mmm m M www.devogel.nl SCHENK WATER SCHENK LEVEN Rien Verloop en Dolfijn Ariette Wagenaar voor derde jaar naar nationale finale Stephanie Klink naar provinciale kampioenschappen VAKANTIE- WONrNG EIIAI1DEH-I1IEUW5 I ^,"3. J^/lersfioe/l-Soeteman Bedankt Zoek de rust in het 3eieree woud Drukkerij Gebr. De Waal giiiiiiig_iiiiil^^ PAGINA 3 DINSDAG 22 FEBRUARI 2000 <7\iana <7\i,annda il/nannda 1960 2000 MARINUS VAN DRIEL dé financiële site voor Goeree-Overflaltkee ABRAHAM WITVLIET OPA WITVLIET A. WITVLIET ABRAHAM WITVLIET Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer Gebr. de Waal Drukkerij 2 pers. p. dag DM 50,- 4 pers. p. dag DM 80,- Slaapkamer 2 pers. met koelkast en koffiezetapp. DM 25,-p. dag. Vraag inl. en folders: Tel. 0049-9973-9601 Na 19.00 uur (Holl. sprekend) Abonneert U op Eilanden-Nieuws SARA JASPERINA VAN DEN DOEL ELIZABETH DE KORTE-KIEVIT ELIZABETH KIEVIT „hiet fijnste voor de kleinste?" Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keus uit ons nieuwe modellenboek. SOMMELSDIJK Telefoon (0187) 471020 x« De nieuwe VOORJAARSSTOFFEN zijn binnen Babykieding in de mericen Baby en Mini IViexx Lapanïno, Feelje, Diricje maat 50 t/m 98 'Je. CATHARINUS DROGER CATHARINUS DROGER ANTHONY FLUIT Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ool< buiten de bebouwde l<om wordt gelezen. Boek van de Week Langzaam iemand anders worden Gedichten en gedachten over dementie Prijs 13i CATHARINUS DROGER WSê gjgm FAMILIEBERICHTEN 20 februari 2000 iJe Dieere, 1)ie leven gaf en leven spaarde, verblijdde ons met de jjeboorie van een doehier ^Jloris tITidmiraal Jielma Sadmiraal-den liraher J/lelhrechtsiraat lO 3244 JiS^ 'Jlieuwe Toage Tel. (0187) 6S16 26 Uielma en CMarinda rusten van IJ.OO tot I5.OO uur en Jïoris na 2I.^O uur. liezoek graag^hinnen de kraamdagen Op D.V. 25 februari hopen onze ouders en groot- -:•; ouders en Z te gedenken dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. ;I; Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard 1; mogen blijven. i Hartelijk gefeliciteerd van: Katie en Jan Meijer jj: Marianne en Martin Gielia en Niels Thony il;- Wim én Ina Akershoek Rianda, William en Wilco ;i; Rijk en Lijnie Akershoek -:•:■ Mirjam, Natelie, Jan en Andre •f: Jaanie en Henri Tanis ■k Renate, Annemarie en Robin Margrietweg 5, 3253 BM Ouddorp Voor alle goede wensen in de vorm van kaarten en dergelijke, die u me stuurde tijdens mijn ver blijf in het St. Claraziekenhuis te Rotterdam en bij mijn thuiskomst, zeg ik u hartelijk dank. Ook dank ik iedereen, die mij en mijn vrouw met zorg omring(d)en, op welke manier dan ook. Het is hartverwarmend. Wijnand van der Welle Zuid-Achterweg 36 3257 BG Ooltgensplaat Heden hebben wij kennis genomen van het over lijden van onze oud-voorzitter Wij wensen de famiUe veel sterkte toe met dit ver lies. Het bestuur KA VB afd. Goeree en Overflakkee Afgelopen zaterdag hebben vier turnsters van gym- vereniging Sparta uit Stellendam meegedaan aan de regiokampioenschappen van Zuid-Holland Zuid in Zwijndrecht. In de tweede ronde turnde Christa Korthals in de categorie jeugd. Deze 12-jarige turnster presteerde zeer goed; met een eindscore van 26,399 wist zij op de 28e plaats te eindigen van de totaal 65 deelneem sters. Vooral op de balk turnde zij zeer stabiel, de score was daar 7,166. In de derde ronde kwamen de junioren in actie. Voor Sparta waren dat Mirjam 't Mannetje, Stephanie Klink en Helen Phylipsen. Deze turnsters begonnen op de sprong, waar Mirjam het hoogst scoorde met 7,3 punten. Op de brug was het Stephanie met 7,95.- Op de balk werden de punten niet helemaal in bedwang gehouden en gingen kostbare punten ver loren. Stephanie scoorde hier 7,4 punten. Bij het laatste onderdeel, de vrije oefening, lieten de drie turnsters mooie oefeningen zien met moeilijke onderdelen. Stephanie kreeg de hoogste beloning, 7,8 punten. De prijsuitreiking was heel spannend: zou er een turnster van Sparta bij zitten? In totaal deden er in deze categorie maar liefst 40 turnsters mee en het niveau was behoorlijk hoog. De beste zes turnsters mogen namelijk naar de Provinciale Kampioen schappen, op 27 mei in Alphen a/d Rijn en de beste drie zelfs naar de nationale finale in Hilversum. Heel erg blij waren we toen Stephanie op een 5e plaats eindigde met een score van 30,00 en dus mee mag doen aan het kampioenschap van Zuid-Hol land. Proficiat! Toen we van iedereen de punten wis ten bleek er maar een halve punt verschil te zijn tus sen de nummers 2 t/m 5. Ook Mirjam en Helen had den het prima gedaan, Mirjam eindigde op de 16e plaats met 27,5 punten en Helen werd 24e met 26,1 punten. Verdrietig, maar dankbaar dat aan een laatste moeilijke levensperiode een einde is gekomen, stellen wij u in kennis dat, na een leven van hard werken, is overleden onze heve vader, schoonva der en opa weduwnaar van Maatje van Dongen op de leeftijd van 86 jaar. Sommelsdijk: Middelhamis: Almere: Thea en Leo van Putten Christian Marije Huug en Aly Witvliet Bram Coby en Henk Wolfert Kirsten Gwyneth Dumitru Ria en Jan Hobbel Marieke 20 februari 2000 Verzorgingshuis 'De Goede Ree' te Sommelsdijk Correspondentie-adres: Gladiolenstraat 23, 3245 CD Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren: woensdag 23 februari van 20.00 tot 21.00 uur in de grote zaal van het ver zorgingshuis 'De Goede Ree', Prinsesselaan 51 te Sommelsdijk. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden op don derdag 24 februari om 13.30 uur in de kerkzaal van het verzorgingshuis 'De Goede Ree' (ingang Stoofhoek). Aansluitend zal om 14.30 uur de begrafenis plaats vinden op de algemene begraafplaats te Sommels- dijk. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren. Mochten wij u vergeten zijn een rouwbrief te stu ren, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. Verdrietig zijn wij dat onze Heve er niet meer is. Marieke Christian Marije Kirsten Bram Dumitru Gwyneth We zullen hem missen. Sommelsdijk, 20 februari 2000 Zo kort na het plotseling overlijden van onze zus Dien, hebben we nu afscheid moeten nemen van onze geliefde broer Dat hij ruste in vrede. Middelhamis: C. Witvliet Oude-Tonge: M. Hartog-Witvliet Sommelsdijk: J. de Geus-Witvliet 20 februari 2000 Tot onze grote droefheid is zondag 20 februari overleden onze geliefde zwager op de leeftijd van 86 jaar. Middelhamis: Joh. Jordaan Sommelsdijk: J. van Dongen J. van Dongen-Witvliet Slikkerveer: A. van Dongen G. van Dongen-Zoon Geef voor waterprojecten in het Nijlgebied. Giro 456 Utrecht Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelhamis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Het gehele Jaar te bezoeken Verdrietig delen wij u mede dat zacht en kalm van ons is heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante weduwe van Bastiaan Oorbeek in de leeftijd van 78 jaar. Zij werd de laatste jaren van haar leven liefdevol verzorgd en verpleegd in zorgcentrum 'Gelders hof te Dirksland en verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk. Den Bommel: K. Jongeling-van den Doel Middelhamis: J. C. van den Doel-Braber Sommelsdijk: N. van den Doel-Buurveld Breda: C. van den Doel E. M. C. van den Doel-Gijzen Sommelsdijk: W. Mast-van den Doel neven en nichten 20 februari 2000 Correspondentie-adres: W. Mast-van den Doel, Olympiaweg 57, 3245 DL Sommelsdijk De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op woensdag 23 februari om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk vanuit de Lukaskapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommelsdijk, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.15 uur. Gelegenheid tot condoleren: na de begrafenis in de rouwkamer van 'De Samaritaan'. Het verlies was er al voor het einde, de rouw voordat het afscheid kwam toen die ellendige verwarring bezit van je gedachten nam. Wij voelden mee je stil verdriet, nu rouwen wij maar treuren niet. Bedroefd, maar dankbaar voor al datgene wat zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat hedennacht, na een rijk en zorgzaam leven en een liefdevolle verzorging in 'Ebbe en Vloed', is over leden onze iieve zorgzame moeder, schoonmoeder en onvergetelijke omahedennacht sinds 7 januari 1996 weduwe van Abraham de Korte in de leeftijd van 86 jaar. Oude Tonge: Adri de Korte Heen vliet: Piet en Matty de Koite-van Heukelen Bram Johan Oude Tonge, 19 februari 2000 Correspondentie-adres: Van Cruiningenweg 12, 3218 BB Heenvliet Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag 22 febru ari van 19.00 tot 20.00 uur in de aula van 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 23 februari om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Oude Tonge vanuit de aula van 'Ebbe en Vloed', waar vooraf gelegenheid is de overledene de laatste eer te bewijzen. Aanvang 13.15 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula van 'Ebbe en Vloed' Bedroefd delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in 'Ebbe en Vloed' de Heere van ons heeft weggenomen onze lieve zuster, schoonzuster en tante weduwe van Abraham de Korte in de ouderdom van 86 jaar. Langstraat: L. Visbeen-Kievit A. Visbeen Adrie en Petra Visbeen Capelle a/d IJssel: Cor en Brigitte Visbeen 19 februari 2000 Maandag 21 februari kreeg de te Hellevoetsluis thuishorende motorboot "Dolfijn" op het Haring vliet te kampen met motorpech en raakte aan lager wal. De te Stellendam gestationeerde reddingboot Rien Verloop, die tijdelijk de John Stegers vervangt, werd ongeveer 13.45 uur gealarmeerd en was zeer snel ter plaatse. Binnen een kwartier na de alarme ring door de Kustwachtpost Ouddorp werd vastge maakt aan de Dolfijn, die aan de grond zat tussen de boeien HV 8 en HV 11De motorboot werd door de reddingboot vlot getrokken en naar dieper water gesleept. Daar werd de sleep overgenomen door de eveneens te Hellevoétsluis thuis horende Linquen- da. Deze was uitgevaren om hulp te bieden, maar had vanwege de diepgang de Dolfijn toch niet kun nen bereiken. De Linquenda nam de Dolfijn mee naar haar thuishaven en de Rien Verloop keerde weer terug naar haar station. De hele actie heeft nog geen uur geduurd. Ook uw adres voor Singer naai- en overlocl^macliines. Tevens reparatie en onderhoudsbeurt alle merlcen naaimacitines. yva °rp. J-BI. -^er 687875 dinsdags gesloten voorsi itraa^ 36 giëw "Want de HEERE heeft u geroepen, als een verlaten vrouw en bedroefde van geest; nochtans zijt gij de huisvrouw der jeugd, hoewel gij versmaad zijt geweest, zegt uw God" (Jes. 54: 6) Met droefheid delen wij u mee, dat het de Heere van leven en dood behaagd heeft om op Zijn tijd, in de Hope des Eeuwigen levens, uit ons midden weg te nemen onze innig geliefde en zorgzame man, vader en opa echtgenoot van Hubertje van Biert in de leeftijd van 59 jaar. Zijn emstige ziekte heeft hij geduldig mogen dragen. Middelhamis: H. Droger-van Biert Vlaardingen: Kees en Greet Arjan, Carolien, Mirjam, Martijn, Heleen, Mare Sliedrecht: Anja Sommelsdijk: Lisette en Arco Madeliene, Gwendolijn Sommelsdijk: Theo en Jacqueline Yerseke: Marieke en Henk Eveline, Ricardo Middelhamis: Marco en Henriëtte 19 febmari 2000 Pr. Hendrikstraat 28, 3241 GR Middelhamis Gelegenheid tot condoleren op woensdag 23 febmari van 19.30 tot 21.00 uur in het vereni gingsgebouw der Ger. Gemeente, Chr. de Vrie- slaan 40 te Middelhamis en na de begrafenis. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donderdag 24 febmari a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vredemst' te Middelhamis, vanuit het kerkgebouw van de Ger. Gemeente, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.00 uur. Mochten wij u vergeten zijn een rouwbrief te stu ren, dan gelieve u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Na een emstige ziekte nam de Heere tot Zich mijn geliefde zoon, onze broeder, zwager en oom in de leeftijd van 59 jaar. Sterke de Heere zijn vrouw en kinderen in dit smartelijk verlies. Dirksland: Moerkapelle: Sommelsdijk: Nieuwe-Tonge: Oude-Tonge: Dirksland: Kampen: Dordrecht: Dirksland: Racamadour: (Frankrijk) E. Droger-Moerkerk L. Droger C. Droger-Verweij J. Stmijk-Droger P. C. Droger H. Droger-van Schouwen T. C. Grootenboer-Droger W. J. Grootenboer J. C. Droger M. M. C. Droger-van Dijk M. V. d. Maten-Droger A. V. d. Maten E. Droger C. J. Droger C. Droger-Matsinger J. W. Droger A. J. Droger-Stolk E. W. de Jong-Droger J. de Jong neven en nichten Middelhamis, 19 febmari 2000 DANKBETUIGING Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en belangstelling te hebben ontvangen na het overlij den van onze lieve vader en opa Uw medeleven is ons tot steun geweest. Langs deze weg willen wij u onze hartelijke dank betuigen. Onze dank gaat in het bijzonder uit naar Ds. A. van Lingen en de heer J. Moerkerk voor het leiden van de rouwdienst en de pastorale begeleiding. Ook het personeel van verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' voor de liefdevolle verzorging. Tenslotte Begrafenisverzorging Van Wageningen voor de correcte begeleiding en uitvoering van de begrafenis. Namens de familie: A. T. Pollemans-Fluit Oude Tonge, febmari 2000 .f-ï gedichten en gedachten over denientie Ina Sipkes de Smit Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel. (0187) 68 42 67 Heden behaagde het de Heere van ons weg te nemen onze geliefde schoonzoon, zwager en oom echtgenoot van Hubertje van Biert A. van Biert-Vroegindeweij M. Drooger-van Biert A. Drooger M. C. Doom-van Biert H. Doom A. J. Noteboom-van Biert J. C. Noteboom M. C. van Biert W. M. van Biert-Verburg neven en nichten Middelhamis, 19 febmari 2000 DANKBETUIGING Voor de grote belangstelling, de steun en het medeleven na het verlies van MARTIJN ERIK SCHNEIDER willen wij u langs deze, weg hiervoor hartelijk danken. Namens de familie Sommelsdijk, febmari 2000 Zaterdag 19 februari hebben 8 tumsters van gym- vereniging Olympia uit Dirksland deelgenomen aan de regiokampioenschappen van Zuid-Holland Zuid. Bij de jeugd waren'dat Corine van Heest, Suzanne van Valen, Ilse Toes, Lenneke van Alphen, Mischa de Jager en Ariette Wagenaar. Na het kampioenschap van vorig jaar van Ariette - zowel van de regio als van heel Nederland - lag er toch wel een zware druk op de schouders van deze 11-jarige turnster. Dit zou een moeilijk seizoen worden voor haar, want het was haar debuut bij de jeugd. Daar ligt het niveau hoger dan bij de pupil len en ook wordt er geen verplichte oefenstof meer geturnd. Het zou dus niet meevallen om dit jaar weer in de prijzen te vallen. Het deelnemersveld was behoorlijk groot: maar liefst 65 deelnemers. Gelukkig is een goed begin het halve werk; de start was namelijk uitstekend. Op de balk werd er prima geturnd door de jeugd van Olympia. Ilse turnde een zeer stabiele oefening en dat werd beloond, Ariette spande de kroon met 8,133 punten. Deze score zou die dag door niemand meer worden verbeterd, bleek later. Op het volgende toestel, de vloer, ging het wat minder. Lenneke deed het prima met een score van 7,333. Mischa had een nieuwe vrije oefe ning die heel leuk was om te zien. Ariette was zo zenuwachtig dat ze een stukje van haar vrije oefe ning vergat, gelukkig had dit weinig invloed op de uitvoering en ze scoorde 7,666. Op het paard spron gen alle meisjes overslag. Ook hier scoorde Ariette weer het hoogst: 7,25 punten. Het laatste toestel was de brug. Corine scoorde hier uitstekend met 7,2 en ook bij Ariette ging alles gelukkig goed: score 7,833. Nu was het wachten op de tussenstand, er kwam namelijk nog een ronde met jeugdtumsters. Wat bleek tot onze grote verrassing? Maar liefst drie tumsters van Olympia stonden in de top 10. Op de 10e plaats was dat Ilse, een 9e plaats voor Lenneke en Ariette stond Ie! Vol spanning keken we naar de tweede ronde, waar enkele zeer goede tumsters rondliepen. De prijsuitreiking: zou er een startbewijs inzitten voor de provinciale kampioenschappen, of mis schien wel weer voor de Nationale Finale in Hil- versilm? De 3e plaats was voor Ariette Wagenaar, een bron zen medaille, een startbewijs voor Hilversum en voor de Provinciale Kampioenschappen in Alphen a/d Rijn. Van harte gefeliciteerd! In het eindklassement was Ariette dus 3e met 30,982 punten, Lenneke eindigde als 21e met 27,083 punten, Ilse werd 23e met 27,016 punten, Mischa 40e met 25,416 punten en Corine 51e met 23,533 punten. Suzanne had enkele maanden gele den een blessure opgelopen en turnde maar twee toestellen. Zij scoorde 13,633 punten. 's Middags kwamen nog twee junioren in actie: Marjolein de Wit en Anne Lokhorst. Zij turnden beiden een prima wedstrijd, maar het niveau was te hoog om kans te maken op een goede eindklasse ring. Anne werd 39e met 23,6 punten en Marjolein 40e met een score van 23,5 punten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 3