LITI E Toerustingsdag 'In de roos../ 'Droomgeluk' ook op Goeree-Overflakkee actief VERKOPING Gemeentelijke belastingen 2000 Dirksland Samenzangavond Voorlichting en open huis Daltonschool vrouwenvereniging Tabitha' Boek A.W. Pink verschijnt in Bulgaarse taal Verkoop sinaasappelen Over leven na dit leven Voorbereiding Evenementenkalender Overflakkee 2000 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden in Herkingen K^ VASTGOED Medewerker op non-actief gezet Dinsdag 22 februari 2000 72e jaargang nr. 6882 Rotterdam-Rijnmond actief in beeld en geluid J$uijze Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning agentschap VVV ANWB Overflakkee is volop bezig met het verzamelen van infor matie voor de jaarlijkse evenemen tenkalender van Overflakkee. ^.-^^ district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaldcee Ruim onder water STELLENDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag, om 1.00 uur, zagen surveille rende agenten in de buitenhaven een zwaai licht branden op een afgemeerd schip. Bij onderzoek ter plaatse hoorden ze ook een alarmbel rinkelen en een motor draaien. Via de sluis- en vuurtorenwachter werd de eige naar van het schip benaderd. Het bleek te gaan om een technisch mankement. In het schip was een kraan niet afgesloten en het ruim kwam onder water te staan. Hierdoor werd een pomp en een alarm in werking gesteld. Gelukkig dat dit alles wel naar behoren functioneerde, anders was het wel een erg vochtige boel geworden. Aanrijding MIDDELHARNIS - Diezelfde nacht, om 3.40 uur, werd op de Oosthavendijk een per sonenauto door onbekende oorzaak van ach teren aangereden door een andere personen auto. Bij onderzoek werden geen remsporen gevonden van de achterop rijdende auto, ter wijl uit de schade duidelijk werd dat de snel heid aanzienlijk moet zijn geweest. Voorlo pige conclusie mag zijn dat de bestuurder zijn voorligger in het geheel niet heeft gezien en er met volle snelheid tegenaan reed. De schade was voldoende om een takelwagen werk te bezorgen, er ontstond geen lichamelijk letsel. Rijbewijs en motor kwijt SOMMELSDIIK - Zaterdagmiddag consta teerden surveillerende pohtieagenten dat een motorrijder op de Groene Zoom in Som- melsdijk wel erg hard reed. Zij constateer den een snelheid van 168 km per uur. Toen ze de motorrijder een stopteken gaven, gaf hij de indruk hieraan gevolg te geven, maar koud stonden ze stil en de motorrijder ging er weer vandoor. Kort daarop kwam er een melding dat er een aanrijding had plaatsgevonden op de krui sing Groene Zoom Anjerstraat. De motor rijder had bij zijn poging om weg te komen een van rechts komende personenauto over het hoofd gezien en in de linkerflank geraakt. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd en de 32-jarige - niet gewond zijnde - brokkenpiloot uit Dirksland werd ^ter plaatse aangehouden. De motor werd in beslag genomen en zijn rijbewijs werd inge vorderd. De 55-jarige autobestuurster uit Sommelsdijk kwam met de schrik vrij. Inbraak in woning MIDDELHARNIS - Zaterdagavond werd een woning aan de Prins Bemhardlaan bezocht door inbrekers. Men kwam de woning binnen door het verbreken van het De stichting 'Vertel het Maar', uitgever van materiaal voor kindemevendiensten en zon dagsscholen, organiseert op zaterdag 25 maart een toerustingsdag voor abonnees, medewerkers en overige belangstellenden. De dag wordt gehouden in de Nieuwe Kerk in Amersfoort, en duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Thema van de dag is 'In de roos.over het effectief overbrengen van bijbelverhalen aan kinderen'. Er wordt in diverse programmaonderdelen aan de slag gegaan met het vertellen van bij belverhalen, zingen en bidden met kinderen en er is een programma rond het thema 'Orde in de nevendienst/zondagsschool'. Ook een nieuw aspect van 'Vertel het maar' nl. materiaal dat bruikbaar is in jongeren- diensten, jeugdkerk e.d. (dus voor de jeugd vanaf 12 jaar), zal deze dag aan de orde komen. De kosten van de dag bedragen 12,50. Voor informatie en opgave kunt u bellen met 'Vertel het Maar', tel. 033-2866312. COMBi OUDDORP- Wesnlraot 35 Tel. (01S7) 631ÓI2 fox 663734 RENESSE- PHnbhut) Hogeioom 172 lef. |0n t) 4Ó3400 cilinderslot van de achterdeur, nadat tever geefs was geprobeerd met een stalen voor werp het achterraam uit het kozijn te wrik ken. Diefstal uit auto SOMMELSDIJK - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd vanuit een niet afgesloten auto op de Pimpelmees te Sommelsdijk een portemonnee weggenomen. In de portemon nee zat een geldbedrag van f 200,-, een giro pasen een bankpas, alsmede een geschen kenbon ter v/aarde ',an f 100,-. Het bankpas- je werd inmiddels op de Lijsterbesweg te Middelharnis teruggevonden. Auto in de slip OUDE TONGE - Zondagmorgen vroeg raakte een 34-jarige man uit Middelharnis met zijn auto, vermoedelijk door de glad heid, van de weg. De man raakte in de slip, raakte de macht over het stuur kwijt, reed van de weg en kwam tot stilstand tegen een ANWB-paal. De bestuurder bleef onge deerd, de auto raakte beschadigd en moest getakeld worden. Ree aangereden OUDDORP - Zondagnacht wed op de Brou- wersdam door een 49-jarige automobilist een ree aangereden, nadat deze plotseling de weg overstak. De ree overleefde de botsing niet. De auto raakte aan de voorzijde bescha digd. OB! HwmiinHn TcL (0187) 47 01 21 Fax (0187) 47 01 22 E-mail: iiifo@buijze.nl http://www.buijze.nl NKOMENS- EN V E R M O G E N S P L A N N I N G Op D.V. zaterdag 26 februari zal er in de Nederlands Hervormde Kerk in Herkingen een samenzangavond gehouden worden. Aan deze avond zal het koor 'De Lofstem' uit Ouddorp meewerken, de opening en slui ting zullen verzorgd worden door ds. A. van Wijk. Er zal een collecte worden gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor Calando. De avond begint om 19.30 uur, iedereen is van harte welkom. Basisonderwijs volgens de Daltonwerkwij ze biedt kinderen een eigentijdse, zelfstan dige en sociale manier van schoolgaan. Maandag 13 maart houdt de Daltonschool in Middelharnis een voorlichtingsavond. Tij dens deze bijeenkomst wordt uitleg gegeven over hoe het Daltononderwijs met kinderen en leerstof omgaat. Individuele ontwikke ling in de lesstof wordt onderseund door een takensysteem. Interessant is, dat deze werk wijze aansluit op de 'studiehuis-methode' welke op de middelbare scholen is inge voerd. Verder wordt uitleg gegeven over de overblijfregeling (alle kinderen gebruiken op school de middagmaaltijd), de samen werking met de ouders. Daltonprincipes en alles waar u vragen over heeft. U bent vrij deze avond de school te bekijken. De school is kleinschalig wat betreft gebouw en leerlingenaantal. Zo kunnen contacten tussen leerlingen, leerkrachten en ouders eenvoudig en direct verlopen. Maan dag 13 maart van 20.00 tot 21.30 uur bent u welkom aan de Berkenlaan 82 te Middel harnis. U kunt zich aanmelden per tele foonnummer 0187-482420 of per e-mail: Daltonmh@flakkee.net. Bent u verhinderd en wilt u meer informatie, dan kunt u ook contact opnemen met de Daltonschool Mid delharnis. Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 'Droomgeluk' is de naam van het bedrijf van de 38-jarige Wilma Noor dermeer uit Vierpolders. In dit plaats je viali bij Den Briel wóónt Wilma niet alleen maar ze heeft er ook haar onderneming, waarin een breed scala aan huishoudtextiel over de toonbank gaat. Vanuit Vierpolders strekken haar bedrijfsactiviteiten zich uit in een wijdere regio, ook op Goeree- Overflakkee en daarop wil ze zich thans méér gaan richten. Wilma Noordermeer voelt zich in Vierpol ders gelukkig met het winkeltje van haar dromen. Vandaar ook de naam 'Droomge luk' Het is een klein bedrijf dat op een apar te manier werkt. In haar winkel verkoopt Wilma zelf en buiten de winkel zijn consu lenten actief, een combinatie van winkelver- koop en party-verkoop. Bijna vijfjaar gele den is ze haar bedrijf gestart. Al eerder heeft ze kleding verkocht. Dat was op de markt in Hellevoetsluis. Daar is ze mee gestopt toen ze kinderen kreeg, maar 'alleen maar' thuis zitten vond ze ook niet alles, vandaar dat ze er een activiteit bij zocht. Dat werd een eigen winkeltje in huishoudtextiel. Eerst op kleine schaal vanuit het woonhuis, en later vanuit de oude kleuterschool die het gezin Noor dermeer kocht aan de Sluysstraat in Vierpol ders. Die werd grondig verbouwd en nu her bergt dit gebouw een prachtig woonhuis, een kantoor voor manlief én... 'Droomgeluk'. Wilma vindt het fijn om haar assortiment via consulenten en party-verkoop aan de man of vrouw te brengen. "Het doel van party's is niet zozeer de verkoop", zegt Wilma, "ik vind het net zo belangrijk dat een party je een gezellige ochtend, middag of avond geeft. Gewoon in ontspannen, gezellige sfeer met elkaar bezig zijn en daar eens tijd voor nemen, zonder ook maar de minste koopverplichting te bezigen of opdringerig heid daartoe". De winkel in Vierpolders is alleen op vrijdagmiddkg open, van één uur tot zes uur. Klanten worden gastvrij onthaald met koffie en een gezellig praatje. Daar gaat Wilma lekker een poosje voor zitten met haar klanten. En voor kinderen die meeko- Eigenaresse Wilma Noordermeer van 'Droomgeluk' men is er een ruime speelhoek ingericht waarin die zich uitstekend kunnen verma ken. De tijd dat de winkel voor publiek gesloten is werkt Wilma aan de rest van de bedrijfsvoering: administratie, inkoop, ver pakking, bestellingen afwerken, enz. De ver koop wordt dus hoofdzakelijk door de con sulenten gedaan. Op kleine schaal is Wilma ook op Goeree-Overflakkee actief, en daar wil ze gaan uitbreiden. Ze is er dan ook thans op zoek naar meer consulenten. Dat kunnen zowel vrouwen als mannen zijn, maar er is één voorwaarde aan verbonden: ze moeten Flakkees kennen! Dat wil zeggen: in ieder geval het dialect probleemloos verstaan. "Het aantrekkelijke van consulent zijn is dat je zonder ook maar één cent te hoeven inves teren meteen aan verdiensten kunt komen", legt Wilma uit. "Ze gaan met mijn voorraad de pad op en van de verkopen is een bepaald gedeelte voor henzelf, dat mogen ze direct in hun zak steken. Bovendien zijn consulenten er volledig vrij in om te bepalen hoe of wan neer ze hun werk doen." Het assortiment omvat eigenlijk alles wat je jezelf bij huis houdtextiel voor kunt stellen, voor kinderen, dames, heren, van jong tot oud en dat van allerlei gangbare merken. Heel sterk is 'Droomgeluk' vertegenwoordigd in pya- ma's, daarnaast vind je er handdoeken (mét en zonder applicatie), theedoeken, washan den, pannenlappen, ovenwanten, schorten, ondergoed (ook van Beeren), ochtendjassen, dekbedden, dekbedovertrekken, hoeslakens, douchematjes, boxkleedjes, thermo-onder- goed, enz. Het assortiment is seizoengebon den en gaat met de trends mee. Met haar leveranciers heeft Wilma het zo geregeld dat ze artikelen van haar klanten terug kan nemen óf het aankoopbedrag terug kan geven als een gekocht artikel niet goed blijkt te zijn. En wat de prijs betreft weet Wilma dat ze, als 't even kan, onder de gemiddelde winkel- prijs zit. Het adres van 'Droomgeluk' is Sluys straat 10, Vierpolders, het telefoonniim- mer is 0181-411991. Verhitte gemoederen bij ambulancedienst Bij de politiebasiseenheid Goeree- Overflakkee zijn geluiden binnenge komen dat er bij ambulancedienst Delta Noord sprake zou zijn van drankmisbruik. Twee medewerkers zouden zich al langere tijd hebben ver grepen aan het gebruik van alcohol in diensttijd. Zelfs zouden ze spoedritten hebben gereden terwijl ze kort daar voor nog alcohol hadden genuttigd. De politie, die deze informatie 'uit betrouwbare bron' verkregen zou hebben, heeft de signalen doorge speeld naar de inspecteur voor de volksgezondheid en het bestuur van de ambulancedienst. Daarvan wijzen directie en bestuur de beschuldigingen met kracht van de hand, volgens hen is er sprake van rancuneus handelen van een vertrekkend personeelslid. Gebleken was namelijk dat de meldingen over het drankgebruik door eigen medewer kers van de ambulancedienst bij de politie waren gedaan. Van één van die medewer kers, was inmiddels ook de naam bekend. Naar aanleiding hiervan waren afgelopen vrijdagavond directie en bestuur van de ambulancedienst bijeen in de post bij de watertoren te Dirksland. De aangifte van drankmisbruik heeft daarbij tot zulke verhit te gemoederen geleid dat de directie de betreffende medewerker, een verpleegkun- Jj-ge,- op non-actief zette en hem sommeerde de post per direct te verlaten. Daarbij zou de verpleegkundige door het hoofd operatione le dienst met geweld zijn bedreigd. Nadat de verpleegkundige de ambulancepost had ver laten belde hij de politie om aangifte te doen van bedreiging met geweld. De politie heeft van een en ander proces ver- Politie spreekt ambulance-verpleegkundige (m) nioed in nadat hij de post was uitgezet. baal opgemaakt. Bestuur en directie van de ambulancedienst ontkennen de beschuldi gingen van drankmisbruik ten zeerste. Volgens hen gaat het puur om een rancuneu ze actie van de inmiddels geschorste ver pleegkundige, die per 1 maart a.s. Delta Noord gaat verlaten, en zou hij in verband met een arbeidsconflict aldus hebben gehan deld. Ook vinden ze het onbegrijpelijk dat de politie zulke 'opgeblazen verhalen' serieus neemt. 'Hier zal het laatste woord nog niet over zijn gezegd'. MELISSANT - Op D.V. woensdag 23 februari hoopt vrouwenvereniging 'Tabit- ha', van de Nederlands Hervormde Kerk, weer haar verkoping te houden. Er is van alles te koop: handwerken, kaarten en dergelijke. Ook mevrouw Stuurman hoopt weer bij ons te zijn met lappen stof, crea-artikelen en nog veel meer. De openingstijden zijn van 10.00 uur tot 16.00 uur. De verkoping wordt gehouden in verenigingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14. U bent allen van harte welkom! Het boek 'De soevereiniteit van God' van A. W. Pink is in het Bulgaars ver taald. Stichting Hulp Oost-Europa uit Barneveld heeft de vertaling gefinan cierd. De eerste duizend exemplaren zijn gedrukt. Het boek is vertaald door de baptistenvoorganger Nedko Popov uit Plovdiv (Bulgarije). Nedko Popov is 29 jaar oud. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. Hij is lid van de baptistenkerk in Plovdig en heeft preekbevoegdheid. Van 1990 tot 1995 stu deerde hij aan de universiteit in Plovdiv. Hij studeerde af in de Bulgaarse taal- en letterkunde. De protestantse christenen in Bulgaiije hebben het moeilijk, omdat de intolerantie van de overwegend Bulgaarse orthodoxe kerk groot is. Niettemin groeien de evange lische kerken. Volgens Nedko Popov is er een grote behoefte aan goede en verant woorde christelijke literatuur in Bulgarije. Tegenwoordig zijn er volgens Popov wel christelijke boeken, maar titels van refor matorische en puriteinse schrijvers zijn er weinig of geen. Het boek 'De soevereiniteit van God' van A.W. Pink is volgens Popov goed ontvan gen: "Predikanten van verschillende deno minaties hebben positief gereageerd. Het begrip soevereiniteit is nog niet erg popu lair bij de evangelische kerken in Bulgarije. Ik ^enk dat Pink op een gemakkelijke wij- ze uitleg geeft over dit begrip, met een dui delijke bijbelse visie". Popov wil in de toekomst meer christelijke boeken vertalen. De vertaler hoopt dat er financiële middelen beschikbaar komen om een christelijk magazine uit te geven, met artikelen over theologische onderwer pen. Zalmsnip Plus De gemeente keert ook dit jaar aan alle huis houdens in de gemeente de Zalmsnip uit. Degenen die afvalstoffenheffing betalen, krijgen nog een extra korting van 50,-. De korting wordt verstrekt in het kader van lastenverlichting. Alleen degenen die op 1 januari 2000 inwoner van de gemeente Dirksland en belastingplichtig voor de afval stoffenheffing zijn, krijgen een extra ver mindering op de aanslag. De aanslag wordt daarmee met een totaalbedrag van maar liefst 150,- verminderd. Wel worden de gebruikelijke tariefverhogingen doorge voerd. Betalen in 10 termijnen Eind februari zal de aanslag gemeentelijke belastingen weer in de bus vallen. De gemeente wil het gebruik van automatische incasso stimuleren en biedt de mogelijkheid de aanslag in 10 maandtermijnen te betalen. Dat kan alleen als u een machtiging voor automatisch incasso afgeeft. Zonder afgegeven machtiging moet de aanslag voortaan niet meer in 5, maar in 2 termijnen worden betaald. Het betalen van de aanslag is een stuk aantrekkelijker geworden als u kiest voor automatische incasso. Kwijtschelding Ook dit jaar is er weer de mogelijkheid om voor personen met een minimuminkomen kwijtschelding van de gemeentelijke belas tingen aan te vragen. Een formulier kan opgevraagd worden bij de afdeling Finan ciën. Vorig jaar zijn er 15% meer aanvragen inge diend ten opzichte van 1998. Ruim de helft hiervan heeft volledige kwijtschelding gekregen. Het loont dus zeer zeker de moei te om een verzoek om kwijtschelding in te dienen. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Financiën, mevr. M. Maliepaard, tel. 0187-608065. MELISSANT - Op D.V. donderdag 24 of zaterdag 26 februari komen vrijwilligers bij u aan de deur met sinaasappelen. De sinaasappelen zijn verpakt in zakken van 10 stuks en kosten f 5,- per zak. De opbrengst is bestemd voor het groot onderhoud van het kerkgebouw. De activiteitencommissie van de Ned. Herv. Gemeente Melissant Op verschillende momenten denken mensen na over het leven na dit leven. Allerlei gedachten en voorstellingen passeren de revue. Zeker als mensen in aanraking zijn gekomen met vragen over leven en dood. Ook in de Bijbel komt dit onderwerp ruim schoots aan bod: er wordt bijvoorbeeld gesproken over de hemel en de hel. Aan de hand van dit onderwerp wordt er in de Gereformeere Kerken in Ouddorp en Stellendam een themadienst georganiseerd. In eze bijeenkomsten hoopt ds. Taco Koster in te gaan op vragen als: Wat is de hemel? Hoe ziet de hemel eruit? Wat gebeurt er na ons sterven? Wie zijn er? Zullen we elkaar herkennen? In de Gerefomeerde Kerk in Ouddorp wordt deze themadienst over de hemel gehouden op D.V. zondag 27 februari en in de Gereformeerde Kerk in Stellendam op D.V. zondag 5 maart; aanvang van deze diensten is om 18.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Indien u of uw vereniging activiteiten organiseert die voor publiek toegankelijk zijn, wordt u verzocht de betreffende gegevens aan VVV ANWB Overflakkee door te geven. Denk bij het opgeven vooral aan de datum, tijd, korte omschrijving, prijs en telefoon nummer voor meer informatie. Wij zorgen dan voor vermelding in de kalender, die gratis verstrekt wordt aan belangstellenden. Ons adres is: Kade 9, 3241 CE Middelhar nis. Wilt u meer weten? Bel 0187-484870. Regelmatig zijn er evenementen die bij ons niet bekend zijn en waarover wij dus ook geen informatie kunnen geven. Dat zijn voor u gemiste kansen! We hopen daarom op uw medewerking! s

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 1