Bazar i 13.510 kilo... Dodenherdenking biedt elk jaar weer een nieuwe kans... Een tweede openbare basisschool in Sommelsdijk wordt misschien toch nodig Nationale Reddingbootdag 2000: echte acties en veel publiek Zangavond in Goedereede www.buijze.nl Grote belangstelling bij herdenking gevallenen CV.B. 'Goeree' mf^yio NiINNAARD K^ VASTGOED Verzorgingshuis "De Goede Ree" Aria de Korte speelt in de Singelkerk '^S'IS 1 (\- chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Christelijke Vrouwenbond sS^i^^mUOT^ Raad Middelharnis: Eén avond voor ze elkaar op de te hou den dodenherdenking weer zouden treffen kwamen Middelharnis' raads leden woensdagavond ter vergadering bijeen en 't mag gezegd, 't was in goe de verdraagzaamheid een redelijke vreedzaamheid. Geen vuiltje was er aan de bestuurlijke lucht te bekennen. Programmaraad INKOMENS- EN VERMOGENS PLANNING Middelharnis B.V. GOEDEREED actief in beeld en geluid OOLTGENSPLAAT - De plechtige herdenking van allen die, op welke wij ze ook, zijn omgekomen tijdens de Tweede Wereldoorlog was dit jaar nog groter dan voorgaande jaren. Voor de 54e keer vond de samenkomst plaats bij het monument aan de Kerksingel en van alle dorpen van Oostflakkee waren jong en oud hierbij tegenwoordig. r Dinsdag 9 mei 2000 72e jaargang nr. 6903 :emsm^::i::vy:k' mff}mfm;m'xs»-sms'mu9mi»^msxim^^msm£miw.''ïmsw!s^mm) Zo'n vuiltje zou makkelijk opgeroepen kun nen zijn wanneer vóór- en tegenstanders van openbaar onderwijs zich breed hadden gemaakt. Niet dat er binnen de kortste keren in Sommelsdijk een nieuwe school moet komen, "maar voor de o.b.s. J. C. van Gent wordt het intussen wel erg krap", legde wet houder Tiggelman uit bij het voorstel de school van drie noodlokalen te voorzien, ten bedrage van een krediet van 656.400,-. Ruimte voor de lokalen is er nauwelijks meer, maar 't kan nog nét dankzij de welwil lende medewerking van twee omwonenden, zo werd uitgelegd. Een van de families offert er zelfs een deel van z'n tuin aan op, en hun garage zal ver dwijnen, maar dan zal er ook een veilige leerlingenstroom van en naar school moge lijk zijn gemaakt; de fietsenberging van de school komt op het nog bestaande grasveld aan de voorkant van de school. Een krappe boel derhalve, maar met de nieu we lokalen zal de groei weer voor een aantal jaren kunnen worden opgevangen. De heer v. d. Berg waagde het er maar op zich af te vragen of het toch niet beter zou zijn geweest een nieuwe school in de West plaat te bouwen. Nu moeten dagelijks veel kinderen uit die nieuwe woonwijk dagelijks de drukke Krakeelstraat passeren en dat vindt de heer v. d. Berg ook niet zo'n geluk kige zaak. Ook anderen, mevrouw v. d. Nieuwendijk bijv. zien in dat het zo niet eindeloos door kan gaan: "We krijgen op de duur proble men, want het wordt er écht te krap", en voorzichtig kwam ook bij monde van wet houder Tiggelman de erkenning dat het "misschien wel nodig is uit te zien naar een tweede openbare school in Sommelsdijk". De toeloop naar de J. C. van Gentschool noemde de wethouder 'gigantisch' en een tweede school zal er, denkt hij, ooit van moeten komen al wijzen anderzijds de prog noses aan dat het per 2010 weer minder zal worden. Nog zeker tien jaar te gaan dus en de heer Dillingh vroeg zich af wat er dan met de noodlokalen zal gebeuren, afbreken wel licht met kapitaalvernietiging als ge volg? Nee, dacht wethouder Tiggelman, "de loka len zijn dan misschien weer nodig voor Stad aan 't Haringvliet" waar de heer Dillingh schooldirecteur.is. Hij hoopt maar dat de wethouder profetische woorden heeft ge sproken... Middels de programmaraad trachten de gemeenten als aandeelhouders invloed uit te oefenen op de programmering via de kabel. Dat had weliswaar niet veel te betekenen, maar elke beïnvloeding lijkt helemaal verke ken nu de Eneco z'n K T Groep heeft ver kocht aan UPC Nederland b.v.; "de invloed van de Programmaraad zal tot nul dalen omdat we gewoon niet opgewassen zijn tegen zo'n megareus", voorzag mevrouw V. d. Nieuwendijk. De gemeenten zullen zich evenwel collectief tot de programma aanbieder richten en hun wensen bekend maken. Op Goeree-Overflakkee leeft bijv. de wens het met Eurosport te kunnen ont vangen. - ------ Zaterdag 6 mei was het in Nederland weer de Nationale Reddingbootdag. Ook de stations op de kop van Goeree waren daarop voorbe reid en waren van plan gedurende de hele dag met het publiek tochtjes te maken. De Javazee, als vervanger van De Zeemanspot en de Rien Verloop, als vervanger van de John Stegers in Stellendam en de Griend in Ouddorp lagen gereed om vanaf 10.00 uur passagiers aan boord te nemen. Echter juist om 10.00 uur kreeg de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp melding van een visbootje dat met motorstoring te kampen had bij de SAM boei voor de Maasvlakte. Aan de Javazee werd gevraagd naar dit boot je, de Delta 58 met twee personen aan boord, uit te varen en het te gaan assisteren. Uiter aard gaat een dergelijke melding voor geplande pleziertochten en die werden voor de Stellendamse reddingboot voor het bui tenwater dan ook afgelast. De Rien Verloop nam nu zo goed mogelijk die tochten over en ging met publiek korte tochtjes maken vanaf de trailerhelling in de buitenhaven. De Java zee kon zeer snel uitvaren, omdat alle bemanningsleden al gereed zaten in het boothuis. Zij namen het visbootje op sleep- Op D.V. zaterdag 13 mei hoopt het mannen koor 'Jubilate Deo', onder leiding van dhr. J. Bezuijen, medewerking te verlenen aan een zangavond in de Nederlands Hervormde Kerk te Goedereede. Aan deze avond hoopt tevens het dameskoor 'De Lofstem' uit Den Bommel medewerking te verlenen. De aanvang van deze avond is om 19.30 uur, deze avond staat onder algehele leiding van dhr. J. Bezuijen. Deze avond zal de medita tie verzorgd worden door ds. Van Estrik, predikant van de Hervormde Gemeente van Goedereede. touw en koersten naar de thuishaven terug. Op dat moment echter kwam de tweede mel ding bij de Kustwacht binnen. Er was een jacht in de problemen bij de Bollenboei. Nu werd ook de Rien Verloop gevraagd in actie te komen. Ook zij staakten de pleziertochten en voeren direct de Javazee tegemoet en namen bij de Hinderboei rond 11.00 uur de Delta 58 over van de Javazee en brachten die naar Stellendam. Zodra zij dit visbootje had den afgeleverd bij de trailerhelling begonnen zij weer tochten te maken met het publiek, dat al stond te wachten. De Javazee was ondertussen naar het jacht "Dolce Acqua" gevaren, dat met 4 personen aan boord motorpech had gekregen bij de Bollenboei. Dit jacht, van een eigenaar uit Oosterhout, was onderweg van Ipswich in Engeland naar Noordschans. Het was een behoorlijk eind varen, maar ook voor deze actie kon de red dingboot zeer snel uitrukken, want zij was immers al op zee en zodra de Rien Verloop het visbootje had overgenomen kon zij haar koers nemen richting Bollenboei en het uit Engeland komende jacht op sleeptouw nemen. Deze sleep voer rond 15.30 uur de haven van Stellendam binnen. De beman ning, die al vanaf 10.00 uur op het water zat, voer binnen enkele minuten weer uit om nog één pleziertochtje te maken met publiek, dat daar met smart op had staan wachten. Er stapten nog 75 personen aan boord voor deze tocht. De Rien Verloop, die uiteraard veel minder mensen tegelijk kan meenemen, heeft die dag toch nog ongeveer 200 mensen aan boord gehad. Dat was ook het geval met De Griend in Ouddorp. Ook daar zijn 200 mensen aan boord geweest. De reddingwin- kel in het boothuis van Stellendam heeft ook een redelijk goede dag gemaakt en zette voor ongeveer 700 gulden om. Ook kon zij een nieuwe redder aan de wal inschrijven. In Ouddorp werden eveneens een aantal nieu we redders aan de wal genoteerd. Aan de kinderen werden op beide stations ballonnen en kleurplaten uitgedeeld. Het geheel werd begunstigd door stralend mooi weer. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Op vrijdag 12 en zaterdag 13 mei is het weer zover: een gezellige bazar zal gehouden worden in het Verzorgingshuis De Goede Ree te Sommelsdijk. Diverse zaken worden hier te koop aangebo den voor alle bewoners en hun familieleden, maar natuurlijk is ook iedereen die dit leest van harte welkom. Voor het eerst zullen de deuren van het Verzorgingshuis ook op vrij dagavond voor u open staan, van 18.00 tot 20.00 uur! Om deze bazar een speciaal tintje te geven, zal het boerenleven centraal staan. Overal komt u wel iets tegen van de boerderij: die ren, oud gereedschap, een unieke tractor en natuurlijk zullen boeren en boerinnen niet ontbreken. Maar ook willen de verkopers hun koopwaar graag kwijt, dus neem een gevulde buidel mee! Boter, kaas en eieren zijn onder andere te koop, een gezellige boerenplant, boerenzak- doeken, klompen... het staat voor u klaar. Maar natüürlijlT" ook' 'mo5r~Tfahdvvérk, gemaakt door de bewoners van De Goede Ree, het raden van een pop, een grote verlo ting met mooie prijzen, een boekenmarkt, enz. En vergeet u ook de rommelmarkt niet! De grotere spullen staan traditiegetrouw op de eerste verdieping, de kleinere vindt u op de begane grond van het Verzorgingshuis. U bent welkom op vrijdagavond en zaterdag, we zien u graag komen! Op zaterdagmiddag 13 mei vanaf 15.00 uur bespeelt Arie de Korte het Van den Heuvel orgel. Het belooft een mooi, sfeervol concert te worden, dat past in deze dagen van het kerkelijk jaar. De Singelkerk biedt een warme sfeer, waar u zich direct thuis zult voelen. De toegang is, als vanouds, nog steeds gratis. Ook tijdens het winkelen is de Singelkerk dus open. Kom gerust eens langs Zaterdagavond 13 mei nodigt het Open Deur Team iedereen vanaf 15 jaar weer van harte uit. Deze hele avond kun je lekker eten, maar het is geen maaltijd! Poterliefhebbers let op: de hele winter hebben we poters bewaard en daar willen we met elkaar de hele avond van genieten. Als het mooi weer is, willen we met elkaar nog een strandwandeling maken. Vanaf 19.30 uur staan de deuren van De Ark weer open voor iedereen. De zater dagavond uit? De Open Deur in! Dat was het gewicht van een volle contai ner oud papier van mannenkoor 'Ons Koor'. Papierman Barend Vinke heeft het zo vak kundig gestapeld, dat er geen hand meer tussen kon. Papierhandel Akkerman had nog nooit zo'n zware container met papier ontvangen. Voor het koor zijn zulke vrij willigers belangrijke steunpilaren. MIDDELHARNIS - Aan de voet van het oorlogsmonument aan de Hoflaan te Middelharnis heeft, donderdagavond tijdens de jaarlijkse dodenherdenking, burgemeester mevr. De Vries, uit naam van al die gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog, de levenden aangesproken en hen geconfronteerd met de vraag of de gebrachte offers toch niet tevergeefs zijn geweest...? Of het allemaal zin heeft gehad, was de kar dinale vraag die mevr. De Vries daar stelde en het was niet bij voorbaat dat ze een beves tigend antwoord gaf. Werkend en wonend in Middelharnis moest zij toch gewagen van wat ze noemde een "enigszins wrang gevoel", óók nog na 55 jaar van groei, van wederopbouw en van verhoging van de levensstandaard. Het deed haar vragen of het écht zoveel anders en zoveel beter is gewor den want het was toch daarvoor dat zovelen het grootste offer brachten? Het was dan ook echt bewogen dat mevr. De Vries haar dorpelingen, en ieder die het maar horen wilde, opriep vooroordelen jegens de ander af te wijzen en ieder zijn plaats te gun nen in het land dat z'n vrijheid werd herge ven, "want stel je voor", zo citeerde ze een gedicht van Willem Wilmink 'Stel je voor als het net even anders was gegaan...', "er zou geen Jood en geen zigeuner meer bestaan, als het net even anders was gegaan." Een nieuwe oproep daarom het goede, het schone en het ware dat geschonken bleef. Namens de gemeente werd een krans gelegd door burgemeester mevr. De Vries en wethouder Slootweg. Veel verenigingen en de schooljeugd volgde. De stoet was in stille optocht vanaf het gemeentehuis naar het monument gelopen waar twee minuten stilte werden betracht. Een muziekgroep en 'Ons Koor' verleenden er hun medewerking. blijvend te koesteren, hen dankbaar die dat met hun leven bevochten. Ouderen en jongeren hebben het monument overvloedig van bloemen voorzien; het was goed weer even te hebben stilgestaan. Vrij heid geef je door, was het motto van de her denkingsavond; de gesproken boodschap moet haast door meerderen begrepen zijn. Niet alleen maar, hopen we, door die getinte asielzoeker die ook zijn bloempje legde... COMBi 0UCDOR?.WuUtiiKil IS Til. |0l!7|6llii:lüx 611734 RiNISSE'PrinlshtpHogiigoni 17! III. |01II|«2«III Op D.V. donderdag 11 mei a.s. hopen we onze laatste bijeenkomst te houden van dit seizoen. We mogen terug zien op een win terseizoen met vele goede en leerzame avon den. We bedanken de leden voor de trouwe opkomst en hopen dat we u ook deze laatste avond allemaal mogen begroeten. Dhr. P. Heerschap hoopt deze avond voor ons te verzorgen. Hij is zeker voor u geen onbekende, want velen van u zullen wel eens te gast zijn geweest op een van zijn avonden met schetsjes over Flakkee. Plaats van samenkomst is verenigingsge bouw 'Oostdam' te Goedereede, aanvang 20.00 uur. Introduces zijn vanzelfsprekend van harte welkom. Toen de stoet van deelnemers, geformeerd bij Verenigingsgebouw "t Centrum', bij het monument arriveerde, stonden al rijen men sen te wachten op hun komst. Na enkele ogenblikken stilte na de klok van acht uur, werd door leden van de Drumband vanaf de toren 'The Last Post' geblazen, waarna namens het gemeentebestuur van Oostflak kee door burgemeester en mevrouw Van Pelt al eerste een krans bij het monument werd geplaatst. Deze handeling werd gevolgd door vertegenwoordigers van diver se verenigingen, kinderen van de basisscho len, particulieren en ook in gezinsverband werden er bloemen neergelegd. Er volgden twee toespraken. Allereerst door burgemeester Van Pelt en vervolgens door de heer L. H. Zweers, kerkelijk medewerker van Den Bommel en Ooltgensplaat. Ook de kerkenraden gaven door een aantal vertegen woordigers blijk van medeleven en belang stelling. De wethouders en de raad van Oost flakkee, de regionale vrijwillige brandweer, het Rode Kruis, de EHBO, zangverenigin gen, etc. waren afgevaardigd. Ongeveer twintig bloemstukken werden onder stilte, met alleen het geluid van de zang van vogels, aan de voet van het monument geplaatst. Het verhoogde de plechtigheid. Na het spelen van twee coupletten van het Wilhelmus door het 'Burgemeester W.M. van der Harst tamboer- en trompettercorps', werden door de bestuursleden van de Oran jevereniging Ooltgensplaat de twee vlaggen aan weerszijden van het monument van half stok naar omhoog gehesen, waaiTnee de plechtigheid teneinde was. In dit verband mag wel worden vermeld dat de gehele orga nisatie van dit herdenken, voor zover wij weten, altijd door het bestuur van de Oranje vereniging ter plaatse is georganiseerd, zo mogelijk in samenwerking met het Gemeen tebestuur. De al jaren overvliegende forma tie vliegtuigen was ook weer in de lucht, maar wel op een grotere afstand dan voor heen. In "t Centrum' werden de bezoekers nog koffie aangeboden en kon nog even worden nagepraat.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1