LITIE Het museum Eén van de drie ging 't liuwelijk in nuLUt Daphne Bulthuis wint het 37e jeugdsolistenconcours in Melissant (010)2741135 KOFFIEOCHTEND Nationale dodenherdenking 32S^0-6 Politie 24-uurs telefoon: chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden Paasviering Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt Watersnood 1953 'm wording houdt Open Dag in Stellendam Ouddorp Expositie in het Diekhuus m^OL tAINNAARD K^ VASTGOED Tentoonstelling van basisschoolleerlingen in Gemeenschapsbibliotheek Dinsdag 18 april 2000 72e jaargang nr. 6898 Vrouw gevallen MIDDELHARNIS - Donderdagmorgen is omstreeks 11.30 uur op de Westelijke Ach terweg een 82-jarige inwoonster van Mid- delhamis gevallen. Zij brak hierbij haar pols en bekwam verwondingen aan haar gezicht. Ze is per ambulance naar het ziekenhuis te Dirksland gebracht. Graffitipleger aangehouden Er werd een 20-jarige man uit Rotterdam aangehouden, die bekende dat hij een maand geleden en tevens op 15 april in Middelhar- nis en Sommelsdijk op grote schaal graffiti had aangebracht op muren en andere objec ten. Na een verhoor is de man weer in vrij heid gesteld. Radarsnelheidscontroles OUDDORP /STELLENDAM - De ver keerspolitie (Bureau Projectmatige Ver keerscontroles) heeft vrijdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles gehouden op de N57, Oosterweg en Vrijheidsweg te Ouddorp en op de N57 te Stellendam. Van 7.20 tot 11.00 uur werd op de N57 in Ouddorp gecontroleerd. Van de 1.110 gecontroleerde automobilisten reden er 15 harder dan de toegestane snelheid van 100 km per uur. De hoogste snelheid bedroeg 123 kilometer per uur. Op de N57 in Stellen- dam reden tussen 8.15 en 10.45 uur 31 van de 731 gecontroleerde bestuurders harder dan 100 km per uur. De hoogste snelheid hier bedroeg 135 km per uur. Op de Ooster weg werden tussen 12.15 en 13.45 uur 31 van de 247 gecontroleerde auto's geflitst in verband met overschrijding van de maxi mum snelheid van 50 km per uur. De hoog ste snelheid was 78 km per uur. Van de 128 tussen 12.20 en 13.45 op de Vrijheidsweg gecontroleerde automobilisten reden er 32 harder dan 50 km per uur. De hoogste snel heid was 88 km per uur. Op zondag 23 april wordt in het gebouw van VMBO Groen aan de Langeweg 107 in Sommelsdijk de paasviering van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt gehou den. Om 10.30 wordt begonnen met het zingen van enkele paasliederen, om 10.45 uur begint de dienst officieel. Aansluitend is er een broodmaaltijd, die tot ongeveer 13.30 uur duurt. Tijdens de maaltijd zingt een koortje enkele paasliederen en is er een bijdrage van de kinderen. De stichting, bestuur en werkgroep stelt iedereen in de gelegenheid op Tweede Paas dag - maandag 24 april - van 11.00 tot 16.00 uur het caisson, gelegen aan de weg van de buitenlandse pers, van binnen te komen bekijken. Het caisson (één van de vier) gaat onderdak bieden aan het museum Watersnood 1953, een blijvende herinnering aan de ramp van 1 februari 1953. Wat is er te zien? De restauratie- en verbouwwerkzaamheden aan het caisson zijn grotendeels achter de rug. Het casco ligt klaar om ingericht te wor den. Nu is er gelegenheid om de 'bak met zand' te bekijken. Inmiddels is er een museum-inrichtingsplan gemaakt en dat plan zal op papier te zien zijn. 'Podium'bureau j/oor educatieve com municatie uit Utrecht, heeft het ontwerp- inrichtingsplan gemaakt. Daarnaast zijn enkele machines te zien, die gebruikt zijn voor het dijkherstel na de ramp en die in het museum blijven staan. Wat gaat er na Tweede Paasdag gebeu ren? Uitvoering van het inrichtingsplan, waarbij gestreefd wordt om het museum in juli open te stellen. In de komende maanden zal er veel werk verzet moeten worden, steun van vrienden/donateurs is daarbij onmisbaar, evenals van vrijwilligers voor de openstel ling van het museum. De open dag is ook bedoeld om daar informatie en toelichting op te geven. Het museum, in oprichting, is deel van een samenwerkingsverbandnm met landbouw (recratieboerderij de Stelle), natuur (kreken gebied Staatsbosbeheer) en Oosterschelde (nationaal park i.o.). Ook daarover zal infor matie aanwezig zijn. Op D.V. woensdag 26 april a.s. wordt er in 'De Rank' aan de Bosschieterstraat te Stel lendam een koffieochtend georganiseerd door Bijbelstudiegroep 'Ruth' en de Evan gelisatiecommissie van de Nederlands Her vormde Gemeente te Stellendam. Spreekster die ochtend is Toos Heemskerk, werkzaam voor de Stichting Het Scharlaken Koord te Amsterdam. Het Scharlaken Koord probeert vrouwen die in de prostitutie terecht zijn gekomen te bereiken met het Evangelie van Gods liefde en genade. Iedereen die graag iets meer over dit werk wil horen wordt van harte uitgenodigd. Tij dens de ochtend zal een collecte worden gehouden, die geheel ten goede komt aan deze stichting. Vanaf 19.30 uur is er koffie en thee. Voor de kinderen is er oppas geregeld. Graag tot ziens! In Ouddorp zal a.s. donderdagavond 4 mei op tweeërlei wijze gestalte worden gegeven aan de Nationale dodenherdenking. Aller eerst is daar de jaarlijkse kranslegging bij het monument op de hoek Dorpsweg-Hazers- weg, waarbij medewerking zal worden ver leend door o.a. de Ouddorpse brandweer en het Marine bewakingskorps (erewacht) en de Rode ïCruisafdeling Ouddorp. Aanslui tend zal door de Stichting Goereese Gemeenschap een herdenkingsdienst wor den belegd in m.f.g. 'Dorpstienden'. Hieron der volgt het programma voor deze avond. 19.35 uur - Stille tocht vanaf m.f.g. 'Dorp stienden', via de Hoenderdijk en de West straat naar het monument 19.45 uur - Klokluiden (tot 19.59 uur) 19.55 uur - Kransenoverhandiging door scouting Jan Joosten aan de burgemeester en aan de voorzitter van de Oranjevereniging 19.57 uur - Commando 'Geeft acht' door de Tambourmaitre van de drumband, met aan sluitend de kranslegging door de burgemees ter en zijn echtgenote. Tijdens de kransleg ging speelt muziekvereniging 'Concordia' één couplet van 'Blijf bij mij Heer' 20.00 uur - Twee minuten stilte 20.02 uur - Terwijl scouting Jan Joosten de vlag van half-stok naar boven hijst speelt de hoomblazer het taptoe-signaal. Aansluitend speelt muziekvereniging 'Concordia' één couplet van het Nederlandse volkslied, waarbij groepscommandanten de ere-groet brengen. Daarna terugkeer naar 'Dorpstien den'. 20.30 uur - Herdenkingsdienst in 'Dorp stienden', georganiseerd door Stichting Goereese Stadsgemeenschap. In de gang van Cultureel Centrum 'Diek huus' te Middelhamis exposeren tot en met 29 april Tineke Hoogstad en Co Schellevis schilderijen, portretten en tekeningen. Tineke Hoogstad presenteert 10 werken van landschappen, dorpsgezichten en portretten. De portretten hebben een gestileerd karakter en worden als duo of viertal getoond, zoals 'Dame vier kanten' en 'Vogelschrik'. De andere werken hebben hun onderwerp op Goeree-Overflakkee. Co Schellevis presen teert deze keer werken die hun inspiratie vin den in de landbouwtechniek. Forse schilde rijen van robuuste landbouwmachines in het Flakkeese landschap vol met kleur en karak ter. Het Diekhuus is geopend van maandag tot en met zaterdag. Middelharnis B.V. Krijn, één van de drieling Flikweert uit Ouddorp, is afgelopen vrijdagmiddag in Goedereede 't huwelijk ingegaan. Met aan z'n hand Corrie Mastenbroek als bruid schreed ie er het gemeentehuis in en samen hebben ze er elkaar het ja-woord gege ven. Dat Corrie in Ouddorp in 'de Vliedberg' werkt viel bij het gemeentehuis niet echt op. Wat Krijn voor z'n brood doet - voortaan beider brood - was echter geen twijfelaar: een joekel van een kraan, één van z'n baas Van Zomeren, stond voor 't gemeentehuis opgesteld en op zo'n kolos brengt Krijn z'n werkdagen door. Aan de takel hing een welkomstbord: 'hulde aan het bruidspaar', geleend van de brandweer, dat door Krijn z'n drielingbroers plechtig in balans werd gehouden toen het bruidspaar vanuit 'hun' old-timer naar de huwelijksboot stapten. Op zaterdag 15 april werd in de Melishof in Melissant wederom een jeugdsolistenconcours gehouden. De wisselbeker blijft dit jaar in Goede reede. De winnares van vorig jaar (Carolina den Hertog) l(on haar beker niet verdedigen, omdat zij nu 19 jaar is en niet meer mee mag doen. Daphne (die net als Carolina op de piano speelde) en die ook vorig jaar al veel punten haalde op het concours mag de wisselbeker nu voor een jaar mee naar huis nemen. Ook zij kan haar beker volgend jaar niet meer verdedigen. Deze wisselbeker is al een aantal jaren in gebruik. Ook de zus van Daphne, Iris (spelend op dwarsfluit) heeft deze beker al een keer gewonnen. Zo zal van de beide zusjes de naam op de beker komen. De jury, bestaande uit mevrouw P. Veens- wijk (organiste en claveciniste), de heer G. Bierling (organist) en de heer I. Rolleman (fluitist) was ook dit jaar weer enthousiast over het hoge niveau van de muzikale pres taties. Al tijdens het ochtend en middagpro gramma werden hele mooie stukken muziek ten gehore gebracht. Ook dit jaar waren veel verschillende instrumenten te beluisteren, zoals bijvoorbeeld Wouke Smith die op gitaar een paar mooie stukjes speelde en Sven de Visser die op een keyboard een paar swingende stukjes speelde. Aan het begin van de middag konden we ook al genieten van Marieke de Bakker, 9 jaar oud, op de blokfluit en de 8 jaar oude Tim Strijdhorst op piano, die later tot de prijswinnaars zou den horen. Veel leerlingen werden begeleid met de piano of op het clavecimbel, een groot deel van deze begeleidingen werd dit jaar op uit stekende wijze verzorgd door een van de oudere deelnemers, nl. Pieter Verhage. Het is leuk om te zien dat leerlingen, die meer dere jaren meedoen muzikaal steeds verder groeien en zo ook andere manieren van muziek maken onder de knie krijgen, want begeleiden is toch echt iets heel anders dan optreden als solist. Opvallend was dat Pieter steeds op de piano heeft begeleid, maar dat hij zijn solostuk (het moeilijke Piece Heroique van Cesar Franck) op het orgel speelde. Hij beheerst ondertus sen dus ook het spelen op twee instrumen ten. Sommige deelnemers kregen ongewild begeleiding, dit ondervond onder andere Pien Driesse toen zij net met een mooi stuk je zachte gitaarmuziek bezig was kreeg ze spontaan begeleiding van de neerstortende regen op het dak. Aan de keuze van de stukken was dit jaar goed te zien dat het een herdenkingsjaar is voor de componist J. S. Bach, want vooral op het orgel kregen we veel van zijn werken te horen. Iemand die hiervan vast genoten zou hebben is het dit jaar helaas overleden commissielid de heer Wielaard. Hij was de laatste van de groep die 37 jaar geleden met dit concours zijn begonnen. Tijdens het concours is kort stil gestaan bij zijn overlijden. Dit concours kunnen wij elk jaar weer orga niseren dankzij de hulp van velen. Z moch ten we ook dit jaar de vleugel van de Chr. S.G. Prins Maurits gebruiken. Voor het ver voer zorgt dan de firma Flakkee verhuizin gen b.v. en Frans Bekman verzorgt het stem men. Het orgel kwam dit jaar uit Groningen waar de firma Loonstra een bijzonder 'Allen' orgel ter beschikking stelde en zoals de laatste jaren gebruikelijk konden we weer rekenen op een cdlavecimbel van Matthijs Mijnders, een instrument dat vooral heel goede diensten bewijst bij het begeleiden van de vele blokfluiten. Verder ontvangen we van velen financiuele steun, o.a. van AGO automaterialen b.v., Esselink Bouw materialen b.v., de ING bank en de RABO bank. De aankleding van het toneel met vro lijke bloemen werd verzorgd door Boogert bloemen uit Melissant. Het belangrijkst voor het organiseren van zo'n dag blijven toch de deelnemers, hun leraren en hun ouders, zoals wethouder Schouten opmerkte in zijn toespraakje voor afgaand aan de prijsuitreiking. Na deze prijs uitreiking konden we weer terugzien op een geslaagde muzikale dag. Hieronder volgt de volledige uitslag van het jeugdsolistenconcours. Kleine instrumenten afdeling A (t/m 11 jaar) 1Marieke de Bakker, Middelhamis174,5 pnt. 2. Geriëtte Stolk, Middelhamis174 pnt. 3. Gerdine Stmik, Dirksland173 pnt. Overige uitslagen: Willemijn Ottevanger, 161 pnt.; Etteke Roe- broeks, 162 pnt.; Wouke Smith, 166,5 pnt.; Joyce Weijman, 172 pnt.; Katinka Out, 156 pnt.; Eline v. d. Gronden, 158 pnt.; Paola Kamerling, 164 pnt.; Pien Driesse, 154 pnt.; Francis van Veelen, 168 pnt.; Bob Roos, 147 pnt.; Coen Trommel, 154,5 pnt.; Aleida Stouten, 154 pnt. Kleine instrumenten afdeling B (12 jaar en ouder) 1. Nadine Stolk, Middelhamis187 pnt. 2. Barendien Bakker, Dirksland176 pnt. 3. Mirjam van Keulen, Stad a/h Haringvliet175 pnt. Overige uitslagen: Christine Grootenboer, 162,5 pnt.; Arman- da Ridderhof, 176,5 pnt.; Gerianne v. d. Velde, 163 pnt.; Gijske Smith, 165 pnt.; Ellen Meyerink, 174 pnt.; Liesbeth v. d. Heide, 163,5 pnt.; Linda Hoekman, 169 pnt.; Mieke Bal, 153,5 pnt.; Erica Verhage, 169,5 pnt.; Marlies Baan, 171 pnt.; Elisa Schone, 168,5 pnt.; Carolien Verwijs, 163,5 pnt.; Rien Noteboom, 143 pnt.; Augusta van Lingen, 169,5 pnt.; Marlous Dillingh, 172,5 pnt. Duo's, Trio's enz. 1. Jantien v. d. Wende en Alike van Dieren, Middelhamis184 pnt. 2. Annemarie Verhage en Jacoline Paul, Middelhamis181,5 pnt. ensemble Sine Nomine, Middelhamis181,5 pnt. 3. Annelies Kievit en Liesbeth Hameeteman171 pnt. Overige uitslagen: Anneke Koole en Ellenoor Roeland, 160 pnt.; groep dwarsfluitleerlingen, 158,5 pnt.; Jeroen v. d. Zee, Rien Noteboom en Daniël Bom, 162,5 pnt.; Rob Roos, Roland Groten- boer, 162,5 pnt.; Groot blokfluitensemble van de muziekschool Goeree-Overflakkee, 166 pnt. Klavierinstrumenten afdeling A (t/m 13 jaar) 1Lennart Moree, Nieuw Beijerland185,5 pnt. 2. Tim Strijdhorst, Oude Tonge... 176,5 pnt. 3. Bas Crezee, Oostvoome174 pnt. Overige uitslagen: Matthijs Bakker, 150 pnt.; Paul Knöps, 148 pnt.; Elsbeth Knöps, 161,5 pnt.; Cornells Knöps, 152 pnt.; Pieter Biemond, 147,5 pnt.; Mieke Korpershoek, 171 pnt.; Frits Koppelaar, 155 pnt.; Sven de Visser, 150 pnt.; Joran Looy, 164 pnt.; Anneke Rooze- mond, 160 pnt.; Liesbeth Roozemond, 156,5 pnt.; Caroline van Dorsser, 153,5 pnt.; Steven de Rijke, 167 pnt.; Sander v. d. Houten, 161 pnt.; Henk van Lingen, 166,5 pnt. Klavierinstrumenten afdeling B (14 jaar en ouder) 1. Daphne Bulthuis, Goedereede ....191 pnt. (wisselbeker) 2. Pieter Verhage, Middelhamis ..188,5 pnt. 3. Fleur Bulthuis, Goedereede188 pnt. Overige uitslagen: Martin v. d. Sluys, 168 pnt.; Pieter Bechtum, 176 pnt.; Jolanda Otte, 157 pnt.; Islamova Ekaterina, 181 pnt.; Maarten Buth, 172,5 pnt.; Renate van Dieren, 175 pnt.; Barbera V. d. Veer, 168 pnt.; Martine v. d. Schelde, 168 pnt.; ArinaHeystek, 165 pnt.; Christiaan Stouten, 172,5 pnt.; Marien Stouten, 171 pnt.; Claudia Stmijk, 180,5 pnt.; Arjan Hui- zer, 174 pnt.; Arjan de Vos, 168 pnt.; Bas Villerius, 167,5 pnt.; Arjan de Nooijer, 177,5 pnt. Charlotte heeft heel wat kinderboeken geïl lustreerd en heeft ook zelf een aantal pren tenboeken gemaakt. Ze legde op een heel boeiende manier uit met wat voor soort materialen ze werkt en hoe ze ideeën opdoet (zoals veel boeken gaan bekijken in de bibliotheek!). Ook vertelde Charlotte hoe ze problemen oplost: als je geen paard kunt tekenen teken je een grote stal waar dat paard in staat. Je fantasie doet de rest. Beeldend kunstenares Mirian Zimmerman van Atelier Galathea gaf een workshop 'Illustreer je eigen verhaal'. Elke groep kwam met een verhaal naar de bibliotheek en samen met Mirian werd dat verhaal omgezet in een soort prentenboek. Op gro te doeken hebben de kinderen dit prenten boek geschilderd. De doeken worden alle maal in de bibliotheek opgehangen. COMBI II i. actief in beeld en geluid De Gemeenschapsbibliotheek heeft dit voorjaar de basisscholen in de gemeente Middelhamis een boekenproject aangebo den. Op een creatieve manier wilde de bibliotheek kinderen laten zien hoe span nend de wereld van het boek kan zijn. Het project bestond uit drie onderdelen: kenni smaken met een illustratie, zelf een verhaal maken en op groot doek een schildering maken en als derde een theaterstuk. Op twee maandagen in maart heeft de illustra trice Charlotte Dematons aan kinderen ver teld over haar eigen werk en over haar manier van werken. De tentoonstelling wordt op woensdag 26 april officieel geopend door burgemeester G. de Vries-Hommes en zal tot en met zaterdag 27 mei tijdens de openingstijden van de bibliotheek bezichtigd kunnen wor den. Met dit alles hoopt de bibliotheek dat kin deren inzien dat een boek niet saai is, maar dat er een hele wereld achter al die lettertjes schuilgaat, als je je fantasie maar gebmikt. Als je leest, maak je een hele eigen wereld in je hoofd en door stukken verhaal te gaan tekenen, gaat het verhaal nog meer leven. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiai(i<ee Tot slot Voor de koop of verkoop van uw wonmg Doetinchemsestraot 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 OUDDORP-\l/eililral3Sl!l.|»l!716S161Jlox 683734 (ENESSi-PrinlihopHogüMin 175 «l.(0lll|46M00

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1