6> 25 jaar Philadelphia op Goeree-Overflakkee Zaterdag 1 april Omloop van Goeree A/www.devogel.nl Speelgoed- en kledingbeurs Weer sportvisboot in de problemen Philadelphia IS er voor u ANi MVft^® Resultaat bloedafname Nederlandse Rode Kruis li EIIAriDEII-tllEUWS !^.nne Zitman (Dir/lStrui^ Gespreksgroep Crohn en Colitis Ulcerosa Vereni ging Nederland Drukkerij Gebr. de Waal Telefoon (0187) 471020 VW Overflakkee ,t\\tv^ van zaterdag 25 maart t/m dinsdag 28 maart PAGINA 3 ^iM-i^m^iW^^MitH&i-^ ïK^SSSK m^mwieeg^im- DINSDAG 21 MAART 2000 FAMILIEBERICHTEN De jaren zijn voorbij gevlogen En nu zijn we allen opgetogen Want het is zover op 25 maart Dan zijn AHc en LtcS al 40jaar Door dik en dun nog steeds een paar Wij wensen (0)pa en (0)ma zaterdag Een leuke en gezellige dag En willen hen van harte feliciteren. Hettie en Aren Elsemieke en Sander Kees en Jolijn Pieter, Edith en Arjan Op 23 maart 2000 is het precies 50 jaar geleden dat en in het huwelijk traden. Wij vieren dit in besloten kring. Peuterdijk 50, 3249 AW Herkingen Die in de schuilplaats des Allerhoogsten is gezeten, die zal vernachten in de schaduw des Almachtigen. (Psalm 91:1} Hedenmiddag nam de Heere tot onze diepe droef heid, na een liefdevolle verzorging in 'De Goede Ree' van ons weg mijn geliefde vrouw, onze lieve schoonzuster en tante ARENTJE SOETEMAN echtgenote van Adrianus Fokker in de leeftijd van 77 jaar. A. Fokker en verdere familie 17 maart 2000 'De Goede Ree', kamer 14 Prinsesselaan51,3245XN Sommelsdijk De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 22 maart om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk na een rouwdienst om 13.15 uur in de kerkzaal van 'De Goede Ree' (ingang Stoof- hoek). Gelegenheid tot condoleren in de grote zaal van 'De Goede Ree' na de begrafenis. Geen bloemen Tijdens mijn verblijf in het Ikazia-ziekenhuis en het verpleeghuis De Samaritaan wil ik de dokto ren en de verpleegkundigen hartelijk bedanken voor de goede zorgen die ik daar heb ontvangen. Ook voor de vele kaarten en bezoekjes die ik van de familie en kennissen heb gekregen. Mijn hartelijke dank hiervoor. Mevrouw Van Wijk-Westhoeve Koningin Julianaweg 63/17 Sonmielsdijk Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van mevr. A. FOKKER-SOETEMAN Wij wensen de heer Fokker veel sterkte en Gods nabijheid toe. Job en Aafke Mijs Marieke Linda Carolien Sommelsdijk, 17 maart 2000 dé financiële site voor Goeree-Overflakl<ee Met droefheid geven wij u kennis dat de Heere na een liefdevolle verzorging in 'De Samaritaan' uit ons midden heeft weggenomen mijn innig geliefde man, mijn Ueve zorgzame vader, onze broer, zwa ger en oom TEUNIS LUCHTENBURG echtgenoot van Johanna Francina van Erkel in de ouderdom van 94 jaar. Sommelsdijk: J. F. Luchtenburg-van Erkel Nieuwe Tonge: L. J. Luchtenburg 19 maart 2000 Verpleeghuis 'De Samaritaan', Sommelsdijk Correspondentie-adres: Klinkerlandseweg 5, 3244 BD Nieuwe Tonge De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op donderdag 23 maart om 10.15 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge. Gelegenheid tot condoleren: na de begrafenis in de rouwkamer van 'De Samaritaan'. Geen bloemen Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, ver zoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Op zaterdag 8 april a.s. organiseert Peuterspeelzaal De Driewieler een speelgoed/kledingbeurs. Deze beurs zal gehouden worden in het Diekhuus in Middelhar- nis, van 11.00 tot 14.00 uur. Speelgoed en kleding (geen schoenen, babykleding en ondergoed) kunnen ingeleverd worden op donderdag avond van 19.00 tot 22.00 uur in de peuterzaal en op vrijdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur. Een deel van de opbrengst is bestemd voor aanschaf van nieuw materiaal voor de peuterspeelzaal. Voor verdere informatie: Peuterspeelzaal, tel. 0187- 482400, Yvonne van Dort of Ellen Breure. 'Philadelphia', u zult er vast wel eens over gehoord hebben, want behal ve dat het de naam is van een grote stad in Amerika, is het ook dé naam van een lekker romig kaasje waar de laatste tijd veel reclame voor gemaakt wordt.Maar het woord 'Philadelphia' betekent meer, het bete kent in feite 'broederliefde' en heeft in het vervolg van dit stukje hoofd zakelijk te maken met de zorg voor onze naaste, in het bijzonder de zorg voor onze kinderen met een verstandelijke en/of meervoudige handicap. Zo is er een landelijke Protestants Christelijke organisatie van instellin gen en woon- en verblijf voorzieningen die de naam 'Philadelphia Zorg' draagt en de Protestants Christelijke OUDERVERENIGING 'Phi ladelphia' een landelijke belangenvereniging voor ouders/verzorgers, familie en vrienden van mensen met een verstandelijke handicap. Over die laatste vereniging gaat dit stukje, want deze vereniging heeft ook op Goeree-Overflakkee een afdeling en die is op 22 april a.s. 25 jaar actief! Wat doet en betekent Philadelphia voor haar leden? In de eerste plaats erkent de vereniging de Bijbel als Gods Woord en aanvaardt die als grondslag en richtsnoer voor haar werk zaamheden. De vereniging stelt zich ten doel de belangen te behartigen van mensen met een verstande lijke handicap, hun ouders en familie én hun leefmilieu te behartigen. Want ieder mens heeft mogelijkheden en beperkingen en levert daarmee een eigen unieke bijdrage aan de samenleving, ledere handicap brengt vragen, uitdagingen en persoonlijke keuzes met zich mee. Philadelphia biedt haar leden gerichte infor matie, persoonlijk advies en bundelt hun krachten. Vanzelfsprekend staat daarbij de hulpvraag voorop! Informatie Gerichte informatie via brochures, nieuws brieven en video's wordt verstrekt over meer dan achttien specifieke syndromen en handi caps. Zo ook katernen over sociale wet- en regel geving. Het verenigingsblad 'Philadelphia Plein', dat acht keer per jaar uitkomt, bevat artike len, reportages en interviews over actuele ontwikkelingen op het terrein van (thuis) zorg, onderwijs, wonen, werk en vrijetijds besteding. Advies Persoonlijk advies op vragen en bemidde ling wordt verstrekt door verenigingsconsu lenten. Voor juridische ondersteuning en dienstveriening bij o.a. woningaanpassin gen, uitkeringen AAW, WVG en ontslagza ken zijn er juristen beschikbaar. Ook zijn er contactpersonen voor advisering dicht bij huis, e.d. Activiteiten Er zijn diverse activiteiten, zowel lokaal, regionaal en landelijk zoals introductieda gen voor nieuwe leden, weekenden en ont moetingsdagen voor broers en zussen van mensen met een verstandelijke handicap. Oudercontactdagen en themabijeenkomsten over bijvoorbeeld autisme, specifieke syn dromen, meervoudige handicaps, wonen, onderwijs en persoonsgebonden budgetten. De 'Philadelphia vakantiekampen' zijn een begrip in Nederland. Invloed en bundeling van krachten Bij het realiseren van persoonlijke keuzes kunt u zelf veel doen, maar samen sta je sterker! Vandaar dat Philadelphia steun in de mg biedt door middel van instrumenten bij de verduidelijking van uw vragen, bro chures over kwaliteitstoetsing door ouders en cursussen voor ouderparticipatie en medezeggenschap. Het direct beïnvloeden van de landelijke politieke besluitvorming met als recente voorbeelden: de regeUng 'Persoonsgebon den budget' en discussies over de 'hoogte eigen bijdrage'. Een stevige plek aan de onderhandelingsta fels in uw regio over de omvang en de kwa liteit van zorg en dienstverlening. Speciale aandacht voor de identiteit als inte graal onderdeel in de zorgverlening (zorg plannen), en de plaats van mensen met een verstandelijke handicap binnen de kerkelijke gemeente. Philadelphia Goeree-Overflakkee maakt deel uit van de Federatie van Oudervereni gingen regio Zuid-Hollandse Eilanden. Het doel van deze samenwerking is een zo goed mogelijke behartiging van de gemeen schappelijke belangen van alle mensen met een verstandelijke handicap en hun familie. Philadelphia is geen instituut of instelling, maar een vereniging waarin meer dan 15.000 mensen samenwerken voor een goe de Christelijke zorg en toekomst voor men sen met een verstandelijke handicap. De ontstaansgeschiedenis van de afdeling Goeree-Overflakkee De wortels van de Philadelphia afdeling Goeree-Overflakkee gaan terug naar 1974, toen de in juU 1998 overleden Peter de Roo en zijn vrouw Nellie vanuit de IJssel- en Lekstreek naar Middelharnis verhuisden, omdat zij voor hun zoon Kees op (het toen nog splinternieuwe) 'Hemesseroord' een plaats hadden gevonden. Ook toen was er al sprake van een lange wachtlijst! In oktober van dat jaar werd gewoontege trouw de landelijke collecte voor 'geestelijk gehandicapten' gehouden en omdat Peter en Nellie de Roo in hun voormaUge woonplaats zeer actief betrokken waren geweest bij de collecte-organisatie, werden zij door het lan delijk collectebureau gevraagd om de collec te eveneens op Goeree-Overflakkee te orga niseren. U kunt zich wel voorstellen wat je dan te doen krijgt. Als je als nieuweling op Goeree-Overflak kee komt wonen krijg je niets cadeau, dan moetje echt dorp en stee af om een collecte organisatie rond te krijgen. Maar ze kregen het voor elkaar en hoe. De collecte-opbrengst van 1974 was zo goed, dat het niet terecht zou zijn als de hele opbrengst naar het Landeüjk collectebureau zou gaan om vandaar uit over de rest van Nederland verdeeld te worden, en dat alleen maar vanwege het feit dat er op Goeree-Over flakkee nog geen oudervereniging be-stond. Aangezien Peter en Nellie de Roo nog steeds lid waren van Philadelphia afdeling IJssel- en Lekstreek, was de keuze snel gemaakt. Om bijna de helft van de collecte-opbrengst op Goeree-Overflakkee te houden, moest er een afdeling van Philadelphia op Goeree- Overflakkee opgericht worden, maar daar waren minimaal 25 leden voor nodig. Was het organiseren van de collecte op zich zelf al een huzarenstukje, een afdeling van een oudervereniging oprichten was natuur lijk andere koek. Op Goeree-Overflakkee werd een dergelijke vereniging, die de ouders van geestelijk gehandicapten meer mondigheid wilde geven, met argusogen bekeken. Men had net een reclamecampagne voor het nieuwe Hemesseroord achter de rug en nu dit weer. Maar ondanks alle 'nieuwerwetsig- heid' was men op 22 april 1975 zover dat men met een werkbestuur van 5 leden en in totaal 25 leden, de afdeling Goeree-Over flakkee van de oudervereniging Philadelphia kon oprichten. Eén ding was zeker, de nieuwe afdeling kon haar werk beginnen met een leuk startkapi taal dankzij de inspanningen van Peter en Nellie de Roo. Het jubileumjaar 2000 Heden ten dage is de afdeling Goeree-Over flakkee van Philadelphia nog steeds actief en kan het huidige bestuur dankbaar terugkij ken op een zeer actieve periode, waarin ten opzichte van de mensen met een verstande lijke handicap veel zaken verbeterd zijn. Betreffende de inhoud van het verenigings- werk is er veel veranderd. In plaats van het als bestuur zelf organiseren van alleriei acti viteiten, is nu de nadruk komen te liggen op delegeren, activeren, signaleren en financie ren van zaken die in het verlengde liggen afdeling Zeeland Wij hebben het genoe gen u uit te nodigen voor de gespreksgroep van de Crohn en Colitis Ulcero sa Vereniging Neder land, afdeling Zeeland. Deze bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 4 april 2000, in het gebouw van Maatschap pelijk werk Oosterschel- de regio te Zierikzee. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Deze gespreksbijeen komst is toegankelijk voor leden, familieleden en belangstellenden. Voor informatie kunt u zich op werkdagen na 18.00 uur wenden tot één van de bestuursle den via tel. 0118-616129 of0113-581533. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed onze moeder, schoonmoeder en oma JANNETJE GOUSWAART weduwe van Franciscus de Kok in de ouderdom van bijna 95 jaar. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen 17 maart 2000 Verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: Kaai 49, 3245 LP Sommelsdijk De begrafenis heeft plaatsgehad maandag 20 maart om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk. DANKBETUIGING Een droom, die geen bedrog is Ik droomde eens en zie ik liep aan 't strand bij lage tij. Ik was daar niet alleen, want ook de Heere liep aan mijn zij- We liepen saam het leven door en lieten in het zand, een spoor van stappen, twee aan twee; de Heere liep aan mijn hand. Ik stopte en keek achter mij en zag mijn levensloop, in tijden van geluk en vreugd van diepe smart en hoop. Maar als ik goed het spoor bekeek, zag ik langs heel de baan, daar waar het juist het moeilijkst was, maar één paar stappen staan. Ik zei toen: "Heere, waarom dan toch?" Juist toen ik U nodig had, juist toen ik zelf geen uitkomst zag op het zwaarste deel van het pad. De Heere keek toen vol liefd' mij aan en antwoordde op mijn vragen: "Mijn lieve kind, toen 't moeilijk was, toen heb Ik jou gedragen... Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, willen we langs deze weg, voor de zeer vele blijken van warme belangstelling en har telijk medeleven door u allen betoond, na het toch nog plotseling overlijden van onze innig geliefde dochter en zus HESTER DOORNHEIN u onze oprechte dank betuigen. In het bijzonder ds. J. C. den Toom voor het leiden van de rouwdienst, alsmede de kerkenraad van de Herv. Gem. te Sommelsdijk voor het ondervonden medeleven. Dr. Van der Ven voor de medische zorg. De heer J. van der Slik voor de fijne wijze waarop hij ons deze moeilijke dagen heeft begeleid, en de keurige verzorging van de begrafenis. Het heeft ons goed gedaan te ondervinden dat zovelen van onze Hester hielden. Moge de Heere ons de kracht schenken om verder te kunnen gaan. T. Doornhein M. S. Doornhein-de Geus Jan-Willem en Sylvana Arno Sommelsdijk, maart 2000 Drukwerk nodig? SOMMELSDIJK kan het U leveren! agentschap In verband met de verhuizing is onze winkel GESLOTEN Woensdag 29 maart bent u van harte welkom op het nieuwe adres, waar een aardigheidje voor u l<laarligt. Ons telefoonnummer blijft: (0187)48 48 70 a DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma JAAP JE ADRIANA VAN ZANTEN weduwe van Paulus de Jong zeggen wij u hartelijk dank. In het bijzonder gaat onze dank uit naar De Thuis zorg en ziekenhuis Dirksland voor de medische verzorging. Ds. M. Verduin voor het leiden van de rouwdienst. Begrafenisonderneming J. van der Slik voor de begeleiding en uitvoering van de begrafenis. Kinderen en kleinkinderen Dirksland, maart 2000 Maandag 20 maart voer een sportvisboot met 10 per sonen aan boord in de buurt van het Goeree-Platform, toen er plotseling schroefschade optrad. Zonder hulp was verder varen op eigen kracht onmogelijk. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd assistentie gevraagd. De bemanning van de Stellendamse reddingboot De Zeemanspot werd 09.50 uur gealarmeerd. Voor tien uur was zij reeds vertrokken. Zij nam de sportvisser op sleeptouw en bracht het scheepje naar de buitenhaven van Stellendam. Daar meerde De Zeemanspot in het begin van de middag weer af aan haar eigen steiger. Afdeling Middelharnis, Sommelsdijk en Stad a/h Haringvliet Op de bloedafnameavond, die gehouden werd op maan dag 20 maart jl. in de Technische School te Middelhar nis, gaven 473 donoren bloed. Een goed resultaat, wat natuurlijk te danken is aan de vele donoren die bereid waren belangeloos hun tijd en energie af te staan. Alleen door de inzet van zovelen kan Nederland zelf voorzienend blijven. Het belang daarvan zien velen pas op het moment dat men zelf bloed nodig heeft. Natuurlijk kon de bloedafnameavond van maandag jl. niet georganiseerd worden als er geen vrijwilligers zijn. Daarom hartelijk dank aan allen die, op welke manier dan ook, hebben bijgedragen aan het resultaat van deze afnameavond. De volgende afnameavond is op 18 september 2000. Uw bloed: een noodzaak, om anderen te helpen en wat u vandaag geeft kunt u morgen zelf nodig hebben! van de (meestal eenvoudige) wensen die mensen met een verstandelijke handicap en hun familie hebben. Dat wil niet zeggen dat de bestuursleden van Philadelphia lekker achterover geleund in de stoel zitten te kijken hoe we een en ander kunnen delegeren. JaarUjks wordt er door het afdehngsbestuur druk overleg gevoerd met diverse instanties en hebben we vertegen woordigers in diverse overlegorganen, zoals de Regionale Federatie van Ouderverenigin gen Zuid-Hollandse Eilanden, het Provinci aal Verband van Philadelphia, de Nationale collecte verstandelijk gehandicapten, enz. Ook organiseren we jaarlijks een ontmoe tingsdag voor onze leden met hun kinderen in de vorm van een dagje uit, een jaarverga dering met broodmaaltijd en een steeds drukker wordende Advent-Kerstviering. Zo is er eveneens speciale aandacht voor leden met kinderen die dermate zwaar gehandicapt zijn dat ze niet aan alle activiteiten kunnen deelnemen. De organisatie van de jaarlijkse collecte ver standelijk gehandicapten vraagt veel aan dacht en inzet omdat het één van de belang rijkste pijlers is waarop wij als oudervereni ging kunnen verder bouwen, want zonder een gedeelte van de opbrengst zouden we het niet lang volhouden. U leest het al, er is nog genoeg werk aan de winkel! Zéker dit jubileumjaar, waarin we door middel van een aantal activiteiten ons ledenbestand willen uitbouwen. Dus mocht u geïnteresseerd zijn en meer informatie over onze oudervereniging willen hebben; bel of schrijf ons! Het adres is: Oudervereniging Philadelphia, afd. Goeree-Overflakkee, p/a C. A. Zuidwijk, Karekiet 4, 3245 TX Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 67 66 Op zaterdag 1 april organiseren de Stelle-Runners de Omloop van Goe ree. Deze 30 km testloop, die door vele lopers gebruikt wordt als laatste voor bereiding op de Rotterdam Mara thon, staat al weer voor de negende keer op het programma. Het betreft een uniek parcours over de kop van het mooie eiland Goeree Overflak kee. De route bestaat voor ongeveer 80% uit geasfalteerd fietspad en is volledig bewaakt! De start is op het busstation in Stellendam en de finish zal dit jaar voor het eerst plaats vinden in de dorpskern: in de Schoolstraat voor het schoolplein van "Het Spectrum" zal de finishstreep getrokken worden. Vanaf de start worden de deelnemers begeleid door de politie. Die zullen de deelnemers veilig over het stukje provincialeweg N215 leiden, daarna gaat het de polder in richting Goede- reede-Havenhoofd. Dan gaat men door de Stellingweg naar het natuurgebied de Kwa de Hoek, waarvoor Natuurmonumenten toe stemming verleende. Via strand Noord en het Flauwe werk gaat men naar de vuurto ren, waar het 15 km. punt wordt gepasseerd. De weg wordt vervolgd richting de Punt, vanwaar men afbuigt naar de Preekhilpolder en het industrieterrein bij het Ouddorpse haventje. Vandaaruit gaat men over de dij ken richting Stellendam, alwaar men na 30 km. zal finishen in de Schoolstraat. Die zal van 15.00 tot 17.15 uur voor alle ver keer worden afgesloten, dit in overleg met de Politie. Om de Schoolstraat te bereiken zullen de deelnemers, komende vanaf de Langeweg door de Brielsestraat lopen, aan de linkerzijde van de weg. De organisatie vraagt dan ook vriendelijk aan omwonenden om deze middag met het wegrijden vanuit de parkeerstroken extra op te letten. Over het gehele traject vanaf de Langeweg tot aan de Schoolstraat zullen pionnen en dranghekken worden geplaatst. Voor de Brielsestraat zul len deze dag enkele parkeerverboden gel den. Voor de deelnemers staat er op elk 5 km. punt een drinkpost met water en extran. Verder zijn er EHBO, massage, tijdwaame- ming en bezemwagen. Kleedgelegenheid en douches zijn in de school "Het Spectrum" in de schoolstraat te Stellendam (volg de route bordjes Stelle-Runners). De start van de Omloop van Goeree is om 13.30 uur op het busstation en - voor men sen die komen kijken - vanaf 15.05 uur wor den de eerste lopers weer in Stellendam ver wacht. Het parcourrecord voor mannen luidt 1.43.16 (Johan Matthijsse, Almere) en voor vrouwen 2.05.38 (Liesbeth van Ast, Oud dorp). Na afloop van de testloop is er voor iedere deelnemer iets te eten en te drinken en een verloting op het startnummer. Het inschrijfgeld bij voorinschrijving is 10.00 en op 1 april 12,50. De sluitingsdatum van de voorinschrijving is 27 maart 1999! Inschrijven en inlichtingen: 0187-492909 of 0187-492229. Zonder de medewerking van politie. Natuur monumenten en de vele vrijwilligers kan zo'n loop niet plaats vinden, daarom wil het bestuur van de Stelle-Runners al deze men sen bedanken voor hun aangeboden mede werking. De sponsors van deze loop zijn France Limousin Nederland BV - Schoen- handel Van Buuren - SOS Ouddorp - J. Boone Witgoed - Bakkerij Bleumink - Keu kencentrum Tieleman - Fruitteler Oosthoek - Doe Land - Plus Markt Tessemaker.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 3