LITIE ZAFIRA XDA en landbouw hebben iets met elkaar' Een nieuw onderkomen voor VVV/ANWB Overflakkee VOGELBEURS (010)2741135 De R.T.M.-tram gaat weer rijden! Koffieochtend Goedereede ....MmimifQieê karels. autoschode Föcmi9 Zaterdag avond- jeugdwerk Politie 24-uurs telefoon; Garage Knöps B.V. m(AAuo NilNNAARD K^ VASTGOED •oS. Verkoopdag Rockanje De lentehypotheek Beroep uitgebracht Plaatsen roodlicht- en snelheidscamera's opN59 il^Q. K--0) chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Opruimboeken Koninginnedag voor'Het feijne kwartier' jV^ Visser Visser Msser Meubelen (0187)49 88 30 Wordt u vrijwilliger? Ger. Gem. Nieuwe Tonge cO^ BEW. EX. Vrijdag 7 april 2000 72e jaargang nr. 6895 Rotterdam-Rijnmond Diefstal STELLEND AM - Het afgelopen weekend is er vanaf de Mr. Snijderweg een grijze kunst stof kist, inhoudende 40 kilo tong ontvreemd. De waarde hiervan bedroeg 682,-. Snelheidscontrole STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dinsdag tussen kwart over vier en kwart over zes op twee plaatsen radarsnel heidscontrole op de N57, Stellendam. In totaal hielden 166 van de 2042 passerende automobilisten zich niet aan de maximum snelheid van 100 km per uur. Hoogste score bedroeg 150 km per uur. Vernieling fiets STELLENDAM - In de nacht van 3 op 4 april werd een bij de bushalte aan de Een- drachtsweg te Stellendam geparkeerde en op slot staande fiets geheel vernield. Diefstal bankpasjes SOMMELSDIJK - Een 42-jarige inwoon ster van Middelhamis miste haar mapje met bankpasjes, welke uit de binnenzak van haar jas waren gestolen. Waarschijnlijk is dit in Sommelsdijk gebeurd. Snel daarna werd geconstateerd dat er al twee keer 50,- gepind was. Brand in woning SOMMELSDIJK - Omstreeks 12.50 uur werd er brand geconstateerd in een woning aan de Langeweg te Sommelsdijk. De oor zaak van de brand was een oververhitte fri tuurpan. De schade is aanzienlijk. Brandalarm DIRKSLAND - In de Geldershof te Dirks- land ging een automatisch brandalarm af. De brandweer constateerde ter plaatse dat bij een bewoonster een pannetje op het vuur te warm was geworden. Door de rook uit het pannetje ging het alarm af. Poging inbraak in woning STELLENDAM - In een woning aan de Brielsestraat te Stellendam werd door de bewoonster de afgelopen dagen geconsta teerd dat een onbekende heeft geprobeerd om in te breken. Ze constateerde schade aan een kozijn. Ook aan de Nieuweweg te Stel lendam werd een poging tot inbraak gecon stateerd. Diefstal aanhangwagen DEN BOMMEL - In de nacht van 3 op 4 april werd aan de Molendijk te Den Bommel een aanhangwagen gestolen. Rare snuiters DIRKSLAND - Aan de Oranjelaan te Dirksland probeerden twee manspersonen door een babbeltruc een woning binnen te komen. Ze deden zich voor als medewerkers van een abonnementenservice. Oplettende omwonenden belden de politie. Twee 22- jarige mannen uit Brabant zijn hierbij gecon troleerd en konden de reden van hun aanwe zigheid in de buurt niet helder maken. Ze zijn na een onderzoek naar de reden van hun komst weer vertrokken richting Brabant. Nieuw van Opel: nu in onze showroom voor aMPorïJdeM MeP plezier Tweede kamerlid mevrouw! Van Ardenne in Melissant: Op de avond van een gezamenlijke themadag van alle vier de eilandelijke CDA-afdelingen sprak tweede kamer lid mevrouw Van Ardenne (CDA) afgelopen maandagavond in vereni gingsgebouw 'Melishof' te Melissant over de relatie die haar politieke par tij heeft met de landbouw. "Het CDA en de landbouw hadden en hébben iets met elkaar", was het kloppende hart van haar boodschap, 't Was trou wens de eerste keer dat ze in Melissant was, een primeurtje dus! Ter inleiding bracht mevrouw Van Ardenne de meevaller van 11 miljard gulden te berde, die Den Haag als meevaller kreeg gepresen teerd. "Waaraan denkt het CDA die te gaan besteden?" Bij de beantwoording van deze vraag houdt het CDA zich graag aan de nor men die het zich daartoe heeft gesteld: drie kwart van de meevaller besteden aan aflos sing van de staatsschuld en het overige aan de veiligheid (politie), het onderwijs en de zorg. "Wat betreft het doen van uitgaven volgt het CDA behoudende lijnen en een wat conservatieve koers met een blik op de toe komst. Een toekomst waarin we te maken krijgen met een grote groep ouderen, die zal leiden tot een grotere zorgvraag, terwijl de groep om dat te dragen steeds kleiner wordt. Dit is het CDA een zorg", Uchtte mevrouw Van Ardenne toe. En wat mogen we verwachten van Paars? "In elk geval mogen we daarvan een visie op landbouw verlangen. Juist door een gebrek aan visie bleven onder de drie laatste land bouwministers, die zich betrekkelijk kort na elkaar op hebben gevolgd, problemen onop gelost. Er moet een visie zijn die tevens de 'randgebieden' van de agrarische sector bestrijkt, zoals het milieu. Zomaar stellen dat de boeren maar raak spuiten en dat ze daarom met z'n allen maar eens aangepakt moeten worden is volgens mevrouw Van Ardenne niet te verkopen. "Het mag best eens worden gezegd dat het overgrote deel van de landbouwer zich keurig aan de voor schriften houdt. Maar zonder gewasbescher mingsmiddelen kun je eenvoudigweg niet. Het is daarom van belang dat er een nieuw gewasbeschermingsbeleid wordt ontwik keld". Met betrekking tot het te voeren landbouw beleid heeft het CDA vier uitgangspunten geformuleerd. Mevrouw van Ardenne in "Melishof" a) Er moet visie zijn op landbouw. b) Op het. gebied van landbouw moeten kennis, onderzoek, voorlichting en onderwijs op een hoog peil staan. c) De overheid moet meer werken vanuit 'het poldermodel' en geen dictaten van bovenaf op de landbouwsector leggen. d) De land- en tuinbouw in Nederland mag je niet laten 'klappen' door bedreigingen vanuit Europa. Als niet alles meer vanuit Den Haag kan komen moeten we juist regionaal gaan werken. Voor wat betreft de toekomst voor de land bouw ziet mevrouw Van Ardenne zéker per spectief. "Weliswaar is er een grote groep potentiële boeren die ideeën hebben om te emigreren, daarentegen kent ons land ook een groep die het in de Nederlandse land bouw blijven zien zitten, en dat vraagt om waardering door de overheid! Overheid en sector hebben elkaar nodig. Voor boeren die willen starten, vernieuwen of hun bedrijf willen beëindigen dienen dan ook voorzie ningen te worden opgenomen in het nieuwe belastingplan, wat daar tot op heden in 't geheel niet over spreekt. Echter, mede dank zij de inbreng van het CDA in het debat over het belastingplan zal men zich alsnog daar over buigen. Het CDA ziet dan ook zeker toekomst voor de Nederlandse landbouw", zo besloot mevrouw Van Ardenne. "We zit ten in de oppositie en dat bevalt ons prima, maar soms denken we weleens: 'zaten we nu maar eens aan het roer!' Maar dat is iets waarvoor kunt voor zorgen. Middelhar nis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Morgenavond is het zover! Dan hoopt 'Schone Schijn' op te treden voor ons. Zoals gezegd hebben ze een ontzettend leuk pro gramma in elkaar gezet, rondom het thema 'Laat zien waar je voor staat'. Tipje van de sluier: Een en ander gaat over een christen jongeren die moet kiezen tussen het voetbal of de kerk. Ben je nieuwsgierig geworden? Kom dan morgenavond naar 'De Hoek steen' We beginnen zoals gewoonlijk weer om 20.00 uur en de deuren zijn open om 19.30 uur. Het Genealogisch Centrum Goeree-Over- flakkee en het Ensemble Eeuwkant zijn op Koninginnedag in Dirksland weer present op het pleintje achter Rabobank West-Flakkee. Voor hun boekenkraam vragen ze oude- en opruimboeken. U kunt de boeken afgeven bij 'Het feijne kwartier'. Achterdorp 7 in Dirksland op zaterdag 15 april van 10.00 tot 16.00 uur. Tot 27 april kunnen boeken op werkdagen worden bezorgd bij C. J. Hamee- teman, Frans Halslaan 18 in Middelhamis, tel. 482967 en J. van Wezel, Raadhuisplein 1 in Stellendam, tel. 491663. Een telefoontje vooraf is handig. Iedere derde zaterdag van de maand, dus ook 15 april a.s., is er verkoopdag (rommel markt) in de schuur aan de Hilseweg 3 in Rockanje. De schuur is als volgt te bereiken: bij de verkeerslichten op de N57 afslag Roc kanje nemen, daarna de eerste weg links. De opbrengst van de verkoopdag is bestemd voor het restauratiefonds van de Nederlands Hervormde Kerk in Rockanje. De schuur is open van 9.30 tot 14.00 uur. U mag deze dag ook goederen voor de ver koop brengen en ook oud papier is een bron van inkomsten voor het fonds. Voor infor matie kan er gebeld worden naar nr. 0181- 401726, 0181-402234, 0181-403971 of 0181-401118. Op de verkoopdag via 06- 51925313. Graag tot ziens in de schuur! Van klein naar een beetje groter naar nog een beetje groter, zo ziet de levensloop van VVV/ANWB Overflakkee er ongeveer uit. De laatste beetjes die groter werden gegroeid noopten het IVliddelharnisse bureau voor toerisme en recreatie er - opnieuw - toe om uit te zien naar een ruimere locatie. Dit uit zien werd vinden en vinden werd openen, het openen van een flinke ruimte die de VVV/ANWB-vestiging weer voor een paar jaar onderdak moet kunnen bieden. Afgelopen woensdagmiddag vond de ingebruikname plaats. Geen officiële openingshandeling, maar gewoon met z'n allen, genodigden, er zijn. Even nog keek voorzitter P.L. de Feijter in zijn openingswoord terug naar het begin. Dat was op het Zand pad in Middelhamis, inpandig bij iemand thuis. "Maar op zand iets opbouwen is niet zo best. Daarom zijn we, toen onze behui zing te klein werd, naar de Oostdijk gegaan; op een dijk bouw je al heel wat steviger dan op zand". Maar ook daar werd het te klein en moest er naar een ruimere locatie worden uitgeweken. "We zijn toen naar een plek gegaan die nóg steviger is dan een dijk: de Kaai". Met die verhuizing werd zo'n 300% aan ruimte gewonnen en dat was niet niks. Toch groeide men ook uit deze jas en moest wéér naar iets anders worden uitgezien. Toen kwam het winkelpand van de fa. Huibrechtse aan het Vinger- ling vrij en nu is dat de VVV/ANWB-locatie geworden. "En een vingerling" wist De Feijter, "daarin hangt het scheepsroer en een roer geeft richting aan waarheen je varen moeten: recht vooruit en met een toenemende omzet!" In een winkel die (thans nog) veel ruimte biedt, en met een uitzicht op hetzelfde vaarwater als vanuit het vorige pand kan die koers worden gevaren. Hartelijk welkom in de showroom van in Sommelsdijk. Bestaande hypotheek oversluiten om lagere maandlast? van de Rabobank West-Flakkee Lagere maondiast kan niet! Maak een afspraak op actief in beeld en geluid Op zaterdag 15 april a.s. houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vogelbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. De toegang is gratis! Door de Gereformeerde Gemeente van Ouddorp is een beroep uitgebracht op ds. G. Clements, zendingspredikant van de Gereformeerde Gemeente van Nunspeet. Op zaterdag 15 april begint het rij- seizoen van de R.T.M, stoomtram weer. De stoomtram rijdt alweer 10 jaar op Goeree-Overflakkee. Wie er ooit aan gedacht heeft om met stoom of diesel bezig te zijn, kan zich die dag laten informeren over vrijwilli gerswerk voor het museum-trambe- drijf. Willen we het bedrijf optimaal laten functio neren, dan hebben we nog flink wat vrijwil ligers nodig. Er is een grote verscheidenheid aan werkzaamheden, zoals het onderhouden en restaureren van historisch spoorwegmate rieel tot het rijden met stoom- en dieselmate rieel. Ook zijn nieuwe conducteurs en con- ductrices van harte welkom. En ook liefheb bers van zwaar lichamelijk werk kunnen zich uitleven tijdens het werken aan de baan. Van 11.30 tot 17.00 uur rijdt de tram tussen Remise en Port Zélande. Zo kunnen bezoe kers en mensen die vrijwilliger willen wor den de sfeer proeven en ondertussen de medewerkers aan het werk zien, zowel op de ban als in de werkplaats. Tevens is er een demonstratie van de spoorbaanploeg bij de remise. Uiteraard is iedereen van harte welkom om een ritje met de tram te maken. Voor nadere informatie: R.T.M, remise, tel. 0187- 689911. Woensdag 12 april a.s. is er opnieuw een koffieochtend. De laat ste van dit seizoen, die in het teken zal staan van passie en Pasen. De voor velen bekende mevr. Co 't Hart is onze spreekster. De boekentafel zal gevuld zijn met haar eigen gedichtenbundels. Tevens is er kaartverkoop voor onder andere Woord en Daad. Er is kinderoppas in de bovenzaal. Rond 9.15 uur staat de koffie klaar en om 9.30 beginnen we. Allen tot ziens in 'de Ark' D.V. zaterdag 8 april is er weer een open avond en valt er weer van alles te doen. Nemen jullie ook je muziekinstrument weer mee? Iedereen vanaf 13 jaar is hartelijk welkom in het zaaltje van de Ger. Gem. te Nieuwe Ton ge, vanaf 19.30 uur. Tot ziens! De Commissie. Met ingang van het weekend van 8 april zul len op de N59 vier roodlicht- en snelheids camera's geplaatst worden in de reeds geplaatste flitspalen ter hoogte van de kruis ingen met de Schaapsweg en de Tonisseweg. Deze kruispunten zijn aan de hand van metingen aangewezen als ongevalgevoelige locaties. Bij de kruispunten zijn voor beide rijrichtingen palen geplaatst. De palen wor den geplaatst door het project Verkeershand having, wat met de intensievere controles de verkeersveiligheid op het eiland wil vergro ten. Sinds maandag 20 september loopt op Goe ree-Overflakkee het gebiedsproject 'Goe ree-Overflakkee', als onderdeel van het regioproject verkeershandhaving, wat dins dag 11 april officieel van start gaat. Doel stelling van dit project is het verhogen van de verkeersveiligheid. De meetbare doelstel lingen met betrekking tot snelheid en rood- lichtnegatie zijn: binnen een jaar wordt door niet meer dan 10% van de bestuurders de maximumsnelheid overschreden en is het aantal roodlichtnegaties met minimaal 50% gedaald. district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<l(ee SOMMKLSDIJK (lUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL 0187-48 72 72 (PASSAGE) I ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187-68 17 55 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 617300 Tel. (0180) 642111 Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 OWBO»-WuBfral 35 H (0I«7| i!lil2f«i «3?M «mast «™i!i»P «cigö»™ in «J-(»l "I*™» tjl^ MMACJRTIFIMTE 36570 Il Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1