LITI E Storm over 't eiland Scheidend raadslid Dijkgraaf koninklijk onderscheiden lilameettmiM (010)2741135 Snuffelmarkt Ouddorp Topmaand oud papier Sommelsdijk Roparun over Flakkee Raad Dirksland in teken van komen en gaan Flakkee zingt voor Enschede Politie 24-uurs telefoon: 10e Zendingsmarkt Middelburg GEHANDICAPTEN ZORG ,(^i/L MINNAARD K^ VASTGOED Uitslagen Rayons Jongensdag Verkeer Havendag 3 juni 2000 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Jaarvergadering Oranje vereniging Dirlisiand Middelliarnis ?>7<;^ ps.^.-^) Dinsdag 30 mei 2000 72e jaargang nr. 6909 Rotterdam-Rijnmond Onder invloed GOEDEREEDE - Zaterdagmorgen vroeg, omstreeks drie uur, controleerde de politie van het district De Eilanden op de rijksweg N57 de bestuurder van een personenauto. De 22-jarige man, afkomstig uit Hellevoetsluis, bleek na een blaastest onder invloed van alcohol. Hij werd overgebracht naar het bureau voor verdere ademanalyse. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Wat later controleerde de politie op de N57 onder Ouddorp een personenauto. Ook hier bleek de bestuurder, een 23-jarige, eveneens uit Hellevoetsluis afkomstige man, onder invloed. Ook hij werd overgebracht naar het bureau voor een ademanalyse en kreeg een proces-verbaal, tevens werd zijn rijbewijs ingevorderd. Acht gewonden bij aanrijding GOEDEREEDE - In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks één uur, raakten bij een ongeval tussen vier personenauto's op de Rijksweg N57 acht personen gewond.zij werden naar diverse ziekenhuizen gebracht. De vier auto's raakten zwaar beschadigd, twee ervan zijn total loss. Een personenauto, bestuurd door een 50- jarige man uit Vlaardingen, kwam door nog onduidelijke oorzaak en vermoedelijk ook onverlicht tot stilstand op de rijbaan. Een andere personenauto, bestuurd door een 78- jarige man uit Ouddorp, botste tegen de ach terzijde van deze auto en werd op zijn beurt weer aangereden door een andere achterop komende auto, die bestuurd werd door een 50-jarige man uit Amemuiden. De bestuur der uit Ouddorp kwam door zijn botsing op de linker weghelft terecht en werd vervol gens frontaal aangereden door een personen auto, bestuurd door een 18-jarige vrouw uit Nieuwe Tonge. Zij en een 18-jarige inzitten de uit Dirksland, raakten ernstig gewond. De overige twee inzittenden, twee 18-jarige mannen uit Sommelsdijk en Dirksland, raak ten ook gewond. Ook de 78-jarige automo- biUst uit Ouddorp en zijn 73-jarige vrouw raakten gewond, evenals de twee inzittenden van de auto uit Arnemuiden, een 24-jarige man en een 46-jarige vrouw. De 50-jarige bestuurder uit Vlaardingen bleek onder invloed van alcohol. Hij werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. Het verkeer op de N57 werd omge leid via parallelwegen. Om 4.00 uur werd de weg weer vrijgegeven. Ontwikkelingen in de zaak 'man met masker' DIRKSLAND - De politie van het Bureau Middelhamis startte onlangs een onderzoek naar een onbekende gemaskerde man, die vorige week zaterdagmiddag en -avond door twee kinderen en twee vrouwen was gesignaleerd. Eén van de meisjes zou door de man zijn beetgepakte en hij zou gepro beerd hebben haar in de auto te trekken. De gemaskerde man zat achter het stuur van een kleine witte bestelwagen. Direct na deze meldingen is de politie gestart met een onderzoek naar deze onbekende man. Vrijdag 26 mei meldde een 30-jarige inwo ner van Dirksland zich bij de politie. Hij ver telde dat hij op 19 mei tijdens zijn werk- Zaterdag 3 juni is de 10e Zendingsmarkt in Middelburg op het parkeerterrein Ter Hoogekerk, W. Teellinckstraat (Breewijk). Er is een markt met ongeveer 90 kramen en stands, inclusief een supergrote rommel markt met om 10.30 uur opbodverkoping met onder andere een Porsche 924, speed boot met trailer en een hogedrukspuit. Ver der is er een prijzenkraam met als hoofd prijs onder andere een 'all terrain' wagen met 6V motor, gas- en rempedaal, een videofilm en demonstraties van onder ande re glasblazen, stoelenmatten, scharensliep, etc. Voor de kinderen zijn er skelters, tram polines, reuze sjoelbak, grabbeltonnen, speelgoed- en snoepkramen, etc. De toegang en het parkeren zijn gratis. STICHT I N G OUDDORP - De werkgroep Ouddorp van de Stichting AduUam Gehandicapten Zorg organiseert D.V. zaterdag 3 juni een grote verkoping in Herv.verenigingsgebouw 'Eben- Haëze'r', Preekhillaan 3 in Ouddorp. Er zijn weer diverse artikelen te koop zoals Oud- dorpse advokaat, creatieve spulletjes, Cleo stoffen, groente fruit, kaas, cake en koek jes. De kinderen kunnen met de ponykar mee. U kunt dia's bekijken over logeerhuis De Mantelienge. Verder zijn er diverse kle derdrachtspullen en 2e handsboeken. Of wat dacht u van een heerlijke, warme panne- koek? Een bezoek is zeker de moeite waard. U bent hartelijk welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Tot ziens! zaamheden tussen een partij plastic een mas ker had gevonden, dat er uit zag een oude mand. Aan de kin zat een sikje en het haar was grijs van kleur. Toen hij 's middags naar huis ging heeft hij het masker opgezet en bracht zijn familie aan het schrikken. Zater dagmiddag kwam een kennis op bezoek, die het masker wel interessant vond. Hij zette het op en reed ermee naar huis. Zaterdag avond kwam deze kennis weer bij de oor spronkelijke vinder langs met het masker op. Hij vertelde dat hij onderweg diverse men sen had laten schrikken. Het masker liet hij die avond achter, de 30-jarige vinder heeft het maandag 22 mei op zijn werk vernietigd. De beschrijving van het masker waarover de 30-jarige Dirkslander sprak, komt overeen met de beschrijving van de getuigen. Naar alle waarschijnlijkheid is het dan ook dit masker geweest dat diverse mensen de stui pen op het lijf heeft gejaagd. De politie van het Bureau Middelhamis en de recherche van het district De Eilanden is er vrijwel zeker van dat er hier sprake is van een zeer betreurenswaardige en volstrekt uit de hand gelopen zaak, die de betrokkenen in eerste instantie als 'grap' betitelden. Met de 'kennis', die veel commotie heeft veroor zaakt, zal op korte termijn door de politie worden gesproken, teneinde alle details dui delijk te krijgen. 't Is geen echt nieuws natuurlijk als we vemelden dat het zondag flink gestormd heeft. Daar hebben we allemaal in meerdere of mindere mate weet van gehad. Sommigen raakten zelfs hun schuurtje of tuinhuisje geheel of gedeeltelijk kwijt, takken met een respectabele omvang werden van bomen afgerukt en hier en daar waaiden zelfs bomen om. Aan de Kerksingel in Ooltgensplaat trok een gevelde boom, waarvan de kluit het troittoir lichtte, regelmatig wat bekijks. Middelhamis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Op D.V. 3 juni is er weer een Snuffelmarkt op het parkeerterrein Dorpstienden te Oud dorp. U kunt weer heerlijk snuffelen in de rommel. Dit jaar is 'College Style' voor het eerst met een kraam met koopjes aanwezig. Ook is er weer vers gebakken vis en haring. Verder worden er pannenkoeken gebakken, terwijl er nieuwe- en heel veel tweedehands boeken zijn. Verder veel creatieve- en cadeau-arti- kelen etc. Voor de kinderen zijn er spelletjes. Ook een rondrit per huifkar door Ouddorps dreven is zeker de moeite waard. Iedereen is van harte welkom van 9.00 tot 16.00 uur. De opbrengst is voor de Gerefor meerde Gemeente van Ouddorp. SOMMELSDUK - Behalve de Westplaat wordt elke maand het gehele dorp Som melsdijk aangedaan om oud papier op te halen.s Morgens om klokke negen uur gaan de mannen op pad. Ook op de eerste zater dag van de maand mei werd door een groep vrijwillligers van mannenkoor 'Ons Koor' papier opgehaald in Sommelsdijk. Op die dag hadden de mannen tot ca. 13.00 uur de tijd nodig om al het papier op te laden en naar de containers te brengen. Maar liefst twee en een halve container van zes meter werden er volgestouwd! Een geweldige prestatie en een zeer welkome financiële injectie voor het uniformenfonds. Inwoners van Sommelsdijk, die zoals gebruikelijk of deze keer misschien voor het eerst hun dozen en bundels oud papier buiten hebben gezet, hartelijk dank daarvoor! Natuurlijk zijn de koormannen ook de komende eerste zaterdag van de maand weer van de partij: 3 juni a.s. is het weer zover, het mannenkoor rekent op uw medewerking. Papier, goed verpakt, vanaf kwart voor negen aan de weg zetten alstublieft. Thuiskomst tijdens Havendag De wedstrijdstart van de Roparun is om 15.00 uur bij het Ahoy-complex te Rotter dam. Met deze Roparun doet een record aantal van 150 teams mee. Die zullen ruim drie miljoen gulden aan sponsorgelden afdragen voor de zieke medemens. De Ropa run is een sponsorloop van Rotterdam naar Parijs. De route gaat vanaf Ahoy naar de Heinenoordtunnel, Westmaas en Numans- dorp. Vandaar naar het Hellegatsplein rich ting Schaapsweg. Via het fietspad langs de oude Provinciale weg komen we Oude Ton ge binnen. Op de Kaai van Oude Tonge zul len de teams van AV Flakkee wisselen. Radio Flakkee zal hier, evenals vorig jaar, een grote happening van maken. De organi satie van AV Flakkee roept de bevolking van Flakkee op om in Oude Tonge de teams aan te moedigen en er een feest van te maken. Vanaf 17.15 uur zullen er de eerste teams passeren. Tussen 17.30 en 18.00 uur worden onze teams verwacht. De loperskaravaan vervolgt haar weg via de Zeedijk en Greve- lingendam naar het eerste checkpoint op de Philipsdam. Na 520 km. heen en terug zullen op zaterdag 3 juni 2000 om 16.15 uur de teams aankomen op het Diekhuusplein te Middelhamis, waar ze zullen worden ver welkomd tijdens de Havendagfestiviteiten, o.a. door de "Roffels". Zaterdag 20 mei jl. vond in de gymzaal van 'De Melishof in Melissant voor de tweede keer de rayons jongensdag turnen plaats. Om 8.30 uur heette wedstrijdleider Swier Garst de 15 deelnemers en het publiek hartelijk welkom. De jongens van 9-12 jaar mochten de spits afbijten met hun verplichte oefen stof. Er werd goed geturnd op ringen, mat, plan, brug en minitramp. Na ruim een uur waren alle jongens aan de beurt geweest en konden de punten worden opgeteld en de prijzen worden uitgereikt. De heren van 13 jaar en ouder waren hierna aan de beurt; zij hadden vrije oefenstof en er werd door hen geturnd op ringen, mat, brug, rek en sprong. Bij het herentumen zijn er vijf leeftijdscate gorieën en de prijzen waren als volgt ver deeld: Categorie 6 (geboren in 1990-1991): 1. Henk Ras van ONA Den Bommel, 34,1 punt. Categorie 5 (geboren in 1988-1989): 2. Geen zaken met een zware importan tie tijdens de laatstgehouden raads vergadering van de gemeente Dirks land, afgelopen donderdagavond. Voorziening in een externe klachtin stantie, een 38 meter hoge mast in Herkingen en wat extra geld voor de brandweer waren de agendapunten waarover in hoofdzaak nog enige dis cussie werd gevoerd. De vergadering van vorige week stond meer in het teken van komen en gaan. Waar aan 't begin van de vergadering een nieuw raadslid werd beëdigd, nam aan 't eind een ander afscheid, 't Was de heer P. Dijkgraaf (SGP) die ging - om gezondheidsredenen zijn raadlid- maatschap neerleggend - en 't was de heer A. van der Veer te Herkingen die kwam, daarmee de ontstane vacature vervullend. De heer Dijkgraaf zou donderdagavond echter niet eerder vertrekken dan nadat hem was mede gedeeld dat het Hare Majesteit Konin gin Beatrix behaagd heeft hem te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, en met graagte speld de raadsvoorzitter burgemeester Boonstra hem de bijbehorende ver sierselen op. Afscheid en Koninklijke Onderscheiding Hoewel Boonstra het vertrek van Dijkgraaf zei te betreuren gaf hij ook aan begrip te heb ben voor diens besluit en waardeerde hij ook de nuchterheid waarmee dit besluit was genomen. "Met grote toewijding en met betrokkenheid bij de Dirkslandse gemeen schap heeft u het raadlidmaatschap vervuld. U heeft een belangrijke inbreng gehad in het bestuur van de gemeente. De wijze waarop u dat deed heb ik altijd bijzonder gewaar deerd: nuchter, praktisch, geen breedvoerige en wollige verhalen, to the point, rustig, ver zoenend en bij uw stellingname altijd bewo gen en betrokken met anderen. Ik heb u altijd beschouwd als het sociale en ideologische geweten van de SGP-fractie. Op harmonieu ze wijze heeft u elementen, die op het eerste gezich tegengesteld lijken, weten te vereni gen. Wij verliezen met uw vertrek een inte ger, beminnelijk, rustig en wijs raadslid die zich met hart, ziel en verstand inzette voor het dienen van de maatschappij", aldus Boonstra. Naast zijn raadlidmaatschap (sinds januari 1984) heeft Dijkgraaf zitting gehad in diver se corrmrissies: de Schoolartsendienst, de Logopedische Dienst, Personeelscommissie, Conunissie voor de bezwaar- en beroepschriften, de Stuurgroep Gemeente huis, Commissie van Advies van de Vlee- keuringsdienst Zuid-Holland-West, Com missie Sociale Zekerheid en Welzijn en de Commissie Middelen. Daarnaast was hij gemeentelijk vertegenwoordiger in het bestuur van zorgcentrum 'Geldershof', plaatsvervangend lid in het ISGO, lid van het College voor Verlening van Bijstand en was hij fractievoorzitter van de SGP. Ook op breder terrein van het maatschappe lijk leven was Dijkgraaf actief. Hij was in de periode 1975-1987 bestuurslid en penning meester van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Dirksland. Ook van zorgcentrum 'Gelders hof' was hij bestuurslid en later penning- De jaarvergadering van Oranjevereniging Dirksland vindt plaats op maandagavond 5 juni in verenigingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland. Alle leden worden bij deze uitge nodigd voor het bijwonen van deze avond, welke om 19.30 uur begint. Behalve het afhandelen van de vaste agendapunten, bestaat tevens de mogelijkheid tot reageren op het reeds afgewerkte programma van dit jaar en tot inspraak op het programma van het Oranjefeest voor volgend jaar. Daarnaast kunnen vanzelfsprekend alle voorkomende vragen aan het bestuur gesteld worden. Uw aanwezigheid wordt zeer op prijs gesteld! Jeroen Grinwis van Kwiek Melissant, 32,5 punt. Voor categorie 5/6 was er een wissel- beker, die ging naar Henk Ras van ONA Den Bommel. Categorie 4/3 (geboren in 1983 of eerder): 1. Willem Rijpert van OKK Oude Tonge, 42, punt. Die ook de wisselbeker won. De wedstrijd werd georganiseerd door rayon Goeree-Overflakkee van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie. meester, terwijl hij lid was en later voorzitter werd van de Jfinanciële commissie voor de nieuwbouw van de Gereformeerde Gemeen te te Dirksland. "In gereformeerde kringen werd vroeger nogal eens gesproken over de drieslag 'Kerk, Staat en Maatschappij', merkte bur gemeester Boonstra op voordat hij Dijkgraaf de versierselen opspeldde, "en in deze drie kringen heeft u actief deelgenomen, tot heil van de mensen die aan uw zorgen waren toe vertrouwd". Als nestor van de raad sprak ook de heer Leeflang (RPF) het scheidende raadslid toe. "U hebt met recht de onderscheiding ver diend, al weet ik dat u 'verdiend' anders zou noemen, namelijk de door God aan u geschonken gaven ten volle benutten en daarmee de gehele gemeente Dirksland van dienste zijn. Uw bedachtzaam optreden, waarin ook uw geestelijke identiteit tot uit drukking kwam hebben wij op hoge prijs gesteld. Wij zullen dat missen en zien u node gaan". Nieuw raadslid Nadat in de vorige raadsvergadering zijn geloofsbrieven waren onderzocht en in orde bevonden kon thans de heer A. van der Veer te Herkingen als nieuw raadslid worden beë digd. De raadsvoorzitter heette hem een har telijk welkom toe. "Maak er maar iets moois van" zei hij, "met uw beide voeten stevig in de maatschappij, met uw hart in de politiek en met uw hoofd goed bij uw stellingnemin gen!" Ook nestor Leeflang riep Van der Veer een welkom toe, gevolgd door raadslid J.H. Kalle (SGP) die zich als mede-Herke- nees dubbelbetrokken wist bij de benoeming van Van der Veer; "hij is niet alleen 'n par tijgenoot maar hij komt óók nog es uit Her kingen, dat kan natuurlijk niet mooier!" Een betere introductie kon Van der Veer volgens de raadsvoorzitter niet krijgen. Antennemast en brandweerchauffeurs Het college vroeg de raad om in te stemmen met een voorbereidingsbesluit dat verband houdt met het plaatsen van een 38 meter hoge antennemast aan de 1 Februariweg te Herkingen, dit ten behoeve van het mobiele netwerk van KPN Mobiel Nederland b.v. De bouwlocatie in Herkingen heeft de bestem ming 'bedrijven' en daarmee is het plaatsen van een mast - vooral gelet op de hoogte - in strijd. Niettemin liggen er sinds eind vorig jaar een ambtelijke rapportage en een advies van de commissie Grondgebied, dat de deur Het verkeer dient in het centrum rekening te houden met onderstaande knelpunten/afslui tingen: Parkeerverbod: - Plein voor de Wilhelminabrug: 00.00- 24.00 uur (bij voormalige Parel van de Delta). - Diekhuusplein: 00.00-24.00 uur. - Spuiplein: 00.00-24.00 uur (Spuiplein is alleen bereikbaar voor ambulance, brandweer en winkeliers). Afgesloten voor alle verkeer van 08.00 tot 24.00 uur: - Waterweg/Spuistraat. - Kade in beide richtingen van 13.00 tot 17.15 uur. - Beneden Zandpad vanaf hoek School straat tot Burg. Boumanplein. Bezoekers van buiten de kernen Middelhar- nis en Sommelsdijk kunnen parkeren bij de Staver, het gemeentehuis, omgeving Prins Mauritsschool. Het nieuwe raadslid dht. A. van der Veer voor dergelijke bouw op een kier zet indien ter plekke geen hoge bouwwerken aanwezig zijn, waarop plaatsing van antennes in eerste instantie gewenst is. Overigens moeten in dat geval ook andere bedrijven van de mast gebruik kunnen maken. Het college acht het dan ook niet bezwaarlijk om aan het bouw plan medewerking te verlenen. De heer Kal le dacht daar toch een beetje anders over. "Ik vind het nogal wat, 38 meter hoog, zo'n bouwwerk is veel te hoog voor daar!" De heer Van der Vlugt (PvdA) daarentegen vroeg zich af wat Kalle nu eigenlijk wil: "Heel Nederland gaat mobiel, dan hou je Herkingen daar toch niet buiten!" De meer derheid van de raad ging akkoord met het voorbereidingsbesluit. Ook ging men akkoord met het beschikbaar stellen van een krediet van ruim f 15.000 om vier brandweermensen op te leiden tot chauffeur. Volgens de raadsvoorzitter blijkt het beschikbaar zijii van een chauffeur wel eens een probleem te zijn als er moet worden uitgerukt, en dat kan natuurlijk niet. Vandaar dit voorstel, waarmee dan ook geïnvesteerd wordt in deskundigheid. Een en ander naar aanleiding van de aanbevelingen uit de audit-rapportage bij de brand in 'Vroonlan- de' vorig jaar. COMBI actief in beeld en geluid Op D.V. zaterdag 3 juni zal er in de Her vormde Kerk te Middelhamis een grote samenzangavond gehouden worden. Vele koren van Goeree-Overflakkee geven hun medewerking door deze samenzang te ondersteunen. Er zal een korte meditatie ver zorgd worden door ds. Van Lingen uit Oude Tonge. Onze gastorganist deze avond is organist Michel de Wit, bekend van het Dirkslands Mannenkoor. Hij zal ons bege leiden bij de samenzang en ook enkele improvisaties ten gehore brengen. Tijdens deze avond zal er een collecte gehouden worden voor Enschede. De kerk is open vanaf 19.00 uur en de aan vang is om 19.30 uur. Jong en oud worden hartelijk uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. De toegang is gratis! district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfialdcee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 OUDIKIIV- Wiilimi 35 Ttl. 10117) Ulii: fox 611734 HNESSE- Piiifthop Hajiiooni 172 nl. (0111) mUX

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1