Raad Oostflakkee protesteert tegen korting op uitkering Gemeentefonds Bronzen gemeentepenning na 1250 huwelijken! LITIE (010)2741135 Bachweek sluit af met concours op hoog niveau! yi-.x e\-xi Prachtige foto's van Omloop 1999 www.buijze.nl Politie 24-uurs telefoon: ,f/yL MINNAARD K^ VASTGOED Gerwin Korpershoek afgestudeerd Ansichtkaartenbeurs te zien in 't Blaeuwe Huus Verkoopdag in Rockanje Abonneert U op Eilanden-Nieuws Regionale -16 jongerenavond Kerkdienst Ger. Gem. Dinsdag 14 maart 2000 72e jaargang nr. 6888 Niet Iielemaal compleet, vergaderde donderdagavond de raad van Oost flakkee; de heer Stam ontbrak, wegens ziekte en ook de gemeentese cretaris drs. Brouwer schitterde door afwezigheid, het lijkt erop dat hij door een hernia wordt geplaagd en een her nia doet nogal auw...! Mededogen derhalve met de secretaris, al hadden alle raadsleden zelf óók pijn, zij het een geheel andersoortige; hun collectieve wee was van financiële aard. 't Is dan toch maar gebeurd dat vanwege het Ministerie een circulaire werd ontvangen, houdende het bericht dat gekort zal worden op de uitkering uit het Gemeentefonds, zelfs een half miljoen in het jaar 2001; het bete kent dat per inwoner 49,- minder zal wor den ontvangen. Geen wonder dat raad en voorzitter burge meester Van Pelt daar heel teleurgesteld over waren, 't Was vorig jaar een 'moedig' besluit geweest het gemeentelijk belasting- peil te verhogen, zei de heer Van Pelt, waar om het kortingsbericht wel erg bitter over komt, maar wat te doen? De heer Noordermeer stelde die vraag, hij zou een hogere uitkering meer op z'n plaats vinden dan een lagere. De molens van protest bleken al op gang te zijn gebracht. Minister Peper is al aange schreven door de Vereniging Nederlandse Gemeenten, maar het antwoord is niet echt hoopgevend, want wat doe je met een gege ven dat Minister Peper 'gevoelig' lijkt voor de aangevoerde argumenten door de platte landsgemeenten. Het lijkt erop dat er hooguit wat geschoven zal kunnen worden, dat er slechts in de marge wat zal kunnen worden bereikt, maar de financiële pijn zal geen min dere worden, iets minder zou al mooi zijn. Ook alle andere niet-stedelijke gemeenten worden door de maatregel getroffen, op Goeree-Overflakkee lijkt Goedereede het zwaarst te worden gepaJct, maar Oostflakkee voelt haar eigen leed het hardst en daar was de raad allerminst gelukkig mee. Het kabinet zou het Gemeentefonds ruimer moeten beta len, dat zou de oplossing zijn. ZOUTSTROOIER Voor het overige had de vergadering weinig om het lijf. Nog wel werd een krediet van 32.900,- beschikbaar gesteld voor de aan schaf van een zoutstrooier. Dat die voor de gladheidsbestrijding wordt gebezigd had voor de heer Van Gurp niet aan het voorstel behoeven te worden toegevoegd, de heer Van Gurp - en hij dacht ook de overigen - zouden dat toch wel begrepen hebben. Het bestuur van de Stichting Omloop Goe ree-Overflakkee maakte in 1999 prachtige foto's van deelnemers aan de tiende editie van deze mooie, maar ook zeer zware wan deltocht. Zo'n 20 foto's van wandelaars bij de start, de finish en de verzorgingsposten worden in ieder geval tot en met eind april tentoonge steld in 't Blaeuwe Huus, het VVV-kantoor te Ouddorp. Ook zal de nieuwste videoband van deze prestatietocht worden vertoond. De deelnemers aan de Omloop 1999 krijgen de inschrijfformulieren voor dit jaar automa tisch thuisgestuurd. 'Vers van de pers', zijn de nieuwe inschrijfformulieren nu ook weer bij het VVV-kantoor af te halen. Nieuwsgierig naar de Omloop-foto's? Loop gerust even binnenl Het VVV-kantoor in Ouddorp is geopend van maandag tot en met vrijdag, van 8.30-12.00 en van 13.00-17.30 uur en op zaterdag van 8.3012.00 en 13.00- 16.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand, dus 18 maart a.s., is er verkoopdag - rommelmarkt - in de schuur aan de Hilseweg 3 in Roc kanje. De opbrengst hiervan is bestemd voor het restauratiefonds van de Nederlands Her vormde Kerk aldaar. Wij zijn open van 9.30 tot 14.00 uur. U kunt ons vinden via de N57, afslag Roc kanje en daarna de eerste weg links. Heeft u zelf spullen op te ruimen? Breng ze gerust mee naar de verkoopdag. Ook oud papier is welkom. Bij voorbaat bedankt hiervoor! Voor meer informatie kunt u een van de vol gende nummers bellen: 0181-401726, 0181-403971, 0181-402234 of 0181- 401118. Op de verkoopdag zelf zijn we bereikbaar op nr. 06-51925313. Graag tot ziens in de schuur! COMB! actief in beeld en geluid Zelf is ie vrijgezel gebleven maar niettemin heeft de Plaatse Klaas Baas maar liefst zo'n 1250 huwelijken voltrokken in z'n leven. Vijfentwintig jaar lang heeft hij dat gedaan als bijzonder ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Oostflakkee, en dat lever de hem afgelopen woensdag 1 maart een bronzen gemeentepenning op. Uit handen van burgemeester Van Pelt kreeg hij die uitgereikt op het voor hem zo vertrouwde (en zéker zo veilige) plekje Fort Prins Frederik in Ooltgensplaat, waarvan hij beheerder is. Op voorstel van burgemeester Van der Harst is Baas destijds aan de trouwerijen geraakt. Aanvankelijk had hij zich afgevraagd hoe een vrijgezel zich nu met huwelijksvoltrek kingen bezig kon houden, maar tóch deed ie het. Op I maart 1975 werd hij bijzonder ambtenaar van de burgerlijke stand en nadien heeft ie heel wat echtpaartjes in de echt ver bonden. 'Hij heeft het nog nooit af laten weten', verwonderde burgemeester Van Pelt zich, en ook het college vond daarom een beloning met een gemeentepenning zéker op z'n plaats. Wat Baas betreft blijft ie dit werk nog een hele poos doen. Rotterdam-Rijnmond Snelheidscontroles OUDDORP, HAVENHOOFD, STAD AAN 'T HARINGVLIET, STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie hield vrij dagmorgen en -middag radarsnelheidscon troles in Ouddorp, Havenhoofd, Stad aan 't Haringvliet en Stellendam. Tussen kwart voor negen en half elf over schreden op de Oosterweg in Ouddorp 19 van de 128 passerende automobiUsten de maximum snelheid van 50 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 83 km per uur. Op het Haveneind (Havenhoofd) registreer de de snelheidsradar tussen negen en tien uur 8 snelheidsovertreders onder de 53 pas serende automobilisten. Hoogste score was 67 km per uur, terwijl 50 km per uur is toe gestaan. Tussen half elf en twaalf uur namen op de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haringvliet 70 van de 303 passerende auto mobilisten het niet zo nauw met de 50-km- limiet. Hoogst gemeten snelheid: 87 km per uur. Tussen half elf en half twee flitste de snel heidsradar op de N57 (Stellendam) 76 van de 782 passerende automobilisten wegen overschrijding van de daar geldende maxi mum snelheid van 100 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 133 km per uur. Rijden onder invloed OUDDORP - Zaterdagmorgen omstreeks 0.15 uur is op de Diepenhorst een 52-jarige Ouddorper aangehouden, omdat hij onder invloed van alcohol een auto bestuurde. UGL 890. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en er wordt procesverbaal tegen hem opge maakt. GOEDEREEDE - Zondagmorgen rond half vijf werd op de Pieterstraat een 28-jari- ge man uit Goedereede aangehouden. De man werkte mee aan een blaastest, waarna hij werd overgebracht naar het politiebureau in Hellevoetsluis, waar een ademanalyse werd uitgevoerd. De man bleek te rijden met 1,70 promille alcohol in zijn bloed. Het rij bewijs van de verdachte werd ingevorderd. Auto bijna te water MIDDELHARNIS - Zondagmiddag rond drie uur raakte een auto van een 39-jarige man uit Tilburg bijna te water. De man had zijn wagen geparkeerd op de Vingerling en had deze vermoedelijk niet op de handrem gezet. De man bracht goederen naar een boot, toen hij het alarm van de auto hoorde. De auto bleek naar beneden gereden te zijn en half boven de haven tegen een paal tot stilstand gekomen. De auto kon door een takelwagen veilig op de kant getild worden. Verlaten plaats ongeval NIEUWE TONGE - Een bestuurder van een bestelbus moest bij het inrijden van de Kerkstraat scherp uitwijken voor een perso nenauto die de Kerkstraat uit kwam. Hij raakte de personenauto net niet, maar raak te wel een betonnen paaltje wat op de hoek stond, met als gevolg schade aan de rech terzijde van de auto, over de hele lengte. De bestuurder Van de Mercedes reed door. Er wordt een onderzoek ingesteld. Relatieprobleem met gevolgen OOLTGENSPLAAT - Nadat de politie ter assistentie onderweg was naar het Weespad, in verband met een relatieprobleem, kwam een van de partijen met hoge snelheid in een personenauto aanrijden. De auto werd met gierende banden tot stilstand gebracht bij de politieauto. Een heftig geëmotioneerde man kwam uit de auto en eiste een gesprek met de politiemensen. De man kwam wat tot rust en reed weer weg, maar stond even later de politieauto - waarin ook zijn echt genote zat - op te wachten. Hij ging de poli tiewagen achterna en haalde hem met grote snelheid in en kwam mede door renmien en de hoge snelheid, dwars op de rijbaan voor de politiewagen tot stilstand. Een aanrijding was onvermijdelijk. De zeer agressieve man werd ook voor een gesprek naar het bureau overgebracht en daar werd bemid deld tussen de partijen. De man werd voor de hulpofficier geleid en de schade zal wor den verhaald. De Bach-prijswinnaars met muziekleraar Mar van Dat de op de Prins Mauritsschool te Middelharnis gehou den Bachweek een groot succes aan 't worden was werd in de loop van de vorige week al duidelijk. Dat dezelfde school zó'n potentieel aan muzikaal begaafde leerlingen bezit werd afgelopen vrijdag wel zeer duidelijk. Toen werd de Bachweek - een uniek en geweldig schoolproject in Neder land - afgesloten met een Bachconcours. Na een hele dag Bach werd tot laat in de avond de finale van het concours gespeeld in een stampvolle R.K. kerk aan de Langeweg in Middelharnis. Eerder die week vonden nóg een aantal inte ressante 'Bach-activiteiten' op de school plaats en overdui delijk bleek ook wel hóe zeer opgroeiende jeugd geboeid kan raken door klassieke muziek, én door Bach! Donderdagmiddag was er eerst nog een - zeer specifieke - lezing door drs. Jan Siemons. Zijn werk is het uitpluizen van de originele(!) handschriften van Bach. Heel treffend is het te ontdekken dat deze grootmeester in de muziek aan het begin van zijn werken 'J.J.' (Jezus, help) noteerde en aan 't eind daarvan 'S.D.G.' (Soli Deo Gloria). Muziekleraar Mar van der Veer vertelt na afloop van de Bachweek: "De lezingen rondom Bach die in deze week gehouden werden zul len best wel eens ingewikkeld zijn geweest, maar bewust is heel de Bachweek serieus gehouden: Bach zoals Bach is. Dus niet 'een beet je leuk gemaakt' of aangepast aan het niveau van de leerlingen, maar zuiver 'dit is het en dit is Bach's muziek'. Dat het hier en daar wel eens moeilijk of misschien te moeilijk was is niet erg. Juist dat doet leerlingen aanvoelen dat met Bach's muziek iets bijzonders aan de hand is". Donderdag 's avonds werd er in de R.K. kerk te Middelhar nis een kerkconcert gehouden waarin leerlingen onder leiding van muziekdocent Sietse van Wijgerden zeer fraai de complete Bachcan- tate Aus der Tiefe' uitvoerden. Dit was tevens het musiceertentamen van de muziekleeringen uit Atheneum 6. En dan de grote afsluiting van de Bachweek: het concours, afgelopen vrijdag. De gehele dag spanden zo'n 90 leerlingen zich in om muziek van 'Johann Sebastian' zo mooi mogelijk te vertolken. Overdag was er een grote voorronde en 's avonds de finale. Het mag duidelijk zijn dat voor de jury zo'n dag écht zwaar is! Temeer ook toen in de loop van de dag duidelijk werd dat er écht bijzondere prestaties geleverd werden. Na de voorronde bleven er 21 leeriingen/leerlingengroepjes over die doorgingen naar de finale 's avonds. Er waren vier catego- riën: orgel, melodie-instrumenten, zang én een extra prijs zou worden uitgereikt aan een talentvolle leering uit de onderbouw. Mar van der Veer zegt ervan: "Het niveau was 's avonds soms zo hoog dat het bij na aan professionaliteit raakte. De jury stond dan ook voor een onge looflijk moeilijke opgave. Bovendien zou niet het ingewikkeldste muziekstuk winnen, maar het meest muzikaal gebrachte..." Van de finale werd een opname gemaakt voor een herinnerings-cd-tje, waar op de hoogtepunten van de avond komen te staan. der Veer (rechtsvoor) en rector J. Boot (linksachter) De concoursfinale leverde uiteindelijk de volgende winnaars: Ellen Meijering, die op de dwarsfluit twee delen uit een Sonate zo fraai vertolkte dat ze de hoofdprijs won: de 'Bach-bokaal'; Claudia Struijk werd met haar uitvoering van een Fuga in c winnares van de categorie orgel; Nadine Stolk kwam in de categorie melodie-instrumenten als beste uit de bus met haar vertolking van een Sonate in F op de blokfluit; Gert-Jan Grin wis werd winnaar in de categorie zang met zijn uitvoe ring van de Aria 'Meine Seele wartet auf den Herm' (uit BWV 131); de aanmoedigingsprijs voor een talentvolle leerling uit de onderbouw ging naar Arthur Stolk, die op viool de Giga uit Bach's 2e Partita in d speelde. Met deze uitslag was de jury eigenlijk toch nog niet helemaal tevre den. Immers, ook ensembles speelden deze avond op hoog niveau en voor die categorie werd dan ook een extra prijs ingesteld, en ^ie ging naar het blokfluitduo Alike van Dieren en Jantien van der Wende. "Als ik zie dat zóveel leerlingen zich met déze muziek bezig houden, heb üc hoop voor de toekomst van het onderwijs", zei de rector van de Prins Maurits J. Boot, toen hij de 'Bach-bokaal' uitreikte. Even had hij getwijfeld of het wel op z'n plaats was om Bach te combine ren met een bokaal. "Als je eens goed naar het portret van deze man kijkt, dan vraag je je af wat voor mens met welke persoonlijkheid die man geweest moet zijn. Zou hij ook 'ijdel' zijn geweest, want het kan niet anders of hij is zich bewust geweest van z'n grote begaafdheid. Waarschijnlijk is hij inderdaad een beetje ijdel geweest", overwoog de heer Boot verder, "en daarom ook zal hij onderaan zijn composi ties, die alle getuigen van zijn grote muzikale gaven, altijd hebben geschreven én tegen zichzelf hebben gezegd: 'Soli Déo Gloria'. En als Bach dan tóch een beetje ijdel is geweest, dan durf ik óók Bach te combineren met een bokaal, en die met een gerust hart uit te reiken". Waarbij de heer Boot zich tenslotte tot de prijswinnaars richtte: "Zet ten jullie - net als Bach - bij de door jullie gewonnen prijzeiLÓók 'Soli Deo Gloria' - God alleen de eer - beseffend dat jullie je gaven alleen aan Hém hebben te danken. Terugbhkkend op een hele week Bach op school kan er alleen maar worden gezegd dat het een zeer geslaagde en bijzondere projectweek is geweest. Volgens Mar van der Veer zit er ook een geheim achter deze verrassende belangstelling en enthousiasme voor klassieke muziek bij opgroeiende jeugd. "Docenten merken meer en meer dat er bij leerlingen meer interesse is voor geld en materiële zaken dan voor 'geest' en voor zaken als kunst, cultuur en geloof. Tóch zijn er ook veel leerlingen die anders denken en die geraakt kunnen worden door muziek en poëzie, al worden ze dikwijls door anderen over schreeuwd. Maar als je juist déze leerlingen 'boven-klassikaal' samenbrengt en daarmee leuke dingen organiseert, krijg je een groep van honderden leerlingen waar je wat mee kunt doen, en die trekken op hun beurt ook weer anderen mee". Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Afgelopen donderdag, 9 maart, is Gerwin Korpershoek uit Middelharnis afgestu deerd. Hij heeft aan de HTS in Rotterdam Weg- en Waterbouwkunde gestudeerd. Gerwin werkt nu bij de gemeente Rotter dam en gaat in september weer een cursus volgen, om nog hogerop te komen in deze branche. Zaterdag 18 maart organiseert de Nederland se Vereniging Van Prentbriefkaartenverza- melaars een ansichtkaartenbeurs in Sporthal De Stenge in Heinkenszand. De beurs duurt van 10.00 tot 14.30 uur. De toegang is gratis. Vele honderdduizenden oude ansichtkaar ten, waaronder stads- en dorpsgezichten, van voor 1900 tot 1960 waarvan die van voor 1900 met de hand ingekleurd werden. Ver der kan men fantasiekaarten, molens, sche pen, koninklijk huis, trams en treinen, sta tions, militaria, luchtvaart, honden- en poe- zenkaarten bij de standhouders aantreffen. De bezoekers kunnen gratis hun kaarten laten taxeren. De beurs is toegankelijk voor rolstoelhou ders. Voor meer info kunt u bellen: 06-53338148. D.V. vrijdagavond 17 maart zal er een regio nale -16 jongerenavond gehouden worden in het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. in Dirksland. De heer G. Slootweg hoopt dan te spreken. De avond begint om 19.30 uur. Neem gerust vrienden en vriendinnen en andere belangstellenden mee! donderdag 16 maart Karels, bevestiging OUDE TONGE - 19.30 uur ds. J. ambtsdragers. OUDDORP - woensdag 15 maart 2000 19.30 uur ds. F. Harinck uit Nieuwerkerk a/d IJssel. MELISSANT - Woensdag 15 maart, 19.30 uur, ds. J. Schipper van 's Graven polder, bediening H. Doop. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Donderdag 16 maart, 19.30 uur, ds. G.J. Baan van Lisse. INKOMENS- EN VERMOGENSPIANNING J uur foto- OUDDORP' W«tsta> 3S Til. |01I7) iS16i: foi 613734 ÜNESSE' Pri>lsh>|> Hogiioom 172 Hl. |0111| «MDO district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1