Koninklijke ondersdieiding voor Ouddorpse Kees Flikweert Passieconcert tioftdieman de LENTE HYPOTHEEK Bewoners Zuidwester kregen ambulance-certificaati Acties van De Zeemanspot ZAFIRA LITIE (010)2741135 Jubileumconcert Zangvereniging Apollo (0187)49 88 30 3^ 2. F)'6 M. van de Seijp in Flakkeecialiteiten Koopt u nu een huis? m(/yia MINNAARD K^ VASTGOED Welzijnswerk Oostflakkee organiseert Paasviering voor ouderen Garage Knöps B.V. Politie 24-uurs telefoon: chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden in de St. Catharijnekerk te Brielle Inleveren spullen voor de rommelmarkt in Melissant van Rabobank V\Aest-Flakkee Msser Meubelen Natuurgeneeskundlge J. M. Bergsma houdt opnieuw lezing op Goeree-Overflakkee Visser Visser Vrijdag 31 maart 2000 72e jaargang nr. 6893 In de gemeente Goedereede is opnieuw een Koninklijke Onderscheiding geval len. Tijdens de jaarvergadering van de EHBO-afdeling Ouddorp, afgelopen woensdagavond in 'Dorpstienden' te Ouddorp, viel de 65-jarige Cornells Flik weert die eer te beurt en kreeg hij de versierselen opgespeld door burgemeester Sinke van de gemeente Goedereede. "Een man van weinig woorden, die juist uitblinkt door zijn vele vrijwilligersdaden. Beschei den, een man die niet graag op de voorgrond treedt, maar die gewoon vanuit z'n hart ontel bare vrije uren gestoken heeft ten behoeve van z'n medemens". Zo werd Kees Flikweert tij dens de jaarvergadering omschreven door burgemeester Sinke, die het altijd één van de hoog tepunten in z'n eerste burgerschap vindt als hij namens Hare Majesteit de Koningin mensen als Flikweert mag meedelen dat ze koninklijk onderscheiden zijn. "Zulke mensen zijn het cement die de hechtheid in de samenleving in standhoudt." Sinds 1960 is de heer Flikweert lid van de EHBO-vereniging Goedereede, waarvan hij in de periode 1970 tot 1999 penningmeester was. Sinds 1975 is hij kaderinstructeur - thans dus 25 jaar - en in die hoedanigheid geeft hij cursussen en neemt hij examens af. Gedurende 10 jaar geeft hij EHBO-lessen A aan de jeugd op de basisschool Koningin Beatrix te Ouddorp en gedurende 20 jaar EHBO-lessen B. Vanaf 1962 tot heden verricht Flikweert vrijwilligerswerk bij het plaatselijke Rode Kruis. Zo is hij onder andere gedurende 23 jaar ambulance-chauffeur geweest van de ambulancedienst te Ouddorp, toen die nog bestond, en was hij aanwezig bij de Vierdaagse van Nijmegen en op het hospitaalschip Henri Dunant. Van 1949 tot 1989 was Flikweert bestuurslid van de jongelingsvereniging van de Nederlands Hervormde Kerk, en is hij daarvan tevens bibliothecaris is geweest. Tenslotte is Flikweert vanaf de oprichting in 1992 vrijwilliger bij het logeerhuis 'De Mantelienge' in Ouddorp. Dit huis biedt de gehandi capte medemens, eventueel samen met de familie, verblijfsmogelijkheden. Vrijwilligers nemen daar een aantal taken op zich, waarbij Flikweert zorgt voor het vervoer van de gasten van het logeerhuis van en naar de Nederlandse Hervormde Kerk, de tuin onderhoudt en voor het technisch onderhoud zorgt. Voor het Kapittel lagen hierin dan ook voldoende redenen om de heer Flikweert te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau, bij zijn 25-jarig jubileum als kaderinstructeur van de EHBO, afgelopen woensdagavond. "Langs welke wegen de voordracht voor Flikweert's onderscheiding ook officieel gaan moest", vertelde de burgemeester, "bij die alle was men het er unaniem over eens dat Kees hem verdiend heeft". En zo konden de decoreersels hem wor den opgespeld tijdens de jaarvergadering van 'zijn' EHBO-vereniging. Op zaterdagavond 15 april 2000 zal het jaarlijkse Passieconcert in de St. Catharijnekerk te Brielle worden gehouden. Dit jaar is het vocaal ensemble En Chantant (waarvan de leden uit Brielle en omstreken komen) door de Culturele Commis sie St. Catharijne gevraagd dit con cert voor haar rekening te nemen. En Chantant bestaat nog niet zo lang en heeft in de gedaante van een dubbelkwar- tet (SSAATTBB) voor het eerst medewer king verleend aan het Kerst-concert van het Tsjechische Jason-koor, dat in 1999 o.a. een concert gaf in de Katholieke Kerk te Brielle. Het vocaal ensemble, dat per project een wisselende bezetting kan heb ben, kreeg enthousiaste recensies van de lokale pers en de uitnodiging van de Cul turele Commissie om het Passieconcert 2000 te verzorgen. Het programma is gebaseerd op de drie dagen voor Pasen, Witte Donderdag ('Het laatste Avondmaal'), Goede Vrijdag ('Kruisiging') en Stille Zaterdag ('Doodse Stilte'). Rond deze thema's zijn muziek en teksten gezocht, die elkaar zullen afwisse len om zodoende de verhaallijn van de lij denstijd te illustreren. De teksten worden geschreven en gesproken door Erica Scheenstra, die hierin ook de actualiteit (het menselijk lijden) zal betrekken. Het geheel zal plaatsvinden in de royale akoes tiek van de 'Brielse Dom', waarvan het interieur bij deze gelegenheid met fraaie kleuren zal worden be-schenen. De (a capella) uit te voeren muziek is ge componeerd door meesters uit de Renais sance (o.a. Byrd, Morley, Arnerlo), Barok/Klassieken (o.^. Bach, Reutter d.J., Haydn) en de Romantiek (o.a. Reger, Her zog). Het belooft al met al een indrukwekkend concert te worden! De avond begint met een kopje koffie of thee vooraf in de zuidbeuk van de kerk, die open is vanaf 19.45 uur. Het concert zal om 20.15 uur aanvangen en duurt onge veer een uur. De entreeprijs bedraagt 15,- p.p., waarin het kopje koffie/thee vooraf is inbegrepen. Zangvereniging Apollo te Nieuwe Tonge geeft op zaterdag 8 april een concert. Aan dit concert wordt medewerking verleend door het Bruinisser Visserskoor. Apollo viert met dit concert haar 80-jarig bestaan. Veel koorzangers hebben door de jaren heen op Apollo hun tonen ten gehore gebracht. Ook diverse dirigenten hebben de leiding gehad over het koor. Op dit moment staat het koor onder leiding van Marlous Smit uit Rotterdam. Elke week komt zij deze kant uit om met veel enthousiasme voor het koor te staan. Het zou voor het koor wel fijn zijn als er nieuwe leden bij zouden komen. Zij zijn dan ook van harte welkom. Voor wat betreft het concert bent u van har te welkom op zaterdag 8 april in Ons Dorps huis te Nieuwe Tonge. De zaal is open van af 19.30 uur en de aanvang is om 20.00 uur. De toegang is gratis. Op D.V. zaterdag 13 mei wordt door de acti viteitencommissie van de Nederlands Her vormde Gemeente te Melissant een gemeen- tedag georganiseerd. Er zal dan onder ande re een rommelmarkt gehouden worden. Hiervoor kunt u zaterdag 1 april spullen inle veren in het verenigingsgebouw 'De Poort' aan de Voorstraat te Melissant. 'De Poort' is geopend van 9.30 tot 10.30 uur. De opbrengst van de gemeentedag is bestemd voor onderhoud van de kerk. In het radioprogramma 'Flakkeecialiteiten' van Radio Flakkee is zaterdagmorgen 1 april 2000 te gast de 65-jarige M. van de Seijp. Hij is geboren in den Haag. Nu is hij boek houder en adjunct-directeur. In zijn vrije tijd schrijft hij gedichten en is hij een grote fan van Bing Crosby. Flakkeecialiteiten wordt zaterdagmorgen uitgezonden op Radio Flakkee tussen 9 en 10 uur. De herhaling is op dinsdagavond tus sen 6 en 7 uur. COMBi FOiO actief in beeld en geluid Informeer dan naar Maak een afspraak op Middelharnis B.V. Hartelijk welkom in de sliowroomvan in Sommelsdijk. <^^^^M^ jmetjbelek Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 instattatiebedrijf eó^tawy^ant Kaai 27 3247 BE Dirksland Telefoon 0187-603650 Zes weken lang heeft een groep bewoners van de stichting Zuidwester te Middelharnis - het vroegere Hernesser- oord - 'gewerkt' over de ambulance, een project dat afge lopen woensdagmorgen werd afgesloten met de uitrei king van een ambulance-certificaat aan de deelnemende bewoners - een symbolisch gebaar ter afsluiting en voor de bewoners zelf van grote waarde! Bewoners van de stichting Zuidwester worden via de dagbesteding van de stichting dagelijks op een leuke en nuttige manier 'aan het werk' gezet. En daarbij valt het beslist niet mee om telkens iets ori gineels te verzinnen. Eén van de dagbestedingsmedewerksters heeft daar echter een nieuwe richting in gevonden, een aanpak waarbij de bewoners werkelijk geboeid zijn door wat er voor ze georganiseerd wordt. Door zich gedurende een zestal weken bezig te houden met, 'te werken over', een bepaald thema, hebben de bewoners elke keer een nieuw project omhanden en kunnen ze zich daar uitgebreid in verdiepen. Zo'n project wordt ingeleid met muziek en met elkaar gaan ze dan na wie van de groep er allemaal zijn. Dan wordt aan de hand van fotomateriaal verteld waar ze het de komende tijd over zul len hebben en wordt ook nog eens teruggehaald waar ze het de vori ge keer over hebben gehad. Als het zover is dat het thema 'bestu deerd' kan worden wordt met gebruikmaking van beeld- en geluid materiaal en kleurplaten als het ware een leefomgeving om de bewoners heen gecreëerd die helemaal in het teken staat van het actu ele onderwerp. Op die manier wordt een voorbereiding gemaakt op hét grote moment waar ze nieuwsgierig en vol spanning naar uitkij ken: zélf naar het onderwerp toe! Zo zijn ze al een keer bij de bakker geweest en op het politiebureau, toen ze over die onderwerpen werk ten, maar andersom komen de onderwerpen ook wel eens naar hen toe. Zo is de brandweer al eens bij hén geweest en hebben ze van dichtbij een echte oefening meegemaakt. Dat zijn nog eens dingen die je écht mooi vindt! Zo was het laatstgehouden thema 'de ambulance' en onze hulpverlenende jongens waren natuurlijk niet te beroerd om daaraan mee te doen. De deelnemende bewoners kregen uitgelegd hoe een en ander in z'n werk gaat en waar allerlei dingen in de ambu lance voor dienen, ze mochten op de brancard en.natuurlijk moch ten ze een eindje meerijden - als dat niet spannend is, al die knoppen, metertjes en lichten en niet te vergeten de sirene en die blauwe knip perlichten! Toen het project 'ambulance' helemaal klaar was en de ambulancemensen gezien hadden hoe de bewoners hun best hadden gedaan vonden zij dat beslist een 'diploma' waard. Daarvoor waren afgelopen woensdagmorgen chauffeur Willem en verpleegkundige Ad naar de dagbestedingsruimte van Zuidwester gekomen om de cer tificaten uit te reiken en om nóg een klein ambulance-ritje met de deelnemers te maken. Als vanzelf komen de bewoners met projecten als deze ook in aanra king met de 'rest van de wereld'. Daarmee wordt niet alleen gewerkt aan het teweeg brengen van een stukje socialisatie, maar kan tevens uitvoering worden gegeven aan integratie in de maatschappij. Op woensdag 12 april a.s. organiseren de ANBO en de Plaatselijke Commissie te Oude Tonge een paasviering. Deze wordt gehouden in het Infocentrum te Oude Tonge. De middag begin om 14.00 uur en zal eindi gen rond 18.30 uur. De kosten bedragen 7,50 per persoon. Er zal een paasbingo worden gehouden en de viering wordt afgesloten met een brood maaltijd. Voor een goede organisatie is men verplicht zich op te geven. Dit kan tot en met vrijdag 7 april, in de ochtenduren via het Infocen trum, tel. 641344. De paasviering is voor ouderen vanaf 55 jaar uit Oude Tonge en voor de ANBO-leden van Oostflakkee. Zij die de afstand te ver vinden, kunnen dat gelijk met de opgave doorgeven. U bent van harte welkom! Nadat de Tilburgse natuurgeneeskundlge J. M. Bergsma enige tijd geleden in Stellen- dam een lezing heeft gehouden over zijn vakgebied komt hij nog een keer naar Goe ree-Overflakkee. Op maandag 15 mei hoopt hij in Dirksland een avondvullend referaat te houden over het functioneren van ons lichaam en hoe we daar op een natuuriijke wijze een dikwijls zeer positieve invloed op uit kunnen oefenen. Jaariijks houdt Bergsma op Goeree-Overflakkee één of meerdere lezingen over zijn vakgebied, waarvoor tel kens grote belangstelling bestaat. De afgelo pen keer kon met een totaal bezoekersaantal van 200 de zaal de aanwezigen nauwelijks bevatten en door een veelheid aan vragen moesten er daarvan veel onbeantwoord blij ven. Daarom komt de heer Bergsma op maandag 15 mei opnieuw naar het eiland, waar hij in gebouw 'De Schakel' aan de Beatrixlaan in Dirksland opnieuw hoopt te spreken. De aanvang is 20.00 uur en de toe gang is gratis. Nadere berichtgeving volgt. Zaterdag 25 maart deed de Stellendamse reddingboot mee aan een oefening, waarbij meerdere schepen betrokken waren. Het douanevaartuig Zeevalk, de HD 17, de poli- tieboot P3, de reddingsbrigade, de politiehe- likopter en de KNRM reddingboten Griend uit Ouddorp, Javazee uit Scheveningen, Kapiteins Hazewinkel uit Hoek van Hol land, Bruinvis uit Terheide en De Zeeman- spot uit Stellendam. De coördinatie was in handen van TCH, Traffic Center Hoek van Holland. Deze oefening ging uit van een gezonken zeiljacht, waarna een zoekactie naar de drenkelingen opgestart werd. De oefening was juist afgelopen, alle dren kelingen waren gevonden, toen via de Kust- wachtpost Ouddorp de melding binnen kwam dat de visboot "De Specialist", thuis haven Stellendam, in de problemen was geraakt. Het roer was verloren en hulp was noodzakelijk. De Kapiteins Hazewinkel haalde het scheepje, met 8 personen aan boord, op bij MW 6 en bracht het richting thuishaven. De Zeemanspot voer de sleep tegemoet en nam de visboot over bij Euro- boei 13 en bracht het naar de haven van Stel lendam. Dinsdag 28 maart moest de Kustwachtpost Ouddorp de Stellendamse reddingboot weer oproepen. Aan boord van de viskotter GO 32 was één van de opvarenden met zijn duim bekneld geraakt, waardoor deze was open gebarsten. Medische hulp was vereist en de schipper vroeg assistentie aan De Zeeman spot om deze man te komen ophalen. Er was contact geweest met de Radio Medische Dienst, die tegenwoordig ook onder de KNRM ressorteert. De bemanning werd 13.20 uur gealarmeerd. Bij de Maas Center boei werd de patiënt overgenomen en direct naar de buitenhaven van Stellendam gebracht. Daar stond de echtgenote van de schipper reeds te wachten om hem direct naar de huisarts te brengen. Nieuw van Opel: voor autorijden mP plezier Explosieven onschadelijk gemaakt STELLENDAM - Woensdagmorgen heeft het Explosieven Opruimings Com mando twee granaten onschadelijk gemaakt. Eén granaat was tijdens bagger- werkzaamheden boven water gekomen en vervolgens aan land gebracht. De andere vond men in een tuin aan de Dijkstelweg in Ouddorp. Beide granaten zijn op het strand van Ouddorp tot ontploffing gebracht. Onder invloed OUDDORP- In de nacht van woensdag op donderdag werd op de Havenweg een 57- jarige man uit Ouddorp aangehouden wegens het rijden onder invloed. De man werkte mee aan een blaastest, waarna de man, op basis van de uitslag van die test, werd overgebracht naar het politiebureau Hellevoetsluis waar een ademanalyse werd uitgevoerd. De man bleek te rijden met 1,10 promille alcohol in zijn bloed. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. SÖJaStÈLSUlJK UUUUÖRP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187-48 72 72 (PASSACE) ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187-6817 55 J uut foto-service OUDDORP'Wislslnol 3S MI0II711(1612 (ox 613714 UIIESSE'Piinlshop Hogaoom 171 m. 10111| UMU Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 617300 Tel. (0180) 642111 nu in onze showroom Rotterdam-Rijnmond district Oe Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1