Gratis schriftelijke Bijbelcursus WAARNEMER Reactie op Los Pleinstraat 20 toonbeeld van design en lifestyle Leven op grote voet Winterse maaltijd Hard water en kalkaanslag te lijf BINNENHUIS 2000: Een gespreksgroep voor ouders van zuigelingen Verkoop motorfietsen, brommers en snorfietsen EIIAI1DEt1-t1IElJW5 EIIAI1DEI1-I1IEUW5 in Achthuizen Ver. van Bedrijfsvoorlichting Goeree-Overflakkee en WLTO Turn wedstrijd Sparta PAGINA 2 DINSDAG 15 FEBRUARI 2000 Bent u nieuwsgierig naar onze gratis cursus? Niet? Neem dan toch even de moeite om dit stukje te lezen. Er lean voor u heel wat van afhangen. Zoekt u het geluk? Het is te vinden in de Bij bel, waarover deze cursus gaat. Deze cursus bevat een eerste kennismaking met de Bijbel. De eerste lessen behandelen het Oude Testament (het eerste deel van de Bijbel). Zes lessen gaan over de Bijbel als het woord van God. Over de schepping van alle dingen, maar vooral over de mens. Over de zonde die daarna in de wereld kwam, met als gevolg de dood en alle ellende die we nu om ons heen zien. Over de ondergang van de eerste wereld door de zondvloed. Over de belofte van God aan de voorvaders van Israël, Abraham, Izak en Jacob. Over de Messias, de Heere Jezus, de Zaligmaker, Die uit het volk Israël geboren zou worden. Eveneens over de voorgeschiedenis van het ontstaan van het volk Israël, waaruit Hij geboren zou worden. In de volgende lessen, die gaan over het Nieuwe Testament (het tweede deel van de Bijbel), zien we Jezus, die op de aarde geko men was, grote wonderen doen en prachtige gelijkenissen vertellen. Maar aan het einde van Zijn leven werd Hij onschuldig veroor deeld, aan het kruis gehangen en gedood. Tenslotte horen we van Zijn opstanding en Zijn hemelvaart. Maar ook vragen, waaróm dit moest en wat het nut daarvan is en voor wie. Nu, dit is voor hen die Hem nodig hebben, voor hen is Hij de Weg, de Waarheid en het Leven. En wie zonder Hem niet kunnen leven, voor hen is Hij het leven en geeft Hij het leven. Dat is het ware geluk, dat is de blijde boodschap van het Evangelie. Voor gevorderden die de eerste tien lessen voltooid hebben en verder willen hebben we nog een gratis vervolgcursus. Deze behan deld de tijd na Jezus en de verspreiding van Zijn Evangelie over de wereld. Deze twaalf lessen behandelen het leven en de daden van Jezus en Zijn discipelen. Daarin kunnen we zien hoe God de mens verlost en redt van het kwaad door Jezus Christus, Zijn Zoon. Dit De geboorte van een baby brengt veel veran deringen met zich mee. Veel ouders zitten met dezelfde vragen, zoals: Hoe leg ik con tact met mijn baby? Kun je een baby al ver wennen? Waarom huilt een baby? Wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijk ant woord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om? Daar naast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. Voor meer informatie over de inhoud, kos ten en aanmelding kunt u bellen met Gezondheid Service, van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur, tel. 0181-626226. woord is een kracht van God tot zaligheid, voor ieder die in Hem gelooft. Het eeuwige leven is. Hem te kennen en de kracht van Zijn opstanding. Deze Jezus zal eenmaal terugkomen naar deze wereld om iedereen te oordelen naar wat wij gedaan hebben, goed of kwaad. Ver lossing van het kwade is nodig en mogelijk, door Jezus, de Zaligmaker. Dat is de bood schap aan u. De Bijbel wijst u de weg aan en daarom wijzen wij u op de Bijbel. U kunt zonodig via onze cursus een Bijbel bekomen en u wordt begeleidt in het leren lezen van de Bijbel Het adres van de cursus is: Schriftelijke Bijbel Cursus (SBC), Post bus 35, 4413 ZG, Krabbendijke. Ingezonden: Hieronder een reactie naar aanleiding van de ingezonden stukken rond het schrijven van J. Los. Omdat het hier mijns inziens om een fundamentele discussie gaat tussen christe nen en niet-christenen, wil ik graag gebruik maken van de mogelijkheid om te reageren. Velen hebben bij het lezen van het ingezon den stuk van de heer J. Los (EN4/2/2000) dingen herkend. Wat hierin is aangegeven zijn niet alleen vragen van mensen van bui ten de kerk. Daarom kan ik mij het meest vinden in de reactie van H.R.v.E., S'dijk. "willen wij het ons nog gezegd zijn" en van waarnemer "Kijk niet teveel naar de grond troepen, maar meer naar het Hoofdkantoor". Dit laatste mogen we misschien tegen de heer Los zeggen. Je daarmee verdedigen is wat anders. De heer Los geeft een groot aantal vormen van handelingen van christenen aan en daai' is nog veel aan toe te voegen. Als je als christen wilt leven dan ben je gehouden op zijn minst te proberen naar de bijbel te leven en dat in de praktijk vorm te geven. Dan vol staat het niet om op zondag schuld voor God te belijden en op maandag weer vrolijk ver der te gaan met verkeerde wereldse idealen. Het is mijns inziens schuld belijden voor God én mensen. Dan is er vergeving en 'ga heen en zondig niet meer' Wanneer we de discussie volgen over schuld erkenning rond Japan (kampen), Duitsland (dwangarbeiders) en Joden (diefstal vermo gen) zien we hoe belangrijk dat is. Moeten christenen dan geen schuld erken nen bij gemaakte fouten? Daarom hoop ik dat Eilanden Nieuws ruim te blijft geven om kritieken te plaatsen of vraagtekens. Mijns inziens is de reactie van de redactie "Daarom willen wij uitdrukkelijk mededelen dat Eilanden Nieuws op geen enkele wijze meegaat met het gedachtegoed van deze briefschrijver", niet sterk. Er zijn in het artikel van Los zaken aangekaart, direct of indirect, die op zijn minst een discussie onder christenen rechtvaardigt. Denk aan de hedendaagse jacht op rijkdom en de wijze van verwerven bijvoorbeeld. De geweldige denivellering welke aan de gang is en nog toe gaat nemen. Onze bestedingen, enz. In de bijbel staat verder nergens dat de grond troepen niet belangrijk zijn. Deze maken God zichtbaar in de wereld (ga heen en ver kondig....ook met daden). Eilanden Nieuws heeft naast de heer Los waarschijnlijk veel meer lezers die, laten we zeggen, wat minder vaak in de kerk komen. Daar een dialoog mee aangaan en naar lui steren in plaats van te menen dat alle bewe ringen van niet-christenen naar christenen onjuist zijn, geeft meer invulling aan onze roeping. T. Gille, Middelharnis. Stationsweg 16,3241 EA Telefoon 0187-487173 In 'Met raad en daad' in onze editie van jl. 4 februari v/etd een adres in Apeldoorn gegeven waar schoenen voor gro te voetmaten verkrijg baar zouden zijn. Als reactie daarop kregen we nóg een adres door. In Duitsland, even over de grens bij Groenlo- AVinterswijk (Achter hoek) zit Georg Wessels. Die heeft volop keuze in damesschoenen vanaf maat 43 en herenschoe nen vanaf maat 47. Er worden normale prijzen gerekend én er wordt hoUands gesproken. Het adres is Neustrasse 16, 48691 Vreden. Tel. 00- 49-2564-4964. TAPIJT VINYL GORDIJNEN Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organi seert weer een winterse maaltijd in Achthui zen. Deze wordt gehouden in 't Zaaltje, Pas toor van Luenenstraat 20, op woensdag 23 februari a.s. Menu: andijviestampot met gehaktbal en gortepap. Aanvang 12.00 uur, kosten 6,-. U kunt zich aanmelden bij dhr. A. Hui- brechtse, tel. 631552. U bent van harte wel kom! De leden van de Vereniging van Bedrijfs- vooriichting Goeree-Overflakkee en de WLTO worden uitgenodigd voor het bijwo nen van een informatiebijeenkomst met het onderwerp 'Het Masterplan Phytophthora' De heren T. de Waard en J. Dogterom zullen diverse aspecten van het masterplan aan de orde stellen, zodat u daar het aanstaande sei zoen rekening mee kunt houden. De bijeenkomst wordt gehouden om dinsdag 22 februari a.s. in 'De Schakel', Beatrixlaan 31 in Dirksland. Aanvang om 19.30 uur. U bent van harte welkom! Het is bekend dat het leidingwater in Nederland behoorlijk kalkrijk is, 'hard' wordt ook wel gezegd. Kalk - het Neder landse woord voor Calcium - heeft onder andere de schadelijke eigenschap om neer te slaan en zich te hechten aan leidingen in veel kostbare huishoudelijke apparatuur. Kalksteenvorming op verwarmingsele menten in geisers, combiketels, wasmachi nes, vaatwassers, koffiezetters en douche koppen, om er maar een paar te noemen, leidt dikwijls tot dure reparaties of vroeg tijdige vervanging. Alpine Water Descaler brengt ter bescher ming van kostbare huishoudelijke appara tuur een doeltreffende oplossing op de markt in de vorm van een module die, zon der enig ingrijpen aan het leidingnet, op de eigen waterleiding in huis kan worden aan gebracht. Een vinding die het water ioni seert, waardoor de oppervlaktespanning van het water verandert. Daardoor blijven de kalkdeeltjes in het water opgelost, maar kunnen ze niet meer neerslaan en zich hechten aan leidingen. Daardoor blijven veel kostbare huishoudelijke apparaten van dit euvel verschoond en wordt kalkaanslag in douchekabines en wandtegeltjes voor goed verleden tijd. De Alpine Water Desca ler wordt als enige in zijn soort geprodu ceerd en geleverd volgens de strenge ISO 9002-norm en wordt aanbevolen door vele topvakbladen. De module wordt twee maanden op proef geleverd met een 'niet goed geld terug-garantie' én een levenslan ge technische omruilgarantie. De module wordt snel en vakkundig gemonteerd, cen traal bij de watermeter vóór de vertakkin gen, voorrij- en montagekosten worden niet berekend. De Veenendaalse onderne mer Wim de Jong verzorgt voor deze regio het agenschap van Alpine Water Descaler. Hij vertelt u graag meer over dit doel treffende systeem tegen kalkaanslag. Belt u naar DJ Consultancy, telefoon: 0318- 542079. Ingezonden. De heer Los heeft naar mijn mening geen weerwoord gekregen waar hij als medemens recht op heeft. De reacties waren over het algemeen tamelijk liefdeloos en inhoudelijk is er nauwelijks op zijn schrijven ingegaan. Om het niet te lang en te ingewikkeld te maken, wil ik proberen summier te reageren. Dfe weg van Christus volgen is niet zo een voudig als men ons vaak wil doen geloven. Aan de ene kant lijkt het zo simpel, maar als men de praktijk wil volgen en een en ander ook nog met het verstand wil vatten, dan stuit men op vragen waarop, zoals nu ook weer blijkt, geen of nauwelijks antwoord te geven is. Regeert God de wereld? Als men 'ja' zegt, is het toch begrijpelijk dat er men sen zijn die God dan maar niks vinden. Waarschijnlijk is dit een uit zijn verband geplukt citaat, waarbij hopelijk nog wel nader uitgelegd is op welke wijze God de wereld regeert. Of de kerk - welke kerk - al 2000 jaar achter het kapitaal staat kan ik niet beoordelen. Er is vaak wel de kant gekozen van de wereldlijke machten en dat is door gaans hetzelfde. Op de negatieve ervaringen die de heer Los met zijn familie gehad heeft, kan ik niet ingaan. Familie-aangelegenbeden lenen zich daar niet voor. Wel wil ik kwijt het onbegrijpelijk te vinden dat een dominee geen hulp kan bieden bij het nog eenmaal willen zien van een opgebaarde moeder in de Samaritaan. Maar evenmin begrijp ik dat mevrouw Los, die toch regel matig bij haar moeder op bezoek kwam, dit zelf niet voor elkaar kreeg. Het hele relaas van de heer Los en wat ik zelf nog aan negatieve ervaringen aan toe zou kunnen voegen is mijns inziens geheel te wijten aan het feit dat hij, maar ook zij die zich christenen noemen, de leer van Christus nog niet volledig kunnen bevatten en nale ven. En dit geldt net zo goed voor de Konin gin. Bij volledig christen zijn is het onwaar schijnlijk dat zij het gigantische familiekapi taal alleen ten eigen bate zou willen beheren. Maar de verantwoordelijkheid daarvoor ligt bij haar, zoals die ook bij ons ligt voor het geen wij meer hebben dan strikt nodig is. Ik ben het wel met de heer Los eens dat, wanneer Jezus zou terugkeren. Hij weer gedood zou worden. Lees in dit verband de Groot Inquisiteur er nog maar eens op na. We zouden het Hem misschien wéér kwalijk nemen dat Hij de verzoekingen in de woe stijn weerstaan heeft, want eigenlijk vinden we dat Christus Zijn macht had moeten tonen. Wat dat betreft zijn we over het alge meen allemaal alsJudas, die teleurgesteld was in het optreden van Christus. Uiterlijke wonderen bij mensen heeft Jezus veel min der verricht dan zijn tijdgenoot, de magiër Apollonius van Tyana, maar Jezus maakte de mensen écht beter. Van magische wonde ren kan men zeggen dat ze wel een ziekte bij de patiënt weghalen, maar hij er niet beter van wordt, zijn wezen blijft net zo onvol maakt als daarvoor. Dat is over het algemeen een kenmerk van de magische geneeskunst, er komt meestal een andere kwaal voor in de plaats. En daar ligt misschien de kern van alles. Christus wil geen slaafse volgelingen, maar mensen die zich echt bewust worden van hun tekortkomingen en verlangen naar de vervolmaking die uiteindelijk alleen Hij kan geven. En dat kan niet als wij door mid del van Zijn almacht gedwongen worden tot het goede. Ondanks alle tekortkomingen proberen wij al worstelend de weg te gaan. Ik hoop wel dat Hij nog wat geduld met ons heeft, want over het algemeen bakken we er niet veel van. En wat misschien nog erger is, wij kunnen het blijkbaar moeilijk verdragen als - een buitenstaander? - ons op onze tekortkomingen wijst. Is dat omdat we het zelf ook wel weten, maar er te weinig tegen doen/ hoe dan ook, straks worden we op onze daden en op hetgeen wij verzuimd heb ben afgerekend en dat geldt ook voor de heer Los. En wie er dan door de selectie komt, ik zou het niet weten. De heer Los stelt terecht dat de godsdienst vaak misbruikt wordt. Aan de andere kant ben ik er van overtuigd dat wanneer het christendom er niet zou zijn geweest gedu rende die 2000 jaar, het er in de wereld nog slechter zou hebben uitgezien. Overigens begrijp ik niet waarom de redac tie zich min of meer verontschuldigt dat dit confronterend schrijven geplaatst is. Het spreekt toch vanzelf dat de redactie niet ver antwoordelijk is voor de inhoud, zolang de welvoeglijkheid tenminste in acht genomen wordt. Bovendien schudt zoiets ons weer eens wakker. N. Zoon, Amsterdam Vrijdag 11 februari nam gym- vereniging Sparta uit Stellen- dam deel aan haar eerste com petitiewedstrijd in en tegen OKK Ridderkerk. Voor Sparta turnden Helen Phy- lipsen, Mirjam 't Mannetje, Marijke de Vries, Christa Kort hals en Stephanie Klink. Na de eerste 2 toestellen, sprong en brug, ging het nog aardig gelijk op; OKK had een lichte voor sprong. Na de balk en vloer was het duidelijk dat het niveau van OKK hoger was. Stephanie haal de in het individuele klassement nog een mooie derde plaats. De volgende wedstrijd zijn de regio kampioenschappen van Zuid- Holland zuid, op zaterdag 19 februari in Zwijndrecht. In 1999 zijn in Nederland 17.845 motorfietsen verkocht. Dat is 22,3 procent meer dan in 1998, toen er 14.589 wer den verkocht. De sterke groei wordt ingegeven door een aantal oorzaken. Traditioneel speelt de mooie zomer daarbij een belangrijke rol. Een andere reden is het toe nemende gebruik van de motorfiets voor woon-werkver- keer. En een laatste, niet onbelangrijke reden is de beschikbaarheid van motormodellen voor iedere smaak. Van sportmodel en chopper tot de allernieuwste motor scooters. Het afgelopen jaar was ook voor andere gemotoriseerde tweewielers een goed jaar. De verkoop van bromfietsen kwam op 51.817. Dat is een fractie minder dan in het top jaar 1998, toen er 52.805 stuks werden verkocht. De scootermodellen hebben een marktaandeel van een kleine 85 procent in 1999. De snorfietsen maakten in 1999 een aardige groei door. In totaal werden 19.536 snorfietsen verkocht. Dat is 17 procent meer dan in 1998, toen er 16.257 werden verkocht. De groei komt geheel uit voor rekening van het populaire scootermodel. Het marktaan deel van het scootermode is nu ruim 57 procent. Aan de inwoners van Dirksland Fleinstraat 20 is een project van de Stich ting Gereformeerd Jeugdwelzijn. Het is in ons land de enige christelijke instelling met mogelijkheden voor zowel ambulante jeuedhulpveriening, jeugdbescherming, pleegzorg als residentiële hulpverienmg (jeugdhuizen). SGJ is bezig om in het hele land acht verschillende jeugdhuizen van de grond te krijgen. De HGJB heeft besloten om één van de nieuwe huizen voor haar rekening te nemen. Het project heeft de naam 'Pleinstraat 20'"Zomaar een adres". Maar zulke adressen zijn onmisbaar, want in gezinnen kan zo veel mis gaan. Het team jeugdwerk van de Nederlands Hervormde Kerk te Dirksland heeft beslo ten het project Pleinstraat 20 te steunen en hier in de periode februari maart op diver se manieren aandacht aan te schenken. U kunt zich voorstellen dat er vele duizenden guldens gemoeid zijn met de bouw van zo'n jeugdhuis. De kinderen van de clubs zullen in week 8 bij u langs de deur komen om een spaarbeker te brengen. Zij vragen u om twee weken lang uw stuivers, dubbel tjes en misschien uw kwartjes in de spaar beker te doen als bijdrage voor dit project. In week 10 worden de spaarbekers weer opgehaald. Vanwege het grote aantal hui zen in Dirksland zullen we niet bij alle hui zen een spaarbeker kunnen brengen. Als u geen spaarbeker heeft gehad en toch mee wilt doen, dan kunt u een spaarbeker mee nemen vanuit de hal in de kerk of bellen naar 0187-603925. De tienerclubs zullen een dienstenmarkt organiseren op 7 maart. De boekjes met de aangeboden diensten worden eerder na afloop van een kerkdienst uitgedeeld, zodat u precies kunt lezen wel ke diensten worden aangeboden. Als u voor 7 maart geen dienstenboekje heeft ontvan gen en u wilt toch gebruik maken van een dienst, dan kunt u contact opnemen met nr. 0187-603446. De jongeren rekenen op een grote afname van de aangeboden diensten. We hopen dat u zich aangesproken voelt door het thema van dit project: juist kinde ren en jongeren voor wie de meest funda mentele vorm van zorg thuis niet meer 'gewoon' en vanzelfsprekend is, willen we een kans geven een gewoon leven te leiden, in een gewoon huis, in een gewone straat: het zou Pleinstraat 20 kunnen heten. door John de Rijke ROTTERDAM - De nationale interieur- beurs die als vanouds de toon zet voor het hedendaagse kwaliteitsleven in Nederland, wordt dit jaar gehouden van 27 februari tot en met 5 maart. Zoals gebruikelijk in het geheel gemoderniseerde Ahoy'complex, waar onder het thema "The Quality of Life" het summum op het gebied van wonen wordt gepresenteerd. Alle nieuwe trends van de grote internationale woonbeurzen van Keulen, Milaan en Parijs zijn er te zien. Ook op culinair gebied, lifestyle en kunst antiek, zodat wezenlijk sprake is van een consumentenmanifestatie met een breed en gevarieerd aanbod. Het nieuwe concept, created by Binnenhuis, gaat dus verder dan alleen de topklasse van interieurinrichting met merken als Leolux, Jori, Montèl, Top vorm en Young International. Met name het Lifestylepaviljoen in de entree verwijst naar datgene wat specialis ten gedurende acht dagen onder uw aan dacht willen brengen. Niet slechts advies inzake wonen in al zijn facetten, maar tevens van Babette van Veen een nieuwe kijk op lichaamsverzorging, deskundige voorlichting over schilderstijlen en -tech nieken en een expositie van meesterstukken van de alom befaamde Poolse glaskunste- naarsfamilie Borowski, uit de collectie van Galerie Rob van den Doel. En niet te verge ten de lekkere hapjes die de kok van "Pasta e Basta" in Italiaanse sfeer serveert. Een voorproefje van het 'uit eten gaan in een aparte ambiance' waar cultuur en culinair genot gezellig in el-kaar overgaan. Tenslot te is de keuken in veel huishoudens het cen trale punt waar een groot deel van het dage lijks leven zich afspeelt. Ideeën Zoals u dat gewend bent zijn op Binnenhuis 2000 diverse keukens opgesteld in luxe en nostalgische stijl van o.a. Keukencentrum Schoonhoven en Hans Verkerk Keukens. Veelal maatwerk waarin de meest moderne apparatuur van verschillende topmerken wordt geïntegreerd. De moeite van het bekij ken zeker waard, om nadien even een kop koffie te drinken, een broodje te eten of gewoon om uit te rusten van het vermoeiend drentelen langs de vele stands, met hier dit en daar dat. Fraai gedessineerde overgordij nen, model- en vouwgordijnen en 'in between' stoffen. En uiteraard een ruime keuze in vloerbedekking, variërende van parket, grind, kwarts, tapijt, vinyl en lami naat tot natuursteen in de geest van 'getrom meld' marmer, dat vlak afgewerkt en zonder glans wordt geleverd. Trommelen is overi gens een methode om het marmer een oud, doorleefd karakter te geven. Multi Floor Vloerverwarming weet er alles van en zal u graag van advies dienen als u de authentieke sfeer van vroeger wilt combineren met hedendaags comfort. Met de kennis van van daag blijkt zulks gemakkelijk samen te gaan. Trouwens, wonen is thuis zijn. En thuis zijn is je lekker voelen in je eigen omgeving. Op een beurs als Binnenhuis 2000 kunt u in elk geval ideeën opdoen om het leven in en om het huis zo aangenaam mogelijk te maken. Een slaapmeubel dat een droombeeld oproept is de boxspringcombinatie "Paradox" van fabrikant Zwevenslaper Primeur In feite is design en lifestyle heel persoon lijk. Daarom hebben drie interieurspecialis ten (Adriaan Van Houdt Interieur, Van 't Wout Woonkunst en Van Zielst Goed Wonen) een plan ontwikkeld om een interi eur zodanig te ontwerpen en in te richten dat de persoonlijke sfeer maximaal tot uitdruk king komt. Een stap verder op een plein van hun ca. duizend vierkante meter grote stand heeft De Stam Totaal Wonen maar liefst een heel huis neergezet om u tot in detail te laten zien hoe alles tot zijn recht komt. Centraal staat de nieuwe collectie "Arx" meubelen van licht kersenhout, naar ontwerpen van Jan des Bouvrie en Maroeska Metz. Daar naast de nieuwste modellen uit de Topvorm collec-tie, aangevuld met een primeur van Gelderland die de 6470-serie van Jan des Bouvrie introduceert: een kubistisch vorm gegeven model als fauteuil en tweezitter in de trendkleuren rood/donkergrijs en zwart/ wit. Tevens moderne klassiekers in saddle- leer met chroom onderstel en Van Walraven meubelen in de vorm van schitterende repli ca's in kersen, edelmetaal en zwart leer, die de sobere chic van vroegere tijden doen her leven. Doorbordurend op de huidige tijd is veel aandacht gegeven aan computermeu- bels. Spraakmakend Al met al toont het interieurgedeelte van The Quality of Life een spraakmakende presen tatie van het nieuwe wonen in een nieuwe eeuw. Inclusief weelderige, aan minstens zo mooie slaapkamers grenzende badkamers. En het zijn vooral de bedden, het slaapkamermeu- bilair en het bijpassend bedtextiel die met de dag huiselijker en modieuzer schijnen te worden. Daarenboven vindt aansluiting plaats bij de belangrijkste woontrends van dit moment. Steeds meer mensen stappen bijvoorbeeld over van een regulier slaapsys- teem naar het comfort en genot van slapen op een waterbed. En waarom niet? Als u voornemens bent om een keer van bed te veranderen kan dat misschien de ultieme oplossing zijn. Op Binnenhuis kunt u er ach ter komen hoe het 'voelt' Woon CD-rom Sowieso is "Binnenhuis 2000" een beurs die het goede van het leven onderstreept en vooral ruimte biedt aan kwaliteit. Zowel bin nen als buiten, want lifestyle houdt niet op bij de al dan niet van het juiste hang- en sluit werk voorziene voordeur, ofschoon ook daar eventueel het nodige aan gedaan kan wor den. Bij de firma Weijntjes is althans alleriei beslag verkrijgbaar, zelfs in de stijl die pop ulair was in de jaren twintig. Ook de tuin, als 't ware uw visitekaartje, kan door het ademen van een sfeer van rust en harmonie de persoonlijkheid van de bewo ners weerspiegelen. Om dat te bewerkstelli gen zijn de Staelduinse Groenspecialisten aanwezig met een aantal karaktervolle modeltuinen. Met uw 'tuinvragen' hoeft u dus met te wachten tot "Buitenshuis" die pas op 16 maart van start gaat. Alles wat u wilt weten over wonen in de ruimste zin des woords kan tussen 27 februari en 5 maart aan de orde worden gesteld. Desnoods onmiddellijk, via de speciale imemetsite http://www.binnenhuis.nl. Het door RTB Beurzen georganiseerde eve- T^f^^^ dagelijks geopend van 11.00 tot 77 nn ""V" weekend van 11.00 tot 1 .UU uur. De toegangsprijs bedraagt 17,— voor volwassenen, voor houders van een Pas iaa t o c" ^^inderen tot en met 12 jaar y,—Een gezinskaart voor twee vol wassenen en twee kinderen kost 40,—. El ke bezoeker ontvangt een waardebon van van V Q ^F*^ inlevering waarvan a raison f-u^^i praktische, in de winkel 34,75 kostende "woon CD-rom" kan wor- aen gekocht met o.a.hypotheekadviezen, naar Set' doorkoppeling metiai^m chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 1020 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,46; contracttarieven op aanvraag slultingstennijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur slultingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE; hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187)60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal ƒ17,50. Per jaar 66,—. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 TRAMWEG 33 OUDE TONGE TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2000 | | pagina 2