Kort 'raadje' in Dirksland LITIE ''Een redelijk unieke gebeurtenis. n (010) 2741135 www.buijze.nl Raad Goedereede: Politie 24-uurs telefoon: Drukke dag voor Rien Verloop Orgelconcert laureaten Covert van Wijnconcours 1999 Concert fanfare- orkest 'De Hoop' Gemeentedag Grote bingo in Ooltgensplaat Cees Poortvliet halve eeuw bij Ouddorps brandweer: Bijdrage van 4 ton in onder andere 'upgrading' Visserijfiaven Stellendam 35^1 R4b chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden ,(^/lc MINNAARD K^ VASTGOED Concert 'One More Voice' in Lulcasicapel Samaritaan Koninklijk Fanfare 'Apollo', Goedereede De Zeemanspot er weer uit voor sportvisser Dinsdag 29 februari 2000 72e jaargang nr. 6884 't Was inderdaad maar even, de raadsvergadering in Dirksland van afgelopen don derdagavond. Van opening tot sluiting waren in totaal 13 agendapunten te gaan, het geen met 25 minuutjes bekeken was. Geen hak- of breekwerk aan de acht voorstel len die op de agenda stonden om aangenomen te worden. Een enkel vraagje naar her sanering van ondergrondse olietanks, waarvoor tegenwoordig strengere overheidsnormen blijken te gelden dan voorheen, én een enkel vraagje omtrent de stichting Thuiszorg en Maatschappelijk werk, die hun afspraken inzake informatie verstrekking van 'de cijfers' niet echt na blijken te komen, en de vergadering kon worden besloten. In het begin van de vergadering stond de burgemeester stil bij oud- raadslid Dingeman de Bonte, die op 26 januari jl. op 82-jarige leeftijd overleed. Van januari 1966 tot september 1982 was De Bonte gemeenteraadslid, in welke periode hij twee maal deel zitting heeft gehad in het college van B&W. Aanvankelijk maak te hij deel uit van de fractie van de Protestants Christelijke Partij, daarna van de CDA-fractie. "Hij stond vierkant voor zijn mening en het was niet gemakkelijk hem daarvan te laten veranderen. Met grote betrokkenheid en inzet heeft hij mede vorm gegeven aan de ontwikkeling van onze gemeenschap", bracht de raadsvoorzitter hem in herinnering, waarvoor ook een moment stilte werd betracht. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Geld weggenomen SOMMELSDIJK - Bij de politie werd aan gifte gedaan van vermissing van geldbedra gen uit een winkelpand met kantoor te Som- melsdijk. Een ingesteld onderzoek resulteer de in de aanhouding van een werkneemster van 23 jaar. Zij had vanaf de zomer 1999 maandelijks geld uit het bedrijf weggeno men. Het totaalbedrag is tenminste 10.000,-. De werkneemster bekende het feit te hebben gepleegd. De vermissing van het geld was gebleken uit een accountants onderzoek. De schade zal op de werkneem ster worden verhaald. Auto gestolen SOMMELSDIJK - Op 24 februari werd in de avonduren vanaf het Haveneind te Som- melsdijk een afgesloten personenauto - een Golf GTI - ontvreemd. Door de eigenaar werd hiervan aangifte gedaan. De auto staat inmiddels als gestolen genoteerd. Snelheidscontrole STELLENDAM - Personeel van de Ver keerspolitie (Bureau Projectmatige Ver keerscontroles) hield donderdagmorgen een radarsnelheidscontrole op de N57, Stellen- dam. Tussen 9.00 en 11.00 uur werd gecon troleerd in beide richtingen. Van de 1252 passerende automobilisten hielden er 115 hun gaspedaal te diep ingedrukt. De hoogst gemeten snelheid was 154 km/uur. Snelheidscontroles OUDDORP/OOLTGENSPLAAT - Perso neel van de Verkeerspolitie (Project Ver keershandhaving) hield vrijdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles op de N57 in Ouddorp en op de Langeweg in Óoltgens- plaat. Tussen kwart voor negen en tien uur over schreden op de N57 in Ouddorp 18 van de 396 passerende automobilisten de daar gel dende maximumsnelheid van 100 km/uur. De hoogste score was 132 km/uur. Op de Langeweg in Ooltgensplaat hielden tussen half twaalf en twaaJf uur 17 van de 276 passerende automobilisten het gaspe daal te diep ingedrukt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg daar 102 km/uur, terwijl 80 km/uur is toegestaan. Aanrijding met letsel OUDE TONGE - Vrijdagmiddag vond op de Tonisseweg te Oude Tonge een aanrij ding plaats tussen een bromfiets en een per sonenauto, waarbij de bestuurder van de bromfiets licht gewond raakte. Het ongeval ontstond toen de bestuurder van de perso nenauto, een 35-jarige inwoonster van Oude Tonge, bij het afslaan de bromfiets over het hoofd zag. Aan de bromfietser, een 17-jarige inwoner van Oude Tonge, werd door een arts ter plaatse eerste hulp verleend. Rijden onder invloed SOMMELSDIJK - In de avonduren van vrijdag 25 februari werd op de Staverseweg te Sommelsdijk een bestuurder van een per sonenauto, een 47-jarige inwoner van Stad aan 't Haringvliet, gecontroleerd op het gebruik van alcohol. Na aanhouding bleek bij de ademanalyse aan het bureau dat dit inderdaad het geval was. Tegen de man werd proces-verbaal opgemaakt. Doorrijden na aanrijding DIRKSLAND - Zaterdag, omstreeks 12.55 uur, reed een bestuurder met zijn personen auto op de Stationsweg te Dirksland tegen een geparkeerde auto aan en reed hierna door. Een oplettende getuige noteerde zijn kenteken en meldde dit aan de politie. Ook deed hij een briefje onder de ruitenwisser van de benadeelde, die zich korte tijd later bij de politie meldde. Er werd een onderzoek ingesteld. Zondag 27 februari heeft de te Stellendam gestationeerde reddingboot van de KNRM voor het Haringvliet het druk gehad. De Kustwachtpost Ouddorp heeft de bemanning twee keer moeten alarmeren. De eerste keer om 12.10 uur. Het opleidingsschip voor zee- kadetten "Margaretha" was, met 16 perso nen aan boord, op weg naar Heerjansdam voor een dokbeurt, toen het in het Vuile Gat (bij Tien Gemeten) te maken kreeg met motorproblemen. De Rien Verloop, nog steeds als vervanger van de voor een onder houdsbeurt in IJmuiden zijnde John Stegers, voer er direct heen. Het schip was te groot om door de reddingboot op sleeptouw te nemen. Er werden daarom twee man overge nomen van de "Margaretha", die naar Helle- voetsluis werden gebracht. Zij hebben daar een oud marine fregat opgestart en zijn daar mee weer naar het opleidingsschip gevaren, hebben het op sleeptouw genomen en naar Hellevoetsluis gebracht. De Rien Verloop bleef standby tot vlak voor de haven van Hellevoetsluis en keerde daarna terug naar haar station. De bemanning was nog maar net thuis, toen zij 16.15 uur weer werd gealarmeerd door de Kustwachtpost Ouddorp. Nu voor een jacht- je, dat bij de waterinlaat op het Spui in moei lijkheden verkeerde. Net voor de Rien Ver loop ter plaatse was hoorde de bemanning via kanaal 16 dat een ander jacht het op sleeptouw nam en het meenam. Toen ze ter plaatse waren was er niets meer te zien en keerde de reddingboot weer terug naar Stel lendam. Op zaterdag 4 maart a.s. zal er in de Groote of Nieuwe Kerk van Maassluis een orgel concert gegeven worden door de drie prijs winnaars van het Govert van Wijn orgel- concours, dat gehouden is op 12 juni 1999. Eerste prijswinnaar was Niels-Jan van der Hoek uit Ridderkerk, die bij Ben van Oos ten studeert. Tweede werd Gerard Adriaan- se uit Sliedrecht, studerend bij Geert Bier- ling. De derde prijs ging naar Joost de Nooijer uit Stellendam, leerhng van Rinus Verhage uit Middelhamis. Deze drie jeugdige organisten zullen op het 268 jaar oude Garrels-orgel een rijk variété uit de muziekliteratuur ten gehore brengen. De inbreng van Joost de Nooijer bestaat uit: 1Choral Varié sur Ie thème Veni Cre ator' van Maurice Duruflé 2. Cantabile van Cesar Franck 3. Bewerking van Gezang 166:4, 'Amen, Jezus Christus, Amen' van Adriaan Schuurman en 4. Rondeau Recon structie van Jacques Oortmerssen. Het concert begint om 20.15 uur. De toe gangsprijs bedraagt 10,-. Voor CJP 65+ 7,50. Iedereen is van harte welkom. Keukenbrandje STAD AAN 'T HARINGVLIET - Zater dag, omstreeks 19.15 uur, ging de brandweer naar de Kolff van Oosterwijkstraat in Stad aan 't Haringvliet voor een keukenbrandje. De brand was uitgebroken nadat de afzuig kap vlam had gevat. Vernieling winkelruit STELLENDAM - Zondagmorgen vroeg, omstreeks 3.00 uur, werd aan het Oranje- plein een winkelruit van 4x2 meter inge gooid of ingeslagen. Wie de daders zijn is onbekend. Inbraak in woning OUDDORP - Zondag werd ingebroken in een woning aan de Dirkdoensweg. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd een ruit verbroken. Er werden sierraden weggeno men, de waarde hiervan is nog niet bekend. Middelhar nis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning actief in beeld en geluid Fanfareorkest 'De Hoop' geeft op zaterdag 4 maart a.s. een concert in CSG Prins Maurits (voorheen MAVO Het Spectrum) aan de Schoolstraat te Stellendam. De avond is onder andere bedoeld als try-out voor het concours- werk dat 'De Hoop' een week later zal uitvoeren op het topconcours te Arn hem, waar de landstitel weer op het spel staat. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is om 19.30 uur open. Vooral de uitvoering van L'Histoire d'Ell van de Nederlandse componist Leon VUex, waarmee De Hoop weer hoopt te scoren in Arnhem, belooft een waar spektakel te wor den. Dhr. Vliex heeft inmiddels een repetitie van de Stellendamse vereniging bezocht en met zijn op- en aanmerkingen hopen Arie Stolk en zijn orkestleden hun voordeel te doen. De componist heeft zich zeer verheugd getoond dat De Hoop de vertolking van dit extreem moeilijke en dientengevolge nog nauwelijks uitgevoerde werk niet uit de weg wilde gaan, maar er juist een grote muzikale uitdaging in zag. Verder zijn er een tweetal premières: aller eerst de uitvoering van het door orkestlid André Tieleman gecomponeerde werk 'De Draad' en vervolgens het door de bassist Viktor Moricz speciaal voor De Hoop gear rangeerde 'Jade'. Ook de lichte muziek zal vertegenwoordigd zijn via muziek van Wil liams en Count Basie. Tenslotte is er solo- werk te beluisteren van onder andere Frans van der Wende, Viktor Moricz en Jasper Voorend. MELISSANT De activiteitencommissie is begonnen met het organiseren van onze 3e gemeentedag, die zal plaatsvinden op D.V. zaterdag 13 mei 2000. Een van de onderdelen op deze dag is de rommelmarkt. U kunt zaterdag 4 maart spul len in leveren voor deze rommelmarkt en wel van 9.30 tot 10.30 in ons verenigingsge bouw "De Poort" aan de Voorstraat te Melis- De activiteitencommissie. Op woensdag 8 maart a.s. wordt door de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een bingo georganiseerd in 't Centrum, Van Weelstraat 10 te Ooltgensplaat. Aanvang van de bingo is 13.30 uur, de zaal is open om 13.00 uur. De kosten bedragen 5,-. Er wordt ook een verloting gehouden, de lootjes hiervoor kos ten 1,- per vier stuks. U bent van harte welkom! Donderdagavond 2 maart a.s. hopen diri gent en leden van het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' een concert te verzorgen in de Lukaskapel van ver pleeghuis 'De Samaritaan' te Sommels dijk. De organist is Andries Stam. Het programma bevat vele bekende liederen uit de bundel van Johannes de Heer. Uitgangspunt voor dit concertje was het organiseren van een 'zanguurtje' voor de bewoners van het verpleeghuis. Tijdens het bestuderen van de liederen werd aan de bekende melodieën een eigen stijl toege voegd. U bent van harte welkom, vanaf 19.30 uur in de Lukaskapel. Door burgemeester Sinke kreeg Cees het Eremetaal opgespeld. De Ouddorpse brandweer kende ook in 1950 al kloeke manskerels, die onversaagd de rode haan bestreden; Teun had je, en Bram, Jaap en nog 'es een Jaap, Cor en Cees. Helemaal ónderaan de leden lijst trof je Ceesje, ventje van nog geen zes, maar toen al - per 1 januari 1950 - ingeschreven als adspi- rant-lid van de Ouddorpse brandweer...! Ceesje Poortvliet was verreweg de allerjongste. Hij droeg een prach tig uitgaansuniformpje; dat Ceesje kreeg grote bekendheid en wekte alom vertedering. Vorig jaar stond hij niet meer helmaal ónder-, maar helemaal bovenaan de lijst, 55 jaar geworden waarmee het reglemen tair tijd geworden was om op te stappen. Vrijdagavond deed hij dat metterdaad, maar niet nadat burgemeester Sinke van Goedereede hem met een Koninklijk eerbetoon had onderscheiden. Het uniform pje dat Cees gedragen had, sierde nu de 5-jarige Niels Akershoek, waarmee de geschiedenis zich lijkt te zullen herhalen. Niels, zoon van een brandweerman, heeft kennelijk ook brandweerbloed. Het uniformpje stond hem in elk geval uitstekend! Zoals Cees Poortvliet dat kreeg aangepast door z'n vader. Jaap Poort- vHet - "een man", zei vrijdagavond burgemeester Sinke, "wiens leven door hulpvaardigheid getekend is geweest bij de brandweer en bij het Rode Kruis." Cees heeft zich als chauffeur en pompbediener verdienstelijk gemaakt. Officieel was hij bijna 37 jaar lid, ernaar gerekend dat de inschrijving als 5-jarige een symbolische moet zijn geweest. Cees, de druk van het zelfstandig ondememerschap kennend, heeft - aldus burgemeester Sinke - "een geweldige inzet gepleegd". Soms was hij wijs, soms ook eigenwijs toen hij op een wedstrijd de waterwinplaats honderd meter voorbij reed en soms was hij onnavolgbaar, maar dat is duidelijk, dat Cees Poortvliet de brandweer- en dat de brandweer Cees Poortvliet zal gaan missen na zó lang bij elkaar betrokken te zijn geweest. Hoe complimenteus vervolgens burgemeester Sinke over 't volk van Ouddorp: "Cees is het type mens, waarop Ouddorp is gebouwd, mis schien wel 'es wat hoekig, maar een man uit één stuk en door en door betrouwbaar". Graag speldde de burgemeester Cees het Koninklijke Eremetaal op de borst, welverdiend! Cees werd benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Voor mevrouw Poortvliet was vervolgens, naast hartelijke geluk wensen, een fraai boeket bloemen en vervolgens was er een geweldi ge afscheidsavond; waar anders dan in de brandweerkazerne? Er wordt door het Fanfare 'Apol lo' een leden-actie gevoerd voor jong en oud. Een iedere is van har te welkom op deze zaterdagmid dag. Het bestuur ziet een grote opkomst tegemoet, onder het mot to: 'Hé, jij daar! Ben je muzikaal?' Of wil je graag een instrument leren bespelen, dan is het Koninklijk Fanfare 'Apollo' iets voor jou! Kom zaterdag 4 maart eens kijken en lui steren, want dan geven de jeugdleden van 'ApoUo' een spetterend concert en je mag allerlei instrumenten uitproberen! De dirigent, voorzitter of een van de leden van 'Apollo' zullen uw /jouw vragen over muziek, instrument of les beantwoorden. De op deze middag volgende repetitie van de vereniging kun je bijwonen van 17.30 tot 19.30 uur. Deze middag wordt begint wordt gehou den in Verenigingsgebouw 'Oostdam', Jongkoenstraat 1 te Goedereede en begint om 16.00 uur. Voor iedereen met belangstelling is er een leuke attentie. Hopelijk tot zaterdag! Zaterdagmorgen 26 februari moest de Kust wachtpost Ouddorp de bemanning van De Zeemanspot weer naar de boot roepen. De sportvisser Delta 345, met als thuisha ven Stellendam, was op zee en kreeg te kampen met motorpech. Zij vroeg assisten tie en kreeg die van de Stellendamse red dingboot. Om ongeveer half tien voer die de haven van Stellendam uit. Door een colle ga-sportvisser werd de Delta 345 richting thuishaven gebracht. In het ankergebied pikte De Zeemanspot het bootje op en bracht het naar de haven van Stellendam. Daar werd het afgeleverd in de schutsluis. Peter Grinwis is zeker niet de minst onderlegde in Goerees' raadsgezelschap, maar juist hij heeft er donderdagavond over geklaagd niet te begrijpen waar 't nou eigenlijk om ging in het voorstel een krediet van 401.000,- beschikbaar te stellen aan United Fish Auctions BV (de nieuwe naam voor de geprivatiseerde Vis- afslag), ten bate van uit te voeren projec ten. De klacht van dhr. Grinwis (VGB) werd overigens door het college maar moeizaam, eigenlijk helemaal niet geaccepteerd. Had niet de directeur meerdere malen duidelijk tekst en uitleg gegeven? wSs hun weder vraag, maar dhr. Grinwis bleef bij z'n stand punt: "Wij hebben steeds geprobeerd, al een jaar lang, om de juiste informatie te krijgen, maar dat is ons van geen kant gelukt", zo deed hij z'n klacht gestand. Dhr. van Ooster om (CDA) moet z'n raadscollega daarin afvallen: "Ieder van ons is gebekt genoeg om de directeur zelf om informatie te vragen, die man is zo open als 'k weet niet wat..." En zo gebeurde het dat de hele raad met het subsidiëren instemde, ook de twee leden van de VGB-fractie. Want dhr. Grinwis begreep ook wel dat een term als 'upgrading' van de Visserijhaven Stellendam en 'International Fish Promotion' en andere te maken had met de opwaardering en promoting van de haven en de sector. Een overheidssubsidie in het kader van de 'tijdelijke stimuleringsregeling diversificatie vissershavens' is eveneens aangevraagd, waartoe heel snel gehandeld moest worden; het college werd daarvoor gecomplimenteerd. De subsidie zal z'n revenuen afwerpen, zo is de stellige overtuiging, al kon niet precies voorzien worden hoe snel dat gaan zal. De eerste tekenen dat aan de haven gewerkt wordt, zijn te zien in de aanwezigheid v£in een zuiger die de haven meer diepte gaat geven en aan de bouw van enkele nieuwe steigers. 't Was toch alsof dhr. J. 't Mannetje (SGP) tot voorzichtigheid maande. Herinnerend aan het in Ouddorp gehouden Visserij sym posium met de titel dat het roer 'om' moest, sprak hij de wens uit dat de kapitein toch goed op de aanwezigheid van obstakels op de nieuw uitgezette koers gelet zal hebben. Een goeie wacht en een behouden vaart werd United Fish Auctions toegewenst. de subsidie wordt beschikbaar gesteld op de momenten dat de uitgaven ook werkelijk worden gedaan. Het geld wordt tijdelijk ont trokken aan de algemene bedrijfsreserve van het grondbedrijf die straks 3,5 miljoen zal bevatten. Geen appartementen De raad besloot geen gevolg te geven aan het verzoek van de bewoners van Weststraat 22 te Ouddorp hen de bouw toe te staan van winkelunits en appartementen op de achter gelegen grond die in het bestemmingsplan als 'erven' bestemd is. De raad stemt met het college in dat er geen planologische nood zaak is om het gevraagde aldaar te realise ren. Geen bedrijfsloods Ook werd geen gevolg gegeven aan het ver zoek tot het vaststellen van een voorberei- dingsbesluit voor een perceel aan de Dam- weg te Stellendam. De maatschap Leydens- van Oosterom te Melissant zou daar een bedrijfsloods willen bouwen onder meer omdat op de Molendijk te Melissant de bereikbaarheid van het daar gevestigde bedrijf te wensen overlaat. Ook dhr. Human (SGP) vindt dat de firman ten eerst met de gemeente Dirksland moeten praten om hun problemen op te lossen. Lukt dat niet, dan kunnen de aanvragers zich als nog bij de Gemeente Goedereede vervoe gen; dhr. Human hoop in dit geval niet dat ze tussen wal en schip terecht zullen komen. De weg naar Goedereede ligt voor de aan vragers derhalve nog open, maar voorshands werd op hun aanvraag negatief beslist. WÊÊÊ WÊÊÊ SSSB^^^^^^^^^^^SS^S Basiseenheid Goeree-Overflaickee INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 COMBI 1 uur foto-serviea I OmOW- WHtiMil 3S M, lOIlT) UI6i: hx 6U7U KNiSS!. Prii>sbo|> Higaotm 172 m. |0I11| mm ■#1111—I^Ni'i:

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1