Bach en beroemde tijdgenoten Landje-pik doet boeren das om PREDIKBEURTEN Een jaar op ontdekking gaan Moederdagactie Bakkerij Bienefett groot succes uit de kerken Zangavond Woord Daad EIUVriDEn-IIIEUWS EIIAtlDEn-niELWS Rectificatie bericlitgeving reünie Ouddorpse reddingsbrigade Opbrengst rommelmarkt Extra kerkdienst Ned. Herv. Kerk Solistenconcours Sempre Crescendo Opbrengst collecte Nationaal Fonds Kinderhulp PAGINA 2 VRIJDAG 19 MEI 2000 Landbouwpraatje Ruimtelijke Ordening verwordt tot een ordinair spelletje dat 'landje-pik' heet. Het nationale grondareaal is beperkt; overigens is dat nog geen reden om het land met onverantwoor de, soms doldwaze claims te bezaaien. Boeren vragen zich vertwijfeld af waar het nationale gezelschapsspel toe leidt. Nederland bezit een flink stuk cultuurareaal. Dat wordt sinds jaar en dag beheerd en geëxploiteerd door boeren en tuinders. Zij bewerken het land en vinden aldus hun bestaan. Tot enkele decennia geleden was daar niets mis mee. Boeren verzorgden immers het platteland, maakten het land leefbaar en stelden de nationale voedsel voorziening veilig. Het kan verkeren: na de Tweede Wereldoorlog explodeert de agrari sche productie dank zij de technologie en de enorme kennistoename van de boer als ondernemer; de afgelopen decennia is de Nederlandse voedselmarkt ontdaan van nationale grenzen en kan de consument zeker zo goedkoop exotische en andere pro ducten "van verre" kopen; de Nederlandse samenleving is niet alleen talrijker en geva rieerder maar ook complexer, mondiger en kritischer geworden; burgers bemoeien zich met het platteland, met de daarop wonende en werkende boeren en staan kritisch ten opzichte van de manier waarop boeren omgaan met dieren en planten. Van "den genisten landman" die het platteland beheert is niet veel meer over. Grond is schaars en krijgt steeds meer waarde voor de burger. Grond blijkt niet alleen een intrinsieke waar de maar ook een emotionele waarde te heb ben. Eigenlijk is gevoelswaarde van grond niet nieuw; denk aan de uitspraak "boeren land in boerenhand". Boeren zijn vanouds verknocht aan hun land. Voor hen was grond niet alleen een productiemiddel maar ook een graadmeter voor stand, rijkdom en wel vaart. Naarmate de samenleving of de bur gers zich meer en meer gingen interesseren voor grond werd deze onder de boerenklom- pen steeds warmer. De landbouw begon zich bedreigd te voelen als steeds meer buitenlui claims legden op hun landbouwgrond. Grondclaims De hedendaagse samenleving stelt allerlei eisen aan het platteland. Dat heeft te maken met groeiende welvaart, met meer vrije tijd, met belangstelling voor natuur en milieu, met woningbouw, wegenaanleg en uitdijen de industrie-vestigingen. Op zichzelf zijn dat begrijpelijke en ook legitieme redenen waarmee boeren kunnen leven. Alleen vraagt dat tijdsbeeld een heldere en door zichtige grondpolitiek. Boeren hekelen het spelletje "landje-pik" en prefereren een dui delijk beleid als het gaat over grondverwer ving, grondbestemming en grondgebruik. In de afgelopen jaren hebben vele regeringen zich het hoofd gebroken over regelgeving voor grond. Dat resulteerde in metersdikke nota's, visies en beleidsplannen. Vriend en vijand, rijp en groen, bleven op de been zolang zij met eerbied het begrip Ruimtelij ke Ordening hanteerden. Zo was het duide lijk dat boeren niet ongeremd konden produ ceren op grond, maar dat het noodzakelijk was om natuur en milieu te sparen. Voor menig agrariër was het wennen maar tussen de boerenoortjes gingen de gedachten om. Ondanks alle negatieve geluiden is het een feit dat de hedendaagse boer zeer zorgvuldig en kritisch omgaat met grond, plant en dier. Vanzelfsprekend dat boeren hechten aan ruimte om te produceren. Een ruimte die in hun ogen gericht is op voedselproductie en op het beheer en onderhoud van natuur. Grond als speelbal De schaarse grond in Nederland lijkt een speelbal te worden voor veel landgenoten. Natuurbeschermingsorganisaties azen op verwerving van grond; als de boeren dan hun activiteiten staken blijft er volop ruimte voor flora en fauna. De overheid tekent driftig allerlei natuurplannen uit en komt dan met een aaneenrijging van natuurgebieden die geheel of gedeeltelijk "ontlandbouwd" wor den. Het fenomeen Ecologische Hoofdstruc tuur (dat is die aaneengesloten reeks van natuurgebieden) is in aanbouw. De stedelij ke en industriële ontwikkelingen doen steeds vaker een aanval op het landelijk gebied en ook op landbouwgronden. Het is dringen geblazen rond het boerenerf en de boer besteedt onderhand meer dan de helft van zijn tijd aan afwerende en bezwarende ope raties. Fraaie staaltjes van landje-pik ervaart men op ministerieel niveau. Zo ventileerde de minister van Economische Zaken, mevrouw Jorritsma, onlangs een super-economische ontboezeming. Volgens haar kan landbouw grond meer rendement opleveren als de grond "verschuift" van landbouw naar woning- en bedrij venbouw. Als een procent van de grond die switch maakt brengt dat in ons land vijftig miljard gulden op. Het zijn opmerkelijke theorieën waar je koud van wordt en die voorbijgaan aan het verschil tussen welvaart en welzijn. Een bewinds vrouwe van Economische Zaken die zo ver- economiseert prijst zich op den duur uit de samenleving. Een andere miskleun is de eerder genoemde Ecologische Hoofdstructuur. Tussenliggen de zones blijken veel te groot en niet effec tief te zijn om flora en fauna haalkansen te bieden. Een Wageningse landschapsecoloog heeft onderzoek gedaan en komt tot de bevinding dat bijna 60% van de corridors in de Hoofdstructuur (de tussenliggende zones) geen nut hebben voor de verspreiding van natuur of planten en dieren. Een interessante studie is het zeker, maar tegelijker-tijd zitten boeren met een kater. Hun grond heeft immers een andere - naar nu blijkt onzinni ge - bestemming gekregen. Het fenomeen Ruimtelijke Ordening leidt in ons land tot merkwaardige en soms ook lachwekkende taferelen. Maar alle grondstaaltjes hebben één ding gemeen: de irritatie en frustratie bij de Nederlandse boeren nemen met de dag toe. Voor hen lijkt slechts één perspectief te bestaan: het kind van de grond verwordt tot kind van de rekening. B.Schouwing Zondag 21 mei 2000 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.30 uur kand. G. J. Blankers, Montfoort. Eben-Haëzef: 9.30 uur kand. G. J. Blankers en 18.30 uur ds. R. Veldman, voorbereiding Heilig Avond maal - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. L. Krüger en 18.30 uur ds. J. F. Ezinga - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur de heer W. Tanis (welkomdienst). GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9:00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. G. J. Hiensch, Lekkerkerk. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Jac. Kallenberg, Leiden en 18.30 uur da. H. B. Graafland, Scharendijke. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. mw. R. Oudekotte, Dordrecht en 17.00 uur drs. J. Glas, Hellevoetsluis (voorber. H.A.). DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, welkom- en belijdenisdienst en 18.00 uur ds. M. Verduin. Vrijdag 26 mei: 14.00 uur ds. M. Verduin, huwe- lijksdienst van Thomas Bleichert en Hanneke Ardon - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. C. den Toom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting Heilig Avondmaal - Lukaska- pel HDG 10. TS uur ds. J. Willemsen, bediening Heilig Avondmaal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. L. van Dun- né-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur (jeugddienst) mevr. J. van Kempen, Rotterdam - Christenge meente Vrienden van de Bijbel Het Prieel, Sommelsdijk 10.00 uur H. ten Voorde. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Vuuren, Barendrechten 18.00 uur ds. A. P. Voets, voorbereiding Heilig Avondmaal - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butler - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. W. Bruning, Bergen op Zoom en 14.45 uur dienst met gehan dicapten en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Uitgeloot voor een studie? Of nog geen keus kunnen maken? Of wil je gewoon een jaar heel wat anders? Nog een aantal weken en dan zetten Ger- dien, Marieke, Sylvia, Koen en Rick een punt achter hun diaconaal jaar in 'De Herberg', omdat ze aan een nieu we studie beginnen. Ze zijn heel wat ervaringen rijker! Over één ding heb ben ze zorgen: komen er wel opvol gers? 'De Herberg' (van de IZB) op de locatie 'De Pietersberg' heeft een vaste staf van vier mensen om de ca. twintig gasten, die gedu rende een aantal weken afstand nemen van hun moeilijke thuissituatie, te kunnen opvangen en begeleiden. Daarnaast zijn er tal van vrijwilligers actief, onder wie vier of vijf jongeren die een diaconaal jaar doen. Zij werken op de receptie, aan de telefoon, ver zorgen ontbijt en lunch en'doen duizend en één andere dingen. Wat wordt er gevraagd? Het is van belang dat je kerkelijk meelevend bent, correct met mensen kunt omgaan, vriendelijk, hartelijk en flexibel bent. Je krijgt er ook wat voor terug: kost en inwoning (een eigen kamer), een prachtige werkomgeving (het landgoed De Pietersberg), een goede werksfeer en ver goeding van reiskosten voor de weekends die je thuis doorbrengt. Het je interesse, bel dan met 'De Pieters berg', tel. 026-3342225. In het artikel over de reünie van de Oud dorpse Reddingsbrigade, dat afgelopen dins dag 16 mei in onze krant stond, is de vol gende informatie niet vermeld. Degenen die naar de reünie willen komen, kunnen contact opnemen met de VVV Oud- dorp om zich op te geven. Het telefoonnum mer van de VVV te Ouddorp is 0187- 681789. De reünie wordt gehouden op zaterdag 27 mei a.s. Het middagprogramma begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Het avondprogramma staat vanaf ongeveer 18.30 uur gepland. De feestelijkheden vin den plaats in de loods van de reddingsbri gade aan de Westerweg 25a te Ouddorp. Op zaterdag 15 april jl. was het weer een gezellige dag op 't Hoad. Het was namelijk weer rommelrnarkt in de Eben-Haëzer- school met gebakken en gerookte vis, patat, oliebollen, poppenkleertjes, bloemen, oude rommel, allerlei spelletjes en ponyrijden. Ook de koe die zijn 'vlaai' liet vallen was een groot succes en natuurlijk de baard en de snor van de directeur van de school die zoveel geld bij elkaar brachten dat die - onder groot gejuich - eraf geschoren wer den. Dit alles bracht het mooie bedrag van 12.055,45 bruto op en dit is bestemd voor de inrichting van het schoolplein. Nogmaals willen wij alle vrijwilligers, 'bak kers en baksters' en de leerlingen en oud- leerlingen die zo enthousiast geholpen heb ben heel hartelijk bedanken, want dankzij jullie inzet en de kopers en sponsors was dit niet gelukt. Bedankt! Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 en 16.45 uur ds. H. van Dijken. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. voorberei ding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur stu dent Tuinier. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. H. Lam- mers. Krimpen aan den IJssel - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. de Jongste. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. P. Kromhout V. d. Meer, Streefkerk, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur drs. M. van Campen, Waddinxveen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster, Ouddorp en 18.00 uur ds. G. J. Smink, Benschop. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. van Duivenboden, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. A. van Kralingen, Ridderkerk - Ger. Kerk 10.00 uur de heer L. H. Zweers en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Klundert. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. B. ten Hove, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. G. den Hartogh, Werkendam en 18.30 uur de heer L. H. Zweers en ds. H. Out (voorber. H.A. en bev. ambtsdra gers). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten, Nieuwerkerk a/d IJssel, voorbereiding Heilig Avondmaal. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. Muilwijk en 14.30 uur ds. Den Ouden - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. GOEDEREEDE - Woensdagavond 24 mei, 19.30 uur, ds. J.G. Blom, Melissant (GBS) Extra kerkdiensten Ger. Gem. NIEUWE TONGE - De extra kerkdienst van dinsdag 23 mei, waarin ds. Beens zou voorgaan, gaat niet door. Zaterdag 13 mei was het dan eindelijk zover. Tegen inle vering van een formuliertje en een kleine vergoeding kregen kinderen de kans om hun moeder op moederdag te verrassen met een zelfgemaakte taart. Sommige kinderen waren 'een middagje met hun vader op stap', anderen hadden 'een knutselmiddag'; in werkelijkheid waren de moeders even om de tuin geleid en de bakkerij stroomde langzaamaan vol. Ruim vijftig kleine bakkertjes stroopten de mouwen op en gin gen aan de slag. De werkbanken waren goed gevuld met de juiste garneringen die nodig waren om de zelfgemaakte taarten een feestelijk tintje te geven. Na een klein uurtje, vieze handen en een glaasje fris verlieten de bakkertjes de bakkerij. John Bienefelt: "Het was een geslaagde middag en het is abso luut voor herhaling vatbaar. Kinderen zijn immers de toe komst!" De foto's die deze middag gemaakt zijn, zijn vanaf heden te bezichtigen in de etafage, Beneden Zandpad 15 in Middelhar nis. De foto's zijn ook te bestellen. NED. HERV. KERK Toegelaten en beroepbaar: E. van der Meulen, Surinamestraat 83, 3531 KK Utrecht, tel. 030-2944975. Beroepen te Hoek (SoW) J. Janssen, kand. te Goor; te IJsselstein P. Molenaar te Scher- penzeel. Bedankt voor Noordhorn en Saaksum G. van Goch te Ochten. GEREF. KERKEN Beroepen te Ermelo ds. W. van Domselaar te Ter Aar, die dit beroep heeft aangenomen; te Hoek van Holland ten dienste van de gees telijke verzorging bij de Kon. Luchtmacht I. J. Smedema te Hoek van Holland, die dit beroep heeft aangenomen; te Hoogland/ Amersfoort-Noord (SoW) W.Th. Klamer te Purmerend; te Zwolle M. E. Jonker te Ter Apel, die dit beroep heeft aangenomen. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Aangenomen naar 's Hertogenbosch P. Schelling te Leeuwarden; naar Nijkerk R. Kelder te Maassluis. Toegelaten tot de bediening van het Woord door de classis Amsterdam-Leiden R. F. Telgenhof, kand. te IJsselmuiden, die een beroep heeft aangenomen naar Oegst- geest. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Eindhoven M. de Jong te Zwolle, die bedankte voor Groningen (Te huisgemeente). CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Luiten J. Breman te Does- burg/Doetinchem/Nijmegen; te Sliedrecht K. Hoefnagel te Katwijk. Bedankt voor Leeuwarden en Groningen H. G. Mijnders te Zwolle. OUD GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Ede D. Monster te Barneveld. VRIJE OUD GER. GEMEENTEN Bedankt voor Hendrik-Ido-Ambacht J. van Prooijen te Rijssen. Zaterdag 20 mei organiseert de Koninklijke Muziekvereniging 'Sempre Crescendo' al weer voor de 20e keer haar onderling solis tenconcours in De Notenkraker aan de Julia na van Stolberglaan te Middelharnis. Aanstaande zaterdag zullen diverse solisten in de Jeugd- en Seniorafdeling hun optreden laten beoordelen door de jury, de heer Jos den Boer, dirigent en hoorndocent in de regio en hoornist bij de Koninklijke Militai re Kapel. De pianobegeleiding is als van ouds in handen van Wim Soeters, pianist, docent en dirigent van verschillende ensem bles op en buiten Goeree-Overflakkee. De deelnemers in de afdeling Jeugd 'strij den' om de Genit van Lente-wisseltrofee en maar liefst 14 jeugdige muzikanten maken kans op deze mooie prijs. Wilt u eens nader kennis maken met de blaasmuziek, dan biedt dit concours u, en eventueel uw zoon of dochter, een mooie gelegenheid om eens binnen te lopen. U bent zaterdag 20 mei van harte welkom in De Notenkraker; het begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Zaterdag 27 mei om 19.30 uur is er een zang avond van Woord Daad in de Nederlands Hervormde Kerk in Dreischor. Medewer kenden zijn het Mannenkoor 'Jeduthun' uit Krabbendijke onder leiding van Wim Braam, het 'Walchers Mannenkoor' uit Middelburg onder leiding van Joop de Vis ser en de fluitgroep 'Krabbendijke' onder leiding van Rijk J. Rijkse. Ds. J. Joppe uit Sirjansland houdt een meditatie en appèl woord. De organisten tijdens deze avond zijn Peter Tanis, Sjaco Kaan en Cees van der. Hart. De beide mannenkoren zullen geza menlijk als één koor optreden. Ter afwisse ling van de koorzang en de muziek van de fluitgroep is er samenzang. Iedereen is van harte welkom. De netto opbrengst van deze avond is bestemd voor het project 'Zeeland helpt kin deren in Ethiopië'. Met dit project krijgen 280 kinderen in de provinciehoofdstad Gam- bella City de kans om naar school te gaan. Woord Daad betaald hun schoolgeld, schoolmaterialen en medische zorg. Ook krijgen deze kinderen een warme maaltijd De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinderhulp, die gehouden is in de week van 8 tot en met 13 mei, heeft in Dirks- land 2.096,80 opgebracht. Er zijn 15 col lectanten voor Kinderhulp op pad gegaan. Het ingezamelde geld is bestemd voor kin deren in Nederland die, meestal door proble men thuis, te maken krijgen met jeugdhulp verlening. Kinderhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoorbeeld een schommel bij het kindertehuis, een fietsje, het lidmaatschap van een sportclub, of een weekje kamperen. Met deze extra's brengt het Nationaal Fonds Kinderhulp wat kleur in het leven van kinderen in Nederland die het in hun leven niet gemakkelijk hebben. Collectanten en gevers: hartelijk dank! uit de eigen schoolkeuken. Het gaat om kin deren uit de armste gezinnen van de meest verwaarloosde en vergeten bevolkingsgroep in het zuidwesten van Ethiopië aan de grens met Soedan. De kinderen kunnen hiermee een hoopvollere toekomst tegemoet zien. De gezamenlijke comités van Woord Daad willen zorgen voor de financiering van dit project. Op D.V. zaterdag 27 mei hopen EUy Bakker (blokfluit) en Rinus Verhage (orgel) een concert te verzorgen in het inmiddels 500 jaar oude kerkgebouw van de Nederlands Hervormde Ge meente te Oude Tonge. De aanvang is 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegangsprijs is 10,-, voor scholieren, 65-plussers en CJP- houders 7,50. Bij het samenstellen van het programma is naast het herdenken van Bach ook aandacht gegeven aan het Europese decor waartegen zijn leven zich afspeelde. Op internationaal niveau speelde Bach hooguit een bijrol, ter wijl componisten als Handel, Telemann en Vivaldi de hoofdrollen glansrijk voor hun rekening namen. Bach, als beroemdste com ponist in onze tijd, viel in de schaduw bij bij voorbeeld een veel productievere Telemann. een Handel die grote tournees maakte en een Vivaldi die onder andere als vioolvirtuoos te Rome zich zelfs in de belangstelling van de paus mocht verheugen. Het concert begint met een afwisselende zevendelige Partita in e 'van Telemann voor blokfluit en orgel; in het midden treft u een bewerking van de Danza Pastorale uit De Vier Jaargetijden van Vivaldi aan en het geheel eindigt met de bekende Sonate in F van Handel, eveneens voor blokfluit en orgel. Tegen dit 'decor' kunt u luisteren naar een Bach met diverse invalshoeken; een genialiteit die niet onder één noemer te van gen is. We noemen u bijvoorbeeld het kamermuzikale, ernstige, doorwrochte deel uit de Sonate in c, dat in stevig contrast staat met de speelse luchthartigheid van de Sona te in a. Het orgel alleen laat de kerkmusicus Bach spreken. In de koraalbewerkingen over 'Schmücke dich, o liebe Seele' en 'Wir glau- ben all' an einen Gott, Vater' geeft Bach uiting aan een muziekvorm die aan de ene kant puur gericht is naar God de Schepper en die aan de andere kant ook de psychologi sche inhoud van de tekst op emotioneel- menselijke wijze muzikaal gestalte geeft. Juist hier laat Bach zien hoe binnen de gebondenheid van een vast gegeven (de koraalmelodie) ook een maximum aan artis tieke vrijheden en fantasie bereikt kan wor den. Tenslotte imiteert Bach ook nog een grote orkestklank in het Praeludium in G voor vol orgel. Alles bij elkaar genomen hoort u dus Bach als componist van kamer-, kerk- en orkestmuziek. EUy Bakker heeft, nadat zij was afgestu deerd als fysiotherapeute, gestudeerd aan het Rotterdams Conservatorium bij Thera de Clerck. Zij is werkzaam als blokfluitdocente aan de muziekschool op Goeree-Overflak kee. Op deze muziekschool heeft zij enkele, inmiddels vaste, leerlingenensembles opge richt die mede door haar enthousiaste en kundige leiding reeds overal van zich laten horen en geregeld medewerking verlenen aan allerlei uitvoeringen en concerten. Naast haar werk als muziekpedagoge geeft EUy regelmatig concerten, als solist, maar ook in ensembleverband. Ook is zij als cantrix ver bonden aan de Nederiands Hervormde Gemeente te Oostvoorne. Rinus Verhage kreeg tijdens zijn middelba re school-opleiding orgelles van Jan van Dijk. Daarna studeerde hij orgel (uitvoerend musicus), kerkmuziek en koordirectie aan het Rotterdams Conservatorium bij respec tievelijk Arie Keijzer, Barend Schuurman en Jan Eelkema. Verder studeerde hij interpre tatie bij Kees van Eersel. In 1979 was hij prijswinnaar van het internationale Albert Schweitzer Orgelfestival in Deventer. Naast organist te Stellendam, Zierikzee (Nieuwe Kerk) en Oude Tonge is hij dirigent van een drietal koren, waarmee voornamelijk kerk muziek wordt uitgevoerd. Als orgeldocent heeft hij een bloeiende lespraktijk; verschei dene leeriingen behaalden organistendiplo ma's en namen met succes deel aan landelij ke en regionale concoursen. In de loop der jaren gaf hij tal van concerten en sinds 1988 is hij op parttime basis ook directeur van de Muziekschool 'Goeree-Overflakkee'. Ver der werkt hij mee aan een eerste CD van het gerestaureerde orgel van de Nieuwe Kerk te Zierikzee, terwijl hij ook solistisch te belui steren was voor de radio. De organisatie van het concert is in handen van de Stichting Kerkconcerten 'Goeree- Overflakkee'. Concertgevers en organiserende instantie hopen met u op deze avond te genieten van veel prachtige muziek! DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187) 482784 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aarrvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermijnjamiliebenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaaI.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Nieuws 'T- 'T* 'T* -I' 'I' '1^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2