LITI E 'Oostplaat' Middelharnis richt ondernemersvereniging op De naald bij entree Middelharnis staat Herlegging gedenksteen 'de Staver' In de oude brouwerij Actie Stichting Hulp Oost-Europa voor evangelisatiewerk ,f/i/L MINNAARD VASTGOED 'Radio Goeree Lokaal of Radio Flakkee?' Politie 24-uurs telefoon: (010) 2741135 Contactbijeenkomst gehandicaptenzorg 'Helpende Handen' Rommelmarkt Hervormde Kerk Stellendam Snelle hulp voor schip in problemen 33S9/S-^ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Industrieweg goed voor een aantal doden Dinsdag 4 april 2000 72e jaargang nr. 6894 Vorige week donderdagmorgen werd ie geplaatst, de koperen naald van Middel harnis. Om de entree van de gemeente een herkenningspunt en wat meer markantie te geven heeft Middelharnis besloten om net na de ingang van Middelharnis, tegenover de weg die naar het politiebureau en 'de Staver' leidt, een naaldsculptuur te plaat sen. Die werd vervaardigd door kunste naar Van de Wind uit Den Helder - die in Den Haag ook een kunstobject maakte voor de Tweede Kamer. De nieuwe gemeentenaald is geheel van koper, met aan de binnenkant een bescher mende laklaag. Door die laklaag behoudt de binnenzijde haar koperkleur, vanbuiten verkleurt die door oxydatie naar groen. Vanbinnen wordt ie ook van verlichting voorzien, waardoor het markante van Middelharnis' entree niet teloorgaat zodra het donker wordt... Voordat het kunst werk zich met 'n officieel tintje 'de naald van Middelharnis' mag laten noemen wordt de omgeving ervan nog opgeknapt, naar verwachting zal eind april de officië le inwijding plaatsvinden. Van een echte 'eerste steen'legging kon natuurlijk geen sprake meer zijn, want sportcomplex 'de Staver' in Sommelsdijk verrees al een aantal jaar geleden uit de grond en vanzelfwas tóen al de eerste steen gelegd. Toch werd ook afgelopen vrijdagmiddag een beetje een eerste steen gelegd, of liever gezegd onthuld. In een muur van het sportcomplex - thans niet uit de grond, maar uit de as verrezen - prijkt weer de gedenksteen die reeds op 26 mei 1987 werd aange bracht door de toenmalige en inmiddels overleden wethouder L.C. Kievit van de gemeente Middelharnis. De gedenksteen heeft de brand overleefd, waardoor 'de Staver' was geteisterd, en de herbouw is thans zo'n eind gevorderd dat het gezicht op de voltooiing wat helderder gaat worden. Een mooi moment dus om de 'oude' gedenksteen als nieuw te onthullen. Een handeUng die afgelopen vrijdagmiddag werd verricht door de weduwe van wethouder Kievit, mevrouw Kievit-Melissant, en weizéker was ze errnee verguld dat zij daartoe was verkoren. Natuurlijk was ook wethouder Tiggelman, voorzitter van de stichting Olympia, blij met dit moment en niet minder gold dat manager Leen Jordaan. Vol vuur en gloed - nog toepasselijk ook na zo'n brand en zéker met het oog op z'n nevenfunctie bij de brandweer - sprak Leen over z'n troetel, 'de Staver'. "Als dit brandend middelpunt van Goeree-Overflaldcee na de herbouw weer voor jaren het bruisend middelpunt mag zijn, dan ben ik een zéér gelukkig mens! En als dat middelpunt dan zó'n complex is zoals we hier hebben staan, dan moet dat toch best een paar centen extra mogen kosten als dat nodig is!" En vandaar zijn pleidooi- oproep aan de gemeentepolitiek: "partijen, wees het eens een beetje eens met elkaar.De wederopbouw van 'de Staver' wordt hoofdzakelijk uitgevoerd door Flakkeese bedrijven en bedrijven van buiten het eiland die vee! Flakkeese werknemers in dienst hebben. Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning 1 april-grap van lokale omroepen geslaagd: Veel Flakkeese luisteraars hebben afgelopen zaterdag met een vreemde blik naar het radio toestel gekeken. Dit door 1-aprilgrap van de lokale omroepen uit de gemeente Dirksland en Goedereede. Radio Flakkee en Radio Goeree Lokaal onderstreepten hun goede verhoudingen door op die dag eUcaars jingles te draaien! Beide omroepen hebben enkele tientallen telefoontjes ontvangen van 'ver ontruste' luisteraars die, hoewel ze aankon digingen hoorden van de andere omroep, toch er zeker van overtuigd waren dat het niet aan hun radio lag. "De etherfrequentie is toch 104.9, of niet meer?", werd voor de zekerheid gevraagd. De programmamakers van Uit Je Slof (Radio Flakkee) en Goei- emorgen Goeree (Radio Goeree Lokaal) maakten zelfs voor een keer het programma onder de ander zijn naam. Maar nu gewoon weer Radio Flakkee via 104.9 FM en op de kabel via 107.1 en de programma's van Radio Goeree Lokaal via 105.6 FM en op de kabel 107.9. Lastige klant bij de bank MELISSANT - De politie werd gisteren te hulp geroepen om een lastige klant te ver wijderen bij een filiaal van een bank in Melissant. De man had daar al eerder pro blemen veroorzaakt en derhalve was hem de toegang tot de bank ontzegd, maar hij stond nu weer voor de deur. Toen de man zag dat het personeel kennelijk de politie ging bellen koos hij eieren voor zijn geld en ging zelf weg. Inbraken in caravans OOLTGENSPLAAT - De eigenaar van camping Het Fort heeft ontdekt dat er in twee caravans is ingebroken. Het is nog niet bekend wanneer dit gebeurd is. De eigenaren van de caravans worden verzocht aangifte te komen doen op het politiebureau in Middel harnis. Controle bijzonder vervoer OUDDORP - De politie heeft gisteren een oplegger gecontroleerd die over de provin ciale weg N57, ter hoogte van Ouddorp, reed. Het bleek dat de vrachtauto een staca ravan vervoerde, zondar dat aan diverse ver eisten in verband met zijn afwijkende maten voldaan was. De chauffeur heeft hiervoor een proces-verbaal gekregen. Afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen D.V. zaterdag 8 april hopen wij weer een contactbijeenkomst te houden voor mensen met een handicap. Wij verwachten deze mensen met hun ouder(s) en/of verzorg(st)er(s), maar ook belangstellenden, 's middags om kwart over twee in gebouw 'Salem' bij het kerkgebouw van de Gerefor meerde Gemeente aan de Molenstraat 16 te Nieuwerkerk (Zld). Ook mensen van buiten de Gereformeerde Gemeente zijn hartelijk welkom. Zoals gebruikelijk zal een Bijbels verhaal worden verteld, fehciteren (met een verras sing) van hen uit de doelgroep die pas jarig geweest zijn en zingen. Na de pauze - waar in iedereen gratis koffie, thee of frisdrank wordt geserveerd - is er creativiteit voor iedereen die daaraan wil deelnemen. De slui ting is om ongeveer kwart over vier. De bezoekers uit Flakkee die geen eigen ver voer hebben, kunnen contact opnemen met dhr. A.H. ten Hove, de overige bezoekers wordt geadviseerd indien nodig de contact personen of bestuursleden te benaderen. Mogen we op aller belangstelling rekenen? Tijdens een bijeenkomst in het gebouw van de Esselinkgroep op industrieterrein 'de Oostplaat' in Middelharnis waren vorige week donderdagavond zo'n 35 ondernemers bijeen om met elkaar te komen tot de oprichting van een onderne- iiiersvereniging. Al eerder werd gepoogd om zoiets van de grond te krijgen, maar dat bleek niet helemaal te lukken - vandaar ook wat onvrede onder de ondernemers - maar na donderdagavond lijkt aan die onvrede een einde te zijn gemaakt toen met aller inzet en serieuze bedoelingen een oprichtingsvergadering werd belegd om de 'Ondernemers vereniging Oosplaat' (OVO) het levenslicht te doen zien. Onder voorzitterschap van Jaap Taaie, transportondernemer in Mid delharnis, werden een aantal zaken doorgenomen waarvoor de OVO (spreek uit als 'oovoo') zich in kan zetten. Gezamenlijke belangen die het industrieterrein in z'n algemeenheid ten goede zullen komen en die erop neerkomen dat van 'de Oostplaat' een fijn leefbaar indus trieterrein wordt gemaakt. En op dat punt büjken er nogal wat zaken voor verbetering vatbaar te zijn. In samenwerking met de gemeente, namens wie ook wethouder Vroegindeweij aanwezig was, zouden een aantal zaken aangepakt moeten kunnen worden. "Niet dat de OVO als politie-agent van het industrieterrein moet gaan fungeren", merkte Taaie op, "maar gewoon om in goed overleg en samenwer king met de gemeente de ondernemersbelangen te kunnen beharti gen". En zo dacht wethouder Vroegindeweij er ook over. Een punt van groot belang is de verkeersveiligheid op het terrein, en die is momenteel verre zoek. "De Industrieweg is in één woord een racebaan, waar ook fietsers, wandelaars en skaters gebruik van maken. En in 't weekend lijkt het wel het circuit van Assen, als je ziet hoe motorrijders van de weg gebruik maken". Met andere woorden: momenteel is de Industrieweg goed voor een aantal doden, en daar voor dienen hoognodig maatregels te worden genomen. Volgens wethouder Vroegindeweij wordt over enkele maanden reeds de aan leg van een fietspad aanbesteed en zou voor de Industrieweg een maximumsnelheid van 60 km/u tot de mogelijkheden behoren. Een en ander zal de aandacht hebben. Ook verdient volgens Taaie het de aandacht dat op 'de Oostplaat' arbeidsintensieve bedrijven worden aangetrokken. "Veel mensen, waaronder ook veel jongeren, moeten voor de uitoefening van hun beroep uitwijken naar 'de overkant' omdat ons eigen eiland dat werk niet biedt en da's een slechte zaak. Die mensen zouden gewoon hier hun werk moeten kunnen doen, waarom het belangrijk is dat ook hier high-tech-bedrijven zullen komen". "En verder zaken als groenvoorziening - dat ziet er hier niet uit, stra ten zijn kapot, lantaarnpalen staan scheef of doen het niet, informa tieborden en bewegwijzering ontbreken, brievenbussen, beveiliging, parkeren, vervuiling en reiniging... Ook noemde Taaie de vestiging van hotels in Middelharnis een gewenste zaak. "Het werkt toch niet als mensen die voor een meerdaags bedrijfsbezoek hier moeten over nachten daarvoor naar Spijkenisse moeten.Wethouder Vroegin deweij beaamde dat 'de Oostplaat' verbetering behoeft. Tijdens een volgende vergadering van de OVO zal één van de deelnemde onder nemers. Fleuren Compost, de 'nodige aandacht' krijgen. "Dat je stront maakt vinden we best, maar dan wel graag zonder meuren. actief in beeld en geluid Zaterdag 15 april, 9.00-16.00 uur Zoals u inmiddels van ons gewend bent kunt u ook deze keer rekenen op een ruim opge zette markt met veel meubels, klein huis raad, kleding, speelgoed en boeken. Daar naast kunt u genieten van overheerlijke vis, oliebollen, bolussen, snacks, koffie, thee, limonade enz. Als u weer enigszins op krachten bent geko men, dagen wij u uit in onze schiettent, onze ballentent of sjoelbakkenkraam. Ook voor de kinderen is er weer van alles te beleven, zoals de bekende prikblokken. 's Avonds zal er vanaf 19.00 uur een bingo worden gehouden in 'De Schuur', tegenover de kerk. Hierbij zijn leuke prijzen te winnen, maar u kunt natuurlijk ook gewoon een kop je koffie komen drinken met iets lekkers erbij. U bent van harte welkom! Ophalen van kleding en afgedankte spullen vindt plaats op maandag 10 april (Nieuwe weg t/m Haagsestraat) en dinsdag 11 april (de rest van Stellendam), 's avonds vanaf ongeveer 18.00 uur. Vrijwilligers hebben zich al vele uten inge zet om ook dit jaar de rommelmarkt te doen slagen. U helpt toch ook mee om deze dag tot een succes te maken? Voor vragen of opmerkingen kunt u bellen met René Verhoeven, tel. 492430. Ook als u nu reeds meubels of ander huisraad snel kwijt wilt kunt u bellen. Rommelmarktaanbieding: 1 zak tongetjes (ruim 1 kg) voor 11,-. Tot 15 april a.s. te bestellen bij de heer J. Tanis, tel. 491887. Het wordt bij u thuis bezorgd. Zaterdag 1 april maakte de Stellendamse reddingboot De Zeemanspot een oefentocht. Op de terugweg naar de haven van Stellen dam ontmoetten zij de GO 2, een oud kotter- tje dat door de Stellendamse eigenaren ver kocht was naar Harlingen. Het was op weg naar De Lemmer in Friesland. Terwijl de reddingboot er langs voer, ter hoogte van de Hinderboei, zag de bemanning ineens dat de motor stopte en het scheepje geen vaart meer maakte. Er bleek inderdaad motorstorting op te treden op het moment dat de reddingboot erbij was. Snellere hulpverlening is niet mogelijk, want De Zeemanspot kon direct vastmaken en het scheepje met 3 personen aan boord naar de haven van Stellendam terugsiepen. Zuidelijke Achterweg 28 3245 BR Sommelsdijk Binnenkort beginnen er weer workshops in De Oude Brouwerij Op 11 en 18 april a.s. zijn er workshops van een hele dag. We beginnen dan om 9.30 met koffie en iets lekkers erbij. Dan gaan we aan de slag met mos en viooltjes, om een bin nen/buitenstuk te maken. De kleur van de viooltjesplantjes kunt u bij het aanmelden opgeven. Om ca. 12.00 uur krijgt u een lun ch aangeboden die onder andere bestaat uit een boerenomelet. Daarna gaan we een (paas)voorjaarskrans maken met takken, mos en kwarteleitjes. Op 25 april, 9, 16 en 23 mei a.s. zijn er workshops waar u de kunst van het patineren kunt leren. We gaan dan een bokaalachtige pot patineren en opmaken met verse bloe men. Ook dan is er om ca. 12.00 uur de lunch, die bestaat uit onder andere boerengroente- soep. 's Middags maken we een hangende vetplantjesbol. Stichting Hulp Oost-Europa (HOE) gaat een actie voeren om het evangelisatiewerk van de Biserica Evanghelica Romana (BER) in Roemenië te steunen. De BER is een kerk verband van evangelische christenen, waar de stichting HOE al jaren een goede relatie mee onderhoudt. De actie wordt aangekondigd in het magazi ne Helpende Handen van de stichting, dat deze week is verschenen. HOE doet meer projecten in Roemenië in samenwerking met de BER. Evangelisten in dienst van deze kerkgemeenschap kunnen van hun evangeli satiewerk vaak niet een volledige dagtaak maken, omdat er onvoldoende financiële middelen zijn om in hun levensonderhoud te voorzien. Voor circa DM 200,- per maand kan een evangelist voor een volledige dagtaak in dienst worden genomen. Op jaarbasis is dat ruim 2.500,-. Inzet van de actie is dat - vanzelfsprekend afhankelijk van de opbrengst - een aantal evangelisten door de stichting kan worden gesponsord. Op die manier kan het evangelisatiewerk van de BER een krachtige impuls krijgen. Overigens steunt HOE niet alleen het evan gelisatiewerk van de BER, maar is ook nauw betrokken bij andere evangelisatieprojecten in Oost-Europa. Zo wordt met name via de vakantiezomerkampen evangelisatie onder de jeugd gesteund. Voor alle workshops geldt: alles inclusief, al mag u natuurlijk uw eigen favoriete gereed schap meebrengen. Wanneer u samen met een vriendin of een klein groepje op een middag een van boven staande werkstukken wil komen maken, dan kan dat ook. Informeer hiernaar! Het telefoonnummer van De Oude Brouwe rij is 0187-487831, de gehele dag bereik baar. ^J l I Heromthulüng van de gedenksteen. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overf lakl<ee COMBI OUDraP- Wiinlnol 351:1. |lllt7| 611611 fox 6S3734 tsmS- Frinnhop Hogt:«)in 17! til. (0111) «2«0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1