Zestig jaar getrouwd LITI E (010)2741135 ZAFIRA Hospice 'Calando' nog lang niet uit de financiële zorgen folondo \>J Hoor je het al? Mogelijke inzet beveiligingsdienst in Middelhamis gedurende zomermaanden karels. autoschade ,(y\/L MINNAARD VASTGOED Politie 24-uurs telefoon: Garage Knöps B.V. ....Mmimi/Gjteê 3^:2Sf^ R- 6 chr. streeïcUtanop gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Visser Meubelen De trucks naderen. i^ Vrijdag 16 juni 2000 72e jaargang nr. 6913 Gedurende tien weekenden in het zomer seizoen wordt op het VingerUng, de West- dijk en een gedeelte van het Zandpad te Middelharnis een particuliere beveili gingsdienst ingezet om de overlast die een beperkte groep horecabezoekers veroor zaakt terug te dringen. Dat adviseert de Commissie Algemene Bestuurszaken van de gemeente Middelharnis aan de ge meenteraad. In Middelhamis zijn reeds positieve ervarin gen opgedaan met een surveillerende bevei ligingsdienst, die op dreigend overlast een preventieve werking heeft. De Flakkeese Beveiligingsdienst heeft hiertoe reeds zijn diensten beschikbaar gesteld. Deze is niet bevoegd om mensen aan te houden, maar als de gemeenteraad met de plannen instemt zal de beveiligingsdienst in voorkomende gevallen wel de politie waarschuwen en zonodig als getuige optreden; op verschil lende momenten en tijdstippen zal dan in het gebied worden gesurveilleerd. Als de bevei ligingsdienst de politie eenmaal waarschuwt zal die ook zo snel mogelijk ter plekke zijn en optreden. De politie kan hier zich ook geheel in vin den. Hoewel het eigenlijk om een politietaak gaat is het duidelijk dat deze niet overal tegelijk kan surveilleren. "Daarvoor is óf Goeree-Overflakkee te groot óf het politie apparaat hier te klein", zei burgemeester De Vries als voorzitter van de Commissie. "Het handhaven van de openbïire orde is van oudsher een klassieke overheidstaak geweest en als daarin de politie aan een aan tal kleinere zaken niet toekomt ligt daarin een taak voor het gemeentebestuur. Ook het ministerie is die gedachte toegedaan. Daar om willen we iets meer doen om bepaalde vervelende zaken in de gaten te houden en tegen te gaan. Het gaat om een stukje recre atiedruk, waaraan ook onze eigen jeugd debet is", aldus mevrouw De Vries. Omdat in het terugdringen van de overlast ook een stuk verantwoordelijkheid ligt voor de horeca-ondememers heeft de burgemees ter met hen bepaalde afspraken gemaakt. Zo hebben de gezamenlijke horeca-ondeme mers ermee ingestemd de helft van de kosten die de inschakeling van de beveiligings dienst met zich meebrengt (in totaal 10.340) te zullen betalen. De andere helft moet de gemeente betalen. Daarvoor zal de gemeenteraad een krediet beschikbaar moe ten stellen, waarvan dekking plaats kan vin den ten laste van de begrotingspost 'onvoor zien'. Na instemming van de raad zal het project van start gaan in het weekend van 24 juni a.s. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Voor het echtpaar Plokker-Berkhout aan de Oostdijkseweg in Goedereede was het de afgelopen tweede Pinkster dag in bijzondere zin een feestdag. Samen met hun drie kinderen en vier kleinkinderen mochten ze herdenken zestig jaar getrouwd te zijn geweest; de heer Plokker op dé leeftijd van bij na 85 jaar en mevrouw Plokker op 83- jarige leeftijd. Daags daarna vereerde burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede hen met een bezoek. "Degenen die ik bij hun huwelijk 'de zwaar ste preken' heb meegegeven hielden het dik wijls maar het kortst bij elkaar uit" memo reerde burgemeester Sinke dinsdagmorgen bij zijn bezoek aan de Oostdijk. "Zestig jaar het bij elkaar uithouden mag dan ook best wat aandacht krijgen." Om nóg een reden mag het bijzonder heten dat het echtpaar Plokker nog bij elkaar is. "'t Is eigenlijk al toevallig dat we getrouwd zijn" vindt de bmidegom. 't Was in de oorlogsjaren dat er trouwplannen waren. Hij voer toen op de koopvaardij op de Atlantische route, een bemcht gebied vanwege de U-boten die daar vrij spel hadden en die daar heel wat schepen hebben getorpedeerd. Ondanks de gevaren is hij er goed vanaf gekomen en zijn z'n huwe lijksplannen letterlijk niet in het water geval len. "M'n broer heeft er ook gevaren - heel de familie voer - en hij heeft drie torpedo- aanvallen meegemaakt" vertelt Plokker. "Hij heeft ze allemaal overleefd, maar toen ie na de tweede aanval opnieuw aan boord ging -je had dan je goeie pak aan - zei hij: 'eigenlijk zonde van m'n goeie kleren om daarmee weer aan boord te gaan.Zo ging dat toen. Omdat Plokker heel z'n leven gevaren heeft, heeft vrouwlief heel wat uur tjes zónder echtgenoot doorgebracht. Zestig jaar getrouwd betekende dus niet als vanzelf ook zestig jaar bij elkaar. "Hij is zelfs een keer twee jaar lang weggeweest" vertelt ze. "Eigenlijk vervulde ik de rol van moeder én vader". Het echtpaar Plokker is dus niet 'zomaar' zestig jaar getrouwd. Terwijl hij bijkans alle landen van de wereld zag mnde zij in Vlaardingen haar gezin, want daar woonden ze. Daar zijn ze ook 'aan elkaar geraakt'. "We waren eigenlijk niet eens ver- hefd" bekent Plokker. "We kenden elkaar wel, maar niet zo dat we met elkaar zouden gaan. Toch is 'het' gekomen. Pas als ik weer aan 't varen was voelden we iets van ver liefdheid, dat je elkaar miste". Vanaf z'n twaalfde heeft Plokker gevaren. Hij was stuurman op de visserij en in 1949 - vieren dertig was hij toen nog maar - werd hij kapi tein op de koopvaardij. Tot z'n 62e bleef hij varen. Hij wilde nog wel doorgaan, maar zij vond het toch wel een beetje genoeg worden. Inmiddels waren ze al in Goedereede aan 'd'n Oastdiek' komen wonen. Op een stukje grond waarop al een huisje stond bouwden ze een nieuwe woning. Daarvan moesten van de gemeente de buitenmuren met ijssel- steentjes worden opgetrokken. Die haalden ze uit Vlaardingen. Daar werd een pand ge sloopt waarbij veel van die steentjes vrijkwa men en die hebben ze toen zes weken lang af zitten bikken."We zagen er niet uit", weet mevrouw Plokker nog. Sinds 1981 wonen ze hier en ze voelen er zich prima thuis. Boven dien zijn ze allebei nog gezond en vitaal. "We zullen maar hopen dat we over vijfjaar zo nog eens bij jullie terug mogen komen" wenste burgemeester Sinke hen toe toen hij vertrok. Mét hem poseerde 'het bruidspaar' nog even, natuurlijk voor een foto! Bejaarde snorfietser loopt sleutelbeenbreuk op OUDE TONGE - Donderdagmiddag rond twee uur liep een 72-jarige man uit Middel hamis op de Stationsweg een sleutelbeen breuk op, nadat hij met z'n snorfiets tegen een stoeprand was gereden en tegen een hek viel. Het slachtoffer werd door ambulance personeel naar het ziekenhuis in Dirksland vervoerd. Drie gewonden bij aanrijding OUDE TONGE - Vrijdagavond rond acht uur ontstond op de Rijksweg N59 bij Oude Tonge een kettingbotsing waarbij in totaal vijf auto's betrokken waren en drie gewon den vielen. De aanrijding ontstond bij de verkeerslichten, waarvoor een aantal auto's in file in de richting Zierikzee stonden te wachten. Daarbij reed een 46-jarige Duitse automobilist met een snelheid van zo'n 40 km per uur in op de laatste wagen, waama een domino-effect ontstond waarbij vijf auto's tegen elkaar botsten. Een 22-jarige automobiliste uit Burgh-Haamstede en twee vrouwelijke inzittenden van een aangereden auto (28 en 52 jaar oud en beiden afkomstig uit Tilburg) werden met voomamelijk nek- klachten naar respectievelijk het ziekenhuis in Dirksland en naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Fietser tegen auto MELISSANX.,- Zondagmiddag omstreeks kwart voor vier is een 47-jarige fietser uit Melissant gewond geraakt, toen hij op dé Julianaweg tegen een personenauto botste, die bestuurd werd door een 36-jarige plaats genoot. De fietser kwam vanaf de Nolledijk en wilde linksaf de Julianaweg oprijden. Hierbij zag hij de auto over het hoofd. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Snelheidscontroles OUDDORP/OUDE TONGE - Personeel van de Verkeerspolitie hield zaterdagmor gen en -middag radarsnelheidscontroles op de N57, Vrijheidsweg en Oosterweg in Oud- dorp en op de Magdalenadijk in Oude Ton ge. Op de N57, waar tussen kwart over elf en kwart over één werd gecontroleerd, over schreden 18 van de 1404 passerende auto mobilisten de maximum snelheid van 100 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 119 km per uur. Op de Vrijheidsweg namen tussen half drie en kwart over vier 83 van de 436 passerende automobilisten het niet zo nauw met de 50 km-limiet. Hoogste score 89 km per uur. Op de Oosterweg hielden tussen half drie en vier uur 187 van de 407 passerende automo bilisten het gaspedaal te diep ingedmkt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 108 km per uur, terwijl 50 km per uur is toegestaan. Op de Magdalenadijk in Oude Tonge flitste de snelheidsradar tussen twaalf en één 17 van de 328 passerende automobilisten. Hoogste score bedroeg hier 119 km per uur, terwijl 80 km per uur is toegestaan. Inbraken in woning Tussen maandagavond half twaalf en dins dagmorgen half acht werd op de Juliana van Stolberglaan te Middelhamis ingebroken in een woning. De deur werd geforceerd en een portemonnee werd weggenomen. Tevens werd ingebroken op de Burgemees ter Mijslaan. Ook hier werd een deur gefor ceerd en een portemonnee weggenomen. Ook in Oude Tonge werd in de nacht van maandag op dinsdag tussen één en vier uur werd op de Molenweg ingebroken in een woning. Een deur werd geforceerd en de gehele woning werd doorzocht. Uit de woning werden twee laden van een bureau, één lade van een kast en een portemonnee weggenomen. De drie laden werden dins dagmiddag omstreeks kwart over twaalf temggevonden op de Capelleweg. Bejaarde fietser aangereden MIDDELHARNIS - Woensdagmiddag rond twee uur werd op de Langeweg een 71 - jarige vrouw uit Middelharnis op de fiets gesneden en aangereden door een rode PTT- Nieuw van Opel: voor ai^PorjJdeh mt plezier Het Dirkslandse hospice voor palliatieve zorg 'Calando' be staat binnenkort - 1 juli a.s. - twee jaar. Het mag zich inmid dels verblijden in een goede lan delijke bekendheid en in een goede bezetting van meer dan 90 procent. De mantelzorg die het hospice biedt heeft haar waarde al meer dan bewezen en voorziet dan ook in een belangrijke zorgbehoefte. 'Calando' zelf heeft echter ook zorgen. Immers, financieel gezien zit het hospice er nog steeds niet goed bij. Dit in tegenstelling tot gerachten die zo nu en dan de ronde doen als zou 'Calando' geen geld meer nodig hebben. Terwijl de stelling 'het wordt nu toch gefinancierd' hier en daar wordt vemomen, is niets daarvan minder waar. Wél heeft Stichting Ropamn de gebouwen waarin 'Calando' gevestigd is aangekocht en wél zijn daardoor de huurkosten en vaste lasten als energie, verzekeringen, telefoon, e.d., voor 'Calando' weggevallen, maar voor het overige moet het hospi ce nog steeds zelf financiële bronnen zien aan te boren om de totale exploitatie van zo'n zes ton per jaar rond te krijgen. Door de tussen komst van Roparan is voor 'Calando' zo'n honderdduizend gulden van de totale exploitatie komen te vervallen. In nog eens tweehon derdduizend gulden wordt voorzien door begunstiging door derden. Maar voor de overige driehonderdduizend gulden - dus de andere helft van de totale exploitatiekosten - bestaat nog steeds geen finan ciële dekking, ondanks het feit dat Flakkee zéker royaal aan 'Calan do' geeft. Door middel van fondsenwerving, sponsoring, legaten en acties hoopt het hospice jaarlijks de ontbrekende driehonderdduizend gulden binnen te kunnen krijgen, in afwachting van een stmcmrele financiële voorziening. Daarvoor is men afhankelijk van besluitvor ming door de overheid. Daartoe wordt thans, in opdracht van minister Borst, een onderzoek gehouden naar de palliatieve zorg in Nederland. Naar aanleiding daarvan zullen modellen worden ontwikkeld en vragen worden beantwoord. In april volgend jaar moet het onderzoek zijn afgerond. Dan zullen daar commentaren en financiële gegevens bij worden gepresenteerd en zal mevrouw Borst de knoop doorhakken voor wat betreft een stmcturele financiering voor de palliatieve zorg. V"^ VisserSscYisser BARENDRECHT. TEL.0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 bestelwagen. De vrouw liep een dikke lin- kerpols en schade aan haar fiets op. De bestuurder reed echter door. Kort daama zag het slachtoffer de bestuurder in zijn auto weer aankomen en gaf hem een stopteken, maar dat negeerde de man. Een getuige reed vervolgens achter de automobilist aan en sprak hem aan, maar kreeg 'als commentaar 'dat de vrouw maar niet midden op de weg moest rijden' en de automobilist vervolgde zijn weg. Door de politie van het bureau Middelhamis wordt een onderzoek naar de identiteit van de bestuurder ingesteld. Snelheidscontroles OUDDORP/STELLENDAM/DIRKS- LAND - Personeel van de Verkeerspolitie (Bureau Projectmatige Verkeerscontroles) hield woensdagmiddag en -avond radarsnel heidscontroles op de Vrijheidsweg en Oos terweg in Ouddorp, op de Provincialeweg N215 in Stellendam en op het Korteweegje in Dirksland. Op _de Vrijheidsweg overschreden tussen kwart voor vier en zes uur 58 van de 230 pas serende automobilisten de maximum snel heid van 50 km per uur. Tussen kwart over vier en zes uur hielden op de Oosterweg in 52 van de 14^ passerende automobilisten hun gaspedaal te diep ingedrukt. Hoogste score bedroeg 99 km per uur, terwijl 50 km per uur is toegestaan. Op de Provincialeweg N215 hielden tussen kwart voer zeven en negen uur 43 van de 444 passerende automobilisten zich niet aan de 80 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid was 111 km per uur. Op het Korteweegje in Dirksland flitste de snelheidsradar tussen kwart over zeven en negen uur 39 van de 602 passerende auto mobilisten omdat zij zich niet hielden aan de maximum snelheid van 50 km per uur. Hoogste score bedroeg hier 79 km per uur. Hartelijk welkom in de sliowroomvan inSonunelsdijk. a,(ii.oö j£ ISO 9002 De derde zaterdag van juni zit er al weer aan te komen. Prinsjesdag? Neen, of toch eigenlijk wel een beetje, want op de derde zaterdag van juni gaan de chauffeurs van Goeree-Overflak kee altijd uit rijden met de bewoners van Her- nesseroord uit Middelhamis en dat is altijd genieten voor deze bewoners: als prinsen en prinsessen zitten ze te zwaaien en toeteren in de trucks naar alle belangstellenden langs de wegen. 's Ochtends om een uur of halfnegen verzame len de trucks zich op het terrein van Hemesser- oord en de wegen er rondom heen. Voor het oog een grote chaos, maar door de politie en vele medewerkers van de chauffeursvereni ging Rakkee wordt alles zo veel mogelijk in goede banen geleid. Om kwart over tien zet de lange stoet zich in beweging en gaat het vanaf het Hemesseroord- terrein via onder andere de Langeweg en de Schoolstraat naar het Beneden Zandpad waar gedurende een half uur naar verwachting meer dan 250 trucks langs zullen komen. Via de Langeweg gaat het over de Koningin Juliana weg en de Dorpsweg naar de Provincialeweg op naar Dirksland. Goed half elf zal de stoet hier via het Korteweegje en Boezemweg zich een weg banen naar alweer de Provincialeweg. Nu gaat het richting MeUssant en Stellendam om zo langs de Stellendamse havens naar Goe- dereede-Ha-venhoofd te gaan en van hieruit door naar Goedereede en Ouddorp. Bij de aan komst om halft waalf in Ouddorp gaat de route traditiegetrouw langs DeVliedberg. Hier zal het muziekkorps Fortissimo uit Venlo een con cert geven voor de bewoners van De Vliedberg en de passerende trucks. Via de Beatrixweg en de Oude Nieuwlandse- weg rijd de stoet naar de Vrijheidsweg en zo door naar de parkeerplaats bij het bezoekers centrum Grevelingen en het maritiem restau rant De Punt. Even twaalf uur wordt hier de eerste truck verwacht en ruim een half uur later zal de laatste geparkeerd staan. Door de gebruikelijke sponsors is er weer een heerlijke lunch samengesteld voor de bewo ners en hier zullen de bewoners zich tot twee uur uitstekend vermaken. Hiema zal de temg- reis wordt aangevangen. Via Ouddorp en Goe dereede gaat het naar Stellendam waar ze het Wapen van Stellendam bij het passeren met een toetertje zullen bedanken voor de heerlijke slaatjes. Zo gaat de reis door naar Melissant waar de eerste trucks ongeveer kwart voor drie binnen rollen, terwijl ze een kwartier later in Dirksland zijn. Van hieruit gaat de reis naar Herkingen waar de Molendijk en Ie Februari- weg worden aangedaan en dan terug via de Wellestrijpsedijk naar Nieuwe Tonge. Half vier worden de trucks in de Generaal Snijders straat verwacht vanwaar de reis wordt voortge zet via het Korteweegje en de Oudelandsedijk naar de Provincialeweg. Deze eerste truck wordt dan omstreeks kwart voor vier op Her- nesseroord verwacht waar er voor de bewoners een verrassingspakket wacht. Moet u er op uit op zaterdag 17 juni, houdt dan zeker rekening met oponthoud op Goeree- Overflakkee want u weet het: 'de Tmckrun... de leukste file van het jaar!' Wilt u op de hoog te blijven waar de trucks rijden en van alle informatie rondom de tmckrun, stem dan af op Truckmn Radio. Truckrun Radio zendt uit van 10.00 tot 17.00 uur op de etherfrequentie's FM 104.9 en FM 105.6. Als deze frequenties u bekend voor komen, dan klopt dit, want het zijn radio Goeree Lokaal en radio Flakkee welke beide zenders het programma Tmckrun Radio integraal overnemen en uitzenden. Die mensen welke op de kabel willen luisteren kunnen dus gewoon afstemmen op de kabel frequentie van een van beide zenders en ook dan hoor je het programma tmckmn radio. COMBI actief in beeld en geluid Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee nu in onze showroom REGISTERACCOUNTANTS Qük ajr Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 KEMA CERTIFICATE 36570 i$: J Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 OUDDORP- Westitraat 35 Tel. (01S7) 631611 fox 683734 ltE^ESSE■ PHnhhop Hognoom 171 lel. (0111) 46MO0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1