SGP-fractie doet haar criticasters versteld staan Luisteren naar mooie geesteiijite liederen en liulp bieden aan Mozambique Flakkeese Roparun-atleten en lege flessen. Israëlavond Na 23 jaar Eilanden Nieuws bezorgen stopten ze ermee... www.buijze.nl Bijeenkomst CVB 'Goeree' m(/l/io MINNAARD K^ VASTGOED Kranten-integriteit. Geranium-Oranjemarkt te Sommelsdijk te Oosterland Opbrengst Omloop weer voor goede doelen r. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Een avond met een dubbele gedachte: Hts Dinsdag 11 april 2000 72e jaargang nr. 6896 ^NNSEBIBüOr/^^ BEW. EX. Raad Middelharnis: Raadsbrede medewerking aan plannen voetbalvereniging SNS 't Is weliswaar (nog) geen regel -, maar soms worden staatkundig gere formeerde raadsvertegenwoordigers door hun anders getinte collega's geschamperd om het standpunt dat hun overtuiging hen ingeeft. Donder dagavond, in Middelharnis' raadsver gadering leek het weer die kant op te gaan, maar de toon werd ditmaal te vroeg gezet. Er werd nogal wat geld, 207.500,-, gevraagd voor de voetbalvereniging SNS te Stad aan 't Haringvliet. "Benieuwd wat de SGP doet", vroeg mevrouw v/d Nieuwen- dijk zich af, maar de SGP-fractie heeft haar versteld doen staan! "Binnen onze fractie zijn we niet zo voetbal- lerig", liet SGP-vertegenwoordiger Van Dam weten en dat was een haast overbodige mededeling. Dat' het voorstel in de SGP- fractie tot "een brede discussie" had geleid liet zich ook gemakkelijk verstaan, maar het oogstte applaus toen dhr. Van Dam toch de instemming van zijn fractie aankondigde. De SGP-fractie had de sportieve doelstelling van de vereniging overwogen, ook het socia le karakter omdat jong en oud er een ont moetingsplek hebben, maar vooral liet de fractie wegen dat niet zondags wordt gespeeld. "In die gevallen dat Gods dag word misbruikt hebben we helaas altijd tegen moeten stemmen, maar in dit geval stemmen we met het voorstel in", liet dhr. Van Dam weten. Mevrouw v/d Nieuwendijk, die dat kenne lijk niet verwacht had, sprak van "een legendarische ommekeer" die misschien zelfs tot vervolg zal hebben dat SGP-wet- houder Slootweg te zijner tijd gevraagd zal worden de aftrap te verrichten! SNS gaat haar oude kleedkamer-accommo datie slopen en er een nieuwe voor in de plaats zetten. Het trainingsveld zal worden uitgebreid, het tweede wedstrijdveld gespie geld, de stroomtoevoer aangepast en er zul len in het kader van het speel- en ontmoe- tingsplaatsenbeleid voorzieningen worden gerealiseerd. Dat alles zal een krediet vergen van zeker vierhonderdduizend gulden, maar de verenigingsleden slaan zelf de hand aan de ploeg en brengen daardoor die kosten met 35% terug, zodat het krediet tot 227.500,- beperkt kon blijven. Het krediet werd raads- breed ter beschikking gesteld. Instemming ook van dhr. Dillingh (CDA). Ook hij hoopt dat de nieuwe accommodatie een aanzuigen de werking zal hebben op de jeugd, zodat de stadsjeugd er gezond en sportief bezig zal kunnen zijn. De accommodatie die zal worden vervan gen, was volgens de toelichting niet meer waard om er nog één spijker aan te besteden. De oprichting van damesvoetbal zou ook uitbreiding nodig hebben gemaakt. Op D.V. donderdagavond 13 april a.s. hoopt de Christelijke Vrouwenbond 'Goeree' weer bij elkaar te komen. Aanvang 20.00 uur in het verenigingsgebouw 'Oostdam' te Goe- dereede. Deze avond zal in het teken van Pasen staan, waarin we hopen te gedenken de opstanding van de Heere Jezus. Door het ziek zijn van ds. Riphagen kan de mogelijkheid zich voordoen dat deze avond door ons als bestuur zelf verzorgd gaat wor den. Wij hopen desondanks dat het een fijne avond mag worden, met een goede opkomst. Introduces zijn altijd van harte welkom. Met vriendelijke groet, het bestuur. Secr. W.J. Tanis-de Vogel. uAh ftl VtWt Op DV 22 april is de laatste avond van het seizoen. We willen dan pannekoeken gaan eten en naar het strand voor een kampvuur en strandwandeling. Bel voor 15 april even naar Corrie Bom (651523) of Hennie Looij (652323) om je op te geven. Tot ziens. Commissie ZAJW Nieuwe Tonge Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Niet zelden kent een krant, tijdschrift of wel ke bladvorm dan ook een rubriek waarvoor lezers zelf in de pen kunnen klimmen. Niets bijzonders, wel een mogelijkheid om als blad 'middenin' je lezerspubliek te staan. Bij zo'n rubriek spreekt het voor zich dat het betreffende blad geen verantwoording neemt voor wat lezers in die rubriek schrij ven, ook spreekt het voor zich dat pennen vruchten niet pas dan in de rubriek worden toegelaten als schrijver/schrijfster daarin ook het gelijk aan diens kant heeft. Deze rubriek is er immers voor de schrijvende lezer en bevat géén bericht- of verslagge ving. Tijdens de laatstgehouden raadsvergadering van de gemeente Middelharnis kwam de lig- plaatsenproblematiek nabij het Havenhoofd aan de orde. Onze krant heeft hieraan aan dacht gegeven d.m.v. een ingezonden schrij ven van één van de booteigenju'en, gericht tégen de handelwijze van het college van Middelharnis. Tijdens de raadsvergadering stelde één van de wethouders zonder onder- scl^eid - vanwege hetgeen omtrent de lig- plaatsenproblematiek in de pers te lezen viel - dat het de pers aan journalistieke integriteit zou ontbreken. Aangezien onze krant geen journalistieke aandacht aan de ligplaatsen heeft besteed willen we het volgende voor wethouders aandacht neerleggen. Wethouder, hoe ging het ook alweer in een rubriek voor schrijvende lezers? Kent u het verschil tussen schrijvende lezers en schrij vende verslaggevers, van wie inderdaad journalistieke integriteit mag worden ver wacht, of worden briefjes die minder lieflij ken wat moeilijker verdragen? Wethouder, weet u weer hoe het gaat in een rubriek voor schrijvende lezers? Dan stellen we in de raadsvergadering niet zo lichtvaardig of in 't algemeen dat het de pers aan integriteit ont- Redactie breekt. De uitvoerende musici van Vandaag de dag is er zoveel ellende in de wereld en elke dag word u er weer mee geconfronteerd. U wilt natuurlijk altijd helpen, dus u doneert een bedrag wat u kunt missen. Maar tegenwoordig wordt men steeds vaker gevraagd om iets over te hebben voor een goed doel, dus sommige keren slaat u het doneren over. Dat is jammer, toch gebeurt het. Maar stel, u geeft maar een klein bedrag - f 10 - u helpt daarmee Mozambique en u krijgt daar een prachtige muzi kale avond voor terug! Is dat geen goede gedachte? U kunt die nog uitvoeren ook...De Vereniging Van Algemene Con certen organiseert namelijk Vrijdag 14 April a.s. een con cert in de katholieke kerk in Oude Tonge t.b.v. Mozambi que. U kent wellicht de V.V.A.C, van het concert van Louis van Dijk (29 januari 1999) in de aula van de Prins Maurits te Middelharnis. Dit concert was speciaal georganiseerd voor Roemenië. Deze keer zal het Mozambique-concert het weer een concert worden met een professioneel muzikaal gehal te, alleen niet met een bekende Nederlander. Op deze avond zal het goede-doel-concert worden gevuld met geestelijke liederen, uitge voerd door: Arjan Huizer (vleugel en orgel), Michiel De Leeuw Van Weenen (vleugel en orgel), Fryda en Cor van der Velde (panfluit). Toon Pouwelse (trompet) en Marleen Kievit (gitaar). Het gehele repertoire maken wij u niet bekende maar enkele num mers mogen wij u wel geven Improvisatie 'Wie Maar De Goede God Laat Zorgen', 'Hij Is Machtig', 'Jezus Is Het Levende Woord' en.een speciaal geschreven compositie voor Mozambique! Tevens zal er een speciaal voor dit concert geschreven gedicht over Mozam bique worden voorgelezen door de dichteres zelfEsther van Helden. Een avond met een dubbele gedachte Luisteren naar mooie muziek en hulp bieden aan Mozambique. Kaarten zijn verkrijgbaar bij VVV/ANWB Middelharnis en Bruna Oude Tonge. Voor kinderen tot 12 jaar bedraagt de toegang ƒ5,- kinderen van 12 tot 18 jaar betalen 7,50 en volwassenen f 10. Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.vvac.net/mozam. De lege flessenactie van de Roparun-atleten van Flakkee is een groot succes geworden. Donderdag, vrijdag en zaterdag stelden zij zich weer strategisch op bij bijna alle supermarkten op het eiland. Daar vroegen zij het winkelend publiek hun lege flessen voor het goede doel af te staan. En dat gebeurde gelukkig veelvuldig, soms zelfs met de woorden: "die zijn voor jullie, jongensDat was leuk, maar in fei te was het natuurlijk voor de patiënten van de Daniël den Hoed-kli niek en het Sophia Ziekenhuis in Rotterdam en hospice Calando in Dirksland. Aan deze laatste instelling refereerde burgemeester De Vries van de gemeente Middelharnis in een korte toespraak, waarbij ze vaststelde dat ook tegenwoordig nog mensen te vinden zijn die zich voor een goed doel willen inzetten. Daarna zette zij zich aan het sorteren van de enorme berg lege flessen op de parkeerplaats achter Gerard's Supermarkt. Bij elkaar waren meer dan 9000 flessen verzameld, goed voor een opbrengst van f 7.850! De Roparunners bedanken alle deelnemende supermarkten voor de gastvrijheid en de steun voor onze actie! De gezellige bloemenmarkt te Sommels dijk staat weer voor de deur. De Stichting Evenementen Middelharnis organiseert voor de 19e keer deze markt, met een oranje tintje vanwege Koninginnedag. De markt wordt gehouden op zaterdag 29 april van 9.00 tot 16.00 uur in de histori sche kern van Sommelsdijk (Voorstraat en Markt veld). Wat heeft de markt te bieden? In de eerste plaats bloemisten met natuur lijk geraniums, maar ook andere bekende en onbekende tuinplanten. Tevens zijn er strofiguren, bloemdecoraties en tuinbeel- den te verkrijgen. De Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goe- ree-Overflakkee is vertegenwoordigd met informatie en tal van artikelen. Met Meekrapproject 'De Onverwacht' zal zich bij deze feestelijke gelegenheid pre senteren. Deze presentatie zal bestaan uit een kleine reis-expositie over de meekrap- teelt, een voorproefje uit de theaterproduc tie, een folder en mondelinge toelichting. Er zijn meekrapstekjes te koop en het is de bedoeling dat er een straatzanger rond loopt, die een echte smartlap ten gehore zal brengen. Het geheel wordt, zoals vanouds, opge vrolijkt door de bekende Neutekrakers van Sempre Crescendo. Deze markt wordt dus weer de gezelligste marktdag van het jaar. De Stichting Evenementen hoopt dan ook weer op een geweldige publieke belang stelling. Op D.V. zaterdag 15 april 2000 wordt in het kerkgebouw van de Gereformeerde Ge meente te Oosterland een Israëlavond ge houden. Aanvang 19.30 uur. Ds. C. Neele, te Aagtekerke, deputaat Israël, zal een bezinningswoord spreken naar aan leiding van Jesaja 40:9c: 'zeg de steden van Juda: Zie hier is uw God!' De titel van het verhaal, dat ouderling B. Boot te Haamstede zal vertellen luidt: 'Joodse onderduikers in een reformatorisch gezin tijdens de Tweede Wereldoorlog Muzikale medewerking verleent het ge mengd koor 'De Lofstem' uit Scherpensise o.l.v. J. C. V. d. Slikke. Koororganist is C. G. V. d. Slikke en de samenzangorganist is A. T. Slingerland. De collecte is bestemd voor Evangeliever kondiging onder het Joodse volk. COMBI actief in beeld en geluid Voor de dit jaar te houden Omloop van Goe- ree-Overflakkee staan weer enkele goede doelen op de bestedingenlijst. De opbrengst van deze monstertocht, die op 25 en 26 augustus gelopen zal worden, zal zijn bestemd voor Interplast Holland en voor Stichting Joop naar Albanië. Eerstgenoemde organisatie voert medische hulpprogramma's uit in ontwikkelingslan den. Kinderen met onder andere brandwon den en lipspleten worden er door Nederlands plastisch chirurgen, anesthesisten en opera tieassistenten kostenloos geopereerd. De lokale artsen spelen hierbij ook een grote rol. Ze krijgen opleidingen, zodat men in de toe komst dit soort operaties zelf kan uitvoeren. De tweede instelling heeft een project in Albanië voor renovatie en onderhoud van de vrouwenkliniek in Krujë door het leveren van geld, kennis en goederen. Het lokale management van het ziekenhuis wordt zoveel mogelijk betrokken bij de renovatie, zodat zij zich mede verantwoordelijk voelt. Men wil met name kennis overbrengen. Goederen en diensten die noodzakelijk zijn voor renovatie en onderhoud wordt zoveel mogelijk plaatselijk aangeschaft zodat ook de economie hier een steuntje in rug krijgt. Na 23 jaar trouwe bezorging een bloemetje ten afscheid 't Zal best wel even wennen zijn als je na 23 jaar door weer en wind door héél Herkingen Eilanden Nieuws te hebben bezorgd ermee stopt. Als je ze het vraagt krijg je resoluut antwoord: '"k heb nog geen tijd gehad om daarover na te denken!" Nee, het echtpaar Verweij van het Adoptieplein in Herkingen hebben momenteel hun handen vol aan hun woning, waarin ze onlangs intrek konden nemen nadat het Adoptieplein een grondige opknapbeurt heeft ondergaan. Tijd om de bezorging van Eilanden Nieuws te missen hebben ze dus nog niet gehad, dat komt mis schien nog. Niettemin hebben ze het altijd met graagte gedaan. Eigenlijk is het via hun oudste dochter gekomen. Die kon de bezor ging op Herkingen overnemen van iemand die ermee wilde stoppen, en zo is het begon nen. Van begin af aan zette ook moeder Ver weij haar schouders eronder. "De maak de 25 jaar vol!", had ze toen beweerd en bijna was dat ook gelukt. Echter, de omstandigheden kunnen weleens veranderen, zéker als de gezondheid parten gaat spelen, en zo komt het dat het bij 23 jaar bleef steken. Ook toen de kinderen de deur uitgingen bleef mevrouw Verweij Eilanden Nieuws bezor gen, daarbij dikwijls geholpen door haar kleinzoon Arjan Bazen die daarvoor dan helemaal uit Stellendam kwam, en natuurlijk werd mevrouw Verweij ook bijgestaan door haar man. "Zodra we Eilanden Nieuws bin nen hadden, even na twee uur, gingen we op pad en hadden de mensen om half drie Eilan den Nieuws al op de mat". En 't moet wor den gezegd, het is niet onwaarschijnlijk dat daarmee Herkingen op dinsdag en vrijdag als eerste de krant binnen had. Toen het een keer spekglad was door sneeuw en ijzel, tóen is het een keer zaterdag geworden. "Eigen lijk hebben we door die vroege bezorging Herkingen verziekt", zegt mevrouw Ver weij. Want nu wordt Eilanden Nieuws op Herkingen door schoolgangers bezorgd en de lezers mogen het best weten - maar eigenlijk wisten ze dat al - kinderen komen 's middags doorgaans niet eerder dan half vier uit school, dus wordt Eilanden Nieuws er nu wat later bezorgd, net zo laat als op de restvan 'teiland... INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 -^^U^M -^i^^^H- t uur foto-jerv/co tmxm- WtsIsMii3S 1,1. |01t;i 6tl61!(m6IJÏM«NiSSi- Mnhtap HoatiaDni Ui Ml. |0Ilil«iW

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1