Waterproject op Groen van Prinstererschool Ouddorpse hervormde verenigingen brengen ruim 11.000 bijeen! eiiahdeii-iiieuws Vereniging voor ''BONISA"zending Christelijke Contactgroep voor mensen met een BPS inloopconcert in de Singelkerk Verslik u niet; na een beroerte! eiiahdeii-iiieuws Concert Chr. Oratorium Bibliotheek 'Unum Necessarium' Geldbingo in Dirksland RST Opbrengst collecte jubileumzangavond Bekendmaking Beschermd dorpsgezicht Middelharnis-Sommelsdijk Oud papier Ooitgensplaat PAGINA 2 DINSDAG 23 MEI 2000 Donderdagmiddag rond half drie stroomde de Middel- harnisse vishandel van Kees Verspuy vol met jeugdige 'klanten': de leerlingen (en juffen) uit groep 4/5 van de Groen van Prinstererschool te Middelharnis. Op de school zijn alle groepen aan het werk over het onderwerp 'water', en zeker hoort daartoe ook de visserij. In de winkel vertelde 'meester' Verspuy boeiend over vis vangst en de verschillende soorten vis, waarbij hij heel wat kon laten zien. Als aan het begin van de middag de vitrines weer gevuld zijn met verse vis ziet het er allemaal prachtig uit. Na een half uurtje vertellen en vragen beantwoorden werd het bezoekje afgesloten, lekker afgesloten: alle kinde ren verlieten smullend de winkel, nadat ze een zakje met heerlijke stukjes kibbeling hadden gekregen! Met dit uitstapje was de projectweek overigens nog niet afge sloten. Dat gebeurt pas morgen, woensdag 24 mei. Dan wordt op 'De Groen' een tentoonstellingsavond gehouden van alle gemaakte werkstukken en van alles wat de kinderen hebben geleerd. Ook zijn er die avond diverse activiteiten waarmee men geld wil binnenhalen voor een waterpompproject van Woord en Daad. Daar zal ook echt water bij aan te pas komen, want de brandweer van Middelharnis verzorgt dan (geheel vrij willig!) enkele spuitspelletjes op het schoolplein. De jeugd - en iedereen die zich jeugdig voelt - kan dan voor een paar kwart jes een 'spuitpoging' wagen en ook daarvan zal de opbrengst ten goede komen aan het pompproject. Iedereen is er van harte welkom, woensdag 24 mei van 19.00-21.00 uur, een mooi moment om de medemens te kun nen steunen die zelf niet de kraan kan opendraaien. Extra kerkdienst Ger. Gem. MELIS SANT - Woensdagavond 24 mei, 19.30 uur ds. J. Karels, Middelharnis (Openbare belijdenis des geloofs). OUDE TONGE dinsdag 23 mei 19,30 uur ds. 3. Karels (bed. H. Doop. Extra kerkdienst Ned. Herv. Kerk GOEDEREEDE - Woensdagavond 24 mei, 19.30 uur, ds. J.G. Blom, Mehs- sant (GBS) TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE D.V. 3 juni organiseert de Werkgroep Goeree Overflakkee van de Stichting "BONISA" zending een koor en samenzang avond t.b.v. de Henan Bij- belschool in China. Medewerking ver leent de Christelijke Oratorium Ver eniging "Middelharnis" onder leiding van Rinus Verhage met Wim Diepen horst aan het orgel. Het doel van deze avond is meer bekendheid te geven aan het werk van de Bonisa zen ding. Mevrou-w Mijnders-van Woerden, oprichtster van deze zending, zal het een en ander vertellen over het werk in China, met name over de bouw van de Bijbelschool in Henan. Als door een wonder heeft de Pro vinciale regering toestemming gegeven voor de bouw van deze bijbelschool in het overi gens gesloten China. Het is bijna een traditie dat de COV in de vroege zomer een concert geeft in de Her vormde Kerk van Dirksland. Dit keer is het een bijzonder concert; de COV zingt geheel belangeloos voor dit prachtige doel. Daarom wordt er geen entree gevraagd maar zal er een collecte worden gehouden voor de Bij belschool in Henan. Er is hard gewerkt om een prachtig pro gramma in te studeren.. Voor de pauze hoort u Duitstalige muziek van J.S. Bach, onder andere 'Fallt mit danken' en van J.C.F. Bach 'Gloria sei dir gesungen'. Uit de 19e eeuw wordt van F. Mendelssohn-Bartholdy 'Hör mein Bitten' gezongen. Bijzonder is dat de sopraansolo gezongen zal worden door enkele jonge sopranen van het koor. Voor de pauze hoort u een werk voor twee blokflui ten van G.Ph. Telemann, gespeeld door Annelies Kievit en Jacoline Paul. Na de pau ze hoort u onder andere Engelse Kerkmu ziek, Psalm 122 van J. Goss en Psalm 150 van Stanford. Ook kunt u luisteren naar muziek van de bekende componist G.F. Handel. Uit zijn werk de Messiah hoort u 'Lift up your heads' (Psalm 24), zeer toepas selijk in deze tijd van het kerkelijk jaar. Nieuw in het repertoire van de COV zijn de 'Coronation Anthems' van Handel, waarvan er deze avond reeds één uitgevoerd wordt, namelijk 'Zadok the Priest'Besloten wordt met de 'Evening Service in D' van Dyson. Onze organist Wim Diepenhorst speelt 'Vol untary in G' van G.F. Handel. Het belooft al met al een unieke avond te worden die wij van harte bij u aanbevelen. Wij maken u er nog op attent dat er enkele verkooptafels zijn met onder andere boeken voor jong en oud, verschillende Chinese arti kelen, houtsnijwerk, advocaat, zelfgemaakte kaarten en andere leuke cadeauartikelen. De avond begint om 19.30 uur. Toegang vrij, er is een collecte voor de Henan bijbel school. Allen hartelijk welkom. Korteweegje 5a, Nieuwe Tonge In verband met Hemelvaartsdag is de biblio theek volgende week donderdag gesloten. U kunt D.V. donderdag 25 mei extra boeken meenemen indien u dit wenst. Openingstij den: donderdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur. Nieuwe lezers hartelijk welkom. De bibliotheekcommissie. Onlangs is de Christelijke Contact- groep BPS gestart, voor mensen met een borderline persoonlijkheidsstoor nis (BPS). De doelstelling is: onder steuning, hulp en richtlijnen geven aan mensen met een BPS en hun fami lieleden en omgeving, met als grond slag Gods Woord. Mensen die lijden aan een BPS stuiten op heel veel onbegrip van hun omgeving. Maar achter degene die op de meest uiteen lopende, vaak extreme manier aandacht' vraagt, zit een mens die letterlijk en figuur- lijk om liefde schreeuwt. Een mens, hunke rend naar liefde, liefde die tegelijkertijd bedreigend is voor hem of haar. Liefde die hij of zij niet op kan slaan, emoties die op een foute manier verwerkt worden en ver keerd tot uiting komen. Een borderline persoonlijkheidsstoornis is een psychiatrische ziekte die zich uit in onder andere een doorlopend gevoel van innerlijke leegte en verveling, geen eigen identiteit, zelfverwonding, (eet)verslavin- gen, agressief gedrag en zwart-wit denken. Door hun omgeving worden deze patiënten vaak afgedaan als aanstellers, lastige men sen, aandachtvragers en nog veel meer. Kortom, er is weinig of geen begrip. Een gebroken been is te begrijpen, maar iemand die zichzelf verwondt, (eet)verslaafd is en vul verder zelf maar aan, daar is niets van te begrijpen. Toch is dat gebroken been het zelfde gevolg van onze val in Adam als een borderline persoonlijkheidsstoornis. Wat is de bedoeling van de Christelijke Contactgroep? Met de Bijbel als uitgangs punt is het de bedoeling te komen tot het bevorderen van het (h)erkennen van een BPS, onderlinge steun en advies geven en ook steun en advies aan familieleden en andere betrokkenen, belangenbehartiging van mensen met een BPS, voorlichting geven aan predikanten, kerkenraden e.d., het vormen van lotgenotengroepen en even tueel het uitgeven van een contactblad. Patiënten, familieleden, omgeving, predi kanten en kerkenraden die met problemen of vragen zitten hierover, kunnen contact opnemen met onderstaand adres. Tevens kan daar de brochure aangevraagd worden. Contactpersoon: Joke de Koning, Merel 52, 2986 BC, Ridderkerk, tel/fax 0180-421231, e-mail contactgroepbps hetnetnl Op 25 mei zal in de Victoriahal te Dirksland een geldbingo worden georganiseerd door Buurtvereniging 'West'Er zullen 8 rondes en 1 Superronde worden gespeeld. De Victoiiahal aan de Philipshoofjesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat Buurtvereniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet... voor een van de vele klinkende prijzen. Bij Buurtvereniging 'West' gaat overigens nie mand teleurgesteld naar huis, want iedere deelnemer heeft altijd prijs. Graag tot ziens op donderdag 25 mei Voor] Hfiafhzorg van uw eigen identiteit, vraag RST voor hoge kwaliteit Telefoon (0342) 42 23 24 Op zaterdag 27 mei zal om 15.00 uur weer een orgelconcert worden gegeven in de Sin gelkerk te Ridderkerk. Het Van den Heuvel orgel wordt deze keer bespeeld door Marien Hofman, organist van de Singelkerk. Hij volgt orgellessen bij Christiaan Ingelse, organist van de St. Jan in Gouda, en hij geeft inmiddels regelmatig concerten. Op 27 mei speelt hij diverse stukken die passen in het thema van dit jaar: Koralen in Europa. Onder andere van Dietrich Buxte- hude het koraal 'Ach Herr, mich armen Sunder', van Johann Sebastian Bach het koraal 'Wo soil ich fliehen hin' en van Max Reger 'Lobe den Herren, den machtigen König der Ehren'Verder worden er werken gespeeld van Böhm (partita over 'Freu Dich sehr'), Mendelssohn (sonate nr. 2) en Vier- ne (Carillion). Het belooft een mooi, sfeervol concert te worden, dat past in het thema van dit jaar, koralen en Europa en de 250ste sterfdag van Bach. Voor het eerst zullen ook de gebruikte regis ters vermeld worden op een apart blad, zodat u mee kunt kijken met de registrant. De Singelkerk biedt een warme sfeer, waar u zich direct thuis zult voelen. Wanneer de drukte van de zaterdag u wel eens benauwt, dan is het een aangenaam vertoeven in de Singelkerk (op loopafstand van het winkel centrum). Allen hartelijk welkom! De toe gang is, als vanouds, nog steeds gratis. De collecte van de jubileumzangavond op 13 mei van de zangvereniging Advendo heeft het mooie bedrag van L061,45 opgebracht. Dit bedrag zal in zijn geheel overgemaakt worden aan Ropanin Hospi ce Calando in Dirksland. Alle gevers en geefsters hartelijk dank. De Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen en de Minister van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer maken bekend dat zij, gelet op artikel 35 en 36 van de Monumentenwet 1988, op 9 mei 2000 hebben besloten het volgende gebied aan te wijzen als beschermd dorpsgezicht: Middelharnis, Middelharnis-Sommels dijk, kenmerk: 98/7910 Het gebied in de gemeente Middelharnis, zoals is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening nr. 295 (herzien 1998) en zoals is omschreven in de toelichting bij dit besluit. De vigerende bestemmings plannen 'Plan West-Sommelsdijk' (vast gesteld door de raad op 10 juli 1061), 'Bebouwingsregeling bebouwde kom Sommelsdijk' (22-10-'46), 'Zuidelijke Achterweg' (12-7-'94), 'De Wildeman' (8-11-'88), 'Westplaat' (9-12-96), 'Plan Oostplaat' (27-1-64), 'In onderdelen gemeente Middelharnis' (13-7-'49), 'Bebouwingsjregeling bebouwde kom Middelharnis' (14-ll-'45), 'Mekhof' (12- 7-'94), 'Centrum' (Il-9-'68), 'Waterweg na Ie herziening' (12-6-'90), 'Centrum Middelharnis' (25-l-'88) en 'D'n Duyt' (4-7-'89) voorzien niet in het rechtsgevolg van de aanwijzing. Ingevolge artikel 36, lid 1 van de Monumentenwet 1988 wordt de termijn voor herziening en vaststelling van de bestemmingsplannen volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening gesteld op drie jaren, te rekenen vanaf de bekend making van dit besluit (in de Nederlandse Staatscourant van 23 mei 2000). Op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan degene wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de publicatie in de Nederlandse Staatscou rant (d.d. 23 mei 2000), een bezwaar schrift indienen bij het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen. Een dergelijk bezwaarschrift dient u te adresseren aan het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, Cfi/FJZ t.a.v. de Com missie voor de bezwaarschriften, Postbus 606, 2700 LZ Zoetermeer. Tenminste de beschikking of een kopie daarvan moet bij het bezwaarschrift worden ge-voegd. De hiervoor genoemde begrenzingskaart en toelichting, alsmede de beschikking liggen ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Grondgebied, dhr. C. Kom en dhr. M. de Koeier, Koningin Julianaweg 45 te Middelharnis. Het ophalen van het oud papier, waarvan de opbrengst bestemd is voor de zending, is gepland op D.V. donderdag 25 mei a.s. van af 17.30 uur. Vriendelijk verzoek om alles vroegtijdig gereed te zetten, graag in dozen of gebundeld. Bijeenkomst over bewust en zorgvuldig geneesmiddelgebmik voor mensen die een beroerte of een TI A hebben gehad Deze bijeenkomst vindt plaats op zaterdag 27 mei 2000 van 14.00 tot 16.30 uur in de Verjaardagskamer van Verpleeghuis 'De Samaritaan', Koningin Julianaweg 59 te Sommels dijk en wordt georganiseerd door de Nederlandse CVA-vereniging 'Samen Verder' Zuid-Holland voor de regio Zuid-Hollandse Eilanden, in samen werking met het GeneesmiddelTeam. 'Verslik u niet; na een beroerte!' is de titel van een voorlichtingsbijeenkomst over bewust en zorgvuldig medicijngebruik. Een groot deel van de mensen die een beroerte hebben gehad is aangewezen op genees middelen. Vaak gebruiken zij gedurende lange tijd meerdere geneesmiddelen tegelij kertijd. Dit gebruik is niet zonder risico's. Bijwerkingen, soms ernstig, komen vaak voor. De veel gebruikte bloedverdunnende middelen kunnen tot ernstige bloedingen leiden. Ook kunnen verschillende genees middelen el-kaars werking nadelig beïn vloeden. In de lezing 'Verslik u niet; na een beroerte!' wordt ingegaan op de verschil lende middelen die na een beroerte worden gebruikt en hoe daar zo bewust en zorgvul dig mogelijk mee moet worden omgegaan. De heer M. van Binnendijk, apotheker van het GeneesmiddelTeam, gaat in op vragen als: Wat kan ik van geneesmiddelen ver wachten? Moet ik nu wel of geen genees middelen gebruiken? Hoe bespreek ik mijn geneesmiddelgebmik met de arts of de apo theek? Aan de orde komen onderwerpen als wer king en bijwerkingen van geneesmiddelen, het combineren van medicijnen en het belang van zorgvuldig gebruik. Ook inzicht in de kosten van geneesmiddelen vormt een aandachtspunt. De communicatie met de eigen arts of apotheek over geneesmiddelen neemt een belangrijke plaats in. Zeker nu in de Wet op Geneeskundige behandelings overeenkomst (WGBO) is vastgelegd dat de patiënt toestemming moet geven voor behandeling en de arts verplicht is informa tie te verstrekken. Naast allerlei informatie ontvangt u praktische tips zoals over het bewaren en wegdoen van geneesmiddelen en het opvolgen van de aanwijzingen op het etiket. Verder is er volop gelegenheid om vragen te stellen. Voor een goed begrip wor den bezoekers geadviseerd een geneesmid- delpaspoort dan wel een lijst van de door hen gebruikte medicijnen mee te nemen. De bijeenkomst is vrij toegankelijk. Het GeneesmiddelTeam is een onafhanke lijke instelling die per jaar zo'n 500 bijeen komsten verzorgt over het verantwoord geneesmiddelgebmik voor patiënten/con sumentengroepen De lezing is financieel mogelijk gemaakt door de Nederlandse Hartstichting. Het GeneesmiddelTeam maakt deel uit van de Stichting Doelmatige Geneesmiddelen voorziening. 'Met elkaar samenwerken voor een bepaald doel, als verenigingsleden de onderlinge band met elkaar versterken én stimulering van het vereni- gingswerk'. Dat >varen de doelstellingen die de kerkenraad van de Neder landse Hervormde gemeente van Ouddorp voor ogen had, in samenwer king met haar verschillende verenigingen. Die doelstellingen kregen ook daadwerkerlijk gestalte in de Commissie Verenigings Werk. De geza menlijke verenigingen hielden "woensdag 10 mei jl. een afsluitingsavond van het verenigingsseizoen. Daarop terugziende noemde voorzitter Van de Breevaart het een 'buitengewoon fijn' seizoen. Met die woorden open de hij ook de afsluitingsavond in Ouddorp, een avond waar een totaalop brengst van ruim 11.000 werd overhandigd aan de stichting Hulpverle ning Christenen in Roemenië. Geschiedenis De heer G. van Velzen, die uitgenodigd was om te spreken over het werk van de stichting Hulpverlening Christenen in Roemenië (HCR), verhaalde in het kort de geschiedenis van een land als Roemenië. "Als we als stichting hulp verlenen heeft dat een oor zaak. En dat was kennelijk nodig na 70 jaar communisme." Hoewel de HCR een kleine stichting is doet ze veel werk in Roemenië, een land dat 8 keer zo groot is dan Nederland en 23 miljoen inwoners telt. Vroeger was Roemenië een koninkrijk. In 1947 is de koning afgetreden, waarna het land een republiek werd. Roemenië was de graan- schuur van Europa. Het land was rijk aan bodemschatten en het was een vrachtbaar land". De heer Van Velzen vroeg zich dan ook hardop af hoe het gekomen is dat dit land nu zo arm is en slechte wegen heeft, maar nog de sporen heeft van vmchtbare tij den. Met name de geweldig mooie gebou wen duiden de vroegere rijkdom aan. Helaas is nu alles verwaarloosd. Door de politieke ontwikkelingen vanaf de dertiger jaren hol de het land achteruit. Roemenië was de grondstoffen- en voedselleverancier van Duitsland, en het is dan ook niet verwonder lijk dat bij het uitbreken van de oorlog een samenwerking met dat land bestond. "Tien mei is een zeer belangrijke dag", vertelde Van Velzen. "Toen begon namelijk de oor log voor ons land, maar in Oost-Europa was die al enige tijd daarvoor begonnen. In 1944 keerde dit om en koos Roemenië de kant van de geallieerden, dus tégen Duitsland. Vanaf die tijd was het land eigenlijk overgeleverd aan het communisme". Lange tijd waren de problemen in Roemenië niet bekend. Totdat in 1987 vooral de mijn werkers gingen staken. Roemenië voerde namelijk steeds meer voedsel uit en het land leverde steeds minder op. In 1988 begon president Ceausescu met het uitvoeren van het urbanisatieprogramma, wat inhield dat de bevolking van het platteland moest ver huizen, zeg maar 'gedeporteerd' worden naar landbouwcentra. Meer dan 8.000 dor pen werden afgebroken.' In 1989 kwam de val van Ceausescu toen het leger de kant van het volk koos. Ceausescu werd door de mili taire rechtbank ter dood veroordeeld. Vanaf die tijd kwam de omwenteling. In 1989, rond kerstdagen, gingen vele hulpgoederen naar Roemenië. Toen kwamen de grote proble men naar voren en sindsdien kwamen er veel stichtingen die zich bezig gingen houden met hulp aan en in Roemenië. Op dit moment zijn zo'n 300 stichtingen voor dit land actief. Veel van deze stichtingen zijn er om de bevolking, met name in de landbouw, op gang te helpen. Stichting HCR De stichting HCR is in en rond Waddinx- veen ontstaan. Het was met name ds. Van der Wandt van de Chr. Afgescheiden gemeente te Waddinxveen die hiervoor het initiatief nam en naar de Ber-gemeente in Bacau een beroep aannam. Voor salaris en woonraimte zorgde de stichting HCR. Naast de verbreiding van het evangelie is de stich ting momenteel actief in materiele hulpver lening. Vanuit de Roemeense Ber-gemeente is er in samenwerking met de stichting Hulp Oost Europa een evangelist actief. De inter kerkelijke stichting HCR is voornamelijk op een aantal gebieden actief. Zo wordt in de eerst plaats hulp verleend aan arme gezin nen. "Aan mensen die letterlijk geen dak boven hun hoofd hebben en die letteriijk aan de grond zitten", aldus van Velzen. In de tweede plaats richt de stichting zich op de opvang van straatkinderen. Hiervoor is een modem ingericht opvanghuis beschikbaar, 'de tulp' geheten. In overleg met de politie worden hier verwaarloosde kinderen ge plaatst. In de derde plaats werd 2 jaar gele den een medisch dagverblijf voor gehandi capte kinderen geopend. Tenslotte werd de pastorie in gebmik gesteld als naaiatelier voor weesmeisjes, die na hun I8e jaar uit de Roemeense weeshuizen worden gezet en die in dit atelier een vak worden geleerd. Daar door krijgen ze meer zelfvertrouwen en zelf standigheid. Afsluiting Anja Voogd vertelde deze avond over de werkvakanties die sinds enige jaren in Roe menië worden georganiseerd, in samenwer king met de stichting HCR. Een groep jon geren, zo'n 25 per jaar, realiseren dan ver- bouwmgen, goede sanitaire voorzieningen, warm en koud water, aanpassingen in het weeshuis en in de medische post en het opknappen van verwaarloosde schoolgebou wen. Margreet van Huizen vertelde over de acties die de verenigingen hielden voor de HCR. Zo waren er een kerstpostactie, een lege flessenactie en een sinaasappelverkoopactie georganiseerd. Een dankwoord was er voor P^it'^^^^ilJ^^ supermarkten Cl000, Kopak en Albert Heijn, die de flessenactie sponsor den, waarbij Albert Heijn de heeriijke appel- flappen voor zijn rekening nam en ClOOO een gedeelte van de gezamenlijke maaltijd financierde. Met de acties werd een totaalbe drag opgehaald van 10.500, waarvoor de inwoners van Ouddorp hartelijk bedankt werden. Na verkopingen en de collecte op de ƒ1 "offopbrengst mim De heer D. Vroegindeweij, secretaris van de HCR bedankte de verenigingen voor hun geweldige inspanning. Hij vertelde vanuit de praktijk een aantal schokkende gebeurtenis sen die in Roemenië nog steeds plaatsvin den waarna de plaatselijke predikant ds. R. Veldman met een meditatief gedeelte de avond besloot. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar ƒ66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Reformatorische Stichting Thuiszorg Raadhuisplein 45 Postbus 154 - 3770 AD Barneveld

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2