LITIE IX Am 111^. Mannendag ZAFIRA Bouw van pompstation in Ouddorp én beldeding van de bitumendijlc Itiofneteui (010)2741135 Eerste flitspaal verdrijvingsvlak Zaterdag avond- jeugdwerk Jongerendienst in Ouddorp Activiteiten van Wijlivereniging 'De Zwaluw' ■ii 'S'^^ r\' Politie 24-uurs telefoon: Vier-koren-concert Bericht voor alle Yolleyballiefhebbers! ,(^i/lo MINNAARD K^ VASTGOED iiuulli ■M chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Ger. Gem. Nieuwe Tonge „Eilanden-nieuws" Visser Visser Visser Meubelen Garage Knöps B.V. Vrijdag 3 maart 2000 72e jaargang nr. 6885 Rotterdam-Rijnmond Snelheidscontroles Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield woensdagmid dag radarsnelheidscontroles op de Molen dijk in Den Bommel en de Magdalenadijk in Ouddorp. Op de Molendijk, waar tussen kwart over één en half drie werd gecontroleerd, hielden 10 van de 90 passerende automobilisten zich niet aan de maximum snelheid van 80 km/uur. De hoogste score was 102 km/uur. De snelheidsradar stond tussen half twee en half drie op de Magdalenadijk. Van de 225 passerende automobilisten werden er 17 geflitst. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 117 km/uur in plaats van de toegestane 80 km/uur. Bevestigings- en intrededienst van kandidaat J. Joppe Op D. V. woensdag 8 maart hoopt drs. J. Jop pe uit Rouveen (geboren en getogen op Goe- ree-Overflakkee) predikant te worden van de Hervormde Gemeente te Sirjansland op Schouwen-Duiveland. Deze gemeente is, sinds ds. H. J. Boer in maart 1999 met eme ritaat is gegaan, vacant. De bevestigingsdienst vangt aan om 10.30 uur. In deze dienst hoopt de mentor van de kandidaat, ds. J. Harteman uit Wezep, voor te gaan. De intrededienst van ds. J. Joppe zal plaatsvinden om 15.00 uur. Beide diensten worden gehouden in de Nieuwe Kerk bij de St. Lievensmonstertoren te Zierikzee. te Oude Tonge Vrijdag 17 maart zal in Oude Tonge het jaarlijkse vier-koren-concert gehouden worden. Aan dit concert werken de vol gende koren mee: Gemengde zangvereni ging Apollo uit Nieuwe Tonge, Gemengde zangvereniging Advendo uit Ooltgens- plaat, Gemengd koor Excelsior uit Dirks- land en Smalstads ge-mengd koor uit Brouwershaven. Deze vier koren staan al vele jaren garant voor een fijne zangavond. Ook dit jaar wordt er weer een veelzijdig programma gezongen, voor elk wat wils. Als u van koorzang houdt, mag u deze avond niet missen. Dit concert vindt plaats in de Grutterswei te Oude Tonge. De toegangsprijs is 7,50. De zaal is open vanaf 19.15 uur en de aan vang van het concert is om 19.45 uur. Namens de vier koren graag tot ziens op 17 maart! D.V. morgenavond 4 maart is er een spel- avond in Elim. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. De avond begint om 19.30 uur. Voor info: Hennie Looij, tel. 652323. Tot ziens. Commissie ZAJW Nieuwe Tonge Morgenavond is het zover: het jaarlijkse sporttoernooi van het OJW. Deze keer is het in samenwerking met Gajus en de Open Deur. Als je nog mee wilt doen met het volleybal len moetje snel zijn. Geef je op als team of individueel bij Margot, tel. 483060. Het toernooi vindt overigens plaats in sport hal 'De Gooye. We kunnen trouwens altijd een stel goeie supporters gebruiken die de teams komen aanmoedigen! Vanaf vandaag, vrijdag 3 maart, is Goeree-Overflakkee weer een flits paal rijker. Deze flitspaal is echter niet bedoeld om diegenen die de maxi mum snelheid overtreden te flitsen, maar het is een flitspaal ter controle van het verdrijvingsvlak. Deze came ra registreert automobilisten die fou tief invoegen, doorrijden over het ver drijvingsvlak en zodoende gevaar of hinder veroorzaken voor het rechts- rijdende of tegemoetkomende ver keer. Tevens v»'ordt door deze camera de snelheid waarmee de overtreding wordt begaan vastgelegd. De flitspaal op Goeree-Overflakkee staat op korte afstand van de kruising van de N59 met de Schaapsweg, in de richting van het Hellegatsplein. Dit soort flitspalen is nog nergens in Nederland in gebruik. Goeree-Overflak kee is hiermee de eerste, er zullen er waar schijnlijk in de toekomst wel meer volgen. De opstelling, die vanmorgen om half elf in gebruik is genomen, is een initiatief van de Politie Rotterdam-Rijnmond, in samenwerking met Justitie, Rijkswaters taat en het intergemeentelijk samenwer kingsverband Goeree-Overflakkee. D.V. zaterdag 11 maart komst de heer Van Groningen een avond voor ons houden over zijn werk als politieagent. Iedereen is harte lijk welkom. We beginnen om half 8 in het zaaltje van de Ger. Gem. te Nieuwe Tonge. Tot ziens! De commissie in Middelharnis Zo God het wil zal het 'Mannencomité Goeree-Overflakkee en omstreken' op zaterdag 18 maart een dag organiseren voor mannen die zich interesseren voor wat God in de Bijbel van hen vraagt. Tijdens deze dag zal met elkaar gesproken en nagedacht worden over het thema 'Leven uit genade'. De heren Ido Buwalda en Dick Langhenkel hopen een inleiding te verzorgen. Later op de dag zullen zij ingaan op door de aanwezi gen gestelde vragen. Natuurlijk is er tijdens deze dag volop ruimte om met elkaar te bid den en te zingen. De voorbereidingen vinden plaats in overleg met andere mannencomités in Nederland binnen het platform 'Mannen in beweging' Ons comité is, net als de mannendag, inter kerkelijk. Uit ervaringen met andere man- nendagen blijkt dat de verbondenheid in het geloof als zeer bemoedigend wordt ervaren. Voor de mannendag van 18 maart willen wij graag in contact komen met mannen die woonachtig zijn op Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Voome-Putten en in de Hoekse Waard. Daarnaast zijn alle ande re belangstellenden ook van harte welkom. Inmiddels hebben zich ongeveer 200 man nen opgegeven. Dat betekent dat de zaal nog niet vol is! De mannendag wordt gehouden in de aula van de Technische School, Schoolstraat 11 te Middelharnis. Als u meer informatie wenst of u zich alvast wilt opgeven, kunt u contact met ons opne men via een van de volgende personen: Leo Kortenbout, tel. 0181-416254, Peter Malie paard, tel. 0187-493069 of René Verhoeven, tel. 0187-492430. Vervolgens zullen wij u op de hoogte houden van alle ontwikkelin gen. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Uw auto komt er altijd beter uit dan liij erin ging Gelukkig heeft Van Lint Autoschade de juiste kettingreactie. Met de modernste apparatuur zetten we uw auto weer op het juiste spoor. Onze spuiterij heeft een reputatie hoog te houden en we geven 2 jaar Focwa gararitie op de uit^de kreu-^ kels gehaalde autoschade. Sommelsdijk (0187) 482292 Zierikzee (0111)414794 van Lint autoschade Maakt het goed! Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Hartelijk welkom in de showroom van in Sommelsdijk. -iS««'"'T'' QflQdmüDi] instaltatiehcétriif Nieuvi/ van Opel: nu in onze stiowroom lleU voor aMPoriJdeM wet plezier In Ouddorp wordt - in de duinen - een nieuw pomp station van DELTA Nutsbedrijven gebouwd. De reden ■van de nieuwbouw van het pompstation Ouddorp is de groeiende vraag naar drinliwater, die ook in de toe komst gegarandeerd moet kunnen blijven. Bij de realisering van dit bouwplan komst zand vrij, wat gebruikt gaat worden om de bitumendijk te bekleden, zodat deze ingepast wordt in het duinlandschap. Dins dagmiddag werd - voorafgegaan door een informatie bijeenkomst in strandpaviljoen Paal 10 aan 't Flauwe Werk - het eerste zand op de dijk gestort. Tijdens de informatiebijeenkomst werden er enkele korte lezingen gehouden, waarin duidelijk gemaakt werd wat het doel van DELTA Nutsbedrijven is, met betrekking tot water en dan in het bijzonder met betrekking tot dit project. Als eerste sprak dhr. De Pater, regiohoofd productiewater en tevens projectleider. Door hem werd de nieuwbouw van het pompstation en het storten van het zand toegelicht aan de hand van een drietal aspec ten, namelijk de geschiedenis van de waterzuivering, de stappen die met betrekking tot de zuivering ondernomen worden en de werking van het membraanfilter wat hierbij gebruikt wordt. Het is de bedoeling dat in 2001 vanuit het pompstation in Ouddorp drinkwater geleverd kan worden. De werking van het pompstation zal nagenoeg hetzelfde blijven als bij de andere - bestaande - pompsta tions: het water wordt door verschillende filters geleid en wordt zo gezuiverd en ook de kleur en de smaak van het drinkwater wordt aan gepast. De C02 (koolstofdioxide) wordt uit het water verwijderd en dan is het drinkwater in feite al geschikt om te drinken. Toch wordt het nog een laatste keer gedesinfecteerd. Op het moment gebeurt dit met behulp van UV, in de nieuwe situatie zal dit door UF gedaan worden. UF staat voor ultrafiltratie, wat een absolute barrière is voor alle ongerechtigheden die nog in hêt water achtergebleven zijn. Bij behandeling met UF stroomt het water door een buis, waa:rin 'rietjes' zitten die zijn voorzien van een membraan met een doorsnede van 0,05 micrometer. Dit hele proces zal gaan plaatsvinden in het pompstation. Het gebouw is dus prominent in de duinen aanwezig zijn, het zal er echter niet misstaan. Hierna was het woord aan dhr. Hermen van DELTA Nutsbedrijven. Hij vertelde het een en ander over de pompstations en over het water op zich. Het water van het pompstation Ouddorp zal geleverd wor den aan de provincie Zeeland en aan Goeree-Overflakkee. Bij 'water' denken wij als eerste aan drinkwater, maar er bestaat meer dan dat. Zo is er ook industriewater, wat van iets mindere kwaliteit is dan het drinkwater en wat gebruikt wordt door industriebedrij ven. En dan is er water van nóg iets mindere kwaliteit: het landbouwwater wat in de landbouw wordt gebruikt, bijvoorbeeld voor beregening. Door dit onderscheid te maken, kan het water gerecycled worden. Dit recy clen is een onderdeel van het duurzaam watergebruik, een initiatief van DELTA Nutsbedrijven. Bij de bouw van het pompstation zullen stukken duingebied geschraapt worden, waarbij zand vrijkomt. Voor dit zand is al een passende bestemming bevonden: de bitumendijk - die eigendom is van het Waterschap Goeree-Overflakkee - zal ermee bekleed wor den, zodat deze beter in het gebied zal passen. Hierover sprak de dijk graaf van het Waterschap. Hij ging een eind terug in de geschiedenis, en kwam zo terecht bij het jaar 1953, de watersnoodramp. Veel van de bescherming is toen weg gespoeld; er is een smalle strook blijven liggen, maar de situatie bleef daarmee erg zorgelijk. Daarom zijn toen kunstmatige duinen gevormd, waarvoor zand is gebruikt wat afkomstig is uit het schur- velingengebied nabij de Klepperstee. In 1985 is de dijk nog een keer verhoogd voor extra veiligheid. Een tijd geleden is toen de 'Gebiedsgerichte aanpak Kop van Goeree' opgericht. Een deelobject hiervan is de bekleding van de bitumendijk bij het Flauwe werk. Dit is nu een verbindingsstuk tussen twee duin gebieden; deze duingebieden moeten met elkaar verbonden worden, liefst met zout zand. Hiervoor wordt dus het vrijkomende zand uit de duinen gebruikt. Niet heel de dijk zal echter bekleed worden. Over de bovenbaan zal een 3 meter brede strook vrijgehouden worden, zodat men daarover kan fietsen en wandelen. Op deze manier kan men vanaf de dijk behalve van de zee ook van het karakteristieke van Ouddorp genie ten, namelijk de bloemen en de ruiters. Na deze drie lezingen werd aan dhr. Jansen, directeur van de Stich ting Duinbehoud, wat helmgras en duinzand overhandigd. Mét de wens dat dit de dijk mooi, sterk en veilig zal houden. Dhr. Jansen nam daarna zelf het woord. Ook hij ging een eindje terug in de geschiedenis van Goeree. Er ging veel mis met betrekking tot het water. De productie van het drinkwater en de veiligheid gingen ten koste van de natuur. Om een voorbeeld te noemen: voor de aan leg van de dijk (veiligheid) werd zand uit het schurvelingengebied gebruikt, het ging dus ten koste van de natuur. Dus ging men op zoek naar een methode om zowel de drinkwatervoorziening als de veilig heid én de natuur in balans te krijgen en ook te houden. In de jaren '90 trad een kentering op: de natuurwetten voor het duingebied wer den erkend. Kustveiligheid in samenwerking met de natuur kwam voorop te staan en waterleidingbedrijven en waterschappen gingen samenwerken. Deze twee bedrijven werden dan ook succes gewenst met het vervolg van het project. Om nog wat extra duidelijkheid over het project te verschaffen zijn twee infozuilen gemaakt. Deze werden dinsdagmiddag met hulp van burgemeester Sinke onthuld. Tenslotte ging men ook nog naar buiten - ondanks de regen, de mid dag stond tenslotte niet voor niets in het teken van water - om getui ge te zijn van het storten van het eerste zand op de bitumendijk. Ook werd door vertegenwoordigers van DELTA Nutsbedrijven, Water schap Goeree-Overflakkee, gemeente Goedereede en Stichting Duin behoud het eerste helmgras in dit zand geplant, zodat het begin van de 'nieuwe', beklede dijk nu voor iedereen zichtbaar is. Op D.V. zondag 5 maart organiseert de Gereformeerde Kerk in Ouddorp een dienst voor en met jongeren. Voor veel jongeren is geloven niet vanzelf sprekend en de kerk heeft ze eigenlijk weinig te zeggen. Juist in dit samenzijn willen we die vragen serieus nemen en met elkaar op zoek gaan naar de betekenis van het geloof voor jou. Als gemeente hopen we op deze morgen veel jongeren te kunnen begroeten. Neem je vrienden en vriendinnen mee! Dit samenzijn begint om 10.00 uur en ds. Taco Koster zal op deze morgen aan de slag gaan met het thema: 'Hoeveel ben jij waard?' Het gospelkoor Per Amore zal op enthou siaste wijze aan deze dienst meewerken. Een extra reden om te komen! Een liturgie zal aanwezig zijn en uiteraard is er voor de allerkleinsten oppas. Welkom! Voor meer informatie, tel. 0187-683431 of kijk op http://www.flakkee.net/ouddorp/ geref-kerk. actief in beeld en geluid Oud papier Sommelsdijk Op zaterdag 4 maart komen de leden van het mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs, vanaf 9.00 uur. Wilt u het oud papier langs de straat zetten? Gebundeld alstublieft. Op dinsdag 14 maart organiseert Wijkver- eniging 'De Zwaluw' weer een avond bloemschikken, die alvast een beetje met het voorjaar te maken zal hebben. Tot 11 maart kunt u zich hiervoor opgeven bij E. Breure, tel. 483781 of bij A. Knape, tel. 485945. Tevens is er nog een avond paas-bloem- schikken, en wel op dinsdag 18 april. Hier voor kunt u zich tot 15 april opgeven, dit kan bij bovenstaande personen. Op zaterdag 1 april is er weer een bingo avond bij wijkvereniging 'De Zwaluw'. We spelen zoals altijd zes bingoronden, twee verlotingen en de superverloting. De kaart jes lootjes kosten slechts 1,- per stuk. De zaal gaat open om 19.15 uur, we beginnen om 20.00 uur. MM !^'5?^^'^^^^^^^^^^5^''S5!Tï^^ T^^^^w^^^^ district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfialdcee SOMMELSDIJK OUDDORP VOORSTRAAT 44 STATIONSWEG 3 TEL, 0187 - 48 72 72 (PASSACE) ('S AVONDS 06 - 53 777 800) TEL. 0187 - 68 45 45 FAX 0187-48 6613 FAX 0187 6817 55 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 617300 Tel. (0180) 642111 Haveneind 7, Sommelsdijk, tel. (0187) 48 33 28 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 COMBI OUDDORP- Westitroal 35 Tel. (01S7) 6BI6I3 fax 6837U RENESSE- Prinhhop Hogeioom 171 tel. (0111| 462400 *:.-=jV.*^»x'--SwJ

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1