Veertig jaar weekmarkt Sommelsdijk PREDIKBEURTEN LITIE (010)2741135 Kopen en Wonen Orgelconcours RWERS onderscheiden EIIAIIDEri-IIIEUWS EIIAtlDEn-niEUWS Concertagenda Bijeenkomst 'In Perspectief' Edele procédés bij Fotoclub "De Rarekiek" Politie 24-uur5 telefoon: Rommelmarktspullen ophalen In Dirksland Oud-inwoonster van Dirksland koninklijk Rayons jongensdag Goeree-Overflakkee Oude Tonge Open Dag bij RGL Dam- en Schaakvereniging Dirksland Informatie-magazine over het kopen en inrichten van een huis PAGINA 2 VRIJDAG 12 MEI 2000 De weekmarkt te Sommelsdijk is een begrip, een niet meer weg te denken fac tor in de dorpsgemeenschap Sommels dijk. Er wordt niet alleen gekocht, maar het is tevens een ontmoetingsplaats voor velen. De markt heeft daarmee een be langrijke sociale functie, zowel in Som melsdijk als daarbuiten. Dit jaar is het 40 jaar geleden, dat de markt in de huidige vorm werd opgericht. Eerdere pogingen mislukten. Toch kent de Sommeisdijkse markt een veel langere historie. Reeds op 24 augustus 1486 kreeg Sommels dijk toestemming voor het houden van een jaar- en een weekmarkt. Hiermee was Som melsdijk het eerste dorp op het eiland met een (week)markt. Een markt was eeuwen lang de aangewezen plaats voor handel en daarom van grote economische betekenis. Lang voor de tijd van de winkels was men voor aankopen aangewezen op een markt. Er was dan ook van alles en nog wat te koop. De markt heeft daardoor een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van Sommels dijk. Halverwege de negentiende eeuw bestond de weekmarkt niet meer; er waren nog wel jaarmarkten. In 1884 bleek uit ingezonden stukken in de krant, dat er op het eiland een duidelijke behoefte bestond voor een week markt. Sommelsdijk had vanwege de centra le ligging op het eiland de beste papieren. Na enige besprekingen was de Sommeisdijkse weekmarkt een feit. In 1924 besloot de gemeenteraad van Som melsdijk tot het officieel instellen van een weekmarkt voor vee op iedere woensdag tussen 8.30 en 13.00 uur. Er was toen reeds 'op elke woensdag in deze gemeente eene beurs ten dienste van den handel in land bouwproducten'. Daarenboven was er 'al sinds eenige jaren een handel in vee'. In 1949 werd de halfjaarlijkse markt druk bezocht, maar het was het met de weekmarkt minder goed gesteld. De handel bestond voornamelijk uit kleinvee, zoals biggen en pluimgedierte. Om de weekmarkt een nieuwe een nieuwe impuls te geven, besloot het gemeentebe stuur de markt uit te breiden met 'alle goe deren of voorwerpen, die de middenstand van Goeree en Overflakkee of van elders in tenten, kramen of op andere wijze te koop wil aanbieden'Deze markt zou worden ge houden op de Voorstraat en het Marktveld op iedere woensdag van 8.30 tot 13.00 uur. Op 3 oktober 1956 verzuchte gemeentesec retaris Jan Knape Mzn.: 'Hedenmorgen de markt bezocht. Er was weinig aanvoer. Er was nog minder volk. De paar kooplui, die er waren, foeterden, omdat het voor hen een verloren dag dreigde te worden. Over het algemeen zijn er slechts twee goede markt dagen, dat zijn de voorjaarsmaikt en de najaarsmarkt'. Hij pleitte voor meer publiciteit. Of dat daadwerkelijk ook gebeurde is de vraag, want in 1959 leidde de markt nog steeds een kwijnend bestaan. Het gemeentebe stuur begrijpende dat, als er niets zou wor den ondernomen, het binnen niet al te lange tijd definitief was gedaan met de week markt, besloot de weekmarkt in 1960 een doorstart te laten maken; ditmaal wèl met succes. 27 april 1960 was een historische dag voor Sommelsdijk. We lezen in de krant: 'De voorjaarsmarkt die zoals bekend meest in de maand april wordt gehouden, was ondanks de gure Noordenwind zeer druk bezocht. Er was, zoals wij in een vorig nummer hebben aangekondigd een bijzon dere attractie aan verbonden, nl. een con cours van standwerkers, waarvan de upper ten van de marktkooplui naar Sommelsdijk was gekomen. De marktcommissie had als jury voor de beoordeling aangewezen de heren Jan Knape Mzn., J. Oud en Th. de Waal, die deze sectie van standwerkers kreeg te waarderen op welbespraaktheid, beschaving, originaliteit en verkoopkwaliteiten. De markt was drukker dan ooit bezet met kramen, zodat moest gewoekerd met de ruimte en tegen 11 uur a half twaalf was het zó druk, dat men zich tussen de mensenmas sa met moeite een weg kon banen. Met deze voorjaarsmarkt is tevens de weekmarkt inge luid, die voortaan iedere week gehouden zal worden'. Op het Marktveld stond het vee en aan het eind van de Voorstraat waren de landbouwmachines te vinden: 'Wij zagen daar de fa. Van Rumpt met Ferguson-tracto- ren e.a. landbouwmachines; fa. Witvliet met Fordson-tractoren en Spijkstaal-landbouw- wagens; fa. S. v. d. Velde met David Brown- tractoren en met maaidorsers enz.; fa. De Lignie, Sonmielsdijk, met Farmall-tracto ren, Cormick werktuigen. Stockland zaai- machines en meer andere'. De markt had destijds dus nog steeds een agrarisch karak ter. Alhoewel er toch enige weerstand vanuit de middenstand van Sommelsdijk en Middel- hamis heerste, waren er die dag tussen de kramen ook standhouders uit de eigen mid denstand. In de afgelopen decennia is het aantal kramen uitgebreid en zijn de land bouwmachines en het vee verdwenen. Thans wordt er een gevarieerd assortiment aan de man gebracht. Autobedrijf Jan van Dijk GOEDEREEDE C/> Spirit en de Open Deur organiseren op 20 mei weer een zeskamp aan de Jongkoen- straat in Goedereede. Teams (vanaf 12 jaar) kunnen zich opgeven bij Jeanet van Wijk (491355) en Gert-Jan van Veen (493164), ook individueel kun je jezelf opgeven. De kosten zijn 5,00 p.p. Het belooft weer een spektakel te worden. Voor de winnaar is er een beker en er is ook een prijs voor het gekst, leukst geklede team. Dus maak er met elkaar wat moois van. Ook is er gebakken vis, koffie, limonade. ----------------------------------------------------------------------- Zondag 14 mei 2000 OUDDORP - Herv, Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. Joppe, Sirjansland en 18.30 uur ds. R. Veldman. Ében-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. Joppe. Woensdag 17 mei, Dorpskerk: 19.30 uur ds. P. Korteweg, IJzendoom - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur br. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. A. W. Snijders en 18.30uurds. Th. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. den Ouden, Tholen en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerli 10.00 uur ds. J. Koster (jongerendienst) en 18.30 uur ds. G. den Hartogh, Werkendam. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, nam, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerli 9.30 uur prof. mr. C. J. Reugebrink, Leider dorp en 17.00 uur ds. L. v. d. Leer, Oost- voome - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur Dr M. Verduin, bediening Heilige Doop en 18.00 uur Dr M. J. Paul - Ger. Gem, 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bediening Hei lig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Luliaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen, voorbereiding Heilig Avond maal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Barnard - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (doopdienst) - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Het Prieel, Sommelsdijk 10.00 uur C. Terpstra. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. M. A. Kuijt, Veen - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Out (vie ring Heilig Avondmaal) - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10.45 uur ds. H. van Dij ken en 16.45 uur ds. H. Mostert, emeritus predikant te Vlissingen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Emaus, Lexmond en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Schipper, Dor drecht en 18.00 uur kand. M. Kreuk, Stolwijk-Ger.Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge, s-Gravenzande en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra, Scheve- ningen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. P. van Duijvenboden - Ger. Kerk 9.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam en 18.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer van Steeg en 18.30 uur ds. H. Out, LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. Mr. J. P. de Man, Rosmalen. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. W. van Gorsel, Bergambacht - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. In de concertagenda stond voor 3 juni een concert van de COV, aanvang 20.00 uur. Dit moet 19.30 uur zijn. D.V. zaterdag 13 mei hebben we een Chine se culinaire avond. Op het menu staan aller lei lekkere dingen. Heb je je nog niet opge geven, dan kan dat nog tot vrijdagavond 20.00 uur bij Corina, tel. 484357. Op zaterdag beginnen we om 19.00 uur, iets vroeger dan we gewend zijn. De entree is 7,50 per persoon. Na het eten is er nog volop gelegenheid om te tafeltennissen, bil jarten of nog gezellig met elkaar na te ta felen. Wij hebben er zin in en hopen weer veel jon gelui te kunnen verwelkomen in De Hoek steen in Middelharnis. Gesprekken met lotgenoten Psychisch zieke mensen krijgen doorgaans de aandacht en hulp die nodig is en terecht! Maar wat gebeurt er met de familieleden? Hoe blijven zij in evenwicht? Hoe moeten zij omgaan met hun gevoelens van machte loosheid, schaamte of schuld? Voor hen zijn er de praatgroepavonden van de interkerke lijke werkgroep Tn Perspectief'. Familieleden en vrienden zijn welkom op woensdag 17 mei a.s. Voor meer informatie kunt u mevrouw Van Kampenhout (602950) bellen. Aan het eind van het fotoseizoen van "de Rarekiek" volgen nog twee clubavonden. De eerstvolgende op 12 mei staat wel in een zeer groot contrast met een van de vorige avonden toen de leden kennis konden maken met digitale fotografie en het internet. Enke le leden zijn al actief met het in de computer bewerken van foto's en het resultaat op een printer uitprinten. De resultaten zijn met de huidige techniek al zeer fraai te noemen. Op 12 mei komt Mieke Bijleveld uit Delft haar werk laten zien. Mieke maakt gebruik van fotografische technieken uit het begin van deze eeuw, zout- en gomdrukken, met de visie van nu en bereikt daar heel fraaie resul taten mee. De processen zijn niet eenvoudig maar geven heel eigen foto's. De gebruikte technieken noemt men ook wel de edele procédés. Zo kunnen de Rarekiekers binnen korte tijd kennismaken met technieken uit het begin en het einde van de eeuw! 16 juni is de laaste clubavond van dit sei zoen waarbij het laten zien en bespreken van eigen werk op het programma staat. Het nieuwe foto seizoen van "De Rare kiek" start op 8 september. Op 9 september, monumentendag, is er open huis in ons club huis tegenover het streekmuseum in Som melsdijk. De clubavonden beginnen om 20.30 uur, club open om 20 uur. Inlichtingen: 0187- 487096 of 484271 en op onze website www.flakkee.net/~rarekiek. Snelheidscontroles OUDDORP/STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie hield maandagmor gen en -middag radarsnelheidscontroles op de Vrijheidsweg en Oosterweg in Ouddorp, op de N57 in Stellendam en bij Port Zélande, eveneens op de N57. Op de Vrijheidsweg in Ouddorp namen 77 van de 160 passerende automobilisten het niet zo nauw met de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid was 89 km per uur. Op de Oosterweg hielden 75 van de 488 pas serende automobilisten het gaspedaal te diep ingedrukt hielden. Hoogste score bedroeg 87 km per uur. Op de N57 in Stellendam overschreden 51 van de in totaal 785 passerende automobilis ten de maximum snelheid van 100 km per uur. Hoogste score 130 km per uur. De snelheidsradar op de N57 bij Port Zélan de flitste 25 van de 686 passerende automo bilisten omdat zij aanzienlijk harder reden dan de toegestane 100 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 134 km per uur. Brandje in timmerbedrijf OUDE TONGE - Maandag rond midder nacht ontstond aan de Oostdijk een brandje in het spuithok van een timmerbedrijf. Na het afgaan van het brandalarm belde de eige naar de brandweer, die het brandje bluste. Aanrijding tussen fiets en personenauto OUDE TONGE - Dinsdagmorgen omst reeks zeven uur vond op de Stationsweg een aanrijding plaats tussen een 16-jarige fietser uit Oostflakkee en een 27-jarige automobi list uit Oude Tonge. De automobilist kwam uit de Enmiastraat, de fietser reed over het fietspad van de Stationsweg in de richting van Middelharnis en reed op de kruising met zijn voorwiel tegen de rechterzijde van de personenauto. De auto en fiets raakten beschadigd, de bestuurder en fietser liepen geen letsel op. Snelheidscontroles NIEUWE TONGE - Personeel van de Ver keerspolitie hield woensdagavond radar snelheidscontroles op de Molendijk en Dui- venwaardsedijk. Tussen half acht en half negen flitste de snel heidsradar op de Molendijk 10 van de 100 passerende automobilisten wegens over schrijding van de 50-km limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 69 km per uur. Op de Duivenwaardsedijk was de snelheids radar opgesteld in een aanhangwagen. Tus sen half negen en kwart voor negen regis treerde de radar dat 14 van de in totaal 100 passerende automobilisten harder reden dan de toegestane 50 km per uur. Op woensdag 17 mei wordt er in Dirksland 'rommel' opgehaald voor de te houden rom melmarkt tijdens de midzomerjaarmarkt van de Nederlands Hervormde Kerk te Dirks land. Deze midzomerjaarmarkt zal gehou den worden op vrijdag 23 juni rondom de Ring in Dirksland. Wat we ophalen is klein keukenspul, boe ken, platen, cd's, koperen spullen, elektro nisch spul en accessoires, radio en tv, kin derspeelgoed, spellen en curiosa. Wat beslist niet meegenomen wordt, zijn kapotte artike len, groot spul, badkuipen, bankstellen, stoe len en andere meubelen. De ophalers starten om 18.00 uur met het verzamelen van de spullen. Let op: er wordt niet aangebeld, dus als u spullen mee wilt geven, zorg er dan voor dat deze voor 18.00 uur buiten staan. Als u bepaalde spullen binnen heeft staan en deze niet of moeilijk buiten kunt zetten, dan kunt u vooraf bellen naar tel. nr. 0187- 603493 en dan zullen de ophalers bij u aan bellen. op vrijdag 28 april is in de gemeen te Renkum mevrouw C.P. Risseeuw- Hagens koninklijk ondersclieiden. Mevrouw Risseeuw-Hagens is een oud-inwoonster van Goeree-Over flakkee. Ze werd op 6 juli 1936 in Dirksland geboren en is in 1966 ver huisd naar Oosterbeek. Mevrouw C.P. Risseeuw-Hagens heeft verschillende functies gehad. Onder ande re was zij penningmeester in het bestuur van de Vrouwenraad Renkum, voorzitter van afdeling Arnhem van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Ze is nog steeds actief in de Stichting Unie van Vrij willigers, hiervoor helpt ze eens per maand bij ontspanningsavonden in het verpleeghuis in Oosterbeek. Ook op Goeree-Overflakkee was mevrouw Risseeuw-Hagens actief. Ze was van 1989 tot 1993 actief als lid van de Cliëntenraad in de stichting Hervormd Diaconale Gezondheidszorg Goeree- Overflakkee en lid van de cliëntenraad De Samaritaan. Hij is er weer, de nieuwe Kopen en Wonen. Het eerste nummer van dit jaar is een specia le uitgave en ligt nu bij de NVM-makelaar, de notaris en in de tijdschriftenwinkel. Num mer 1 staat in het teken van de Maand van het Huis, een nieuw evenement dat in maart voor het eerst wordt georganiseerd en waar bij een groot aantal detaillisten betrokken is. Reden voor Kopen en Wonen om een spe ciaal katern in te voegen. Naast dit extra katern zit Kopen en Wonen vol met nuttige informatie over kopen en verhalen en handige tips over wonen. Zo is er een mooie binnenkijkreportage in een technische school die is omgebouwd tot prachtig appartementencomplex, staat de Zaterdag 20 mei a.s. zal de tweede rayons jongensdag worden georganiseerd. Deze wedstrijd is vorig jaar voor de eerste keer gehouden en is in plaats gekomen voor de Flakkeecupwedstrijden voorjongensAieren. In de gymzaal van de Melishof zal door jon gens/heren van vier gymverenigingen van ons eiland geturnd worden om de wisselbe- ker, de voormalige Flakkeecup. Er wordt geturnd in vijf leeftijdscategorieën: cat. 6:9-10jaar, cat. 5: ll-12jaar, cat. 4: 13- 14 jaar, cat. 3: 15-16 jaar en cat. 2/1: 17jaar en ouder. In elke leeftijdscategorie is een aantal prij zen te behalen, al naar gelang het aantal deelnemers. Voor de jongens in de leeftijds categorieën 6 en 5 is er voorgeschreven oefenstof, de overige deelnemers turnen vrije oefenstof. Er zal aan de volgende toe stellen gewerkt worden: ringen, mat, sprong, brug en rek. De wedstrijd begint om 8.30 uur en zal om ongeveer 12.00 uur afgelopen zijn. Belang stellenden zijn van harte welkom. Groningse designwinkel Maupertuus cen traal in de populaire rubriek de Woonwinkel, en vertelt de styliste van meubelfabrikant Leolux over haar woongevoel. Daarnaast aandacht voor trendy kasten, een nieuwe intemetrubriek met leuke woonsites, en de mooiste keukenaccessoires in dé kleur van dit moment: rood. Natuurlijk ontbreekt het laatste nieuws over makelaars, hypotheken en andere financie- ringsvormen niet. Dit alles maakt van de nieuwe Kopen en Wonen weer een echte aanrader voor iedereen die op het punt staat een huis te kopen. Kopen en Wonen ligt vanaf nu in de tijd schriftenwinkel voor 6,95. Op D.V. zaterdag 28 oktober wordt het orgelconcours voor amateurs ge houden. Dit tweejaarlijkse evenement speelt zich af rond het Frobenius- orgel in de Hervormde Kerk te Oude Tonge. Dit concours wordt georgani seerd door de Stichting Kerkconcer- ten Goeree-Overflakkee en de Vereni ging van Orgelvrienden. Deelname is mogelijk voor amateur-orga nisten uit Goeree-Overflakkee, Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. Het doel van het concours is het stimuleren van orgelmuziek in het algemeen, en met name van muziek voor de eredienst. Alle deelnemers spelen daarom, behalve een vrij werk naar eigen keuze, een koraalgebonden verplicht werk. Als verplicht werk heeft de deelnemer overigens een ruime keuzemoge lijkheid. Hij of zij kan naar eigen keuze koraalmuziek spelen van Johann Sebastian Bach: - één of twee koraalbewerkingen van J. S. Bach of - maximaal drie variaties uit de koraalparti ta's van J. S. Bach (minder mag dus ookt. De maximale speelduur die het hoogst aan tal punten behalen, mogen 's avonds met de jury het slotconcert geven. De jury bestaat dit keer uit de heren Theo Jellema en Stef Tuinstra. Het organiserend comité wenst de deelne- Op 24 juni opent Radio Goeree Lokaal haar deuren voor belangstellenden tijdens haar jaarlijkse Open Dag. ledere luisteraar kan een kijkje komen nemen bij de lokale omroep van de gemeente Goedereede. Daar naast wordt er een gezellige rommelmarkt opgezet en heeft RGL enkele verassingen in petto waarover u vast nog wel meer hoort! Voor de snuffelmarkt is de lokale omroep op zoek naar voldoende spullen. Spulletjes die wellicht ook bij u op zolder of in de schuur te vinden zijn. Goede, gebruikte spullen worden gratis bij u opgehaald maar u kunt ook de spulletjes zelf brengen in de studio aan de Hofdijkseweg 46a in Ouddoip (naast v.v. W.F.B). Wij hebben liever geen koel kasten, diepvrieskisten, e.d. Bel voor meer informatie naar 0187-492887 of 0187- 682630. Eindstand seizoen 1999-2000 Dammen, afd. 1 Dammen, afd. 2 Schaken I OFFICIEEL DEALER BRIELLE, Slagveld 19, Tei. (0181)413777 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal,com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermljn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aan sprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail; ajvdv@hetnet.nl REDACTIE; hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per Jaar 66,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 67930 rabobank Middelharnis 342001108 Künkeriandsewes 9, Nieuwe Tonge Telefoon (0187) 65 22 35 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee 1 G. Smits 25-58 2 Jac. Wolfert 25-54 3 Joh. Wolfert 25-39 4 C. van Prooyen25-36 5 H. Keuvelaar 25-35 6 C. van Welie25-33 7 M. van 't Geloof25-23 8 J. Knöps 25-22 9 W. Stolk25-22 Bekenvinnaar: G. Smits 1 K. de Jona24-49 2 H. de Munck24-39 3 C. v/d Kroon24-31 4 M. Poortvliet 24-30 5 J. v/d Groef24-28 6 A. Vijfliuizen 24-28 7 A. Los24-26 8 P. v/d Groef 24-25 9 W. Nieuwland 24-16 Bekerwinnaar: J. v/d Groef 1 D. Wolfert 12 - 9 2 H. Zorge12 - 8 3 A. Knöps 12 - 6 4 W. de Vos12-5,5 5 W. Knöps 12 - 5 6 W. Stolk12 - 5 7 J. de Jong 12-3,5 Bckcnxinnaar: J. de Jom; mers nu alvast \eel sterkte bij de voorberei ding. In september D.V. volgt nader bericht over inschrijving e.d.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2