Nieuwe leesboeken Stellendamse Hervormde vrouwenvereniging bestaat 50 jaar Zimmer Frei 2000 KNRM weer in actie voor sportvisser EiiAnDEn-niEuvs EIIAtlDEn-niEUWS Ouderen- en alleenstaandenmiddag Nederlandse Dealer Associatie gaat procederen tegen belastingverhoging diesels Tweede plaats voor Sempre Crescendo op Landskampioenschap KNFM! PAGINA 2 DINSDAG 14 MAART 2000 Wij hebben het of zorgen VAN DER BOOM Drukkerij Gebr. De Waal TAPIJT VINYL GORDIJNEN TRAMWEG 33 OUDE TONGE VROEGINDEWEIJ Met als doel 'de Schriften te onder zoeken' werd vijftig jaar geleden in de Hervormde gemeente van Stellen dam een vrouwenvereniging opge richt, die genoemd werd naar het zojuist genoemde doel waarvoor ze werd opgericht: 'Onderzoekt de Schriften'. Gisteren, maandag 13 maart, stond de vereniging stil bij haar 50-jarig jubileum. Een moment ook waarbij drie dames mochten gedenken dat ze al die jaren ook aan de vereniging verbonden mochten zijn. Alle drie hebben ze in die perio de bestuursfuncties vervuld, één van hen doet dat zelfs nóg, en dat vormde twee gedenkwaardige feiten bij elkaar. Op zaterdag 11 maart nam de Konink lijke Muziekvereniging 'Sempre Cres cendo' uit Middelharnis-Sommelsdijk deel aan het KNFM-Topconcours voor Vaandelorkesten in het Musis Sacrum te Arnhem. De vereniging was hiertoe gerechtigd op basis van het op 23 okto ber 1999 behaalde concourssucces in Veenendaal. Het orkest van Sempre Crescendo liet, onder leiding van Arie Stolk, nog één keer een schitterende uitvoering horen van 'Fright'ning White', de speciaal voor het orkest door Rob Goorhuis gecomponeerde jubileumcompositie. Zo werd, wat twee jaar geleden nog een droom van de jubileumcommissie was, werkelijk heid: 'Arnhem 2000 met een eigen compositie'! Het kleinschalig toerisme wint ter rein. Steeds meer mensen kiezen er voor om vrij en zelfstandig op vakan tie te gaan. Niet boeken, maar gewoon gaan. Met name Duitsland kent een traditie op dit gebied. De belangstel ling voor ons grote buurland, met haar rijkdom aan historische monu menten en afwisselende landschap pen, neemt duidelijk toe. Daarbij zal het gunstige prijsniveau een rol spe len, maar ook weten veel Nederlan ders de Duitse gastvriendelijkheid te waarderen. BIJBELVERHALEN VOOR HET SLAPENGAAN Wij lezen in de Bijbel over veel mannen en vrouwen die God liefhadden en steeds op Hem vertrouwden. Om jonge kinderen ken nis te laten maken met de 18 geloofshelden uit Hebreeën 11 werd dit boek 'Bijbelverha len voor het slapengaan' samengesteld, door Carine Mackenzie (oorspronkelijke titel: Bible Stories for Bedtime) en uitgegeven door De Banier. De vertaling werd verzorgd door Evert Kuyt. Geloofshelden als Noach, Abram en Sara, Amram en Jochebed, Samu el, Elia en Daniel; op kinderlijke wijze is hun leven en vooral het geloofsvertrouwen op hun God, beschreven. Op de rechterpagina staat de tekst van het verhaal, de linkerpagi na wordt beslagen door een prachtige illus tratie van Fred Apps, waaruit ook nog een klein fragmentje terugkomt onder de tekst. Een kort gebedje is, als afsluiting van het (voor)leesmoment, ter suggestie, afgedrukt. Elk gebedje eindigt met een 'help mij om...' Op de titelpagina, voor in het boekje is een plaatsje gemaakt waar het kind zijn of haar eigen naam kan invullen. Een prettig lees baar boekje, een mooie aanvulling op de kin derbijbels die al in omloop zijn. PIm. 40 pagina's, ISBN 90 336 2638 1, nugi 214 Prijs: 17,75. DE TWEELING UIT DE WINKELBEL 2 Het tweede boekje over de tweeling Betty en Netty, geschreven door Mw. A. Vogelaar van Amersfoort, is verschenen bij uitgeverij De Banier. De tweeling uit de winkelbel doet alles samen. Soms leidt dat tot grappige situaties. Vijftien nieuwe verhalen bedacht de schrijfster, en Andre Boeder illustreerde die. De stevige knot van moeder laat duide lijk zien dat het verhaal zich afspeelt binnen een zeer traditioneel gezin. Verder zijn de tekeningen eenvoudig en heel duidelijk van opzet. Een kind zou bijna in de verleiding komen om ze in te kleuren... Het christelijk element in deze verhaaltjes komt soms wel wat geforceerd over. Moeder voedt de kin deren erg gewetensvol op. Daar is uiteraard niets op tegen. Maar de beschrijving van de reacties van de tweeling komt af en toe wel wat onnatuurlijk over. Er hoeft maar even iets mis te gaan, of de meisjes zuchten bezwaard, krijgen een hoogrode kleur of een steen in de buik en hun stemmen gaan al gauw trillen. Anderzijds: zodra iets is ver holpen, dansen en juichen de meisjes ook weer meteen van opluchting. Maar ja, wat wil je, met zo'n strenge moeder... Het boekje is leuk voor meisjes vanaf 8 jaar, die lezen op A.V.1.6 niveau. Het telt 76 pagina's en kost 12, 75. Voorin het boekje kan het kind haar naam invullen. ISBN 90 336 2655 1. RUMOER ROND DE OOSTPOORT 'Er is weer een bezoeker binnengekomen. Wat ziet die er gek uit! Hij heeft een zwarte bivakmuts over zijn hoofd getrokken...' Er is een expositie in 'De Oostpoort een restant van de oude Delftse stadsmuur. Tom is al op die expositie geweest met zijn vader. Niet dat hij zo benieuwd was naar wat er op die expositie te zien is; hij wilde alleen maar graag binnen in de Oostpoort kijken. Want de juf op school heeft daar over verteld. Hoenderdijk 9 Ofi/n/^r 3253 AK Ouddorp. Tel. (0187) 68 42 67 C7/ VUUI chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijlc ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mall; Algeineen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijnjamüiebenchten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: J. VUlerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mall; J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar 66, Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Toch ziet hij ook een paar mooie beeldjes van engelenfiguren op de expositie. Hij kan die beeldjes niet vergeten. Op een middag gaat Tom met Marieke en Edwin nog een keer kijken in de Oostpoort. Daar komt op dat moment een erg vreemd geklede bezoe ker. Hij heeft een bivakmuts op. En hij neemt nog iets mee ook! De mevrouw van de expositie heeft er eerst geen erg in, maar Tom en de twee anderen hebben alles gezien. Zij helpen de politie dan ook met het achterhalen van het beeldje. Als dank voor hun hulp mogen de kinderen alle drie iets uitzoeken 'Rumoer rond de Oostpoort' is geschreven door Margriet de Graaf (-Sijpkes), geïllus treerd door Jaap Kramer en uitgegeven door ARK boeken. Het boekje heeft 96 pagina's, 21 hoofdstukken die allemaal een titel dra gen, en het is leuk om te lezen voor kinderen uit de bovenbouw, A.V.I. niveau 7. Er wordt op een vlotte manier informatie aangereikt over het Christelijk geloof en over enkele voorvallen uit de Nederlandse (Kerk) geschiedenis. Een extraatje aan dit type boekjes van ARK: Ze bevatten een bepaald AVI vignet dat garant staat voor registratie en controle van de niveaubepaling door KPC Onderwijs Adviseurs te 's-Hertogenbosch. ISBN 90 338 2834 O, 13,95. BOEKEN EN MUZIEK Voorstraat 41 - 3245 BG Sommdsdijk Tel. (0187)4826 14-Fax (0187)484520 DAPPERE LYDIA Al meteen bij het zien van de omslagteke ning is het duidelijk dat dit boek gaat over vroeger. Het verhaal is waar gebeurd in de jaren der tig en geeft aan dit boekje een zekere meer waarde. Lydia moet thuis veel doen. Haar vader heeft een kleine groentewinkel maar hij is dikwijls ziek. Vaak moet Lydia sinaas appels verkopen. Soms moet ze spruiten plukken op het land om te kunnen verkopen in de winkel. Het gezin heeft grote zorgen door de ziekte van vader. Moeder weet soms niet hoe ze alles moet betalen en Lydia draagt die zorgen ook mee. Aan Anneke, de dochter van de dokter, heeft ze een fijne vriendin. Gretha, de dochter van de dorpssmid, is daar jaloers op. Die sinaas appeltrien is toch veel te arm om vriendin te zijn met Anneke. Op een dag is Lydia haar sjaal kwijt. De veldwachter heeft hem. Maar weet Lydia wel, waar haar sjaal gevonden is? In de perenboomgaard waar steeds peren worden gestolen'. Is Lydia een dief? Moeder gelooft wel dat Lydia geen peren heeft gestolen maar op school is het nu niet leuk meer. Gretha en haar broer Daan vinden het helemaal mooi dat Lydia wordt verdacht. Hoe dit allemaal afloopt en hoe het gezin uit de moeilijkheden wordt geholpen, door toe doen van deze dappere Lydia, is allemaal te lezen in dit boekje van Hanny van de Steeg- Stolk. Het is geïllustreerd door Jaap Kramer en op de markt gebracht door De Banier voor kinderen vanlO jaar en ouder. A.V.I. niveau 6,92 pagina's. Prijs: 12,95. ISBN 90 336 2665 9, nugi 222. ACHTER DE HORIZON Bij Callenbach kwam een boek uit met negen nieuwe kerstverhalen onder redactie van Els van Gurp. Het kreeg als titel 'Achter de Horizon'. Hoewel wat aan de late kant, De kustwachtpost in de vuurtoren van Oud- dorp heeft op 12 maart de bemanning van de Stellendamse reddingboot weer moeten alar meren. De sportvisboot Catchup II was benoorden de Eurogeul aan het vissen met 11 personen aan boord. De schroef raakte zodanig vastgedraaid in op zee drijvende rommel, dat varen op eigen kracht onmoge lijk werd. De reddingboot uit Hoek van Hol land haalde de in Stellendam thuis horende sportvisboot op en voer er mee richting thuishaven. Inmiddels was De Zeemanspot ongeveer halfvier opgeroepen en voer de sleep tegemoet. Tussen de MW5 boei en het Adrianawrak nam De Zeemanspot de Catchup II over van de Kapiteins Hazewin- kel en bracht het scheepje naar de buitenha- ven van Stellendam. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDIJK Tel. (0187) 471020 OOLTGENSPLAAT - De maandelijkse ouderen- en alleenstaandenmiddag zal D.V. gehouden worden donderdag 16 maart a.s., om 14.30 uur in 'Elthato'. Na de meditatie, die verzorgd zal worden door ds. J.B. ten Hove, zal het programma deze middag worden verzorgd door het comité. Er zal onder andere een quiz worden gedaan. Oude en ook nieuwe bezoekers zijn hartelijk welkom. Voor vervoer: fam. P. Mans, tel. 631336. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 verdient deze handzame bundel toch nog wel aandacht; misschien voor een volgend Kerstfeest. De verhalen zijn nog nooit eerder verschenen, maar speciaal voor deze bundel geschreven door bekende kinderboeken schrijvers. Even snel negen namen: van Beu- zekom. Bouwers, de Gruyter, van Houwe- lingen. Klapwijk, Koesveld, Kraa, Leguijt en Witvliet. Onderiing zijn ze heel verschil lend. De boodschap van Kerst neemt in het ene verhaal duidelijk een centrale plaats in; bij andere speelt die meer zijdelings een rol. De verhalen spelen niet alleen in de Middel eeuwen of de Tijd van de Bijbel, maar ook in de twintigste eeuw. Sommige verhalen, zoals 'De Hoed' vinden niet eens plaats rond de kerst. Dat neemt niet weg dat ze toch heerlijk zijn om (voor) te lezen of na te ver tellen voor kinderen van 9 tot 13 jaar, A.V.I. niveau 8. De lengte van de verhalen varieert van 7 tot 17 bladzijden. Bij elk verhaal, gewoon gezellig, of humoristisch, leerzaam, mooi, of ontroerend, staat een 'naïeve' zwart- wit tekening van Yvonne Jagtenberg. Het boek telt in totaal 128 pagina's en kost 19,90. ISBN 90 266 0966 3 nugi 221/222. Het AEX DOSSIER Lijkt de titel van deze paperback, het AEX DOSSIER, uitgegeven door De Banier, een min of meer saaie verhandeling over geld- of bankzaken, zodra de lezer aan het eerste hoofdstuk begint, blijkt het tegendeel waar. Op een zeer boeiende manier beschrijft Mar tin Rutgers hoe Gerard Dijkstra, direkteur van Dijkstra Weg- en Waterbouw b.v. op een avond in gespannen toestand het huis verlaat en... die nacht niet meer thuiskomt. Dat brengt bij zijn vrouw Margreet en bij de twee uitwonende kinderen Isabel en Gijs grote schrik teweeg. De politie, die de vol gende morgen direct wordt gewaarschuwd, neemt deze verdwijning zeer serieus. Een uitgebreide zoektocht met speurhond Wodan brengt de rechercheurs uiteindelijk bij het lichaam van Dijkstra, die er slecht aan toe is. Hij is buiten bewustzijn. In het ziekenhuis lijkt hij af en toe een woord te lispelen (Ajax) dat het politieteam van brigadier Geurtsen eerst voor een mysterie plaatst. Toch blijkt het, bij nader inzien en goed nadenken de code te zijn die het team op het goede spoor moet brengen om deze moord aanslag op te lossen: De AEX, de belang rijkste graadmeter voor de aandelenbeurs, speelt hierbij een cruciale rol. Het hele onderzoek neemt wekenlang in beslag. Prachtig is het om te lezen hoe het team, in dit mooie christelijke leesboek van De Banier, stukje bij beetje alle puzzelstukjes op de juiste plaats weet te leggen. De omslagillustratie van deze paperback is van Hans Ellens. Het boek telt 218 pagi na's en kost 24,50. ISBN 90 336 2646 2. Nugi 340. LB.-V. BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Wssidiik 45-4S, 3241 GV Middelharnis Tel. [0187f 48204B 482844 - Fax (0187) 485481 Filiaal: Hoenderdijk 19, 3253 AK Ouddorp Tol, (0187) 681276 - Fax (0187) 683519 De Nederlandse Dealer Associatie (NDA), een afdeling van BOVAG, heeft besloten een juridische procedure aan te spannen tegen de Staat der Nederlanden om de aanstaande belastingverhoging op diesels ongedaan te maken. De autobran che is een fervent tegenstander van deze verhoging, omdat deze naar het oordeel van de branche op onjuiste argumenten is gebaseerd. Per 1 mei 2000 zal de Belasting Perso nenauto's en Motorrijwielen (BPM) voor dieselauto's met 2000,- worden ver hoogd. De NDA, belangenbehartiger van de merkdealers, zal zich in de procedure baseren op de Europese regelgeving dat producten van binnenlandse en buiten landse producenten niet ongelijk mogen worden belast. De NDA is van oordeel dat met de nieuwe belastingverhoging diesels (die niet in Nederland worden geproduceerd) worden gediscrimineerd ten opzichte van LPG-auto's (waarvoor de LPG-installaties nagenoeg allemaal in Nederland worden gefabriceerd) en dat de maatregel leidt tot een belemmering van het vrij verkeer van goederen binnen de Europese Gemeenschap. Voor auto's met LPG wordt de BPM niet verhoogd. Wel krijgen auto's met een moderne milieubesparende G3 LPG- installaties een korting van 450,- op de motorrijtuigenbelasting om het gebruik van dit soort installaties te stimuleren. De NDA meent sterk te staan in de pro cedure, omdat al eerder een whisky importeur een soortgelijke procedure won. Whisky werd toen in Frankrijk als graandestillaat zwaarder belast en daar door benadeeld in vergelijking met vruchtendestillaten, zoals cognac. Deze belastingongelijkheid bleek in strijd met de Europese regelgeving, omdat daar door cognac als Frans product werd bevoordeeld ten opzichte van whisky als importproduct. De mét de vrouwenvereniging jubilerende dames, die gisteravond alle drie tot V.l.n.r. mevr. van Huizen-Troost, mevr. Brinlcman-Moijses en mevr. Éénmaal in de twee weken komt de vrou wenvereniging bij elkaar om zich gezamen lijk te buigen over een gedeelte van de Hei lige Schrift. Dat gebeurt aan de hand van een soort rooster waarin voorzien wordt door het blad 'De Hervormde vrouw', uitgaande van de Gereformeerde Bond van de Hervormde kerk. Daarin staan bijbelstudies met bijbeho rende vragen die gezamenlijk worden besproken, hetgeen ook zeker als verrijkend wordt ervaren. Daarnaast zou per bijeen komst ook ruimte moeten zijn voor vrije bij dragen, dus los van de ingeroosterde bijbel studies, maar daar blijkt in de praktijk maar weinig of geen tijd voor over te blijven. Af en toe maken de dames ook iets voor de ver koop, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de Kerk. Vroeger werd aan creativiteit wel eens meer aandacht besteed, maar op den duur bleek dat het eigenlijke doel waar voor de vereniging was opgericht in 't geheel niet ten goede te komen, daarom werd daar ook weer van afgezien. De jury, bestaande uit Jaap Koops, Leon Adams en Gert Buitenhuis, waardeerde de uitvoering van Sempre met 87,67 punten, goed voor een eerste prijs. De heer Adams sprak in zijn rapport van een "formidabele uitvoering vanuit een muzikale intentie." Met dit resultaat eindigde Sempre Crescen do op de tweede plaats, achter De Hoop uit Stellendam, die met 92 punten het KNFM-kampioenschap behaalde! Deze twee orkesten hebben zaterdag de eer van Goeree-Overflakkee weer hoog gehouden en wederom bewezen dat er veel muzikaal talent op ons eiland aanwezig is. De burge meester van Middelharnis, mevrouw De Vries, die samen met Wethouder Tiggelman in Arnhem aanwezig was, sprak dan ook grote waardering uit voor de knappe presta tie. Op de derde plaats eindigde muziekver eniging ONDA uit het Zeeuwse Nieuw en Sint Joosland met 85,33 punten. Voor Semp re Crescendo en Arie Stolk vormde de pres tatie van zaterdag jl. ook een mooie afslui ting van een zestienjarige samenwerking. Zoals waarschijnlijk al bekend is, heeft Arie Nu het toch over vroeger gaat, vijftig jaar geleden is de vrouwenvereniging met 13 leden van de grond gekomen. Per bijeen komst werd van de leden een contributie gevraagd van 20 centen. Om een bakje kof fie te zetten voor in de pauze mochten de dames gebruikmaken van een peteroleum- toestel van de Hervormde mannenvereni- ging, die al tien jaar eerder was opgericht. Als de vrouwenvereniging terugblikt op de afgelopen vijftig jaar, dan mogen ze zeggen dat ze al die tijd 'in rust en aangename vree' heeft mogen voortbestaan. Als het gaat over bijzonderheden in het verenigingsbestaan, dan komt al gauw het verlies van de toenma lige penningmeesteres ter sprake: zij ver dronk tijdens de watersnoodramp van 1953. Door de Ramp heeft het verenigingsleven ook negen maanden stilgelegen, van de gebouwen kon immers geen gebruik meer wordeii gemaakt. Behalve de tweewekelijkse bijeenkomsen bezoekt de vrouwenvereniging éénmaal per jaar de Bondsdag (in Barneveld), de Ont moetingsdag (in Nieuwe Tonge) en de Con tactavond van de Ring Flakkee. die elk jaar in een ander dorp op het eiland wordt gehou den. Elk verenigingsseizoen wordt samen met de Stellendamse mannenvereniging geopend en afgesloten. Gedurende het gehe le seizoen sparen de dames alle vragen op die bij de bijbelstudies onbeantwoord zijn gebleven, en die worden dan besproken door de dominee, die op die laatste avond ook aanwezig is. Al dertig jaar verzorgt de vrou wenvereniging ook Kerst- en Paasmiddagen voor de bejaarden, waarvoor een toenemen de belangstelling blijkt te bestaan. Dan heb ben ze hun handen vol aan hel klaarmaken van de brood- en soepmaaltijd, het declama- torium en de vertellingen. Én eigenlijk ste ken ze óók nog heel wat lijd in het afwerken van het verjaardagsfonds. De opbrengsten die zo bijeen worden gebracht komen ten erelid werden benoemd. Meijer-Jansen. goede aan het bekostigen van voorzieningen in het kerkgebouw. Van zichzelf verrijken zal bij de vrouwen vereniging beslist geen sprake zijn. Voor het gehele seizoen wordt per lid een contributie gevraagd van f 40, en daar\an moet alles worden betaald. Alleen al vanuit dat oogpunt zou een grootschalig jubileumfeest niet aan de orde komen, maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat er in 't geheel geen aandacht aan het 50-jarig bestaan geschonken hoeft te worden. In verenigingsgebouw 'de Rank', bij de Hervormde Kerk van Stellendam. her dachten de dames het \oorrecht dat ze zó lang hun werk binnen de kerkelijke gemeen te hebben mogen verrichten, ^"oor alle leden lag er deze avond een presentje klaar om mee naar huis te nemen, en voor de drie dames die deze dag een f'.'-.'arig lidmaat schap te gedenken hicoei r^t-iz de a\ond van deze gedenkdag leie: een ruzonder karakter toen ze werden b'er.O'cn'.d :oi erelidl Het zijn de dames L. \an Huizen-Troost (86). j. Brinkman-Moijses en J.S. Meijer-Jansen (77). Mevrouw Brinkman is in de beginiaren \an de vereniging algemeen adjuncte gev. eest en na de watersnoodramp penningmeesteres. Mevrouw Van Huizen heeft gedurende een groot aantal jaren functies ver\ uld an alge meen adjuncte en presidente en me\rou\\ Meijer is bijna veertig jaar secretaresse geweest van vrouwenvereniging 'Onder zoekt de Schriften'. Geen eigen verdiensten waren het om zo lang de krachten aan de er- eniging te kunnen geven, ze mochten het doen in afhankelijkheid van Hem van Wie ze de krachten ontvingen, maar niettemin was de afgelopen maandagavond toch een mooi moment voor de uitreiking van een oorkon de en tot benoeming in een erelidmaatschap voor de drie Stellendamse dames! Onlangs werd voor de 12e keer een nieuwe editie van 'Zimmer Frei' gepresenteerd. Dit is een gids, bestemd voor Nederlanders die vrij en zelfstandig op vakantie willen in Duitsland of Oostenrijk. In het boekje staan ongeveer 3.300 adressen waar u terecht kunt, zowel bij particulieren als pensionnetjes en kleine hotelletjes. Hoe wel de meeste dorpen en stadjes uit de gids niet ver van de Autobahnen liggen, zijn rust en kleinschaligheid belangrijke kenmerken van de geselecteerde adressen. De gids is zeer geschikt voor diegenen die van het mas satoerisme niets moeten hebben. Behalve namen en adressen bevat 'Zimmer Frei' ook telefoonnummers, aantallen ka mers, richtprijzen en bijzondere kenmerken van alle hotels en pensions. Een volledige overzichtskaart en enkele tientallen deel- kaartjes wijzen u de weg naar het plaatsje van uw keuze. Voorts bevat de gids informatie over telefo- Stolk na rijp beraad besloten zijn can-ière een andere wending te gaan geven en dien tengevolge zijn functie bij Sempre Crescen do te gaan beëindigen. Hiermee komt een eind aan een periode van grote successen, maar bovenal van een zeer prettige samen werking. De vereniging betreurt het vertrek van Arie Stolk, maar heeft uiteraard respect voor deze beslissing. Op vrijdag 31 maart neren met en vanuit beide landen en de kos ten daarvan, alsmede enkele Duitstalige reserveringskaarten. Een vakantie langs 'Zimmer Frei'-adressen hoeft niet duur uit te pakken: al vanaf zo'n 20 a 25 Mark per nacht vindt u een prima kamer, inclusief een goed verzorgd ontbijt. De prijzen die men rekent hangen veelal samen met het seizoen en de verblijfsduur. Maar er zijn meer voordelen. U wordt harte lijk ontvangen en men geeft u graag tips; ontstaat er onverwacht een probleem dan staat men u met raad en daad terzijde. Met het oog op de zomervakantie bevat de gids extra veel adressen in geliefde vakantie- gebieden, zoals de Eifel, de Harz, het Sauer- land, het Zwarte Woud en Tirol. Deze gebie den zijn meestal ook goed met het openbaar vervoer te bereiken. De gids is bovendien ook in trek bij automo bilisten die op weg zijn naar hun winter sportbestemming en halverwege een tussen stop willen maken. En ook als u onderweg met pech of files te maken krijgt en onver wacht een overnachtingsadres moet zoeken, is deze gids een uitkomst! Op de website www.zimmerfrei.nl zijn onder andere tips, ervaringen van gidsge- bruikers, reisreportages en foto's van pen sionnetjes te vinden. De gids 'Zimmer Frei 2000' is voor 19,95 verkrijgbaar bij alle ANWB-winkels, VVV's met een ANWB-agentschap en in de boekhandel (ISBN 90-801344-7-3). Ook kan men de gids bestellen door ovemiaking van 23,50 op giro 7859074 van Hugo Ser vice Gidsen in Heerhugowaard. Men kan ook eerst de informatielijn bellen: 072- 5721724. wordt een concert gegeven in 'Het Prieel' te Middelharnis, waar de leden van 'Sempre' op een passende wijze afscheid van Arie's muzikaal leiderschap gaan nemen, onder andere met een plezierige terugblik op het verleden. U wordt van harte uitgenodigd bij dit concert aanwezig te zijn. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2