Trapveldje voor de jeugd (bijna) buurtvriendelijk Hagel, regen, windkracht S. Rabobank Fietser liet zicli niet uit liet veld slaan Bloemen, kleuren en wonen EiiAncEn-raEuws PREDIKBEURTEN Verkoping en rommelmarkt Open dag op de Pietersberg Ontdek Voorne Jaarlijkse rommelmarkt te Goedereede Opbrengst Anjercollecte Stad aan 't Haringvliet EIÜVriDEn-IIIEUWS Abonneert U op Eilanden-Nieuws De Zeemanspot brengt weer viskotter binnen Maand van het Spannende Boek in de christelijke boekhandel PAGINA 2 .VRIJDAG 2 JUNI 2000 SOMMELSDUK - Op 30 mei jl. gaf Jan de Vos, hoofdagent van de politie Middelhamis, de aftrap voor een vriendschap- pelijlce openingswedstrijd ter gelegenheid van de ingebruik name van het omheinde voetbalterreintje achter de Pluvier. Al een jaar geleden werd de overlast van de (overigens lieve) voet ballende jeugd zo groot, dat omwonenden regelmatig hun beklag deden bij politie en gemeente. JBegrijpelijk, als je hoort hoe groot het ongemak van rondvliegende ballen geweest is. Ook de jeugd zag wel in dat de klachten niet ongegrond waren. Na rijp beraad zochten ze zelf contact met de gemeente om hun problemen duidelijk te maken. Dat resulteerde in een gesprek waarin de gemeente hen uitnodigde om zelf met ideeën te komen en, tot groot genoegen van alle partijen, eindigde dit met de belofte dat er om het voetbalterrein een afraste ring zou worden geplaatst. Het idee om op uitnodiging van de jeug dige voetballers samen met gemeente en politie een wedstrijd te spe len zodra het terrein klaar was werd enthousiast begroet. Maar voor de officiële aftrap moesten er nog wat zaken worden afgehandeld: namens de voetballende jeugd werd aan één van de bewoners een bos bloemen aangeboden, met excuses voor het geleden ongemak. Dat gebaar werd op prijs gesteld, al werd er nogmaals op gewezen dat de jongens de bezittingen van de omwonenden nog steeds met respect moeten behandelen. Braaf geknik volgde; dat waren de jongens echt van plan. Burgemeester De Vries-Hommes opende vervolgens het moment van ingebruikname van het terrein met een korte toespraak. "Het is nog niet volmaakt" zei ze, maar ze wees ook op de verant woordelijkheid van iedereen. Ze benadrukte het belang van ver draagzaamheid en respect jegens elkaar en het rekening houden met elkaar. Ook vroeg ze aandacht voor het op de juiste manier omgaan met de getroffen voorzieningen. Toen tijdens de gehouden wedstrijd bleek, dat het stalen hekwerk nog niet afdoende was - ze kon met eigen ogen zien hoe de bal nog steeds bij omwonenden in de tuintjes belandde! - zegde ze de omwonenden toe haar best te zullen doen om tot een bevredigende oplossing te komen. Wedstrijd De teams, die onder grote publieke belangstelling speelden onder lei ding van scheidsrechter Jan de Vries (echtgenoot van de burgemees ter), gaven de volgende spelers te zien: Van de Gemeente Middel- harnis Wethouder Tiggelman, en de heren Godrie, Mol, Van Nim- wegen en Jos Slagter als doelman, en van de politie de heren Blok, Groenendijk, Maliepaard en De Vos. Het jongensteam, voor deze gelegenheid gekleed in (geleende) groene shirts van het Flakkeese B- elftal, bestond uit Leonard van Dijk, Jesper den Engelsman, Niek den Engelsman, Rudolf Kuiper, Dennis van der Velde, de broers Robbert en Onno Wesdijk en doelman Gerard Jansen. De wedstrijd duurde twee maal twintig minuten, met een rust van een minuut of tien. Er werd fanatiek gespeeld, zeker door de jongens, die zich van hun bes te kant wilden laten zien. De wedstrijd, met echte strafschoppen en, omdat de wedstrijd ein digde in een 4- 4 gelijkspel, ook heuse penalty's, werd uiteindelijk beslist in het voordeel van het herenteam, die als compromis de laat ste penalty maar lieten zitten. Om acht uur klonk het eindsignaal van de scheidrechter en was er voor de bezwete en hier en daar geblesseerde(!) spelers een flink stuk overheerlijke appelkruimeltaart! De in Stad aan 't Haringvliet gehouden Anjercollecte heeft f 1495,85 opgebracht. Alle gevers en collectanten hartelijk bedankt! Zondag 4 juni 2000 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. G. R. Mauritz, Uddel en 18.30 uur ds. J. J. Roodsant, Dirksland. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. J. Roods ant en 18.30 uur kand. G. R. Mauritz - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. G. den Hartogh en 18.30 uur ds. P. Rozen- boom - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. D. Boers en 18.30 uur ds. A. J. Krol. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A. R Voets en 18.30 uur ds. W. van Gorsel, Bergambacht. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Joppe, Sirjansland en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol, Gorinchem en 18.30 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. mw. Fer- werda, Zuidland - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Verduin en 18.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. de Wit, Amemuiden en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. J. Kunz, Hollandsche- veld - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. L. Smelt - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Meijering - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. C. A. ter Linden, Den Haag - Christengemeente Vrien den van de Bijbel Het Prieel, Som melsdijk 10.00 uur J. de Gans. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. A. P. Voets (bevestiging ambtsdragers) - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 en 16.45 uur ds. H. van Dijken. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. C. van Sliedregt, Nunspeet - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. P. Muilwijk, Boven-Hardinxveld en 18.00 uur ds. H. A. v. d. Pol, Dinteloord - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. C. de Jongste (H.D.) - Ger. Kerk 10.00 en 16.00 uur ds. J. Maliepaard, Zeven huizen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duijvenboden en 18.00 uur Het is al weer even geleden dat de Stellen- damse reddingboot in actie moest komen voor een viskotter, maar afgelopen dinsdag 30 mei was het toch weer nodig. De Kust- wachtpost in de vuurtoren van Ouddorp alarmeerde de bemanning van De Zeeman- spot even na 23.00 uur voor de Eurokotter GO 1 "Catharina" uit Stellendam. Dit vaar tuig kreeg motorpech in de buurt van de Bollenboei en vroeg assistentie. De red dingboot voer 23.15 uur uit naar de GO 1, nam deze op sleeptouw en bracht het schip naar de buitenhaven van Stellendam, waar de sleep in de vroege ochtend van 31 mei aanmeerde. OOLTGENSPLAAT - Op D.V 3 juni van 9.00 tot 15.00 uur is het zover: de verko ping van de handwerkkring in Elthato en de rommelmarkt rondom Elthato. Vele maanden is er gewerkt om de nodige handwerken en andere creativiteiten klaar te krijgen. Het resultaat mag gezien wor den: praktische artikelen, kadootjes (groot en klein), kaarten, kleden enz. Natuurlijk is er ook weer de overheerlijke cake, koekjes en andere lekkere bakkersprodukten. De opbrengst is voor het restauratiefonds van de N.H. kerk (er is nog 150.000,- nodig!). Veel werk is er de afgelopen weken ook verzet om de rommelmarkt te organiseren. Veel, héél veel spullen zijn er in 'de aan bieding' nog niet eerder was er zóveel ver zameld. De opbrengst van de ronmielmarkt wordt in tweeën gedeeld: de ene helft is voor het restauratiefonds en de andere helft voor Woord en Daad. De beelden van Ethiopië kennen we alle maal! Dus: een extra stimulans om deze rommelmarkt te bezoeken, om ook op deze wijze iets te doen voor de arme en berooide verre naaste. De rommelmarktcommissie van de N.H. kerk en Woord en Daad kand. Kooy, Barendrecht - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. Vollmuller, Zuidland (H.A. en dankzegging). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. Venema, Heemstede en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Klundert. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. Mr. J. P. de Man, Rosmalen. Juni is in het hele land uitgeroepen tot Maand van het Spannende Boek. Een maand lang is er extra aandacht voor spannende boeken in de boekhandel. De 'thriller' wordt steeds vaker gesignaleerd in de aanbiedingen van christelijke uitge vers. Spannende boeken zijn een bekend genre in de RD/CLK Boeken Top 10, die maandelijks in het Reformatorisch Dagblad wordt gepubliceerd. Veel mensen lezen voor hun ontspanning graag iets met spanning. Ook uw christelijke boekhandel heeft speciale activiteiten in de Maand van het spannende boek, die de klant weer op nieuwe ideeën kunnen brengen. In de winkel vragen een zestal nieuwe span nende boeken van christelijke uitgevers uw speciale aandacht. Boeken die het waard zijn om gelezen te worden. Het gaat om de vol gende boeken: 'De jacht op de ingenieur' van Samuel M. Katz (De Groot Goudriaan), 'Jobstijding' van Chuck Chitwood (De Groot Goudriaan), 'De hete adem van het kwaad' van Linda Hall (Voorhoeve), 'De priester' van Ellen Gunderson Taylor (Bar nabas), 'Bezeten schip' van Alton Gansky (Boekencentrum) en 'De zaak van de Damascener dolk' van Kei Richards (Novapres). Voor meer informatie kunt u contact opne men met Boekhandel Akershoek, Hoender- dijk 9, 3253 AK, Ouddorp, tel./fax 0187- 684267. Hooguit één keer per jaar is het moge lijk achter de schermen van 'De Her berg' op de locatie 'De Pietersberg' in Oosterbeek te kijken. In dit Missio nair Diaconaal Centrum van de IZB verblijven het hele jaar door maxi maal twintig gasten, die gedurende een aantal weken afstand nemen van hun thuissituatie. Op zaterdag 17 juni van 10.00 tot 15.00 uur maken de dan aanwezige gasten een uitstapje. Voor wie geïnteresseerd is in wat 'De Her berg' doet, staan op deze dag de deu ren open. Er zijn de hele dag door rondleidingen. Daarnaast wordt er over onderdelen van het werk meer verteld. Zo draait er een kort video die een beeld geeft van het dagpro gramma, vrijwilligers vertellen iets over hun motivatie en werk, hetzelfde doen jongeren die een diaconaal jaar doen, er is de moge lijkheid een bijbelstudie bij te wonen en te zingen en het waarom van de themaochten den over zelfvertrouwen wordt uit de doeken gedaan. Bovendien is er in de koetshuiszaal van 13.30 tot 14.30 uur een lezing door drs. Nico van der Voet, docent aan de Chr. Hoge school te Ede en auteur van verschillende boeken over 'Voor jezelf opkomen of jezelf verloochenen?'. Tijdens deze lezing is er voor kinderen die op de basisschool zitten een eigen programma. Verder is er een boekentafel, er wordt gemu siceerd en voor iedereen is er koffie, thee of limonade en in de middagpauze soep. Een eventueel lunchpakket dient u zelf mee te nemen. Voor wie er een dagje uit van maakt, liggen er tips klaar voor mogelijkheden in de directe omgeving. Aanmelding is niet nodig. U wordt hartelijk ontvangen op 'De Pietersberg', Pietersberg- seweg 19, Oosterbeek (volg de aanwijzingen op de routebordjes). Op Voorne ligt het rijkste duingebied van Noordwest-Europa. Zeldzame vlinders, insecten en zo'n honderd vogelsoorten kom je hier tegen. Ook dit jaar organiseert Vereniging Natuurmonumenten weer diverse excursies op Voorne. Zij bieden een uitstekende mogelijkheid om het natuurgebied te leren kennen en staan garant voor lekker genieten in de natuur. In juni staan er een aantal excursies op het programma. Ontdek Voorne en ga mee op excursie! Meertje de Waal Op zaterdag 3 juni start om 10.00 uur de excursie 'van kuuroord tot natuuroord' naar Meertje de Waal. De boswachter zal u alles vertellen over het ontstaan van het meertje, de geschiedenis en de ontwikkeling tot natuuroord. U wordt geleid door rietmoeras en langs vochtige graslanden, waar weide vogels broeden. Laarzen aan! Vertrekken vanaf parkeerplaats Drenkeling bij de voet balkantine. Korteweg 10 in Rockanje. 't Merrevliet Op zaterdag 10 juni om 10.00 uur gaan we naar het 'drijvend land' van 't Merrevliet. Vroeger was dit een kreek die in verbinding met de zee stond. Nu is de kreek verland en verworden tot een gebied wat rijk is aan ver schillende vegetaties en met diverse vogel soorten. Op zoek naar de (jongen van de) grutto, tureluur en kievit komt een verrekij ker goed van pas. Vertrekken vanaf Meer- vlietseweg; vanuit Rockanje Molendijk uit rijden, aan het einde links, dan eerste weg rechts. Wilt u mee? Voor deze excursies hoeft u zich niet van tevoren aan te melden. Voor leden van Natuurmonumenten zijn de excursies gratis, niet-leden betalen 5,-, kinderen t/m 12 jaar 1,-. Beide excursies duren ongeveer 2 tot 2,5 uur. In de rij ingrediënten voor een geslaagde fietsdag ontbrak het belangrijkste: mooi weer. Toch lieten ruim 750 fietsers zich hierdoor niet uit het veld slaan. Om 10.00 uur gingen zij dapper van start, gewapend met een routekaart en met een Rabo-vlag- getje aan hun fiets. De Rabobank Fietsdag is immers voor een goed doel: geld bijeen fietsen voor een ver eniging of stichting die actief is op het eiland Goeree-Overflakkee. Kilometerbedrag verdubbeld Bij alle banken werden de fietsers onthaald met koffie, thee of limonade en een koek. Deze versnaperingen werden dankbaar geaccepteerd. En verder ging het weer, zwoegend door allerlei weersomstandighe den. Een kleine 3000 deelnemers hadden zich opgegeven voor de fietsdag en bijna één derde van hen heeft daadwerkelijk gefietst. De leeftijd van de fietsers varieerde tussen de 5 en de 85 jaar. Een opvallend punt was dat er vooral ouderen op de fiets waren gestapt om geld bijeen te fietsen! De Rabo- banken Goeree-Overflakkee besloten om de dappere fietsers te belonen voor de prestatie om door weer en wind bijna 50 kilometer te fietsen. Normaal wordt er f 0,25 per gefietste kilometer uitbetaald. Door de slechte weer somstandigheden vonden de Rabobanken dat de dappere fietsers extra beloond moch ten worden. Vandaar dat er dit jaar f 0,50 per gefietste kilometer wordt overgemaakt naar de verenigingsrekeningen. Dit houdt in dat het bedrag per gefietste kilometer is verdub beld. Al met al toch een geslaagde dag, met zeker een geslaagde opbrengst! Zaterdag 10 juni aanstaande orga niseert een comité van de Neder lands Hervormde Kerk te Goederee de haar traditionele rommelmarkt. De markt, die zoals altijd rond de pittoreske haven van Goedereede gehouden wordt, begint om 9.00 uur en duurt tot 16.30 uur. De opbrengst van de rommelmarkt is dit jaar bestemd voor een project van de Stichting Friedens-stimme, name lijk het opstarten van evangelisatie werk op het Russische schiereiland Kamtsjatka. Ook dit jaar zal er weer een groot en geva rieerd aanbod van kramen en activiteiten op de markt te vinden zijn. Door de Goereese vissers worden netten geboet. Tevens wordt ter plaatse verse vis gerookt en gebakken. Er is onder andere nieuwe haiing en verrukke lijke tong te koop. Verder kan de buik wor den gevuld met oliebollen, pannenkoeken en ijs. Voor thuis is er Flakkeese boerenkaas, Ouddorpse bolussen en Goereese port ver krijgbaar. En, zoals bij deze tijd van het jaar past, zijn er nieuwe aardappelen, asperges en andere verse groenten te koop. Natuurlijk is er 'de rommel'. Er is ook dit jaai" weer een grote hoeveelheid opgehaald. Voor weinig geld kunt u een complete uitzet samenstellen. Bovendien is er een antiek- kraam voor de liefhebbers van spullen uit grootmoeders tijd. Om 11.30 uur zal er een veiling gehouden worden waar diverse mooie artikelen onder de hamer gaan. Er zijn nieuwe en tweedehands boeken te koop, diverse soorten plantjes voor in de tuin en schitterende nieuwe kleding. Tevens is er een kraam met zelfgemaakte artikelen, waar u keus te over heeft. Verder vindt u op de markt handwerkproducten van de vrouwen vereniging en een kraam met zelfgemaakte poppenkleding. Voor de kinderen valt er deze dag van alles te doen. Er is een lucht- kussen en er kan een ritje worden gemaakt met een antieke brandweerauto. Ook zijn er diverse spelletjes te doen. Kortom: de ronmielmarkt van Goedereede is uw bezoek meer dan waard. Op een terrasje kan men heerlijk uitrusten en genieten van al het lekkers dat Goedereede te bieden heeft. Bovendien zal een groep jongeren om 11.00 uur op de markt een sketch ten tonele bren gen. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze bijzondere dag bij te wonen. Mocht dit onverhoopt niet lukken, dan bestaat de mogelijkheid een bijdrage te stor ten op rekeningnummer 3141.35.170 ten name van de Diaconie Nederlands Hervorm de kerk te Goedereede, met als omschrijving 'rommelmarkt;. We hopen dat iedereen door zijn komst of door storting van een gift bijdraagt aan een mooie opbrengst voor een bijzonder project van de Stichting Friedensstimme. Informatiemagazine over het kopen en inrichten van uw huis Bloemen, kleuren en wonen. Drie belangrijke ingrediënten van de nieuwe Kopen en Wonen. Voor nummer 2 van dit jaar maakte de redactie een kleine rondreis door Nederland. In Den Bosch ontdekten we een prachtig pand, dat de eigenaars gebruikten als bloemenwinkel én woning. De fotograaf maakte er een prachtige reportage van, net als van de woonwinkel die we aantroffen in Amers foort. Daar geldt dat alles wat oud en gebruikt is, te koop is. En net over de grens, op de Internationale Meubelbeurs in Keulen, constateerden we dat kleu ren weer mogen: lang leve rood, roze en oranje! Kopen en Wonen 2 geeft de lezer allerlei belangrijke informatie en handige tips over alles wat met het kopen en bewonen van een huis te maken heeft. Kooptips van een makelaar, woon- tips van een woonspecialist, het laatste nieuws over hypotheken en de belastingplannen en heel veel badkamers en keukens. Als uitsmijter heeft Kopen en Wonen een tuinenspecial, onder andere met de leukste tuinaccessoires. Kopen en Wonen 2 ligt in de tijdschriftenwinkel voor 6,95 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AlgemeenCagebr-dewaal.com (onder vermelding van "adv* of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag slaitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultlngstermijnjamüieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.VilIerius@gebr-devi'aal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2