Dit kan niet LITIE (010)2741135 ZAFIRA Eerste 2000-baby bij Boomfeestdag in Middelharnis Boomfeestdag in Dirksland maaict Kleine Boezem compleet Echt waar...! karels, autoschode AMÜ Denkt u aan UW klok...? Politie 24-uurs telefoon: mfAfio NiINNAARD K^ VASTGOED Visser Meubelen ....iêmuoci/GAeê voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Garage Knöps B.V. ^VVisser Visser 2QSD f)^é^ Vrijdag 24 maart 2000 72e jaargang nr. 6891 Snelheidscontroles Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving en Bureau Projectma tige Verkeerscontroles) hield dinsdagmid dag radarsnelheidscontroles op de Plaat weg in Stellendam, Vissersweg en Goede- reede en de Vrijheidsweg in Ouddorp. Tussen half één en twee uur werd gecon troleerd op de Plaatweg. Van de 172 passe rende automobilisten hielden 6 zich niet aan de maximum snelheid van 80 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 108 km per uur. Op de Vissersweg, waar tussen kwart voor één en twee uur werd gecontro leerd, hielden van de 143 passerende auto mobilisten 7 hun gaspedaal te diep inge drukt. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 92 km per uur in plaats van de toegestane 80 km per uur. Tussen één en twee uur stond de snelheidsradar op de Vrijheidsweg. Van Op zondag 26 maart begint de zomertijd. Om 02.00 uur wordt de klok een uur voor uitgezet. De klok wordt op zondag 29 okto ber 2000 om 03.00 uur weer een uur terug gezet. Op grond van een richtlijn van de Europese Unie vangt in het jaar 2001 de zomertijd aan op 25 maart en eindigt op 28 oktober. Voor de periode na 2001 zal door de Euro pese Unie een nieuwe richtlijn worden vast gesteld. Alvorens die wordt vastgesteld vindt door de Europese Commissie een onderzoek naar de zomertijd plaats. Sinds 1996 eindigt de zomertijd op de laatste zondag van oktober. Tot die tijd werd door de lidstaten op het vasteland van Europa op de laatste zondag van september de klok een uur vooruitgezet. In Ierland en het Verenigd Koninkrijk eindigde de zomertijd al op de laatste zondag van oktober. De zomertijd is in 1977 ingevoerd. de 66 passerende automobilisten werden er 14 geflitst. Hoogste score bedroeg 70 km per uur in plaats van de toegestane 50 km per uur. Aanrijding met letsel OUDE TONGE - Dinsdagmiddag om streeks 13.20 uur heeft er een aanrijding plaatsgevonden op de Langeweg. Op deze weg reed een bulldozer, die ingehaald werd door een 50-jarige fietser, afkomstig uit Oude Tonge. Hierna werd de bulldozer ingehaald door een 77-jarige bromfietser, eveneens afkomstig uit Oude Tonge. Na de inhaalmanoeuvre ging de bromfietser direct naar rechts en raakte daarbij de voor hem rijdende fietser. Beiden kwamen ten val en de fietser werd met hoofdletsel per ambulance overgebracht naar het zieken huis in Dirksland. De bromfietser zal zich onder behandeling van zijn huisarts stellen. Aanhouding winkeldieven MIDDELHARNIS - Dinsdagmiddag om streeks 17.40 uur zijn op het ^Beneden Zandpad drie, afkomstig uit Ossendrecht, Brunssum en Markeloo en resp. 18, 23 en 29 jaar oud, aangehouden, omdat geconsta teerd was dat in de kofferbak van de auto waarin zij zich op dat moment bevonden een grote hoeveelheid kleding, voorzien: van veiligheids- en prijslabels bevond. De kleding is in beslag genomen, de maimen zijn overgebracht naar het politiebureau in Spijkenisse en zij zijn ingesloten. Een nader onderzoek wordt ingesteld. Nieuw van Opel: voor ai^PorJJdeh mt plezier actief in beeld en geluid Middelharnis B.V. Hartelijk welkom in de showroom van inSommelsdijk. Eenzijdig ongeval STAD A/H HARINGVLIET - Maandag morgen omstreeks 9.10 uur is een 27-jarige inwoner van Middelharnis met zijn perso nenauto op de Lieve Vrouwepoldersedijk uit de bocht gevlogen. De man reed ver moedelijk met te hoge snelheid en zag de bocht in de weg te laat. Ondanks hard rem men, botste hij tegen de vangrail. Hij liep geen letsel op. De vangrail werd ontzet, de auto moest weggetakeld worden. Inbraak MIDDELHARNIS - In de nacht van zon dag op maandag is er ingebroken in een woning aan de Kastanjelaan. Middels ver breking van de achterdeur wist men het pand binnen te komen. Vooralsnog wordt er uit de woning niets vermist. Diefstal van vee uit de wei OOLTGENSPLAAT - Het afgelopen weekend zijn er vanaf de Hooidijk drie schapen ontvreemd. De waarde hiervan bedroeg 1500,-. Bij goed weer gaat speeltuin 'de Flipjes' in Ouddorp weer een heel seizoen open! Op zaterdag 1 april a.s. gaan 's morgens om 10 uur de hekken weer open en daarna is de speeltuin geopend (voor lopig) iedere woensdag- en vrijdagmiddag vanaf 1 uur, zaterdags vanaf 10 uur 's morgens én... op aanvraag! Er is ook een tafel tennistafel aanwezig (badjes en ballen zelf meebrengen). Als u nadere inlichtingen wilt kunt u bellen naar de volgende tele foonnummers: (0187) 681816, 681014 of 683290. ISO 9002 Burgemeester De Vries, de familie Schouls én de kleine Margot, uiterst links op de foto, bij het planten van Je eerste eik De Nationale Boomfeestdag 2000, afgelopen woensdag, zal menige woonkern weer van het nodige groen hebben voorzien. Zo ook in Middelharnis. Op de hoek van de Rottenburgseweg en de Doetin chemsestraat werden in totaal 134 bomen geplant: veertig zomerei- ken en vierennegentig essen. Een klus waar vier van de acht uitgeno digde scholen in Middelharnis onder een stralende zon aan deelna men. "Met zulk weer moet het wel een uitje voor jullie zijn", richtte burgemeester mevrouw De Vries zich tot de schoolkinderen en zij legde uit waar het zoal goed voor is om bomen te planten. "Bomen dragen bij aan de zuurstofvoorziening in onze leefomgeving, ze bie den een nestelplaats voor onze fluitende vogeltjes, de omgeving wordt er mooier door, kortom: de leefbaarheid wordt er beter door". De boomfeestdag in Middelharnis kreeg het thema mee 'Bomen voor eeuwen' en dat had te maken met de veertig eiken die geplant wer den. "Die kunnen reuze oud worden" wist de burgemeester, "wel drieduizend jaar!" "En het mooie daarbij is dat wij er met onze Boomfeestdag voor zorgen dat de mensen die hier na ons zullen leven óók bomen om zich heen hebben", vandaar: 'Bomen voor eeu wen'. Mevrouw De Vries beet woensdagmorgen, even na negenen, de spits af met het planten van de eerste eik. Voor het gezin Schouls uit Sommelsdijk was dat een bijzonder moment, niet in het minst voor hun jongste spruit Margot. Zij was in de gemeente Middelhar nis de eerste baby die in het nieuwe millennium geboren was en zij mocht meehelpen met het planten van die eerste eik. Heel onbewust heeft de kleine Margot dat gedaan, heerlijk slapend in haar babyzitje met een weldadig voorjaarszonnetje over haar wangetjes. Als zij later de hoek 'Rottenburg- Doetinchem' passeert kan zij zeggen: "daar staat 'mijn' eik...!" Een zonnige lentedag en met z'n allen in de bus om bomen te gaan planten. Een betere start voor boomfeestdag is nau welijks denkbaar. De leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basischolen in de gemeente Dirksland lieten afgelopen woensdagmorgen merken dat ze er zin in hadden. Handig Om tien uur waren ze present in de Verdilaan in de nieuwe woonwijk de Kleine Boezem, waar ze werden begroet door wethouder P. Koningswoud en de medewerkers van de plantsoenendienst. De bomen lagen klaar om te worden gepoot. Wethouder Koningswoud hield een kort toespraakje ter verwelkoming en om te vertellen waar om de gemeente Dirksland elk jaar meedoet aan de nationale boom feestdag. Deze keer was Boomfeestdag geconcentreerd in Dirksland omdat het mooie gelegenheid was de nieuwe wijk af te ronden met een groene aankleding. Gemeentehovenier C. Adriaanse legde uit hoe de bomen geplant moesten worden. De wethouder en de hovenier gaven het goede voorbeeld en toen konden de scholieren aan de slag. Ze hadden zelf voor spaden en schoppen gezorgd en bleken er handig mee om te kunnen gaan. Een belangstellende toeschouwer zei: "Tjoe, wat binne die kinders handig" en "De blienkenste schoppen komme uut Herre ken". Maar, blinkende schoppen of niet, het planten ging bij alle kin deren voortreffelijk. Het toedekken van de wortels, het rechthouden van de bomen en het vastspijkeren van de steunbanden: er was niets op aan te merken. Ruim honderd flinke bomen Langs het water aan de Sweelinckstraat en het Bizetpad werden 17 knotwilgen geplant. Een oer-Hollands beeld zal dat geven, zo aan de rand van de polder. Aan de Verdilaan, Sweelinckstraat en het Bachplantsoen werden 58 esdooms gepoot, flinke bomen van een jaar of zes. Aan de Verdilaan kwamen ook nog 25 sierappels te staan en 5 bolacacia's. Na de aan plant van woensdag staan er in de Kleine Boezem in totaal 250 bomen, alleen aan plantmateriaal al een kapitaal. Wethouder Koningswoud zei te hopen dat de bomen niet beschadigd worden maar de kans krijgen om rustig te groeien. De aanplant van Boomfeestdag 2000 heeft de Kleine Boezem com pleet gemaakt en daar mogen de boomplanters best trots op zijn. Bur gemeester Boonstra kan dat beamen. Hij kwam een kijkje nemen en was zeer tevreden over het resultaat. Wethouder Koningswoud bedankte de jongens en meisjes voor het keurige werk dat ze geleverd Met de touringcar Met een Boomfeestliniaal en een knots van een appel stapten de leer lingen met de meesters en de juf na gedane arbeid weer in de tou ringcar richting Herkingen, Melissant en Dirksland. De leerlingen uit Herkingen en Melissant zijn zo'n busritje wel gewend naar het zwembad, voor de leerlingen uit Dirksland was het volgens ons uniek. Want wanneer maak je dat nou mee, met de bus van Mijnders van school naar de Kleine Boezem en terug. Een attent idee! Ooit hadden we in dit land een minister van Bin nenlandse Zaken die A. Peper heette. Zolang lijkt het alweer geleden dat hij afstand deed van dit ambt Deze week stond in een van de kranten dat het Haagse nieuws snel ver dampt De gebeurtenissen rollen soms over elkaar heen, getimed of 'toevallig'. De PvdA heeft orde op zaken gesteld. De heer Peper is uitgewuifd, zonder hem te laten vallen, maar ook niet met de mededeling: Bram, we staan achter je. De Rotterdamse raad mocht gisteren het oordeel vellen. Daar komt -als Peper zijn gelijk haalt- de zwarte Piet te liggen. En anders hebben we het allemaal weleens gezegd: Dit kan niet Het nieuws verdampt De stoelen zijn weer bezet, en juist toen we alle aandacht hadden voor de herschikking binnen het kabinet kwam de heer Wiegel vertellen dat hij de Eerste Kamer verlaat Als de zoeker van een camera zwenkte de nieuwsjacht richting WD. Peper? O, ja, was dat niet? Gevolgen Ondertussen is er deze weken wel een en ander aan de orde geweest wat blijvende gevolgen zal hebben. Jarenlang is er een declaratiecultuur in Rotterdam geweest die gedekt werd door de politiek en die door de accountants kennelijk is afgedekt Dat woord "declaratiecultuur" hoeft niet als een negatieve kwalificatie gelezen te worden, het is een constateren van een feit en er is geen reden om aan te nemen dat het elders zoveel anders ging. Achteraf is het natuurlijk makkelijk vraagtekens zetten. Werken met gemeentelijke creditcards en uitgaan van een onderlinge vertrouwensrela tie kan hetzelfde zijn als vragen om moeilijkhe den. Er moet dan wel een waterdicht boeking systeem zijn, iedere gebruiker moet integer zijn, er moeten eenduidige spelregels zijn en je mag bepaald niet slordig zijn. Over het eerste past ons in deze zaak geen oordeel, dat is aan de Rot terdamse raad. Het tweede ontbrak kennelijk, terwijl het derde bepaald geen selectiecriterium bij verkiezing geweest zal zijn. Kortom, er kunnen vragen zijn over de wijze waarop de regels in praktijk gebracht zijn, maar dat in het algemeen de richtlijnen voor declara tiegedrag tegen het licht zullen worden gehou den, is te verwachten. Na de Zuidhollandse bankiersaffaire is dit een tweede voorbeeld waar de politiek kennelijk niet genoeg aandacht of inzicht had om dit soort zaken bij het vaststellen van de rekening aan het licht te brengen. Dat zal 'de politiek' zich moeten aantrekken. Waarschijnlijk gebeurt dat wel ook, de vraag naar de taak van de accountant, die de financiën controleert is een eerste signaal daar van. Overigens mag dat niet betekenen dat de verantwoording wordt afgeschoven. De raad verleent de verantwoordelijken decharge, zij spreekt uit dat het beleid goed werd uitgevoerd. Indikken Het nieuws verdampt Maar bij verdamping kan datgene wat was opgelost indikken. Wij zagen de damp en wendden ons af. Dr Peper blijft achter en mag nog een paar keer zijn gram halen. Dan is het gebeurd. Zo hard is de maat schappij Vergeten zijn kwaliteiten en uitvergroot zijn regentesk handelen, zijn 'botheid' tegen derden, ook dat Zo gaat dat Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l<ee Er is veel te doen over zijn declaratiegedrag en terecht De lijst van problematische uitgaven is veel te lang en roept veel te veel vragen op. Het verweer klinkt stoer, maar er zijn eveneens vra gen bij te stellen. Vierentwintig uur voor de baas in touw zijn, lijkt een redelijk argument. Dat is te prijzen, maar het is geen argument om je als een stukje 'inventaris' van de baas te gedragen. Er staat een redelijk salaris tegenover die inspan ningen. En een redelijke onkostenregeling. Dan moetje bij de grenzen van wat mag en wat mis schien mag, wegblijven. Dat moet je trouwens altijd Dit kan niet Dat laatste noopt tot terughoudendheid. We namen kennis van de feiten. Velen hadden hun oordeel klaar, wie eigenlijk niet? Hoewel het de vraag is of een juridisch oordeel parallel zal lopen aan het oordeel dat een deel van de samenleving reeds velde, voor Peper c.s. viel het doek. Er is gezegd: Dit kan niet In hoeveel gesprekken zal het "Dit kan niet" geklonken hebben. Officieel, besmuikt, met kennis van zaken, niet in het minst gestoord door kennis. Op bruiloften en partijen en tijdens officiële vergaderingen. Dit kan niet Een groot deel van Nederland weet dat precies. De rest hoort het te weten. Het bijna 1 april. Als we de veroordeling van Peper serieus nemen, hebben we dit jaar wel licht weer een belastingmeevaller SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL. 0187-48 72 72 (PASSAGE) ('S AVONDS 06 53 777 800) TEL 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 66 13 FAX 0187-68 17 55 nu in onze showroom C0«1BI I uur foto-service I OUDDOU*-Wesrilroat 35 Tel. (0167) 6S16I3 bx «3734 RENESS^ PriirtiKop H(>guoem 173 rd. (Oni) 46M00 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 REGISTERACCOUNTANTS Mididelharnis Barendrecht Tel. (0187) 617300 Tel. (0180) 642111 jmei^tieleft Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 KEMA CERTIFICATE 36570 4CC8EDi'EDB'-hES'^->-. IsiWHili: Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1