Stellendam waren op dat moment nog onderweg naar Ouddorp en konden weer terugkeren naar hun stations. Op D.V. woensdag 21 juni a.s. hoopt de zen dingskrans 'Dorcas' te Ouddorp haar jaar lijkse verkoping te houden, t.b.v. de Mbu- mazending. Er is weer van alles te koop: handwerk, schortjes, heerUjke cakes, oven- verse koekjes, zelfgebakken brokken, schoonmaakartikelen, boeken en nog veel meer. Ook staat de koffie voor u klaar! U bent van harte welkom in het verenigings gebouw Eben-Haëzer, Preekhillaan 3 te Ouddorp, van 's morgens 9.30 tot 's middags 16.30 uur. Tot ziens op de verkoping! Vernielingen OUDE TONGE/OUDDORP - Op de Sta tionsweg in oude Tonge en op de Oude Nieuwlandseweg in Ouddorp zijn telefoon cellen vernield. Van beide cellen werden de deuren ernstig beschadigd. De schade bedraagt in totaal een kleine tweeduizend gulden. Snelheidscontroles De Verkeerspolitie heeft donderdag op ver schillende locaties in de regio snelheidscon troles gehouden. In Ouddorp op de Vrijheidslaan, met een Umiet van 50 km per uur, controleerde men 108 voertuigen waarvan er 28 te hard reden. Langs de N57 controleerde men in Stellen dam. In totaal ging het om 2124 voertuigen, waarvan er 151 de maximumsnelheid van 100 km per uur overschreden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 168 km per uur. Auto remt voor eendjes; aanrijding GOEDEREEDE - Vrijdagavond omstreeks kwart voor negen ontstond op de N57 een aanrijding tussen twee personenauto's als gevolg van een remmanoeuvre voor overste kende eendjes. De bestuurder van een perso nenauto remde sterk af voor de eenden. Twee achter hem rijdende auto's konden ook nog tijdig stoppen, maar de bestuurder van de vierde auto, een 57-jarige inwoner van Oud dorp, kon zijn auto niet tijdig tot stilstand brengen. Hij botste tegen zijn voorganger, een 67-jarige Rotterdammer. Hierbij raakte niemand gewond. Aanrijding OUDDORP - Vrijdagavond omstreeks half negen ontstond op de N215 een aanrijding tussen twee personenauto's. De bestuurder van één van de auto's, een 22-jarige inwoner van Bruinisse, ging er na de aanrijding van door. Hij liet zijn auto achter en reed in de auto van zijn vriendin mee naar huis. Hij werd later aangehouden. De man verklaarde dat hij bang was geworden omdat hij een paar pilsjes had gedronken. Hij werd overge bracht naar het bureau waar een ademanaly se aangaf dat hij niet teveel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal voor het verla ten van de plaats van de aanrijding. OUDDORP-Dinsdagavond 20 juni, 19.30 uur, ds. J. Schipper, 's Gravenpolder JVIELISSANT - Woensdagavond 21 juni, 19.30 uur, ds. J. de Pater, Aalburg GOLTGENSFLAAT - Woensdagavond 21 juni, 19.30 uur, ds. Kattenberg MELISSANT - Woensdagavond 21 juni, 19.30 uur, ds. J. de Pater, Aalburg GOLTGENSFLAAT - Vrijdagmiddag 23 juni, 15.00 uur, ds. J. Karels, Middelhar- nis (huw. Bevestiging). Zaterdagmiddag 17 juni jl. werd in 'De Schakel' in Dirksland ruim 50 jaar laboratoriumgeschiedenis herdacht met een reünie van mede werkers en oud-medewerkers van het haematologisch- en klinisch- chemisch laboratorium van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis. Werd vroeger veel handmatig gewerkt in de kelder van het zieken huis, nu kon bij de rondleiding op het huidige nieuwe lab de compu tergestuurde auto-analysers worden bewonderd. Dr. P. Helmsing, pas afscheid genomen na 25 jaar als klinisch chemicus gewerkt te hebben in Dirksland, was ook aanwezig, evenals zijn opvolger dr. C. van de Water. Er was veel bij te praten en te lachen om oude foto's. Tenslotte werd er een groepsfoto gemaakt. Men kon terugzien op een leuke middag. Zaterdag 17 juni dreunden de straten, trilden de ramen en zaten vele voegen pot dicht op Goeree-Overflakkee van een hele rij grote trucks die passeerden. Het rijden zit de chauffeurs van het eiland in het bloed, dus op zich is het niet vreemd dat de trucks rijden, vele duizenden kilometers per vceek leggen ze behoedzaam af in het drukke verkeer. Gelukkig komen en gaan ze dan verspreid het eiland op en af, maar één keer in het jaar gaan ze met z'n allen tegelijk in de rij en daar mee tonen de Flakkeese chauffeurs (géén truckers!) dat hun hart op de goede plaats zit, want dan gaan ze op weg naar Hernesseroord, een thuis voor ver standelijk gehandicapten en zoals al twaalf jaar de gewoonte is, zo gingen de chauffeurs ook voor de dertiende editie van de truckrun graag naar Middel- harnis toe, met maar één doel: de bewoners van Hernesseroord - vrienden zijn het inmiddels geworden - weer de mooiste dag van het jaar te bezorgen. De ene chauffeur reed tot diep in de nacht door, het hele rijtijdenbesluit aan zijn laars lappend, om toch maar op tijd thuis te zijn voor de rit van het jaar, terwijl een ander al bij het krieken van de dag de truck ging was sen om toch vooral maar te zorgen dat zijn collega een paar uur later niet met een vuile truck naar Hernesseroord moest gaan. En schoon waren de trucks, een plaatje om te zien. Alle soorten en maten waren aanwezig, van een kleine besteller tot een megagrote Peterbilt en alles wat daar maar enigszins tussen kan zitten. Om een uur of half negen reden de eerste trucks het terrein van Hernesseroord op, waar de chauffeurs verwelkomd werden met een bakje koffie en een lekkere koek. Na een uurtje kletsen hadden de meeste bewoners een plaatsje gevonden in een van de trucks en werd er opgesteld voor vertrek. Tegen half elf klonk het startsignaal en toen was het een getoeter van jewelste en zo ging de rit richting Ouddorp. Uiteraard werden veel dorpen aangedaan en door het prachtige weer was het drukker dan ooit langs de weg met toeschouwers. Men sen die al lang van tevoren de route opgin gen met tafels, stoelen, thermoskannen kof fie en koelboxen, om toch mar te zorgen een bovenste beste plek te hebben om niets van het gebeuren te hoeven missen. Wat later dan gepland reden de trucks Ouddorp in, tra ditiegetrouw te beginnen bij De Vliedberg, waar de koks de derde zaterdag van juni altijd een speciaal truckrun menu op tafel moeten zetten wat ook koud nog lekker is, omdat de mensen rond etenstijd dan truck run moeten kijken. Nu waren het niet alleen de trucks met hun kostbare lading waar van genoten kon wor den, er was ook nog een orkest uit Venlo ter plaatse om de trucks bij het binnen rijden te verwelkomen. Het optreden van het orkest is geboren uit een goed gesprek tijdens het kof fiedrinken in het wegrestaurant 'Schwanen- haus' in Venlo, waar vele chauffeurs van ons eiland aan gaan voor een bakje. Dit restau rant is al jaren een vaste sponsor van de truckrun en natuurlijk wordt er onder de kof fie of het eten vaak nagepraat over de run. Daar zat toen ook een koorlid bij. Die was wel te porren om een keer te komen kijken, hij zou wat vrienden in zijn auto meebrengen en een deuntje blazen tijdens de picknick. De eigenaar van het restaurant sprak toen de wijze woorden "als het er veel zijn, zorg ik wel voor een bus". En het aantal vrienden wat mee wilde was groot. Het werd zo groot dat er op het laatst een dubbeldekker aan te pas moest komen. En zo kwamen de Lim burgers hier spelen. Ze zijn 's middags een poosje naar het strand geweest en toen weer met gezwinde spoed naar Middelhamis om hier de bewoners weer met een passend stuk je muziek te ontvangen. Ontroerd waren ze, de muzikanten en de eigenaar van het res taurant met zijn vrouw, die ook waren komen kijken, om te zien hoe je feitelijk met weinig poeha deze bewoners zo'n prachtige dag kunt geven waar ze zo intens van genie ten. Dat kun je van hun gezichten aflezen als ze terug komen. Tegen een uur of één waren de trucks bij het parkeerterrein op de Punt in Ouddorp. Door een aantal vrijwiUigers was hier al het één en ander opgebouwd zodat in een mum van tijd ieder voorzien kon worden van een over heerlijk slaatje van 'Het wapen van Stellen dam', een lunchpakket waarvan de broodjes afkomstig waren van bakker Van den Berge uit Oude Tonge en het belegd van Albert Heijn uit Middelhamis, terwijl deze losse componenten tot één geheel zijn gemaakt door leerlingen van het VMBO GROEN uit Sommelsdijk. Naast het lunchpakket waren er ook poffertjes, gebakken door de koks van maritiem duinrestaurant De Punt. Ook had den zij voor koffie, limonade en een appeltje gezorgd en de maaltijd werd afgesloten met een heerlijk dessert van Brinkers Vries Vers uit Melissant. Om half drie zetten het konvooi van maar liefst 267 voertuigen zich in beweging om terug op weg te gaan naar Middelhamis en ook nu waren er weer talloze liefhebbers langs de kant van de weg die de reuzen stoet bewonderden. Zo'n lange stoet in goede banen leiden is geen kleine opgave, maar ook hier zijn vele mensen druk voor in de weer. Politie was aanwezig, maar die waren alleen niet voldoende dus werden zij geassi steerd door maar liefst 68 verkeersbegelei- ders die van hot naar her reden in hun door garage Knöps ter beschikking gestelde Opeis. Zoals de Staver het bruisend middel punt is op Goeree-Overflakkee, zo was de ploegleiderswagen het bruisend middelpunt van de verkeersbegeleiders. Van hiemit vond de coördinatie plaats via de mobilo foon en kon er bijgestuurd worden om op tijd op de juiste plaats te zijn. Uiteraard zijn aan de organisatie van zo'n evenement kosten verbonden. Gelukkig zijn er sponsors bereid die geld willen geven om dit mogelijk te maken: de Ouddorpse schoenhandel Van der Bok Mierop, restau rant Kanters uit Moerdijk, ook al zo'n bekend restaurant waar veel Flakkeese chauffeurs regelmatig een hapje eten, café restaurant Akershoek uit Ouddorp en Le Due Fine Food uit Dirksland. De organisatie kan terugzien op een zeer geslaagd evenement. Hoewel het de dertien de editie was, en sommigen noemen dat een ongeluksgetal, is er weinig misgegaan. Bij de temgreis was er een kleine hapering. Omdat een deel van het konvooi even was opgehouden, misten zij de aansluiting bij de rest en juist op dat moment was er een repor ter van Tmckrun Radio die een verspreking maakte en de woorden sprak "vanaf Nieuwe Tonge gaan de tmcks richting Stad aan 't Haringvliet". Deze plaats werd echter niet aangedaan, maar men ziet dat Truckmn Radio niet alleen druk beluisterd en gewaar deerd wordt door de mensen langs de route, maar ook door de chauffeurs, want prompt reed er een tmck richting Stad aan 't Haring vliet en waar er één gaat, volgen er meer. En zo kon het gebeuren dat de tmcks elkaar op de rotonde bij het waterschapshuis in Mid delhamis tegenkwamen. Maar ook dit kwam goed en de tmcks kwamen omstreeks half vijf veilig aan op het Hemesseroord terrein, waar de bewoners weer afgeleverd werden. Bij aankomst kregen de bewoners nog een zakje met versnaperingen aangeboden door restaurant Duinzicht uit Ouddorp, de Cl000 supermarkt uit Dirksland, familie Van de Bos en groothandel De Krey uit Sommels dijk. Door de chauffeurs en begeleiders werd er nog even nagepraat voer hoe de dag verlo pen was en natuurlijk werd er afscheid geno men met een hartelijk 'tot ziens' voor het volgende jaar. CD Bijna is het zover, de laatste OJW-avond van dit seizoen. Maar 'Last but not least', we hebben nog een barbecue in petto. D.V. zaterdag 24 juni is iedereen van harte uitge nodigd. Opgeven voor deze avond kan tot en met donderdag 22 juni bij Niels en Hanneke (487850) of bij Martha (482133). De kosten zijn 10,- per persoon. We zijn deze keer niet zoals gebmikelijk in 'De Hoeksteen', maar in de schuur van Wielhouwer aan de Boerenweg in Sonunels- dijk en we beginnen om 19.30 uur. Tot dan! Woensdagmiddag 28 juni a.s. houden we ons jaarlijkse buitenfeest, op het grasveld achter het Zwaluwgebouw. We hebben leu ke spelletjes, pannenkoeken en hopelijk mooi weer. Dus, alle 4 t/m 12-jarigen: jullie zijn van harte welkom van 14.00 tot 16.30 uur. Het kost 2,- voor leden en 2,50 voor niet-leden. Tot ziens! Van 30 juni tot en met 6 september zal er in het gemeentehuis in Middelhamis, Koningin Julianaweg 45, een tentoonstelling te zien zijn van etsen van Jan Montijn. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. U bent van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen. COMBI actief in beeld en geluid Middelhamis B.V. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee 1 uur foto-service I OIWKMP-Wuhiraot 35 Td. (0167) Ö3IÖI2 fu 633734 RENESSE-PHnIshop Hog«D»m m rri. |0n I) 4614M Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestroot 32-34, 3241 AA Middelhornis Tel. (0187)482606 INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1