Gemeentedag/iaarmarkt/rommelmarkt N.H. Kerk Sommelsdijk M STIKKERS PREDIKBEURTEN MEEKRAP STROOP WAFEL- ACTIE Waterschappers op de fiets Massale koor- en samenzangavond in Visafslag Stellendam eiiahdeh-hieuws Ingenieursbureau nu ook erkend opleidingsinstituut voorde bouw Dienst voor belangstellenden in Ouddorp GROEIT DOOR... Ambulancedienst Delta-Noord failliet EIIIVIIDEtl-rilEUWS Abonneert U op Eilanden-Nieuws Ger. Gem. Hieuwe Tonge PAGINA 2 VRIJDAG 26 MEI 2000 D.V. Zaterdag 27 mei vanaf 9.30 tot 16.00 uur houdt de Nederlands Hervormde Kerk een gemeentedag rondom de Sommelsdijkse Ring. De opbrengst van deze dag komt voor 55% ten goede aan de bouw en verlichting van de fietsen stalling achter verenigingsgebouw Vita Nova. Hiermee hoopt de kerkvoogdij dit project definitief af te ronden. De andere 45% gaat naar het jeugdwerk in de Hervormde Gemeente. Daarboven schenkt de Diaconie 10% van de netto opbrengst middels Hulp Christenen Roemenië aan een viertal jongeren uit de Gemeente. Zij gaan deze zomer voor vrijwilligerswerk drie weken naar het arme Roemenië om een school te helpen bouwen. Het geld wordt besteed aan allerlei bouw materialen. Met de slogan '27 mei, hou 'em vrij' nodigen wij iedereen hartelijk uit. Ook voor de fietsers van de Rabobank fietstocht is onze jaar markt een leuke tussenstop om de nodige energie op te doen. In de vele kramen valt weer van alles te beleven, onder andere een grote rommelmarkt waarvoor weer vele maanden mooie spullen door van Carla Joppe commissie en medewerkers zijn ingezameld. Ook curiosa, groot moeders tijd en zelfs antiek is aanwezig. Wij wijzen de vroege vogels erop dat de markt tot 9.30 uur middels hekken afgesloten zal zijn. Dit om iedereen een eerlijke kans te geven leuke spullen te kopen. Verder een grote sortering boeken, rad van avontuur, diverse leuke oud-Hollandse kinderspelen, groot springkussen voor de kinderen, darten en een schiettent. Het spijkerbroek hangen boven een waterbak (wie hangt het langst?) zal zeker voor het nodig spektakel zorgen. Verder presentatie en verkoop van de fuchsia vereniging, huisvlijt kraam met prachtige spullen, verkoopkraam voor Hulp Christenen Roemenië en kramen van de beide vrouwenverenigingen. Ook de Kerktoren kan op deze dag beklommen worden. Verkoop van kaas, advocaat (ook proeven), bloemen en planten en vers fruit. Kortom teveel om op te noemen. Voor de inwendige mens is er verkoop van heerlijke gebakken vis (ook om rnee te nemen), patat, slaatjes, pannenkoeken, poffertjes en ijs. Een koffie ten'as geeft de gelegenheid uit te rusten en bij te praten. De medewerkers bieden u een gezellige dag voor het hele gezin. Graag tot ziens op zaterdag 27 mei. Autobedrijf Jan van Dijk Op 19 mei heeft STIKKERS Ingeni eursbureau uit Stellendam liet certiiï- caat van het Scholingsfonds voor het Bouwbedrijf voor erkende opleidings instituten ontvangen. Na een uitge breid onderzoek heeft het Scholings fonds in maart 2000 besloten STIK KERS Ingenieursbureau te erkennen. Door het certificaat is het bureau gemachtigd scholing te verzorgen die volgens artikel 35b van de Bouw-CAO bekostigd wordt door het Scholings fonds. Erkenning van de opleidingen is voor het Scholingsfonds een nieuv/ fenomeen. Het doel van certificering is het bewaken en bevorderen van de kwaliteit van de opleidin gen. Het gaat in de erkenningsregeling niet om een eenmalige activiteit, maar om een continu proces. De erkenning geldt namelijk voor bepaalde tijd. Verlenging van de gel digheidsduur is mogelijk, maar daarvoor vindt opnieuw toetsing plaats om vast te stel len of het Instituut nog aan de gedefinieerde kwaliteitseisen voldoet. Procedure Het toetsen van de kwaliteit vindt plaats vol gens een vaste procedure. Op basis van schriftelijke informatie die het opleidingsin stituut verstrekt, brengt de erkenningscom missie een pre-advies uit. Wanneer dat posi tief is, volgt een bedrijfsbezoek, waarbij een lid van de erkenningscommissie de schrifte lijke informatie toetst aan de werkelijkheid en zijn bevindingen vastlegt in een auditrap- port. Op grond van dit rapport en het daaraan gekoppelde advies heeft het bestuur van het Scholingsfonds aan STIKKERS Ingenieurs bureau de status van erkend opleidingsinsti tuut verleend. Scholingscatalogus STIKKERS Ingenieursbureau wordt opge nomen in de opleidingencatalogus van het Scholingsfonds. Het opleidingsinstituut is daarmee officieel gerechtigd scholing te ver zorgen die wordt gesubsidieei'd in het kader van de Bouw-CAO. Het gaat daarbij uiter aard om opleidingen die relevant zijn voor de bouw. Het bestuur van het Scholings fonds bepaalt welke opleidingen van STIK KERS Ingenieursbureau hiervoor in aan merking komen. Andere activiteiten Naast het verzorgen van opleidingen voor de bouw, begeleidt STIKKERS Ingenieursbu reau bedrijven bij het invoeren van kwali- teits-, arbo- en milieuzorgsystemen. Verder heeft STIKKERS de bevoegdheid de VCA- examens Basis veiligheid en Veiligheid voor Leidinggevenden af te nemen. Zondag 28 mei 2000 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. R. Veldman, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting Heilig Avondmaal. Eben-Haë- zer: 9.30 uur geen dienst en 18.30 uur ds. G. Meuleman, nabetrachting Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kattenberg en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 8,45, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting/dankzegging Heilig Avond maal en bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur lees dienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. D. J. van Eckeveld, Kockengen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vermeij, Zwijndrecht - Ger. Kerk 9.30 uur (viering H.A.) en 17.00 uur ds. C. Romkes, Zwijndrecht - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. Verduin en 18.00 uur ds. J. Willem- sen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk, afscheid ambtsdragers en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Karels. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. H. Binnekamp, Strij- en - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Holz- apfell - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur (avondmaal met kinderen) ds. J. H. Ver waal - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Het Prieel, Sommelsdijk 10.00 uur ds. R. Pieper. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets, bediening Heilig Avond maal en 18.00 uur ds. P. J. Krijgsman, Benthuizen, nabetrachting Heilig Avond maal - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out en 17.00 uur mevr. ds. H. B. Graafland, Scharendijke - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 uur ds. H. van Dij ken en 16.45 uur ds. H. Mostert, emeritus predikant te Vlissingen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Bur ger, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees- Op D.V. zondag 28 mei wordt er in de Gere formeerde Kerk in Ouddorp een dienst voor belangstellenden georganiseerd. Een laag drempelig samenzijn, waar veel mensen zich thuis zullen voelen: mensen die op zoek zijn naar de zin van hun leven en zich afvragen of God hen iets te zeggen zou hebben, mensen die de kerk al jaren niet meer van binnen gezien hebben, maar toch wel weer nieuws gierig geworden zijn, mensen die graag bekende liederen zingen en willen luisteren naar koorzang. Kortom: jongeren en oude ren die midden in het leven staan, maar tege lijkertijd na willen denken over het geloof. Iedereen is daarom van harte welkom in dit bijzondere samenzijn dat om 18.30 uur begint. Voor de goede orde: voorganger in deze dienst is ds. J. Koster en de koorzang wordt verzorgd door het Mannenkoor Rotterdam- Vreewijk onder de enthousiaste leiding van Peter Overduin. Een liturgie zal aanwezig zijn. Welkom! Voor meer informatie: 0187-683431 of http://www.flakkee.net/ouddorp/geref-kerk. Middelharnis: Een seizoen lang zijn er aktiviteiten ontplooid om het meekrap-project in 2001 gestalte te kunnen gaan geven.Het meekrap project omvat onder andere een openluchtvoorstelling, een onder wijsprogramma en culturele activi teiten. Om het enthousiasme voor dit project te onderzoeken en uit te breiden, organiseerde de werkgroep het afgelopen seizoen een aantal werkconferenties in Het Diekhuus. Voor en achter de schermen Zaterdag 20 mei werd de laatste werkconfe rentie gehouden en werd de tussenstand opgemaakt. Korte uiteenzettingen over de organisatie, over het verhaal van de voor stelling 'Meekrap' en over de toneelaudities werden muzikaal omlijst door muziek uit 'Meekrap'. Ook werd het officiële logo voor het meekiap-project getoond, ontworpen door Harald Jassoy. Met muzikanten en aspirant-koorleden werden enkele liederen uit de voorstelling uitgevoerd. Een ding is duidelijk geworden na de werkconferenties: veel mensen zijn bereid om hun schouders onder het meekrap-project te zetten. Voor de productie hebben zich spelers, koorleden en muzikanten gemeld. De decorploeg is al bezig met het ontwerpen van de decorstuk ken. Er zijn meekrapplantjes verkocht op de Geraniummarkt en er is een reisexpositie samengesteld. Verder is er achter de scher men overleg geweest om alles nu en vol gend jaar goed te laten verlopen. De komen de maanden is het meekrap-project aanwe zig op o.m. de Havendag Middelharnis en de Landbouwmanifestatie Den Bommel. Audities Voor de spelers zijn de audities vastgesteld op zaterdag 24 juni en 1 juli. Deze audities vinden plaats in de vorm van een auditie-les- dag. Op deze manier kunnen de spelers echt laten zien wat ze kunnen. Degenen die zich nog niet hebben opgegeven, kunnen dat nog doen tot 10 juni. Zij ontvangen dan een informatiepakket met een omschrijving van de rollen. Op grond daarvan kan men een keuze maken voor de rol waarvoor men wil auditeren. De repetities starten in oktober 2000, de voorstellingen zijn eind juni 2001. Informatie en aanmelding via Marjolijn Beuling, tel. (0187) 632506 en Wim en Mar- tine Soeters tel. (0187) 651926. Het koor Het koor heeft inmiddels een flinke omvang bereikt. Wel kunnen er nog tenoren en bas sen worden toegevoegd. De definitieve samenstelling van het koor vindt pas plaats na de zomer. Tot 1 oktober kunnen zich nog koorleden melden. Op zaterdag 7 oktober zal onder leiding van koordirigent Rinus Verha- ge een stemtest worden afgenomen voor de koorleden. Produktiejaar Na de zomer begint het echte produktiejaar en zullen alle Kennis, Kracht en Kunde gebundeld worden om het Meekrap-project te doen uitgroeien tot een betekenisvol eve nement. Informatie via de receptie van het Diek huus, tel. (0187) 482400, of via e-mail: diekhuus tref.nl. dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Hage, Woerden en 18.00 uur ds. J. Glas, Hellevoetsluis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer L. H. Zweers (voorber. H.A.). OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. G. Arensman, 's-Gravenzande en 18.00 uur drs. G. den Hartogh, Werkendam (H.A. en dankzeg ging). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. A. V. d. Pol, bediening Heilig Avondmaal. SINT MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. Kaptein (voorber. H.A.) en 14.30 uur ds. Den Ouden - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Geachte lezer, Middels dit schrijven wil ik u een schets geven van de perikelen en wantoestanden rondom de voormalige ambulancedienst Delta-Noord, waar ik zo'n anderhalf jaar werkzaam was als verpleegkundige op de ambulance. Mijn motivatie voor het schrij ven van dit artikel ligt in eerste instantie om openheid van zaken te geven en uit piëteit ten aanzien van de bevolking die ook onder de ontstane oniaist van de situatie heeft gele den. Vanwege de hieronder beschreven situaties is het mij en anderen onmogelijk gemaakt een verantwoorde beroepsuitoefening als ambulancehulpverlener gestalte te geven. Dit is dan ook één van de redenen geweest waarom ik en met mij vier anderen een baan elders hebben geaccepteerd. Goeree-Oveiflakkee, ik heb het leren ken nen als een schitterend eiland met een sym pathieke en karakteristieke bevolking. Het doet mij dan ook veel verdriet dat het bestuur van de ambulancedienst in die twee voorafgaande jaren dat er wantoestanden waren in de vorm van mismanagement en intimidatie, geen verantwoordelijkheid heeft genomen ten opzichte hiervan. Door het niet ingrijpen van het ambulancebestuur ten opzichte van de incompetente leidinggeven de capaciteiten van de ingestelde ad interim directie en het daar uit voortvloeiende onverantwoordelijke gedrag, kwam de ambulancedienst Delta-Noord in een neer waartse spiraal met alle gevolgen van dien! Ondanks dat er enkele personeelsleden waren die verantwoordelijkheid namen en het bestuur in vertrouwen namen om proble matiek binnen de dienst bespreekbaar te maken die hun inziens een verantwoorde ambulancezorg in de weg stonden (alcohol gebruik, intimidatie, werkdruk, etc), schon den enkele bestuursleden middels een infa me opstelling dit vertrouwen, door de direc tie hiervan op de hoogte te stellen. Deze manier van integriteit door het ambulance- bestuur resulteerde dan weer in een invitatie van betreffende personen op het kantoor van de directie ad interim (Diepstraten en Van der Veer), onder het personeel werd dan cynisch geventileerd dat er weer eens iemand op de pijnbank moest plaatsnemen in het kantoor. Al met al toestanden die niet sfeerbevorderend waren, terwijl dit juist zo belangrijk is in de ambulancehulpverlening, waarbij je soms dagelijks geconfronteerd word met het leed en de emoties van mede mensen die op de een of andere manier hulp behoevend zijn en afhankelijk worden van de professionaliteit en invoelzaamheid van anderen. Het is een goede zaak dat de inspectie voor de volksgezondheid verantwoordelijkheid heeft genomen middels een onderzoek naar aanleiding van een oriënterend vooronder zoek van de politie te Middelharnis. Een onderzoek waarin uit verschillende signalen naar voren is gekomen dat er sprake was van structureel drankmisbioiik onder diensttijd én het uitvoeren van ambulancezorg door een niet-verpleegkundig personeelslid! Het is bij de wet verboden om als niet-veipleeg- kundige (niet wet BIG geregistreerd) geau- tb.v. Op D.V. maandag- en dinsdagavond aan staande (29 en 30 mei) hopen we weer stroopwafels te gaan verkopen t.b.v. de aflossing van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Tonge. We willen om plm. 18.00 uur starten en hopen te lopen in Stad a/h Haringvliet, Nieuwe Tonge, Middelharnis/Sommelsdijk, Herkingen, Melissant en Dirksland. De stroopwafels kosten 3,50, maar als u drie pakjes koopt zijn ze voordeliger: 3 pak jes voor maar 10,-. Voor meer informatie: fam. L. van Alphen, tel. 0187-652024 of fam. P.H. Hobbel, tel. 0187-652544. Op D.V. 12 juni (2e Pinksterdag) zal er in de Visafslag te Stellendam een massale koor- en samenzangavond worden georga niseerd. Deze avond is ten gunste voor 'Ontmoeting', welke hulp geeft aan thuis lozen en ex-gevangenen. Medewerking aan deze avond verlenen het Mannenkoor 'Groot Rotterdam' onder lei ding van Matthijs van Noort, het Seba Meisjeskoor onder leiding van Ria Kalk man-van Noort en de soliste Renate van der Wal. De koren en de samenzang zullen begeleid worden door Janco Belder op het orgel. Verder werken mee Wim van der Vlist en Wilhelm Groenendijk, beiden trompet. Het openingswoord zal ds. J. W. van Estrik uit Goedereede verzorgen. Dhr. E. van Heil, directeur van 'Ontmoeting', zal een appèlwoord uitspreken. Toegangsprijzen zijn: 0-5 jaar gratis, 6-15 jaar 6,-, 16 jaar en ouder 10,-. Voor gezinnen geldt de speciale prijs van 35,-. U kunt vanaf 17.00 uur in de visafslag terecht om een broodje en verfrissing of koffie te kopen. Tevens zijn er cadeauarti kelen te koop. Uit-tip: 's middags een strandwandeling, eten in de visafslag en 's avonds het concert bijwonen. Gratis parke ren! Tot ziens, het comité van 'Ontmoe ting' op Goeree-Overflakkee. toriseerde medische handelingen te verrich ten op de ambulance, die normaliter door een arts worden uitgevoerd (verlengde arm constructie, wet BIG). Het is te hopen voor de bevolking van Goe ree-Overflakkee dat er op bestuurlijk vlak lering is getrokken ten aanzien van het begrip kwalitatief verantwoorde ambulance zorg, een aspect waarop iedere burger anno 2000 recht heeft. Een begrip dat bij het bestuur en directie van de ambulancedienst Delta-Noord nooit gehoor heeft gekregen! Ard Bennink, Kukslanden 10, Enschede Ambulanceverpleegkundige Het waterschap Goeree-Overflakkee is er in geslaagd een deel van zijn werknemers uit de auto te krijgen. Dankzij de Fietsenregeling 2000 heeft een fors aantal medewerkers de over stap gemaakt naar het milieuvriendelijke vervoer per fiets. Het project is opgezet in samen werking met Hans Groenendijk Fietsen VOF te Sommelsdijk, die de meest gunstige prijs- aanbieding deed. In korte tijd wist Hans Groenendijk diverse soorten fietsen van gerenom meerde merken te leveren. Een beter milieu begint bij jezelf! Dat moet de slogan geweest zijn die het waterschap in gedachte gehad heeft. Het waterschap heeft zijn medewerkers de mogelijkheid geboden tegen fiscaal aantrekkelijke voorwaarden een fiets aan te schaffen voor het woon-werkverkeer. De komende jaren zullen dus veel overbodige woon-werk autokilometers uitgespaard wor den. Het denkpatroon van de medewerkers is - wellicht door de sterk stijgende brandstof prijzen - veranderd. Wat ook helpt is dat de sectorhoofden erop worden aangesproken als hun medewerkers teveel autokilometers maken. Naast het fietsenproject biedt het waterschap, net als vele andere organisaties, zijn medewer kers de mogelijkheid via de werkgever een PC aan te schaffen. Hiervoor gelden dezelfde aan trekkelijke voorwaarden als bij de fietsen. Het waterschap fietst trouwens niet alleen maar is ook vertegenwoordigd op de "digitale snelweg. Op www.wsgo.nl kan de bezoeker alleriei informatie vinden. Dit varieert van infoimatie over de taken van het waterschap tot en met bestuurszaken. ■-■t-■ «-.-«i**»» Huisvlijtkraam OFFICIEEL DEALER BRIELLE, Slagveld19, Tel. (0181)413777 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden chr. streektJlad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)4710 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') o tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag siuitingstermyn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstemiijnjamüiebertchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Adöertentie-acqutsitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 1022, privé (0187)60 14 40 e-mail; J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN; Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar 66,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. ■REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 In deze rubriek kunnen lezers reageren op hetgeen ze In dit blad hebben gelezen. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan 400 woorden. De redac tie behoudt zich het recht voorom Ingezonden tekst In te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redac tie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2