Sommelsdijkse boekhandel Van der Boom geheel vernieuwd POLITIE (010) 2741135 Drie maal is scheepsrecht! Tankstation in Ouddorp nieuwe telg aan Knöps-boom eiiahdeii-iiieuws Op zoek naar de blauwborst Politie 24-uurs telefoon: G.Z.B.-avond in Nieuwe Tonge Op vakantie met het Rode Kruis... iets voor u? Actie voor HGlB-project 'Pleinstraat 20' Ford Nederland kondigt terugroepactie aan Vroege vogels in de Korendijkse Slikken Bijeenkomst 'De Christenvrouw' EIIAIIDEfl-tllELWS Abonneert U op Eilanden-Nieuws Bejaardenmiddag CVB PAGINA 2 Ze zullen het in oktober 1987 ook niet gedacht hebben dat het nog eens zó zou lopen, de familie Van der Boom, toen vader Kees afgekeurd werd voor z'n werk en op een uitkering aangewezen zou zijn. Daarvan rondkomen met een flink gezin met school gaande kinderen zou beslist geen kleinigheid zijn, net zo min als plotseling niets meer om handen te hebben, want stil gaan zitten zou zeker niet goed zijn geweest. Gelukkig dat moeder Van der Boom haar middenstandspapieren had, misschien dat die nu nog eens van pas konden komen... En zo is het begonnen. In huis aan de Binnenweg in Sommelsdijk werden enkele handeltjes gepro beerd. En eenmaal aan boeken begonnen - heel klein, met één boordje boeken en een schoenendoos met kaarten - bleek een stap in de goede richting te zijn gezet. Een richting die de weg vormde naar een pracht van een boekenwinkel, zoals die afgelo pen vrijdagmiddag - na uitbreiding en een grondige verbouwing - door wethouder Slootweg van de gemeente Middelharnis werd heropend. Het handeltje vanaf een boordje boeken en vanuit een doosje kaarten groeide al gauw uit en vroeg om meer ruimte. Op den duur kwam het ervan dat een deel van de woning als winkeltje moest worden inge richt. Nog steeds bleef de handel toenemen en werd ook de beschik bare ruimte in de winkel aan huis te klein. Alles moest er op en tegen elkaar gepropt gaan worden en eigenlijk was dat geen werken meer. Er zou gewoon ergens een nieuwe - grotere - ruimte beschikbaar moeten komen. En die kwam. De familie Van der Boom had verno men dat de kruidenierswinkel van Kastelein aan de Voorstraat in Sommelsdijk in de stille verkoop zou komen en daar probeerden ze op in te gaan. Het resultaat viel positief uit. Het pand kon worden aangekocht en na het winkelinterieur geschikt te hebben gemaakt voor een boekenhandel verhuisde het zakelijke gedeelte van Van der Boom van de Binnenweg naar de Voorstraat. "Hoe moeten we dit hier vol krijgen?" hebben ze in 1995 gedacht toen ze ineens over een zoveel grotere winkel beschikten. Inmiddels echter - vijfjaar later - was ook déze winkel te klein geworden, en of ze wilden of niet, een verbouwing kón niet meer uitblijven. Er moest opnieuw worden gebroken, gebouwd en verbouwd. Architectenburo Born maakte - met inachtneming van de wensen van Monumentenzorg - een prach tig plan, onder hoofdaannemerschap van Bouwbedrijf P. van den Boogert werd dit uitgevoerd, terwijl schildersbedrijf Van Rossum ervoor zorgde dat de kleurstellingen in de winkel goed uit de verf kwamen. Zo kwam uit het verbouwingsgruis een winkelruimte tevoorschijn die echt 'een plaatje' genoemd mag worden. Stijlvol, sfeervol én gezellig, met togen die leuke doorkijkjes geven, warme kleurstellingen, een heuse ouderwetse schouw met een sierhaard in de muziekafdeling, fraai hekwerk en een ruime centrale afhandelba- lie. Ook voor rolstoelgebruikers is de winkel, en de toegang daartoe, geheel geschikt gemaakt. Het totale verkoopoppervlak bedraagt nu zon 13 5 m^ - tegen zon 70 m- vóór de verbouwing -enomvatnude gehele benedenverdieping van het pand. In de regio is boekhandel Van der Boom bekend om z'n boeken theo logie. Daarnaast vinden in de winkel ook romans, kinderboeken, computerboeken, boeken over diverse onderwerpen, een zeer grote sortering wenskaarten, muziekboeken, CD's en MC's, preekcasset- tes en Bijbels in alle soorten een plaats. Waar Van der Boom ook bekend om staat is de vriendelijkheid en persoonlijke aandacht die je er als klant ervaart. De winkel wordt nu gerund door moeder en zoon Arjo Van der Boom - Arjo heeft naast z'n middenstand ook de vak opleiding boekenbranche gedaan - en samen worden ze flink bijge staan door de zussen Hermien, Leanne en Huibertha en door de medewerksters Liseth, Janine en Corrie. Met z'n allen staan ze ervoor in hun vernieuwde winkel en het is vanzelfsprekend dat ze daar ook bijzonder mee verguld zijn. Maar bij dit alles bedenken ze ook dat het geen eigen verdiensten zijn waardoor het na oktober 1987 is geworden zoals het nu is. Wel zeker hebben ze het ervaren en erkennen ze het ook als de goedheid en zegen van Hém, Die hen uit de zorgelijke periode van dertien jaar geleden geleid en gebracht heeft tot het mooie moment van afgelopen vrijdagmiddag, waarop deze prachtige winkel die hun naam mag dragen kon worden her opend. U vindt Boeken Muziek Van der Boom in Sommelsdijk aan de Voorstraat 41, het telefoonnummer is (0187) 482614, 's maandags is de winkel gesloten. Rotterdam-Rijnmond Snelheidscontrole STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Bureau Projectmatige Ver keerscontroles) hield donderdagmorgen radarsnelheidscontrole op de N57 bij Stel- lendam. Op de N57, waar de 100 km-limiet geldt, werd tussen acht en negen uur gecontro leerd. Van de 950 passerende automobilisten hielden er 228 hun gaspedaal te diep inge drukt. De hoogste score was 164 km per uur. Tussen half elf en kwart over twaalf werd nogmaals op de N57 gecontroleerd, waar vanwege schoonmaakwerkzaamheden een 70 km-limiet was ingesteld. Van de 444 pas serende automobilisten hielden 124 zich niet aan de ingestelde maximum snelheid. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 101 km per uur. Dierenleed STELLENDAM - Naar aanleiding van een melding werd op donderdag 16 maart jl. een onderzoek ingesteld naar het welzijn van een schaap aan de SchaiTezeeweg te Stellendam. Omstanders hadden gezien dat een schaap in de wei er niet goed aan toe was. De eigenaar van het dier kon niet bereikt worden. Het dier was er erbarmelijk aan toe en is door twee schoten uit zijn lijden verlost. Na onderzoek door een dierenarts bleek dat er geen sprake was van verwaarlozing. Ontsnapte schapen OUDE TONGE - Vermoedelijk door een laag vliegend sportvliegtuigje, zijn vrijdag middag een twintigtal schapen in paniek geraakt en door de omheining gebroken. Door een oplettende automobilist zijn de schapen weer naar de boerderij gedreven. Diefstal auto SOMMELSDIJK - Terwijl een auto op het parkeerterrein van een garage stond, in afwachting van een reparatie, is deze gesto len. Hoe dit kon gebeuren is onbekend. De auto stond achter het hek en het alarm is ook niet afgegaan. Inbraak DEN BOMMEL - In de nacht van zaterdag op zondag is er ingebroken in een café aan de Kade. Door verbreking van een raam wist men het pand te betreden. Er werden onder andere gokautomaten en een biljartklok opengebroken. Weggenomen werd een gro te hoeveelheid sterke drank, diverse sloffen sigaretten en een geldbedrag van ca. 500,-. Eenzijdig ongeval met letsel STELLENDAM - Zondagavond omstreeks 18.00 uur heeft er op de Vissersweg een een zijdig ongeval plaatsgevonden. Een 33-jari- ge inwoner van Ouddorp is door onbekende oorzaak met zijn motorfiets in een bocht gevallen en vervolgens in een links naast de weg gelegen greppel terechtgekomen. De man bekwam hierbij een gebroken arm en rugletsel en is per ambulance overgebracht naar het Ruwaard van Puttenziekenhuis. De traumaheli verleende assistentie. Inbraak MIDDELHARNIS - Zondagavond is er ingebroken in een woning aan de Berkenhof. Aan de achterzijde van het pand werd een raam geforceerd. Er werden onder andere sieraden weggenomen. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De CVB afdeling Middelharnis/Sommels- dijk nodigt u uit op D.V. woensdagmiddag 29 maart om 14.30 in 'De Hoeksteen'. De heer A. Moelijker zal een lezing houden met dia's, over Bunyan's Christenreis. We hopen op een fijne middag. Voor vervoer bellen: Taxi op maat. op D.V. woensdag 22 maart, aanvang kwart voor acht, zal ds. J. J. Tichelaar uit Putten, emeritus-predikant, in de Hervormde Kerk een lezing houden over het zendingswerk in Malawi. Ds. Tichelaar was van 1961 tot 1969 leger predikant en van 1969 tot 1987 zendingspre dikant. Hij is een geboren verteller. Het belooft een mooie avond te worden, waarvoor u van harte uitgenodigd wordt. De avond wordt gehouden in 'Elim' TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE Voor veel mensen liggen de vakantie boeken al weer op tafel en wordt de vakantiebestemming uitgezocht. Voor mensen met een handicap of chroni sche ziekte is het vinden van zo'n bestemming niet altijd even gemakke lijk. Daarom organiseert het Rode Kruis ook dit jaar weer vakanties voor mensen die niet zelfstandig op vakantie kunnen. Lijkt het u leuk om een week van huis te gaan, naar een bestemming die ontspanning, afwisseling, gezelligheid en vertier biedt? Een accommodatie met uitstekende facilitei ten en een persoonsgerichte service. Meldt u dan aan bij uw plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Afdeling Dirksland: Dhr. A. Driesprong, Philipshoofjesweg 4, 3247 XS, Dirks land. Afdeling Goedereede: Dhr. A. Lokker, Doornmeet 13252 CN, Goedereede. Afdeling Middelharnis: Mevr. J. Moelij ker, Halsjuk 60, 3245 DB, Middelharnis. Afdeling Oostflakkee: Mevr. M. Ypelaar, Past. van Luenenstraat 47, 3238 AS, Achthüizen. Afdeling Ouddorp: Dhr. A. Hoek, Bokweg 10, 3253 AB, Ouddorp. Afdeling Stellendam: Dhr. A. Grootenboer, Haagsestraat 1, 3251 CP, Stellendam. Op zaterdagmorgen 25 maart a.s. zal er in 'Elthato' te Ooltgensplaat een actiemorgen gehouden worden, uitgaande van de Her vormde Kerk. De opbrengst komt ten goede aan het HGJB-project 'Pleinstraat 20'. Dit is een actie voor de SGJ, die acht jeugdtehuizen wil bouwen voor jongeren die zich in de thuissituatie niet meer kunnen plaatsen. Het doel van de SGJ is om voor deze jongeren onderdak te creëren. Hiervoor is een bedrag van 650.000,- en daar wil de jeugd van de Hervormde Kerk graag een steentje aan bij dragen. Op deze morgen is er daarom van alles te doen, onder andere spelletjes voor jong en oud, bakker Van Bellen met allerlei lekkers. Van der Boom met boeken en muziek, kof fie met, enz. Kortom redenen genoeg om langs te komen en daarom: tot ziens in 'Elthato', van 9.00 tot 12.00 uur! Voor de derde keer gaat VVV Overflakkee verhuizen. Begonnen in een hoekje bij reis bureau Buijsse, zijn zij via Oostdijk 2. Kade 9, mede door de komst van een ANWB- agentschap, uitgegroeid tot het formaat van Vingerling 3, voorheen Huibrechtse. De VVV/ANWB-winkel blijft aan de haven; voor een toeristische winkel is dit natuurlijk een uitgelezen plek. Het takenpakket en het assortiment zijn m enkele jaren enorm uitgebreid. Zo is er naast een groot assortiment kaarten, boeken en gidsen, een ruime sortering reis- en cadeau artikelen en sportieve kleding verkrijgbaar. Bovendien is duidelijk te merken dat steeds meer mensen onze regio bezoeken voor kor te of langere uitstapjes. VVV/ANWB Overflakkee verhuist van zaterdag 25 tot en met dinsdag 28 maart. Op woensdag 29 maart staat de deur van Vin gerling 3 voor u open. Er ligt een aardig heidje voor u klaar. Bij aankopen vanaf 50,- krijgt u een zilveren bedeltje van het Kofjekokertje, ter waarde van 12,50 cadeau. Deze actie duurt tot en met 8 april, of zolang de voorraad strekt in deze periode. (Dit aanbod geldt niet voor aankoop van VVV-bonnen). VVV/ANWB Overflakkee, Vingerling 3, 3241 EB, Middelharnis. Tel. 0187-484870. Eax 487815. E-mail: vvv@overflakkee.net. internet: www.flakkee.net/vvv. Ford Nederland heeft een terugroepactie aangekondigd. Zo'n 3000 eigenaren van een Ford Focus met een 1.8- of een 2.0-liter Zetec motor van modeljaar 1999-2000 zul len een uitnodiging krijgen om de olievul- dop van hun auto te laten vervangen en een aantal andere checks te laten doen in het motorcompartiment. Daarnaast zullen ongeveer 13.500 eigenaren van een Ford Focus met de 1.6-liter Zetec- SE benzinemotor worden uitgenodigd om het motormanagementsysteem van hun auto te laten herprogrammeren. Bij sommige 1.8- en 2.0-liter Zetec motoren is gebleken dat de kans bestaat dat de olie- vuldop losraakt. Daardoor kan er een hoe veelheid olie in het motorcompartiment terechtkomen. Een nieuw ontworpen olie- vuldop zal aangebracht worden om dit ver schijnsel te corrigeren. Daarnaast zal Ford van deze gelegenheid gebruik maken om een routine-check te doen van het motorcompar timent van de met 1.8- en 2.0-liter Zetec motoren uitgeruste Ford Focussen. Daarbij zal gekeken worden of alle bedrading op de juiste manier beschermd is, en of er delen van de motor wellicht vervangen of schoon gemaakt moeten worden waar olie op gelekt zou kunnen zijn. In de auto's met de 1.6-liter Zetec-SE moto ren is gebleken dat sommige Focussen last kunnen hebben van een tijdelijk verlies van vermogen. Dat komt door een programmeer- fout in het motormanagementsysteem. Ford- dealers zullen het systeem herprogrammeren om deze fout te herstellen. Er zijn geen gevallen van ongelukken of ver wondingen bekend door elk van deze boven staande zaken. DINSDAG 21 MAART 2000 De Korendijkse Slikken worden door veel vogels bezocht. In het voor- en najaar vinden veel vogels er een rust plaats tijdens de trek, of ze foerageren of broeden er. Vanaf de dijk zijn veel van deze vogels goed te zien. Kom kij ken en genieten en ga mee op excursie met een ervaren gids. Vogelparadijs De Korendijkse Slikken aan het Haringvliet stonden tot 1970 nog onder invloed van eb en vloed en kenden daarmee alleen een zout- watermilieu. Door de aanleg van de sluizen verdween het getij en het water verzoette. Nu zijn er nog steeds enkele zoutminnende planten te vinden. Het rustige water tussen de dijk en de beschermde oevers is een waar vogelparadijs. Een groot deel van het gebied is in gebruik als weiland, maar zo'n 100 ha wordt exten sief begraasd, waardoor het begroeid is geraakt met riet, ruigte, struweel en bos. In het weidegebied broeden in het voorjaar kie vit, grutto en tureluur en in de winter maken veel vogels gebruik van de rust in dit gebied. In het begraasde land komen allerlei moeras- vogels voor als baardmees, snor, bruine kie- kendief en het blauwborstje. Excursies Vereniging Natuurmonumenten organiseert een beperkt aantal excursies naar de Korendijkse Slikken. Op zaterdag 1 april om 7.00 uur is er voor vroege vogels een blauwborst-excursie. U gaat op zoek naar de blauwborst en zult ongetwijfeld ook vele andere vogels zien op dit vroege uur. Aanmelden kan van tevoren bij de beheer der, de heer H. Mayer, tel. 0186-691446. De excursie is gratis voor leden van Natuurmo numenten, niet-leden betalen 5,-, kinderen tot en met 12 jaar 1,-. De excursie start aan het eind van de Groe neweg in Goudswaard en duurt tot ongeveer 10.00 uur. Vergeet uw verrekijker niet! Afd. Middelharnis-Sommelsdijk Op D.V. woensdag 22 maart hopen we weer bijeen te komen in 'De Hoeksteen' te Middelharnis. Aanvang om 19.45 uur. Als spreker komt dhr. A. van Laar uit Oos terbeek, die een lezing zal houden over het werk in 'De Herberg' te Oosterbeek. Iedereen is van harte welkom. Het bestuur. Eigenaren van betreffende automobielen zullen schriftelijk op de hoogte gesteld wor den, en kunnen dan een afspraak maken met hun dealer. Deze zal de aangegeven checks uitvoeren en de benodigde onderdelen ver vangen (indien noodzakelijk). Uiteraard zal dat geheel kosteloos zijn voor de klant. "De geboorte van de nieuwste telg aan de Knöps-boom", zo noemde directeur Herman de Blok van de Knöps-groep de officiële opening van zijn nieuwe tankstation aan de Oos terweg in Ouddorp. Vorige week donderdagmiddag vond die plaats, en wie ook bij deze gelegenheid het woord voer de, allen waren het erover eens dat deze nieuwste Knöps- telg het mooiste en modernste tankstation uit de omgeving is. Herman zelf omschreef de realisatie van dit project als de vervulling van een wonderdroom... Maar nog is er het einde van de werkzaamheden niet in zicht, want zodra het weer daar gunstig genoeg voor is zal bij het nieuwe tank station een park worden aangelegd. Een gebiedje met wandelpaden, bankjes en een vijver, ook heeft Herman er al een fietspad met ver lichting aan laten leggen. "De gemeente zag er niet zoveel in om dat op zich te nemen, dus hebben we het zelf maar gedaan". Wat de gemeente Goedereede wél zag zitten was alles op alles zetten om de vergunningen voor elkaar te krijgen die nodig waren voor de realise ring van een tankstation aan de Oosterweg. Waar de provincie Zuid- Holland het er op dit punt beslist niet gemakkelijker op maakte heeft de gemeente zich alleszins ingespannen om de vergunning er door heen te krijgen, wat na zés jaar lukte. Warme dankwoorden van Her man waren er dan ook voor de gemeente Goedereede. "Vriend Herman" werd De Blok genoemd door Dimmen Hameete- man, met de nadruk op 'vriend'toen Dimmen als eerste woordvoer der de spits afbeet van de openingstoespraken. "Het is deze week precies twee en dertig jaar geleden dat ik hier ook het woord voerde bij de opening van een Shellstation, maar dat was toen het benzine station aan de Hofdijksweg tegenover de Vliedberg". Daarvóór had ook Dimmen's vader in Ouddorp al een Shellpompje, dat was aan de Havenweg. Toen dat echter verdwijnen moest verzocht Shell aan Dimmen, die toen nog als knaap van 19 jaar bij garage Knöps in Mid delharnis werkte, of die in Ouddorp een nieuw station wilde begin nen. En dat gebeurde. Thans twee en dertig jaar verder blijkt dit sta tion - mét Dimmen een begrip in Ouddorp geworden - echt te klein te zijn. Maar om nu nog aan een nieuw en hypermodern tankstation te beginnen, dat zag Dimmen niet meer zo zitten en gelukkig dat ie al jaren Herman de Blok als vriend had, want die zag er wél iets in. Samen maakten ze plannen, gingen ermee naar Shell-Nederland en die zagen er ook wel wat in. En zo is 't gekomen dat Dimmen alles aan Herman verkocht, al blijft Dimmen er wel een aantal uren in de week werken. "Ik ben een Shell-man in hart en nieren en ik hoop dat jij dat ook wordt" voegde Dimmen z'n vriend BP-man Herman toe, "iiet is fijn om met deze maatschappij te werken". Namens Shell-account-manager Frank Burgers kreeg Dimmen Hameeteman een blijvende herinnering aangeboden. "Voor de wijze waarop hij die twee en dertig jaar het merk Shell hier heeft uitgedra- CTcn", aldus Burgers. Zijn kado was een fossiel, een versteende schelp - hoe kan het ook anders, afkomstig uit grotten in Frankrijk. "Bij Dimmen was het altijd anders dan bij andere Shell-stations als je daar een bezoek bracht", bracht de Shell-account-manager naar voren. Een toepasselijke openingshandeling voor het nieuwe tankstation: het vullen van een benzinetank, natuurlijk van 'n Opel. "geen koffie uit een automaat, maar vers gezet door Dimmen's vrouw, mét een plak cake én tijd voor een gezellig praatje". Het 'oude' station aan de Hofdijksweg zal worden afgebroken en in het nieuwe aan de Oosterweg zal Janco van Gilst manager worden. Herman de Blok verklaarde zich er absoluut van overtuigd te zijn dat Janco met z'n team het er zullen gaan maken: "Ik reken erop dat ze van dit 4,3 miljoen liter grote station er één van 6 miljoen liter gaan maken...!" Voor de opening van het nieuwe station had Herman de Blok de Studio-Sport verslaggever Evert ten Napel uitgenodigd. Al sinds 1990 kennen Herman en Evert elkaar en koopt Evert z'n auto's - natuuriijk 'n Opel - bij Herman. Met een eerste 'officiële' tank gooide Ten Napel de benzinetank van een Opel Omega vol en daar mee werd de geboorte van deze nieuwste telg aan de Knöps-boom een feit. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van "adv" of 'adm') tarief per mm 0,46: contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermljnjammeberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500. e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 6014 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 17.50. Per jaar 66,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2