ctl) i efe CONCERTAGENDA 2000 Wetjes en Weetjes Versterven en erven: nieuw erfrecht per 2001 Visser Visser het voetbolletje nieuw pittig bolletje: EIIIVI1DEI1-I1IEIJW5 Opbrengst gemeentedag Sommelsdijk Turnsters Olympia en Sparta grijpen net naast medailles Verhuizing team Verzekeringen binnen Rabobank Middelhamis Echte Bakkers introduceren een PAGINA 6 VRIJDAG 2 JUNI 2000 Is de inhoud bekend? Het woord wordt nogal eens gebruikt. Niet ieder die liet hoort zal de precieze betekenis ervan kennen. Misschien is dat zelfs het geval met mensen die het woord van anderen overnemen. Context wil zeggen de samenhang of het verband waarbinnen iets gezegd of gedaan wordt. Er worden wel eens woorden of zin nen uit hun verband gerukt. Dan worden ze op zichzelf gebruikt en krijgen ze een ande re betekenis dan welke ermee bedoeld was. Tegen zulk een verzelfstandigd en geïso leerd gebruik wordt terecht geprotesteerd. Dan voelt de spreker zich verkeerd begre pen. Zijn woorden worden misbruikt. Ze drukken niet (meer) uit wat de spreker of de schrijver ermee bedoelde. Dan wordt gezegd: je moet op de context let ten. Dat is dus het verband waarbinnen de woorden gezegd zijn. Dat verband bepaalt mede de bedoeling van de uitspraak. Contextueel wil hier dus zeggen: je moet woorden of zinnen in hun verband verstaan. Alleen als je dat verband in rekening brengt, doe je recht aan de intentie van de spreker of de schrijver. Wellicht dat een predikant op de preekstoel het woord ook wel eens gebruikt. Alvorens aan de uiüeg van de tekst te beginnen zegt de dominee dan: laten we eerst naar de context kijken. Dat betekent: laten we aandacht geven aan het verband waarbinnen deze tekst voorkomt. Dat verband bepaalt mede de bedoeling en dus ook de uitleg van de tekst. Tot zo ver is de uitdrukking context en con textueel goed te begrijpen en goed te gebrui ken. Ik heb het Groot Woordenboek van de Nederlandse Taal erbij geraadpleegd. In spreektaal noemen we dat De Dikke Van Dale. Men zal wel vaker in mijn artikelen een verwijzing naar dit woordenboek tegen komen. Van Dale vermeldt ook nog de uit drukkelijke politieke en culturele context. Daarmee concretiseert het woordenboek de omschrijving, verband waarbinnen iets zich voordoet. Nog een andere betekenis Toch heeft de uitdrukking context en con textueel de laatste jaren een uitbreiding ondergaan. Van Dale noemt die nog niet. Vooral in verband met dogmatiek en ethiek komen we die uitgebreidere betekenis tegen. Ik gebruik nu in verband met het verstaan van een tekst uit de Bijbel de uitdrukking culturele context. Dan wordt het probleem aldus gesteld: in hoeverre is de culturele context uit de tijd van de bijbelschrijvers bepalend voor de boodschap die de tekst ons doorgeeft? Hoort de culturele context ook tot het normatieve karakter van wat de Schrift tot ons zegt ën van ons vraagt. Om een sprekend voorbeeld te noemen. Voorstanders van de vrouw in het ambt in de kerk, schrijven de zogenaamde verbodstek sten over de vrouw in het ambt toe aan de cultuur van die tijd. Toen had de vrouw een positie dié beneden die van de man stond. Voorstanders verklaren deze teksten contex tueel. Zij concluderen dat de hedendaagse christenen zich van dat verbod (of wel zwijggebod) niets behoeven aan te trekken. Contextueel gaat dus een rol spelen in het verstaan van de boodschap van de Bijbel. Met een beroep op contextualiteit worden bepaalde bijbelse gedachten of voorschriften afgewezen. Dat is een betekenis van contex tueel die Van Dale niet vermeldt. Een dubbele werking van de context Het gaat nog verder. Er wordt ook gesproken over de inwerking, wil men, de inbreng van onze context bij het toepassen en in praktijk brengen van wat de Bijbel ons zegt. Men begrijpt, contextueel heeft zo een dub bele werking. Met een beroep op de context sluit men een bepaalde betekenis uit. Die is, zo zegt men ook wel, tijdgebonden. Anderzijds hebben wij die de Schrift in onze tijd moeten uitleggen, verstaan en in praktijk brengen, ook onze culturele context. Dan is de vraag, in hoeverre mag die een rol spelen bij het uitleggen en toepassen van de Bijbel? Ik neem weer een eenvoudig voorbeeld. Paulus schrijft dat slaven hun heren moeten gehoorzamen (Efeziërs 6:4-8; zie ook 1 Pe trus 2:18-20). Wij kennen gelukkig geen sla vernij meer in de zin van de tijd van Petrus en Paulus. Misschien in een andere beteke nis nog wel. Hier gaat het over arbeidsver houdingen. Mogen we nu zeggen: Paulus en Petrus spreken contextueel bepaald en daar om hoeven wij ons daarvan niets meer aan te trekken. Of moeten we zeggen: in een ande re arbeidssituatie - dat wil dus zeggen; in een andere culturele context - blijft het ge bod om dit wettig gezag, ook in arbeidsver houdingen te gehoorzamen, nog steeds van kraclit? Op het gebied van de hermeneutiek De lezer begrijpt dat we ons met deze bete kenis van het woord contextueel op een heel bepaald gebied bevinden. Volledigheidshal ve noem ik de term die we hiervoor in de theologie gebruiken. Het gaat hier om het verstaan van de Bijbel. De leer die zich daar mee bezighoudt noemen we hermeneutiek. Ik schrijf nu vooral over contextueel als een hermeneutisch probleem. Is het geoorloofd, ja zelfs noodzakelijk om de Bijbel contextueel te verklaren? Op deze vraag stel ik een wedervraag als ant woord. Namelijk deze vraag: wat verstaat u precies onder context? Hoe ver reikt de invloed van de context? Bepaalt de context voor u mede de inhoud van de Schrift, of probeert u de boodschap van de Schrift te verstaan en te vertalen naar haar eigen en diepe bedoeling, daarbij in rekening brengend dat de Schrift in een bepaalde tijd, in een bepaalde taal en in een bepaalde cultuur is geschreven? Een boodschap onafhankeHjk van de context In dit artikel kan ik uiteraard niet uitvoerig ingaan op de leer omtrent het verstaan van de Schrift, op de hermeneutiek. Daarom wil ik mijn standpunt kort omschrij ven. Naar mijn gedachte, die staat in de tra ditie van de Reformatie, heeft de Bijbel een duidelijke boodschap. De betekenis en de intentie daarvan is voor alle tijden; dus onaf hankelijk van de tijd waarin de Bijbel is ge schreven; onafhankelijk van de context. We kunnen het bestaan van God, de Schep per, woorden als schepping en verlossing, genade en verzoening, Gods wet, niet ver vangen door woorden uit onze culturele con text. Dan krijgen we een andere Bijbel. We zullen de bijbelse boodschap in zijn innerlij ke samenhang en duidelijke eenheid moeten naspeuren, verstaan en uitleggen. Dat er in de bijbelboeken contextuele ele menten zitten, gebruiken, vormgevingen, enzovoort, is niet te ontkennen. De grote vraag en tevens de grote opdracht van kerk en theologie, van predikers en van ethici is die boodschap in zijn eigenlijke bedoeling te verstaan. Daarbij moet men zijn verstand gebruiken, de talen kennen en vooral bidden om de Heilige Geest. Dat Hij ons inzicht geven zal in de boodschap van Gods Woord; zie hiervoor Johannes 16:13. Dat is een hele opdracht. Het is tegelijk het boeiende in de taak van predikers en ethici. Er zal hoop ik gelegenheid zijn om nog eens op dit onderwerp terug te komen. W. H, Velema zaterdag 3 juni Hervormde Kerk - Dirksland. Chr. Orato riumvereniging 'Middelhamis' o.l.v. Rinus Verhage. Orgel: Wim Diepenhorst. Aan vang: 19.30 uur. zaterdag 10 juni Hervormde Kerk - Goedereede. *Pink- sterzangdienst m.m.v. Chr. Stadskoor 'Goeree' o.l.v. Jaap de Geus. Orgel: Kees van Eek. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 17 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgel concert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 24 juni Gereformeerde Gemeente - Dirksland. *Psalm/samenzangavond met bovenstem t.b.v. nieuwbouw kerk. Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Frans Cornet. Orgel: Mi chel de Wit. Aanvang: 19.30 uur zaterdag 1 juli Hervormde Exoduskerk - Sommelsdijk. Stichting Kerkconcerten Goeree-Over- flakkee. Ensemble 'Ars Incantata'. Sopraan: Marijke Nieuwenweg; traverso: Yvonne Peters; clavecimbel: Margriet den Hartog en gamba: Marjan Oud. Aan vang: 20.00 uur. woensdag 12 juli Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst m.m.v. Blokfluit Ensemble o.l.v. Elly Bakker. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag 18 juli Doopsgezinde Kerk - Ouddorp. Zomer- concert Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Piano, quatre mains; Marti- ne en Wim Soeters. Alt-mezzo: Mieke van Laren. Aanvang: 20.00 uur woensdag 26 juli Hervormde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag 8 augustus Domtoren - Goedereede. Zomerconcert Stichting Kerkconcerten Goeree-Over- flakkee. Barokensemble 'Subtila'. Dwars fluit: Piete Verwijmeren; clavecimbel: Heleen van Dijk; cello: Armen van der Linden. Aanvang: 20.00 uur. woensdag 9 augustus HervoiTnde Kerk - Goedereede. *Zomer- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur zaterdag 26 augustus Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Orgel: Sietske de Vries. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 16 september Hervormde Kerk - Middelhamis. Het achttiende Bachconcert door Paul Kie viet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 30 september Hervormde Kerk - Dirksland. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Voorburgs Vocaal Ensemble o.l.v. Marij ke van Klaveren. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 6 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het negentiende Bachconcert door leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 7 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door het Mannenkoor 'Ons Koor' te Som melsdijk en Utrechts Byzantijns Koor. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 21 oktober Hervormde Kerk - Middelhamis. Samen zang van Psalmen van 1773, Datheen en Mamix van St. Aldegonde t.b.v. Calando. Organist: Lennert Knops. Aanvang: 19.45 uur. zaterdag 28 oktober Hervormde kerk - Oude-Tonge. Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Or gelconcours in samenwerking met de Vereniging van Orgelvrienden. Jury: Theo Jellema en Stef Tuinstra. Tijd: 9.00- 17.00 uur. 's Avonds concert door de juryleden en de drie winnaars van het concours. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 28 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. *Hervor- mingszangdienst. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 28 oktober Exoduskerk - Sommelsdijk. 50-jarig jubi leum van het Dameskoor 'Toonkunst' te Middelhamis o.l.v. W. Chr. Meyboom m.m.v. het Mandoline- orkest 'Cappri- cio'. Orgel: Andries Stam. Solisten: Jan Ossevoort (tenor) en Herien Wieringa (sopraan). Aanvang: 20.00 uur. zaterdag 11 november Hervormde Kerk - Dirksland. Vocaal Ensemble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Ver hage. Organist: Wim Diepenhorst. Aan vang 20.00 uur. zaterdag 25 november Hervormde Kerk - Stellendam. Concert t.g.v. het tienjarig bestaan van het Man nenkoor D.E.V. door het Chr. Mannen koor 'Door Eendracht Verbonden' te Stellendam o.l.v. Come de Geus; het Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' en het Chr. Kinderkoor 'Jong begonnen', beide te Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen. Organis- te: Marian van Oostenbragge. Aanvang: 20 uur. zaterdag 2 december Hervormde Kerk - Stellendam. Concert t.g.v. het 55-jarig bestaan van de Chr. Gem. Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' 'te Stellendam o.l.v. Willem Chr. Mey boom m.m.v. het Breda's begeleidingsen semble. Organist: Andries Stam. Aan vang: 20.00 uur. zaterdag 9 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Stich ting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Chr. Oratorium Vereniging 'Middelhar- nis' met het Randstedelijk Begeleidings Orkest m.m.v. diverse solisten. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag, 15 december Hervormde Kerk - Goedereede. *Kerst- zangdienst. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 16 december Hervormde Kerk - Dirksland. Kerstcon cert van Chr.Gem. Zangver. 'Sursum Corda' te Dirksland en het Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk, beide o.l.v. W.Chr. Meijboom. Organist: Anton Wee- nink. Aanvang: 20.00 uur. De Gemeentedagcommissie deelt u mee dat de Gemeentedag van afgelopen zater dag het bedrag van f 19.000,- heeft opge bracht. Zeker gezien de gewijzigde locatie een prachtige opbrengst. Wij willen sponsors en allen die aan deze geslaagde dag hebben meegewerkt heel hartelijk bedanken. De Gemeentedagcommissie van de Nederlands Hervormde Kerk in Som melsdijk. zaterdag 16 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. '•'Kerst- zangavond. Mannenkoor 'De Gouwe Stem' o.l.v. Martin Mans; 'Osanna in Excelsis' te Dordrecht en 'Vox Humana' te Sommelsdijk o.l.v. Jan Kapaan. Orgel: Jeroen de Weerdt; pianio: Martin Mans; trompet: Hans Kom en Henk Mackloet. Aanvang: 10.30 uur. maandag 18 december Rooms Katholieke kerk - Middelhamis. Kerstconcert door het Mannenkoor 'Ons Koor' o.l.v. W. Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 20 december Hervormde kerk - Stellendam. *Kerstuit- voering van het Chr. Gemengd koor 'Soli Deo Gloria' te Stellendam en het Man nenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk, bei de o.l.v. Willem Chr. Meyboom. Orga nist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag 22 december Hervormde Kerk - Middelhamis. Kerst zangavond. Herv. Zangver. 'Jeduthun' te Middelhamis o.l.v. Mar v.d. Veer. Organist: Bart-Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag 10 februari 2001 Hervormde Kerk - Middelhamis. Man nenkoor 'Ethan' uit Yerseke o.l.v. Bram Bout en het Mannenkoor 'Groot Rotterdam' o.l.v. Janco Belder uit Rotter dam. Aanvang: uur. vrijdag 24 maart 2001 Hervormde Kerk - Dirksland. Een koor- en samenzangconcert t.b.v. de Stichting Wereldwijde Zending-concerten (W.W.Z.) door het Chr. Kamper mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' onder leiding van dirigent/pianist Klaas Jan Mulder. Orga nist: Henk van Putten. Aanvang: 19.30 uur. met meditatie Deze rabriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enke le weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze mbriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitsluitend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Zaterdag 27 mei waren de Provinciale Kam pioenschappen turnen RWS in Alphen a/d Rijn. De turnsters hadden zich via de regio kampioenschappen moeten plaatsen om te mogen deelnemen. Voor Olympia uit Dirks land waren dat Monique van Loo en Arlette Wagenaar, voor Sparta Stellendam turnden Chantal v/d Klooster en Stephanie Klink. Monique moest de spits afbijten. Deze 8 jaar oude turnster draaide een prima wedstrijd. Het was voor haar de eerste keer dat ze aan een dergelijk evenement mocht meedoen. Zij begon op sprong en scoorde 7,95 punten. Op de brug was ze de beste met 9,3 punten. Op de balk maakte ze een foutje en dat zag de jury, daarom een 6,5. De vloer was weer super met een mooi uitgevoerde oefening en dat werd gewaardeerd met een 8,0. Bij de prijsuitreiking was haar puntentotaal van 31,75 net niet voldoende oor een medaille. Monique eindigde op een knappe vierde plaats met een achterstand van 0,025 op de nummer drie. De volgende ronde waren de pupillen II aan de beurt, hier hoorde Chantal bij. In diezelf de ronde moest ook Arlette turnen, maar dan bij de jeugd. Chantal begon op de bmg, zij liet een zeer moeilijke oefening zien die nog niet helemaal foutloos werd getumd, maar in verhouding tot de overige tumsters uitste kend ging. Zij scoorde 7,95 punten. Op de balk ging het ook bij Chantal iets minder. Moeilijke acrobatiek werd afgewisseld met bijna nog moeilijkere gymnastische onder delen en daar ging Chantal de mist in; helaas, een punt kwijt. Zij scoorde iets onder het gemiddelde met 6,3. De vloeroefening turnde ze weer uitstekend: dubbel flikflak, bruggetjes en overslagen alsof het niks was. Ze kreeg de op één na hoogste score van 7,85 punten. De sprong was het zwaarst voor Chantal, maar niet op deze wedstrijd. Ze sprong minstens zo goed als op de trai ningen en scoorde 8,575. Het puntentotaal van 30,675 was voor de 10 jaar oude Chan tal net niet voldoende om op het podium te komen, maar toch een dik verdiende vierde plaats. De 12-jarige Arlette had al iets meer ervaring op grote wedstrijden. Zij begon met een uitstekende vloeroefening, met pri ma acrobatische series en een goede uitvoe ring: score 8,1. Een prima start voor Arlette, die al enige tijd hinder ondervindt van een voetblessure. Daardoor had ze het tijdens de trainingen op de sprong rustig aan moeten doen en zodoende liep haar paardsprong niet lekker; ze sprong 6,55. Op de bmg draaide ze een mooie oefening, maar ze viel helaas met de molendraai; punten 8,1. De balkoefening, die ze normaal heel stabiel tumt, ging ook wat minder; score 7,15. Het puntentotaal van 29,9 was goed voor de vijf de plaats. In de laatste ronde moest Stephanie tumen bij de junioren. Stephanie begon met voor maar doen een prima overslag en de jury gaf 6,75. Op de brug draaide ze ook een prima oefening en dat werd gewaardeerd met 7,95. Daama ging het iets minder goed. De balk oefening die juist de laatste weken op de trainingen bijna perfect werd geturnd, ging nu niet goed. Ze begon niet stabiel en viel er toen nog een keer af; score 7,15. Haar vloer oefening was, met uitzondering van een schoonheidsfoutje, een plaatje om naar te kijken en een hoge score was haar beloning: 8,4. Alles bij elkaar een puntentotaal van 30,25 en zo werd de 13 jaar oude Stephanie 7e van de Provincie Zuid-Holland. Het wedstrijdseizoen zit er bijna op. Alleen Monique, Chantal en Arlette tumen in het weekend van 24 juni nog een belangrijke wedstrijd. Zij hebben zich namelijk geplaatst voor de Nationale Finale tumen RWS in Hilversum. u 1 .„r^nrir, nnndacht wordt besteed aan wetgeving, "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aanaacni w fiscaiteiten sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d Problemen vragen en ^ondeZTrpènkZtenS lezers worden aangedragen bij de redactie. sterf volgens methode 1838 zal er flink wat gewijzigd worden. Om de gedachten daarbij wat te bepalen hierbij een korte introductie van de belangnjkste wijzigingen. Langstlevende echtgenoot Eén van de meest in het oog lopende punten van het nieuwe erfrecht is de verster king van de positie van de langstlevende echtgenoot ten opzichte van de kinderen. Volgens de huidige wet krijgen de kinderen direct na het overiijden van een van de ouders een recht om hun deel in de nalatenschap op te eisen, tenzij dit door een tes tament anders geregeld is. Een testamentaire 'ouderiijke boedelverdeling regelt dat de nalatenschap voor de langstlevende behouden blijft. De langstlevende kan daar door vrij gebmik blijven maken zonder de goederen aan de kinderen te moeten afstaan. De kinderen verkrijgen in plaats van de goederen een niet-opeisbare vorde ring op de langstlevende. Wanneer dit in het testament vastgelegd is, kan over de schuld een zekere rente berekend worden. Wettelijke standaard Onder het nieuwe eri"recht wordt de (overigens in testamenten veelgebraikte) ouder lijke boedelverdeling wettelijk standaard. Wanneer er geen testament is opgemaakt, zal deze ouderlijke boedelverdeling van toepassing zijn. De kinderen verkrijgen volgens de nieuwe wettelijke verdeling van de nalatenschap zogenaamde wilsrech- ten: In bepaalde situaties kunnen zij de vorderingen of goederen uit de nalatenschap vyaarvan de langstlevende tot dan toe het genot heeft, opeisen. Dit houdt onder ande re in dat de vorderingen of de goederen kunnen worden opgeëist wanneer de langst levende hertrouwt. De goederen kunnen daardoor niet bij een stieffamilie terecht komen. Legitieme portie Naast de positieversterking van de langstlevende, wordt ook de zogenaamde legi tieme portie gewijzigd. Dit is het onaantastbare recht dat een kind of echtgenoot heeft op de goederen uit de nalatenschap. Onder het nieuwe erfrecht zal de legitie me portie alleen een vordering in geld kunnen betreffen. Daarnaast wordt de legi tieme portie ten opzichte van de huidige wettelijke bepalingen minder waard. De gedachte die hieraan ten grondslag ligt, is dat erflater eigenlijk onaantastbaar over zijn eigen vermogen moet kunnen beschikken zonder daarin door de wet te worden belemmerd. De mbriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht en Middelhamis. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redaktie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. REGISTERACCOUNTANTS De medewerkers Verzekeringen van Rabobank Middelhamis zijn vanuit de bankhal naar de bovenverdieping verhuisd. Op deze manier kan het team beter samenwerken met de colle ga's van Bedrijven Advies. De verze keringsbalie in de bankhal blijft bestaan, hier kunnen klanten terecht voor alle ragen en ook voor afspraken met de adviseurs kan men zich hier melden. Door deze verhuizing worden verzekeringszaken niet alleen in de bankhal behandeld, maar vinden deze ook in de spreekkamers plaats. Opti male dienstverlening en service staan voorop, en ook het privacy-aspect wordt niet uit het oog verloren. Privacy "Samenwerken met de collega's van Bedrijven Advies, raimtegebrek in de bank hal en betere aandacht voor het privacy aspect." William Pijl, assurantie-adviseur, noemt enkele punten waardoor de verhui zing een feit werd. De gezichten van de adviseurs zullen minder te zien zijn in de bankhal, maar het contact tussen e klant en de adviseur blijft absoluut gehandhaafd. De balie is een belangrijke schakel voor het persoonlijk contact met de klanten. Jack Drooger vult het verhaal van William aan: "Boven in de bank zijn met de nieuwbouw een groot aantal spreekkamers gerealiseerd, hier kunnen de medewerkers van verzeke ringen nu nog beter gebruik van maken. Verzekeringszaken zijn toch vaak persoon lijke zaken, en door het gebmik van een spreekkamer wordt er veel aandacht besteed aan privacy." Jack is al 18 jaar werkzaam als adviseur en kent het werkgebied van de bank op zijn duimpje. Hij weet dan ook als geen ander hoe belangrijk het is dat verzekeringsadvi seurs 24 uur per dag bereikbaar moeten zijn. "Dit blijft ook zo, via de balie zijn we goed bereikbaar en telefonisch via 0187- 475121 (Jack) of 0187-475122 (William). Het faxnummer is 0187-475152. Ook voor calamiteiten kunnen klanten ons altijd bel len, ons privé-telefoonnummer staat op het visitekaartje vermeld", aldus William. Op deze manier is er altijd rechtstreeks contact met de adviseurs mogelijk, zodat zij snel voor een goede oplossing kunnen zorgen. Aanspreekpunt De verzekeringsbalie in de bankhal is altijd bemand. Deze balie is bedoeld voor alle vragen in de verzekeringssfeer. "Polissen afsluiten, schades melden, bromfiets- en reisverzekeringen, maar ook voor afspra ken met de adviseurs kan men aan de balie terecht," aldus Rita Grinwis, medewerker Commerciële Binnendienst Verzekeringen. De binnendienst, bestaande uit Rita Grin wis, Elly Tanis van Alphen en Sylvia Testor, verzorgt de bezetting van de verzekerings balie. Naast deze taken heeft de binnen dienst nog een scala van andere werkzaam heden, als het proces van aanvraag tot polis, de complete afwikkeling van schades, het afsluiten van particuliere verzekeringen en de debiteurenadministratie. U kunt gerust langskomen om de nieuwe werkplek van het team van Verzekeringen te bekijken, de binnendienst en de advi seurs staan altijd voor u klaar! Kllnkeriandseweg 9, Nieuwe Tonge Telefoon (0187) 65 22 35 Inspelend op de voetbalactiviteiten, presen teert uw Echte Bakker het overheeriijke 'Voetbolletje'. Het Voetbolletje is een meer- granenbolletje met spek, uien en Cajunkrui- den. Het bolletje heeft een voetbalachtig uiteriijk en is een 'anders dan anders' bolle tje. Het Voetbolletje is lekker om onbelegd te eten, maar ook belegd smaakt het bolletje voortreffelijk. Lekker en voedzaam als broodmaaltijd voor ieder moment van de dag, maar ook bijvoorbeeld voor op de bank tijdens het voetbal kijken. U kunt bij de Echte Bakker ook sparen voor een oranje pluche voetbal: de Doelewoepie. Daarvoor spaart u stempels, iedere keer als u uw Voetbolletjes of andere producten koopt bij uw Echte Bakker. Het Voetbolletje wordt dagelijks vers gebak ken door de Echte Bakkers. In Nederiand zijn slechts 300 bakkers toegelaten tot het Echte Bakkersgilde. Alleen zij zijn gerech tigd het gele logo te voeren, omdat ze vol doen aan de hoogste kwaliteitseisen. Niet alleen op het gebied van brood en banket, maar ook op het gebied van bediening, nygiene en presentatie. Dus ook voor andere p w D^,", ^^"ketproducten bent u bij uw Ecke Bakker Kommer Akershoek in Oud dorp Leen Bleumink in Stellendam en Jaap Nagtegaal in Melissant en Nieuwe Tonge - aan het juiste adres Contextueel DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelhamis Tel. (0187) 482784

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 6