SGP-fractie verwacht overlast van nieuwe parkeerplaats in Ouddorp Workshop Booteigenaren, let op uw zaak! Knutselmiddag Stellenbabelse torenpuisten...? Keukenhof In memoriam uit de kerken ''Ik zie, ik zie wat jij niet ziet Groei Bloei Opbrengst reuma collecte Eilandelijk karakter Goeree-Overflakkee straks aangetast door Bustocht naar de EIIAt1DEn-l1IEUW5 Discogangers zullen de rust verstoren. EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Verkoop handwerken Ooitgensplaat in Middelharnis Bloeddonateurs, hartelijk dank! Oproep inwoners Oude Tonge Rommelmarkt in Ooitgensplaat Unieke tentoonstelling over vooroordelen, discriminatie en zondebokverschijnsel De KMTP/Groei Bloei, PAGINA 2 DINSDAG 4 APRIL 2000 Raad Goedereede: Over de aanleg van twee parkeerter reinen ging het donderdagavond in Goerees raadsvergadering, één in Ouddorp en één in het stadje Goede reede. Over het één, dat in Goeree, was de hele raad juichend, over het andere, dat aan de Molenblok in Oud dorp, waren grote reserves, met name bij de SGP-fractie. Parkeerplaats Goedereede TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE De gemeente Dirksland presenteert samen met het Instituut voor Publiek en Politiek te Amsterdam een unieke tentoonstelling over vooroordelen, discriminatie en het zondebokver schijnsel. De tentoonstelling is met name gericht op kinderen in de leef tijd van 10 t/m 13 jaar, maar is even zeer de moeite waard voor oudere jeugd en volwassenen. Het betreft hier geen tentoonstelling in traditio nele zin, maar veel meer is er sprake van een educatief spellencircuit, waarin kinderen al spelend de ach tergronden van de diverse thema's kunnen ontdekken. Koninklijke Maatschappij l\iinbouw Plantkunde Afdeling Goeree-Overflakkee afdeling Goeree-Overflakkee organiseert: Demonstratie bloemschikken 'van Zooi naar Mooi' Voorjaarsplantenruil Zeker niet omdat straks de klanten van de Albert Heijn-vestiging aan de Molenblok hun auto's gemakkelijker dan nu kwijt zul len kunnen, er komen 46 plaatsen, maar omdat te verwachten is dat ook bezoekers van discotheek 'de Kreek' er gebruik van zullen gaan maken "en daarmee gaat voor de omgeving de leefbaarheid er niet op voor uit", voorzag SGP-raadslid Klepper. "Disco bezoekers zijn nu eenmaal mensen", wist Klepper "die niet onder al te serieuze omstandigheden hun autoportieren open- en dichtdoen, best 'es luidruchtige muziek kun nen laten horen en soms een tijdlang staan te praten". Graag hadden dhr. Klepper en z'n fractie van het College de toezegging dat zulks voorkomen wordt. Het beste zou zijn wanneer het terrein na winkelsluiting afge sloten zou worden; ondernemer Kauffmann zou zich daar niet tegen verzetten, maar anderzijds vindt hij het prima al het gewoon 24 uur per dag toegankelijk blijft. Er wordt voor realisering van het terrein, er komen voorts 3 winkelruimten met apparte menten daarboven, een boerderijtje afgebro ken en ook dat wordt door de SGP-fractie betreurd. Het steetje is beeldbepalend en karakteristiek voor de streek en de periode waarin het gebouwd is. "Jammer dat het ver dwijnt", vond dhr. Klepper. Voor de SGP- fractie graag slagbomen ervoor die zó wer ken dat je na winkelsluitingstijd het terrein nog wel kunt verlaten, maar het niet meer op kunt rijden. Het ging de rest van de raad wat te ver. De enige die enig bijval verleende was CDA'er Oostenbrugge. Hij vond het wat twijfelach tig eerst overlast te laten ontstaan, alvorens maatregelen te nemen. Dat was eigenlijk de teneur van het ant woord van het college. Wethouder Lokker, beoordelend dat het boerderijtje er nu ook niet al te fraai meer bij staat, was zeker niet ontevreden over het plan, zelf oordeelde hij het "prachtig mooi" te zijn en inderdaad zal het zo zijn dat ook anderen van de parkeergelegenheid gebruik gaan maken, ook door hen die een bron van geluidsoverlast kunnen gaan vormen, maar als dat inderdaad gebeurt zal daartegen wor den opgetreden. Afsluiten zou daarentegen een schijnoplossing zijn; het terrein zou altijd voor tweewielers bereikbaar blijven en die zijn er ook al met audioapparatuur. Tegen overlast zal "handhavend kunnen worden opgetreden", was de boodschap van wethouder Lokker. Verdere toezeggingen werden niet gedaan, ook niet door raadsvoorzitter burgemeester Sinke. "Laten we eerst afwachten hoe het zich ontwikkelt", stelde dhr. Sinke, en met hem wethouder Visser, voor. "Als er klach ten komen moeten we bereid zijn met de meest adequate middelen in te grijpen", aldus de voorzitter en die houding zegde hij toe, waarbij onbesproken bleef welke mid delen dat dan zullen zijn. Omwonenden had den op een informatieavond al hun instem ming met de aanleg betuigd, mits het par keerterrein afsluitbaar zou worden. De voorgenomen aanleg van een parkeerter rein achter de brandweerkazerne te Goede reede kreeg een absolute bijval; het voorne men dat het er op zo kort mogelijke termijn komt werd toegejuicht, al zal er deze zomer nog geen gebruik van kunnen worden gemaakt. Pas tegen de winter zal het gereed zijn, verklaarde wethouder Visser. Dan wordt de raad z'n mening gevraagd of tijdens de winterperiode parkeren op de Markt, onder andere ten behoeve van 'de Gouden Leeuw' nog zou kunnen worden toegestaan. Dé SGP-fractie heeft daar, bij monde van dhr. B. Noorthoek, al 'nee' tegen gezegd. Deze fractie vindt ook dat de ten'assen voor de horecagelegenheden niet te ver uit moeten groeien wanneer de markt parkeervrij wordt. Dat het met dat parkeren op de Markt écht gebeurd moet zijn als de nieuwe parkeer plaats eenmaal gereed is, dat vindt de hele raad. Er komen dan tachtig plaatsen beschik baar op een steenworp afstand van de kern; "dat is voor de gemeente een hele investe ring, maar tegelijk een rijke aanwinst", vond dhr. Human. Een beter parkeergedrag, daarop hopen dhr. Van der Laan, mevrouw Tigchelaar en dhr. P. Grinwis: "Om dat te controleren hebben we een ambtenaar met opsporingsbevoegdheid in huis", zo wees dhr. Grinwis aan. Er worden alsdan daden verwacht, want het zou dan écht gedaan moeten zijn met het wildparkeren zoals dat nu gebeurt en (soms) wordt getoler eerd bij gebrek aan een alternatief. Over een (speel)voorziening voor de jeugd en een 'hangplek' wordt nog nader gespro ken. In elk geval zijn er geen planologische beletsels. Direct na de opening van de raadsver gadering, waarin alleen de heer Van Oosterom ontbrak, heeft de voorzitter, burgemeester Sinke, met een herinne ringswoord de nagedachtenis geëerd van de heer M. van 't Geloof uit Oud dorp die op 4 maart overleed. De heer Van 't Geloof was raadslid van 1971- 1974. Weliswaar was hij 'een man van weinig woorden', maar niettemin werd met dank teruggedacht aan de manier waarop hij zich voor de gemeenschap heeft ingezet. De raad betrachtte enke le momenten stilte. De weduwe en familie van de overledene werden kracht toegewenst het verlies van hun dierbare te dragen. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. In 'Zegt u 't maar...' van 24 maart jl. vroeg de heer Van Heest mij of ik nu echt wijzer ben geworden nadat ik de bezin ningsdag van het Comité tot Behoud van de Hervormde Kerk te Putten bezocht heb. Mijn volmondig 'ja' op deze vraag wil ik hier graag toelichten. clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall: AIgemeen@gebr-dewaaI.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail; ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur; J. Villerius, tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail; J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Ik ga hiervoor een aantal jaren terug in de SoW-historie. In 1986 werd door de 3 syno den van de betrokken kerken de onomkeer baarheid van het SoW-proces uitgesproken door het aannemen van de intentieverkla ring. In deze verklaring is vastgelegd dat de beide kerken (Hervormde Kerk en Gerefor meerde Kerken) 'in staat van vereniging' waren. In de Gereformeerde Kerken werd hiertegen nauwelijks bezwaar gemaakt. In de Hervormde Gemeenten ontstond hierte gen echter brééd verzet. 40% van de Her vormde Gemeenten zeiden volmondig 'nee' tegen de 'verklaring van overeenstemming' t.a.v. het samen kerk zijn. Van deze 40% sprak 33% zich zonder meer met 'nee' uit tegen het SoW-proces en 7% met een 'nee, tenzij'. Als ik mij niet vergis, dan behoorden praktisch alle hervormde gemeenten op ons eiland tot die 33% nee- zeggers. Als ik me wel vergis, verneem ik dal graag! De bezwaren logen er niet om. Ze hadden en hebben alle te maken met de wezenlijke taken van het kerk-zijn, t.w.: visie op de Schrift; visie op de belijdenis; de ambtsopvatting; visie op het gemeente-zijn; het geloofsleven, zoals het naar voren komt in Doop, belijdenis en Avondmaal; visie op het huwelijk. We zijn nu ruim 13 jaar verder! Wat is er al niet afvergaderd en geschreven over dit dubieuze proces. Wat waren er telkens teleurstellingen in de rechterflank van de Hervormde Kerk als weer en steeds weer hun oprechte bezwaren en voorstellen door de synode van de tafel geveegd werden. Wat werd telkens de pijn ervaren van de innerlij ke gebrokenheid op de ambtelijke vergade ringen. Pijn en verdriet, die steeds groter werden naarmate de tijd verstreek en telkens moest blijken, dat steeds meer predikanten en ambtsdragers, het zo krachtig uitgespro ken 'nee' verloochenden en van tegenstan ders zelfs grote voorstanders werden. Dit in navolging, helaas van de Gereformeerde Bond. Wat bleef er over van het credo 'We kunnen niet weg en we kunnen niet mee'! Het werd: 'We willen niet blijven en we gaan mee'Het 'tenzij' bleek een onbeperkt rekbaar elastiek te zijn. SoW is een slijtage-proces. Hoe langer het duurt, hoe minder de bezwaren (h)erkend worden. Het is dan ook goed dat door een aantal verontruste predikanten in de Her vormde Kerk voorlichting gegeven blijft worden om de principiële bezwaren, die nog even recht overeind staan als in het begin van het SoW-proces bewust te maken en te houden. Deze zaken worden onvoldoende behandeld op de ambtelijke vergaderingen, die wij als ambtsdragers zo lang het kan moeten blijven bijwonen. Hiermee is er instemming met de heer Van Heest. Maar is het niet wat al te kortzichtig om alleen daar onze mening te blijven vormen? A. J. Nelis, Molentienden 95, 3253 VH Ouddorp, tel. (0187) 681053 Op dinsdag 11 april a.s. houdt de handwerk- club in Ooitgensplaat haar jaarlijkse ver koopmiddag in 't Centrum, Van Weelstraat 10. De verkoop begint om 13.30 uur en duurt tot 16.00 uur. Te koop zijn onder andere kaar ten, pompoenen, vazen, diverse cadeautjes en mooie paasstukjes. Tevens wordt er een verloting gehouden. Beslist de moeite waard om even langs te komen. Nieuws NED. HERV. KERK Beroepen te Lienden J. Harteman te Wezep. Aangenomen naar Maassluis (wijkgemeen- te Groote kerk) J. van Belzen te Hattem. Bedankt voor Ameide-Tienhoven W. H. Th. Moehn te Aalburg; voor Ede G. A. Schreuders te Wierden; voor Noordwijk (wijkgemeente Ichthus) H. Russcher te Oud- Beijerland. Preekconsent is verleend aan R. R. J. de Bruijn te Rotterdam en A. A. M. Verwijs te Utrecht. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Leerdam R. F. Telgenhof, kan didaat uit IJsselmuiden. Aangenomen naar Groningen-Helpman J. T. Oldenhuis te Zwolle-Zuid. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Genemuiden J. Bos te Aarlan- derveen. Bedankt voor Drogeham H. H. Klomp te Nunspeet; voor s-Gravendeel H. C. Mijn- ders te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Leiderdorp M. Karens te Wer kendam. Bedankt voor Borssele J. J. Tanis te Mid delburg; voor Boskoop W. Visscher te Amersfoort; voor Nieuwerkerk en Katwijk aan Zee A. Vermeij te Zwijndrecht; voor Oudemirdum A. J. Gunst te Benthuizen; voor Kampen, Meliskerke en Vlaardingen C. Sonnevelt te Veenendaal; voor Woerden (t.b.v. zendingswerk in Guinee) J. B. Zippro te Moerkapelle. GEREF. GEMEENTEN IN NEDERLAND Beroepen te Nieuwerkerk aan den IJssel J. Roos te Opheusden. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Nieuw-Beijerland T. Klok te Urk. Op D.V. woensdag 12 april willen we een creatieve avond organiseren. Met gaas, lood, mos, hooi en plantjes maakt u een dokterstas. Een leuke voorjaarsdecora tie voor buiten. We starten om 19.30 uur in De Hoeksteen (Ring Middelharnis). De kosten voor deze avond zijn 25,- per persoon, dit is inclusief materiaal en koffie. Na aftrek van de kosten is de opbrengst bestemd voor de restauratie commissie van de Nederlands Hervormde Kerk in Middelharnis. Info en opgeven: vóór IL april bij Francien Keizer, tel. 487093, Carien Korteweg, tel. 486479 of Anita Stolk, tel. 487720. OUDE TONGE Van 19 tot 25 maart werd in Oude-Tonge gecollecteerd voor het Reumafonds. De col lecte bracht dit keer het mooie bedrag van ƒ3501,60 op. Alle gevers en collectantes hartelijk bedankt! TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Na 50 jaar relatieve rust op 't Havenhoofd van Middelharnis is er grote commotie ont staan onder de booteigenaren die daar al lang een ligplaats hebben, over de aanstaande verbouwing en de intussen ingerichte lig plaats van de woonboot van de burgemeester van Middelharnis. Hierdoor moeten nu de gevestigde booteigenaren hun ligplaatsen kwijtraken en krijgen zij geen enkele toezeg ging voor een andere. Wat de gemeente Middelharnis in dezen allemaal aan ontoe laatbaars uitvreet laat zich nauwelijks beschrijven. De onlangs gebezigde term 'achterkamertjespolitiek' van de gemeente Middelharnis is in ieder geval volmaakt van toepassing! Op slinkse manieren lopen ze vooruit op officiële besluiten en proberen ze voor elkaar te krijgen waar ze de zinnen op hebben gezet. In ieder geval moet de burge meester op het Havenhoofd een geweldig mooie ligplaats krijgen voor haar woonboot en daarvoor moet er heel de zaak op z'n kop worden gezet. Alle ligplaatsen die al jaren aan anderen toebehoren worden zomaar ont nomen! Daarbij is mijn persoonlijke erva ring zelfs dat we als booteigenaren door de jurist van de gemeente Middelharnis zonder meer en zonder enige schriftelijke aankondi ging vooraf meteen gedreigd werden om ons eigen plekje prijs te geven op straffe van f 600 a f 800 boete indien aan deze eis maar niet snel genoeg wordt voldaan, en dat ter wijl de gemeenteraad zich nog over deze problematiek moet buigen in haar vergade ring van a.s. donderdag! En als je met de gemeente of de burgemeester zelf hierover contact zoekt reageren ze nergens op en doen ze net alsof je er niet bent. Zo pakje dat blijkbaar aan als je als gemeente of burge meester gewoonweg je zin wilt krijgen! Daarom weigerde ik om op die basis onze ligplaats zomaar af te staan. Er zouden ech ter toch 'gewoon' al werkzaamheden uitge voerd en boten versleept gaan worden, ter wijl de gemeenteraad zich nog over deze dingen moest uitspreken. We hebben daar om hierover contact opgenomen met de poli tie en tóen bleken de op het Havenhoofd alvast maar begonnen werkzaamheden plotsklas te worden stilgelegd... Als je raadsleden hierover benadert en om hulp vraagt zeggen ze stuk voor stuk dat ze van al deze dingen niets afweten, 't Is toch onbe grijpelijk dat raadsleden zo worden ingepakt door burgemeester of wethouders en onbe grijpelijk is het ook dat dit de manier is waarop deze ambtsbekleders zich van hun taak kwijten en met hun burgers verkiezen om te gaanIk dacht dat moeder aarde voor ons allemaal was, en niet alleen voor burge meesters. Je mag dat stukje aarde waarop we als bewoners leven slechts 'lenen' en daar om moetje dat ook met respect behandelen, ook met het oog op onze kinderen en klein kinderen, maar als je een béétje moraal hebt ga je er niet zó mee om zoals dat nu gebeurt. Ik kan niet anders concluderen dan dat er onderling al vanalles bekonkeld is en dat er in Middelharnis absoluut geen openbaarheid van beleid of bestuur is. Werd dat onlangs ook al niet eens hardop gezegd...? Helaas kom je er als burger achter dat die uitspraak waar is. Je voelt je door het gemeentebestuur in de steek gelaten in plaats van beschermd, van puur ellende heb ik een advocaat in de arm genomen. We hebben heel lang voor onze boot en 'ons' ligplekje gewerkt en gespaard, en nu we ervan kunnen genieten wordt het ons zomaar ontnomen ter wille van een ligplaats voor de vorig jaar benoemde burgemeester! Misschien heeft zij mét de PvdA een groot voorbeeld gezien in de handel en wandel van de 'grote' oud-burgemeester Peper en diens praktijken, die voor ons ondoorzichtig zijn, maar wij zijn niet van plan om met ons te laten sollen, We willen gewoon duidelijk heid, eerlijkheid en inzage in de plannen van het te realiseren Havenhoofd. Nadat ik deze plannen voor het laatst heb gezien zijn ze weer veranderd en de dreiging bestaat dat wij vallen in de handen van de projectont wikkelaar, waardoor wij waarschijnlijk veel slechter af en veel duurder uit zullen zijn. Ik wil echter gewoon eerlijk behandeld worden en niets liever wil ik, evenals alle booteige naren, gewoon op het plekje blijven dat we al hadden! t^ j dt i Fam. D. de Blok Oostvoorgors 18 3241 KE Middelharnis Woensdagmiddag 12 april is er weer een knutselmiddag in De Zwaluw, van twee tot half vier. We knutselen deze middag iets voor de Paasdagen. Komt allen! De kosten zijn 2,- voor leden van De Zwa luw en 2,50 voor niet-leden. Het is bedoel voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Tot ziens in De Zwaluw! In de afgelopen weken heeft het Rode Kruis u opgeroepen om bloed te geven. Veel inwo ners van Goeree-Overflakkee hebben hier aan gehoor gegeven. Zij konden door de des kundige begeleiding van de Rode Kt^is-vrij- willigers bloed afstaan. Mede namens alle patiënten die bloed hebben ontvangen en alle patiënten die medicijnen gebruiken die uit bloed worden verkregen, zegt het Rode Kruis Goeree-Overflakkee u hartelijk dank! Temidden van deze landschapswaarden worden de 40 meter lioge flats geprojecteerd. Als het aan de visafslag van Stellendam ligt zullen daar in de toekomst twee 'torens van Babel' worden gebouwd. Anderen spreken niet in Babelse sferen maar denken meer medisch en hebben het over 'de steenpuisten van Stellendam'. Bij beide uitspraken wordt gedoeld op de twee kolossale kantoorgebouwen van elk 12 verdiepingen, 40 meter hoog, en 15 bij 15 meter in het vierkant, die in het kader van het nieuwe bedrijvencomplex mogelijk gerealiseerd gaan worden bij de Stellendamse visafslag en waarvoor de gemeente Goedereede in beginsel al groen licht heeft gegeven. Hoewel het nog maar om plannen in voorbereiding gaat is al bij voorbaat niet iedereen gelukkig met deze rigoureuze hoogbouw die zeker nog zal leiden tot discussies. Zowel in locaal als in breder verband wordt reeds geprotesteerd tegen de toren- puistplannen. Natuur- en Landschapsbescherming, Natuurmonumenten, Kunststichting Goe dereede, commissie Beschermd Stadsgezicht Goedereede alsmede de kortgeleden opgerichte werkgroep Plattelandsbehoud Goeree-Overflakkee laten hun stem horen tegen de komst van de torens. Alle zijn het erover eens dat de landschappelijke waarde en het karakter daarvan er zeer door geschaad zullen worden. Weliswaar ziet het er op dit moment nog niet naar uit dat de realisatie van de twee torens financieel ook haalbaar zal zijn, maar dat betekent niet dat daarmee ook de plannen overgaan. Koninginnedag nadert en de Oranjevereni ging is al volop in de weer om ween leuk programma te organiseren. Dit jaar wordt de medewerking van de inwoners van het dorp gevraagd. We willen het hele dorp in oranje sfeer hebben, daarom wordt u gevraagd om uw huis en - in sameiiwerking met de buurt - de straat te versieren. Het hoeft niet groots en ingewikkeld te zijn, als het maar oranje is. Het huis of de straat met de origineelste ver siering wordt beloond met een originele oranje prijs. Doe dus mee en laat u van de spontane kant zien! De rommelmarkteommissie vande hand- werkkring van de Nederlands Hervormde Kerk Woord Daad comité organiseert op D.V. 3 juni een rommelmarkt. We kunnen hiervoor het nodige gebruiken: keukenspullen, curiosa, antiek, klokken, boeken enz. Géén bedden, kleding, grote kasten en bankstellen a.u.b. yy De titel van het spellencircuit luidt: "Ik zie, ik zie wat jij niet ziet". De kinderen worden uitgedaagd om antwoorden te bedenken, hun mening te geven en oplossingen te zoeken. Met behulp van een paspoort voeren ze opdrachten uit. Gaandeweg ontdekken ze dat de meest wezenlijke overeenkomst tus sen mensen betrekking heeft op het feit dat ze allemaal verschillend zijn. Ook beleven ze dat wat waar lijkt, niet altijd ook waar is. Wat het verschil is tussen een feit en een mening. Hoe vooroordelen in elkaar zitten en kunnen leiden tot discriminatie. Wat de kenmerken zijn van het zondebok verschijn sel en hoe zij dit zelf in hun eigen leefomge ving kunnen herkennen en er oplossingen voor kunnen vinden. Het spellencircuit staat opgesteld in het gemeentehuis te Dirksland en zal groepsge wijs worden bezocht door de groepen 7 en 8 van de basisscholen uit de gemeente Dirks land en de brugklassen van enige middelba re scholen uit de regio. Voor deze groepsbe- zoekers is de tentoonstelling geopend van woensdag 19 april t/m vrijdag 28 april. Voor ouders en andere belangstellenden is de ten toonstelling vrij toegankelijk in de periode van 1 t/m 4 mei, dagelijks tussen 9.00 en 16.00 iiur. De toegang is gratis. De officiële opening van het spellencircuit zal plaatsvinden op dinsdagmiddag 18 april a.s. om 17.00 uur, in het "gemeentehuis te Dirksland. De opening wordt verricht door de burgemeester, dr. D. Boonstra. Belang stellenden worden van harte uitgenodigd bij de opening aanwezig te zijn. Op donderdag 13 april is meesterbloem- schikker Tim Grinwis uitgenodigd om zijn creativiteit en vaardigheden voor u te demonstreren. De avond begint om 20.00 uur in Vereni gingsgebouw Oostdam te Goedereede. Onder zijn kundige handen zullen met zo op het eerste gezicht waardeloze natuurlijke materialen, stijlvolle bloemstukken worden opgebouwd. U zult volop ideeën op kunnen doen om later thuis ook zelf aan de slag te kunnen gaan. De gemaakte stukken worden aan het eind van de avond verloot. Wie weet bent u één van de gelukkigen. De toegang voor KMTP- leden is vrij, aan niet-leden wordt ƒ5,- entree gevraagd. Krijgt u al de lentekriebels met dit weer? Probeert u de planten al de grond uit te kij ken? Kijk dan maar eens goed wat er alle maal opkomt. En heeft u van een bepaalde soort teveel exemplaren, graaf er dan een aantal uit en neem ze mee naar onze planten- ruil. Misschien krijgt u er wel iets heel leuks voor terug. Dit voorjaar mogen we bij Jolanda van der Stoep de planten ruilen. Waar en wanneer? Zaterdag 15 april, van 10.00 tot 12.00 uur, Oudkraayerdijk 4 in Sommelsdijk. Route: vanaf de watertoren richting Sommelsdijk, net voor de bebouwing de bocht naar links aanhouden (richting Westplaat) en dan in de volgende bocht linksaf slaan. U rijdt dan op de Nieuwlandsedijk, de Oudkraayerdijk ligt in het verlengde hiervan. De boerderij ligt aan de linkerkant, net na de afslag Kokse- weg. De Keukenhof presenteert: "Lentehof 2000", 32 ha, 6 miljoen tulpen, narcissen en andere bolbloemen, een natuurtuin en - dat is nieuw - in het uitbreidingsgebied: bijzon dere buitenpresentaties in waaiervormige foiTnele tuin met duinlandschap, dijkli- chaam en terp; eikenlaan, expositiepaviljoen (3000 m2). doolhof en waterspel met fontei nen en thematuinen met voorbeelden van tuinaanleg met informatie. De overdekte paviljoens bieden wisselende bloementen- toonstellingen en bloemsierkunst. Op woensdag 19 april organiseren de VVV's op Goeree-Overflakkee weer een bustrip naar die prachtige Keukenhof. Speci aal op deze datum, omdat dan de meeste bloemententoonstellingen te zien zijn: Sering, Prunus, Orchidee, Anthurium en Hortensia. Lijkt het u wat, zo'n bezoekje aan de Keu kenhof? Reserveer dan snel bij één van de VVV's op Goeree-Overflakkee. De kosten zijn 46,50 per persoon (vervoer per com fortabele VVV/Mij nders-touringcar en entreekaart). 's Ochtends om 8.10 in Mid delharnis en om 8.30 in Ouddorp instappen. Omstreeks 18.00 uur bent u weer thuis. Voor inlichtingen: 0187-681789.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2