samenwerking met de klant Voorjaarsactie Tweede fase woningen Adoptieplein Herkingen gereed LITIE (010)2741135 09 O r m z Vijf jubilarissen bij Rode Kruis afdeling Ouddorp tien extra flitspalen op het eiland www.buijze.nl Rommelmarkt in de Samaritaan Ger. Gem. in Ned. Waterschapsvergadering: chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden IT Centre Middelharnis: Ondernemers Vereniging Ouddorp Dienst voor belangstellenden in Stellendam mfyifL NiINNAARD K^ VASTGOED Politie 24-uurs telefoon: Rode Kruis - wandeltocht Kerkdiensten Ger. Gem. !K-v!i Dinsdag 28 maart 2000 72e jaargang jSERim,^.:iH:.6892 Begin januari 2000 is het bedrijf IT Centre Middelharnis van start gegaan. Eigenaar Gerwin Buth uit Middelharnis, student Hogere Infor matica, timmert aardig aan de weg. Netwerkbeheer en produceren en beheren van Websites zijn de hoofdta ken van dit bedrijf. 'Vanaf problemen met Telebankieren tot het produceren van een Online Shop op Internet: alles is mogelijk,' aldus Gerwin. Visitekaartje Samenwerking met de klant staat bij ITC Middelharnis voorop. Voor een Website gelanceerd wordt op het World Wide Web is er al veel tijd en energie in gestoken. 'Logisch,' vindt Gerwin, 'een site op het Internet is het visitekaartje van een bedrijf. De site moet dan ook passen bij het imago van de organisatie.' Er is dan ook veel terug koppeling met de klant bij het ontwerp van een Internetsite. In principe mag je bij ITC als klant over Gerwin's schouder meekijken. Assurantie- en Financieringskantoor Van Dis is reeds klant bij IT Centre Middelharnis met o.a. een Website. Doel IT Centre Middelharnis staat nog aan het begin maar Gerwin heeft een duidelijk doel voor ogen. Na zijn afstuderen gaat hij zich fulltime voor het bedrijf inzetten. Inmiddels is hij ook bezig met een Internetsite voor ITC, te vinden onder www.itcm.nl. In de toekomst breiden de werkzaamheden voor ITC Middelharnis zich alleen maar uit, zeker ook met de komst van WAP; Internet via de GSM. Daarbij kun je als bedrijf bijna niet meer om het Internet heen, en mag een inter actieve Website op Internet natuurlijk niet ontbreken! Informatie is te verkrijgen bij: Gerwin Buth, Rottenburgseweg 114 te Middelharnis. Tele foon (0187) 485627 of 06-21886191. E- mail: g.buth@itcm.nl. De Ondernemers Vereniging Ouddorp orga niseert van maandag 3 tot en met zaterdag 8 april een voorjaaisactie. Tijdens deze voor jaarsactie zijn er bij veel ondernemers gran dioze aanbiedingen. Tevens wordt er ook een waardebonnenboekje uitgegeven met extra kortingen. Wie geen boekje met waar debonnen heeft ontvangen, kan er tijdens kantooruren een afhalen bij Drukkerij Van Koppen en Kuiper, Broekweg 2 in Ouddorp. In Ouddorp en Goedereede is er een huis aan huis folder verspreidt. Door het invullen van twee vragen maakt men kans op een Ie prijs van 500,-, 2e prijs van 250,-, 3e prijs van 100,-, 4e t/m 6e prijs van 50,-. Voor het personeel organiseert de Onderne mers Vereniging op woensdagmorgen 5 april een ontbijt, dit in verband met de dag van het winkelpersoneel. Veel winkeliers trakteren hun personeel deze dag op dit ont bijt en tijdens de pauze op het werk ook op iets speciaals bij de koffie. Er staat voor ons allen weer een druk seizoen voor de deur, vandaar deze verwennerij en de actieweek. Zo profiteren ook de klanten van deze actie. Veel winkeliers met hun personeel kijken al een heel jaar uit naar deze actieweek, dan is er namelijk de verkiezing van de klantvrien delijkste winkel. Iedereen doet een heel jaar al zijn best, maeir zet deze week alles in het werk om als klantvriendelijkste winkel gekozen te worden door de inwoners van de gemeente Goedereede. Op D.V. zondagavond 2 april staat er in de Gereformeerde Kerk in Stellendam weer een Dienst voor Belangstellenden op het pro gramma. Een laagdrempelige kerkdienst waarin verschillende mensen samenkomen om op zoek te gaan naar de betekenis van het christelijk geloof. Door middel van dit soort kerkdiensten wil de Gereformeerde Kerk in Stellendam graag mensen bereiken die zich afvragen of het geloof en de kerk hen nog iets te zeggen hebben. Daarom is iedereen van harte welkom in deze dienst, die om 18.30 uur begint. Voorganger in dit samenzijn is ds. Taco Koster. Hij zal op verschillende momenten de kern van de bijbelse boodschap onder woorden proberen te brengen op een herken bare wijze. Aan deze Dienst voor Belang stellenden wordt verder meegewerkt door het enthousiast gospelkoor 'In Touch'. Een extra reden om te komen. Een liturgie zal aanwezig zijn. Iedereen is van harte welkom en neem ande- 1 ren mee! actief in beeld en geluid De heer Drooger kreeg de Ie sleutel van project Adoptieplein officieel uitgereikt. Op 23 maart 2000 hebben 7 bewoners van het Adoptieplein in Herkingen de sleutel van hun herbouwde woning in ontvangst genomen. Een bijzonder moment, waarmee het plan "renovatie Adoptieplein 1-16" werd afgerond. Een renovatie waarbij de bestaande woningen zijn aangepast voor senioren, zodat deze langer zelfstandig daarin kunnen blij ven wonen. Bovendien kunnen de woningen met een 'simpele' ingreep geschikt worden gemaakt voor gezinnen. Woningbouwvereniging 'Dirksland' begon de renovatie vanuit de verwachting dat er in de komende jaren meer ouderen zullen zijn. Met de afronding van dit project hebben zowel architectenbureau Vroegindeweij als aannemingsbedrijf Kroon een buitengewoon goede prestatie geleverd. De eerstgenoemde vanwege het prachtige ontwerp en laatstgenoemde vanwege de goede kwaliteit en het op tijd opleve ren van het eindproduct. Met de bewoners van het Adoptieplein is in alle opzichten goed samengewerkt. De woningbouwvereniging hoopt niet alleen dat dit zo blijft, maar ook dat de bewoners nog lang zullen kunnen genieten van hun nieuwe woning! Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Rotterdam-Rijnmond Aanhouding MIDDELHARNIS - Donderdagmiddag om-streeks 17.30 uur werd een 50-jarige vrouw uit Oude Tonge aangehouden, omdat ze bij een winkel aan de Kastanje laan enkele goederen had weggenomen. De vrouw is na opgemaakt proces-verbaal heengezonden. Aanrijding met letsel ÜOLTGENSPLAAT - Vrijdagmiddag heeft op het Weespad te Ooltgensplaat een aanrijding plaatsgevonden tussen een per sonenauto en een fietser. De bestuurder van de personenauto, een 20-jarige inwoonster van Ooltgensplaat, had bij het achteruitrijden de fietser, een 81-jarige inwoonster van Ooltgensplaat, over het hoofd gezien. Hierdoor kwam zij ten val, waarbij ze vermoedelijk een beenfractuur opliep. Zij werd vervolgens per ambulan ce overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Inbraak caravans DEN BOMMEL - Vrijdag werd geconsta teerd dat er was ingebroken bij een tweetal caravans aan de Schaapsweg te Den Bom mel. Een hoeveelheid goederen, waaron der een televisie, werden weggenomen. GOEDEREEDE Aanstaande zaterdag, D.V. 1 april, staat er bowlen op het programma van De Open Deur. We willen gaan bowlen in Herkingen. Heb je zin in een sportieve zaterdagavond, kom dan om 20.00 uur naar De Ark in Goederee de. Dan gaan we met z'n allen richting Her kingen. Geef je op bij Lijda Slingerland, tel. 0187- 493397. De kosten zijn 12,50 per persoon, inclusief de drankjes. Tot dan! Groetjes, het Open Deur-team Zaterdag 15 april te Sommelsdijk Op zaterdag 15 april a.s. wordt er een wan deltocht georganiseerd door het Rode Kruis, afdeling Middelharnis. De te lopen afstan den zijn 5, 10, 25 en 40 kilometer. De start plaats is Recreatiecentrum 'De Staver', Olympiaweg 32 te Sommelsdijk. U kunt dit met het openbaar vervoer bereiken met lijn 136 vanaf Rotterdam naar Sommelsdijk, halte Dorpsweg. Inschrijven voor de tocht kan ter plaatse. De starttijden zijn voor de 25 en 40 km route tussen 8.00 en 9.00 uur en voor de 5 en 10 km route tussen 9.00 en 10.00 uur. Als her innering krijgt u een medaille met lint. Het inschrijfgeld bedraagt voor leden van erkende wandelsportbonden, met herinne ring 7,50 en voor niet-leden 8,50. Bank- rekeningnr.: 3420-53388 t.n.v. Rode Kruis Middelharnis. De medische verzorging is in handen van Rode Kruis Middelharnis. Het telefoonnr. tijdens de wandeltocht: 0187-483306 (de Staver). Voor verdere inlichtingen: mevrouw H. Jordaan, Pr. Irenestraat 15, 3241 VE, Mid delharnis. Tijdens de jaarvergadering vorige weelt donderdag avond van de afdeling Ouddorp van het Nederlandse Rode Kruis stonden niet alleen zakelijke of liuishoudelij- ke zaken centraal, ook werden enkele leden - vrijwilli gers - in het zonnetje gezet. Soms gaat dat gaat zo als je een bepaalde staat van dienst hebt bereikt. Niet datje het daar voor doet - zéker niet als de zorg om elkaar je na aan het hart ligt - maar als het dan toch gebeurt... En bij het Rode Kruis gebeurt dat inderdaad. Wegens 10-, 20-, 30- en 40-jarig vrijwilligerschap werden afgelopen donderdag avond in Ouddorp onderscheidingen met oorkondes uitgereikt. Twee leden hadden er tien jaar opzitten, één twintig jaar, één dertig jaar en één deed al veertig jaar mee, reden genoeg om zich op deze avond jubilaris te mogen noemen. Martha Westhoeve-Krijger en Lenneke Riemens kregen beide een onderscheiding voor tien jaar. Martha heeft zich in die ach terliggende periode beschikbaar gesteld voor hulpverlening en in de avonduren is ze receptioniste in 'de Vliedberg'; Lenneke heeft in de tijd dat ze aan het Rode Kruis verbonden is regel matig meegedaan met de vakantieprojecten, ook deed ze regel matig mee bij hulpverlening. Twintig jaar Rode Kruis, dat geldt voor Corrie Mierop West hoeve. Naast haar werk als nachtziekenverzorgende in 'de Vliedberg' heeft zij vele jaren meegewerkt aan opleidingen en trainingen van de vrijwilligers. Ook als invaldocent wordt er op haar wel eens een beroep gedaan. Dertig jaar, dat kan worden gezegd van Jouke Groene veld. Dertig jaar geleden kwam hij bij het Rode Kruis na een oproep waarin een verpleegkundig docent werd gevraagd en naar vol le tevredenheid heeft hij zich daaraan gegeven. Hij heeft alle verzorgende opleidingen, en de opleidingen G.O.R. en Reani matie verzorgd. Naast zijn gezin en zijn drukke werkzaamhe den als ambulance-verpleegkundige maakte Jouke altijd tijd vrij voor het Rode Kruis. Ook bij diverse grote en kleinere hulpverleningen kon met een beroep op hem doen. Hij is dan ook een graag geziene gast die voor iedereen klaar staat, in 't bijzonder als het om hulpverlening gaat. De jubilaris met de langste staat van dienst- veertig jaar! - was Maaike Menheer-Witte. Zij is één van die onopvallende vrij willigsters die staat voor haar taak en waarop men ook altijd een beroep kan doen. Naast haar werk als vrijwilligster is ze ruim twintig jaar beschikbaar geweest als ambulance-Ipegeleid- ster. Niet alleen het beschikbaar zijn, maar ook het volgen van de daarbij behorende opleidingen vormen voor een vrijwilliger een behoorlijke belasting. Naast haar gezin staat Maaike dag en nacht klaar voor elke noodkreet van een medemens in nood. Tenslotte heeft ze zich ook ingezet als vrijwilligster tijdens de Rode Kruis vakantieprojecten. Zaterdag 15 april kunnen alle 'snuffelaars' weer terecht in de recreatiezaal van het ver pleeghuis 'De Samaritaan', voor de rommel en boekenmarkt. Iedereen kent wel de grote bazar van het ver pleeghuis, die elk jaar in het laatste weekend van september wordt gehouden (dit jaar op vrijdag 29 en zaterdag 30 september). Het gehele jaar kan men echter spullen brengen en dat resulteert in een geweldig grote hoe veelheid rommelmarktspullen, eigenlijk teveel om dit allemaal in september pas te verkopen. Naar aanleiding van het succes van vorig jaar is er ook dit jaar weer een extra rommel en boekenmarkt. Er is weer genoeg te zien en te kopen en wie de rommelmarkt van 'De Samaritaan' kent, weet dat er hele leuke koopjes te halen zijn. Van 10.00 tot 16.00 uur staan de deuren open en bent u van harte welkom in de grote recreatiezaal. OUDDORP - dinsdagavond 19.30 uur ds. J. S. van der Net uit Apeldoorn. MELISSANT - dinsdagavond 19.30 uur ds. J. Beens uit Nijkerk. HERKINGEN - De dienst van donderdag 30 maart waarin ds. Bac zou voorgaan, gaat wegens omstandigheden NIET door. NIEUWE TONGE - woensdagavond 19.30 uur ds. Van Aalst uit Ridderkerk. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 19.30 uur ds. J. Karels (bedie ning Heilige Doop). OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 29 maart 19.30 uur de heer De Wit. BRUINISSE - Vrijdagavond 31 maart, 19.00 uur, ds. F. Mallan uit Alblasser- dam, bediening Heilige Doop en bevesti ging ambtsdragers. Geen échte belangwekkende zaken hebben geklonken in de vergaderzaal van het waterschap Goeree-Overflak kee tijdens haar laatstgehouden 79e Verenigde Vergadering afgelopen vrijdagmiddag - hooguit nog wat extra te plaatsen flitspalen op het eiland. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer D. Goekoop, nog zijn opluchting uit over het vlekkeloos verlopen van de millenniumwisseling ten aanzien van computerprogram ma's, ook voor de 'gevaarlijke' datum van 29 februari: "alles is van een leien dakje verlopen", en datzelfde geldt ook de vrijdagmiddag gehouden Ver enigde Vergadering. "Omdat de functie van water tegenwoordig als steeds belangrijker wordt ervaren, wordt er ook meer van de waterschappen gevraagd. Het moeten daadkrachtige, toonaagevende organisaties zijn of worden", vervolgde Goekoop zijn openingswoord. Daarin meld de hij ook dat de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat inmiddels het ontwerpbesluit 'Beheer Haringvlietsluizen' heeft aangebo den aan de voorzitter van de Tweede Kamer. In het stuk wordt onder meer gesproken over hét beperkt openstellen van de sluizen in 2005, waarbij die zodanig zullen worden beheerd dat de innamepunten voor zoetwater niet verzilten. Graag wilde Goekoop kwijt dat op 't eiland de ronde doende geruchten als zouden de waterpeilen omhoog moeten slechts geruchten zijn en in 't geheel niet aan de orde zijn. Wel waar is dat op het eiland nóg tien ilitspalen zullen worden geplaatst voor het terugdringen van te hard rijden. Gesignaleerd is dat diverse polderwegen thans als sluiproute worden gebruikt waar op provinciale wegen camera's staan gericht. Gesignaleerd is ook dat op die sluiproutes niet wordt geslopen maar gescheurd. "Het is dan ook niet ondenkbaar dat ook daar onpopulaire maatregelen getroffen zullen worden", deelde Goekoop mee. "Het gaat niet om autootje-pesten, maar het draait om een grotere veiligheid op de weg". De Verenigde Vergadering besloot onder andere om over te gaan tot oprichting van en participatie in een gezamenlijk belastingad ministratiekantoor in Zuid-Holland Zuid. In die regio bestaat al geruime tijd op verschil lende onderdelen samenwerking tussen de waterschappen en onderzoek heeft uitgewe zen dat intensivering van die samenwerking voordelen op kan leveren voor bepaalde beleidsterreinen. Een gezamenlijk belasting administratiekantoor is één van die terrei nen. Uit een studie-onderzoek naar knelpunten in wateroverlast is naar voren gekomen dat een verhoging van de stuwen in het beheersings- gebied de beste oplossing is. Voor de uit voering van deze maatregel in het gehele gebied stelde de vergadering een, krediet beschikbaar van 2,1 miljoen gulden. Daar mee zouden de dorpen worden beveiligd tegen wateroverlast zoals die zich in septem ber 1998 voordeed. Verder werd nog ingestemd met aanpassing en actualisering van het uit 1996 daterende calamiteitenplan van het waterschap. Het oude plan beperkte zich tot alleen de water beheersing. Na de ervaringen die met dit plan zijn opgedaan in september 1998 en in verband met de noodzaak om ook calamitei tenplannen te maken voor dijkbeveiligingen waterkering werd het oude calamiteitenplan bijgesteld. Aandachtspunt hierbij is nog het afstemmen van de communicatie tussen mede betrokken instanties bij calamiteiten. COMBI I uur foto-serviee I OUDDORP-WeilirnKit 3S Tel. (0187) 681611 fax ömU RENBSE-Printihop Hogeioom 173 td. (01114Ó14« INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1