Consument gaat voor kozijnen van kunststof (H) Tuinkleuren rond Pasen 20 mm Keukens^ kwaliteiten comfort bij Life Style Goedereede in Stellendam Damvereniging Oranjeprogramma Achthuizen maakt de garage 20 X meer waard P.V. De Luchtbede Ruilverkaveling Flakkee en Arcadis-opzichter Jansen sluiten af met Arie Jansen-boom Programma Koninginnedag Melissant EIIAtlDBi-niEUWS 'Ernst, nut en ontspanning '52' te Melissant te Herkingen PAGINA 21 VRIJDAG 21 APRIL 2000 NIPO-ONDERZOEK WIJST UIT: keurmeirkdealer bi| u in de tunirt? Bel das «ven met: www.vkgicozi{n.nl Uitslagen van maandag 17 april Afdeling 1 J. Looy - L. Blokland 0-2 A. het Jonk - C. Visbeen.1-1 T. Góedegebuur - B. Visbeen0-2 Afdeling 2 A. Visbeen - A. Doom 1-1 Afdeling 3 E. van der Slik - H. van Heukelen0-2 Autobedrijf Jan van Dijk 10.30 uur 10.45 uur 12.00 uur 13.00 uur 13.30 uur Bij de tijd rond Pasen hoort geel, net zoals rood rond Kerst gezelligheid in huis brengt. Het is heerlijk om in deze tijd van het jaar takken van geelbloeiende hees ters in huis te halen. Zeker nu Pasen laat in het jaar valt, kan al dat geel mooi met diverse andere accentkleuren of pasteltin ten worden gecombineerd; zowel binnen als buiten. Want zekef met zo'n late Pasen is een decoratie op het terras of bal kon een uitgelezen mogelijkheid. De meest voor de hand liggende decoratie rond Pasen is zo langzamerhand de kronkel- wilg. Een bos van een paar takken met daar in gele paaseitjes zorgt onmiddellijk voor een speciale sfeer. Hetzelfde kan worden gedaan met de takken 'van een kronkelhaze laar, die zo mogelijk nog karakteristieker is dan de wilg. De kronkels van die takken lij ken ongestructureerd huii weg te gaan, ter wijl de smalle, lange katjes stuk voor stuk netjes naar beneden wijzen. Hier kun je de paaseitjes zelfs achterwege laten. Zet zo'n tak of een paar in een glazen vaas met onder in een laagje eironde kiezels. Heel apart zijn ook de takken van de band wilg. Die taMcen vormen opvallende, brede banden, die vaak nog draaien ook. Net als bij de kronkelhazelaar hoeft hier nog maar wei nig te worden gedaan om er een bijzondere Paasdecöratie van te maken. Combineren met heestertjes voor buiten Vooral wanneer u die opvallende, wilgen- of hazelaartakken buiten in een schaal of sier- pot op het terras of het balkon schikt, kunt u ze combineren met leuke, bloeiende heester- tjes. Heel mooi is Ceanothus thyrsiflorus repens. Dat is een hele mond vol voor een alleraar digste kruiper met bolvormige, blauwe bloemtrosjes. Juist dat blauw vormt een prachtige tegenhanger voor het vele geel rond de Pasen. Choisya (C. temata 'Sundance') is een hees- tertje met eironde en heldergele blaadjes en past daarom ook goed in de Paassfeer. Houden we het bij geel, dan is brem een leu ke plant die het uitstekend doet in een sierpot of kuip op het terras of balkon. Thema: 'Grenzeloos' 8.00 uur Uitsteken van de vlaggen 10.00 uur Aubade wordt in ontvangst geno men door burgemeester dr. D. Boonstra. M.m.v. muziekvereni ging 'Tot Nut en Genoegen' uit Melissant. Aanvang braderie en markt. GezelUg samenzijn van de bejaar den. Het presenteren van een hap je en een drankje in het zaaltje van het bejaardencentrum. Aanvang kinderspelen op het Plein Pauze Inschrijven van versierde fietsen, voertuigen en verklede kinderen in thema-stijl bij de 'Melishof. Start feestelijke optocht m.m.v. muziekvereniging 'Tot Nut en Genoegen' en 'Amicitia' uit Dirksland; aan het eind mogen kinderen die meelopen in de optocht een modeshow geven op het Plein, waar ook de prijsuitrei king plaatsvindt. Start skeeler- tocht bij de 'Melishof. 14.00 uur Paard- en ponyrijden, springkus- sen, ballenbak voor de kleintjes, waterbakspelletjes (o.a. spijker- broekhangen), radiografisch be stuurbare auto, behendigheids- wedstrijd oude tractoren en diver se gezellige terrasjes. 18.00 uur Ongeveer einde middagprogram ma 19.00 uur Playbackwedstrijd in de 'Melis hof 20.30 uur Trekking Oranjeverloting 21.00 uur Start lampionoptocht m.m.v. 'Sempre Crescendo' uit Helle- voetsluis. Aansluitend vuurwerk in de toekomstige speeltuin. 24.00 uur Einde Oranjefeest. Woensdag 26 april 55+ bingoavond in de Zaal, Past. Van Luenenstraat. Aanvang om 19.30 uur, zaal open om 19.00 uur. Zaterdag 29 april 9.00 uur Hijsen van de vlag en klokgelui 10.00 uur Optocht versierde wagens en fiet sen, m.m.v. fanfare 'Vooruit' 11.00 uur Kinderspelen groep 1 t/m 8 op het FIOS terrein en voor de peuters op het schoolplein 12.00 uur Pauze 13.00 uur Aanvang kinderrommelmarkt rond om het FIOS voetbalveld 13.00 uur Aanvang zeskamp voor volwas senen op het FIOS voetbalveld 14.00 uur Aanvang gratis paardentramritten voor de kinderen, vanaf het buurt- huus 17.30 uur Prijsuitreiking Tijdens het middagprogramma zijn er gratis paardentraimitten voor de kinderen en is er een geraniummarkt bij VV FIOS. Donderdag 4 mei 19.00 uur Aanvang herdenkingsdienst in de Rooms Katholieke Kerk te Acht huizen 19.45 uur Voortzetting van de ceremonie bij het officiële oorlogsmonu ment. Een oude, piepende en krakende garage deur is reden om deze te vervangen door een fluisterstil exemplaar. Daarnaast kan een veelzijdiger gebruik van een garage aanleiding zijn om de deur te vervangen voor een goed geïsoleerd exemplaar. Dit geldt bijvoorbeeld voor garages die ook als werk- of speelruimte worden gebruikt. De combinatie van deze eigenschappen vindt u terug in de Novoferm iso-20 sectio- nalgaragedeur. Door de isolatielaag van 20 mm heeft deze deur een hoog thermisch isolerend vermogen en bovendien laat de deur zich, door toepassing van de laatste technieken, geruisloos bedienen. Ook in de nieuwbouw zal de Novoferm iso- 20 zijn waarde zeker kunnen bewijzen. Alleen al het grote bedieningsgemak en de ruimtewinst maken van de Novoferm iso- 20 een kraker, figuurlijk gezien. En toch valt de deur, met al haar voordelen, in een zeer aantrekkelijke prijsklasse. Novoferm heeft als een van de grootste fabrikanten van garagedeuren met deze eenvoudige, doch doeltreffende deur in de roos geschoten. Het is een deur die op betaalbare wijze de onroerend-goed-waar- de en de gebruikswaarde van een garage op een hoger plan brengt. De 20 mm isolatie maat de garageruimte voor allerlei gebruiksdoelen geschikt.. Natuurlijk zijn de deuren van dit type uitgerust met veilig heidssloten. Al met al is deze garagedeur een regelrechte aanrader, in het bijzonder voor vervanging van garagedeuren uit het 'rammel-tijdperk'. Novoferm is de enige fabrikant die ook de montage ter plekke verzorgt. Voor meer informatie kunt u terecht bij een Novoferm dealer bij u in de buurt. Bel met Grinwis Deuren Kasten Bedrijf, Provin- cialeweg 10a, 3252 LR in Goedereede, tel. 0187-492800, fax 0187-492622. Bovenstaande postduivenvereniging nam op 15 april 2000 deel aan een wedvlucht vanuit Menen. Afstand 121 km. In con cours waren 212 duiven die om 12.10 uur met zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 13.22.34 uur en haalde een snelheid van 1674.17 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: P. Hogerwerf 1,3,36,47; H. Kievit 2,40; H. Kamerling 4, 8,15,16,18,31; M. v. d. Och tend 5, 11, 21, 35, 53; C. Logmans 6, 30; A. Riedijk 7, 9, 34, 50; D. Kievit 10; A. Mole naar en Zn. 12,13,17,20,33,39,41,51,52; M. Huizer 14,26,29,48; A. het Jonk 19, 38, 42, 44, 45, 49; J. den Boer 22, 23, 46; S. H. Stoop 24,27,28,43; T. v. d. Ochtend 25; A. M, Volaart 32; B. v. d. Ochtend 37. Wie op Flakkee bekend is met landin richting, infrastructuur, viaductaanleg, recreatie en wat dies meer zij, en wie óók bekend is met Arcadis Heidemij Advies b.v., zal ongetwijfeld ook opzichter Arie Jansen kennen. Bijna 38 jaar heeft hij bij deze organisatie - de vroegere Heidemij - gewerkt, waarvan de laatste 20 jaar als opzichter, toezich- tend houdend op correcte uitvoering van de bestekken voor de ruilverkave lingen 'Stelle' en 'Flakkee'. Eind maart ging Jansen met vervroegd pensioen en werd hem een gedenkwaardige afscheidsreceptie aangeboden in res taurant 'de Grevelingen' aan de Greve- lingendam. Daarnaast vindt momen teel de afronding plaats van ruilverka veling 'Flakkee', één van de projecten waarbij Jansen nauw betrokken is geweest. Een dubbele afsluiting dus, die vorige week vrijdagmorgen een beetje werd gevierd met het planten van een heuse 'Arie Jansen-boom' in de polder tussen Sommelsdijk en Nieuwe Tonge. Hoewel Jansen nu officieel met vervroegd pensioen is blijft hij nog een poosje 2 a 3 dagen per week werken. Dit omdat zijn des kundigheid nog goed van pas zal komen bij de afronding van ruilverkaveling 'Flakkee' Zijn laatste buitenklusje voerde Jansen afge lopen vrijdagmorgen uit. Op de hoek van de Armenweg en de Stratensweg, in de polder tussen Sommelsdijk en Nieuwe Tonge, plantte hij de laatste boom die er in het kader van de ruilverkaveling nog moest komen. Eén en al symboliek eigenlijk: Jansens afscheid, de afronding van de ruilverkavè- Ung waar hij altijd nauw bij betrokken was, de planting van de laatste boom en ook de plaats waar die moest komen: de Armenweg. Immers, als kerkenraadslid in Ouddorp is Jansen al jaren belast met diakonale zaken, de zorg voor armen, en juist aan de Armen weg was het dat hij de laatste ruilverkave lingsboom zou planten, een Tilia cordata - een lindeboom. Voor een te planten exem plaar was het al een flinke zware en zonder kraankracht zou die zeker niet te planten zijn geweest. Jansen niet te lui, sprong daarvoor zelf op de kraan - hoewel hij dat vak tevoren nooit beoefend had - en met hulp van de echte machinist groef hij zelf het wortelklui- tegat. Samen met zijn vrouw - die óók niet te lui - en beiden met de hand aan de schop dichtten ze het plantgat toe; Arie Jansen heeft er nu z'n 'eigen' boom! Voor wie daar aan mocht twijfelen staat er zelfs een gedenkpaal bij, die met een inscriptie op een koperen plaat z'n voorbijgangers vertelt dat "op 14 april 2000 Arie Jansen deze Tilia cor data heeft geplant bij zijn afscheid als opzichter van de ruilverkaveling". Hoewel hij nog een paar dagen in de week beschik baar blijft zullen z'n collega's in hem een betrouwbare, collegiale en gemoedelijke man missen, bescheiden maar wétend wat ie wil. Maar daar ben je ook opzichter voor. Het voorjaar is weer aangebroken, tijd voor de grote jaarlijkse schoon maak! Van de nok tot de zolder wordt het huis onder handen genomen. Alle hoekjes en gaatjes worden weer eens gereinigd. U komt weer dingen tegen die u nooit gebruikt of zelfs maar ziet, behalve dan als u schoonmaakt. Dit is ook het moment dat u al die punten tegenkomt waar u zich jaar in jaar uit aan ergert. Op zolder die doos met huisraad dat u voor geen goud meer in uw woonkamer wil zetten, maar toch bewaard omdat u denkt "wie weet kan ik er ooit nog eens iemand blij mee maken". Die zwarte aanslag en schimmelvorming op de voegen van de tegels in de badkamer of die vocht en vetplekken in de keuken die in de loop der jaren zijn ontstaan en nu met geen mogelijkheid meer zijn te verwij deren. U zou nu toch wel eens af willen zijn van dat getob, zodat u na het schoonmaken kunt zeg gen: "Mijn huis is echt schoon en fris". Dus u gaat eens kijken voor iets nieuws, wat makkelijk schoon te maken is en wat er altijd netjes uitzien. Rond de Paasdagen is het een uitgelezen moment om dat te gaan doen, het hele gezin is thuis, alle woonwinkels hebben de nieuwe collectie staan en met een beetje geluk bent u dit jaar met de schoonmaak van uw ergernissen af. Kwaliteit De kwaliteit wordt bepaald door het gebruikte materiaal. Laat u niet van de wijs brengen door termen zoals: 'het is MDF, dus goede kwaliteit'. Of: 'het zijn scharnieren van dat en dat merk'. Ook deze materialen zijn te koop in goede en slechte kwaliteiten. U kunt veel van deze kwaliteiten herkennen aan het gewicht, hoe zwaarder hoe heter. Het gaat bijvoorbeeld bij MDF om het aantal houtdeeltjes in een plaat. Hoe meer hout deeltjes, hoe zwaarder het MDF, hoe hoger de persing en kwaliteit. Bij keukens worden voor de fronten en kasten diverse materialen gebruikt. De kasten zijn overwegend gemaakt van spaanplaat, ook hier geldt hoe hoger de persing, hoe hoger de kwaliteit. De afwerking van kasten bepaalt ook de kwali teit, hier is keuze uit een folielaag, een mela- minelaag of fineer. Het eerste is het minst van kwaliteit, maar het goedkoopst; het laat ste is het duurst en even goed als melamine. Hoe herkent u deze materialen? Fronten. Folie fronten herkent u aan de ron de vormen, vaak vierzijdig afgerond of met panelen. Maar alle profielen hebben een minimale afronding. Deze ronding moet niet te klein zijn, want dat zijn zwakke plekken. Het oppervlak is vaak voorzien van een structuur en het voelt plasticachtig aan (kras- gevoelig). Melamine fronten zijn meestal strak van vorm, hooguit met twee tegenover elkaar liggende forse rondingen. Het oppervlak is hard en sterk, goed bestand tegen kleine kin deren. Massief hout en gelakte fronten herkent u door de strakke belijning, doorgaans met mooie profielen. Het oppervlak is hard en sterk, maar iets krasgevoeliger dan melami ne. Service Garantie Als u overweegt een aankoop te doen bij een keukenbedrijf, let dan op de garantie en ser vice! Als u naar de serviceverlening vraagt, zal men altijd zeggen dat dat wel goed zit; uiteraard, want niemand zegt dat hij niet goed werkt. U kunt ook kijken of het bedrijf is aangesloten bij de Centrale Branchever eniging Wonen (CBW) of de Algemene Nederlandse Vereniging van Keukenspecia listen (ANVK). Zo ja, dan weet u zeker dat dit bedrijf zijn afspraken nakomt, want hij wordt daar door de branchevereniging op gewezen en gecontroleerd. U kunt dit zien aan onder andere de sticker op de deur, welk is voorzien van het huidige jaartal. Vraag ook in de winkel naar de leveringsvoorwaar den en lees deze eens op uw gemak door, hierin staan uw rechten en plichten en ook die van uw winkelier. Neem al deze punten door als u op pad gaat voor een nieuwe keuken. Kijk naar de bestaande situatie en hoe u de nieuwe situ atie wilt inrichten. Richt uw nieuwe keuken in volgens uw eigen wensen. Laat uw ideeën de vrije loop als u bij een keukenadviseur op bezoek gaat en ga samen met hem of haar een ontwerp maken zoals u het wil. Als u dan een compleet plan heeft gemaakt, kunt u een ontwerp en een offerte laten maken. U kunt dit eventueel bij meerdere bedrijven doen, maar bedenk wel dat het voor die bedrijven aardig wat werk is. Dus laat niet zomaar een aantal offertes maken en laat die mensen ook eerlijk weten of u het wel of niet koopt. Het staat zo ondankbaar wanneer u niets van u laathoren! Laat niet teveel punten vallen op de prijs, u kunt altijd ergens een andere keuken kopen die goedkoper is, bij een bedrijf dat meer korting geeft. Maar waarom spaart u niet nog even of leent u iets meer als u daarmee die keuken van uw wensen en eisen kunt kopen. De prijs is evenredig met de kwali teit, goedkoper betekent minder in kwaliteit! Neem geen genoegen met compromissen, kies voor kwaliteit, duurzaamheid en servi ce! Gegarandeerd dat u een keuken krijgt waar u de komende 15 jaar ontzettend veel plezier in beleeft. Veel succes en plezier toegewenst met het vinden van uw ideale keuken! "Kunststof kozijnen? Die zijn heel praktisch) in liet gebruik. Ze zijn mooi, onderhoudsarm en makkelijk schoon te houden. Kunststof kozijnen? Ik heb daar nooit invloed op gehad. Ik mocht alleen zeggen of ik tuimelramen wilde of niet. Kunststof kozijnen? Graag, maar de huisbaas heeft mij niks gevraagd." Twee conclusies mogen we wel trekken na het onderzoek dat NIPO Consult in opdracht van de Vereniging kunststof gevelele mentenindustrie (VKC) hield onder zeshonderd Nederlandse huishou dens. Zowel kopers als huurders willen meer invloed bij de bouw van hun huis en dat begint al bij de ver vanging van de kozijnen. Daarnaast heeft de consument een duidelijke voorkeur voor kozijnen van kunst stof. Vragen aan zowel kopers als huurders gingen onder meer over de voor- en nadelen van kunststof en de reden waarom mensen uitein delijk kiezen voor een bepaald materiaal. Onopvallend mooi Kunststof blijkt hoog te scoren op de tevredenheidsladder van de con sument. Dat heeft veel te maken met de functionaliteit van het pro duct: duurzaam op de eerste plaats, op de voet gevolgd door de goed isolerende en onderhoudsarme kwaliteiten. Ais belangrijkste nadeel wordt nog steeds het uiterlijk genoemd. Daarbij moet worden aangetekend dat de consument in veel gevallen de plompe kozijnen van vijfentwintig jaar geleden nog Kunststof kozijnen zijn onopvallend mooi ge-worden in gedachten heeft, jammer, want kunststof kozijnen hebben de afge lopen jaren een ware metamorfose ondergaan en doen niet langer onder voor hun houten collega's. Wie eens binnenstapt bij een VKG- keurmerkdealer zal verbaasd staan van de mogelijkheden die er zijn op het gebied van kleur en vorm. Steeds meer consumenten komen daar nu zelf ook achter. Dat gaat langzaam, omdat het verschil met andere materialen bijna niet meer te zien is. Zo zijn kunststofkozijnen in het straatbeeld onopvallend mooi geworden. Veel consumenten krijgen dat in de gaten. Ze zien ergens mooie kunststof kozijnen en tellen daar de vele productvoor delen bij op. Voor die consument is de keus dan niet moeilijk meer. Natuurlijk geeft deze de voorkeur aan de onderhoudsarme en dus zor geloze variant. Inhaalslag kunststof Uit cijfers van het onderzoek blijkt dat in koopwoningen hout nog steeds domineert, maar dat kunst stof bezig is met een- inhaalslag. Daarbij kiezen consumenten vaker voor kunststof kozijnen als ze dat al eerder hebben gedaan. Het gebruiksgemak is hiervoor een belangrijke reden. Niet mooi wordt nog steeds als belangrijkste bezwaar aangevoerd, maar blijkt bij de keuze niet van doorslaggevende betekenis. Niks te vertellen Zeer opvallend komt uit het onder zoek naar voren dat de consument steeds vaker kunststof overweegt, maar nog nauwelijks invloed kan uit oefenen op woningbouwverenigin gen en particuliere eigenaren. Met andere woorden: de consument wil wel meebeslissen, maar heeft een voudigweg niks te vertellen. Treffend is het voorbeeld uit het betreffende NIPO-onderzoek, waar in de consument werd gevraagd in hoeverre hij een stem wil hebben bij de vervanging van de kozijnen. Daar kwam uit naar voren dat van de huurders die hun kozijnen in de afgelopen tijd hebben vervangen, slechts 20% heeft mogen meepra ten, meedenken of meebeslissen. Van de consumenten die geen kans hebben gehad om invloed uit te oefenen, had 60% dat graag willen hebben. Het waarom is uit het onderzoek gemakkelijk te destille ren: tweederde van de ondervraag den had, als ze de kans had gekre gen, kunststof graag in overweging genomen. Het materiaal sluit blijk baar goed aan bij het tijdsbeeld, waarin het onderhoudsarme aspect steeds belangrijker wordt. Weerlegde mening Tweederde van de consumenten had kunststof dus graag in overwe ging genomen! Het is een uitkomst die haaks staat op de hardnekkige mening van veel architecten en pro jectontwikkelaars die nog steeds beweren dat de consument liever hout heeft dan kunststof. De vraag is hoe je dat kunt zeggen als je het de consument nooit hebt gevraagd. Een achterhaalde mening dus, die nieuwe stof geeft voor de actuele publieke discussie over de geringe invloed van consumenten op woningbouw en leefomgeving. Steeds duidelijker wordt dat de con sument best vier ton wil uitgeven voor een huis, zolang hij maar invloed heeft bij de bouw ervan. Hef VKG-keurmerk Als u de aanschaf van kunststof kozij nen overweegt, kunt u het beste eens langsgaan bij de VKG-keur- merkdealer bij u in de buurt. Deze is aangesloten bij de Vereniging kunststof gevelelementenindustrie en is daardoor gebonden aan stren ge voorschriften voor productkwali teit en montage. Ook aan zaken als advisering en service worden hoge eisen gesteld. De leverancier komt bij u thuis om de situatie op te nemen. En bij een afwijkende kozijn maat maakt deze speciaal voor u een maatwerkoplossing. De zorge loosheid die al in het product ver ankerd zit, wordt zo ook vlekkeloos in de service doorgezet. Én u ont vangt bij uw nieuwe kozijnen een garantie van tien jaar op product en montage. .'Sent II óp 'iiiêK'Kiiï^ al!i^'~Vt(Ci> ...'.'i.v..'T* Vweniging kunststof geveieiementenindustHe (VKC) P(S«tl>us 420 22^ AK Leid$cii«ndaiti Tel(^«on<e7Q)317 54B0 Nx; («70) 517 74 08 OFFICIEEL DEALER Brielle Slagveld 19 Tel. (0181) 413777 Spijkenisse Kelvinweg 13 Tel, (0181)624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelhamis Tel. (0187) 482784

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 21