LITIE (010)2741135 Vernieuwde ClOOO met klantvriendelijkheid als vanouds. ZAFIRA Vijf generaties bij elkaar! Flakkee zingt voor Enschede Politie 24-uurs telefoon; gaat niet door Snuffelmarkt Ouddorp Kaartenverkoop concert Koninklijke Landmaciit Plattelandsvrouwen Vergadering V.V.O. opgeschort Praktijkmiddag Vereniging voor bedrijfsvoorlicliting Goeree-Overflakkee Icarels I|£iso9oo2 autoschade Zomerzangavond RAI afdeling Autovak on-line ^i^a T\^a Garage Knöps B.V. mfyi/L NiINNAARD K^ VASTGOED Verkoping bij Chr. Geref. Kerk \isser Meubelen Rommelmarkt Sempre Crescendo IVliddelharnis afdeling Oostflakkee Vrijdag 19 mei 2000 72e jaargang nr. 6906 Geen snelheidsovertredingen op Molenlaan SOMMELSDIJK/MIDDELHARNIS - Per soneel van de Verkeerspolitie hield dinsdag middag tussen kwart over twee en half vier een radarsnelheidscontrole op de Molenlaan, ter hoogte van een daar gevestigde school. Alle 39 passerende automobilisten hielden zich daarbij aan de maximum snelheid, waarbij als hoogste snelheid 42 km per uur werd gemeten. Op de Oudelandsedijk in Sommelsdijk werd tussen kwart voor drie en vijf uur gecontro leerd met de radaraanhangwagen. Er werden 46 van de 640 passerende automobilisten geflitst, omdat zij aanzienlijk harder reden dan 50 km per uur. Op de Rottenbiirgseweg in Middelhamis namen tussen vier en vijf uur 43 van de 172 passerende automobilisten het niet zo nauw met de 50-km limiet. Hoogste score bedroeg 83 km per uur. Inbraak auto Duitse toerist OUDDORP - Dinsdagmiddag deed een Duitse toerist aangifte van diefstal uit z'n auto, die hij tussen half tien 's morgens en één uur 's middags had geparkeerd op de Brouwersdam. Uit z'n auto, waarvan het portierraam was ingeslagen, had de autokra ker de portefeuille met daarin onder meer enkele pasjes en een nog onbekend geldbe drag en enkele persoonlijke bescheiden weg genomen. Wegens een sterfgeval in de gemeente kan de verkoping op 19 en 20 mei bij de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan in Mid delhamis geen doorgang vinden. Meisje ernstig gewond MELISSANT - Dinsdagavond raakte een 9- jarig meisje uit Melissant ernstig gewond toen zij onder een trekker terecht kwam. Het meisje was rond half acht in een loods aan de Julianaweg bezig met het verzorgen van paarden in de bak. Een 55-jarige man uit Melissant was met een trekker met schuiver de grond in de bak aan het egaliseren. Door nog onbekende oorzaak is het meisje onder de trekker terecht gekomen en overreden. Met ernstig letsel is zij met een spoedtrans- port naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotter dam gebracht. Door de politie van het dis trict De Eilanden wordt een onderzoek naar de juiste toedracht ingesteld. Diefstal cv-ketels OOLTGÏENSPLAAT - Woensdagmorgen werd door de woningbouwvereniging aan gifte gedaan van diefstal van twee cv-ketels uit twee duplex wohingen aan de Margriet straat. De beide ketels, die een gezamenlijke waarde van ruim 4.000,- hebben, werden vermoedelijk in de nacht van dinsdag op woensdag, na forcering van de sloten, uit de woningen gehaald. Inbraak in berging bungalowpark HERKINGEN - Woensdagmorgen werd aangifte gedaan van inbraak in een berging van een bungalowpark op de Peuterdijk. Na het inslaan van een ruit werden onder meer djverse gereedschappen, grasmaaier, snoei- scharen en een radio weggenomen. Op D.V. 3 juni is er weer een Snuffelmarkt op het parkeerterrein Dorpstienden te Oud dorp. U kunt weer heerlijk snuffelen in de rommel. Dit jaar is 'College Style' voor het eerst met een kraam met koopjes aanwezig. Ook is er weer vers gebakken vis en haring. Verder worden er pannenkoeken gebakken, terwijl er nieuwe- en heel veel tweedehands boe ken zijn. Verder veel creatieve- en cadeau artikelen etc. Voor de kinderen zijn er spelletjes. Ook een rondrit per huifkar door Ouddorps dreven is zeker de moeite waard. Iedereen is van harte welkom van 9.00 tot 16.00 uur. De opbrengst is voor de Gerefor meerde Gemeente van Ouddorp. Na een grootscheepse verbouwing en uit breiding werd woensdagmorgen in Ouddorp de ClOOO van Hans en Petra van den Hurk heropend. Burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede heeft de openings handeling verricht en daarmee werd een nieuw winkeltijdperk ingeluid voor de vele klanten, die een paar weken de ongemakken hebben getrotseerd die een verbouwing als deze met zich meebrengt. Het opgebrachte geduld werd thans echter beloond met een werkelijk prachtige winkel waarin het goed boodschappen doen is, met mooi ingerichte afdelingen die ook veel nieuwe producten bieden; dit alles voor lage prijzen en een goede kwaliteit. Ruim twee jaar woont de familie Van den Hurk in Ouddorp, nadat ze er in 1996 met hun ClOOO begonnen waren. Moed en geduld hebben ze in die tijd ook op moeten brengen, niet alleen vanwege een zaak als deze op zich genomen te hebben maar óók toen daar in 1997 nog eens brand in uitbrak. Met doorzettingsvermogen zijn Hans en Petra er echter doorheen en bovenop geko men en nu hebben ze een supermarkt die beslist 'up to date' genoemd mag worden. Met een verbeterde indehng en brede gang paden geeft de winkel een plezierige en rui me indruk. Een nieuwe voorziening is er het postkan toor/agentschap. Ook nieuw is dat de klanten zonder te hoeven wachten snel hun keuze kunnen maken bij enkele versafdelingen. En last but not least is er centraal in de winkel een gangpad, de 'Voordeelstraat', waarin alle aanbiedingen netjes bij elkaar te vinden zijn. Klantvriendelijkheid hebben Hans en Petra van den Hurk hoog in het vaandel staan - en natuurlijk al hun medewerkers met hen - en met deze ClOOO 'naar de laatste mode' zul len de klanten waarschijnlijk net zo tevreden zijn dan Hans en Petra zelf! COMBI II actief in beeld en geluid De toeganskaarten voor het concert dat op 10 juni a.s. in de 'Grutterswei' te Oude Ton- ge gegeven zal worden door het fanfare korps van de Koninklijke Landmacht kun nen worden opgehaald bij het gemeentekan toor aan de Eisenhowerlaan te Oude Tonge of bij het VVV-kantoor aan de Kade te Mid delhamis. Telefonisch reserveren is ook mogelijk. Daartoe belt u Rianne Bogerman van de gemeente Oostflakkee, telefoonnum mer 0187-642200. Dé kaarten liggen dan op de avond van het concert voor u klaar. V"^ Visser&^Visser Nieuw van Opel: voor dt^torljden mt plezier Hartelijk welkom in de showroom van in Sommelsdijk. De jaarlijkse rommelmarkt van de Konink lijke Muziekvereniging 'Sempre Crescendo' zal worden gehouden op zaterdag 27 mei a.s. op het Diekhuusplein aan het Beneden Zandpad te Middelhamis. Vanaf 9.00 uur zijn de kramen geopend en kunt u snuffelen tussen allerlei kunst, kitsch en bruikbare artikelen. En u weet het, bij Sempre vindt u ook meubels Natuurlijk wordt ook weer aan de inwendige mens gedacht en... u steunt de vereniging met elke aankoop! Heeft u, op de valreep, nog bruikbare waar (boeken, serviesgoed, glaswerk, meubilair, huishoudelijke artikelen, speelgoed, audio/video en andere elektrische apparaten enz.), belt u dan even naar de dhr. Buskop, tel. 484226. Vier weken oud is de in Goes geboren Levi Weijma nu. Van moeders kant heeft hij z'n voorgeslacht in Ouddorp en daar was Levi - zonder dat ie 't zelf wist natuurlijk - afgelopen dinsdag op bezoek, samen met z'n moeder én z'n grootmoeder én z'n overgrootmoeder bij z'n bet-overgrootmoeder Neeltje Komtebedde-Bezuijen, in de Vlied- berg. Mevrouw Komtebedde (92) is Ouddorp altijd trouw gebleven. Haar dochter, Jeane Luijendijk-Komtebedde (70), is Levi's over- gfootmoedef en zij ging van Ouddorp naar Rosmalen. Daar heeft zij ook haar dochter wonen, de 51-jarige Edith van Rijn-Luijendijk, en die is dus de grootmoeder van Levi. Edith's dochter, Natascha Weijma-van Rijn - met 27 jaren een fris ogende jonge moeder, gebo ren in Kaapstad (Zuid-Afrika) en thans in Goes wonend - bracht vier weken geleden in het Goesse ziekenhuis haar eerste kindje Levi ter wereld. Op 17 april was dat om precies te zijn en afgelopen dinsdag, een maand na z'n geboorte, bracht Levi z'n eerste bezoekje aan z'n bet-overgrootmoeder in Ouddorp. "'t Is raek ee..." bracht zij uit, "mar 't is noe wél 'n jóengetje!", en met z'n vijven gingen ze op de foto. Hallo OJW'ers Het duurt nog even, maar toch willen wij alvast jullie aandacht vragen voor het OJW-weekend in de herfstvakantie (20-23 oktober). Dit jaar gaat de reis naar Wolp- haartsdijk, vlakbij Goes, een leuk plekje in een mooie omgeving. Het thema van dit weekend is 'Blik op de Weg'. Samen willen we dit thema verder uitdiepen en ook komt er nog een spreker met ons over dit onderwerp nadenken. Het gaat vast weer een fantastisch week end worden en het wordt zeker nog leuker, toffer, gezelliger en gaver als jullie alle maal meegaan. Opgeven en info kun je krijgen op onze avonden bij de bar of bij Arnold (486217). Op woensdag 24 mei a.s. houdt de afdeling Oostflak kee van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen haar afdelingsavond in 't Bolbaeken, West Achter weg 2a te Oude Tonge, aan vang 19.45 uur. Tuindeskundige dhr. Tim Grinwis uit Oud dorp presenteert deze avond 'Van zooi tot mooi'. Met naar het lijkt waardeloze natuur lijke materialen worden op ongelooflijke wijze een aantal stijlvolle, prachtige bloem stukken opgebouwd. Men kan daarbij ideeën opdoen om later thuis zelf aan de slag te gaan. We ziillen vele schitterende creaties gemaakt zien worden, die aan het eind van de avond wordert verloot! Op deze verrassende en informatieve avond zijn introduces en andere belangstellenden van harte welkom a 5,- per persoon (koffie is daarbij inbegrepen). Dames, tot ziens op 24 mei a.s. Het bestuur van de Vereniging van Orgelvrienden deelt mee dat, in verband met het overlijden van Corrie Stolk, de geplande vergadering van zaterdag 20 mei 2000 niet doorgaat. De vergadering is verzet naar D.V. zaterdag 3 juni 2000. Plaats en tijd blijven hetzelfde. Namens de studiegroep van onze ver eniging nodigen wij u uit voor een praktijloniddag met als thema 'Sclioffelen in de bieten'. Afgelopen winter hebben we hier een theoreti sche avond over gehouden, dit omdat het onderwerp steeds actueler wordt als gevolg van maatregelen van de overheid. Er wordt door vijf collega-agrariërs en door medewerking van VMB mechanisatie een uitgebreide demonstratie gegeven en wel met de volgende machines: Rumptstad RSQ 2000, Rau schoffel achterpp. Standaard Ste- ketee voorop, Volleveldsonkruideg achter op, Kongskilde of Steketee triltandschoffel achterop, Steketee vingerwieder met came rabesturing. Datum: donderdag 25 mei; tijd: 13.30 uur; plaats: Mts. Vogelaar ('t Vogelnest), Oost- moerse Scheidweg 2 te Stad a/h Haringvliet. Wanneer de omstandigheden gunstig zijn bestaat de mogelijkheid dat aan u ook nog het schoffelen in aardappelen zal worden getoond. Natuurlijk zorgen wij voor een kopje koffie. Bij twijfelachtig weer kunt u over de door gang van de demonstratie contact opnemen met Arend-Jan van de Vlugt, tel. 0651- 166144 of Cor Westerbeke, tel. 0622- 217458. Wij rekenen op uw komst! Het Chr. dameskoor 'De Lofstem' onder leiding van dhr. P.H. Wessels hoopt op donderdag 25 mei a.s. een zomerzangavond te houden in de Nederlands Hervormde Kerk te Den Bommel, aan vang 19.30 uur. Aan deze zangavond werken verder mee ds. P. van Duijvenboden en het Chr. mannenkoor 'Jubilate Deo' onder leiding van dhr. J. Bezuijen uit Ouddorp. Bij het uitgaan van de kerk is er een collecte voor de gemaakte kosten. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken in 'Bij de Bron' naast de kerk. Iedereen is van harte welkom. Begin mei is de site www.autovak.nl, het nieuwe adres voor alle informatie van de RAI-afdeling Autovak, on-line gegaan. De site is in eerste instantie opgezet als een informatieservice aan de leden van de RAI-afdeling Autovak, maar is ook toe gankelijk voor andere geïnteresseerden. Via de internetsite kan informatie worden geraadpleegd over een groot aantal actuele onderwerpen in de automotive branche. Ook komt het afdelingsbeleid en de activi teiten van de verschillende secties uitge breid aan bod. Interactiviteit vormt een belangrijk onder deel van de Autovak-site. Zo is het moge lijk om in te schrijven voor opleidingen en om onderzoeksrapporten aan te vragen. Aftermarket bedrijven die nog niet zijn aangesloten bij de RAI-afdeling Autovak kunnen zich via de site aanmelden als lid. Op termijn wordt ook de bekende Auto vak-gids via de site raadpleegbaar. Op dit moment is de update van de gegevens in volle gang. www.autovak.nl is gebouwd door Feno- Media uit Arnhem. Middelhamis B.V. Op zaterdagavond 3 juni a.s. zal er in de Her vormde Kerk te Middelhamis een samen- zangavond gehouden worden. Voor deze avond worden alle koren op Goeree-Over- flakkee uitgenodigd om aanwezig te zijn als koor ter ondersteuning van de samenzang. Het doel van deze avond is dat er een collec te wordt gehouden ten bate van de slacht offers van de ramp in Enschede. Op deze avond zullen er psalmen en gezangen gezon gen worden en er zal een korte meditatie gehouden worden. De avond begint om 19.30 uur, de toegang is gratis en wij hopen dat u aan deze oproep gehoor zal geven om zo iets te mogen doen voor onze naaste. Koren die niet persoonlijk uitgenodigd zijn willen wij vragen om dit bericht als uitnodi ging te zien. Voor inlichtingen kunt u bellen 631756 of 632480. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenlieid Goeree-Overflal<l<ee Onder toeziend oog van Hans en Petra van den Hurk verricht burgemeester Sinke de openingshandeling (foto: combi-fow Hameeieman) SOMMELSDIJK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187-48 72 72 ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. Ó187 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 OUDDOI»'- Wntsnil 3S TsL |01I7| óllil! fu 611734 tlNESSE- Pitnütep Hogiioom m liL |DI lil 46»» REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT. TEL0180-642111 MIDDELHARNIS'TEL 0187-617 300 nu in onze showroom Havéneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 KEMA CERTIFICATE 36570 '^-°""tC 6' --.E 01.-H CC JNC MmmM Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1